Edit
Survivor (2015) Poster

(I) (2015)

Full Cast & Crew

Directed by 

James McTeigue

Writing Credits  

Philip Shelby ... (written by)

Cast (in credits order) complete, awaiting verification  

Paddy Wallace ... Johnny Talbot
Parker Sawyers ... Ray
Bashar Rahal ... Militiaman #2
Royce Pierreson ... Range Finder
Ben Starr ... Sniper
Sean Teale ... Alvin Murdock
Regé-Jean Page ... Robert Purvell (as Rege-Jean Page)
Jing Lusi ... Joyce Su
Antonia Thomas ... Naomi Rosenbaum
Milla Jovovich ... Kate Abbott
Dylan McDermott ... Sam Parker
Frances de la Tour ... Sally
Robert Forster ... Bill Talbot
Jerry-Jane Pears Jerry-Jane Pears ... Nymphet (as Jerry Jane Pears)
Roger Rees ... Emil Balan
Benno Fürmann ... Pavlou (as Benno Furmann)
Alissa Atanassova Alissa Atanassova ... Simone (as Alisa Atanasova)
Pierce Brosnan ... Nash
Genevieve O'Reilly ... Lisa Carr
Andy Ajiz Andy Ajiz ... Sri Lankan Scientist
Sabine Crossen ... New Zealand Scientist
Zak Shukor ... Cambodian Scientist
Jean Baptiste Fillon ... Andre Delouvaine Belgian Scientist
Malcolm Sinclair ... Perry
Alex Beckett Alex Beckett ... Howie
James D'Arcy ... Paul Anderson
Angela Bassett ... Maureen Crane
Dimo Alexiev Dimo Alexiev ... Waiter (as Dimo Aleksiev)
Katarzyna Wolejnio ... Saleswoman
James Howard ... CTC Agent #1
Sonya Cassidy ... Helen
Sam Clemmett ... Teen With Phone
Steven Robertson ... Trevor
Faye Barker Faye Barker ... News Reporter In The Park
Peter Chong Peter Chong ... Old Chinese Couple
Hazel Chong Hazel Chong ... Old Chinese Couple
Aaron Ly ... Cantonese Businessman
Chloe Hesar Chloe Hesar ... Theater Cashier
Terry Randall Terry Randall ... Newsreader #1
Marna Rowe Marna Rowe ... Newsreader #2
Corey Johnson ... Eric Loomis
William Tapley ... Marine Commander
Christa Connor Christa Connor ... Immigration Office
Samantha Coughlan ... Ticket Agent #1
Susannah Allman ... Ticket Agent #2
Alexis Peterman ... Flight Attendant
Kayko Andrieux Kayko Andrieux ... Flight Attendant #2
Lucy Newman-Williams Lucy Newman-Williams ... Supervisor (as Lucy Newman Williams)
Andrew De La Rocha Andrew De La Rocha ... Immigration Office
Gregory Dix Gregory Dix ... Port Authority Cop
Naveed Khan ... Gypsy Cabbie
Suanne Braun ... US Commentator
Leemore Marrett Jr. ... Times Square Cop
Doug Cockle ... Burly Worker #1
David Menkin ... Traffic Cop
Ian Porter ... Concierge #2
Robin Byers Robin Byers ... NYPD Cop #1
Rest of cast listed alphabetically:
Eddie Bagayawa ... Garbageman (uncredited)
Paul Blackwell Paul Blackwell ... Police Officer (uncredited)
Alan Bond Alan Bond ... Diplomatic Protection Officer (uncredited)
Dilyana Bouklieva ... Visa-Immigrations Officer (uncredited)
Ancuta Breaban ... Commuter (uncredited)
Yue Ting Cheng Yue Ting Cheng ... Man in immigration line (uncredited)
Leigh Dent Leigh Dent ... First class passenger (uncredited)
Darren Dixon Darren Dixon ... Platform Staff (uncredited)
Andrew Dunkelberger Andrew Dunkelberger ... New Year's Eve Reveller (uncredited)
Annie Durbin Annie Durbin ... New Year's Eve Reveller (uncredited)
Ivaylo Grancharov ... Police Officer (uncredited)
Guna Gultniece Guna Gultniece ... Student (uncredited)
Lee Nicholas Harris ... British Transport Police (uncredited)
Chris Martin Hill Chris Martin Hill ... British Transport Police (uncredited)
Colin Howells Colin Howells ... US Marine (uncredited)
Bron James Bron James ... Student (uncredited)
Bruce Lawrence Bruce Lawrence ... Marine 1 (uncredited)
Barrie Martin Barrie Martin ... Street cleaner (uncredited)
Celina Nessa Celina Nessa ... Hotel Receptionist (uncredited)
Hugh O'Brien ... American embassy worker (uncredited)
Zac Rashid Zac Rashid ... Armed Police (uncredited)
Robert Roman Ratajczak Robert Roman Ratajczak ... Agent (uncredited)
David G. Robinson ... Train Guard (uncredited)
Tina Simmons ... Female Executive (uncredited)
Atanas Srebrev ... NY Sniper (uncredited)
Ryan Stuart ... Nero Franks (uncredited)
Ronan Summers ... Marine (uncredited)
Albert Tang ... Tourist (uncredited)
Matt Tyzack Matt Tyzack ... Businessman (uncredited)
Glenn Webster ... Police Officer (uncredited)
Anick Wiget Anick Wiget ... Lab Technician (uncredited)
Nathan Dean Williams Nathan Dean Williams ... Homeless Guy (uncredited)
Brian Woodward Brian Woodward ... Police Officer (uncredited)

Produced by 

Jason Bloom ... executive producer
Boaz Davidson ... producer
Ged Dickersin ... line producer: New York
Mark Gill ... executive producer
Avi Lerner ... executive producer
Alexander O'Neal ... co-producer
Matthew O'Toole ... producer
Lonnie Ramati ... co-executive producer
Trevor Short ... executive producer
John Thompson ... executive producer
Les Weldon ... executive producer
Charles Winkler ... producer
Irwin Winkler ... producer

Music by 

Ilan Eshkeri

Cinematography by 

Danny Ruhlmann

Film Editing by 

Kate Baird

Casting By 

Elaine Grainger

Art Direction by 

Kes Bonnet ... supervising art director
Will Coubrough
Hannah Moseley ... supervising art director

Set Decoration by 

Becca Djan ... (set dec trainee)
Valentina Mladenova
Sophie Newman

Costume Design by 

Stephanie Collie

Makeup Department 

Natalie Abizadeh ... assistant hair stylist / assistant makeup artist
Lucy Browne ... make up & hair artist: daily
Martina Byrne ... additional hair stylist / additional makeup artist
Anna Cash ... makeup and hair: daily
Chloe Edwards ... makeup trainee
Peter Swords King ... hair designer (as Peter King) / makeup designer (as Peter King)
Mariana Love ... makeup artist
Polly McKay ... crowd makeup artist
Flora Moody ... hair stylist & makeup artist
Gloria Peñaranda ... makeup artist
Yana Stoyanova ... hair stylist & makeup artist: additional photography

Production Management 

Valentin Dimitrov ... production manager: second unit
Todd Gilbert ... executive in charge of post-production
Veselin Karadjov ... production manager
Suzie Shearer ... production manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Margarita Aneva ... third assistant director (as Margarita Milanova)
Donald E G Bentley ... crowd pa: daily
Asya Chakarova ... second assistant director: second unit
Hristo Dimitrov ... first assistant director: second unit
Mark Goddard ... first assistant director: second unit
Richard Goodwin ... first assistant director
Galina Kyuchukova ... second assistant director
Andrew Mannion ... second assistant director
Sarah Mooney ... floor second assistant director
Shaun O'Dell ... second unit director
Edis Seliminski ... third assistant director
Zornitsa Tsvetanova ... third assistant director (as Zornica Cvetanova)
Craig Walser ... second second assistant director

Art Department 

Justin Ackroyd ... prop dresser
Mirel Ahmed ... on-set dresser
Daniel Ainslie ... set dresser
Borislav Bogdanov ... set dresser: Bulgaria
Dirk Buchmann ... property master
Steve Crewe ... carpenter
Jack Croucher ... carpenter
Kevin Day ... stand-by props
Jack Dehaan ... carpenter (as Jack Deehaan)
Gergana Deleva ... art department coordinator
Maria Doicheva ... art department
Ciaran Donnelly ... carpenter
Martin Duffy ... carpenter
Simon Duric ... storyboard artist
Gill Farr ... production buyer
Chris Felstead ... dressing propman
Stuart Frift ... dressing propman
Martin Genchev ... stand-by props
Tone Gibbs ... prop storeman
Craig Gleeson ... painter
Terence Harrington ... dressing propman
Terry Heggarty ... stand by painter
Borislav Hristov ... carpenter
Ivan Kirov ... set dresser: Bulgaria
Peter Krumov ... carpenter
Robin Lawrence ... props
Yasen Mihaylov ... concept artist
Miko Mikov ... welder: Bulgaria
Nikolai Nikolov ... graphic designer
Vladimir Petkov ... carpenter / leading hand construction
Svetlozar Petrov ... art dresser: Bulgaria
Craig Price ... property master
Mark Sindall ... standby props: second unit
Nick Smith ... standby carpenter
James Staples ... painter
Kalin Stefanov ... art dresser: Bulgaria
Rosen Stefanov ... leadman set dressing
Daniel Swingler ... draughtsman
Mike Syson ... dressing propman
Liberty Thompson ... graphic designer assistant
Peter Tsenov ... assistant painter
Lisa Turner ... art department coordinator
Mariana Videnova ... set dressing coordinator
Helen Vidler ... art department assistant
Stuart Walpole ... standby props
Jeff Woodbridge ... carpenter
Henry Woolway ... graphic designer

Sound Department 

Tim Cavagin ... re-recording mixer
Simon Diggins ... adr mixer
Steve Finn ... boom operator
Brad Flick ... additional sound editor
Samir Foco ... sound effects editor
Luke Hollingworth ... 2nd assistant sound: daily
Craig Irving ... re-recording mixer
Vladimir Kaloyanov ... sound mixer: second unit
Nick Kray ... adr mixer
Jack Leary ... sound department runner
David Mackie ... additional assistant sound editor
William Miller ... sound assistant
Chris Munro ... production sound mixer
Paul Munro ... sound mixer (second unit)
Luke O'Connell ... dialogue editor
Emma-Louise Payne ... sound department runner
Jamie Roden ... re-recording mixer
John Simpson ... foley artist
Ryan Squires ... assistant foley editor / foley mixer
Nigel Stone ... sound designer / supervising sound editor
Joseph Stracey ... sound effects editor
Boris Tanchev ... boom operator: second unit
Keith Tinman ... sound effects editor
James Wichall ... assistant sound editor
Mike Wood ... dialogue editor
Peter Warnock ... adr recordist (uncredited)

Special Effects by 

Orlin Budinov ... pyrotechnician
Aaron Crowe ... special effects trainee
Terry Glass ... special effects supervisor
Peter Haran ... special effects floor supervisor
Ivo Jivkov ... special effects crew
Georgi Karadjov ... special effects technician
Dimitar Krustev ... special effects technician
Stefan Razlojki ... armourer
Stuart Wishart ... special effects senior technician
Elena Zhekova ... special effects crew

Visual Effects by 

Ivan Alaykov ... visual effects artist
Aleksander Aleksiev ... digital compositor
Miguel Algora ... visual effects artist
Kiril Altakov ... lighting td
Ivailo Bonev ... concept art and matte paintings
Chris Bristow ... visual effects artist
Gary J. Brown ... visual effects supervisor
Andy Burrow ... visual effects producer
Luke Butler ... digital compositor
Stanislava Chiflichka ... digital artist
Naeem Chudawala ... visual effects artist
Scott Coulter ... visual effects producer
Michelle Cullen ... data operator: Lipsync
Kaushik Dasgupta ... compositor: Double Negative
Venancio David ... flame artist / visual effects artist
Harshal Deshpande ... team lead matchmove
Galina Djambova ... rotoscope artist
Stanislav Draganov ... visual effects
Stanislav Dragiev ... sequence lead
David Ellis ... digital artist
Bahtiar Emin ... digital compositor
Mark Epstein ... flame artist / visual effects artist
Domenico Ferraro ... lighting td
Georgi Garnevski ... visual effects coordinator
Georgi.Ivanov ... rotoscope artist
Kiril Georgiev ... visual effects coordinator
Denitsa Georgieva ... compositor / rotoscoping artist
Yana Georgieva ... main unit data wrangler
Georgy.Petrov ... rotoscope artist
Sofia Gesheva-Aleksieva ... digital compositor
Veselin Gyurov ... fx td
Danail Hadzhiyski ... visual effects supervisor
Ivo Hristov ... cg artist
Ivelin Ivanov ... digital compositor
Mihail Ivanov ... matchmove artist
Kristina Kalapova ... digital compositor
Ana Kaneva ... visual effects artist
Ivo Konsulov ... head of layout department
Gordana Krsteva ... digital compositor
Kalin Krumov ... digital compositor
Gillian Mackie ... visual effects line producer
Yuliya Manolova ... visual effects coordinator
Ivaylo Marinov ... digital compositor (as Ivailo Marinov)
Silviya Mariyanova ... visual effects project manager
Irina Mazneva-Peycheva ... digital compositor
Anastas Merev ... digital compositor
Petar Minov ... visual effects editor
Radoslav Misarokov ... lead visual effects project manager
Nikolay Mishonov ... fx td
Svetoslav Mitev ... visual effects coordinator
Lyubomira Mladenova ... visual effects editor
Ivaylo Naydenov ... digital compositor
Encho Nedevski ... digital compositor / digital compositor: WWFX
Nikola D. Nikolov ... visual effects coordinator
Nikolay Pachov ... visual effects editor
Ryan Passmore ... visual effects artist
Nick Peshunoff ... visual effects coordinators supervisor
Petko Petkov ... digital compositor
Yanko Petrov ... animator
Gabriela Petrova ... digital compositor
Julia Petrova ... digital compositor
Andy Quinn ... digital compositor
Iavor Radev ... lead visual effects coordinator
Milena Radeva ... visual effects artist
Emil Radkov ... visual effects coordinator
Agnes Rama ... visual effects coordinator: Lipsync
Elena Rapondzhieva ... visual effects coordinator
Saurabh Raut ... digital compositor
Anton Raynov ... modeler: texture artist
Laurent-Paul Robert ... visual effects
Ivan Roujev ... matte painter
Elena Sandulova ... rotoscope artist
Muddasar Sayyad ... fx artist
Simeon Arabadjiev ... senior digital compositor
Aleksandar Slavov ... digital compositor
Georgi Slavov ... visual effects
Boris Sokolov ... digital compositor
Ivo Sotirov ... rotoscope artist
Lyubov Spasova ... digital compositor
Nemanja Stavric ... texture artist
Velislav Stefanov ... digital compositor
Boyan Stoyanov ... vfx td
Naydenova Tamella ... rotoscoping
Denis Tomov ... visual effects artist
Peter Tomov ... matchmove head of department
Svetlin Tsonev ... head of modeling and texturing department
Kumar Umesh ... digital compositor
Alexander Valev ... sequence supervisor
Valeria Valeva ... digital compositor
Daniel Vasev ... compositor
Vladimir Vatev ... compositor / rotoscoping artist
Petar Velitchkov ... digital artist
Luciano Vittori Jr. ... title designer
Fabio Vona ... visual effects artist
Dimitar Vranchev ... roto/key artist
Richie White ... visual effects artist
Radoslav Yanudov ... digital compositor
Diana Yordanova ... rotoscoping artist/digital artist
Monika Zhelevska ... digital compositor
Milen Zhelyazkov ... compositor

Stunts 

Scott Armstrong ... utility stunts
Lloyd Bass ... stunts: 2nd unit
Dani Biernat ... stunts: 2nd unit
David Collom ... stunt performer / stunts: 2nd unit
Georgi Dimitrov ... stunts: Bulgaria (as George Dimitrov-Bomba)
Ivailo Dimitrov ... stunts
Rick English ... stunt driver / stunts: 2nd unit
Bradley Farmer ... stunt performer / stunts: 2nd unit
David Garrick ... stunts: 2nd unit
Malina Georgieva ... stunts: Bulgaria
David R. Grant ... stunt double
Nick Hobbs ... stunts: 2nd unit
Rob Hunt ... stunts: 2nd unit
Radoslav Ignatov ... stunt double: Dylan McDermott / stunt performer
Borislav Iliev ... stunt coordinator
Tsvetolyub Iliev ... stunts / stunts: Bulgaria
Rowley Irlam ... stunt coordinator
Olivia Jackson ... stunt performer
Danko Jordanov ... stunt double
Milen Kaleichev ... stunts: Bulgaria
Vesselin Karadjov ... stunts: Bulgaria
Ivo Kehayov ... stunts: Bulgaria
Kalin Kerin ... stunts: Bulgaria
Georgi Manchev ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Stilyan Mavrov ... stunt performer
Trayan Milenov-Troy ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Velizar Peev ... stunts / stunts: Bulgaria
Radka Petkova ... stunt double: Milla Jovovich
Jan Petrina ... stunt double: Pierce Brosnan
Rumen Petrov ... stunts: Bulgaria
Matthew Sampson ... stunt department supervisor
Pavel Shalamanov ... stunts: Bulgaria
Vasil Simeonov ... stunts: Bulgaria
Reni Sirmina ... stunt double: Milla Jovovich / stunts
Georgi Stanislavov ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Vencislav Stojanov ... stunt performer / stunt rigger: Bulgaria
Ryan Stuart ... stunt performer / stunts: 2nd unit
Laura Swift ... stunt performer
Kiril Todorov ... stunts: Bulgaria
Teodor Tsolov ... stunt performer / stunt rigger: Bulgaria
Raicho Vasilev ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Snejina Vasileva ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Kaloian Vodenicharov ... stunt performer / stunts: Bulgaria
Peter White ... stunts: 2nd unit
Annabel Elizabeth Wood ... stunt double: Milla Jovovich
Marina Yordanova ... stunt double: Milla Jovovich

Camera and Electrical Department 

George Keightley Ambrose ... grip rigger
Anton Bakarski ... director of photography: second unit,Bulgaria
Yonko Balevski ... second assistant camera
Jeremy Braben ... aerial director of photography
Jivko Chakarov ... digital imaging technician
Peter Childs ... Towercam technician
Joe Coffey ... video assistant
Derek Desmond ... aerial operations
Harry Dibden ... second assistant camera: "b" camera, second unit, dailies
Desislav Dimitrov ... dolly grip/crane operator / technocrane tech
Keir Garnet-Lawson ... digital image technician: second unit
Jack Glascodine ... dolly grip: "b" camera
Stuart Hurst ... practicals gaffer
Dylan Jones ... video operator
Veliko Karachiviev ... digital imaging technician assistant
Ben Knight ... electrician
Joe Knight ... electrician
Lee Knight ... gaffer
Brad Larner ... first assistant camera: "a" camera, second unit
Robert J. Lynn ... camera operator (as Rob Lynn)
Alicia MacDonald ... cctv footage
Ben Marias ... camera operator
David Maund ... key grip
Jack Mealing ... camera trainee: dailies
Tim Morris ... second assistant camera: second unit
Simon Muir ... best boy: grip
Shaun O'Dell ... director of photography: second unit
Georgi Petkov ... key grip
Radoslav Petkov ... video operator: Bulgaria
Michael Rich ... grip: a camera
Mick Rich ... dolly grip: "a" camera
Ben Casciello Rogers ... second assistant camera: "c" camera, dailies
Lorenzo Senatore ... camera operator: "a" camera / steadicam operator
Nick Shaw ... digital imaging technician: second unit
Adam Shell ... digital image technician: second unit
Iva Slavova ... second assistant camera: "a" camera 2nd unit
Venelin Stepanov ... best boy grip
Petar Stoianov ... grip
Tom Storey ... camera trainee: second unit (as Thomas Storey)
Simon Varsano ... still photographer: Bulgaria
Tom Wade ... second assistant camera
Nick Wall ... still photographer
Matt Windon ... first assistant camera: "a" camera
Mihail Yanakiev ... second assistant camera
Adriana Yankulova ... epk camera
Yavor Zahariev ... gaffer

Animation Department 

Konstantin Nikolov ... animator

Casting Department 

Hrista Ilieva ... extras casting
Rumyana Popova ... casting assistant
Natasha Vincent ... casting assistant

Costume and Wardrobe Department 

Charlotte Aspin ... costume assistant
Johanna Elf ... assistant costume designer
Leanne Geddes ... breakdown artist
Anna Gelinova ... costume supervisor
Vyarka Sirkova ... key costumer
Gabrielle Spanswick ... costume supervisor

Editorial Department 

Maria Chamberlain ... digital intermediate assistant colourist
Peter Collins ... data and workflow manager
Rob Farris ... digital intermediate head of production
Gianluca Ferrari ... digital film bureau
Adam Glasman ... digital intermediate colourist
Brian Hayashi ... post-production coordinator
Lawrence Hook ... digital film bureau
Eugene Lok ... assistant editor
Patrick Malone ... digital intermediate head of department
Gemma McKeon ... digital intermediate assistant producer
Myles Robey ... first assistant editor
Daniel Tomlinson ... digital on-line editor
Laurent Treherne ... digital film technical supervisor
Diana Vasquez ... digital intermediate assistant colourist
Michael Freedman ... additional assistant editor (uncredited)

Location Management 

Ross Barnwell ... location marshall
Jo Beckett ... location scout
Joshua Benedetti ... location scout
David Campbell-Bell ... location manager: second unit
Charlotte Daniel ... location assistant
Charlie Hayes ... assistant location manager
Cat Ho ... assistant location manager
Steve Keane ... security and location assistant
Sarah Kate Lewis ... location assistant
Angus MacDonald ... locations marshall
Ben Piltz ... supervising location manager
David Powell ... location assistant
Felix Pyne ... location marshal / location marshall
Nasko Vulev ... location manager
Lenart Cernilogar ... location marshall (uncredited)

Music Department 

Selena Arizanovic ... music supervisor
Simon Ashdown ... music programming and arranging
Peter Clarke ... music editor
Joseph S. DeBeasi ... music editor (temp score)
Melanie Goncalves ... music coordinator
Stephen McLaughlin ... music producer
Paul Saunderson ... music programming & arranging / musician (electric guitar)
Marli Wren ... music production engineer / musician

Transportation Department 

John Ayres ... minibus driver
Dean Burtenshaw ... unit driver
Ben Dillon ... picture car supervisor
Danny Jarman ... unit driver
Simon Jones ... transportation captain
Yavor Mantarkov ... driver: cast
Mick Meehan ... driver: Mr. McTeigue
Colin Morris ... driver: Pierce Brosnan
Zahari Todorov ... transportation
Henno van Bergeijk ... picture car supplier

Other crew 

Rhona Alsworth ... insurance
Jon Baker ... armourer supervisor
Steven Baldwin ... assistant to producer
Sam Barry-Parker ... key set production assistant
Jasmine Becker-Williams ... assistant coordinator
Scott Berridge ... security
Laura Bisby ... stand-in: Milla Jovovich
Charles Bodycomb ... armourer
Delyan Borisov ... production accountant
Galina Chakarova ... set production assistant
Jami Chan ... production coordinator
Steve Cole ... security
Christian De-vos ... head of security
Robin Demetriou ... catering supervisor
Arizona Eastwood ... set production assistant
Simon Edwards ... titles design
Ian Evans ... helicopter pilot
Ben Firminger ... unit manager
Jeffrey Greenstein ... vice president: international sales
Neil Griffiths ... it technician
Tzvetelina Hadjieva ... medic on set
Iona Harris ... Assistant to Pierce Brosnan
Joe Hennessy ... lead security
Harry Hewitt ... floor runner: daily
Paul Hillier ... insurance
Aisling Hughes ... script supervisor: second unit
Holly Johnson ... script supervisor: dailies
Charlotte Keep ... production secretary
Anne-Lise Kontz ... press attachée: Canada
Rob Levy ... security
Alicia MacDonald ... assistant to the director
Joe McCallion ... set production assistant
Tanya Mellotte ... payroll accountant
Sarah Minchin ... assistant accountant
Julian Murray ... production accountant
Petia Petrova ... assistant production office coordinator
Violeta Piperevska ... production coordinator
Jason Potter ... associate producer
Susan Pusateri ... production executive
Kristina Radicheva ... production staff
Tom Ralphs ... armourer
Lonnie Ramati ... production business affairs
Jeff Rotondi ... contract administration
Tom Simpson ... floor runner
Laura Swift ... stand in: Milla Jovovich
Ray Tamayo ... manager staff accountant
Lyudmil Tanev ... set coordinator BG
Dean Taylor ... stand-in: Pierce Brosnan
Stefania Velichkova ... script supervisor: second unit
Antonia Vickers ... production assistant
Howard Watkins ... head of title design
Becky Wright ... ADR voice group (uncredited)

Thanks 

James Alexander Waller ... the producers wish to thank

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed