Directed by
Uwe Boll |
Writing Credits
Michael Roesch | ... | (written by) & |
Peter Scheerer | ... | (written by) and |
Masaji Takei | ... | (written by) |
Cast (in credits order)
Produced by
Uwe Boll | ... | producer |
Dan Clarke | ... | producer (as Daniel Clarke) |
Wolfgang Herold | ... | executive producer |
Jonathan Shore | ... | associate producer |
Matthias Triebel | ... | associate producer |
Shawn Williamson | ... | producer |
Avni Yerli | ... | co-executive producer |
Cevat Yerli | ... | co-executive producer |
Faruk Yerli | ... | co-executive producer |
Music by
Jessica de Rooij |
Cinematography by
Mathias Neumann | ... | director of photography |
Editing by
Karen Porter |
Casting By
Eyde Belasco | ... | casting director: U.S. |
Production Design by
Tink |
Art Direction by
Catherine Ircha |
Set Decoration by
Ide Foyle |
Costume Design by
Carla Hetland |
Makeup Department
Naomi Bakstad | ... | makeup artist: Ms. Vaugier (as Naomi Hirano) |
Sally Barnes | ... | assistant makeup artist |
Leeann Charette | ... | special makeup effects artist |
Charmaine Clark | ... | key hair stylist: second unit |
Rachel Griffin | ... | special makeup effects artist |
Tanya Howard | ... | key makeup artist |
Harlow MacFarlane | ... | special makeup effects artist |
Todd Masters | ... | prosthetics supervisor |
Trudy Parisien | ... | key makeup artist: second unit |
Marcine Peter | ... | contact lenses |
Sarah Pickersgill | ... | special makeup effects artist |
Nicholas Podbrey | ... | prosthetics coordinator / special effects makeup artist |
Danna Rutherford | ... | hair stylist: Ms. Vaugier |
Leah Schweiger | ... | key hair stylist |
Kyla Rose Tremblay | ... | special makeup effects artist |
Stevie Williams | ... | contact lenses |
Kerri Winter | ... | assistant hair stylist (as Kerri Winters) |
Cara Doell | ... | hair stylist: second unit (uncredited) |
Production Management
Dan Clarke | ... | production manager (as Daniel Clarke) |
Sean Seguin | ... | unit manager |
Jonathan Shore | ... | post-production supervisor |
Second Unit Director or Assistant Director
Scott J. Ateah | ... | action director (as Scott Ateah) / second unit director (as Scott Ateah) |
Karin Behrenz | ... | third assistant director (as Karen Behrenz) |
Misha Bukowski | ... | second assistant director: aerial unit |
Jennifer Carpenter Hernandez | ... | second assistant director (as Jennifer Ann Carpenter) |
Paul Etherington | ... | first assistant director: second unit |
Jessica Patrice Judd | ... | trainee assistant director: second unit (as Jessica Judd) |
Bryan C. Knight | ... | first assistant director |
Dan Mansfield | ... | second assistant director: additional photography (as Daniel Mansfield) |
Trevor McWhinney | ... | first assistant director: second unit |
Eddy Santos | ... | first assistant director: aerial unit |
Megan M. Shank | ... | third assistant director: second unit (as Megan Shank) |
Art Department
Jaron Boon | ... | construction first aid / lead labourer |
Daryl Bradwell | ... | carpenter (as Darryl Bradwell) |
Jean Brophey | ... | on-set dresser |
James Bruder | ... | construction foreman |
Kurt Bruun | ... | props master: second unit |
Allan Burdett | ... | construction coordinator (as Al Burdett) |
William Glenn Burdett | ... | lead carpenter (as Glen Burdett) |
Kevin Clark | ... | greens lead |
Stephen Coutu | ... | head painter |
Tiffany Coutu | ... | painter |
Jason Craig | ... | assistant carpenter |
Lorne Devine | ... | dresser |
David Dowling | ... | property master |
Paul Duffy | ... | paint foreman |
Kasia Dzieciolowska | ... | buyer |
S.B. Edwards | ... | scenic painter |
David Hadaway | ... | draftsman |
Melanie Haines | ... | art department coordinator |
Wes Hamby | ... | assistant props |
Leesa Hanna | ... | assistant set decorator |
Guy Henriksen | ... | lead dresser (as Guy Henrickson) |
Graham Johnston | ... | scenic artist |
Iesza Jessica Jordan | ... | assistant art director (as Iesza Snowdon) |
Janice Jori | ... | dresser (as Janice Yip) |
Spencer Louttit | ... | assistant props |
Rohan Lyal | ... | best boy greens |
Curt Maze | ... | on-set dresser: second unit |
J.J. Mestinsek | ... | lead scenic artist (as JJ Mestinsek) |
Robert Nielson | ... | carpenter (as Rob Nielson) |
Steven Reintjes | ... | lead painter |
Jay Robinson | ... | lead painter |
Francisco Rosa | ... | scenic painter |
Richard Schultz | ... | greensman |
John Sinclair | ... | lead carpenter |
Hanna Solyom | ... | dresser |
James Summers | ... | head greensman / key greensman |
Robert Swan | ... | lead carpenter |
Vince Zastre | ... | greensman (as Vince Zastry) |
Tiffany Bryans | ... | on-set props: second unit (uncredited) |
Sound Department
Paul Aronoff | ... | adr recordist: Los Angeles |
Andrea Bader | ... | sound post coordinator |
Simon Bright | ... | boom operator |
Matt Dawson | ... | adr recordist: Vancouver (as Matthew Dawson) |
Jochen Engelke | ... | re-recording mixer |
Monique Gouverneur | ... | sound post coordinator |
Wolfgang Herold | ... | sound supervisor |
Manuel Karakas | ... | re-recording mixer / sound designer |
Bradley Kita | ... | boom operator: second unit (as Brad Kita) |
Tobias Kohls | ... | assistant sound editor |
James Kusan | ... | sound mixer: second unit |
Mark Noda | ... | sound mixer |
Glen Noseworthy | ... | walla recordist |
Gina Ponting | ... | consultant: Dolby |
Peter Roigk | ... | foley artist |
Julius Selbach | ... | sound editor |
Colin Smith | ... | sound assistant |
Max Wanko | ... | sound editor |
Special Effects by
Paul Benjamin | ... | special effects technician |
Peter Edmonds | ... | modelbuilder / special effects pyrotechnician |
Bleau Fortier | ... | best boy special effects |
Gideon Hay | ... | special effects makeup |
Robert Luo | ... | technical director |
Rob Mackie | ... | on-set special effects: second unit |
Colin Osmond | ... | special effects buyer |
Jak Osmond | ... | special effects coordinator |
Doug Reid | ... | pyrotechnician |
Attila Vaski | ... | special effects technician |
Visual Effects by
Steve Au | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
John Barrigar | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Austin Basile | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Landon Bootsma | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Dan Brittain | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Christel Brunn | ... | visual effects producer: TVT. Film + VFX GmbH |
Aragorn Chen | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
David Chen | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Graham Chivers | ... | model maker |
Ajay Choudhary | ... | Texture Artist: Exigent |
Bart Coso | ... | digital compositor: TVT. Film + VFX GmbH (as Bartul Coso) |
Lee Croft | ... | senior compositor: Technicolor Creative Services Beijing |
Jason Detheridge | ... | model maker |
Harish Devnani | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Yann Doray | ... | lead compositor: Technicolor Creative Services Beijing |
Steve Elliott | ... | visual effects I/O: Technicolor |
John Fukushima | ... | lead compositor: Technicolor Creative Services |
T.J. Galda | ... | studio technical supervisor: Technicolor Creative Services |
Florian Gellinger | ... | visual effects supervisor: RISE Visual Effects Berlin |
Mohamed Ghouse | ... | digital compositor |
Pinghu Gu | ... | visual effects coordinator: Technicolor Creative Services Beijing (as Gu Ping Hu) |
Jessica Hainer | ... | model maker |
Jay Harada | ... | opticals: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Alan Hernandez | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Colleen Jenkinson | ... | visual effects producer: Technicolor Creative Services |
Phil Jones | ... | visual effects supervisor: : Technicolor Creative Services Beijing |
Kenny Kang | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Kenny Lam | ... | compositor: Technicolor Creative Services (as Ken Lam) |
Michael Lankes | ... | digital compositor: RISE Visual Effects Berlin |
Jonathan Tex Levitt | ... | compositor: Technicolor Creative Services (as Tex Levitt) |
Lee Li | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Tony Li | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Kara Luo | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Robert Luo | ... | technical director |
Jason Maher | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services (as Jay Maher) |
Deepa Makhija | ... | visual effects artist |
Bhavik Mehta | ... | digital compositor |
Ryan Mintenko | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Stephen Misek | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Jesh Krishna Murthy | ... | visual effects (as Jesh Murthy) |
Steve Newburn | ... | lead model maker |
Doug Oddy | ... | visual effects supervisor: Technicolor Creative Services |
Sven Pannicke | ... | visual effects producer: RISE Visual Effects Berlin |
Christian Pundschus | ... | digital compositor: RISE Visual Effects Berlin |
Rocky Qian | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Larry Qin | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Persis Reynolds | ... | visual effects executive producer: Technicolor Creative Services |
Cabral Rock | ... | visual effects coordinator: Technicolor Creative Services |
Tanya Schuck | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Heiko Schweizer | ... | digital compositor: TVT. Film + VFX GmbH |
Richard Sexton | ... | pipeline developer: Technicolor Creative Services (as Rich Sexton) |
Michael Shapcotte | ... | visual effects system administrator: Technicolor Creative Services |
Ruchira Sharma | ... | visual effects artist |
Vicki Silva | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Michael Stewart | ... | digital compositor: Technicolor |
Patrick Thompson | ... | digital compositor |
Chris Van Dyck | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Michael Wagner | ... | digital compositor: TVT. Film + VFX GmbH |
Jane Wang | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Jonathan Weber | ... | digital compositor: RISE Visual Effects Berlin |
Derek Wolfe | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Noel Wright | ... | compositor |
Fechin Yang | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Seal Yang | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Matt Yeoman | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Momo Zhan | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Woofy Zhang | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Yazhen Zhang | ... | compositor: Technicolor Creative Services (as Amanda Zhang) |
Sid Zhou | ... | compositor: Technicolor Creative Services |
Tong Zhou | ... | 3D artist: Technicolor Creative Services |
Billy Zhuang | ... | visual effects production manager: Technicolor Creative Services Beijing |
Stunts
Lloyd Adams | ... | stunts |
Mark Aisbett | ... | stunts |
Ed Anders | ... | stunt coordinator |
Brett Armstrong | ... | stunts |
Loyd Bateman | ... | stunts (as Lloyd Bateman) |
Shawn Beaton | ... | stunts |
Jason Bicknell | ... | stunts |
Curt Bonn | ... | stunt rigging coordinator |
Rob 'Sluggo' Boyce | ... | stunts (as Rob Boyce) |
Naden Boyd | ... | stunts |
Byron Brisco | ... | stunts |
Jason Calder | ... | stunts |
Janene Carleton | ... | stunts |
Mike Carpenter | ... | stunts |
Douglas Chapman | ... | stunt actor: Mercenary Russell (as Doug Chapman) / stunts (as Doug Chapman) |
Laura Lee Connery | ... | stunts |
Bruce Crawford | ... | stunts |
Garvin Cross | ... | stunts |
Mike Desabrais | ... | stunts |
Justin Doran | ... | stunts |
Bill Edwards | ... | stunts |
Glenn Ennis | ... | stunts |
Ryan Ennis | ... | stunts |
Lars Grant | ... | stunts |
Kory Grim | ... | stunts |
Jeffrey C. Harris | ... | stunts |
Leif Havdale | ... | stunts |
Alex Haxby | ... | stunts |
Rob Hayter | ... | stunts |
David Hooper | ... | stunts |
Kirk Jaques | ... | stunts |
Trevor Jones | ... | stunts |
Brad Kelly | ... | stunts |
Taras Kostyuk | ... | stunts |
Jon Kralt | ... | stunts |
Randy Lee | ... | stunts |
Alexander Mandra | ... | stunts (as Alex Mandra) |
Kirk McMeekan | ... | stunts (as Kirk Mcmeekan) |
Steven McMichael | ... | fight coordinator (as Steve Mcmichael) / stunt coordinator (as Steve Mcmichael) / stunts (as Steven Mcmichael) |
James Michalopolous | ... | stunts (as James Michalopoulos) |
Tony Morelli | ... | stunts |
Jovan Nenadic | ... | stunts |
Gerald Paetz | ... | stunts |
Rick Pearce | ... | stunts |
Matt Reimer | ... | stunts |
Jeffrey C. Robinson | ... | stunts (as Jeffery C. Robinson) |
Michael Roselli | ... | stunts (as Mike Roselli) |
Raymond Sammel | ... | stunts |
Darryl Scheelar | ... | stunts |
Todd Scott | ... | stunts |
Dan Shea | ... | stunts |
Kimani Ray Smith | ... | stunt actor: Machine-Gunner / stunts |
David Soo | ... | stunts |
Anthony St. John | ... | stunts |
Hugo Steele | ... | stunts |
Shawn Stewart | ... | stunts (as Shawn Stuart) |
Sylvesta Stuart | ... | stunts |
Brad Turner | ... | stunts |
John Ulmer | ... | stunts |
Owen Walstrom | ... | stunts |
Paul Wu | ... | stunt actor: Driver #1 |
Alexander Mandra | ... | stunt safety (uncredited) |
Peter Pacula | ... | stunt rigger (uncredited) |
Raymond Sammel | ... | stunt performer (uncredited) |
Camera and Electrical Department
Dave Alexander | ... | rigging grip |
Sebastian Andexer | ... | balloon light technician |
Scott Bartlett | ... | grip |
Simon Bayley | ... | rigging electrician |
Igor Beuhler | ... | grip: second unit |
Dane Bjerno | ... | technician: Wescam |
Kevin Black | ... | key grip: second unit |
Kyle Brown | ... | second assistant camera: "a" camera |
James Brownlee | ... | grip |
Cory Budney | ... | first assistant camera: "a" camera (as Corey Budney) |
Stefan Burianyk | ... | best boy grip |
Raimey Casiro | ... | second assistant camera: "b" camera, second unit |
Norman Chalk | ... | camera trainee |
John Davidson | ... | camera operator: "a" camera, second unit |
Herb DeWaal | ... | grip: underwater unit (as Herb Dewaal) |
Cameron Drinkle | ... | video assistant |
Sacha Fassaert | ... | focus puller: underwater unit |
Rod Feldmeier | ... | generator operator: second unit |
William L. Flanagan | ... | rigging grip (as Bill Flanagan) |
Andre Gheorghiu | ... | second assistant camera |
Chris Gibbins | ... | focus puller: "b" camera, second unit (as Chris Gibbons) |
Trevor D. Gray | ... | lamp operator (as Trevor Grey) |
Martin Udo Haas | ... | dolly grip: "b" camera (as Martin Hass) |
Braden Haggerty | ... | camera operator: underwater unit |
Chris Helcermanas-Benge | ... | still photographer |
Junichi Hosoi | ... | camera operator: "a" camera |
Bruno Huber | ... | generator operator |
Sierra Hurst | ... | lamp operator: second unit |
James M. Jackson | ... | rigging electrician |
Leigh Jenkins | ... | film loader |
Dennis Jones | ... | rigging gaffer: second unit |
Jesse Keay | ... | lamp operator: second unit |
Lane Kusick | ... | best boy rigging grip |
David W. Leblanc | ... | lamp operator (as Dave Leblanc) / lighting technician: underwater unit (as Dave Leblanc) |
Rob Lee | ... | lamp operator |
Robin Lindala | ... | focus puller: "a" camera, second unit |
Micah Llewellyn-Dance | ... | hydrohead technician: underwater unit (as Micah Dane) |
David Haywood McMartin | ... | dolly grip: second unit (as Heywood Mcmartin) |
Saubrie Mohamed | ... | best boy electric: second unit |
Christopher Moone | ... | second assistant camera: "a" camera, second unit (as Chris Moore) |
Dean Morris | ... | best boy electric |
Marty Naucler | ... | first assistant camera: "b" camera |
Miriam Needoba | ... | film loader: second unit |
Joern Christian Novotny | ... | electrician (as Jörn Schultke) |
Danny Nowak | ... | director of photography: second unit |
Robert L. O'Hara | ... | crane technician (as Robert O'Hara) |
Quincy Paglaro | ... | b camera/steadicam: second unit |
Vince Phillips | ... | key grip |
Ryan Pilon | ... | dolly grip: "a" camera |
Dave Roughley | ... | best boy: rigging electric |
Pawel Sedzimir | ... | lamp operator: second unit (as Pawel Sedzmier) |
Paul Slatter | ... | gaffer |
Jeremy Spofford | ... | second assistant camera: "b" camera |
Jim Stacey | ... | camera operator: "b" camera |
Owen Stambuck | ... | best boy grip: second unit |
Gary Stamford | ... | set electrician |
John Taylor | ... | hot head technician |
Owen Taylor | ... | gaffer: second unit |
Max Torroba | ... | video playback: second unit |
A.J. Vesak | ... | camera operator: aerial unit (as AJ Vesak) |
Johnny Walker | ... | key rigging grip |
Tom A. Wallace | ... | grip: second unit (as Tom Wallace) |
Steve Watson | ... | lamp operator |
Michael Webb | ... | grip |
Aiden Zanini | ... | motion picture video coordinator (uncredited) |
Casting Department
Carmen Amos | ... | casting assistant |
Sara Brown | ... | extras casting director (as Sarah Brown) |
Kit Hayward | ... | extras casting director |
Maureen Webb | ... | casting: Canada |
Costume and Wardrobe Department
Lindsay Borowko | ... | truck costumer: second unit |
Catherine Church | ... | costumer |
John Denison | ... | truck costumer |
Karen Durrant | ... | costumer (as Karen Durant) |
Patrick Gray | ... | costume set supervisor: second unit |
Michelle Hunter | ... | costumer: prep |
Aieisha Li | ... | assistant costume designer (as Aieisha Li-Louis) |
Audrey Wong | ... | set supervisor |
Editorial Department
David Armstrong | ... | lab timer |
Aynsley Baldwin | ... | assistant editor |
Deirdre Bennett | ... | digital intermediate producer: Technicolor Creative Services, Vancouver (as Deirdré Kelly) |
James Cowan | ... | digital intermediate manager: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Michelle Grady | ... | digital intermediate account executive: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Jay Harada | ... | digital conform: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Kate Kroll | ... | post-production coordinator |
Gary Lam | ... | first assistant editor |
Rhys Lloyd | ... | assistant editor |
Ken MacKenzie | ... | imaging technician: Technicolor Creative Services, Vancouver (as Ken Mackenzie) |
Thor Roos | ... | digital film colorist: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Jason Schneider | ... | editor: action scenes |
Michael Shapcotte | ... | digital intermediate systems administrator: Technicolor Creative Services, Vancouver |
Matt Venables | ... | post-production assistant |
Aisla Webster | ... | post-production coordinator |
Spencer Whitney | ... | telecine assistant |
Dave Wilkinson | ... | colorist: dailies |
Location Management
Mike Bogdanovic | ... | trainee assistant location manager |
Trevor Brokop | ... | assistant location manager |
Joseph S. Condon | ... | location security (as Joe Condon) |
Joel Hurley | ... | location scout |
Terry Mackay | ... | location manager |
Music Department
Robert Leslie Bennett | ... | consultant: orchestration (as Robert L. Bennett) |
Maarten Buning | ... | additional drum programming |
Mikael Carlsson | ... | soundtrack producer |
Jessica de Rooij | ... | orchestration |
Dan Lerner | ... | assistant engineer |
Joey Newman | ... | conductor |
Mark Robertson | ... | music supervisor |
Erik Swanson | ... | score mixer |
Michelle Toh | ... | assistant to composer |
Thanh Tran | ... | music librarian / music preparation |
Script and Continuity Department
Debra Margolis | ... | script supervisor: second unit |
Joecy Shepherd | ... | script supervisor |
Transportation Department
Ron Aimer | ... | driver: cast, second unit |
Jeremy Alexander | ... | driver: cast |
Reese Alexander | ... | driver: special equipment |
Rob Allen | ... | driver: special equipment |
Gordon Alyward | ... | transportation coordinator (as Gord Alyward) |
Ron Buyck | ... | transportation captain: second unit (as Ronnie R. Buyck) |
Bob Chase | ... | transportation captain |
Donald Chase | ... | cast driver (as Don Chase) |
Scott Dingo Dean | ... | driver: cable truck, second unit (as Scott Dean) |
Louie Hausner | ... | driver: hair/make up wagon, second unit |
Hugh Jones | ... | driver: special equipment, second unit |
Lloyd Lillie | ... | driver: special equipment |
Richard Mayencourt | ... | driver: special equipment (as Rich Mayencourt) |
Billy McRobbie | ... | transportation captain: additional photography |
John 'Jackson' Munro | ... | driver: set dec (as John Munro) |
Jim Papadogambros | ... | driver: special equipment, second unit (as Jim Papadog) |
Garry Radons | ... | driver: cast |
Mickey Sangha | ... | driver: honeywagon, second unit |
Harry Sidhu | ... | driver: special equipment |
Additional Crew
Robin Auckland | ... | craft service (as Robin Ackland) / first aid (as Robin Ackland) |
Brent Badger | ... | production assistant |
Elsie Blaquera | ... | assistant chef: First Take Catering |
Ron Blecker | ... | military consultant |
Joel Bradley | ... | first assistant production coordinator |
Dave Brolin | ... | helicopter pilot |
Neal Clarance | ... | chartered accountant: Ernst & Young LLP (as Neil Clarance) |
David Costello | ... | production assistant |
Sarah Crawford | ... | post production accountant |
Jason Crosby | ... | marine coordinator |
Susan De West | ... | stand-in (as Susan Mclellan) |
Dustin Doerksen | ... | production assistant: assistant director |
Graham Donahoe | ... | key production assistant |
Arthur Evrensel | ... | legal counsel: Heenan Blaikie, LLP |
Steve Flynn | ... | aerial coordinator |
Rob Fournier | ... | armorer |
Chris Garbasauskas | ... | key production assistant: second unit |
Braden Haggerty | ... | dive safety |
Jeff Harris | ... | consultant: SWAT |
Alex Haxby | ... | assistant marine coordinator |
Trevor Herman | ... | consultant: SWAT (as Trevor Herrman) |
Ed Iverson | ... | production assistant |
Jon Johnson | ... | assistant armorer |
Claudia-Janet Keller | ... | set publicist (as Claudia Janet Kaller) |
Darren Kelly | ... | production assistant |
Brynn Kinnee | ... | wrangler (as Brynn Kinee) |
Tanja Knight | ... | assistant: Mr. Boll (as Tanja Sobieraj) |
Shelley Kreutz | ... | office production assistant |
Christine Larsen | ... | accounting clerk |
Samuel Leung | ... | post production assistant |
Marilyn Liu | ... | vice president of finance |
Sarah Long | ... | production assistant |
Jessie MacPherson | ... | director of operations (as Jessie McAllan) |
Margo MacPherson | ... | assistant: Mr. Williamson (as Margo Macpherson) |
Ryan Mains | ... | key production assistant: second unit |
Petar Mateiasevich | ... | production assistant |
Kirk McMeekan | ... | stand-in (as Kirk Mcmeekan) |
Chance Minter | ... | behind the scenes footage |
Shandra Molloy | ... | production assistant |
Michael Nachoff | ... | material servicing |
Shelby Pinette | ... | key production assistant |
Darren Robertson | ... | playback coordinator |
Sean Seguin | ... | production accountant |
Joey Setter | ... | production coordinator |
Darren Shmyr | ... | craft service: second unit / first aid: second unit |
Kristina Slivarich | ... | key production assistant |
Larry Sostad | ... | security captain |
Ryan Steacy | ... | armorer |
Tania Susi | ... | production accountant |
Soren Tambour | ... | head chef: First Take Catering |
Ruchir Tandon | ... | second assistant production coordinator |
Kylie Tanke | ... | payroll accountant |
Sarah Tarry | ... | legal counsel: Heenan Blaikie, LLP |
Emily Upham | ... | production assistant |
William Wanstrom | ... | unit publicist (as Bill Wanstrom) |
Christian Skibinski | ... | online promotion: Germany (uncredited) |
Thanks
Thomas Zwimpfer | ... | acknowledgment: stock footage provided by (as Dr. Thomas Zwimpfer) |