Directed by
Rennik Soholt |
Writing Credits (in alphabetical order)
Rennik Soholt | ... | (writer) |
Cast
Andre Batiste | ... | Self | |
Daniel Brown | ... | Self | |
James Clark | ... | Self | |
Nathaniel Collins | ... | Self | |
Amara Cooper | ... | Self | |
Marcus Cooper | ... | Self | |
Jr. Mutin Dwayne | ... | Self | |
Janna Firmin | ... | Self | |
Susan Fradella | ... | Self | |
Russell Fritsche | ... | Self | |
John Fulgencio | ... | Self | |
Keith Greene | ... | Self | |
Gregg Harney | ... | Self | |
Michelle Lacayo Harney | ... | Self | |
Keisha Henry | ... | Self | |
Kimberly Hirsius | ... | Self | |
Vicki Krines | ... | Self | |
Aidenn Laurant | ... | Self | |
Lorne Laurant | ... | Self | |
Tristan Laurant | ... | Self | |
Fayard Lindsey | ... | Self | |
Britina Lymous-Cooper | ... | Self | |
Baby McGee | ... | Self | |
Sean McGee | ... | Self | |
Marlee Miller | ... | Self | |
Elaine Neely | ... | Self | |
Lovie Robinson-Laurant | ... | Self | |
Kermit Ruffins | ... | Self | |
Dorian Rush | ... | Self | |
Amanda Ciolino Savittiere | ... | Self | |
Chris Savittiere | ... | Self | |
Mark Savittiere | ... | Self | |
Dalila Seruntine | ... | Self | |
Tony Seruntine | ... | Self | |
Coralee Smith | ... | Self | |
Rosalind Smith | ... | Self | |
Patricia Starkey | ... | Self | |
Shadow Angelina Starkey | ... | Self | |
AmBriana Willis | ... | Self |
Produced by
Tanya Barringer | ... | line producer |
Sarah Borufka | ... | associate producer |
Amy Drakeman | ... | associate producer |
Barry Germansky | ... | producer |
Aimeé Ramos | ... | associate producer |
Justine Simonson | ... | producer |
Rennik Soholt | ... | executive producer / producer |
Music by
Lisa Kekaula | ||
Bob Vennum |
Cinematography by
Joe Brunette |
Editing by
Hilary Peabody | ||
Leigh Anne Sides | ||
Daniel Weintraub |
Art Department
Olivia Smith | ... | Poster/Logo Design |
Camera and Electrical Department
Matt Iha | ... | camera operator |
Andy Schwartz | ... | camera operator |
Rennik Soholt | ... | camera operator |
Todd Taylor | ... | camera operator |
Casting Department
Rebecca Chulew | ... | casting associate |
Editorial Department
Cheree Dillon | ... | consulting editor |
Dahlia Fischbein | ... | additional editor |
Zijun Guan | ... | assistant editor |
Rennik Soholt | ... | additional editor |
Hemal Trivedi | ... | assistant editor |
Additional Crew
Kevin Bingaman | ... | production assistant |
Davis Blackmon | ... | production assistant |
Ursula Carrasco | ... | production assistant |
Rebecca Chulew | ... | production assistant |
Santiago Dietche | ... | production assistant |
Tasha Eapen | ... | Office Intern |
Brian Egan | ... | Office Intern |
Jacques Ferland | ... | production assistant |
Steven Golembiewski | ... | production assistant |
Suzanne Hillner | ... | Office Intern |
Carly Lucas | ... | production assistant |
Matthew Marzorati | ... | Office Intern |
Kaitlin Meelia | ... | Office Intern |
Jaye Middleton | ... | Office Intern |
Joyce Mishaan | ... | Office Intern |
David Muss | ... | Office Intern |
James Panepinto | ... | Office Intern |
Innes Smolansky | ... | legal services |
Stephanie Summers | ... | Office Intern |
Amanda Valera | ... | Office Intern |
Oneil Vargas-Estevez | ... | Office Intern |
Jaunee Young | ... | production assistant |
Thanks
Kelley Altazin | ... | special thanks |
Jared Andrukanis | ... | special thanks |
Stacey Baldwin | ... | thanks |
Anja Behm-Soholt | ... | special thanks |
Anthony Bourdain | ... | thanks |
Jennifer Brady | ... | thanks |
Dan Brown | ... | thanks |
Caitlin Mae Burke | ... | special thanks |
Christopher Collins | ... | special thanks |
Marianna Collins | ... | thanks |
Liz Cook | ... | special thanks |
Heather Davis | ... | special thanks |
Wild Bill Dykes | ... | thanks |
Angela Corona Gorman | ... | thanks |
Jimmy Gorman | ... | thanks |
Lizzy Hall | ... | special thanks |
Laura Haykel | ... | special thanks |
Missy Heckel | ... | thanks |
Hernan | ... | thanks |
Phil Hirschkorn | ... | special thanks |
Kri Kelley | ... | thanks |
Ephraim Kirkwood | ... | special thanks |
Melissa Maugeri | ... | special thanks |
Geraldine Mutin | ... | thanks |
Joe Ory | ... | thanks |
Johnny Parker | ... | special thanks |
Reginald Parquet | ... | thanks |
Randy Perez | ... | special thanks |
Matt Peters | ... | special thanks |
Aimeé Ramos | ... | special thanks |
Lynn Robertson | ... | special thanks |
Kermit Ruffins | ... | special thanks |
Dwayne Sennette | ... | thanks |
Eric Soholt | ... | special thanks |
Paula Soholt | ... | special thanks |
Lydia Tenaglia | ... | special thanks |
Wes Wolter | ... | thanks |