Edit
The Letter for the King (TV Series 2020– ) Poster

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Felix Thompson ... (3 episodes, 2020)
Alex Holmes ... (2 episodes, 2020)
Charles Martin ... (1 episode, 2020)

Series Writing Credits  

William Davies ... (adaptation) (6 episodes, 2020)
Tonke Dragt ... (book) (6 episodes, 2020)
Harry Cripps ... (1 episode, 2020)
Stacey Gregg ... (1 episode, 2020)
Rose Heiney ... (1 episode, 2020)
Joy C. Mitchell ... (1 episode, 2020)

Series Cast  

Amir Wilson ...  Tiuri 6 episodes, 2020
Ruby Ashbourne Serkis Ruby Ashbourne Serkis ...  Lavinia 6 episodes, 2020
Thaddea Graham ...  Iona 6 episodes, 2020
Islam Bouakkaz ...  Arman 6 episodes, 2020
Jonah Lees ...  Jussipo 6 episodes, 2020
Jack Barton ...  Foldo 6 episodes, 2020
Nathanael Saleh ...  Piak 6 episodes, 2020
Gijs Blom ...  Prince Viridian 6 episodes, 2020
Peter Ferdinando ...  Jaro 6 episodes, 2020
Emilie Cocquerel ...  Queen Alianor 5 episodes, 2020
Kemi-Bo Jacobs ...  Darya 4 episodes, 2020
Omid Djalili ...  Sir Fantumar 4 episodes, 2020
Jakob Oftebro ...  Prince Iridian 4 episodes, 2020
Tawfeek Barhom ...  Jabroot 4 episodes, 2020
Yorick van Wageningen ...  King Favian 3 episodes, 2020
Kim Bodnia ...  Abbot 3 episodes, 2020
Lisa Loven Kongsli ...  Shona 3 episodes, 2020
Tania Anderson Tania Anderson ...  Lady-in-Waiting 3 episodes, 2020
Paul Dean ...  Unauwen Sentry / ... 3 episodes, 2020
Carl Drake ...  Unauwen Herald 3 episodes, 2020
Christian Dunckley Clark ...  Man at Boat 3 episodes, 2020
Lucy Russell ...  Eloise 3 episodes, 2020
Dan Bradford ...  Unauwen Guard 3 episodes, 2020
Ian Mune ...  Knight in Hollow 3 episodes, 2020
Greg Smith Greg Smith ...  Blacksmith in Hollow 3 episodes, 2020
Timothy Raby Timothy Raby ...  Defrocked Priest in Hollow 3 episodes, 2020
Antonia Desplat ...  Milou's Mother / ... 3 episodes, 2020
David Wenham ...  Sir Tiuri The Valiant / ... 2 episodes, 2020
Ken Nwosu ...  Ristridin 2 episodes, 2020
Ben Chaplin ...  The Black Knight 2 episodes, 2020
Jan Bijvoet ...  Vokia 2 episodes, 2020
Andy Serkis ...  Mayor of Mistrinaut 2 episodes, 2020
David Wilmot ...  Slupor 2 episodes, 2020
Ross Armstrong ...  Balin 2 episodes, 2020
Moshidi Motshegwa ...  Eviellan Shaman 2 episodes, 2020
Charlotte Mills Charlotte Mills ...  Branwen 2 episodes, 2020
Gabriel Soler ...  Court Artist 2 episodes, 2020
Jim High ...  Grey Rider 2 episodes, 2020
Scroobius Pip ...  Grey Rider 2 episodes, 2020
Tom Lawrence ...  Knight 2 episodes, 2020
James Beaumont ...  Knight 2 episodes, 2020
Lucas Haugh ...  Page 2 episodes, 2020
Peter McCauley ...  General 2 episodes, 2020
Kendrick Ong Kendrick Ong ...  Palace Guard 2 episodes, 2020
Harry Lawtey ...  Maurice 2 episodes, 2020
Lukas Melnik Lukas Melnik ...  Viridian's Soldier 2 episodes, 2020
Steven O'Donnell ...  Mayor's Constable 2 episodes, 2020
David Bowles ...  Monk 2 episodes, 2020
Frederick Schmidt ...  Courier Red Rider 2 episodes, 2020
Curtis Gordon Matthew Curtis Gordon Matthew ...  Villager 2 episodes, 2020
Gregory Gudgeon ...  Land Owner 2 episodes, 2020
Andrew Grainger Andrew Grainger ...  Pox-Faced Captain 2 episodes, 2020
Antonín Masek ...  Young Man 2 episodes, 2020
Amy Huck ...  Jussipo's Mother 2 episodes, 2020
Ales Bilik Ales Bilik ...  Unauwen Servant 2 episodes, 2020
Emil Linka Emil Linka ...  Viridian's Guard 2 episodes, 2020
John Warren John Warren ...  Old Man at Mountain Pass 2 episodes, 2020
Jan Jankovský ...  Ship Foreman 2 episodes, 2020
Kris Hitchen ...  Ardoc 2 episodes, 2020
Victoria Revellese Victoria Revellese ...  Milou 2 episodes, 2020
Jan Filipenský Jan Filipenský ...  Dead Horse Thief 2 episodes, 2020
Jeremy Elwood Jeremy Elwood ...  Lone Sentry 2 episodes, 2020
Jóhannes Haukur Jóhannesson ...  Bors 1 episode, 2020
Fionn O'Shea ...  Tristan 1 episode, 2020
Jan Spanbauer Jan Spanbauer ...  Innkeeper 1 episode, 2020
Phil Zimmerman ...  Brother William 1 episode, 2020
Dan Milne ...  Dagonaut Courtier 1 episode, 2020
Daniel Robert Milne Daniel Robert Milne ...  Dagonaut Courtier 1 episode, 2020

Series Produced by 

Marina Brackenbury ... development producer / Development Producer (6 episodes, 2020)
Chris Clark ... series producer (6 episodes, 2020)
Danny de Warren ... co-producer (6 episodes, 2020)
Chloe Moss ... supervising producer (6 episodes, 2020)
Joanna Thapa ... line producer (6 episodes, 2020)
Silvie Michajlova ... service producer- czech republic (1 episode, 2020)
Fady Salame ... service producer- czech republic (1 episode, 2020)
Will Davies ... Showrunner (unknown episodes)
Richard Fletcher ... consulting producer (unknown episodes)
Jan Kallista ... line producer (unknown episodes)
Emma Slade ... line producer (unknown episodes)
Paul Trijbits ... executive producer (unknown episodes)

Series Music by 

Brandon Campbell ... (6 episodes, 2020)

Series Cinematography by 

Petra Korner ... (3 episodes, 2020)
Larry Smith ... (3 episodes, 2020)

Series Film Editing by 

Oral Norrie Ottey ... (3 episodes, 2020)
Jesse Parker ... (3 episodes, 2020)

Series Casting By 

Olivia Scott-Webb ... (unknown episodes)

Series Production Design by 

Brendan Heffernan ... (6 episodes, 2020)
Ra Vincent ... (unknown episodes)

Series Art Direction by 

Jan Hak ... supervising art director / art director (6 episodes, 2020)
Pavel Tatar ... (6 episodes, 2020)
Nathan Blanco Fouraux ... on set art director (1 episode, 2020)
Adam Wheatley ... supervising art director (1 episode, 2020)

Series Set Decoration by 

Hélène Maroutian ... (5 episodes, 2020)
Gareth Edwards ... (unknown episodes)

Series Costume Design by 

Barbara Darragh ... (unknown episodes)

Series Makeup Department 

Aneta Cejková ... assistant makeup artist (6 episodes, 2020)
Marketa Peskova ... makeup artist (6 episodes, 2020)
Lukas Vlcek ... makeup artist (6 episodes, 2020)
Milan Vlcek ... makeup artist (6 episodes, 2020)
Rene Stejskal ... prosthetic body parts (1 episode, 2020)
Helen Chesworth ... hair and makeup supervisor (unknown episodes)
Frances Hounsom ... hair and makeup designer (unknown episodes)
Abigail Lilley ... key hair and makeup artist (unknown episodes)
Lara Hawker ... makeup & hair artist (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Production Management 

Lindsay Gough ... New Zealand only (6 episodes, 2020)
Rosie Smith ... production manager (unknown episodes)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Renata Blaich ... second assistant director (6 episodes, 2020)
Jakub Dvorak ... first assistant director (6 episodes, 2020)
Remco Groenendijk ... third assistant director (6 episodes, 2020)
Martin Hladik ... second assistant director (4 episodes, 2020)
Axel Paton ... first assistant director (4 episodes, 2020)
Bruno Du Bois ... second unit first assistant director (1 episode, 2020)
Corey Le Vaillant ... third assistant director (1 episode, 2020)
Lisa Prestt ... additional third assistant director (1 episode, 2020)
Helen Wu ... Set PA (1 episode, 2020)
Martin Krauka ... first assistant director (unknown episodes)
Axel Paton ... first assistant director (unknown episodes)

Series Art Department 

Matt Austin ... onset art director (6 episodes, 2020)
Mathew Hunkin ... concept illustrator (6 episodes, 2020)
Radan Kapinos ... s/by Props (6 episodes, 2020)
Lukas Lehoucka ... Leadman (6 episodes, 2020)
Jiri Macke ... property master (6 episodes, 2020)
Martin Maly ... construction manager (6 episodes, 2020)
Jan Seidl ... art department coordinator (6 episodes, 2020)
Jana Vlasáková ... set dec assistant (6 episodes, 2020)
Jan Blazicek ... storyboard artist (4 episodes, 2020)
Douglas Ingram ... storyboard artist (1 episode, 2020)
Tei Taeyoung Kim ... graphic artist/graphic designer (1 episode, 2020)
Andrej Kostic ... storyboard artist (1 episode, 2020)
Vaclav Kriz ... scenic painter (1 episode, 2020)
Jiri Kyvala ... scenic painter (1 episode, 2020)
Stanislav Suva ... scenic painter (1 episode, 2020)
Radislav Vales ... scenic painter (1 episode, 2020)
Brendan Heffernan ... conceptual design director (unknown episodes)
Ra Vincent ... production designer (unknown episodes)

Series Sound Department 

Adam Armitage ... sound designer (6 episodes, 2020)
Ian Chase ... re-recording mixer: foreign dialogue (6 episodes, 2020)
Noah Kowalski ... re-recording mixer: foreign dialogue (6 episodes, 2020)
Lukas Kuchar ... key second assistant sound (6 episodes, 2020)
Keith Partridge ... Foley Mixer / foley mixer (6 episodes, 2020)
Viktor Prasil ... sound mixer (6 episodes, 2020)
Timothy Preston ... Re-recording Mixer: Foreign Dialogue (6 episodes, 2020)
Keenan Rogers ... re-recording mixer: foreign dialogue (6 episodes, 2020)
Marc Specter ... dialogue editor (6 episodes, 2020)
Jan Sulcek ... sound mixer (6 episodes, 2020)
Ondrej Vondrácek ... key first assistant sound (6 episodes, 2020)
Michele Woods ... ADR Supervisor (6 episodes, 2020)
Mathias Schuster ... foley editor (3 episodes, 2020)
Barnaby Smyth ... foley artist (3 episodes, 2020)
Oliver Ferris ... foley artist (2 episodes, 2020)
Sophia Hardman ... foley mixer (2 episodes, 2020)
Dario Swade ... foley editor (1 episode, 2020)
Mark Williams ... production sound mixer (1 episode, 2020)

Series Special Effects by 

Brinsley Compton ... Senior special effects technician (6 episodes, 2020)

Series Visual Effects by 

Hasan Balable ... assistant technical director: DNEG (6 episodes, 2020)
Georgij Barklaja ... 3d scanning: UPP (6 episodes, 2020)
Davide Bigotto ... cg artist: Goodbye Kansas (6 episodes, 2020)
Oliver Blackaby ... Data I/O (6 episodes, 2020)
Simone Ceresato ... visual effects coordinator: DNEG (6 episodes, 2020)
Charles Chorein ... visual effects supervisor (6 episodes, 2020)
Adriano Cirulli ... digital compositor (6 episodes, 2020)
Duncan Cook ... visual effects producer (6 episodes, 2020)
Nicholas Cruz ... digital compositor (6 episodes, 2020)
Harvey David ... compositor (6 episodes, 2020)
Patrick Dean ... visual effects producer double negative (6 episodes, 2020)
James Eatock ... compositor (6 episodes, 2020)
Stephen Elson ... visual effects producer (6 episodes, 2020)
Utku Ertin ... lead digital compositor: MyLiaison VFX (6 episodes, 2020)
Sian Fenner ... visual effects coordinator: double negative (6 episodes, 2020)
Nathalie Fortunel ... Visual Effects Executive: Netflix (6 episodes, 2020)
Mark Harris ... visual effects supervisor (6 episodes, 2020)
Patrick D. Hurd ... Visual Effects Executive: Netflix (6 episodes, 2020)
Gilbert James ... visual effects producer (6 episodes, 2020)
Ben Johnston ... digital compositor: DNEGTV (6 episodes, 2020)
Sam Lane ... Visual effects editor: DNEG (6 episodes, 2020)
Luke Letkey ... 2D Supervisor: dneg (6 episodes, 2020)
Petr Matas ... head of 3d scanning: UPP (6 episodes, 2020)
Emma Moffat ... visual effects production manager: dneg (6 episodes, 2020)
Reuben Montgomery ... compositor (6 episodes, 2020)
Rafael Morant ... senior concept artist (6 episodes, 2020)
Jose Manuel Navarro ... visual effects coordinator (6 episodes, 2020)
Tiago Pereira ... compositor (6 episodes, 2020)
Ganesh Poojari ... build supervisor: Double Negative (6 episodes, 2020)
Jose Rebollo Redondo ... Editorial IO Assistant (6 episodes, 2020)
Johnny Roek ... visual effects technical director / lead fx td (6 episodes, 2020)
Ross Rushforth ... visual effects editor (6 episodes, 2020)
Foad Shah ... digital compositor (6 episodes, 2020)
Lizzie Shiers ... assistant technical director: Dneg (6 episodes, 2020)
Anshul Kumar Srivastava ... texture artist: DNEG (6 episodes, 2020)
Nacho Thomas ... environment supervisor: dneg (6 episodes, 2020)
Caroline Thorpe ... visual effects editor (6 episodes, 2020)
Lee Watson ... digital compositor (6 episodes, 2020)
Victoria Webbley ... visual effects editor (6 episodes, 2020)
Glenn Wells ... senior matchmove artist (6 episodes, 2020)
Onur Altinisik ... digital matte painter (5 episodes, 2020)
Earle Stuart Callender ... Bidding Producer: One of Us (5 episodes, 2020)
Esme Coleman ... digital compositor: One of Us (5 episodes, 2020)
Tyson Donnelly ... Visual effects supervisor: One Of Us (5 episodes, 2020)
Michal Golebiowski ... visual effects editor: Goodbye Kansas Studios (5 episodes, 2020)
Kenn Hedin Kalvik ... Lead Compositor: One Of Us (5 episodes, 2020)
Stephen J. Smith ... roto/prep supervisor: One of Us (5 episodes, 2020)
Anatoly Vladimirov ... senior systems administrator: One of Us (5 episodes, 2020)
Mark Webb ... visual effects producer: One Of Us (5 episodes, 2020)
Alice Baglietto ... cfx artist (4 episodes, 2020)
Yusuf Hasan ... digital compositor (4 episodes, 2020)
Lydia Kenton ... 3d artist (4 episodes, 2020)
Jean-François Leroux ... lead compositor: Dneg (4 episodes, 2020)
Becky Wall ... 3d Artist (4 episodes, 2020)
Robyn Woolley ... vfx coordinator: Goodbye Kansas (4 episodes, 2020)
Fiona Edler ... fx technical director (3 episodes, 2020)
Christian Poullay ... lead matchmove artist: One of Us (3 episodes, 2020)
Josh Antonio ... Matchmove Artist: DNEG (2 episodes, 2020)
Shweta Chakrabarty ... visual effects coordinator: double negative (2 episodes, 2020)
Pratheesh Chandran ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Ruxandra Cristoiu ... compositor: one of us (2 episodes, 2020)
Maurizio Di Vitto ... roto/prep artist (2 episodes, 2020)
Alex Drewett ... matchmove artist: One Of Us (2 episodes, 2020)
The Letter For The King ... digital compositor: One of Us (2 episodes, 2020)
Alex Potts ... Previs Artist (2 episodes, 2020)
Loic Resplandy ... Fx Td: one of us (2 episodes, 2020)
Maximilian Tucudean ... visual effects artist (2 episodes, 2020)
Emine Yolcu ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Yaw Afful ... roto and prep (1 episode, 2020)
Lizzie Bentley ... digital matte painter (1 episode, 2020)
Akash Desai ... visual effects (1 episode, 2020)
Carl Edlund ... digital matte painter / senior matte painter (1 episode, 2020)
Igor Gama ... lead compositor: UNIT (1 episode, 2020)
Attila Gasparetz ... digital compositor (1 episode, 2020)
Federico Ghetta ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Diego González Cortés ... lead 3D artist: DNEG TV (1 episode, 2020)
Kris Gropatsakis ... fx technical director (1 episode, 2020)
Keita Hoshino ... compositor: DNEG (1 episode, 2020)
Sonia Alexia Ioannou ... matchmove artist: One Of Us (1 episode, 2020)
Santiago E. Iturmendi ... digital compositor: One of Us (1 episode, 2020)
George Kyparissous ... senior fx td (1 episode, 2020)
Daniel Mark Miller ... digital compositor (1 episode, 2020)
Ryan Purnell ... digital compositor (1 episode, 2020)
James Francis Sutherland Robson ... 3D Generalist TD: DNEG (1 episode, 2020)
Sreedev Nair S. ... Lookdev TD: DNEG (1 episode, 2020)
Matthew Sherwood ... matchmove artist: one of us (1 episode, 2020)
Billy Stockwell ... digital matte painter (1 episode, 2020)
Alessandro Vastalegna ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Laurens Vermeulen ... digital compositor: One of Us (1 episode, 2020)
Grant Everett ... visual effects supervisor (unknown episodes)

Series Stunts 

Radek Bruna ... stunt coordinator (6 episodes, 2020)
Kytková Tomsíková Miroslava ... Stunt double: Lavinia / stunt double: Lavinia (6 episodes, 2020)
Martin Turecek ... swordmaster/fight coordinator (6 episodes, 2020)
Aviel Ayoung ... Stunt double: Ristridin / ristridin riding double (2 episodes, 2020)
Miroslav Lhotka ... stunt performer (1 episode, 2020)
Martin Matejcik ... swordfight stunt double (1 episode, 2020)
Vit Matejcik ... stunt double: Jonah Lees (1 episode, 2020)
Steve McQuillan ... stunt coordinator (1 episode, 2020)
Marie Svecova ... stunt double: Lavinia (1 episode, 2020)
Tomas Tomas ... stunt performer (1 episode, 2020)
Cameron Brown ... stunt double: Jack Barton (uncredited) / utility stunts (uncredited) (6 episodes, 2020)

Series Camera and Electrical Department 

Lubomir Bachraty ... video operator (6 episodes, 2020)
Peter D.J. Farrell ... lighting technician (6 episodes, 2020)
Jakub Hejduk ... digital imaging technician assistant (6 episodes, 2020)
Alex Howe ... first assistant camera: "a" camera (6 episodes, 2020)
Dan Kvarda ... gaffer (6 episodes, 2020)
Luke Macready ... Best Boy Electric (6 episodes, 2020)
Martin Matiásek ... Splinter Unit Director of Photography / c camera operator / camera operator: splinter unit (6 episodes, 2020)
Finn Roelants ... Video operator (6 episodes, 2020)
David Ruzicka ... b camera/steadicam (6 episodes, 2020)
Stepan Svoboda ... Digital imaging technician (6 episodes, 2020)
Julie Vrabelova ... still photographer: Czech republic (6 episodes, 2020)
Guillermo Álvarez Villaescusa ... first assistant camera: 'a' camera - main unit / first assistant camera: "a" camera - main unit (6 episodes, 2020)
Ryan Haste ... drone pilot (5 episodes, 2020)
Sam Peacocke ... drone operator (5 episodes, 2020)
Fabian Meller ... steadicam/b-cam operator / b-cam & steadicam operator: dayplaying (4 episodes, 2020)
Louis Cassells ... second assistant camera (1 episode, 2020)
Jamie Couper ... gaffer: second unit NZ (1 episode, 2020)
Peter Field ... aerial director of photography / unauwen unit action/drama DOP (1 episode, 2020)
Ingo Gardner ... balloon-light technican (1 episode, 2020)
Steffan Hill ... still photographer (1 episode, 2020)
Stanislav Honzik ... still photographer (1 episode, 2020)
Rob Marsh ... Drone Operator (1 episode, 2020)
Mike Mcrae ... grip (1 episode, 2020)
Michael Montgomery-Salter ... Camera Trainee: Additional Photography (1 episode, 2020)
David Vacek ... Dolly grip (1 episode, 2020)
Larry Smith ... director of photography (unknown episodes)
Steve Allanson ... b camera operator/steadicam (unknown episodes)
Roger Feenstra ... aerial operator (unknown episodes)

Series Animation Department 

Eliot Speed ... animator (4 episodes, 2020)
Ash Hawkins ... animator (1 episode, 2020)

Series Casting Department 

Desiree Rose Cheer ... extras casting (6 episodes, 2020)
Krzysztof Piotr Zakrzewicz ... extras casting assistant (6 episodes, 2020)
Shawn Hennessey Nadeau ... casting assistant (1 episode, 2020)
Colleen Rush ... casting associate (1 episode, 2020)
Nicola Chisholm ... casting associate (unknown episodes)

Series Costume and Wardrobe Department 

Karel Bocek ... set costumer (6 episodes, 2020)
Stana Slosserova ... costume supervisor (4 episodes, 2020)
Barbora Elznicova ... costumer (3 episodes, 2020)
Philippa O'Brien ... second unit (1 episode, 2020)
Philippa King ... key costume standby (unknown episodes)
Jaindra Watson ... assistant costume designer (unknown episodes)

Series Editorial Department 

Charlotte Barnes ... digital intermediate producer (6 episodes, 2020)
Robert Cone ... assistant editor (6 episodes, 2020)
Tom Corbett ... head of extraction and delivery (6 episodes, 2020)
Cheryl Goodbody ... post-production coordinator (6 episodes, 2020)
Lawrence Hook ... digital intermediate technical supervisor (6 episodes, 2020)
Tine Lykke Jensen ... first assistant editor (6 episodes, 2020)
Maddie Leggett ... Second Assistant Editor (6 episodes, 2020)
Emma Liu ... assistant digital intermediate producer (6 episodes, 2020)
Fionnuala Oates ... first assistant editor (6 episodes, 2020)
Jet Omoshebi ... colorist (6 episodes, 2020)
Dilek Osman ... post-production coordinator (6 episodes, 2020)
Alexander Phillips ... digital intermediate Assistant (6 episodes, 2020)
Andreas D. Nold ... assistant editor (3 episodes, 2020)
Daniel Lapira ... assistant editor (2 episodes, 2020)
Jeanette Haley ... Post-Production Supervisor (1 episode, 2020)
Benjamin Stower ... Post Producer (1 episode, 2020)

Series Location Management 

Brett Higginson ... location scout (1 episode, 2020)
Aimee Russell ... location coordinator (1 episode, 2020)
Karl Smith ... location manager (1 episode, 2020)
Rick Waite ... set location manager (1 episode, 2020)

Series Music Department 

Richard Armstrong ... music editor (6 episodes, 2020)
Joe Davies ... technical score advisor (6 episodes, 2020)
Jack Nicholson ... assistant music editor (6 episodes, 2020)

Series Script and Continuity Department 

Nick Gray ... Script Coordinator (6 episodes, 2020)
Elizabeth Lobach ... assistant script editor (6 episodes, 2020)
Jeanette McGrath ... key script supervisor (5 episodes, 2020)
Veronique Lawrence ... script supervisor (1 episode, 2020)

Series Transportation Department 

Roxi Bull ... cast driver (6 episodes, 2020)
Bryn Seager ... transportation coordinator (1 episode, 2020)
Esther Blackwood ... assistant travel and accommodation coordinator (unknown episodes)
Judy Dale ... travel and accommodation coordinator (unknown episodes)

Series Other crew 

Lisa Ciniglio ... nz insurance broker: Mahony Film & Entertainment Insurance / NZ insurance broker: Mahony Film & Entertainment Insurance (6 episodes, 2020)
Elizabeth Lobach ... assistant to Mr Trijbits and Mr Davies (6 episodes, 2020)
Will Lord ... assistant to producers (6 episodes, 2020)
Matej Schwartz ... cashier (6 episodes, 2020)
Frantisek Svarc ... assistant accountant (6 episodes, 2020)
Lukas Tomsik ... horse trainer (6 episodes, 2020)
Helen Wu ... Production Intern (6 episodes, 2020)
Jane McCurdy ... production coordinator (5 episodes, 2020)
Tency Tyler ... thaddea Graham: riding double (3 episodes, 2020)
Jacqui Bree ... Rushes Runner (1 episode, 2020)
Judy Dale ... Travel & Accommodation Coordinator (1 episode, 2020)
Rachael Fullerton ... UK child licence coordinator (1 episode, 2020)
Carsten Garbode ... accounts assistant (1 episode, 2020)
Kelly Hohneck ... production runner zqn (1 episode, 2020)
Brian Mahony ... NZ insurance broker: Mahony Film & Entertainment Insurance (1 episode, 2020)
Hannah Wilkinson ... cast tutor (1 episode, 2020)
Robin Zenker ... cast tutor (1 episode, 2020)
Justin Cooney ... on-set horse master (unknown episodes)
Wayne McCormack ... horse master (unknown episodes)
Alex Mckenzie ... production secretary (unknown episodes)
Cerian Owen ... assistant production coordinator (unknown episodes)
Amanda Sullivan ... production coordinator (unknown episodes)
Simon Woodard ... producer's assistant (unknown episodes)
Louise Spraggon ... safety officer (unknown episodes)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed