Edit
Last Night in Soho (2021) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Edgar Wright ... (directed by)

Writing Credits  

Edgar Wright ... (story by)
 
Edgar Wright ... (screenplay by) &
Krysty Wilson-Cairns ... (screenplay by)

Cast (in credits order) complete, awaiting verification  

Thomasin McKenzie ... Eloise
Aimee Cassettari Aimee Cassettari ... Eloise's Mother (as Amieé Cassettari)
Rita Tushingham ... Peggy
Colin Mace ... Taxi Driver #1
Michael Ajao Michael Ajao ... John
Synnove Karlsen ... Jocasta (as Synnøve Karlsen)
Jessie Mei Li ... Lara
Kassius Nelson ... Cami
Rebecca Harrod Rebecca Harrod ... Ashley
Alan Mahon Alan Mahon ... Toucan Bartender
Connor Calland ... Drunk Student
Pauline McLynn ... Carol
Josh Zaré ... Student at Party
Terence Stamp ... Silver-Haired Gentleman
Jacqui-Lee Pryce ... College Administrator
Elizabeth Berrington ... Ms. Tobin
Diana Rigg ... Ms. Collins
James Phelps ... Cloakroom Attendant
Oliver Phelps ... Cloakroom Attendant
Anya Taylor-Joy ... Sandie
Beth Singh Beth Singh ... Cilla Black
Paul Brightwell ... Cubby
Will Rogers ... Café de Paris Bartender
Matt Smith ... Jack
Terence Frisch ... Rialto Club Owner
Celeste Dring ... Shop Assistant
Jeanie Wishes Jeanie Wishes ... Marionetta
Andrew Bicknell ... Mr. Pointer
Adam Sopp ... Toucan Drunk
Richard Corgan ... Toucan Drunk's Mate
Michael Mears ... Punter #1
Tom Hartwell ... Punter #2
Paul Hamilton Paul Hamilton ... Punter #3
Wayne Cater Wayne Cater ... Punter #4
Sam Claflin ... Punter #5
Sam Parks ... Punter #6
Alan Ruscoe ... Punter #7
Margaret Nolan ... Sage Barmaid
Christopher Carrico ... Additional Punter
Kent Goldfinch Kent Goldfinch ... Additional Punter
Ian Harrod Ian Harrod ... Additional Punter
Ian Hartley Ian Hartley ... Additional Punter
Luke Hope ... Additional Punter
Daniel Maggott Daniel Maggott ... Additional Punter
Richard O'Sullivan Richard O'Sullivan ... Additional Punter
Michael Jibson ... Male Detective
Lisa McGrillis ... Female Detective
Al Roberts ... Librarian
Derek Lea ... Taxi Driver #2
Melissa Fox Melissa Fox ... Rialto Dancer
Jodie Hassell Jodie Hassell ... Rialto Dancer
Stephanie Lamey Stephanie Lamey ... Rialto Dancer
Amy Andrea Amy Andrea ... Rialto Dancer (as Amy Andrea Murray)
Alison Parsons Alison Parsons ... Rialto Dancer
Ashley Shaw Ashley Shaw ... Rialto Dancer
Rest of cast listed alphabetically:
Craig Anthony-Kelly Craig Anthony-Kelly ... Café de Paris Punter (uncredited)
Georgie Banks Georgie Banks ... Dancer (uncredited)
Morgan Bull Morgan Bull ... Fashion Student (uncredited)
Tobi Ejirele ... John's Friend (uncredited)
Lati Gbaja Lati Gbaja ... Soho Passerby (uncredited)
Jay Gomez-Adams ... College Security Guard (uncredited)
James Hare ... Rialto Punter (uncredited)
Carol Ann Holness ... Rialto Wardrobe Mistress (uncredited)
Amie Howes ... Rialto Club Worker (uncredited)
Robert Jarvis Robert Jarvis ... Rialto Musician (uncredited)
Steve Langley ... Café de Paris Dancer (uncredited)
Axel Nu ... Halloween Deathbird (uncredited)
Barbara Orti ... Halloween Party Goer (uncredited)
Richard Price ... Rialto Punter (uncredited)
Paul Riddell ... Train Passenger (uncredited)
Will Rowlands ... Punter #9 (uncredited)
Mae Lynn Rutkowski Mae Lynn Rutkowski ... Fashion Student (uncredited)
Louis Stannett ... Flower Man (uncredited)
Jacob Trup ... Fashion Student (uncredited)
Mihai Tuca Mihai Tuca ... Customer (uncredited)
Katrina Vasilieva ... Burlesque Dancer (uncredited)
Amanda Viksnina Amanda Viksnina ... Witch (uncredited)
Nevena White Nevena White ... Model (uncredited)
Barry Wilson Barry Wilson ... Pub Customer (uncredited)

Produced by 

Daniel Battsek ... executive producer
Tim Bevan ... producer (produced by)
James Biddle ... executive producer
Eric Fellner ... producer (produced by)
Ollie Madden ... executive producer
Nira Park ... producer (produced by)
Rachael Prior ... executive producer
Laura Richardson ... associate producer
Leo Thompson ... associate producer
Edgar Wright ... producer (produced by)

Music by 

Steven Price ... (music by)

Cinematography by 

Chung-hoon Chung ... director of photography

Film Editing by 

Paul Machliss

Casting By 

Nina Gold
Manish Surera
Martin Ware

Production Design by 

Marcus Rowland

Art Direction by 

Victoria Allwood
Tim Blake ... supervising art director
Katie Money
Emily Norris

Set Decoration by 

Judy Farr ... (as Jude Farr)

Costume Design by 

Odile Dicks-Mireaux

Makeup Department 

Becca Allen ... key prosthetics artist
Amy Aspden ... prosthetics artist
Nisha Aulum ... hair stylist / makeup artist
Victoria Bancroft ... prosthetic makeup artist
'Sammy' James Britten ... hair stylist trainee (as Sammy Britten)
Sammy Britten ... makeup artist trainee (as Sammy Britten)
Jennifer Buck ... prosthetics artist
Michael Byrne ... silicone technician
Steven Byrne ... prosthetics artist
Tilly Calder ... specialist hair stylist / specialist makeup artist
Hanna Canfor ... hair stylist / makeup artist
Helena Card ... makeup artist
Karen Cohen ... hair supervisor: crowd / makeup supervisor: crowd
Alexis Continente ... hair artist
Sally Crouch ... daily hair and makeup artist: crowd
Emily Dodge ... hair stylist junior / makeup artist junior
Paula Eden ... key prosthetics artist
John Eldred-Tooby ... mould making supervisor
Emma Faulkes ... key prosthetics artist
Jo Flowers ... wig maker
Patt Foad ... key prosthetic artist
Christabel Franklin ... specialist hair stylist junior / specialist makeup artist junior
Giorgio Galliero ... hair & makeup artist
Bella Ava Georgiou ... hair stylist (as Isabella Georgiou) / makeup artist (as Isabella Georgiou)
Lynn Gold ... specialist hair stylist / specialist makeup artist
Barrie Gower ... prosthetics designer
Sarah Gower ... prosthetics co-department head
Danielle Harding ... hair coordinator / hair stylist / makeup artist / makeup coordinator
Alex Harper ... prosthetics artist
Andy Hunt ... prosthetic sculptor: Andrew Hunt / prosthetics sculptor
Colin Jackman ... prosthetics sculptor
Duncan Jarman ... key prosthetics artist
Sophie Kasparis ... hair stylist junior / makeup artist junior
Ailsa Lawson ... prosthetic make up artist
Eva Marieges Moore ... hair supervisor: crowd (as Eva Mariages) / makeup supervisor: crowd (as Eva Mariages)
Nuria Marieges Moore ... assistant makeup artist / specialist makeup artist junior (as Nuria Moore)
Michelle Martin ... prosthetics trainee
Sierra Martin ... prosthetics trainee
Stephen Murphy ... prosthetics artist
Chloe Muton-Phillips ... key prosthetics artist
Victoria Pipe ... hair trainee: crowd / makeup trainee: crowd
Lucy Pittard ... prosthetics artist
Adrian Rigby ... prosthetics artist
Tapio Salmi ... makeup artist / wig supervisor
Cliodhna Scully ... hair and makeup trainee crowd dailies
Paul Spateri ... prosthetics supervisor
David Stoneman ... blood/body color artist
Sinead Sweeney ... eye works supervisor
Naomi Tolan ... specialist hair stylist / specialist makeup artist
Mariona Trias ... specialist hair stylist / specialist makeup artist
Sarah Weatherburn ... facial hair artist
Josh Weston ... prosthetics artist
Elizabeth Yianni-Georgiou ... hair designer / makeup designer
Federica Adorno ... junior hair and makeup: crowd (uncredited)
Bella Arghiros ... hair and makeup trainee (uncredited)
Barry Best ... prosthetic mould maker (uncredited)
Katie Beveridge ... makeup and hair: crowd, dailies (uncredited)
Charlie Butler ... makeup trainee: crowd (uncredited)
Steven Byrne ... mould maker (uncredited)
Sally Crawshaw ... makeup artist (uncredited)
Ripley Dale-Gulston ... makeup trainee (uncredited)
Dana Degan ... hair and makeup junior: crowd (uncredited)
Ava Gillies ... hair and makeup trainee (uncredited)
Rachael Hallum ... hair and makeup junior: crowd, dailies (uncredited)
Nirvana Jalalvand ... hair and makeup trainee: dailies (uncredited)
Gillian Jarvis ... special makeup effects artist (uncredited)
Kylie Jonkman ... makeup/hair/barber: crowd (uncredited)
Deb Kenton ... hair and makeup artist: crowd (uncredited)
Chris Lyons ... special effects teeth (uncredited)
Maya Man ... makeup and hair trainee: dailies (uncredited)
Kirsty Martin ... hair stylist: crowd (uncredited)
Lesley Noble ... hair and makeup artist: crowd (uncredited)
Megan Elizabeth Orton ... hair and makeup trainee (uncredited)
Lisa Otterburn ... hair trainee (uncredited) / makeup trainee (uncredited)
Lisa Pantaleoni ... hair and makeup trainee (uncredited)
Julio Parodi ... hair stylist (uncredited)
Molly Peters ... hair and makeup trainee: crowd (uncredited)
Sarah Pickering ... hair stylist: crowd, dailies (uncredited) / makeup artist: crowd, dailies (uncredited)
Andrea Prieto ... junior hair and makeup artist: crowd, dailies (uncredited)
Robin Pritchard ... special makeup effects artist (uncredited)
Helen Sutton ... junior make-up artist: dailies (uncredited)
Malwina Suwinska ... makeup artist and hair stylist: crowd, dailies (uncredited)
Jessie Walwin ... makeup and hair trainee: dailies (uncredited)
Victoria Warrington ... contact lens technician (uncredited)
Faye Windridge ... wig maker (uncredited)
Louise Young ... makeup artist (uncredited)

Production Management 

Chris Barnett ... assistant unit manager
Jeremy Burnage ... unit production manager
Lisa Curry ... production supervisor
Miranda Jones ... post-production supervisor
Angus MacDonald ... unit manager: additional photography
Bobby Prince ... unit manager
Nathan Shepherd ... assistant unit manager: additional photography
Harry Tully ... unit manager assistant
Nicola Morrow ... prep (uncredited)
Louis Phillips ... executive in charge of production (uncredited)

Second Unit Director or Assistant Director 

James Budd ... third assistant director
Paul Cathie ... second assistant director
Olivia Fitzroy ... third assistant director
Luc Gavigan ... crowd third assistant director
Richard Graysmark ... first assistant director
Juliet Kirby ... assistant director
Jeremy Lovering ... second unit director
Tom Reynolds ... floor second assistant director
Kt Roberts ... crowd third assistant director (as KT Roberts)
Jo Tew ... additional photography / second assistant director: additional photography
Jack Fontaine ... additional third assistant director (uncredited)
Teariki Leonard ... additional third assistant director: crowd (uncredited)
Candy Marlowe ... second second assistant director: crowd (uncredited)
Mac Montero ... additional photography (uncredited)
Illias Thoms ... additional third assistant director: crowd (uncredited)
Ashley Turner ... third assistant director: crowd, dailies (uncredited)

Art Department 

Misli Akdag ... assistant buyer
Callum Alexander ... chargehand dressing propman
Viv Ball ... painter
Jamie Bench ... assistant property master: additional photography
Mick Bevis ... property storeman
Chris Brough ... supervising carpenter
Rob Brown ... construction manager
Rosie Burnett ... assistant graphic designer
Steve Carling ... standby carpenter
David Chettleborough ... carpenter (as Dave Chettleborough)
Aaron Contreras ... standby propman
Laura Conway-Gordon ... senior assistant set decorator
Grant Cort ... carpenter
John Crewe ... carpenter
William Cutler-Andrews ... carpenter (as Will Cutler-Andrews)
Ben Dawson ... carpenter
Nico Duncan ... set decoration trainee (as Nicola Duncan)
Jamie Enver ... standby rigger
Glyn Evans ... chargehand painter
Kimberley Fahey ... senior assistant set decorator
Scott Richard Fensome ... property storeman: additional photography (as Scott Fensome)
Harry Fulbrook ... carpenter
Lois Gabrin ... assistant buyer
Dave Gibson ... carpenter
John Greaves ... storyboard artist
David Haynes ... department head painter
John Haynes ... supervising painter
Ian Hills ... department head rigger
Ray Hills ... rigger
James Hogan ... painter
Neil Hornshaw ... assistant property master
Ashley Howe ... rigger
Aaron Jenner ... carpenter
John Keenan ... supervising stagehand
Frankie Leeming ... dressing propman
Glenn Lewis ... stagehand
Paul Lynford ... carpenter
Colleen MacLeod ... property buyer
Darrell Martin ... stagehand
Tom McCarron-Shipman ... property maker (as Tom McCarron Shipman) / property painter (as Tom McCarron Shipman)
Adam McCreight ... property master
Doug Mills ... painter
Dan Montague ... painter (as Daniel Montague)
Max Norwood ... carpenter
Martin Oliver ... rigger
Soren Bendt Aaboe Pedersen ... storyboard artist (as Soren Bendt)
Lauren Perry ... art department coordinator
Sophie Powell ... graphic designer
Daniel Purdy ... standby propman
Neil Robertson ... stagehand
Paul Robinson ... standby propman
Scott Rogers ... property master: additional photography
Raymond Sheehan ... painter
Jay Sotheran ... standby painter
Rob Stroud ... chargehand dressing propman: additional photography
Sean Stubbs ... carpenter
Lauren Taylor ... art department assistant
Paul Threadgold ... concept artist
Leigh Thurbon ... department head carpenter
Oli van der Vijver ... standby art director
Jordan Venn-McNeil ... standby propman (as Jordan Venn McNeil)
Sandra Waddington-Wilson ... construction coordinator
Stuart Walpole ... dressing props/standbys: additional photography
Sam Wells ... supervising carpenter
John W. Wheatley ... standby propman (as John Wheatley)
Krissi Williamson ... production buyer
Steve Wilson ... department head carpenter
Tracey Wilson ... storyboard artist
Eamon Wolstencroft ... standby painter
Oscar Wright ... concept designer
Richard Wright ... painter
Leslie Wylie ... carpenter (as Les Wylie)
Roisin Abbott ... graphics assistant: Dailies (uncredited)
Alex Abelman ... carpenter (uncredited)
James Battison ... standby props (uncredited)
Joe Bench ... set dresser (uncredited)
Lucy Bullen ... graphic prop maker (uncredited)
Jamie Davies-Evans ... painter: reshoots (uncredited)
Stephen Doyle ... chargehand props (uncredited)
Lizzie Dyer ... medic (uncredited)
Chris Edwards ... props (uncredited)
James Fennessy ... scenic painter (uncredited)
Beth Hajdukiewicz ... compuhire: Computer Graphics Playback (uncredited)
Will Hamilton ... dressing props (uncredited)
Madeleine Haslam ... graphics intern (uncredited)
Andrew Hewett ... dressing props (uncredited)
Timeyin Jones ... props (uncredited)
George Knowles ... dressing props (uncredited)
Karolina Krutul ... assistant art director (uncredited)
Hannah Storm Miles ... standby painter (uncredited)
Eva Onsrud ... production buyer: additional photography (uncredited)
Warren Parkinson ... assistant property master (uncredited)
Sarah Jeanne Perry ... assistant graphic designer: dailies (uncredited)
Joel Proudfoot ... graphics assistant: dailies (uncredited)
Liam Ramsden ... set dresser (uncredited)
Henry Rogers ... props: dailies (uncredited)
Erin Shien Smith ... art department assistant: additional photography (uncredited)
Aria Taylor ... assistant graphic designer: dailies (uncredited)
James Wallman ... props (uncredited)
Dale Walters ... dressing props: dailies (uncredited)
Daniel J Wiggins ... props (uncredited)
Joe Withers ... standby art director (uncredited)

Sound Department 

Jules Bertier ... sound
Pete Blaxill ... playback operator
Duncan Campbell ... foley recordist
Tim Cavagin ... re-recording mixer
Brendan Croxon ... foley editor
Rob Davidson ... mix technician
Samir Foco ... sound effects editor
Arthur Graley ... sound effects editor
Colin Gregory ... key first assistant sound
Thayna McLaughlin ... first assistant sound
Adrian Medhurst ... foley artist
Ben Meechan ... sound designer
Adam Mendez ... adr recordist
William Miller ... additional re-recording mixer
Dan Morgan ... supervising adr editor / supervising dialogue editor / supervising sound editor
Colin Nicolson ... production sound mixer
Paul Pirola ... foley supervisor
Jeremy Price ... sound designer
Tristan Rose ... adr recordist
Robert Searl ... adr recordist
Julian Slater ... re-recording mixer / supervising sound editor
Jason Stevens ... sound negative
Jacob Stripp ... assistant sound editor
Dan Turner ... mix technician
Jim Wren ... sound: Cinelab
Richard Addis ... dolby consultant (uncredited)
Brendan Hill ... foley editor (uncredited)
James Kum ... first assistant sound: dailies (uncredited)
Adam Mendez ... crowd mixer (uncredited)
Mike Tehrani ... adr recordist (uncredited)
Ted Teske ... re-recording mixer (uncredited)
Kirsty Wright ... second second assistant sound: additional photography (uncredited)

Special Effects by 

Colin M. Angus ... special effects floor technician: additional photography (as Colin Angus)
Andrew Duffy ... special effects floor technician
Chris Gibbs ... assistant special effects technician
Stephen Hutchinson ... special effects supervisor
Anna Krawczyk ... special effects buyer / special effects manager
Craig Claassen ... special effects assistant (uncredited)
Sungmin Hong ... special effects technical director (uncredited)
Doug McKenna ... special effects safety advisor (uncredited)
Martin 'Marty' McLaughlin ... senior special effects technician (uncredited)
Graham Riddell ... Special effects senior technician (uncredited)
David 'Pinkie' Thomas ... senior special effects technician (uncredited)

Visual Effects by 

Prasad Adkar ... digital artist: DNEG
Mohite Alankar ... compositor
Miguel Algora ... visual effects artist: Technicolour VFX
Wasim Ali ... 2d supervisor: DNEG
Anbarasu ... matchmove artist
Fabricio de Vasconcellos Baessa Antonio ... visual effects supervisor: DNEG (as Fabricio Baessa)
Deepali Awaghade ... visual effects coordinator
Abhijith Azhikkara ... matchmove artist: dneg
Harsh Bagrodia ... visual effects production coordinator: DNEG
Balu V ... matchmove and rotoanim artist
Joe Bannister ... visual effects on set team: DNEG
Yogesh Bhagane ... department supervisor: DNEG
Nitesh Bhalerao ... department supervisor: DNEG
Yogesh Bhavsar ... creature supervisor: DNEG
Felipe Borges ... cg supervisor: DNEG
Ben Brown ... visual effects on set team: DNEG
Gary J. Brown ... visual effects supervisor: Technicolour VFX (as Gay Brown)
Alex Brueckner ... technical support: DNEG (as Alexander Brueckner)
Helen Bunker ... visual effects compositor
Astrid Busser-Casas ... 2d supervisor: DNEG
Sunil Chatim ... department supervisor: DNEG
Sneha Chavan ... digital artist: DNEG
Nilesh Chhadimali ... visual effects artist
Shailesh Chibire ... modeller
Oliver Cordwell ... visual effects on set team: DNEG
Arkaprovo Datta ... digital compositor
David Denley ... cg supervisor: DNEG
Mahesh Desai ... digital artist: DNEG
Vishal Desale ... compositor
Anuran Dev ... digital artist: DNEG
Paresh Dodia ... department supervisor: DNEG
Danielle Dunster ... visual effects production coordinator: Technicolour VFX
Mark Epstein ... visual effects artist: Technicolour VFX
Christian Ganea ... technical support: DNEG
Madhura Gangan ... department supervisor: DNEG
Vidhun Ghai ... digital artist: DNEG
Chris Glew ... visual effects compositor
Julian Gnass ... visual effects supervisor: DNEG
Gavin Gregory ... visual effects producer
Shivaji Gunabattula ... visual effects artist
Jiten Harkhani ... compositor: DNEG
Keagan Harris ... visual effects artist: Technicolour VFX
Yusuf Hasan ... visual effects compositor
Issy Haylett ... visual effects production coordinator: DNEG
Tom Hocking ... digital compositor: 2d lead
Danny Huerta ... visual effects producer: DNEG
Ojas Jhalani ... digital artist: DNEG (as Ojaswi Jhalani)
Drew Johnson ... visual effects on set team: DNEG
Jordan Kaga ... technical support: DNEG
Ramanathan Kandasamy ... department supervisor: DNEG
Rahul Khambre ... department supervisor: DNEG (as Rahul G Khambre)
Sagar Khorasia ... Roto Artist
Kedar Khot ... visual effects supervisor: DNEG
Chandranath Koley ... lighting artist
Mark Koval ... visual effects production coordinator: DNEG
Akshay Krishnan ... matchmove artist
Karl Kuehn ... visual effects producer: Technicolour VFX
Akshay Raman Kumar ... digital artist: DNEG
Suman Kumar ... department supervisor: DNEG (as Suman Kumar)
Vikram Kumar ... digital artist: DNEG
Bhushan Lad ... digital artist: DNEG
Rohit Lad ... cg supervisor: DNEG
Demis Lyall-Wilson ... in-house compositor: House Of Good Vibes
Siddharth Malviya ... compositor (as Siddharthmalviyaa)
Netra Mankar ... digital matte painter
Heather Martini ... visual effects show production manager: DNEG
Amit Mishra ... visual effects show production manager: DNEG (as Amit Ramesh Mishra)
Vishal Mule ... digital compositor
Oliver Nacey ... visual effects production coordinator: DNEG
Yogesh Nalawade ... digital compositor
Conor O'Sullivan ... visual effects editor: Technicolour VFX
Anant Pandey ... digital artist: DNEG
Vishal Parmar ... digital compositor
Asma Parvin ... matchmove and rotoanim artist
Russell Pawson ... visual effects editor
Mohan Ponraj ... Fx Td
Sachin Pore ... department supervisor: DNEG
Thomas Proctor ... visual effects supervisor (as Tom Proctor)
Aled Prosser ... visual effects compositor
Dipu Rohan ... matchmove artist: dneg
Emily Roper ... visual effects on set team: DNEG
Vijayakumar S ... matchmove artist (as Vijayakumar.S)
Prantar Saikia ... digital artist: DNEG
Ghosh Sanjay ... Texturing: DNEG
Sarathkumar.ps ... visual effects artist
Sripada Rm Sarma ... Lighting TD: DNEG
SenthilBalu ... senior matchmove artist
Abhishek Sheth ... digital matte painter / matte painter: visual effects
Deepanjali Singh ... VFX Department Production Manager: Dneg
Rahul Solse ... digital artist: DNEG
Kenadi Stephen ... ceature effects artist
Veena Suresh ... matchmove artist
Prakash Teli ... digital artist: DNEG
Chiranjeev Thakur ... visual effects production coordinator: DNEG
Gauri Thakur ... department supervisor: DNEG
Andriy Toloshnyy ... visual effects artist: Technicolour VFX
Shahin Toosi ... visual effects compositor
Kate Warburton ... visual effects executive producer: Technicolour VFX
Emma White ... visual effects compositor
Monica Østbø Østgård ... visual effects production manager: DNEG
Suraj Agarwal ... environment artist (uncredited)
George Arun ... visual effects lighting artist (uncredited)
ArunKumarPatturaj ... matchmove artist (uncredited)
Ruth Asensio ... head of layout: DNEG (uncredited)
David Aulds ... on-set compositor: DNEG (uncredited)
Pankaj Bandolia ... compositor (uncredited)
Debjani Bhadra ... lookdev artist (uncredited)
Oliver Blackaby ... data i/o technician: DNEG (uncredited)
Eve Chauvet ... environment supervisor: DNEG (uncredited)
John Abraham Chempil ... digital compositor (uncredited)
Gauresh Churi ... environment generalist technical director: DNEG (uncredited)
Florence Ciuccoli ... modeller: DNEG (uncredited)
James Cressaty ... visual effects roto/prep production coordinator: DNEG (uncredited)
Ed Cross ... visual effects editor: DNEG (uncredited)
Andy Cuthbert ... pipeline supervisor: DNEG (uncredited)
Ujwal W. Dhankute ... digital compositor (uncredited)
Dave Duarte ... capture technician: Clear Angle Studios (uncredited)
Anjali Dwivedi ... compositor (uncredited)
Shizan Faisal ... digital compositor (uncredited)
Steven Fares ... visual effects production assistant: DNEG (uncredited)
Cranston Fernandes ... roto lead: Double Negative (uncredited)
Aaron Fickling ... cg supervisor: DNEG (uncredited)
Deependra Gaharwar ... motion graphics designer (uncredited)
Pranav Gangapurkar ... digital compositor (uncredited)
Anshul Gattani ... visual effects producer (uncredited)
Chetan Gaur ... visual effects (uncredited)
Ankush Gawande ... digital compositor: DNEG (uncredited)
Yogeshwar Ghodake ... visual effects compositor: DNEG (uncredited)
Matthew Gray ... software developer (uncredited)
Alexander Griffin ... visual effects coordinator (uncredited)
Shreyas Gujrati ... digital compositor (uncredited)
Magid Hajj ... digital compositor (uncredited)
Luke Hardisty ... compositor: DNEG (uncredited)
Daniel Hazeltine ... visual effects artist: Clear Angle Studios (uncredited)
Jamie Hearing ... visual effects artist (uncredited)
Jani Hiren ... lighting td: DNEG (uncredited)
Romain Hubert ... lead compositor (uncredited)
Giorgio Iovino ... matte painter: DNEG (uncredited)
Aniket Jog ... compositor (uncredited)
Juvin_c ... visual effects artist (uncredited)
Shadab Kazi ... visual effects technical director (uncredited)
Martin Kemble ... visual effects shoot coordinator: DNEG (uncredited)
Keyur-r-Patel ... lighting technical director (uncredited)
Sagar Khorasia ... roto artist (uncredited)
Chiara Licandro ... creature technical dirertor: DNEG (uncredited)
Yannick Lorvo ... lookdev artist: DNEG (uncredited)
Luis Miguel Roledo Luna ... creature visual effects: DNEG (uncredited)
Priyal Mahadik ... visual effects editor (uncredited)
Siddharth Malviya ... compositor (uncredited)
Manavi ... digital matte painter (uncredited)
Josimar Altamirano Marquez ... ligthing technical director (uncredited)
Himanshu Meena ... lead layout artist: DNEG (uncredited)
Kareem Mohamad ... visual effects production coordinator: DNEG (uncredited)
Jayaraj Muthukumar ... matchmove and rotoanim artist (uncredited)
Jason G. Myers ... technical resource manager: DNEG London (uncredited)
Nitish Naik ... line producer (uncredited)
Trilochan Naik ... layout technical director: DNEG (uncredited)
Avais Najar ... digital compositor (uncredited)
Jyoti Ojwani ... environment generalist technical director (uncredited)
Simon Pabst ... r&d lead: DNEG (uncredited)
Adwait Page ... digital compositor (uncredited)
Akash Pakhidde ... compositor: DNEG (uncredited)
Om Parab ... matchmove supervisor: Double Negative (uncredited)
Disha Patel ... visual effects coordinator (uncredited)
Robert D. Pearson ... visual effects technical director: DNEG (uncredited)
Lloyd Phillips ... software developer: DNEG (uncredited)
Jose Alberto Pino ... software developer (uncredited)
Marie Gabrielle Plante ... visual effects coordinator (uncredited)
Rahul Pokharkar ... matchmove supervisor: DNEG (uncredited)
Sameer Prem ... digital compositor (uncredited)
Stewart Probert ... visual effects production manager: Clear Angle Studios (uncredited)
Dinesh Kumar Purushothaman ... digital compositor (uncredited)
Rémi Pécout ... layout technical director: DNEG (uncredited)
Hari Ragavendra ... visual effects artist (uncredited)
Akshay Rana ... digital compositor: DNEG (uncredited)
Jose Rebollo Redondo ... editorial I/o assistant: DNEG (uncredited)
Christian Ganea Reitmeier ... colourist (uncredited)
Jordan Rice ... visual effects technical resource assistant: DNEG (uncredited)
Radost Ridlen ... compositing supervisor: DNEG (uncredited)
Rohishmani ... visual effects artist (uncredited)
Lad Rohit ... cg supervisor: DNEG (uncredited)
Michael Rouayroux ... digital compositor: DNEG (uncredited)
Anik Roy ... layout technical director: DNEG (uncredited)
Jake Russell ... visual effects coordinator: DNEG (uncredited)
Kushwaha Sanjay ... visual effects technical director (uncredited)
Sarath Sasidharan ... matchmove artist (uncredited)
Bansari Shah ... visual effects coordinator (uncredited)
Sanjith Shetty ... digital compositor (uncredited)
Vishal Singh Silwal ... lighting technical director (uncredited)
Nikola Simeonov ... lighting lead: DNEG (uncredited)
Yogesh Singh ... lighting technical director (uncredited)
Corey D. Smith ... head of cg (uncredited)
Gaurav Sutar ... compositor (uncredited)
Benoit Terminet Schuppon ... layout supervisor: DNEG (uncredited)
Alankit Thapa ... visual effects coordinator (uncredited)
Rincy Thomas ... lighting td: DNEG (uncredited)
Denis Tomov ... lighting technical director (uncredited)
Seppe Vangrunderbeek ... creature technical director: DNEG (uncredited)
Alessandro Vastalegna ... visual effects artist: DNEG (uncredited)
Bakhaswala Vishal ... visual effects technical director: Double Negative (uncredited)
Vishal Vyas ... visual effects coordinator (uncredited)
Vikas Wadekar ... digital compositor (uncredited)
Andy Warren ... data wrangler (uncredited)
Hazel Weatherall ... scanning artist: Clear Angle Studios (uncredited)
Philipp Wolf ... visual effects executive producer: DNEG (uncredited)

Stunts 

David Anders ... stunt performer
Paul Bailey ... stunt performer
Tony Christian ... stunt performer
Ray De-Haan ... stunt performer (as Ray De Haan)
Elizabeth Donker Curtius ... stunt double: Anya Taylor-Joy
Levan Doran ... stunt performer
Steve Emerson ... stunt performer
David Forman ... stunt coordinator
Josie Forman ... stunt performer
Andy Godbold ... stunt performer
Dan Griffiths ... stunt performer
George Harris ... stunt performer
Gary Hoptrough ... stunt performer
Paul Joseph ... stunt double: John
Robbie Keane ... stunt performer
Varpu Kronholm ... stunt double: Eloize
Guy List ... stunt performer
Tina Maskell ... stunt performer
Erol Mehmet ... stunt performer
Chris Newton ... stunt performer
Catherine Peck ... stunt double: Thomasin Mckenzie
Andy Pilgrim ... stunt performer
Seon Rogers ... stunt performer
Denise Ryan ... stunt double: Mrs. Collins
Marcus Shakesheff ... stunt performer
Matt Sherren ... stunt performer
Arran Topham ... stunt performer
Paul Weston ... stunt performer
Peter White ... stunt performer
Maxine Whittaker ... stunt performer
William Willoughby ... stunt double: Jack (as Will Willoughby)
Annabel Elizabeth Wood ... stunt performer (as Annabel Wood)
Paul Bailey ... stunt driver (uncredited)
Tony Christian ... stunt rigger (uncredited)
Levan Doran ... stunt driver (uncredited)
Andy Godbold ... stunt driver (uncredited)
Richard Hall ... stunt performer (uncredited)
Ellie Keighley ... stunt performer (uncredited)
Sarah Lochlan ... stunt performer (uncredited)
Marcus Shakesheff ... stunt pre-viz (uncredited)
Jamie Stanley ... stunt performer (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Isabella Alfonzo ... camera trainee
Chris Bain ... camera operator: "a" camera (as Christopher Bain) / steadicam operator (as Christopher Bain)
Aaron Bartlett ... electrician
Nathanael Bauer ... electrician (as Nate Bauer)
Liam Beard ... video assistant operator
Chris Bennett ... DIT Trainee
Peter Blewden ... grip trainee
Emmet Cahill ... key grip: additional photography
Ciro Candia ... first assistant camera: 'B' camera, dailies
Nicholas Clarke ... electrician (as Nick Clarke)
Mark Clayton ... gaffer
Alex Collings ... central loader: additional photography
Oliver Curtis ... director of photography: additional photography / director of photography: second unit
Danny Fealey ... practical electrician
Freddie FitzHerbert ... camera trainee: additional photography
Scot Gill ... department head rigger
Daniel Glazebrook ... second assistant camera: additional photography
David Glazier ... department head practical electrician: additional photography
Tom Gough ... Digital Imaging Technician: Main Unit
Anthony Goulding ... rigging best boy (as Tony Goulding)
Rowan Haughey ... department head practical electrician
Lewis Hume ... first assistant camera: "a" camera
Malcolm Huse ... best boy grip: additional photography
Matt Jackman Smith ... electrician (as Matthew Jackman-Smith)
Robert Jackson ... practical electrcian
Rick James ... digital imaging technician assistant
Rob Jenkins ... chargehand practical rigging electrician
Sam Kite ... rigging gaffer: additional photography
Tino Liverton ... best boy grip
Iain MacKay ... A camera and Steadicam dailies
Filippo Maso ... central loader
Guy McCormack ... video playback operator
Dean Morris ... grip: "b" camera, additional photography
Will Morris ... first assistant camera: "b" camera
Archie Muller ... second assistant camera: "a" camera
Greg Murray ... camera grip: "b" camera
Mike Parsons ... electrician
Jim Philpott ... key grip
Amir F. Qureshi ... Video Assistant Trainee (as Amir Qureshi)
Chris Rice ... standby electrical rigger
Ewan Sadler ... central loader
Daniel Seager ... floor practical electrician
Lawrence Stromski ... desk operator
James Summers ... rigging gaffer
Parisa Taghizadeh ... still photographer
Martin Taylor ... best boy: additional photography
Harry Wiggins ... gaffer: additional photography / lighting gaffer: additional photography
Steve Young ... best boy
Ali Youssef ... second assistant camera: "b" camera
Nathanael Bauer ... gaffer: second unit (uncredited)
Chris Bennett ... digital imaging technician trainee: dailies (uncredited)
Lucas Blake ... camera trainee: dailies (uncredited)
Ashley Bond ... first assistant camera: dailies (uncredited)
Nicola Braid ... camera trainee: splinter unit (uncredited)
Maximilian Brunner ... grip trainee: dailies (uncredited)
Scott Bryan ... electrical rigger (uncredited)
Martin Elvin ... crane technician: dailies (uncredited)
Jon Euesden ... rigging electrician (uncredited)
Jackson Forsythe ... assistant camera (uncredited) / lighting technician (uncredited)
Tom Guy ... electrician: dailies (uncredited)
George Harrison ... video assistant: additional photography (uncredited)
Steve Hideg ... crane technician (uncredited)
Tommy Holman ... first assistant camera: dailies (uncredited)
Alex Howe ... first assistant camera: second unit (uncredited)
Henriette Kristine Jacobsen ... electrician: dailies (uncredited)
Jack Kelly ... video assistant (uncredited)
Ryan King ... first assistant camera: dailies (uncredited)
Matt Markham ... best boy: additional photography (uncredited) / electrician (uncredited)
Bruno Martins ... additional photography (uncredited)
Jake McClean Walker ... first assistant camera: "b" camera, dailies (uncredited)
Genki McClure ... gaffer: additional photography (uncredited)
Alex Mead ... lighting programmer (uncredited)
Michael Mensah ... technodolly operator (uncredited)
Ryan Monteith ... electrician (uncredited)
Marshall Mowbray ... video assistant: dailies (uncredited)
David Pearce ... first assistant camera: dailies (uncredited)
Sandra Pennington ... second assistant camera: "c" camera (uncredited)
James Perry ... first assistant camera: dailies (uncredited)
Rupert Power ... steadicam operator (uncredited)
Daniel Shanahan ... electrical rigger (uncredited)
Steven Skinner ... rigging electrician (uncredited)
Steven Toft ... video operator: second unit (uncredited)
Aaron Veness ... desk operator (uncredited)
Harry Walker ... chargehand electrical rigger (uncredited)
Greg Whitbrook ... electrician: dailies (uncredited)
Clive David Williams ... mini libra head technician (uncredited)
Leon Willis ... second assistant camera: "c" camera, dailies (uncredited)

Animation Department 

Arvind Singh Panwar ... Model TD DNEG

Casting Department 

Sacha Garrett ... casting assistant
Candy Marlowe ... crowd casting
Chris Velez ... casting associate

Costume and Wardrobe Department 

Elsie Allen ... costume trainee
Charlotte Ashworth ... wardrobe mistress
Lauren Bassil ... principal costumer
Emily Bowen ... costume assistant
Ellen Crawshaw ... assistant costume designer
Sam Dightam ... head cutter
Alexina Duncan ... assistant costume designer: additional photography
Phoebe English ... fashion consultant
Kitty Garrett ... fashion consultant
Kashca Garwood-Walker ... costume assistant
Kate Laver ... principal costumer
Lizzie Moul ... costume assistant
Georgia Noyes ... costume trainee
Selene Pearson ... costume buyer
Tamsin Pearson ... principal costumer
Anna Reynolds ... crowd costume supervisor
Abbie Schmid ... daily
Rebecca Tredget ... costume department coordinator
Alex Watherston ... costume supervisor
Isabella Artitzone ... costumer (uncredited)
Nicky Barron ... costume assistant: dailies (uncredited)
Amy Brady ... costume assistant: dailies (uncredited)
Clementine Charity ... costume buyer (uncredited)
Leigh Cranston ... costume prop maker (uncredited)
Janine Cunliffe ... costumer (uncredited)
Sarah Dutton ... crowd costumer: dailies (uncredited)
Charles Gillies ... costume assistant (uncredited)
Heidi McQueen-Prentice ... costume assistant (uncredited)
Tom O'Dell ... costumer (uncredited)
Lucia Riley ... crowd costumer: dailies (uncredited)

Editorial Department 

Stacey Cain ... color assistant: Warner Bros. De Lane Lea
Joshua Callis-Smith ... colorist: On Set Tech
Simon Chubbock ... lab supervisor
Ian Cunningham ... additional assistant editor
Andy Dickinson ... colorist: On Set Tech
Tim Drewett ... color assistant: Warner Bros. De Lane Lea
Roger Harlow ... head of production: Cinelab London
Christy Kail ... lab operator: On Set Tech
Katie McCulloch ... color assistant: Warner Bros. De Lane Lea
Jessica Medlycott ... second assistant editor
Scarlett Mulraine-Simkin ... post-production coordinator
Gareth Parry ... online editor: Warner Bros. De Lane Lea
Jerry Ramsbottom ... first assistant editor
Asa Shoul ... colorist: Warner Bros. De Lane Lea
Louise Stewart ... post producer: Warner Bros. De Lane Lea
Jim Wren ... scanning: Cinelab London
Cherri Arpino ... head of production: Cinelab (uncredited)
Fiorenza Bagnariol ... data i/o operator (uncredited)
Amy Besate ... digital intermediate assistant (uncredited)
Emily Cruickshank ... lab coordinator (uncredited)
Mark Fraser ... additional lab operator (uncredited)
Kevin Fairfax Harwood ... head of workflow: Warner Bros. De Lane Lea (uncredited)
Daniel Rosenberg ... trainee lab operator (uncredited)
Robert Scammell ... post production content security manager (uncredited)

Location Management 

Florence Cleverdon ... assistant location manager
Daniel Deacey ... location assistant
Calum Green ... location manager
Cat Ho ... location manager
Kade Kirton ... location marshall
Jack Leary ... assistant location manager
Joel Levack ... location assistant
Ajay Lotay ... key location assistant
Chor Man ... location department coordinator
Oliver Northover ... location assistant (as Oliver Denny-Northover)
Rebecca Pearson ... location manager: Devon
Danny Potts ... assistant location manager
Camilla Stephenson ... supervising location manager
Tobi Abraham-Silas ... location marshal (uncredited)
Omar Alboukharey ... location marshall (uncredited)
Johnathan Aldrich ... location marshall (uncredited)
Joshua Benedetti ... location scout (uncredited)
Alex Bird ... location assistant (uncredited)
Amy Eglen ... location marshall (uncredited)
Tino Hapaguti ... location marshal (uncredited)
Abby Hinsley ... location marshal (uncredited)
Vicky Hoban ... location marshal (uncredited)
Mandy Lo ... location marshal: dailies (uncredited)
Tom Marshall ... location scout (uncredited)
David Muchenje ... location marshal (uncredited)
Paris Rivers ... location production assistant (uncredited)
Lucy Roff ... location marshal: Dailies (uncredited)
Adam Spinks ... location marshal (uncredited)
Philippa Sutcliffe ... assistant location manager (uncredited)
Pippa Vaughan ... location assistant (uncredited)

Music Department 

Geoff Alexander ... conductor
David Arch ... musician: piano, Hammond organ
John Barrett ... score recording engineer
David Butterworth ... orchestrator
Jake Cannon ... music preparation
Gareth Cousins ... score mixer
Bradley Farmer ... music editor
Susie Gillis ... orchestra contractor: Isobel Griffiths
Lillie Harris ... music preparation
Daniel Hayden ... assistant score recording engineer / assistant score recordist
Natalie Hayden ... executive in charge of music
Wes Hicks ... score editor
Kirsten Lane ... music supervisor: Right Music Limited
John Mills ... orchestra leader
Dennis Patterson ... engineer
Connie Pollard ... conductor (as Connie Bottogeni)
Anne Preven ... score coordinator / score mixer: Wondermusic Entertainment
Steven Price ... score producer
Jason Savory ... composer: additional music / featured musician: keyboards
Ian Thomas ... musician: drum kit
The Toronto Symphony Orchestra ... music performed by
Daniel Bhattacharya ... musician (uncredited)
Rachel Bolt ... musician: viola (uncredited)
Marta Maria Di Nozzi ... assistant engineer (uncredited)
Clifton Harrison ... musician: viola (uncredited)
Roger Linley ... musician: double bass (uncredited)
Dorina Markoff-McNulty ... musician (uncredited)
Patrick Savage ... musician (uncredited)
Laurence Ungless ... musician: double bass (uncredited)

Script and Continuity Department 

Paula Casarin ... script supervisor
Andrea Trigo ... assistant script supervisor / script supervisor: second unit
Emily Richardson ... assistant script supervisor: dailies (uncredited)

Transportation Department 

Rob Holloway ... on set picture vehicle coordinator
Mark Oliver ... picture car coordinator
Barrie Williams ... transportation captain
Glyn Alderson ... unit driver (uncredited)
Erkan Cogalan ... unit driver (uncredited)
Louise Cornwell ... driver: Thomasin McKenzie (uncredited)
John Duggan ... unit driver (uncredited)
Milan Godla ... unit driver (uncredited)
Kevin Green ... unit driver (uncredited)
Rich Maddock ... unit driver: additional photography (uncredited)
Jason Stedmon ... driver: Matt Smith (uncredited)
Dave Williams ... transport facilities manager (uncredited)

Additional Crew 

Lucy Baah-Danso ... assistant to head of finance: Working Title Films
Jordan Barbour ... assistant production coordinator: additional photography
Joe Barker ... development assistant: Working Title Films
Adam Barton ... production assistant
Peter Barton ... caterer
Ellie Bevan ... set assistant
Catherine Biddle ... payroll assistant
Sue Bruce-Smith ... deputy head: Film4
Natalie Brunsdon ... legal advisor: Wiggin
Phil Cairns ... press and publicity manager: Film4
Cassandra Carias ... head of legal and business affairs: Film4
Andrew Clark ... health and safety advisor
Mirriam Clark ... payroll assistant
Fergus Cotter ... assistant: Nira Park
Tilly Coulson ... senior development executive: Working Title Films
Rebecca Cronshey ... researcher
Matt Curtis ... title designer
Alice De Lambert ... production assistant
Lily Donnelly ... assistant: Tim Bevan, Working Title Films
Bradley Down ... senior development executive: Complete Fiction
Matthew Ellis ... accommodation coordinator: additional photography
Emily Eyre ... production assistant: Working Title Films
Luke Field-Wright ... dance double: Jack
Samuel French ... set assistant (as Sam French)
Charlie Fronzoni ... production assistant
Jordan Garland ... first assistant accountant
Beatrice Gibson ... senior counsel business and legal affairs: Working Title Films
Stephanie Gillett ... assistant: Eric Fellner, Working Title Films
Alicia Graf ... set assistant
Rachael Graham ... set assistant
Amelia Granger ... head of film: Working Title Films
Sasha Grewal ... legal coordinator: Working Title Films
Zauzsa Grundy ... financial controller: Working Title Films
Daniel Gutierrez Aznar ... Location Marshall
Jessica Hammett ... dialect coach: prep
Tarn Harper ... post production accountant
Naomi Hughes ... set assistant
Mick Hurrell ... health and safety advisor
Mark Jackson ... first assistant accountant: additional photography
Craig Jamieson ... production coordinator
Debbie Kim ... production executive
David Kimbangi ... development and production executive: Film4
Emily Leach ... production executive: Film4
Ben Leask ... craft service
Caspar Lumley ... production assistant: additional photography
Stacy Mann ... unit publicist
Sharon Martin ... head of finance: Working Title Films
Robin Masters ... production assistant
Jill McCullough ... dialect coach
Gráinne Mckenna ... legal advisor: Wiggin (as Gráinne McKenna)
Donnchadh McNicholl ... senior legal and business affairs executive: Film4
Charlene McQuillan ... legal advisor: Wiggin
Erik McRobbie ... caterer
Jamie Middleton ... production secretary: additional photography
Will Mitchell ... epk
Warda Mohamed ... set assistant (as Warda Hassan)
Angela Moneke ... production coordinator: Working Title Films
Ash Morris ... production secretary
Debbie Moseley ... accounts payable assistant
Tamara Novakovic ... payroll assistant: dailies
Claire O'Neill ... assistant: Eric Fellner, Working Title Films
Lucy Pardee ... researcher
Tori Parry ... head of production: Film4
Thea Paulett ... creative executive: Working Title Films
Ken Payne ... accounts payable assistant
Malcolm Pearce ... health and safety adviser
Katherine Pomfret ... senior production executive: Working Title Films
Cat Pope ... production assistant: Complete Fiction
Darren Queralt ... coffee and tea service: Joe's Vintage Coffee
Asha Radwan ... clearances: Jeva Films
Gill Rick ... payroll accountant: construction
William Robinson ... accounts clerk
Hannah Saunders ... marketing and distribution manager: Film4
Sasha Scott ... intimacy coordinator
Sheeraz Shah ... head of business and legal affairs: Working Title Films
Cassandra Sigsgaard ... clearances: Jeva Films
Helen Jane Simmons ... dialect coach (as Helen Simmons)
Lee Simmons ... lead security
Adele Smith ... dance double: Eloise
Andrew Smith ... assets administrator
Kerry Smith ... financial controller
Isabella Sordoni ... accounts assistant: post production
Jose Sosa ... accounts payable assistant
Richie Starzec ... assistant: Edgar Wright
Ana Stichini ... production accountant
Paul Taylor ... lead security
Sophy Taylor ... Crowd PA
Zuzana von Schlippe ... senior payroll accountant
Madeleine Waters ... dance double: Sandie (as Madeleine Walters)
Lisa Adelle Welham ... assistant choreographer (as Lisa Welham)
Jennifer White ... choreographer
Clare Wilkie ... cashier
Shevaun Wood ... craft service
Sarah Jane Wright ... head of production: Working Title Films (as Sarah-Jane Robinson)
John Alfred ... finance executive (uncredited)
Israr Azam ... production assistant: crowd, dailies (uncredited)
Ellie Bevan ... stand-in (uncredited)
David Blank ... production accountant: prep (uncredited)
Scott Alistair Brown ... craft service (uncredited)
Ruby Clare ... floor runner (uncredited)
Tom Clark ... dance double: Matt Smith (uncredited)
Phil Costello ... medic (uncredited)
Rebecca Creighton ... production assistant: crowd (uncredited)
Lisa Curry ... covid supervisor: additional photography (uncredited)
Andrew DeFrancis ... vice president business affairs: Focus Features (uncredited)
Sibila Diaz-Plaja ... development executive (uncredited)
Robert Ellis ... unit medic (uncredited)
Lucy Geelen ... production assistant: crowd (uncredited)
Ivan K. Germano ... production assistant: dailies (uncredited)
Nancy Gryspeerdt ... voice coach (uncredited)
Alexandra Hayes ... set production assistant: additional photography (uncredited)
Jamie Hook ... medic: crowd (uncredited)
Mike Hutton ... comms technician (uncredited)
Ashley Lawrence ... production assistant: crowd, dailies (uncredited)
Aline Leduc ... production assistant: crowd, dailies (uncredited)
Adele Marie ... dance double: Eloise (uncredited)
Josh Miller ... creative content: Focus Features (uncredited)
Amir Nazempour ... production assistant: crowd, dailies (uncredited)
Jeremiah Moss O'Donoghue ... production assistant: crowd (uncredited)
Jack Pickard ... studio assistant (uncredited)
Daniel Rogers ... health and safety advisor (uncredited)
Matthew Rohman ... body double: Matt Smith (uncredited) / stand In: Matt Smith (uncredited)
David Daniel Sentosa ... additional set production assistant (uncredited)
Alistair Steele ... assistant production coordinator (uncredited)
Matthew Steggles ... production secretary: Prep (uncredited)
Ben Strowger ... caterer (uncredited)
Eric Sweeney ... security (uncredited)
Tiffany Tiesiera ... production executive (uncredited)
Sam Trowsdale ... fire safety officer (uncredited)
Graham Walters ... craft service (uncredited)
Andrew Ward ... health and safety advisor (uncredited)
Ryan Westington ... production assistant: crowd (uncredited)
Oliver Woollard ... production assistant: crowd, dailies (uncredited)
Phoebe Young ... production assistant: base, reshoots (uncredited)

Thanks 

Allison Anders ... special thanks
Julia Bender ... special thanks
Megan Cherio ... special thanks
Joe Cornish ... special thanks
Alfonso Cuarón ... special thanks
Elliott Daniels ... thanks to: Metropolitan Police Film Unit
Stephen Dixon ... thanks to: Metropolitan Police Film Unit
Guy Garvey ... special thanks
Mark Gatiss ... special thanks
Jay Gomez-Adams ... special thanks
Alfonso Gomez-Rejon ... special thanks (as Alfonso Gomez Rejon)
Corin Hardy ... special thanks
James Hills ... special thanks
Rian Johnson ... special thanks
Bong Joon Ho ... special thanks
Daniel Kaluuya ... special thanks
Felix Kay ... thanks
Shawn Levy ... special thanks
Riki Lindhome ... special thanks
Graham Low ... special thanks
Christopher McQuarrie ... special thanks
Sam Mendes ... special thanks
George Miller ... special thanks
Kiki Miwa ... special thanks
Kim Newman ... special thanks
Margaret Nolan ... in memory of
Megan Owens ... special thanks
Jake Polonsky ... special thanks
Bill Pope ... special thanks
Sue Prescott ... special thanks
Tessa Ross ... special thanks
Josie Rourke ... special thanks
Reece Shearsmith ... special thanks
Gary Sherman ... special thanks
Deb Smith ... special thanks
Paula Steeds-Huston ... special thanks
Rachael Stirling ... special thanks
Quentin Tarantino ... special thanks
Yuri Togkces ... special thanks

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed