Edit
The Mandalorian (TV Series 2019– ) Poster

(2019– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Rick Famuyiwa ... (3 episodes, 2019-2020)
Dave Filoni ... (3 episodes, 2019-2020)
Bryce Dallas Howard ... (2 episodes, 2019-2020)
Deborah Chow ... (2 episodes, 2019)
Peyton Reed ... (2 episodes, 2020)
Taika Waititi ... (1 episode, 2019)
Jon Favreau ... (1 episode, 2020)
Robert Rodriguez ... (1 episode, 2020)
Carl Weathers ... (1 episode, 2020)

Series Writing Credits  

Jon Favreau ... (created by) (24 episodes, 2019-2022)
Jon Favreau ... (written by) (24 episodes, 2019-2022)
George Lucas ... (based on STAR WARS by) (24 episodes, 2019-2022)
Rick Famuyiwa ... (teleplay by) (2 episodes, 2019-2020)
Rick Famuyiwa ... (written by) (2 episodes, 2019-2020)
Dave Filoni ... (written by) (2 episodes, 2019-2020)
Christopher L. Yost ... (story by) (1 episode, 2019)
Christopher L. Yost ... (teleplay by) (1 episode, 2019)

Series Cast  

Pedro Pascal ...  The Mandalorian 24 episodes, 2019-2022
Barry Lowin ...  The Mandalorian / ... 8 episodes, 2020
Gina Carano ...  Cara Dune 7 episodes, 2019-2020
Giancarlo Esposito ...  Moff Gideon 7 episodes, 2019-2020
Carl Weathers ...  Greef Karga 7 episodes, 2019-2022
Chris Bartlett ...  RA-7 Droid / ... 5 episodes, 2019-2020
Misty Rosas ...  Kuiil Performance Artist / ... 5 episodes, 2019-2020
Omid Abtahi ...  Dr. Pershing 4 episodes, 2019-2020
Temuera Morrison ...  Boba Fett / ... 4 episodes, 2020
Ming-Na Wen ...  Fennec Shand 4 episodes, 2019-2020
Katy M. O'Brian ...  Comms Officer 4 episodes, 2020
Rio Hackford ...  IG-11 Performance Artist / ... 4 episodes, 2019
Amy Sedaris ...  Peli Motto 3 episodes, 2019-2020
Werner Herzog ...  The Client 3 episodes, 2019
Nick Nolte ...  Kuiil 3 episodes, 2019
Taika Waititi ...  IG-11 3 episodes, 2019
Emily Swallow ...  Armorer 3 episodes, 2019
Gabriel Ebert ...  Gunnery Officer 3 episodes, 2020
Aidan Bertola ...  Young Mandalorian / ... 1 episode, 2019
Leilani Shiu ...  Jawa / ... 1 episode, 2019-2020
Alexandra Manea ...  Mother / ... 1 episode, 2019
Bernard Bullen ...  Father / ... 1 episode, 2019
Bill Burr ...  Mayfeld 2 episodes, 2019-2020
Sasha Banks ...  Koska Reeves 2 episodes, 2020
Richard Ayoade ...  Zero 2 episodes, 2019-2020
Katee Sackhoff ...  Bo-Katan Kryze 2 episodes, 2020
Horatio Sanz ...  Mythrol 2 episodes, 2019-2020
Tait Fletcher ...  Alpha Trawler / ... 2 episodes, 2019
Paul Sun-Hyung Lee ...  Captain Carson Teva 2 episodes, 2020
Dave Filoni ...  Trapper Wolf 2 episodes, 2019-2020
Adam Pally ...  Bike Scout Trooper #2 2 episodes, 2019
Miguel A. Lopez ...  Juggernaut Pilot / ... 2 episodes, 2020
Dee Bradley Baker ...  Frog Lady / ... 1 episode, 2020
Mark Hamill ...  EV-9D9 / ... 1 episode, 2019-2020
Mark Boone Junior ...  Ranzar Malk 1 episode, 2019
Michael Biehn ...  Lang 1 episode, 2020
John Leguizamo ...  Gor Koresh 1 episode, 2020
Jake Cannavale ...  Toro Calican 1 episode, 2019
Julia Jones ...  Omera 1 episode, 2019
Rosario Dawson ...  Ahsoka Tano 1 episode, 2020
Isla Farris ...  Winta 1 episode, 2019
Stephen Jackson Powers Jr. Stephen Jackson Powers Jr. ...  Jawa Elder 1 episode, 2019
Natalia Tena ...  Xi'an 1 episode, 2019
Diana Lee Inosanto ...  Morgan Elsbeth 1 episode, 2020
Timothy Olyphant ...  Cobb Vanth 1 episode, 2020
Asif Ali ...  Caben 1 episode, 2019
Clancy Brown ...  Burg 1 episode, 2019
James Croak James Croak ...  Prisoner 1 episode, 2020
Simon Kassianides ...  Axe Woves 1 episode, 2020
Eugene Cordero ...  Stoke 1 episode, 2019
Troy Kotsur ...  Tusken Raider Scout #1 1 episode, 2019
Dylan Alvarado Dylan Alvarado ...  Village Boy 1 episode, 2020
Isaac C. Singleton Jr. ...  Twi'lek Doorman 1 episode, 2020
Titus Welliver ...  Imperial Captain 1 episode, 2020
John Beasley ...  Bartender 1 episode, 2019
Steve Blum ...  Spaceport Operator 1 episode, 2019
Jason Sudeikis ...  Bike Scout Trooper #1 1 episode, 2019
Tiffany Thomas ...  Sorgan Farmer #3 1 episode, 2019
Mai Brunelle ...  Village Girl 1 episode, 2020
David Choe ...  Ringside Spectator 1 episode, 2020
Donald Mills ...  Security Droid 1 episode, 2020
Ryan Powers ...  Alien Worker 1 episode, 2020
Ismael Cruz Cordova ...  Qin 1 episode, 2019
Aydrea Walden ...  Sorgan Farmer #4 1 episode, 2019
John Munro Cameron John Munro Cameron ...  Frog Man 1 episode, 2020
Wing T. Chao Wing T. Chao ...  Governor Wing 1 episode, 2020
Daniel Negrete Daniel Negrete ...  School Kid 1 episode, 2020
Matt Lanter ...  New Republic Soldier 1 episode, 2019
Trula M. Marcus Trula M. Marcus ...  Sorgan Farmer #5 1 episode, 2019
Dave Reaves ...  Zabrak Fighter 1 episode, 2019
Morgan Benoit ...  Imperial Security Officer 1 episode, 2020
Norwood Cheek Norwood Cheek ...  Mon Calamari Server 1 episode, 2020
Xavier Jimenez ...  Tusken Raider #2 1 episode, 2020
Clark Schierle Clark Schierle ...  Villager 1 episode, 2020
Sala Baker ...  Klatooinian Raider Captain 1 episode, 2019
Ryan Watson ...  Beta Trawler 1 episode, 2019
Kevin Dorff ...  Deck Officer 1 episode, 2020
Thomas E. Sullivan ...  Co-Pilot 1 episode, 2020
Dmitrious Bistrevsky Dmitrious Bistrevsky ...  Quarren Trawler 1 episode, 2019
Ida Darvish ...  Common House Proprietor 1 episode, 2019
Rick Famuyiwa ...  Jib Dodger 1 episode, 2019
Luke Baines ...  Pilot 1 episode, 2020
W. Earl Brown ...  Weequay Proprietor 1 episode, 2020
Alexander Wraith ...  Freighter Pilot 1 episode, 2020
Deborah Chow ...  Sash Ketter 1 episode, 2019
Brendan Wayne ...  Mandalorian Warrior 1 episode, 2019
Philip Alexander ...  Security Officer 1 episode, 2020
Richard Brake ...  Valin Hess 1 episode, 2020
Kathryn Elise Drexler ...  Teacher Droid 1 episode, 2020
Dieterich Gray ...  Mos Pelgo Villager 1 episode, 2020
Brian Posehn ...  Speeder Pilot 1 episode, 2019
Taeho K Taeho K ...  Village Boy 1 episode, 2020
Karisma Shanel ...  Jo 1 episode, 2020
Dylan Kento Curtis ...  Mos Pelgo Boy 1 episode, 2020
Max Lloyd-Jones ...  Double for Jedi 1 episode, 2020
John Rosengrant ...  Gor Koresh Performance Artist 1 episode, 2020
Matthew Wood ...  Bib Fortuna 1 episode, 2020
Kyle Pacek ...  Jawa (uncredited) 3 episodes, 2019
Ricky Alpi Ricky Alpi ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Jamal Antar ...  Prisoner (uncredited) 2 episodes, 2019
Tony Beetsma Tony Beetsma ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Michael Bender ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Freedom Bridgewater ...  Performance Artist / ... (uncredited) 2 episodes, 2019
Tommy Dearth ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Manuel Gomez Dekker Manuel Gomez Dekker ...  TK97253 (uncredited) 2 episodes, 2019
Mark Edwards ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Chris Elguera Chris Elguera ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Kevin Fox ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Dominic Pace ...  Bounty Hunter Gekko (uncredited) 2 episodes, 2019
Brent Wilkinson ...  Stormtrooper (uncredited) 2 episodes, 2019
Jacob Glenn Aquino ...  Bounty Hunter (uncredited) 1 episode, 2019
Michael Carnegie ...  Space Port Worker (uncredited) 1 episode, 2019
Kadrolsha Ona Carole ...  Stormtrooper (uncredited) 1 episode, 2019
Mike Estes ...  Death Trooper (uncredited) 1 episode, 2019
Douglas Farrell ...  Jawa (uncredited) 1 episode, 2019
Jon Favreau ...  Paz Vizsla (uncredited) 1 episode, 2019
Jordyn Kylie Fung ...  Sorgan Farmer Kid (uncredited) 1 episode, 2019
Ed Gage ...  Sorgan Farmer (uncredited) 1 episode, 2019
Luis Richard Gomez ...  House Patron (uncredited) 1 episode, 2019
Joseph S. Griffo ...  Jawa (uncredited) 1 episode, 2019
Roger Groh Roger Groh ...  Bar Animal (uncredited) 1 episode, 2019
Drew Hale ...  Bike Scout Trooper #1 (uncredited) 1 episode, 2019
Nick Mann Nick Mann ...  Sorgan Common House Patron (uncredited) 1 episode, 2019
Magnolia Marie Magnolia Marie ...  Sorgan Farmer (uncredited) 1 episode, 2019
Molly Miller Molly Miller ...  Jawa (uncredited) 1 episode, 2019
Adelina Saldana ...  Sorgan Farmer (uncredited) 1 episode, 2019
Jude S. Walko ...  Human Bounty Hunter (uncredited) 1 episode, 2019
Stephen Bralver ...  Deck Officer (uncredited) 1 episode, 2020
Sean Patrick Bryan ...  Storm Trooper (uncredited) 1 episode, 2020
Lawrence Duane Lawrence Duane ...  Lars Denedren (uncredited) 1 episode, 2020
Damian Fisher Damian Fisher ...  Frog Man (uncredited) 1 episode, 2020
Barry Hanley ...  Gamorrean Fighter (uncredited) 1 episode, 2020
Frank Ippolito ...  Mon Calamari Dock Worker (uncredited) 1 episode, 2020
Eli Jane ...  Bonehead (uncredited) 1 episode, 2020
Jeff Jocoy ...  Imperial Officer (uncredited) 1 episode, 2020
Harmony Jupiter ...  Miner (uncredited) 1 episode, 2020
David Katich ...  Aqualish (uncredited) 1 episode, 2020
Dennis Keiffer ...  Bodyguard (uncredited) 1 episode, 2020
Mark Kubr ...  Bodyguard (uncredited) 1 episode, 2020
Greg Kufera ...  Roaring Tusken Raider (uncredited) 1 episode, 2020
Josh Moreno ...  Mos Pelgo Villager #4 (uncredited) 1 episode, 2020
Alexander Ray ...  Dark Trooper (uncredited) 1 episode, 2020
Shahaub Roudbari ...  Bodyguard (uncredited) 1 episode, 2020
Rey-Phillip Santos ...  Magistrate Guard (uncredited) 1 episode, 2020
Kalina Vanska ...  Pecorino Townie (uncredited) 1 episode, 2020
Justin A. Williams ...  Bodyguard (uncredited) 1 episode, 2020

Series Produced by 

Jon Favreau ... producer / executive producer (24 episodes, 2019-2022)
Dave Filoni ... executive producer (17 episodes, 2019-2022)
John Bartnicki ... co-producer / producer (16 episodes, 2019-2020)
Carrie Beck ... co-executive producer / co-producer (16 episodes, 2019-2020)
Karen Gilchrist ... co-executive producer (16 episodes, 2019-2020)
Kathleen Kennedy ... executive producer (16 episodes, 2019-2020)
Janet Lewin ... co-producer (16 episodes, 2019-2020)
Jason McGatlin ... co-producer (16 episodes, 2019-2020)
Kristen Schreck ... associate producer (16 episodes, 2019-2020)
Colin Wilson ... executive producer (16 episodes, 2019-2020)
David S. Grant ... title producer (14 episodes, 2019-2020)
Greig Fraser ... co-producer (8 episodes, 2019)
John Hampian ... co-producer (8 episodes, 2020)

Series Music by 

Ludwig Göransson ... (24 episodes, 2019-2022)

Series Cinematography by 

Barry Baz Idoine ... (10 episodes, 2019-2020)
Greig Fraser ... (3 episodes, 2019)
Matthew Jensen ... (3 episodes, 2020)
David Klein ... (1 episode, 2020)

Series Film Editing by 

Andrew S. Eisen ... (6 episodes, 2019-2020)
Jeff Seibenick ... (6 episodes, 2019-2020)
Dana E. Glauberman ... (2 episodes, 2019)
Adam Gerstel ... (2 episodes, 2020)
Dylan Firshein ... (1 episode, 2020)

Series Casting By 

Sarah Finn ... (16 episodes, 2019-2020)

Series Production Design by 

Andrew L. Jones ... (16 episodes, 2019-2020)
Doug Chiang ... (8 episodes, 2020)

Series Art Direction by 

John Lord Booth III ... (8 episodes, 2019)
Sarah Delucchi ... (8 episodes, 2019)
Vlad Bina ... (8 episodes, 2020)
John B. Josselyn ... (8 episodes, 2020)
David Lazan ... supervising art director / art director (8 episodes, 2020)
Bradley Rubin ... (8 episodes, 2020)
Michael Manson ... (3 episodes, 2019)
Chris Farmer ... supervising art director (1 episode, 2019)
Jeff Wisniewski ... (1 episode, 2019)

Series Set Decoration by 

Amanda Moss Serino ... (16 episodes, 2019-2020)

Series Costume Design by 

Joseph A. Porro ... (8 episodes, 2019)
Shawna Trpcic ... (8 episodes, 2020)

Series Makeup Department 

Carlton Coleman ... makeup artist (15 episodes, 2019-2020)
Alexei Dmitriew ... key makeup artist / co-makeup designer (16 episodes, 2019-2020)
Monique Hyman ... Hairstylist / hair stylist (16 episodes, 2019-2020)
Maria Sandoval ... hair department head / hair designer (16 episodes, 2019-2020)
Brian Sipe ... department head: prosthetic makeup, Legacy Effects / makeup department head / makeup designer (16 episodes, 2019-2020)
Samantha Ward ... makeup artist (15 episodes, 2019-2020)
Cary Ayers ... makeup artist (12 episodes, 2019-2020)
Kevin Wasner ... makeup artist (12 episodes, 2019-2020)
Jose Mora-Perez ... special makeup effects artist (10 episodes, 2019-2020)
Cale Thomas ... makeup artist (8 episodes, 2019-2020)
Brittany Fontaine ... prosthetic technician (8 episodes, 2019)
Wendy Southard ... key hair stylist (8 episodes, 2019)
Ashleigh Childers ... key hair stylist (8 episodes, 2020)
Crystal Gomez ... makeup pa/special effects fabrication artist (8 episodes, 2020)
Emily Fiora Parks ... prosthetic makeup technician: Legacy Effects (8 episodes, 2020)
Scott Stoddard ... makeup artist (7 episodes, 2020)
Sabrina Castro ... makeup artist (5 episodes, 2020)
Jamie Kelman ... makeup artist (5 episodes, 2020)
Michael Ornelaz ... makeup artist (5 episodes, 2020)
Cristina Patterson ... contact lens painter (4 episodes, 2019-2020)
Kerry Mendenhall ... hair stylist (4 episodes, 2020)
Michael Mekash ... makeup artist / special makeup effects artist (3 episodes, 2019-2020)
Pepe Mora ... makeup artist (3 episodes, 2020)
John Blake ... makeup artist (2 episodes, 2020)
Rocky Calderon ... makeup artist (2 episodes, 2020)
David Dupuis ... makeup artist (2 episodes, 2020)
Mark Garbarino ... makeup artist (2 episodes, 2020)
Kevin Haney ... makeup artist (2 episodes, 2020)
Vance Hartwell ... makeup artist (2 episodes, 2020)
James MacKinnon ... makeup artist (2 episodes, 2020)
David T. Woodruff ... makeup artist (2 episodes, 2020)
Kimberly Boyenger ... hair stylist (1 episode, 2019)
Lydia Fantini ... hair stylist (1 episode, 2019)
Lori Fenton ... hair stylist (1 episode, 2019)
Christopher Allen Nelson ... special makeup effects artist (1 episode, 2019)
Nicole Sortillon Amos ... makeup artist (1 episode, 2019)
Richard Arguijo ... Moldmaker (1 episode, 2020)
Christina Gonzalez ... makeup artist (1 episode, 2020)
Heather Koontz ... makeup artist (1 episode, 2020)
Angela Moos ... makeup artist (1 episode, 2020)

Series Production Management 

Judith Babcock ... post-production supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Allie C. Greene ... Lucasfilm Franchise Manager / franchise manager: Lucasfilm (16 episodes, 2019-2020)
Clint Spillers ... virtual production supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Colin Wilson ... unit production manager (16 episodes, 2019-2020)
Pasquale Antonelli ... virtual art department manager (8 episodes, 2019)
Krystal MacKnight ... Associate Production Manager (8 episodes, 2019)
Bob Roath ... production supervisor (8 episodes, 2019)
Page Rosenberg-Marvin ... production supervisor (8 episodes, 2019)
Gavin J. Behrman ... production supervisor (8 episodes, 2020)
Darin Eppich ... assistant production supervisor (8 episodes, 2020)
Mai Suong Chu Thi ... production manager: Vietnam (8 episodes, 2022)
James Blevins ... post-production supervisor (3 episodes, 2019)
Elli Cassata ... vfx shoot: Iceland (1 episode, 2020)
Scott Trimble ... production supervisor: Death Valley VFX unit (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

David Buchwald ... additional second assistant director / second assistant director (16 episodes, 2019-2020)
Heather Wagner-Wang ... second assistant director (11 episodes, 2019-2020)
Matthew Milan ... first assistant director / second assistant director (10 episodes, 2019-2020)
Kim Richards ... first assistant director (10 episodes, 2019-2020)
Morgan Willis ... second second assistant director (8 episodes, 2019)
Heather Kehayas ... second second assistant director (8 episodes, 2020)
Paul Silver ... assistant director (5 episodes, 2020)
Sam Hargrave ... second unit director (7 episodes, 2020)
Mindy McKoin Ma ... second unit (6 episodes, 2019)
Gary Marcus ... first assistant director (5 episodes, 2019-2020)
Ravi Fisher ... dga trainee (3 episodes, 2020)
Alex Russ ... second assistant director (3 episodes, 2020)
Greg Bell ... second second assistant director (1 episode, 2019)
John Swartz ... second unit director (1 episode, 2019)
Dave Filoni ... second unit director (uncredited) (1 episode, 2019)
Andrew N. Miller ... second second assistant director (uncredited) (1 episode, 2019)
Kirisa Gavrin ... second assistant director (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Art Department 

Giang N. Pham ... assistant property master (20 episodes, 2019-2022)
Joey Genitempo ... stand-by painter / standby painter / painter decorator (18 episodes, 2019-2022)
Phil Szostak ... concept researcher (17 episodes, 2019-2022)
Ryan Church ... concept supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Stacy Clinger ... scenic supervisor / lead scenic painter (16 episodes, 2019-2020)
David Cohen ... mold shop supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Thomas Early ... construction coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Genevieve Elkin ... production manager (16 episodes, 2019-2020)
Michael Epstein ... graphic designer (16 episodes, 2019-2020)
James Eubank ... propmaker gangboss (16 episodes, 2019-2020)
Matt Hausmann ... assistant props (16 episodes, 2019-2020)
Jennifer Hsyu ... associate production manager / associate production manager: art department: Lucasfilm (16 episodes, 2019-2020)
Katarina Kushin ... art department assistant (16 episodes, 2019-2020)
Ji Young Lee ... art department assistant / assistant art director (16 episodes, 2019-2020)
Jason Mahakian ... concept model maker / model maker (16 episodes, 2019-2020)
Leo Rodriguez ... set dresser (16 episodes, 2019-2020)
Josh Roth ... property master (16 episodes, 2019-2020)
Madeleine Sandrolini ... concept assistant / concept coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Eric S. Saperstein ... Paint Foreman / paint foreman (16 episodes, 2019-2020)
Robert Wilbanks ... plaster supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Duncan Crawford ... sculptor (12 episodes, 2019-2020)
Robert Andrew Johnson ... vehicle set designer / set designer (9 episodes, 2019-2020)
Crystal Kenrick ... props (9 episodes, 2019-2020)
Mark Sunga ... set dresser (9 episodes, 2019-2020)
Jeffrey Ault ... set dressing gangboss (8 episodes, 2019)
Richard J. Bell ... greens supervisor (8 episodes, 2019)
Doug Chiang ... design supervisor (8 episodes, 2019)
Travis Craven ... sculpting supervisor (8 episodes, 2019)
Brendon Crigler ... set dresser (8 episodes, 2019)
David E. Duncan ... storyboards/animatics (8 episodes, 2019)
Alonzo Edwards ... sculptor (8 episodes, 2019)
Sarah Forrest ... set designer (8 episodes, 2019)
Andre Freimann ... set dresser (8 episodes, 2019)
Darnie Galloway ... art department coordinator: Lucasfilm (8 episodes, 2019)
Sean Ginevan ... leadman (8 episodes, 2019)
Philip Ginolfi ... propmaker gang boss (8 episodes, 2019)
Ben Grangereau ... concept artist (8 episodes, 2019)
K.S. Haddock ... art director: ILM (8 episodes, 2019)
Regina Hermosillo ... set decoration coordinator (8 episodes, 2019)
David Hobbins ... concept artist (8 episodes, 2019)
Caris Huffine ... set decoration assistant (8 episodes, 2019)
Nicholas Kelly ... sculptor (8 episodes, 2019)
Mark Klimko ... robotics/cnc programmer (8 episodes, 2019)
Nancy Ann Lai ... draper (8 episodes, 2019)
Rikki Longanecker ... art department coordinator (8 episodes, 2019)
Nathan Longest ... propmaker / props (8 episodes, 2019)
Michael Luce ... assistant props (8 episodes, 2019)
Joe Martinez ... prop shop / propmaker / prop shop weapons (8 episodes, 2019)
John McElroy ... on-set dresser (8 episodes, 2019)
Russell Paul ... concept modeler: Lucasfilm (8 episodes, 2019)
Manuel Plank-Jorge ... concept artist (8 episodes, 2019)
Julien Pougnier ... set designer (8 episodes, 2019)
Sean S. Smith ... painter (8 episodes, 2019)
Sean Stephen Smith ... painter (8 episodes, 2019)
Mike Stassi ... set designer (8 episodes, 2019)
Max Sweeney ... art department asset manager (8 episodes, 2019)
Christopher Ward ... set painter (8 episodes, 2019)
John Warner ... set dresser (8 episodes, 2019)
Colie Wertz ... concept artist (8 episodes, 2019)
Mark Woodworth II ... on-set painter (8 episodes, 2019)
Marcel Worch ... General Forman / construction foreman / general foreman (8 episodes, 2019)
Eric Wortmann ... Prop Paint Forman (8 episodes, 2019)
Michael Biggie ... paint gang boss (8 episodes, 2020)
Vlad Bina ... virtual art department supervisor (8 episodes, 2020)
Beatrice Cerezo ... art department assistant (8 episodes, 2020)
Greg Finnin ... assistant property master (8 episodes, 2020)
Jim Hewitt ... set designer (8 episodes, 2020)
Haley Hughes ... manager: VAD / vad manager (8 episodes, 2020)
James Isaacson ... props (8 episodes, 2020)
David James ... sculptor (8 episodes, 2020)
Benjamin Last ... concept artist (8 episodes, 2020)
Ariel Loza ... art department (8 episodes, 2020)
Joseph McGovern ... stage foreman (8 episodes, 2020)
Anshuman Prasad ... set designer (8 episodes, 2020)
Easton Smith ... set designer (8 episodes, 2020)
Michelle Thieme ... art dept coord / associate concept manager: Lucasfilm Art Dept (8 episodes, 2020)
Jane Wuu ... set designer (8 episodes, 2020)
Rick Belosic ... general foreman (8 episodes, 2022)
Steven DeSantis ... construction coordinator (8 episodes, 2022)
Tex Kadonaga ... set designer (8 episodes, 2022)
Christopher McCain ... stage foreman (8 episodes, 2022)
Paul T. Silver ... props (8 episodes, 2022)
Fabian Lacey ... senior concept artist / concept illustrator (7 episodes, 2019-2022)
Jama Jurabaev ... Senior Concept Artist (6 episodes, 2019)
Tami Vest ... Construction Accountant (6 episodes, 2019)
Sonny Grand ... greensman (4 episodes, 2020)
Josh Spooner ... model maker (3 episodes, 2019)
John Kelso ... carpenter/metal fabricator / metal fabrication foreman (2 episodes, 2019-2020)
David Lowery ... storyboard artist (2 episodes, 2019-2020)
Phillip Norwood ... storyboard artist (2 episodes, 2019-2020)
Patrick Beals ... Props Designer (2 episodes, 2019)
Richard Bennett ... storyboard artist (2 episodes, 2022)
Cristofer Adrian ... props (1 episode, 2019)
Lyla Blades ... model maker: Creation Consultants (1 episode, 2019)
David Chow ... set designer (1 episode, 2019)
Seth Engstrom ... concept artist (1 episode, 2019)
Chris Fix ... propmaker gangboss (1 episode, 2019)
Sarah Lopez ... art department coordinator: pre-production (1 episode, 2019)
David Moreau ... set designer (1 episode, 2019)
Roberto Rodriguez ... propmaker gangboss (1 episode, 2019)
Luis G. Benavides ... construction administrator (1 episode, 2020)
Rebekah Bukhbinder ... assistant art director (1 episode, 2020)
Joseph Cornell ... props (1 episode, 2020)
John Maxwell P. Glen ... carpenter (1 episode, 2020)
J. Bryan Holloway ... sculptor (1 episode, 2020)
Khang Le ... concept artist (1 episode, 2020)
Aaron Higgins ... Prop Assistant (1 episode, 2022)
Shamim Seifzadeh ... set designer (1 episode, 2022)
Michael Torvinen ... props (uncredited) (8 episodes, 2019)
Tony Stockert ... prop modeler (uncredited) (6 episodes, 2019-2020)
Kenneth Garrett ... sculptor (uncredited) (1 episode, 2019)
Jameson Buston ... set dresser (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Sound Department 

David Acord ... sound designer / supervising sound editor (16 episodes, 2019-2020)
Ronni Brown ... foley artist (16 episodes, 2019-2020)
Richard Gould ... foley editor / Foley Supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Veronica Kahn ... sound utility (16 episodes, 2019-2020)
David Peifer ... digital editorial support (16 episodes, 2019-2020)
Richard Quinn ... dialogue editor / adr editor (16 episodes, 2019-2020)
James Spencer ... dialogue editor / adr editor (16 episodes, 2019-2020)
Trey Turner ... assistant supervising sound editor (16 episodes, 2019-2020)
Bonnie Wild ... re-recording mixer / sound effects editor (16 episodes, 2019-2020)
Matthew Wood ... supervising sound editor (16 episodes, 2019-2020)
Stephen Urata ... re-recording mixer / additional re-recording mixer (13 episodes, 2019-2020)
Shawn Holden ... production sound mixer / sound mixer (10 episodes, 2019-2020)
Jana Vance ... foley artist (9 episodes, 2019-2020)
Ethan Biggers ... sound utility: second unit (8 episodes, 2019)
Jonathan Borland ... sound effects editor (8 episodes, 2019)
Blake Collins ... foley mixer (8 episodes, 2019)
John Evans ... boom operator: second unit (8 episodes, 2019)
Jamie Gambell ... sound mixer: second unit (8 episodes, 2019)
Brian Long ... engineering services (8 episodes, 2019)
Ben Wienert ... boom operator (8 episodes, 2019)
Benjamin A. Burtt ... sound effects editor (8 episodes, 2020)
Jason Butler ... foley mixer (8 episodes, 2020)
J.R. Grubbs ... sound effects editor (8 episodes, 2020)
Judy Kirschner ... assistant re-recording mixer (8 episodes, 2020)
Lucas Miller ... conforming editor (8 episodes, 2020)
Scott Cannizzaro ... adr mixer (5 episodes, 2019)
Pascal Garneau ... sound effects editor (5 episodes, 2019)
Patrick Martens ... boom operator (4 episodes, 2020)
Vedat Kiyici ... adr mixer (3 episodes, 2020)
Scott Jason Farr ... sound mixer / sound mixer: additional (2 episodes, 2020-2022)
Kristin Catuogno ... adr recordist (1 episode, 2019)
Cole Chamberlain ... sound utility (1 episode, 2019)
Moe Chamberlain ... sound mixer (1 episode, 2019)
Mark DeSimone ... adr mixer (1 episode, 2019)
Chris Frazier ... sound effects editor (1 episode, 2019)
Chris Howland ... sound mixer: second unit (1 episode, 2019)
Kraig Kishi ... boom operator (1 episode, 2019)
Steve Slanec ... dialogue editor / sound editor (1 episode, 2019)
Mike Tehrani ... adr mixer (1 episode, 2019)
Randall L. Johnson ... boom operator (1 episode, 2020)
Ethan Molomut ... boom operator: additional (1 episode, 2020)
Chris Polczinski ... cable utility (1 episode, 2022)
Scott Theakston ... Digital Editorial Support (uncredited) (8 episodes, 2020)

Series Special Effects by 

Roy K. Cancino ... special effects supervisor / Special Effects Supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Jonathan Faber ... model maker: Legacy Effects / special effects (16 episodes, 2019-2020)
Damian Fisher ... mold shop supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Edward Malys ... special effects (16 episodes, 2019-2020)
Alan Roberts ... special effects coordinator (16 episodes, 2019-2020)
James Springham ... model dept: Legacy Effects / model department: Legacy Effects (16 episodes, 2019-2020)
Michaela Holgate ... special effects technician (9 episodes, 2019-2020)
John Rosengrant ... supervisor: Legacy Effects / special effects supervisor (9 episodes, 2019-2020)
Nyssa Grazda ... asset coordinator: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Lindsay MacGowan ... supervisor: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Shane Mahan ... supervisor: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Joe Martinez ... weapons master (8 episodes, 2019)
Brian Matyas ... character concept designer (8 episodes, 2019)
Elia P. Popov ... special effects foreman (8 episodes, 2019)
Tracey Roberts ... specialty costumes/fabrication: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Dean Schneider ... legacy effects lead 3d print engineer / lead 3d print engineer: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
J. Alan Scott ... supervisor: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Ben Burden Smith ... special effects (8 episodes, 2019)
Gregory L. Smith ... digital modeler: legacy effects (8 episodes, 2019)
Won-il Song ... digital design modeler sculptor in legacy effects (8 episodes, 2019)
Damon Weathers ... studio coordinator: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Cosmo Chen ... technical assistant: ILM (8 episodes, 2020)
Victoria Haag ... special effects accountant (8 episodes, 2020)
Clayton Martinez ... special effects technician: Legacy Effects / special effects technician-Legacy Effects / special effects: Legacy Effects (8 episodes, 2020)
Marc Tantin ... special effects foreman (8 episodes, 2020)
Martin J. Gibbons ... special effects technician (7 episodes, 2019)
Cameron Davidson ... special effects technician (6 episodes, 2020)
Peter W. Clarke ... puppeteer (3 episodes, 2019)
Pete Kelley ... special effects technician (3 episodes, 2020)
Tim Phoenix ... special effects (3 episodes, 2020)
Arthur G. Schlosser ... snow effects technician (2 episodes, 2019-2020)
Sergio Alarcon ... texture painter (2 episodes, 2019)
Greg Aprahamian ... animatronic live action effects & specialty costumes: Legacy Effects (1 episode, 2019)
Dean Hathaway ... snow effects technician (1 episode, 2019)
Hiroshi Katagiri ... sculptor (1 episode, 2019)
Cary Gunnar Lee ... special effects technician (1 episode, 2019)
Timothy Martin ... special effects makeup (1 episode, 2019)
Micah Roehr ... special effects (1 episode, 2019)
Alex Samorodov ... special effects (1 episode, 2019)
Frank Willis Balzer ... special effects technician (1 episode, 2020)
Darrell Burgess ... special effects (1 episode, 2020)
Scott Patton ... special effects (1 episode, 2020)
Matt Alavi ... special effects previs: Legacy Effects (uncredited) (8 episodes, 2019)
Jothan Chin ... compositor: Base FX (uncredited) (4 episodes, 2019-2020)

Series Visual Effects by 

Suzanne Berger ... digital compositor (24 episodes, 2019-2022)
Abbigail Keller ... visual effects producer (24 episodes, 2019-2022)
Clayton Albrecht ... associate production manager: The Third Floor Inc / previs coordinator: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Addison Bath ... head of pipeline: The Third Floor Inc / pipeline td: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Michael Bauer ... visual effects real time operator (16 episodes, 2019-2020)
Andrea Biferi ... lighting technical director (16 episodes, 2019-2020)
Richard Bluff ... visual effects supervisor / consulting visual effects supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Bruce Buechner ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Nathan Camp ... technical support: ILM / motion capture performer: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Hui Ling Chang ... vfx production manager / visual effects associate producer (16 episodes, 2019-2020)
Kirk Chantraine ... production engineering supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Jim Charmatz ... specialty costumes and props: Legacy Effects (16 episodes, 2019-2020)
Craig Church ... visual effects (16 episodes, 2019-2020)
Michael Deliso ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Peter Demarest ... compositing supervisor: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Hawkins DuBois ... visual effects coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Brian Gideon Dunn ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Christopher Edwards ... previs executive producer: The Third Floor Inc / visualization executive producer: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Marta Errera ... layout artist: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Juan Flores ... technical project manager (16 episodes, 2019-2020)
Pätrick Gehlen ... previs lead: The Third Floor Inc / visualization lead: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Kari-Lyn Gravel ... vfx department manager: Stereo D / visual effects department manager: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Thomas Haley-Hermiz ... technical director: Deluxe / technical director: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Reginald Harber Jr. ... visual effects editor / visual effects editor: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Chris Hawkinson ... digital media manager: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Trevor Hazel ... digital artist (16 episodes, 2019-2020)
Hal T. Hickel ... animation supervisor / animation supervisor: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Stephen Hill ... senior rendering engineer / r&d: ILM StageCraft / stagecraft r&d: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Brad Isdrab ... virtual production td / virtual production stage td / virtual production stage TD / virtual production stagecraft td (16 episodes, 2019-2020)
Steve Jacks ... visual effects editor (16 episodes, 2019-2020)
Shivani Jhaveri ... visual effects production manager (16 episodes, 2019-2020)
Mike Jutan ... virtual production r&d: ILM / r&d: ILM StageCraft / stagecraft r&d: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Andrew Kennedy ... lead technical director: Stereo D / senior technical director: Deluxe (16 episodes, 2019-2020)
Samira Khan ... visual effects coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Ryan Kirtack ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Allie Koppel ... head of finance: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Matthew Lausch ... stagecraft r&d: ILM / virtual production "brain bar" crew (16 episodes, 2019-2020)
Angela Li ... pipeline td: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Andy Long ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Amy Madigan ... senior production coordinator: Stereo D / senior visual effects coordinator: Stereo D / senior vfx coordinator: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Cristiane Teles Maia ... digital artist / technical support (16 episodes, 2019-2020)
Tia L. Marshall ... visual effects / visual effects artist (16 episodes, 2019-2020)
Daniel McCue ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Ian Milham ... Virtual Production Supervisor / cg supervisor / virtual production supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Christopher Montesano ... pipeline supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Lauren Moore ... head of marketing: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Skye Morandin ... production coordinator: Stereo D / visual effects production coordinator: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Timothy Mueller ... visual effects: ILM / visual effects artist: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Elona Musha ... digital artist: ILM / technical director: ILM StageCraft / stagecraft technical director: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Sujeen Nepali ... digital compositor (16 episodes, 2019-2020)
Trent Newton ... production coordinator: Stereo D / production coordinator / visual effects production coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Sarah Nutt ... visual effects coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Michael Ochoa ... finishing assist/color assist (16 episodes, 2019-2020)
Jeremy Oddo ... head of it: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Erik Pampel ... visual effects editor: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Katie Plumer ... associate production manager: Lucasfilm / production manager: Lucasfilm (16 episodes, 2019-2020)
Edward Quintero ... virtual art department: Mold3D Studio / photogrammetry supervisor / photogrammetry supervisor: Mold3D Studio (16 episodes, 2019-2020)
Donny Rausch ... compositing supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Megan Ring ... virtual art department: Mold3D Studio (16 episodes, 2019-2020)
Grant Robertson ... Compositing supervisor: visual effects / compositing supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Rachel Rose ... ILM StageCraft R&D / technology supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Jakris Smittant ... visual effects associate producer / visual effects production manager (16 episodes, 2019-2020)
Jonathan Stone ... senior software engineer: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Justin Talley ... virtual production camera tracking specialist: Profile Studios / virtual production stage technician: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Kevin Tan ... postvis lead: The Third Floor Inc / visualization lead: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Johnson Thomasson ... supervising technical director: The Third Floor Inc / techvis lead: The Third Floor Inc / visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Chris Treichel ... vp of production: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Michael Van Eps ... digital artist / second paint and roto supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Carlos A. Vidal ... visual effects supervisor/consulting visual effects supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Greg Weiler ... visual effects coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Chris 'Willie' Williams ... previs supervisor: The Third Floor Inc / visualization supervisor: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Michel J. Williams ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Kevin Wooley ... virtual production "brain bar" crew / r&d: ILM StageCraft / stagecraft r&d: ILM (16 episodes, 2019-2020)
David Wortley ... digital effects (16 episodes, 2019-2020)
Yoshiya Yamada ... digital artist: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Tiffany Yee ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
David Zbriger ... technical manager of global production: ILM (16 episodes, 2019-2020)
Ryan Zukoff ... visualization artist: The Third Floor Inc (16 episodes, 2019-2020)
Craig Christian ... animator: ILM (13 episodes, 2019-2020)
Maris Stekels ... digital compositor: ILM / paint and roto artist: ILM / paint & roto artist: ILM (13 episodes, 2019-2020)
Stefan Drury ... executive visual effects producer: ILM (12 episodes, 2019-2020)
Duncan Ramsay ... line producer / visual effects producer (12 episodes, 2019-2020)
Victor Manuel Fernandez ... digital compositor (11 episodes, 2019-2020)
Adam Walker ... Asset Supervisor / asset supervisor (11 episodes, 2019-2020)
Dane Allan Smith ... Vice President: THE THIRD FLOOR / head of business development: The Third Floor Inc / vice president: The Third Floor Inc / executive producer: The Thirth Floor / vice president: The Thirth Floor (10 episodes, 2019-2022)
Michel Bergeron ... technical director: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Louise Bertrand ... visual effects producer: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Karim Besbes ... technical support: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Pierre Blain ... creative supervisor: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Maryse Bouchard ... lead texture: Hybride / lead textures & lighting: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Mathieu Boucher ... head of production montreal studio: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Caroline Bélisle ... administration: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Samuel Cardinal ... i/o technician: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Jimmy Caron ... technical director: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Shereen Cheah ... matchmove artist / matchmove artist: Base FX (10 episodes, 2019-2020)
Mélanie Cotton ... technical support: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Joanie Croteau ... visual effects coordinator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Thierry Delattre ... production vice president: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Audrey Deschênes ... visual effects coordinator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Luc Desmarais ... technical support: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Isabelle Desrochers ... administration: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Landis R. Fields IV ... virtual production visualization supervisor / virtual production visualization supervisor: ILM / visual effects artist (10 episodes, 2019-2020)
Stephan Gervais ... technical support: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Jihyae Ham ... digital compositor: ILM (10 episodes, 2019-2020)
Bruno-Pierre Jobin ... technical director: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Joseph Kasparian ... visual effects supervisor: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
John Knoll ... additional visual effects supervisor: ILM / visual effects supervisor / visual effects supervisor: ILM (10 episodes, 2019-2020)
Alain Lacroix ... layout & tracking: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Mathieu Lalonde ... modeler: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Catherine Lecavalier ... project manager: Hybride / visual effects coordinator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Mathieu Leclaire ... technical director: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Danny Levesque ... lead fx animator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Richard Martin ... visual effects producer: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Mark Masson ... lead character rigging: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Benoit Morin ... layout & tracking: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Michel Murdock ... executive vice president: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Naren Naidoo ... senior digital paint artist: ILM (10 episodes, 2019-2020)
Marie Nakhlé ... administration: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Olivier Painchaud ... technical support: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Steve Pelchat ... lead layout & tracking: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Jonathan Perth ... i/o technician: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Patrick Piche ... lead technical director: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Jordan Picotte ... i/o technician: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Pierre Raymond ... president and head of production: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Sylvain Rioux ... resources coordinator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Sébastien Rioux ... visual effects editor: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
David Roberge ... modeler: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Marc St-Gelais ... visual effects coordinator: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Ken Steel ... animation supervisor: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Sylvie Talbot ... communications: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Alexandre Tessier ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Anne Tremblay ... communications: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Marco Tremblay ... environment supervisor: Hybride (10 episodes, 2019-2020)
Joseph Masellis ... vfx assistant manager (9 episodes, 2019-2022)
Marie-Claude Aubry ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Eduardo Azcue ... animator: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Christopher Balog ... visual effects artist / compositor (9 episodes, 2019-2020)
Michel Barrière ... compositing supervisor: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Måns Björklund ... visual effects executive producer: Important Looking Pirates / visual effects executive producer: ILP / visual effects executive producer: Important looking pirates (9 episodes, 2019-2020)
Andrew P. Brown ... visual effects production accountant (9 episodes, 2019-2020)
Jose Burgos ... associate visual effects supervisor: ILM / associate visual effects supervisor (9 episodes, 2019-2020)
Jester Yao Hui Chai ... visual effects production assistant: Base FX / visual effects production coordinator: Base FX (9 episodes, 2019-2020)
Maxime Ferland ... digital compositor: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Michael Leigh Gresham ... Digital Paint Artist ILM / digital paint artist: ILM (9 episodes, 2019-2020)
Derrek Horn ... visual effects coordinator / photogrammetry acquisition tech: Death Valley VFX unit (8 episodes, 2019-2020)
Jill Isner ... software development manager: Stereo D (9 episodes, 2019-2020)
Stephane Jean-Mary ... character rigging: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Niko Junge ... compositor: Pixomondo / compositor: Important Looking Pirates (9 episodes, 2019-2020)
Cecilia Knochenhauer Furén ... visual effects production manager: Important Looking Pirates (9 episodes, 2019-2020)
Gary Laurie ... layout supervisor: Stereo D Burbank (9 episodes, 2019-2020)
Samuel Loriault-Goulet ... layout & tracking: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Yael Majors ... vfx assistant supervisor / assistant visual effects supervisor / visual effects assistant supervisor (9 episodes, 2019-2020)
Gabrielle Marchand ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Mark Marcin ... digital artist / digital artist: ILM (9 episodes, 2019-2020)
Will Muto ... pipeline technical director: ILM / motion capture performer: ILM (8 episodes, 2019-2020)
Cédric Pepin ... digital compositor: Hybride / paint & roto: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Alice Pépujol ... digital compositor: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Kisholay Ray ... production coordinator: Deluxe (9 episodes, 2019-2020)
Dane Rockingham ... technology (9 episodes, 2019-2020)
Sylvain Régnié ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride / roto/paint artist: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Gregory Salter ... lead artist: compositing: ILM (9 episodes, 2019-2020)
Daniel Santos ... Paint & Roto Artist: Base FX (9 episodes, 2019-2020)
Steven J. Scott ... supervising finishing artist (9 episodes, 2019-2020)
Bobo Skipper ... visual effects supervisor: Important Looking Pirates / visual effects supervisor: ILP (9 episodes, 2019-2020)
Natalie Smith ... digital paint artist: ILM (9 episodes, 2019-2020)
Guillaume St-Aubin-Seers ... visual effects editor: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Josef Sy ... animator: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Julie Therrien ... digital compositor: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Eugene Ting ... visual effects production coordinator: Base FX (9 episodes, 2019-2020)
Alan Travis ... digital artist (9 episodes, 2019-2020)
Philippe Vachon ... modeler: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Jason Van Haverbeke ... lead data wrangler / visual effects supervisor: second unit (9 episodes, 2019-2020)
Marc Varisco ... visual effects supervisor (9 episodes, 2019-2020)
Valérie Villeneuve ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (9 episodes, 2019-2020)
Christopher Ahrens ... computer graphics supervisor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
David Bélanger-Dambremont ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Matthieu Chatelier ... digital compositor: Hybride / lead digital compositor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Christophe Damiano ... lead lighting: Hybride / lead textures & lighting: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Cara Tallulha Davies ... visual effects producer: Image Engine (8 episodes, 2019-2020)
Cheri Fojtik ... lead texture artist / Lead Texture Artist (8 episodes, 2019-2020)
Doréa Fontaine ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Anne Fortin ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Olivier Gravel ... lead digital compositor: Hybride / compositing supervisor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Brendan Holt ... visual effects: Image Engine / visual effects artist: Image Engine (8 episodes, 2019-2020)
Leo-Patrick Houde ... visual effects coordinator: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Tim Lehr ... r&d developer: Image Engine (1 episode, 2019-2020)
Colin Shen Min Lim ... visual effects editor (8 episodes, 2019-2020)
Stephane Mailet ... layout & tracking: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Karina Mariano ... visual effects coordinator: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Simon Marinof ... compositing supervisor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Christian Menard ... texture artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Emmanuel Pelletier ... computer graphics supervisor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Dominique Richer ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Marc-Olivier Simoneau ... digital compositor: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Matthew Smith ... modeler: Hybride (8 episodes, 2019-2020)
Teemu Virta ... 3d artist: Important Looking Pirates / 3D artist: Important looking Pirates (8 episodes, 2019-2020)
Shawn Walsh ... visual effects executive producer: Image Engine / finance director (8 episodes, 2019-2020)
Kathleen Adams ... visual effects production coordinator: ILM / visual effects production coordinator: industrial light and magic (8 episodes, 2019)
Douglas Addy ... lighting supervisor (8 episodes, 2019)
Carmine Agnone ... lead layout: ILM / lead layout: ILM TV (8 episodes, 2019)
Elizabeth Alvarez ... visual effects coordinator (8 episodes, 2019)
Rosa Elena Amador ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Kapil Dev Anand ... visual effects artist (8 episodes, 2019)
Devin Anderson ... visual effects coordinator (8 episodes, 2019)
Keith Anthony-Brown ... visual effects associate production manager: ILM (8 episodes, 2019)
Murat Ayasli ... digital paint artist: ILM (8 episodes, 2019)
Cassandra Barlow ... production coordinator: Stereo D (8 episodes, 2019)
Wyatt Bartel ... virtual production project manager (8 episodes, 2019)
Brian N. Bentley ... technical director (8 episodes, 2019)
Laurence Berkani ... visual effects producer: ILM (8 episodes, 2019)
Neal Bradshaw ... photogrammetry 3d scan artist: Gentle Giant Studios (8 episodes, 2019)
Rob Bredow ... visual effects (8 episodes, 2019)
Kathryn Brillhart ... visual effects coordinator: Gentle Giant Studios (8 episodes, 2019)
Charles Bunnag ... senior finishing artist/colorist (8 episodes, 2019)
Duncan Burbidge ... vp global operations: The Third Floor Inc / vice president global operations: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Daniel Cavey ... visual effects coordinator: additional post production support (8 episodes, 2019)
Charmaine Chan ... Virtual Production TD & Lead Compositor: ILM (8 episodes, 2019)
Benjamin Charles ... roto & paint artist: ILM (8 episodes, 2019)
Sabrina Christoforidis ... division vfx executive producer: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Diana Chu ... visual effects coordinator (8 episodes, 2019)
Corinne Cowgill ... visual effects artist: Matchmove (8 episodes, 2019)
Eoghan Cunneen ... virtual production pipeline engineer (8 episodes, 2019)
Kevin Cushing ... virtual production supervisor: Profile Studios (8 episodes, 2019)
Nick Dacey ... visual effects editor: ILM - London (8 episodes, 2019)
Annelie Dangel ... division vfx producer: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jason Davis ... virtual production project manager (8 episodes, 2019)
Jake Dee-McKoy ... manager ingest/delivery & final qc: Stereo D (8 episodes, 2019)
Yoshi DeHerrera ... visual effects supervisor: Gentle Giant Studios (8 episodes, 2019)
Christian Deiß ... virtual production pipeline lead: Magnopus (8 episodes, 2019)
Fabian Dietz ... animator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Kenny DiGiordano ... virtual art department supervisor: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Nadja Ding ... division matchmove lead: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Andrew Eick ... visual effects (8 episodes, 2019)
Esther Engel ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Richard Enriquez ... producer: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Vincent Escueta ... technical assistant: ILM (8 episodes, 2019)
Adam Eshleman ... visual effects coordinator (8 episodes, 2019)
Melissa Espina ... line producer: Stereo D (8 episodes, 2019)
Stephanie Espinetti ... visual effects production (8 episodes, 2019)
Luis Estenssoro ... animator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Ryan Faulkner ... visual effects editor: Stereo D (8 episodes, 2019)
Ari Feblowitz ... Visualization Artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Chris Ferriter ... executive producer: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Henrik Fett ... visual effects executive: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Chiara Finello ... visual effects line producer: ILM (8 episodes, 2019)
Lauren Fong ... visual effects production manager: ILM (8 episodes, 2019)
Justin Francis-Mcleish ... paint and roto artist: ILM (8 episodes, 2019)
Nehal Gala ... surfacing artist (8 episodes, 2019)
Rachel Galbraith ... visual effects production manager (8 episodes, 2019)
Philip Galler ... virtual production producer (8 episodes, 2019)
Yazmin Garcia ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Shona Gillard ... pipeline technical director (8 episodes, 2019)
Delcio Gomes ... lead generalist: ILM (8 episodes, 2019)
Marissa Gomes ... visual effects producer: ILM (8 episodes, 2019)
Kate Gotfredson ... virtual art department: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Calvin Gotta ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Eric Grenaudier ... visual effects supervisor (8 episodes, 2019)
Maxime Guerry ... lighting td: ILM (8 episodes, 2019)
Courtney Guess ... visual effects coordinator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Divya Gupta ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Ludvig Hallenius ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Ty Harmon ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Alex Heffner ... vfx compositor (8 episodes, 2019)
Ethan Helms ... lead compositor (8 episodes, 2019)
Joe Henderson ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Tom Herzig ... division cg lead: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Neil Herzinger ... digital artist: ILM (8 episodes, 2019)
Aaron Hill ... virtual art department: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Brian Holligan ... visual effects production manager: ILM Image Unit (8 episodes, 2019)
Ryan Hopkins ... effects td supervisor: ILM / effects technical director supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Christopher Hummel ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Katrin Huvart ... division human resources: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Praveen Ilangovan ... senior pipeline technical director (8 episodes, 2019)
Brian R. Jackson ... virtual production pipeline engineer: ILM (8 episodes, 2019)
Ellen Jaram ... paint and roto artist: ILM (8 episodes, 2019)
Hayden Jones ... additional visual effects supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Marie Kalthoff ... division vfx coordinator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Om Kangone ... compositing supervisor: visual effects (8 episodes, 2019)
Andre Karl ... division it department: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Cameron Kashtan ... visual effects production assistant (8 episodes, 2019)
Maia Kayser ... animation supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Morgan Kelly ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Connie Kennedy ... virtual production producer: Profile Studios (8 episodes, 2019)
Sungsoo Daniel Kim ... senior compositor: ILM (8 episodes, 2019)
Felix Knoche ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Sijo Kolenchery ... production engineering (8 episodes, 2019)
Ashlesh Kotangale ... compositor: Base FX (8 episodes, 2019)
Praveen Kumar ... Rotoanim/Rotomation lead: visual effects (8 episodes, 2019)
Thomas Kutschera ... animator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Frankie Kwak ... digital artist: ILM (8 episodes, 2019)
Dave Ladner ... compositor (8 episodes, 2019)
Hayden Landis ... vfx supervisor: ILM Image Unit (8 episodes, 2019)
Lutz Latta ... virtual production system architect (8 episodes, 2019)
Kim Lavery ... executive producer: Gentle Giant Studios (8 episodes, 2019)
Hugo Leygnac ... Senior groom technical director (8 episodes, 2019)
Yannick Lorvo ... senior generalist artist: ILM (8 episodes, 2019)
Pascal Lotz ... cg artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jett Lucas ... visual effects production assistant (8 episodes, 2019)
Jay Machado ... model supervisor (8 episodes, 2019)
Shri Bindhu Madhav ... vfx senior supervisor (8 episodes, 2019)
Alexander Maier ... division vfx coordinator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Himaram Mandali ... digital artist (8 episodes, 2019)
Sven Martin ... division vfx supervisor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Rudy Massar ... senior creature modeller: ILM (8 episodes, 2019)
Jack Matchette ... Production Assistant (8 episodes, 2019)
Garrett McKenna ... virtual production assistant (8 episodes, 2019)
Renee McShane ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Katarina Mead ... vfx production support (8 episodes, 2019)
Christopher Medley-Pole ... fx artist: ILM San Francisco (8 episodes, 2019)
Simon Melin ... matchmove artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jim Milton ... visual effects editor (8 episodes, 2019)
Scott Mitchell ... visual effects artist (8 episodes, 2019)
Steve Moncur ... additional visual effects supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Kevin Monge ... photogrammetry 3d scan artist: Gentle Giant Studio (8 episodes, 2019)
Elizabeth Montes ... previs production manager: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Daniel Moreno ... digital compositor: ILM (8 episodes, 2019)
David Manos Morris ... digital artist / visual effects artist (8 episodes, 2019)
Atyeb Muneer ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Kris Murray ... virtual production "brain bar" crew (8 episodes, 2019)
Alex Murtaza ... senior cg generalist (8 episodes, 2019)
Martin Nell ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Charlotte Nelson ... producer: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Marla Newall ... layout supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Luke O'Byrne ... executive visual effects producer: ILM (8 episodes, 2019)
Raphael Oseguera ... roto department manager (8 episodes, 2019)
Pavithira Raj Pardiban ... pipeline TD: base fx (8 episodes, 2019)
Jessica Pearce ... production coordinator: Stereo D (8 episodes, 2019)
Andreas Persson ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
David Jeffrey Phillips ... visual effects artist (8 episodes, 2019)
Bernardo Pichardo ... cg artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Marcel Pichert ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Johannes Pink ... division pipeline td: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jerome Platteaux ... visual effects supervisor (8 episodes, 2019)
Jason Pomerantz ... post production supervisor: Deluxe (8 episodes, 2019)
Slava Popov ... virtual production "brain bar" crew (8 episodes, 2019)
Jason Porter ... visual effects supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Daniel Post ... digital compositor (8 episodes, 2019)
Alex Prichard ... additional visual effects supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Derek N. Prusak ... post production manager: Stereo D (8 episodes, 2019)
Graeme Puttock ... visual effects producer: ILM (8 episodes, 2019)
Fernando Rabelo ... Virtual Production TD / virtual production TD (8 episodes, 2019)
Sean Raffel ... division cg lead: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Marco Ragozzino ... previs production manager: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Mahmoud Rahnama ... head of studio: PIXOMONDO (8 episodes, 2019)
Satheesh Rangasamy ... digital compositor: Base FX (8 episodes, 2019)
Matt Rank ... virtual production supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Gabriel Rascon ... it technical support: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Nick Rasmussen ... virtual production r&d lead: ILM (8 episodes, 2019)
Lukas Remis ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Alissa Remling ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Max Riess ... division vfx supervisor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Angelique Rockwood ... miniature set artist and coordinator (8 episodes, 2019)
Diana Valdes Rodriguez ... division team assistant: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jude Rogers ... VFX Production Assistant (8 episodes, 2019)
Suresh Rohit ... Production Manager (8 episodes, 2019)
Mike De Rubertis ... it technical support: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Priam Sampaio ... technical director (8 episodes, 2019)
Adolfo Sanchez ... Motion Capture Stage Manager (8 episodes, 2019)
Sheila Santos ... visual effects: ILM R&D (8 episodes, 2019)
Leah Sargent ... visual effects manager (8 episodes, 2019)
Sinan Saridas ... division it department: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Federico Scarbini ... senior texture artist: ILM (8 episodes, 2019)
Matthias Scharfenberg ... visual effects (8 episodes, 2019)
Casey Schatz ... vp supervisor: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Ethan Seagren ... technology project manager: ILM (8 episodes, 2019)
Ravinder Sembi ... lighting artist (8 episodes, 2019)
Randal Shore ... executive staff: ILM (8 episodes, 2019)
Erik Shveima ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2019)
Adnan Siddique ... roto supervisor (8 episodes, 2019)
Fabio Siino ... creature td: ILM (8 episodes, 2019)
Mike Sill ... virtual art department: Halon Entertainment (8 episodes, 2019)
Mark Simone ... visual effects producer: Stereo D (8 episodes, 2019)
Omar Skarsvåg ... senior technical director: ILM (8 episodes, 2019)
Shawn Smolensky ... visual effects associate producer: ILM (8 episodes, 2019)
Safari Sosebee ... visual effects (8 episodes, 2019)
Mark Spindler ... division vfx supervisor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Andreas Steinlein ... compositor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Michael Struk ... visual effects editor (8 episodes, 2019)
Tom Szenher ... virtual production pipeline technical director (8 episodes, 2019)
Lee Tibbetts ... visual effects artist (8 episodes, 2019)
Alessandra Tomassi ... technical support (8 episodes, 2019)
Tripp Topping ... vad artist (8 episodes, 2019)
Richard Ugarte ... producer: visual effects (8 episodes, 2019)
Reuben Uy ... pipeline td: ILM / pipeline td (8 episodes, 2019)
Carolina von Teutul ... division vfx coordinator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
David Waldhaus ... cg artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Poom Wattanapan ... brain bar crew (8 episodes, 2019)
Aidan Waugh ... production coordinator: Deluxe Stereo D / production coordinator: Stereo D (8 episodes, 2019)
Tim Weber ... visual effects coordinator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Peter Welton ... paint supervisor: ILM (8 episodes, 2019)
Thomas Wholley Jr. ... digital artist (8 episodes, 2019)
Philipp Willer ... animator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jonathan Williams ... roto and paint artist (8 episodes, 2019)
Sally Wilson ... lead texture artist: Industrial Light & Magic (8 episodes, 2019)
Philipp Winterstein ... animator: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Sam Wirch ... digital artist: ILM (8 episodes, 2019)
Marius Wittig ... cg artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Karin Wolf ... cg artist: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Johannes Wolz ... division rigging lead: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Mimi Wright ... production assistant: ILM (8 episodes, 2019)
Kate Yang ... Production Support (8 episodes, 2019)
Timur Yesilfiliz ... division vfx editor: Pixomondo (8 episodes, 2019)
Jackson Yu ... visual effects editor (8 episodes, 2019)
Stefan Andersson ... cg supervisor: Important Looking Pirates (8 episodes, 2020)
Lance Baetkey ... digital paint/roto supervisor (8 episodes, 2020)
Dario Barrera ... casting manager: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Trent Bateman ... technology (8 episodes, 2020)
Jonathan Beres ... visual effects coordinator (8 episodes, 2020)
Stacy Bissell ... visual effects producer: ILM (8 episodes, 2020)
Alan Bucior ... r&d: ILM StageCraft / stagecraft r&d: ILM (8 episodes, 2020)
Alyssa Cabaltera ... visual effects production coordinator: ILM (8 episodes, 2020)
Daniel Caffrey ... layout artist: ILM (8 episodes, 2020)
Mitchell Callisch ... visual effects coordinator (8 episodes, 2020)
Christian Castaneda ... virtual production td: ILM (8 episodes, 2020)
Kate Chamuris ... assistant data wrangler / on-set junior data wrangler (8 episodes, 2020)
Graham Churchill ... visual effects coordinator (8 episodes, 2020)
Danny Clark ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Joel Delle-Vergin ... additional visual effects supervisor (8 episodes, 2020)
Sze Jia Eng ... visual effects coordinator (8 episodes, 2020)
Paul Giacoppo ... digital modeler: ILM (8 episodes, 2020)
David Gottlieb ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
K.S. Haddock ... art director: ILM (8 episodes, 2020)
Alexander Isaksson ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Ali Jafargholi ... senior pipeline technical director (8 episodes, 2020)
Sushil Kalyanshetti ... visual effects roto supervisor / vfx roto supervisor (8 episodes, 2020)
Casey Kelly ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Matthew Koehler ... bidding producer: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Kayla Lane ... visual effects production assistant / production assistant (8 episodes, 2020)
Mitchel Lathrop ... led volume video engineer (8 episodes, 2020)
James Ledwell ... visual effects production manager (8 episodes, 2020)
Lauren Levesque ... visualization coordinator: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
John M. Levin ... layout supervisor: ILM (8 episodes, 2020)
Julia Lou ... pipeline td: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Gary Marshall ... head of r&d: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Paul Martinez ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Stefanie Matei ... production assistant: ILM / visual effects production assistant: ILM (8 episodes, 2020)
Roger Mathews ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Paul McCullough ... visual effects production assistant (8 episodes, 2020)
Brandon McNaughton ... compositor (8 episodes, 2020)
Tara Molesworth ... visual effects production assistant / vfx production assistant (8 episodes, 2020)
Katie Morris ... digital artist: ILM (8 episodes, 2020)
Jesus Munoz ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Thomas Müller ... lighting supervisor: Important Looking Pirates (8 episodes, 2020)
Masa Narita ... digital modeler: ILM (8 episodes, 2020)
Cameron Neilson ... compositing supervisor: ILM (8 episodes, 2020)
Donald Netzel ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Mimi Nguyen ... visual effects assistant coordinator (8 episodes, 2020)
Charlotte O'Keefe ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
David Olson ... virtual art department (8 episodes, 2020)
Brian Pace ... visualization lead: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Dylan Penhale ... it manager: ILM (8 episodes, 2020)
Pete Polyakov ... visual effects producer/anamorphic plugin for virtual production (8 episodes, 2020)
Cesar Rodriguez Bautista ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
Eric Rosengard ... visual effects production coordinator: ILM (8 episodes, 2020)
Joseph Servodio ... visual effects coordinator (8 episodes, 2020)
Randy Severson ... technology (8 episodes, 2020)
Matt Skuta ... data wrangler (8 episodes, 2020)
Ted Slominski ... technical support (8 episodes, 2020)
Henry South ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
Anton Starodub ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Sam Stewart ... digital artist: ILM (8 episodes, 2020)
Matthew Sullivan ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Alex Suter ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
James Sweeney ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Laurentiu A. Tanase ... visualization artist: The Third Floor Inc / visual effects / visual effects artist (8 episodes, 2020)
Steven Tom ... visualization supervisor: The Third Floor Inc / visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Sarah Trop ... pipeline technical director: ILM (8 episodes, 2020)
Kat Turner ... visual effects line producer (8 episodes, 2020)
Alisha Vander Ahe ... visual effects production manager / production manager / vfx production manager (8 episodes, 2020)
Amanda Viveiros ... visual effects coordinator: Stereo D (8 episodes, 2020)
Luftar Von Rama ... visual effects editor (8 episodes, 2020)
Adam Waters ... visualization artist: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Talmage Watson ... digital artist (8 episodes, 2020)
Can Yuksel ... visual effects artist (8 episodes, 2020)
Laura Zentil ... head of talent: The Third Floor Inc (8 episodes, 2020)
Mario Anger ... modeler: Image Engine / senior character/creature modeler: Image Engine (7 episodes, 2019-2020)
Olivier Beaulieu ... compositing supervisor: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Bill Campbell ... animator: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Gabriel Couture-Bojanowski ... digital compositor: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Louis Desrochers ... fx animator: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Yanick Gaudreau ... lead lighting: Hybride / lead textures & lighting: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
James Daniel Haines ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Kishen Jayaraman ... fx animator: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Melissa Laframboise-Maille ... lead paint & roto artist: Hybride / lead paint & roto: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Samuel Lepage-Bedard ... digital compositor: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Amanda Ninness ... visual effects coordinator (7 episodes, 2019-2020)
Érika Normandin ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Steven Quinones-Colon ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Roselyn Tay ... texture artist: Base FX (7 episodes, 2019-2020)
Philippe Theroux ... computer graphics supervisor: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Christophe Trudel ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (7 episodes, 2019-2020)
Maya Roza ... digital compositor (7 episodes, 2019)
Alexandra Dennie ... paint & roto artist: Hybride (7 episodes, 2020)
René Filion ... technical support: Hybride (7 episodes, 2020)
Dominic Gaudreau ... technical director: Hybride (7 episodes, 2020)
Lionel Jacobs ... digital compositor: Hybride (7 episodes, 2020)
Reilly Lohr ... senior texture painter (7 episodes, 2020)
Martine Losier ... visual effects coordinator: Hybride (7 episodes, 2020)
Steve Nichols ... head of animation department (7 episodes, 2020)
Ramón Ramos ... digital compositor: Hybride (7 episodes, 2020)
Michel Rock ... system & network administrator: Hybride (7 episodes, 2020)
David Thomlison ... character rigging: Hybride (7 episodes, 2020)
David Wahlberg ... compositing supervisor: Important Looking Pirates (7 episodes, 2020)
Sam Willing ... visual effects editor: ILM / visual effects artist: ILM (7 episodes, 2020)
Stéphane Arsenault ... fx animator: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Michael Jeff Baldemoro ... background prep supervisor: Image Engine (6 episodes, 2019-2020)
Francis Beauregard ... fx animator: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Jeff Blouin ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Jérémie Chagnon ... fx animator: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Richard Clement-Tam ... fx animator: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Juliette Compignie ... digital compositor: Hybride / lead paint & roto artist: Hybride / lead paint & roto: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Charles-Étienne D'Amours ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Nathan Fitzgerald ... visual effects artist (6 episodes, 2019-2020)
Hongfei Geng ... digital compositor: ILM / digital compositor: Industrial Light & Magic (6 episodes, 2019-2020)
Justin Hebert ... digital compositor: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Cilie Kragegaard ... visual effects producer: Ghost VFX (6 episodes, 2019-2020)
Jason Marlow ... matchmove supervisor (6 episodes, 2019-2020)
Xavier Martin ... lead effects technical director: ILM (6 episodes, 2019-2020)
Belly Mingmuong ... digital compositor: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Leane Morin ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Myriam Ricard-Lalonde ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Miguel A. Salek ... effects artist: SB-VFX / effects artist SB-VFX / effects artist sb-vfx (6 episodes, 2019-2020)
Brian Schultz ... digital paint artist: ILM (6 episodes, 2019-2020)
Nicolas Scuntaro ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (6 episodes, 2019-2020)
Ben Wardle ... department production manager (6 episodes, 2019-2020)
Chris West ... paint/roto artist: ILM / digital compositor: ILM (6 episodes, 2019-2020)
Andzej Zmitrovic ... pipeline td: Ghost VFX / rigging td: Ghost VFX (6 episodes, 2019-2020)
Alireza Akhbariarabani ... environment artist: Base FX (6 episodes, 2019)
Tony Cole ... visual effects (6 episodes, 2019)
Carlos Conceicao ... global head of dpr: Base FX (6 episodes, 2019)
Aaron Cowan ... visual effects executive producer: Base FX (6 episodes, 2019)
Ruth Deane ... digital compositor: ILM (6 episodes, 2019)
Jia Yi Siew ... digital compositor / roto/paint supervision (6 episodes, 2019)
Andrea Walsh ... visual effects artist (6 episodes, 2019)
Gregory Weiner ... digital artist: ILM (6 episodes, 2019)
Mashi Akiyama ... layout & tracking: Hybride (6 episodes, 2020)
Adam Blank ... senior layout artist: ILM (6 episodes, 2020)
Can Chang ... compositor: ILM (6 episodes, 2020)
Phil Dakin ... layout & tracking: Hybride (6 episodes, 2020)
Jérôme Foucout ... digital compositor: Hybride / lead digital compositor: Hybride (6 episodes, 2020)
Jeanlin Guillaume ... digital compositor: Hybride (6 episodes, 2020)
Georg Kaltenbrunner ... fx supervisor: ILM (6 episodes, 2020)
Chelsea Mirus ... visual effects coordinator (6 episodes, 2020)
Erick Salazar ... senior lighting technical director: ILM (6 episodes, 2020)
Mathieu Beaudoin ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Miguel Berube Ouellet ... modeler: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
David A.T. Bowman ... digital compositor (5 episodes, 2019-2020)
Eloi Brunelle ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Yi-Hsuan Kent Chiu ... senior texture artist: Image Engine (5 episodes, 2019-2020)
Shane Davidson ... compositing supervisor (5 episodes, 2019-2020)
Christina Drahos ... digital compositor (5 episodes, 2019-2020)
Adam J. Ely ... generalist/matte-painter: ILM (5 episodes, 2019-2020)
Veronique Guay ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Jared Hasselbach ... visual effects artist (5 episodes, 2019-2020)
Magnus Hilding-Nørkjær ... digital compositor: Ghost VFX (5 episodes, 2019-2020)
Jesse Hildreth ... lead lighting technical director: ILM / senior lighting technical director: ILM (5 episodes, 2019-2020)
Antoine Jannic ... digital compositor: Image Engine (5 episodes, 2019-2020)
Francois Leduc ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Maxime Lemieux ... digital compositor: Hybride / compositing supervisor: Hybride / lead digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Elsa Lemire ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Jocelyn Maher ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Myles Murphy ... digital compositor (5 episodes, 2019-2020)
Daniel Pettipher ... visual effects production manager: ILM / senior production manager: ILM (5 episodes, 2019-2020)
Lucas Pozzey ... key lighting artist: MPC / senior lighting artist: Important Looking Pirates (5 episodes, 2019-2020)
Aitor Prieto ... houdini technical director: Image Engine (5 episodes, 2019-2020)
Iryna Sumanova ... roto/paint artist: Image Engine / paint artist: Image Engine (5 episodes, 2019-2020)
Jerrod Tan ... roto/paint artist (5 episodes, 2019-2020)
Patrick Tasse ... lead digital compositor: Hybride / digital compositor: Hybride (5 episodes, 2019-2020)
Biljana Temelkova ... visual effects artist / compositor (5 episodes, 2019-2020)
Marc Whitelaw ... digital compositor (5 episodes, 2019-2020)
Jennifer Alavez ... visual effects coordinator: Pixomondo (5 episodes, 2019)
Goran Backman ... visual effects supervisor (5 episodes, 2019)
Carlo Barbera ... digital compositor (5 episodes, 2019)
Bron Barry ... visual effects coordinator (5 episodes, 2019)
Jordan Benning ... animator: Hybride / animator (5 episodes, 2019)
Barbera Carlo ... digital compositor: ILM (5 episodes, 2019)
Steve Casa ... Photogrammetry scan tech / visual effects texture photographer (5 episodes, 2019)
Audrey Sook Yan Chan ... visual effects production coordinator: Base FX (5 episodes, 2019)
Janice Chandra ... roto & paint artist: Base FX (5 episodes, 2019)
Vincent Chang ... lead compositor: Base FX (5 episodes, 2019)
CheahGavin ... matchmove artist (5 episodes, 2019)
Salina Farkas ... accounting: Pixomondo (5 episodes, 2019)
Gabriele Filippelli ... lighting artist: ILM (5 episodes, 2019)
Robert Gittings ... visual effects artist (5 episodes, 2019)
Megan Graham ... vfx compositor / visual effects: compositor (5 episodes, 2019)
Xinqi He ... visual effects production manager (5 episodes, 2019)
Melvin Hong ... Roto Paint Artist (5 episodes, 2019)
Zhara Honoré ... VFX artist: animator - Pixomondo (5 episodes, 2019)
Izmil Idris ... efx coordinator: Base FX / effects coordinator: Base FX (5 episodes, 2019)
Woojo Jeon ... vfx bidding producer (5 episodes, 2019)
Perry Kain ... visual effects executive producer: Pixomondo (5 episodes, 2019)
Thilo Kuther ... visual effects executive producer: Pixomondo (5 episodes, 2019)
Nicole Maria Nonis ... visual effects production manager (5 episodes, 2019)
Mitul Patel ... fx supervisor (5 episodes, 2019)
Kristin Patterson ... visual effects producer (5 episodes, 2019)
Eduardo Romero ... production coordinator: ILM (5 episodes, 2019)
Dan Smiczek ... cg supervisor: Pixomondo (5 episodes, 2019)
Tefft Smith ... animation supervisor (5 episodes, 2019)
Bjorn Blaaberg Sorensen ... visual effects (5 episodes, 2019)
Balaji Sreedharan ... Visual Effects Production Manager: LEGEND 3D (5 episodes, 2019)
Sing Hui Tan ... visual effects editor (5 episodes, 2019)
Syria Toliver ... lighting artist: ILM (5 episodes, 2019)
Kumar Umesh ... digital compositor (5 episodes, 2019)
Christine Wong ... finance director (5 episodes, 2019)
Mary Yang ... animator: Hybride / animator (5 episodes, 2019)
Elbert Yen ... visual effects artist / digital artist / digital artist: ILM (5 episodes, 2019)
David Bédard ... modeler: Hybride (5 episodes, 2020)
Peter Chesloff ... digital compositor / digital artist (5 episodes, 2020)
Michael Conte ... digital artist: ILM (5 episodes, 2020)
Samuel David ... layout & tracking: Hybride (5 episodes, 2020)
Timo Fahrbach ... modeler: Hybride (5 episodes, 2020)
Sara Fontaine ... texture artist: Hybride (5 episodes, 2020)
Angela Giannoni ... senior digital compositor (5 episodes, 2020)
Bruce Holcomb ... digital artist (5 episodes, 2020)
Alban Kasikci ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2020)
Neil Lim Sang ... animator: Hybride (5 episodes, 2020)
Ivan Lima ... digital compositor: Important Looking Pirates (5 episodes, 2020)
Francis Pasquarelli ... digital compositor: Hybride (5 episodes, 2020)
Daniel Salwam ... visual effects production coordinator: Base FX (5 episodes, 2020)
Evan Wen ... digital compositor: ILM (5 episodes, 2020)
Alexandre Alin ... animator: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Yannick Bissonnette ... digital compositor: Hybride / paint & roto: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Mathieu Boudreau ... digital compositor: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Edouard Buttiero ... motion graphics: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Julien Depredurand ... senior effects artist: Image Engine (4 episodes, 2019-2020)
Rickard Didriksson ... visual effects artist (4 episodes, 2019-2020)
Raphael Gaudin ... cg supervisor: image engine / cg supervisor: Image Engine (4 episodes, 2019-2020)
Maria Eugenia González ... character fx td / lead creature fx td (4 episodes, 2019-2020)
Mathias Valentin Hansen ... digital compositor: Ghost VFX (4 episodes, 2019-2020)
Simon Herden ... digital artist: Image Engine / digital compositor: ILM (4 episodes, 2019-2020)
Leo Ito ... visual effects artist (4 episodes, 2019-2020)
Lukas Kampichler ... digital compositor: Important Looking Pirates / digital compositor: Industrial Light & Magic (4 episodes, 2019-2020)
Adam Kelway ... digital compositor: Image Engine (4 episodes, 2019-2020)
Louis Kim ... digital compositor: Image Engine Design Inc. (4 episodes, 2019-2020)
Xavier Larocque ... digital compositor: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Quentin Luna ... lighting artist: Hybride / textures & lighting: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Chris Payne ... digital compositor: Hybride (4 episodes, 2019-2020)
Sven Schönmann ... digital compositor: Important Looking Pirates (4 episodes, 2019-2020)
Mark Tremble ... digital compositor (4 episodes, 2019-2020)
Rick Yang ... external assistant technical director: ILM (4 episodes, 2019-2020)
Prashant Agrawal ... visual effects production manager (4 episodes, 2019)
Rahim Akber ... lighting artist (4 episodes, 2019)
William Appleby ... visual effects editorial: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Zach Bardoel ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Liam Barlow ... compositor (4 episodes, 2019)
Michael Becki ... layout supervisor (4 episodes, 2019)
Abhishek Bharadwaj ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Adam Z. Black ... layout & previs artist (4 episodes, 2019)
Joel Bodin ... CG Supervisor: ILM (4 episodes, 2019)
Brett Bone ... digital compositor: ILM (4 episodes, 2019)
Burce Boran ... asset artist (4 episodes, 2019)
Daniel Carbo ... VFX Producer: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Ryland Carlin ... vfx coordinator: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Jack Chadwick ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Joseph Cheng Chen ... matchmove artist (4 episodes, 2019)
Christopher Chinea ... asset artist (4 episodes, 2019)
Parichoy Choudhury ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Robin Chow ... it systems administrator (4 episodes, 2019)
Carri Cleaveland ... layout artist / visual effects: layout artist (4 episodes, 2019)
Eric Covello ... compositing supervisor (4 episodes, 2019)
Markus Dahlstrøm ... digital compositor: ILM (4 episodes, 2019)
Andres Delia ... compositor (4 episodes, 2019)
Jonald Delos Santos ... compositor (4 episodes, 2019)
Zachary Dembinski ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Matteo Di Lena ... creature technical director: ILM (4 episodes, 2019)
Matthew Eberle ... visual effects data wrangler: additional photography (4 episodes, 2019)
Tamer Eldib ... asset artist (4 episodes, 2019)
Jose Alejandro Enriquez ... pipeline technical director: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Ellen Erikson ... senior animator: ILM (4 episodes, 2019)
Adam Fok ... rigging supervisor (4 episodes, 2019)
Daniel Fox ... asset artist (4 episodes, 2019)
Matthew Froggatt ... lighting artist: Pixomondo / lighting artist (4 episodes, 2019)
Reza Gharooni ... it systems administrator (4 episodes, 2019)
John Gibson ... vfx supervisor: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Rahim Gilani ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Prashant Goel ... compositor (4 episodes, 2019)
Winrik Haentjens ... cg supervisor (4 episodes, 2019)
Edward Hanrahan ... visual effects production manager (4 episodes, 2019)
Stone Haoshi ... animator (4 episodes, 2019)
Keiko Hiramitsu ... compositor (4 episodes, 2019)
Steve Seongik Hong ... animation supervisor (4 episodes, 2019)
Taylor Jans ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Deepak A. Joshi ... fx artist: Base FX (4 episodes, 2019)
Valerie Kenniston ... visual effects production manager: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Sejung Kim ... animator (4 episodes, 2019)
SungJune Kim ... asset artist (4 episodes, 2019)
Tricia Kim ... matchmove supervisor (4 episodes, 2019)
Oscar Knott ... digital compositor (4 episodes, 2019)
Dominic Ko ... asset artist (4 episodes, 2019)
Claus Kogsbøll ... visual effects supervisor: Ghost VFX / animation supervisor / visual effects supervisor (4 episodes, 2019)
Sujung Kwon ... matchmove artist (4 episodes, 2019)
Delane Leahy ... visual effects coordinator: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Jiwon Lee ... rigging supervisor (4 episodes, 2019)
Mujia Liao ... matte painting supervisor (4 episodes, 2019)
Derick Loo ... lead matchmove artist (4 episodes, 2019)
May Shan Lui ... Matchmove Artist (4 episodes, 2019)
Asad Manzoor ... groom td: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Michael Masuda ... asset artist (4 episodes, 2019)
Ryan Matijcio ... global head of it (4 episodes, 2019)
Murray Christopher McKay ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Farzin Mottaghi ... compositor (4 episodes, 2019)
David Nicol ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Taber Noble ... asset artist (4 episodes, 2019)
Sonny Ong ... asset artist (4 episodes, 2019)
Khaled Pamir ... asset supervisor (4 episodes, 2019)
Jane Paton ... digital compositor: ILM (4 episodes, 2019)
Jason Pereira ... visual effects coordinator: Pixomondo (4 episodes, 2019)
Felicia Posuma ... compositor (4 episodes, 2019)
James Reid ... lighting lead (4 episodes, 2019)
Alexis Reyes ... asset artist (4 episodes, 2019)
James Schryer ... layout artist (4 episodes, 2019)
Rene Segura ... digital artist (4 episodes, 2019)
Burak Seker ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Alberto Serrano ... lighting artist (4 episodes, 2019)
Michelle Shoukralla ... compositor (4 episodes, 2019)
Navdeep Singh ... animator (4 episodes, 2019)
Indrajeet Sisodiya ... compostior (4 episodes, 2019)
Dasom Song ... matte painter (4 episodes, 2019)
Mike Stadnyckyj ... compositing supervisor (4 episodes, 2019)
Oliver Summa ... senior lighting td: ILM - London / senior lighting td: ILM (4 episodes, 2019)
Michael Sun ... effects lead (4 episodes, 2019)
Matthew Swanton ... compositor (4 episodes, 2019)
Michael Tanton ... visual effects editor (4 episodes, 2019)
Dipak Tarpara ... vfx artist: Stereo D (4 episodes, 2019)
Philip Trieu ... matchmove artist (4 episodes, 2019)
Laurens Vermeulen ... digital compositor: Ghost VFX (4 episodes, 2019)
Marc Woodall ... fx artist (4 episodes, 2019)
Xiangyu Chad Yin ... rigging artist (4 episodes, 2019)
Kristina Zakhozhai ... matte painter (4 episodes, 2019)
Chengwei Zheng ... matte painter (4 episodes, 2019)
Laura Zou ... asset artist (4 episodes, 2019)
Marcus Alqueres ... visual effects artist: Hybride / visual effects: Hybride (4 episodes, 2020)
Joe Bauer ... visual effects supervisor (4 episodes, 2020)
Nadège Bozzetti ... computer graphics supervisor: Hybride (4 episodes, 2020)
Marvin Chrastek ... cg generalist: Ghost VFX (4 episodes, 2020)
William Cote ... digital compositor: Hybride (4 episodes, 2020)
Thai Son Doan ... compositing supervisor: Hybride (4 episodes, 2020)
Julien Dubusset ... fx animator: Hybride (4 episodes, 2020)
Ryan Dutour ... digital compositor (4 episodes, 2020)
Julian Foddy ... visual effects supervisor: ILM (4 episodes, 2020)
Frederic Fortin ... technical director: Hybride (4 episodes, 2020)
Thibault Gauriau ... lead fx: ILM (4 episodes, 2020)
Moises Gomez Gonzalez ... layout/tracking artist (4 episodes, 2020)
Douglas Grönborg ... lighting td: Important Looking Pirates (4 episodes, 2020)
Cyrielle Guillermin ... lighting td: Important Looking Pirates (3 episodes, 2020)
Mohamad Sharil Harees ... digital compositor (4 episodes, 2020)
T.C. Harrison ... digital artist: ILM (4 episodes, 2020)
Yu Jung Hou ... vfx assistant editor / visual effects assistant editor (4 episodes, 2020)
Malcolm Humphreys ... associate visual effects supervisor: ILM (4 episodes, 2020)
Andréanne Lamoureux ... digital compositor: Hybride (4 episodes, 2020)
Nicolas Leroy ... lighting artist: Hybride (4 episodes, 2020)
Shawn Mason ... senior compositor: ILM (4 episodes, 2020)
Erwan Naudin ... fx animator: Hybride (4 episodes, 2020)
John O'Connell ... senior cg generalist: ILM (4 episodes, 2020)
Audrey-Anne Surprenant ... texture artist: Hybride (4 episodes, 2020)
Jeff Sutherland ... associate visual effects supervisor (4 episodes, 2020)
Maxime Vysniauskas ... texture artist: Hybride (4 episodes, 2020)
Lee Alexander ... matchmove artist: Image Engine (3 episodes, 2019-2020)
Boyan Baynov ... lighting and lookdev td / lighting and lookdev td: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Elliott Broutin ... Lighting and Lookdev Artist / lighting and lookdev artist (3 episodes, 2019-2020)
Jeremy Brown ... visual effects artist: animator (3 episodes, 2019-2020)
Nathan Gardner ... digital paint lead: ILM / digital paint artist: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Mathieu Godin ... layout & tracking: Hybride / matchmove artist (3 episodes, 2019-2020)
John Goodson ... digital artist / razorcrest modelmaker: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Deron Hoffmeyer ... compositor: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Jeffrey Jin ... digital compositor: Hybride (3 episodes, 2019-2020)
Oliver Kirchhoff ... layout artist: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Dan Patrascu ... modelmaker: razor crest / miniatures team (1 episode, 2019-2020)
Gina Phoo ... digital compositor / roto/paint artist: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Danny Popovic ... senior compositor: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Paris Premdas ... digital compositor: ILM (3 episodes, 2019-2020)
Katy Savoie ... digital compositor: Hybride (3 episodes, 2019-2020)
Sepp Sonntag ... digital environment supervisor (3 episodes, 2019-2020)
Véronique Tremblay ... digital compositor: Hybride (3 episodes, 2019-2020)
Daniel Westerlund ... visual effects artist: Ghost VFX (3 episodes, 2019-2020)
João Agostinho ... fx artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Sinan Akdemir ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Sergio Alarcon ... texture artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Anjel Alcaraz ... compositor (3 episodes, 2019)
Matthew Almeida ... matchmove artist (3 episodes, 2019)
Dimitri Anderegg ... division visual effects coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Peter Anlauf ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Dave Asling ... miniature effects supervisor: Creation Consultants Inc (3 episodes, 2019)
Lukas Auer ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Sofía Balestrini ... visual effects coordinator: El Ranchito VFX (3 episodes, 2019)
Parisa Behvar ... compositor (3 episodes, 2019)
Manthan Bhayani ... compositor: Stereo D (3 episodes, 2019)
Paul James Bird ... Assistant Visual Effects Editor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Jason Bohbot ... technical support: Hybride (3 episodes, 2019)
Julien Bolbach ... visual effects supervisor (3 episodes, 2019)
Fabio Bonvicini ... cg supervisor (3 episodes, 2019)
Peter Bosak ... lighting artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Nenad Bosnjak ... it: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Noami Bourgeois ... vfx editor: MPC London (3 episodes, 2019)
Kyle Patrick Brown ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Gara Caballero ... visual effects editor: El Ranchito VFX (3 episodes, 2019)
Ean Carr ... compositing supervisor (3 episodes, 2019)
Gonzalo Carrión ... vfx general manager (3 episodes, 2019)
Myriam S. Castillo ... fx artist (3 episodes, 2019)
Nina Chlodnik ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Taiwon Choi ... layout artist (3 episodes, 2019)
Josephine Churchill ... visual effects production coordinator (3 episodes, 2019)
Luca Cimino ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Berta Coderch ... visual effects producer (3 episodes, 2019)
Thibault Cognet ... visual effects artist (3 episodes, 2019)
David Crane ... senior compositor: Stereo D (3 episodes, 2019)
Beth D'Amato ... digital artist (3 episodes, 2019)
Anais Dappe ... fx artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Isaac de la Pompa ... visual effects (3 episodes, 2019)
Andrei Delgado ... animator (3 episodes, 2019)
Martin Demovic ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Amelie Dillig ... division visual effects producer: Pixomondo (3 episodes, 2019)
John Dinh ... compositing lead (3 episodes, 2019)
Megan Dolman ... digital artist: ILM (3 episodes, 2019)
Yusef El Khadir ... matchmove artist: El Ranchito VFX / matchmove artist: El Ranchito (3 episodes, 2019)
Ronald Ellis ... vfx compositor: Stereo D (3 episodes, 2019)
Tim Emeis ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Jack Enever ... generalist td (3 episodes, 2019)
Patricia Escribano Bourgoin ... Matte Painter (3 episodes, 2019)
Ana Laura Esperón ... digital artist (3 episodes, 2019)
Gennaro Esposito ... asset lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Susanne Fendt ... division visual effects coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Kayley Fernandes ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Adam Figielski ... division visual effects supervisor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Edgiannid Figueroa ... visual effects coordinator: El Ranchito VFX (2 episodes, 2019)
Jan Fischer ... fx artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Neville Freitas ... lighting technical director: ILM (3 episodes, 2019)
Jeffrey Frias ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Iman Natalia Fuad ... texture artist: Base FX (3 episodes, 2019)
David Gacituaga ... fx td/artist (3 episodes, 2019)
Harsh Gajjar ... FX Artist (3 episodes, 2019)
Lauren Galloway ... asset artist (3 episodes, 2019)
Josh George ... effects artist (3 episodes, 2019)
John Gibbons ... technical director: Hybride (3 episodes, 2019)
Maria Giron ... division visual effects coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Anton Graeven ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Felix Haas ... matte painter: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Matt Hallen ... vfx artist: ILM (3 episodes, 2019)
Amanda Heppner ... asset artist (3 episodes, 2019)
Dastin Hoffmann ... animator: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Paul Hong ... rigging artist (3 episodes, 2019)
Eric Horton ... digital effects artist (3 episodes, 2019)
Jean-Francois Houde ... digital compositor: Image Engine (3 episodes, 2019)
Caitlin Howell ... visual effects coordinator: Hybride (3 episodes, 2019)
Justin Howlett ... asset artist (3 episodes, 2019)
In-Gyun Hwang ... compositor (3 episodes, 2019)
Vladimir Ilic ... divison cg supervisor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Yosuke Inomata ... senior modeler: Image Engine (3 episodes, 2019)
Sarah Jargstorf ... layout artist (3 episodes, 2019)
Benjamin Jennrich ... lead compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Rodions Jepejevs ... comp lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
John-Nie ... machmove artist (3 episodes, 2019)
Simon Jokuschies ... nuke td: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Marc Joos ... effects lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Min Kim ... compositor (3 episodes, 2019)
Nayeong Kim ... animator (3 episodes, 2019)
Dan Knight ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Stefanie Knopp ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Venkaiah Chowdary Koppaka ... matchmove artist: legend vfx (3 episodes, 2019)
Henry Kormos ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Toshi Kosaka ... senior asset artist (3 episodes, 2019)
Adam Kulesza ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Caroline Lange ... human resources management: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Sammy H. Larsen ... Digital compositor: Ghost VFX (3 episodes, 2019)
Mark Lavania ... lighting artist (3 episodes, 2019)
Alexis Lebouleux ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Daniel Youngho Lee ... compositor (3 episodes, 2019)
Daniel Lee-Poy ... visual effects: compositor (3 episodes, 2019)
Marko Leppänen ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Seth Lickiss ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Julian Lojek ... division visual effects supervisor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Dieter Magallan ... matte painter (3 episodes, 2019)
Siddhartha Maganti ... visual effects executive producer: legend vfx (3 episodes, 2019)
Christoph Malessa ... division visual effects facility executive: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Dean Mangion ... matchmove artist (3 episodes, 2019)
Artur Margiv ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Lorenzo Marin ... cg generalist: El Ranchito VFX / cg generalist: El Ranchito (3 episodes, 2019)
Catherine Martin ... visual effects producer (3 episodes, 2019)
Luis Martín ... rigging artist (3 episodes, 2019)
Claudia Marvisi ... texture artist: Pixomondo / texture lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Kosovsky Matej ... asset artist (3 episodes, 2019)
Jim Mathur ... compositor (3 episodes, 2019)
Megan McBurney ... layout artist (3 episodes, 2019)
Oleg Memukhin ... effects artist (3 episodes, 2019)
Jan-Patrick Meyer ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Guillem Molina ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Christina Mong ... lighting artist: Base FX (3 episodes, 2019)
Carlos Monteagudo ... pipeline (3 episodes, 2019)
Jose Angel Morán ... fx td/artist (3 episodes, 2019)
Álvaro Moya ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Lisa Mundt ... division visual effects coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Yann Nicolas ... visual effects coordinator: Hybride (3 episodes, 2019)
Ismael Nieto ... visual effects artist: El Ranchito VFX / visual effects (3 episodes, 2019)
Neela Nitesh ... compositor (3 episodes, 2019)
Andrea Paracchino ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Priyank Parekh ... digital compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Bhavik B. Patel ... digital compositor: ILM - U.K (3 episodes, 2019)
Irshad Patel ... digital compositor: MPC (3 episodes, 2019)
Kai Pedersen ... cg supervisor: Image Engine (3 episodes, 2019)
Gergina Petrova ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Matthias Pichler ... fx td: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Eric Ponton ... senior compositor: Image Engine (3 episodes, 2019)
Borja Rama ... visual effects (3 episodes, 2019)
Manuel Ramírez ... fx supervisor: El Ranchito VFX / fx supervisor: El Ranchito (3 episodes, 2019)
Javier Roca ... visual effects supervisor (3 episodes, 2019)
Lyndon Rodrigues ... head of technology: MPC (3 episodes, 2019)
Francesco Rosati ... texture artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Mahmoud Salah ... asset artist (3 episodes, 2019)
Mariel Sanchez ... animator (3 episodes, 2019)
Patricia Sanz ... visual effects (3 episodes, 2019)
Rubén Sanz ... visual effects (3 episodes, 2019)
Roberto Sarandrea ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Jennifer Scheffel ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Christoph Schmidt ... head of 3d: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Lisa Schomaker ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Carl Schröter ... digital compositor: ILM (3 episodes, 2019)
Francisco Sculli ... visual effects editor (3 episodes, 2019)
Cathy Shaw ... visual effects artist (3 episodes, 2019)
Michael Siegel ... visual effects artist (3 episodes, 2019)
Pietro Silvestri ... VFX Production Coordinator: MPC (3 episodes, 2019)
Arun Prasad Sivanantham ... senior pipeline technical director: Base FX (3 episodes, 2019)
Joel Skeete ... compositor (3 episodes, 2019)
Mekki Smili ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Doug Spilatro ... visual effects artist (3 episodes, 2019)
Holger Staiger ... it: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Sabrina Steinert ... match move artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Gregor Stephani ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Jan Stripek ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Rohit Suryawanshi ... key compositing artist: MPC (3 episodes, 2019)
Nisarg Suthar ... lighting artist (3 episodes, 2019)
Kim Syberg ... matte painter: Ghost VFX (3 episodes, 2019)
Shu Jun Anson Tan ... compositor (3 episodes, 2019)
Chetan Thaker ... compositor (3 episodes, 2019)
Aditya Thirunirmalai ... compositor (3 episodes, 2019)
Sercan Topaloglu ... lighting lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Carlos Trijueque ... compositing supervisor (3 episodes, 2019)
Yassine Triki ... layout & tracking: Hybride (3 episodes, 2019)
Karine Tuffelli-Rail ... textures & lighting: Hybride (3 episodes, 2019)
Felix Turesson ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Fredrik Ueberle ... asset lead: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Lorenzo Venturini ... fx artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Marga Villalonga ... visual effects: El Ranchito VFX / visual effects: El Ranchito (3 episodes, 2019)
Andreas Wagner ... cg artist: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Jiashuo Wang ... compositor (3 episodes, 2019)
Cameron Widen ... layout artist: Image Engine (3 episodes, 2019)
Yanick Wilisky ... visual effects producer: Hybride (3 episodes, 2019)
Christoph Willerscheidt ... compositor: Pixomondo (3 episodes, 2019)
Oliver Winwood ... cg supervisor: MPC (3 episodes, 2019)
Shannyn Zorab ... visual effects coordinator (3 episodes, 2019)
Bimpe Alliu ... concept artist: ILM (3 episodes, 2020)
Matt Anderson ... visual effects artist (3 episodes, 2020)
Cyril Balavoine ... compositing artist / digital compositor: Hybride (3 episodes, 2020)
Malavika Chandrakanth ... digital compositor (3 episodes, 2020)
Stephen Cooper ... animator: Hybride (3 episodes, 2020)
Jaume Creus ... digital compositor: ILM (3 episodes, 2020)
Eleonora D'Onofrio ... visual effects artist (3 episodes, 2020)
Kathya Dahlbeck ... digital compositor (3 episodes, 2020)
Abdullah Ecirli ... digital compositor (3 episodes, 2020)
Alexis Hall ... senior visual effects artist: ILM SF / senior fx artist: ILM SF (3 episodes, 2020)
Giles Hicks ... digital compositor (3 episodes, 2020)
Minjung Kim ... matchmove artist: Image Engine (2 episodes, 2020)
Goran Kocov ... layout supervisor: ILM (3 episodes, 2020)
Gordon Marshall ... lead paint & roto artist: ILM (3 episodes, 2020)
Adrian Metzelaar ... senior compositor: ILM / senior compositor: ILM, London (3 episodes, 2020)
Mark Osborne ... lead lighting technical director: ILM (3 episodes, 2020)
Konstantinos Panagiotopoulos ... digital compositor: Important Looking Pirates (3 episodes, 2020)
Laura Bonde Pedersen ... visual effects production assistant: Ghost VFX (3 episodes, 2020)
Russ Pook ... visual effects production assistant (3 episodes, 2020)
Thomas Salama ... senior compositor: ILM (3 episodes, 2020)
Alexander Scherffig ... digital compositor: Important Looking Pirates (3 episodes, 2020)
Tomos Sion ... digital compositor: ILM (3 episodes, 2020)
Luke Vallee ... digital compositor: Industrial Light & Magic (3 episodes, 2020)
Scott Younkin ... senior compositor: ILM (3 episodes, 2020)
Tom Duckett ... effects artist: ILM (2 episodes, 2019-2020)
Luigi Duranti ... fx animator: Hybride (2 episodes, 2019-2020)
Giles Hancock ... photogrammetry acquisition lead: Death Valley VFX unit / visual effects artist (2 episodes, 2019-2020)
Tommy Jaw ... lighter: image engine (2 episodes, 2019-2020)
Tanner Scott ... digital artist (2 episodes, 2019-2020)
Marie-Eve St-Amour ... paint & roto artist: Hybride / paint & roto: Hybride (2 episodes, 2019-2020)
Lionel Taillens ... digital artist (2 episodes, 2019-2020)
Alejandro Vela-Castro ... digital compositor / digital compositor: ILM (2 episodes, 2019-2020)
Mark Allen ... virtual reality scout technician (2 episodes, 2019)
Xabier Arrieta ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Paul Ashall ... layout artist / layout artist: ILM (2 episodes, 2019)
Bryn Bayliss ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Jean-Paul Beaulieu ... digital artist (2 episodes, 2019)
Christian Bechmann ... digital compositor: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Maxime Besner ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2019)
Daniel Bigaj ... senior digital compositor (2 episodes, 2019)
Joydeep Biswas ... visual effects coordinator: MPC (2 episodes, 2019)
Christopher Bloomer ... compositor (2 episodes, 2019)
Peter Braeley ... matte painter (2 episodes, 2019)
Cordell Briggs ... Digital Compositor: Image Engine / digital compositor: Image Engine (2 episodes, 2019)
Daniel Bros ... technical director: Hybride (2 episodes, 2019)
Daryl Bruinsma ... compositor: Pixomondo (2 episodes, 2019)
Robert Buca ... textures & lighting: Hybride (2 episodes, 2019)
Victoria Burns ... Compositor (2 episodes, 2019)
Michael Callahan ... digital compositor (2 episodes, 2019)
David Cam ... roto and paint: Image Engine (2 episodes, 2019)
David Hernandez Ceciliano ... fx artist: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Amy Chan ... compositor (2 episodes, 2019)
Wang Chang ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Shaoai Chen ... matte painter (2 episodes, 2019)
Tun-En Chen ... Senior Compositor: Pixomondo (2 episodes, 2019)
Karen Cheng ... compositing lead (2 episodes, 2019)
Jacky Chiu ... compositor (2 episodes, 2019)
Gi Ae Choi ... environment td: MPC (2 episodes, 2019)
Ed Coy ... senior generalist: ILM (2 episodes, 2019)
Dan Cregan ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2019)
Nguyen DangVy ... fx animator: Hybride (2 episodes, 2019)
Robert De La Cruz ... modeler: Hybride (2 episodes, 2019)
Danny R. Dixon ... compositor (2 episodes, 2019)
Nidhi Doshi ... matchmove artist (2 episodes, 2019)
Giovanni Dossena ... environment td/3d generalist: ILM (2 episodes, 2019)
Dean Faulder ... layout td: MPC (2 episodes, 2019)
Matt Foster ... digital compositor: ILM (2 episodes, 2019)
Steve Fraser ... textures & lighting: Hybride (2 episodes, 2019)
Julio Tovar Garcia ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Jessica Garment ... paint & roto: ILM (2 episodes, 2019)
Pradeep Gownipuram ... senior compositor: MPC (2 episodes, 2019)
Fernando Guerrero Rodriguez ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Thomas Hansen ... compositor: Pixomondo (2 episodes, 2019)
Oliver Hearsey ... layout artist: Image Engine (2 episodes, 2019)
Jan Hrebicek ... lighting td: ILM (2 episodes, 2019)
Duff Chung-Pu Hsiao ... compositor (2 episodes, 2019)
Shuming Jiang ... compositor (2 episodes, 2019)
Olivia Hayoung Jo ... compositor (2 episodes, 2019)
Felipe Peña Karvonen ... cg generalist: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Ravi Krishna Kasumarthy ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Ervin Kaszap ... creature fx td: Image Engine (2 episodes, 2019)
Vikas Kaushal ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Jinsung Kim ... effects artist (2 episodes, 2019)
Mihajlo Kocevski ... matchmove artist (2 episodes, 2019)
Lexi Koome ... visual effects coordinator (2 episodes, 2019)
François Lambert ... visual effects supervisor: Hybride (2 episodes, 2019)
Richard S. Lee ... digital matte painter (2 episodes, 2019)
Magnus Leopard ... modeller: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Kenwei Lin ... compositor (2 episodes, 2019)
Quanyun Lin ... asset artist (2 episodes, 2019)
Clementine Lo ... fx artist: Image Engine (2 episodes, 2019)
Andrew Loschin ... visual effects editor (2 episodes, 2019)
Victor Low ... visual effects artist: lighting technical director (2 episodes, 2019)
Jordan Lucchino ... compositor / digital compositor (2 episodes, 2019)
Andrey Lutsker ... compositor: Image Engine (2 episodes, 2019)
Fredrik Lönn ... compositor (2 episodes, 2019)
Tiana Mackenzie ... lighting technical director (2 episodes, 2019)
Trrehan Makhania ... compositor (2 episodes, 2019)
Brandon Martin ... lead lighting td (2 episodes, 2019)
Dan Mayer ... environment supervisor (2 episodes, 2019)
Will McCoy ... digital compositor: ILM (2 episodes, 2019)
Ben McEwan ... lead compositor: Image Engine (2 episodes, 2019)
Liz McLelland ... compositor (2 episodes, 2019)
Hao Meng ... compositor (2 episodes, 2019)
Jeremy Mesana ... Animation Supervisor: Image-Engine (2 episodes, 2019)
Antonio Miravalls ... visual effects (2 episodes, 2019)
Toshiko Miura ... compositor (2 episodes, 2019)
Azhul Mohamed ... effects artist (2 episodes, 2019)
Vivek Mohan ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Aly Musso ... ingest/delivery department (2 episodes, 2019)
Francesco Niolu ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Tristan North ... FX TD: ILM / lookdev: ILM (2 episodes, 2019)
Henrique Obuti ... compositor (2 episodes, 2019)
Conrad Olson ... compositor (2 episodes, 2019)
Marko Perendija ... compositor: MPC (2 episodes, 2019)
Angelica Perez ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Sebastien Racine ... visual effects producer: Hybride (2 episodes, 2019)
Xavier Roig ... senior lighting td/compositor: Image Engine (2 episodes, 2019)
Marco Rolandi ... environment supervisor: MPC (2 episodes, 2019)
Adam Rothstein ... compositor: Pixomondo (2 episodes, 2019)
David Schneider ... lead effects technical director: MPC (2 episodes, 2019)
Emanuele Serniotti ... generalist: ILM (2 episodes, 2019)
Samantha Skinner ... Matchmove artist / matchmove artist (2 episodes, 2019)
Rick Smith ... compositor (2 episodes, 2019)
Tommy Souza ... visual effects coordinator: Halon Entertainment (2 episodes, 2019)
Pawel Szpytko ... asset artist (2 episodes, 2019)
Carlos Tacón ... visual effects artist: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Dominic Tan ... Compositor: Base FX / compositor (2 episodes, 2019)
Paul Robert Turner ... matte painter (2 episodes, 2019)
Pierre Ventrilla ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Marjolein Verheij ... digital compositor: ILM (2 episodes, 2019)
Tracy Villeda Meneses ... digital paint artist: ILM (2 episodes, 2019)
Linda Vo ... visual effects coordinator (2 episodes, 2019)
Isaiah Walker ... roto/paint artist: Image Engine (2 episodes, 2019)
David Welstead-Wood ... cg generalist: ILM (2 episodes, 2019)
Ariana Widjaja ... animator (2 episodes, 2019)
Eddy Wolfson ... compositor (2 episodes, 2019)
Donmill Yip ... modeler: Image Engine (2 episodes, 2019)
Kim Youna ... asset artist (2 episodes, 2019)
Zhou Zuo ... compositor (2 episodes, 2019)
Viktor Östergren ... digital compositor: Ghost VFX (2 episodes, 2019)
Raine Anderson ... senior texture artist: Image Engine (2 episodes, 2020)
Samuel Armin ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2020)
Bryan Bartlett ... senior compositor: ILM (2 episodes, 2020)
Maxime Beliveau ... fx animator: Hybride (2 episodes, 2020)
Michael Billette ... effects lead: Image Engine / effects technical director: Image Engine (2 episodes, 2020)
Zak Boxall ... texture artist (2 episodes, 2020)
Ari Brown ... visual effects artist: Lola Visual Effects / visual effects: Lola VFX (2 episodes, 2020)
Jennifer Burke ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Jeff Capogreco ... visual effects supervisor (2 episodes, 2020)
Julien Chabot ... lead lighting: Hybride (2 episodes, 2020)
Karhoe Chan ... senior layout technical director: ILM (2 episodes, 2020)
Yashvhanth Chandrasekaran ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Varghese Chandy ... matchmove artist: Image Engine (2 episodes, 2020)
Johnson Chuang ... effects artist: Image Engine (2 episodes, 2020)
Marlène Circé ... visual effects coordinator: Hybride (2 episodes, 2020)
Trent Claus ... visual effects supervisor: Lola VFX / visual effects supervisor: Lola Visual Effects (2 episodes, 2020)
Joel Codina ... matte paint artist: Ghost VFX / matte painter: Ghost VFX (2 episodes, 2020)
Scott Dace ... senior animator: ILM (2 episodes, 2020)
Enrico Damm ... visual effects / visual effects artist (2 episodes, 2020)
Jack Dorst ... visual effects coordinator: Lola VFX / visual effects coordinator: Lola Visual Effects (2 episodes, 2020)
Fiona Dromard ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Julien Ducenne ... lead compositor: ILM (2 episodes, 2020)
David Espinoza ... visual effects artist (2 episodes, 2020)
Lukas Fabian ... digital compositor: Important Looking Pirates (2 episodes, 2020)
David Ferron ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2020)
Patrice Ferron-Craig ... lighting artist: Hybride (2 episodes, 2020)
Nihal Friedel ... cg supervisor: ILM (2 episodes, 2020)
Elise Gong ... visual effects coordinator (2 episodes, 2020)
Duncan Graham ... digital modeler: ILM (2 episodes, 2020)
Thomas Hallé ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2020)
Stacie Hawdon ... environment artist: ILM (2 episodes, 2020)
Chrystian Hebert ... tracking & layout artist (2 episodes, 2020)
Emma Ihecherenoma ... visual effects coordinator: ILM / visual effects coordinator (2 episodes, 2020)
Jagadeesh Jayakumar ... production engineer: ILM (2 episodes, 2020)
Stephanie Karim ... line producer / visual effects line producer (2 episodes, 2020)
Paul Kavanagh ... animation supervisor (2 episodes, 2020)
Jonathan Knight ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Andree Knutsson ... digital compositor: Ghost VFX (2 episodes, 2020)
Marco Leone ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Melissa Lin ... digital artist: ILM (2 episodes, 2020)
Ivan Lindfors ... digital compositor: Ghost VFX (2 episodes, 2020)
Lee Mar ... photogrammetry supervisor: Lola Visual Effects / tracking supervisor: Lola VFX / tracking supervisor: Lola Visual Effects (2 episodes, 2020)
Stanislaw Marek ... visual effects artist (2 episodes, 2020)
Bruno Martins ... digital compositor: Hybride (2 episodes, 2020)
Daniel James Mason ... matchmove artist: Image Engine (2 episodes, 2020)
Greg Massie ... lighting supervisor / visual effects lighting supervisor (2 episodes, 2020)
Kiran Menon ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Brandon Miletta ... senior cg generalist: ILM (2 episodes, 2020)
Jason Mulyadi ... compositor (2 episodes, 2020)
Thomas Nittmann ... visual effects producer: Lola VFX / visual effects producer: Lola Visual Effects (2 episodes, 2020)
Matteo Olivieri-Dancey ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Jared Pejkovic ... paint & roto artist: ILM (2 episodes, 2020)
Germaine Phoo ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Patricia Pintado ... roto/paint artist / roto/paint digital artist (2 episodes, 2020)
Francesco Polito ... digital compositor: ILM (2 episodes, 2020)
Tim Preston ... digital compositor: ILM (2 episodes, 2020)
Heribert Raab ... effect artist / visual effects artist (2 episodes, 2020)
Martin Sazesh ... digital compositor: Important Looking Pirates (2 episodes, 2020)
Dan Schick ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Denis Scolan ... senior compositor: ILM (2 episodes, 2020)
Jessica Clare Smith ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Ola Stavréus ... digital compositor: Ghost VFX (2 episodes, 2020)
Jonathon Sumner ... compositor (2 episodes, 2020)
Lai Lin Tang ... layout artist: ILM Singapore (2 episodes, 2020)
Shivas Thilak Anthikkat ... digital paint supervisor: ILM (2 episodes, 2020)
Johan Thorngren ... generalist artist: ILM (2 episodes, 2020)
Alexander Toms ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Joel Tong ... digital compositor (2 episodes, 2020)
Denis Verfaillie ... technical support: Hybride (2 episodes, 2020)
Kynan Voyeaud ... visual effects compositor: ILM (2 episodes, 2020)
Casey Yahnke ... senior compositor (2 episodes, 2020)
Matt Yeoman ... compositor: Image Engine (2 episodes, 2020)
Jérémie Abrial ... creature modeller: Industrial Light and Magic (1 episode, 2019)
Olumide Adeyemo ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Jose Gregorio Aguilar ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Adam Ahlgren ... visual effects artist: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Ben Aickin ... Digital compositor: industrial light & magic (1 episode, 2019)
Rex Alerta ... compositor (1 episode, 2019)
Corey Allen ... compositing lead: stereo d (1 episode, 2019)
Juan Alonso ... digital compositor (1 episode, 2019)
Dan Lindskov Andersen ... visual effects (1 episode, 2019)
Krishna c Athul ... Production Operations Associate (1 episode, 2019)
Shahin Badiei ... digital compositor (1 episode, 2019)
Nicholas Barnes ... assets supervisor (1 episode, 2019)
Ian Baxter ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Nicolas Beaufays ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Jeremy Beaulne ... machmove artist (1 episode, 2019)
Alexandre Belbari ... senior animator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Martin Bergquist ... concept artist (1 episode, 2019)
Avinash Bhandary ... compositor (1 episode, 2019)
Jixiang Bi ... lighting artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Lauric Bonnemort ... digital artist (1 episode, 2019)
Alfonso F. Bonnet ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Niall Booker ... senior environment artist (1 episode, 2019)
Florian Boury ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Maybrit Bulla ... effects technical director: MPC (1 episode, 2019)
Sebastian Butenberg ... divisional sequence vfx supervisor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Jenna Byun ... animator (1 episode, 2019)
Edoardo Carmignani ... digital compositor (1 episode, 2019)
Mary Carr ... VFX Production Assistant (1 episode, 2019)
Kris Carson ... digital compositor (1 episode, 2019)
Michael Cashmore ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Miguel Castrillo ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Chris Chadwick ... 3d/vfx artist: Cinesite (1 episode, 2019)
Chin Chee Cheah ... digital artist (1 episode, 2019)
Linda Chen ... production controlling and accounting: Pixomondo (1 episode, 2019)
Cheow Hong Chia ... paint & roto lead artist (1 episode, 2019)
Doug Chiang ... art director (1 episode, 2019)
Kai Hsin Chin ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Jasmine Choong ... compositor: visual effects (1 episode, 2019)
Thomas Clary ... VFX Bidding Producer: MPC Film (1 episode, 2019)
Chen Cui ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Chen David ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Scott Dawkins ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Ardhendu Dey ... digital compositor (1 episode, 2019)
Ivano di Natale ... digital compositor (1 episode, 2019)
Keriem Dijksma ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Anand Dorairaj ... digital compositor (1 episode, 2019)
Graham Dorey ... compositor: ILM (1 episode, 2019)
Peter Mark Dorosz ... compositor (1 episode, 2019)
Marcus Dryden ... mpc: visual effects supervisor (1 episode, 2019)
Sofronie Dun ... visual effects producer: Pixomondo (1 episode, 2019)
Janeen Elliott ... senior compositor: Image Engine (1 episode, 2019)
Daniel Elophe ... sequence supervisor: Image Engine (1 episode, 2019)
Nathan Englbrecht ... lighting artist (1 episode, 2019)
Pol Escalé Cabré ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Raul Essig ... visual effects artist (1 episode, 2019)
JoseLuis Estefania ... lighting artist: El Ranchito VFX (1 episode, 2019)
Andreas Feix ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Sherry Feng ... head of operation: Pixomondo (1 episode, 2019)
Susana Fernández Casco ... paint/roto artist: ILM (1 episode, 2019)
Francesco Ferraresi ... environmnet artist (1 episode, 2019)
Edward Ferrysienanda ... lead effects technical director (1 episode, 2019)
Dan Finnegan ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Fabrizio Fioretti ... visual effects artist: ILM (1 episode, 2019)
David Fuhrer ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Quan Gan ... effects artist (1 episode, 2019)
Nicolas Gao ... head of it: Pixomondo (1 episode, 2019)
Rino George ... digital paint artist: ILM (1 episode, 2019)
Jose Gloria ... creature technical director: ILM (1 episode, 2019)
Antoine Goncalves ... textures & lighting: Hybride (1 episode, 2019)
David Gruwier ... visual effects artist: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Akshay Gs ... software analyst: MPC (1 episode, 2019)
Amandine Gutierrez ... production coordinator (1 episode, 2019)
Alex Hanneman ... digital compositor (1 episode, 2019)
Luke Hardisty ... digital compositor (1 episode, 2019)
Jennifer E. Harlow ... animator (1 episode, 2019)
Moritz Hausler ... fx td: Image-engine (1 episode, 2019)
Tina Hedegaard ... assisting visual effects producer: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Jan Heinze ... visual effects facility executive: Pixomondo (1 episode, 2019)
Omar Hesham ... cg artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Farhad Hosseinpouri ... fx artist (1 episode, 2019)
Lewen Hu ... cgfx artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Alex Hulse ... digital compositor (1 episode, 2019)
Samuel Jacques ... textures & lighting: Hybride (1 episode, 2019)
Jack Jenkins ... paint/roto artist: ILM (1 episode, 2019)
Michael Jimenez ... digital compositor: Image Engine (1 episode, 2019)
Yuna Jung ... junior digital compositor (1 episode, 2019)
Rikke Hovgaard Jørgensen ... visual effects producer (1 episode, 2019)
Dam Khuman ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Nicholas T. King ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Andreas Kjær-Jensen ... cg generalist: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Emanuele Klemp ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Andres Kluge ... visual effects artist: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Brandon Knack ... digital lighter (1 episode, 2019)
Kenneth Koh ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Yashwanth Kuntamukkala ... digital artist (1 episode, 2019)
Jessica Laszlo ... digital compositor (1 episode, 2019)
Asier Hernaez Lavina ... senior generalist (1 episode, 2019)
LeeGuoYee ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Toby Lewin ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Ashley Li ... recruiting and talent management: Pixomondo (1 episode, 2019)
Stella Li ... visual effects executive producer: Pixomondo (1 episode, 2019)
Yuhan Li ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Wayne Liang ... concept artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Linus Lindblom ... digital compositor (1 episode, 2019)
Jia Liu ... lead matte painting artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Lumos Liu ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Xing Liu ... digital matte painter: Pixomondo (1 episode, 2019)
Samuel Locas-Meilleur ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Hao Long ... pipeline and r&d lead: Pixomondo (1 episode, 2019)
Juan David Lopez ... lead compositor (1 episode, 2019)
Yinghao Lu ... cg effects artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Laura Macfadyen ... matte painter: Image Engine (1 episode, 2019)
Vincent Febriyanto Mak ... digital compositor: Hybride (1 episode, 2019)
Jayesh Makwana ... lighting lead: Base FX (1 episode, 2019)
Virgil Manning ... animator (1 episode, 2019)
Jason Martin ... digital artist: Important Looking Pirates (1 episode, 2019)
Tom Martinek ... senior digital artist: ILM (1 episode, 2019)
Chris McKenna ... head of technical animation: MPC (1 episode, 2019)
Liam Meakins ... compositor (1 episode, 2019)
Iva Modrah ... division senior visual effects producer: Pixomondo (1 episode, 2019)
Ashley Mohabir ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Pravanjan Mohanty ... lead lookdev artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Jay Murray ... compositor (1 episode, 2019)
Niswal Nadh ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Neo Niu ... cg asset artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Mauro Nodari ... roto prep: MPC (1 episode, 2019)
Robert Nzengou-Tayo ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Daniel O'Shaughnessy ... roto & paint: ILM (1 episode, 2019)
Aline Onoe ... compositor (1 episode, 2019)
Akira Orikasa ... unreal artist (1 episode, 2019)
Jayaprakash P.J. ... texture and lookdev lead (1 episode, 2019)
Kevin Page ... senior cg generalist: ILM (1 episode, 2019)
Akash Pakhidde ... senior compositor: Base FX (1 episode, 2019)
Bo Peng ... cg lead: Pixomondo (1 episode, 2019)
Linnéa Petersson ... compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Stephen Pietrusiak ... environment artist (1 episode, 2019)
Ricardo Ponce ... cgfx artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Amy Qi ... production controlling and accounting: Pixomondo (1 episode, 2019)
Mattan Ram ... Matchmove Artist (1 episode, 2019)
Rob Rankin ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Arka Ray ... compositor (1 episode, 2019)
Michelle Redman ... digital paint artist: ILM (1 episode, 2019)
Benjamin Reicher ... Previs Animator (1 episode, 2019)
Diego Riestra ... senior compositor: El Ranchito (1 episode, 2019)
María José Rincón ... visual effects (1 episode, 2019)
Andrea Rosa ... creature technical director (1 episode, 2019)
Shawn Sahara ... Digital Compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Alex Samorodov ... fx artist: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Steve Sauers ... cg supervisor: ILM Singapore (1 episode, 2019)
Davis Saunders ... compositing supervisor (1 episode, 2019)
Daniel Schmid ... senior artist:ILM (1 episode, 2019)
Jorrit Schulte ... compositor: MPC (1 episode, 2019)
Sebastian Schütt ... digital compositor: ILM (1 episode, 2019)
Rushabh Shah ... compositor: Stereo D (1 episode, 2019)
Lauren Melody Shell ... model maker (1 episode, 2019)
Yuri Shubenin ... compositor (1 episode, 2019)
Matt Shumway ... Digital Artist: ILM (1 episode, 2019)
Madhav Shyam ... rigging artist (1 episode, 2019)
Evraam Soliman ... compositor (1 episode, 2019)
Todd Song ... digital matte painter: Pixomondo (1 episode, 2019)
Ian Spriggs ... lead character modeller: Image Engine (1 episode, 2019)
Jaclyn Stauber ... fx artist: Image Engine (1 episode, 2019)
Petter Steen ... senior generalist: Industrial Light & Magic (1 episode, 2019)
He Sun ... lead environment technical director (1 episode, 2019)
Trista Sun ... visual effects coordinator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Valter Svenstedt ... visual effects artist: ILP (1 episode, 2019)
Arlon Swaders ... pipeline and r&d lead: Pixomondo (1 episode, 2019)
Alexander Swahn ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Tolly Swallow ... bidding producer: Base FX (1 episode, 2019)
Prapanch Swamy ... cg supervisor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Esben Syberg ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Jeremy Séguin ... digital compositor (1 episode, 2019)
Mehdi Tadlaoui ... head of matchmove (1 episode, 2019)
Navjot Singh Tandon ... software engineer (1 episode, 2019)
Siyu Tao ... lead asset artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Hitesh Thadani ... compositor (1 episode, 2019)
Malcolm Thomas-Gustave ... creature supervisor: ILM (1 episode, 2019)
Andreas Thomsen ... visual effects supervisor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Tanja Topuzovska ... visual effects coordinator (1 episode, 2019)
Matthew Traynar ... Technical Animation/Creature FX Developer: MPC (1 episode, 2019)
Ellis Trespalacios ... visual effects coordinator (1 episode, 2019)
Sander Van Dijck ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Wouter van Stenis ... visual effects: GhostVFX (1 episode, 2019)
Ajo Alex Varghese ... pipeline technical director (1 episode, 2019)
Yoshi Vu ... senior generalist: ILM (1 episode, 2019)
Bryan Walman ... technical department manager: Cinesite (1 episode, 2019)
Ryan Walton ... animator (1 episode, 2019)
Chelsea Wan ... recruiting and talent management: Pixomondo (1 episode, 2019)
Bill Wang ... visual effects production manager: Pixomondo (1 episode, 2019)
Cinzia Wang ... visual effects facility executive: Pixomondo (1 episode, 2019)
Fan Wang ... lead compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Gerry Wang ... Animator (1 episode, 2019)
Terri Wang ... recruiting and talent management: Pixomondo (1 episode, 2019)
Yang Wang ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
LaNeisha Watson ... production assistant (1 episode, 2019)
Wei Wei ... visual effects coordinator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Gil Weiss ... creature fx artist: MPC (1 episode, 2019)
Eric Wong ... creature supervisor: ILM (1 episode, 2019)
Gray Xi ... visual effects coordinator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Yuanyuan Xiao ... cg asset artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Ning Yan ... lead rigging artist: Pixomondo (1 episode, 2019)
Sherry Yang ... lead compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Yuan Yao ... it department: Pixomondo (1 episode, 2019)
Gianne Yap ... compositor (1 episode, 2019)
She Fong Yap ... visual effects coordinator: Industrial Light & Magic (1 episode, 2019)
Long Yinghan ... digital compositor (1 episode, 2019)
Chris Yu ... animator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Chan Phui Yung ... visual effects coordinator (1 episode, 2019)
Ma Yuxin ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Haisen Zhang ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Lawrence Zhang ... pipeline and r&d lead: Pixomondo (1 episode, 2019)
Rebecca Zhang ... visual effects editor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Rio Lezhou Zhang ... asset artist (1 episode, 2019)
Sophia Zhang ... visual effects coordinator: Pixomondo (1 episode, 2019)
Xianmei Zhang ... compositor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Judy Zhao ... production controlling and accounting: Pixomondo (1 episode, 2019)
Cheng Zhu ... visual effects producer: Pixomondo (1 episode, 2019)
Christoph Zollinger ... division visual effects supervisor: Pixomondo (1 episode, 2019)
Bojan Zoric ... environment supervisor (1 episode, 2019)
Jakob Åhsbom ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Davíð Jón Ögmundsson ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2019)
Siau Yene Ang ... digital compositor (1 episode, 2020)
Normand Archambault ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Jörundur Rafn Arnarson ... visual effects supervisor: Iceland (1 episode, 2020)
Saqib Ashraf ... senior effects artist (1 episode, 2020)
Marcus Bain ... senior layout artist: ILM Sydney (1 episode, 2020)
Christopher Bannister ... stagecraft producer: ILM (1 episode, 2020)
Nicolas Barbier ... lighting technical director: ILM (1 episode, 2020)
William Barkus ... compositor: Lola Visual Effects (1 episode, 2020)
Aaron Barr ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Miguel Basulto ... paint & roto artist: Hybride (1 episode, 2020)
Kevin Bell ... senior compositor: ILM (1 episode, 2020)
Max Berends ... visual effects artist: Ghost VFX (1 episode, 2020)
Sylvain Berger ... pipeline td: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Jayden Beveridge ... Layout Artist (1 episode, 2020)
Prashanth Bhagavan ... digital effects (1 episode, 2020)
Gerald Blaise ... lead senior artist (1 episode, 2020)
Robert Bourgeault ... lighting artist (1 episode, 2020)
Paul Braddock ... 3d modeller (1 episode, 2020)
Dan Breckwoldt ... visual effects artist: ILM (1 episode, 2020)
Devin Breese ... matchmove supervisor Tippett Studio (1 episode, 2020)
Ghislain Bruneau ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Bertrand Cabrol ... fx animator: Hybride (1 episode, 2020)
Gem Ronn Cadiz ... creature technical director: ILM Vancouver (1 episode, 2020)
Nicolas Caillier ... compositor (1 episode, 2020)
Cyprien Caillot ... pipeline td: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Laura Carnegie ... visual effects editor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Tami Carter ... compositor (1 episode, 2020)
Nichole A.F. Caven ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Cameron Ceja ... senior production coordinator (1 episode, 2020)
Wayne Chan ... digital compositor: ILM (1 episode, 2020)
Matthieu Chardonnet ... senior effects technical director: ILM (1 episode, 2020)
Ryan Church ... visual effects art director (1 episode, 2020)
Alex Coble ... digital compositor: ILM (1 episode, 2020)
Andrew M. Collins ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Michaël Coutu ... modeler: Hybride (1 episode, 2020)
Jacinthe Côté ... visual effects producer: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Ashish Dewan ... digital compositor: Hybride (1 episode, 2020)
Kameliya Dimitrova ... digital compositor (1 episode, 2020)
Jan Dubberke ... compositing supervisor: Image Engine (1 episode, 2020)
Rachael Dunk ... look development lead: ILM (1 episode, 2020)
Yanick Dusseault ... visual effects art director: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Youngbin Eun ... cg generalist (1 episode, 2020)
Alexandra Fahey ... visual effects coordinator: ILM (1 episode, 2020)
Silke Finger ... digital compositor: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Sabina Fredenburg ... stagecraft producer: ILM (1 episode, 2020)
Raphaël Gadot ... lead effects: ILM (1 episode, 2020)
Rene Garcia ... model supervisor (1 episode, 2020)
Kevin George ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Sheik Ghafoor ... digital artist: Image Engine (1 episode, 2020)
Tom Gibbons ... stop motion animator: Tippett Studio (1 episode, 2020)
Sara Grönberg ... digital compositor: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Gabriel Güeiros ... compositor (1 episode, 2020)
Éric Hamel ... matte painter: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Mike Hong ... modeler: ILM (1 episode, 2020)
Neil Hughes ... visual effects coordinator (1 episode, 2020)
Zaini Jalani ... animation supervisor (1 episode, 2020)
Katie Johnson ... visual effects coordinator (1 episode, 2020)
Greg Kegel ... associate vfx supervisor: ILM (1 episode, 2020)
Stephen King ... lead animator: ILM (1 episode, 2020)
Michal Kriukow ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Martin Kulig ... senior layout artist: ILM Singapore (1 episode, 2020)
Johanes Kurnia ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Mark Kwanten ... digital compositor (1 episode, 2020)
Etienne Laroche ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Pierre-Simon Lebrun-Chaput ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Sun Lee ... matte painter: Lola Visual Effects (1 episode, 2020)
Matt Leonard ... vfx trainer: ILM (1 episode, 2020)
Ivan Li ... matchmove artist: Image Engine Design Inc. (1 episode, 2020)
Marta Molla Linana ... paint & roto artist: ILM (1 episode, 2020)
Curtis Linstead ... system engineer: Raynault VFX (1 episode, 2020)
EungHo Lo ... creature/character modeler (1 episode, 2020)
Emily Luk ... digital artist (1 episode, 2020)
Russell Lum ... associate visual effects producer: ILM Vancouver (1 episode, 2020)
Håkon Josef Tornholm Løberg ... digital compositor: Ghost VFX (1 episode, 2020)
Yateen Mahambrey ... lead generalist (1 episode, 2020)
Mincho Marinov ... senior layout artist: ILM (1 episode, 2020)
Will Martindale ... digital compositor: ILM (1 episode, 2020)
Ale Melendez ... visual effects producer (1 episode, 2020)
David Meny ... visual effects artist (1 episode, 2020)
David Michaels ... cg supervisor: Lola Visual Effects (1 episode, 2020)
Abel Milanes ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Peter Moran ... senior compositor: ILM (1 episode, 2020)
Stéphanie Morin ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Chris Morley ... visual effects supervisor: Tippett Studio (1 episode, 2020)
Norah Mulroney ... digital compositor (1 episode, 2020)
Ole-Aleksander Nordby ... digital compositor (1 episode, 2020)
Josiane O'Rourke ... visual effects line producer: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Simon Ouellet ... pipeline td: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Tilman Paulin ... senior compositor: Image Engine (1 episode, 2020)
Geoff Pedder ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Benjamin Philippovich ... digital compositor (1 episode, 2020)
Cyril Plusse ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Siang Kee Poh ... compositor (1 episode, 2020)
Vincent Poitras ... compositing supervisor: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Ted Proctor ... visual effects editor: Image Engine (1 episode, 2020)
Giorgia Pulvirenti ... compositor: ILM (1 episode, 2020)
Nick Purrier ... visual effects coordinator: Image Engine (1 episode, 2020)
Simon Rafin ... lead compositor: ILM (1 episode, 2020)
Mathieu Raynault ... matte painter: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Crawford Reilly ... digital compositor: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Jorge Rey ... visual effects: IT (1 episode, 2020)
Andre Ribuoli ... 3d scanning (1 episode, 2020)
Daniel Rodrigues das Neves ... lead lighting td (1 episode, 2020)
Matt Roe ... compositor: ILM (1 episode, 2020)
Christopher Rogers ... senior lookdev artist: Image Engine (1 episode, 2020)
Marcus Ruhmke ... digital compositor: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Vincent Saint-Pierre ... visual effects production assistant: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Roman Schmidt ... lead visual effects (1 episode, 2020)
Erica Simons ... visual effects production manager: Tippett Studio (1 episode, 2020)
Laila Sleiman Sanz ... hr manager: El Ranchito (1 episode, 2020)
Laurent Srey ... digital compositor: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Jeremiah Sweeney ... compositor: Lola Visual Effects (1 episode, 2020)
Philippe Sylvain ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Piotr Tatar ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Huai Yuan Teh ... digital artist (1 episode, 2020)
Livia Teng ... visual effects production coordinator: ILM (1 episode, 2020)
Sylvain Theroux ... visual effects supervisor: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Amelie Thomas ... visual effects coordinator: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Raghavi Arya Thota ... compositor (1 episode, 2020)
Phi Tran ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Tong Tran ... visual effects artist (1 episode, 2020)
Cedric Tremblay ... digital compositor: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Antonin Messier Turcotte ... cg artist: Raynault VFX (1 episode, 2020)
Yannick Tétreault ... technical director: Hybride (1 episode, 2020)
Noor Valibhoy ... generalist: ILM (1 episode, 2020)
Jan van de Laar ... digital compositor (1 episode, 2020)
Lisa Vogt ... digital compositor (1 episode, 2020)
Kenny Vähäkari ... lighting lead: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Jonathan Vårdstedt ... visual effects artist: Important Looking Pirates (1 episode, 2020)
Nicole Watt ... visual effects producer: Tippett Studio (1 episode, 2020)
Kyle Winkelman ... animator (1 episode, 2020)
Don Wong ... effects artist (1 episode, 2020)
Pearlyn Yeo ... production manager: ILM Singapore (1 episode, 2020)
Jun Xian Yue ... digital compositor: ILM (1 episode, 2020)
Sreevinod ... digital compositor (1 episode, 2022)
Darren Bailey ... operations coordinator: Stereo D (uncredited) (16 episodes, 2019-2020)
Alexis Agrotis ... technology: ILM (uncredited) (8 episodes, 2019)
Victor Frenkel ... research & development: ILM (uncredited) (8 episodes, 2019)
Todd Greshuk ... production and technical support (uncredited) (8 episodes, 2019)
Corey Maikawa ... software developer: Stereo D (uncredited) (8 episodes, 2019)
Maggie Oh ... technical pm (uncredited) (8 episodes, 2019)
Brendan Byrd ... motion capture performer (uncredited) (7 episodes, 2019-2020)
Pascal Chappuis ... Head of Technical Production, Image Engine (uncredited) / head of technical production: Image Engine (uncredited) (6 episodes, 2019-2020)
Shun Min Lam ... i/o coordinator: Base FX (uncredited) (5 episodes, 2019)
Alaric Lau ... resource manager: BaseFX (uncredited) (5 episodes, 2019)
Meo Yap ... visual effects production assistant: Base FX (uncredited) (5 episodes, 2019)
Wasim Ansari ... compositor (uncredited) (3 episodes, 2019)
Yago Diaz ... digital compositor: El Ranchito VFX (uncredited) (3 episodes, 2019)
Alonso Benavente Fortes ... production operations engineer: MPC (uncredited) (3 episodes, 2019)
Cristian Moreno ... roto artist: El Ranchito VFX (uncredited) / roto artist (uncredited) (3 episodes, 2019)
Victor Candela Marin ... rigging artist (uncredited) (2 episodes, 2019)
Ramesh Shanker ... texture artist: Base FX (uncredited) (2 episodes, 2019)
Bonnie Christiansen ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Fon Davis ... model shop supervisor: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Jeremy Deibo ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Rachael Ferris ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Kat Roberts ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Eliot Sirota ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (2 episodes, 2020)
Eric de Pablos Rodriguez ... Compositor: Ghost VFX (uncredited) (1 episode, 2019)
Laura Dochtermann ... division digital production manager: Pixomondo (uncredited) (1 episode, 2019)
Menahem Gabay ... storage manager: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2019)
Lazetutkovski ... paint & compositing artist (uncredited) (1 episode, 2019)
Vishnu Premachandran ... digital artist (uncredited) (1 episode, 2019)
Smijith Sathian ... production operation associate: MPC FILMS (uncredited) (1 episode, 2019)
Charles Schwartz ... layout artist: ILM (uncredited) (1 episode, 2019)
Bruce Souza ... Animator (uncredited) (1 episode, 2019)
Jaime Bentley ... desktop systems support: ILM (uncredited) (1 episode, 2020)
Jared Carlson ... model maker: Fonco Studios (uncredited) (1 episode, 2020)
Sapachok Dumrongkunawut ... visual effect artist: Yannix Co., Ltd. (uncredited) (1 episode, 2020)
Lucien Fostier ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2020)
Tavis Roberts ... senior lighting technical director: ILM Sydney (uncredited) (1 episode, 2020)
Michael Stewart ... digital compositor: ILM (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Stunts 

Lateef Crowder ... stunt double: Pedro Pascal / stunt double: The Mandalorian (16 episodes, 2019-2020)
Barry Lowin ... The Mandalorian (16 episodes, 2019-2020)
Kyle Pacek ... stunts / stunt performer (9 episodes, 2019-2020)
Joe Perez ... assistant stunt coordinator / key stunt rigger / stunt performer (16 episodes, 2019-2020)
Ryan Watson ... stunt coordinator / fight coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Brendan Wayne ... stunt double: Pedro Pascal / stunt double: The Mandalorian (16 episodes, 2019-2020)
Donald Mills ... stunt performer (14 episodes, 2019-2020)
Nick Stanner ... stunt performer (14 episodes, 2019-2020)
Trevor Logan ... stunts / stunt performer / stunt double: Jake Cannavale (13 episodes, 2019-2020)
Justin A. Williams ... stunt performer / stunts / stunt double: Burg (8 episodes, 2019-2020)
Amy Sturdivant ... stunt performer / stunt double: Cara Dune / stunt double: Gina Carano (10 episodes, 2019-2020)
Paul Darnell ... stunt performer / stunt double: Timothy Olyphant (9 episodes, 2019-2020)
Sam Looc ... assistant fight coordinator / assistant stunt coordinator / 2nd unit stunt coordinator / fight coordinator (8 episodes, 2019)
Geoff Wehner ... stunt production assistant (8 episodes, 2019)
Beni Alexander ... stunt performer / stunt rigger (6 episodes, 2020)
Mark Chadwick ... stunt performer (7 episodes, 2019-2020)
Gene Freeman ... stunt double: Greef Karga / stunt performer / stunt double / stunt double: Carl Weathers (5 episodes, 2019-2020)
Lauren Mary Kim ... stunt double: Armorer / stunt double: Diana Lee Inosanto / stunt double: Mercedes Varnado / stunt double: Ming-Na Wen / stunt double: Omera / stunt double: Sasha Banks / stunt previs (7 episodes, 2019-2020)
Ross Kohnstam ... stunt performer (7 episodes, 2019-2020)
Christopher Leps ... stunt performer (7 episodes, 2020)
Jerry Quill ... stunt performer (5 episodes, 2019-2020)
Kofi Yiadom ... stunt performer / stunt double: Simon Kassianides (6 episodes, 2019-2020)
Jason Gray ... stunt rigger / stunt performer (2 episodes, 2020)
Caitlin M Hutson ... stunt performer / stunt double: Mercedes Varnado / stunt double: Sasha Banks / stunts (1 episode, 2020)
Greg Rementer ... second unit stunt coordinator (5 episodes, 2020)
Matthew Rugetti ... stunts / stunt double / stunt double: Jedi / stunt performer (2 episodes, 2020)
Solomon Brende ... stunt performer / utility stunts (3 episodes, 2019-2020)
Talin Chat ... stunt performer (4 episodes, 2019-2020)
Albert Valladares ... stunt performer (4 episodes, 2019)
Jason Chu ... stunts / stunt performer (4 episodes, 2020-2022)
Sergei Dmitriev ... stunt performer (4 episodes, 2020)
Ian Eyre ... stunt performer / stunt rigger (4 episodes, 2020)
Shahaub Roudbari ... stunt performer (3 episodes, 2019-2020)
Jimmy Chhiu ... stunt performer (3 episodes, 2019)
Katie O'Donovan ... stunt performer / stunt double: Natalia Tena (3 episodes, 2019)
Ken Arata ... stunt rigger / stunt performer (3 episodes, 2020)
Morgan Benoit ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Bryan Billy Boone ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Caitlin Dechelle ... stunt double: Katee Sackhoff / stunt double: Rosario Dawson (3 episodes, 2020)
Alvin Hsing ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Kirk A. Jenkins ... fight team / stunt performer / stunt double: Giancarlo Esposito / stunt double: Temuera Morrison (3 episodes, 2020)
Scott Lang ... stunt performer / stunt double: Temuera Morrison (3 episodes, 2020)
Lucas Swallow ... stunt performer (3 episodes, 2020)
Mark Aaron Wagner ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Chad Bennett ... stunt double: Bill Burr (2 episodes, 2019-2020)
Richard Cetrone ... stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Robby McBride ... stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Richie Parker ... stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Ming Qiu ... stunt double: Ming-Na Wen (2 episodes, 2019-2020)
Josh Tessier ... stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Mike Estes ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2019)
Douglas Farrell ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2019)
Joseph S. Griffo ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Janell Haney ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Efka Kvaraciejus ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Omid Zader ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Sala Baker ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Lloyd Barachina ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Justin Chavers ... stunts / utility stunts (2 episodes, 2020)
Barry Hanley ... stunt performer / stunts: Gamorrean Fighter (1 episode, 2020)
Zac Henry ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Troy Mittleider ... stunt performer (1 episode, 2020)
Josh Rasile ... stunt rigger (2 episodes, 2020)
Steve Upton ... stunt performer (2 episodes, 2020)
Whitney Coleman ... stunt performer (1 episode, 2019)
John Dixon ... stunt double: The Client (1 episode, 2019)
Paul Galazo ... stunts (1 episode, 2019)
Adam Hart ... stunt performer (1 episode, 2019)
Molly Miller ... stunt performer (1 episode, 2019)
Dave Reaves ... Stunt Actor (1 episode, 2019)
Lauren Shaw ... stunt performer (1 episode, 2019)
Brett Sheerin ... utility stunts (1 episode, 2019)
Tsuyoshi Abe ... stunt double: Horatio Sanz (1 episode, 2020)
Skylar Adams ... stunt performer (1 episode, 2020)
Cody Banta ... stunt performer (1 episode, 2020)
Stephen Bracken ... stunt performer (1 episode, 2020)
Steven John Brown ... stunt performer (1 episode, 2020)
Ryder Bucaro ... stunt performer (1 episode, 2020)
Bryan Cartago ... stunt performer (1 episode, 2020)
Geo Corvera ... stunt performer (1 episode, 2020)
Thomas Crisp ... stunt performer (1 episode, 2020)
John Cullins ... stunt performer (1 episode, 2020)
Matt Emig ... stunt double: Jedi, second unit (1 episode, 2020)
Aren Farrington ... stunt performer (1 episode, 2020)
Dane Farwell ... stunt double: Richard Brake (1 episode, 2020)
Marvin Francis ... stunt performer (1 episode, 2020)
Johnny Gao ... stunt performer (1 episode, 2020)
Noah Bain Garret ... stunt performer (1 episode, 2020)
Mickey Giacomazzi ... stunt double: Michael Biehn (1 episode, 2020)
Daniel Graham ... stunt performer (1 episode, 2020)
Jason Jamal ... stunt performer (1 episode, 2020)
Micah Karns ... stunt performer (1 episode, 2020)
Dennis Keiffer ... stunt performer (1 episode, 2020)
Alex Kingi ... stunt performer (1 episode, 2020)
Mark Kubr ... stunt performer (1 episode, 2020)
Jesse La Flair ... stunt double: Matthew Wood (1 episode, 2020)
Rachel McDermott ... stunt performer / utility stunts (1 episode, 2020)
James Moontasri ... stunt performer (1 episode, 2020)
Eddie Perez ... stunt double: Temuera Morrison (1 episode, 2020)
Dieter Rauter ... stunts (1 episode, 2020)
Tom Riordan ... stunts (1 episode, 2020)
Katie Rowe ... stunt diver (1 episode, 2020)
Con Schell ... stunt double: Titus Welliver (1 episode, 2020)
Matt Shadden ... stunt performer (1 episode, 2020)
Tim Soergel ... stunt performer (1 episode, 2020)
Aden Stay ... stunt performer (1 episode, 2020)
Daniel Stevens ... stunt performer (1 episode, 2020)
Tyson Turner ... stunt double: Giancarlo Esposito (1 episode, 2020)
Holland Diaz ... stunts (1 episode, 2022)
Justin Gant ... stunts (1 episode, 2022)
Cory DeMeyers ... stunt performer (uncredited) (3 episodes, 2020)
Akihiro Haga ... stunt performer (uncredited) (3 episodes, 2020)
Emmanuel Manzanares ... fight team: second unit (uncredited) / stunt pre-viz: second unit (uncredited) (3 episodes, 2020)
Kyle Mclean ... fight team (uncredited) / stunt performer (uncredited) (3 episodes, 2020)
Dmitrious Bistrevsky ... stunts (uncredited) (1 episode, 2019)
Stephen Bralver ... stunts (uncredited) (1 episode, 2020)
Ellette Craddock ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2020)
Eyad Elbitar ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Camera and Electrical Department 

Jeremy Cannon ... second assistant camera: "b" camera (16 episodes, 2019-2020)
Luis G. Hernandez ... Digital Imaging Technician 2nd unit / additional digital imaging technician / digital imaging technician: second unit / digital utility / second assistant camera (16 episodes, 2019-2020)
Derek Hoffman ... lighting programmer (16 episodes, 2019-2020)
Tom Howard ... rigging lighting programmer / lighting systems tech (16 episodes, 2019-2020)
Layne McIsaac ... assistant chief lighting technician / best boy electric (16 episodes, 2019-2020)
Amanda Morgan ... second assistant camera: "a" camera (16 episodes, 2019-2020)
Chris Murphy ... camera operator: second unit / camera operator: "b" camera, main unit / camera operator: "b" camera, main unit unit (16 episodes, 2019-2020)
Jason M. Norman ... Lighting Console Programmer: second unit / dmx tech: first unit / lighting console programmer: second unit (16 episodes, 2019-2020)
Jeff Webster ... gaffer (16 episodes, 2019-2020)
Gaylen Nebeker ... video assist / qtake operator: second unit / video assist/qtake operator (14 episodes, 2019-2022)
François Duhamel ... still photographer (11 episodes, 2019-2020)
Jesse Smith ... fixtures technician / lighting technician: day player (11 episodes, 2019-2020)
Juan M. Gutierrez ... grip (10 episodes, 2019-2020)
Ray Hoy ... fixtures technician / fixture technician (9 episodes, 2019-2020)
Simon Jayes ... camera operator: "a" camera/steadicam operator / steadicam operator / camera operator "a" camera/steadicam operator (9 episodes, 2019-2020)
Chris Lindsay ... grip (9 episodes, 2020-2022)
Nicholas Arnold ... rigging gaffer (8 episodes, 2019)
Jesse Beaird ... key rigging grip (8 episodes, 2019)
Demeon Carter ... grip (8 episodes, 2019)
Craig Clements ... grip (8 episodes, 2019)
Craig Cockerill ... "a" camera operator (8 episodes, 2019)
Shannon Deats ... best boy grip (8 episodes, 2019)
Eduardo Eguia ... digital imaging technician (8 episodes, 2019)
Cory Hart ... rigging electric (8 episodes, 2019)
Garo Hernandez ... lighting technician: second unit (8 episodes, 2019)
Leo Ibanez ... dolly grip (8 episodes, 2019)
Joey Kennedy ... lighting technician (8 episodes, 2019)
Coplin LeBleu ... video playback (8 episodes, 2019)
Robby Marino ... digital utility (8 episodes, 2019)
Andrew McIntosh ... lighting technician (8 episodes, 2019)
David Parson ... first assistant camera / first assistant camera: "c" camera / A Camera 1st AC (8 episodes, 2019)
Peter Parson ... assistant camera (8 episodes, 2019)
Bradford Ralston ... video assist operator (8 episodes, 2019)
Raul Rivera ... dolly grip (8 episodes, 2019)
Steve Robertson ... key grip (8 episodes, 2019)
Steve Rojas ... Rigging grip (8 episodes, 2019)
Philip Roxas ... rigging electrician (8 episodes, 2019)
Paul Samaniego ... rigging best boy electric (8 episodes, 2019)
George Santo Pietro ... dolly grip (8 episodes, 2019)
David Scott ... fixtures gangboss (8 episodes, 2019)
Seva Shybkou ... lighting technician (8 episodes, 2019)
Karina Silva ... camera operator (8 episodes, 2019)
Alex Tamayo ... best boy electric: second unit (8 episodes, 2019)
Nicholas Tredway ... key grip: second unit (8 episodes, 2019)
James Pat Whelan ... grip (8 episodes, 2019)
Joel White ... rigging grip (8 episodes, 2019)
Ryan White ... rigging electric (8 episodes, 2019)
Wesley Alley ... chief lighting technician: second unit / gaffer (8 episodes, 2020)
Robert B. Dechellis ... rigging gaffer (8 episodes, 2020)
Erik A. Erichsen ... fixtures best boy (8 episodes, 2020)
Greg Etheredge ... fixtures technician (8 episodes, 2020)
Greg Fausak ... best boy grip (8 episodes, 2020)
Jose Elias Felix ... fixture technician / fixtures technician (8 episodes, 2020)
Stephen Furry ... grip (8 episodes, 2020)
Coby Garfield ... first assistant camera: additional / first assistant camera: "d" camera (8 episodes, 2020)
Andy Graham ... camera operator (8 episodes, 2020)
Josh Greer ... first assistant camera (8 episodes, 2020)
John Joyce ... A Camera/Steadicam Operator 2md Unit / camera operator: "a" camera, second unit (8 episodes, 2020)
Justin M. Lubin ... still photographer (8 episodes, 2020)
Dominik Mainl ... first assistant camera: "a" camera, second unit (8 episodes, 2020)
William Maria ... lighting technician / rigging electric (8 episodes, 2020)
Diego Mariscal ... a dolly grip 2nd unit (8 episodes, 2020)
Michael B. McGee ... loader / second assistant camera: second unit / digital utility / second assistant camera (8 episodes, 2020)
John Morgan ... grip (8 episodes, 2020)
Ryan Jacob Morgan ... electrician (8 episodes, 2020)
Ashley Pavicic ... lighting technician (8 episodes, 2020)
Juan Smith ... lighting technician (8 episodes, 2020)
Beau Spencer ... lighting technician (8 episodes, 2020)
Shaun Stallard ... rigging foreman / rigging gang boss (8 episodes, 2020)
Sean Talbott ... grip (8 episodes, 2020)
Maxwell Thorpe ... key grip: second unit (8 episodes, 2020)
Martin Torner ... grip (8 episodes, 2020)
Jacob Watts ... fixture technician (8 episodes, 2020)
Eric Zucker ... dolly grip: "a" camera / crane operator (8 episodes, 2020)
Christopher Brooks ... digital loader: second unit (8 episodes, 2022)
Randal Warren ... grip (7 episodes, 2019-2020)
Melinda Sue Gordon ... still photographer (7 episodes, 2019)
Chase Jonathan Azimi ... second assistant camera: "c" camera (7 episodes, 2020)
James Frederick ... assistant chief lighting technician: second unit (7 episodes, 2020)
Dustin Gardner ... lighting technician: second unit (7 episodes, 2020)
David Klein ... second unit cinematographer / cinematographer: second unit / additional cinematographer / additional director of photography (7 episodes, 2020)
Phillip Abeyta ... fixtures foreman (6 episodes, 2019)
Ryley Brown ... additional director of photography (6 episodes, 2019)
Greg Daniels ... camera operator (6 episodes, 2019)
Collin Davis ... camera operator (6 episodes, 2019)
Daniel McNutt ... second unit gaffer (6 episodes, 2019)
Jason Selsor ... key rigging grip (6 episodes, 2020)
Litong Zhen ... digital utility / second assistant camera: "c" camera (6 episodes, 2022)
Sara Elia ... additional grip (5 episodes, 2019)
Alex Gaynor ... gaffer: second unit (5 episodes, 2019)
Paul Metcalf ... first assistant camera: "a" camera (5 episodes, 2019)
Jason Blaise Cunningham ... best boy rigging grip (5 episodes, 2020)
Diana Ulzheimer ... second assistant camera: second unit / second assistant camera (5 episodes, 2020)
David Allen Carter ... lighting technician (4 episodes, 2019)
Eric Felland ... Set Lighting Technician: Day Player (4 episodes, 2019)
Holden Miller ... digital utility (4 episodes, 2019)
John Parson ... assistant camera (4 episodes, 2019)
Steve Wolfe ... D camera 1st assistant (4 episodes, 2019)
Carson Griffin ... grip (3 episodes, 2019)
Nick Kirkwood ... electrician (3 episodes, 2019)
Thomas McCarty ... lighting technician (3 episodes, 2019)
Jacob Steagall ... uncredited (3 episodes, 2019)
Dustin Weathers ... rigging grip (3 episodes, 2019)
John Carreon ... second assistant camera: "c" camera (3 episodes, 2020)
Caz Duffy ... first assistant camera (3 episodes, 2020)
David Leite ... key grip: second unit (3 episodes, 2020)
Todd Liggitt ... rigging grip (3 episodes, 2020)
Matt Schouten ... digital imaging technician: additional photography (3 episodes, 2020)
Kara Siebein ... lighting: second unit (3 episodes, 2020)
Dave Anglin ... camera operator (2 episodes, 2019)
Ryan Creasy ... additional second assistant camera (2 episodes, 2019)
Josh Hensley ... set lighting technician (2 episodes, 2019)
Barry Baz Idoine ... additional director of photography (2 episodes, 2019)
Vincent Kelly ... lighting console programmer (2 episodes, 2019)
Mathew Kwan ... rigging grip (2 episodes, 2019)
Neil G. Phillips ... grip (2 episodes, 2019)
Chris Shadley ... Video Assist: second unit (2 episodes, 2019)
Morgan Crikey Smith ... Fixtures Technician (2 episodes, 2019)
Kalani Edwards ... lighting technician (2 episodes, 2020)
Blake Farnham ... lighting technician (2 episodes, 2020)
Bryce Palmer ... technocrane technician (2 episodes, 2020)
Nick Beaird ... rigging grip (1 episode, 2019)
Andrew Clarke ... electrician (1 episode, 2019)
Andrew Crankshaw ... second assistant camera (1 episode, 2019)
Pete Escobar ... second unit dolly grip (1 episode, 2019)
Matt Floyd ... key rigging consultant (1 episode, 2019)
Kyran Ford ... rigging lighting technician (1 episode, 2019)
Lee Eric Hill ... grip (1 episode, 2019)
Ryan L. Johnson ... lighting technician (1 episode, 2019)
Jeremiah Kent ... additional second assistant camera (1 episode, 2019)
Cedric Martin ... camera operator (1 episode, 2019)
Andres Murillo ... rigging grip (1 episode, 2019)
Lee Narby ... electrician (1 episode, 2019)
Rafael Ramirez ... rigging electric gang boss (1 episode, 2019)
Hunter Rogers ... grip (1 episode, 2019)
Andrew Rozendal ... video assist operator (1 episode, 2019)
Wiley Schott ... camera loader: second unit (1 episode, 2019)
Jay Sheveck ... scorpio head technician (1 episode, 2019)
Eric Zimmerman ... camera operator (1 episode, 2019)
Michael D. Anderson ... rigging technician (1 episode, 2020)
Roly Arenas ... video assist (1 episode, 2020)
Chris Burket ... first assistant camera: "d" camera (1 episode, 2020)
Chad B. Daring ... drone operations (1 episode, 2020)
Jesse M. Feldman ... camera operator: additional (1 episode, 2020)
Sebastian Lumme ... stabilized head technician (1 episode, 2020)
Paul Maples ... technodolly operator (1 episode, 2020)
Patrick Moynahan ... drone technician (1 episode, 2020)
Walter 'Bud' Scott ... key grip (1 episode, 2020)
Eric Steelberg ... director of photography: additional (1 episode, 2020)
Dan Toscano ... assistant chief lighting technician: second unit (1 episode, 2020)
Chris Updegrave ... grip (1 episode, 2020)
Federico Verardi ... camera operator: Ronin 2 (1 episode, 2020)
Darrin DeLoach ... additional first assistant camera (1 episode, 2022)
Alexandre Dumas ... lighting technician: second unit (1 episode, 2022)
Nick Nebeker ... video assist utility (1 episode, 2022)
Louis Pascal Walsh ... C Camera 2nd AC (1 episode, 2022)
John Reynolds ... grip (1 episode, 2022)

Series Animation Department 

Han-ter Park ... animator: ILM London (8 episodes, 2019)
Fonzo Romano ... animator (8 episodes, 2019)
Bernard Wicksteed ... lead animator: ILM London (8 episodes, 2019)
Andy Wong ... lead animator (8 episodes, 2019)
David Crispino ... associate animation supervisor: ILM Vancouver (8 episodes, 2020)
Mike Menzel ... puppeteer (8 episodes, 2020)
Noah Demirci ... animator: ILM (7 episodes, 2019)
Trevor Hensley ... puppeteer (7 episodes, 2020)
Hiroshi 'Kan' Ikeuchi ... puppeteer (7 episodes, 2020)
Jason Matthews ... puppeteer (7 episodes, 2020)
Shane Richards ... animator (6 episodes, 2019-2020)
Ash Hawkins ... animator (6 episodes, 2019)
Kolby Krook ... animator (5 episodes, 2019-2020)
Hal T. Hickel ... animation supervisor (5 episodes, 2020)
John Rosengrant ... puppeteer (4 episodes, 2020)
Curtis Richardson-Smith ... animator (3 episodes, 2019-2020)
Jorge Femenía ... key animator (3 episodes, 2019)
Jean-Denis Haas ... previz animator (3 episodes, 2019)
Sheryl Sardina Sackett ... animator (3 episodes, 2019)
Keith W. Smith ... animation lead: Pixomondo / animation lead: Pixomondo LA (3 episodes, 2019)
Dawn Dinniger ... puppeteer (3 episodes, 2020)
TaMara Carlson Woodard ... puppeteer (3 episodes, 2020)
Jason Snyman ... animator (2 episodes, 2019-2020)
Terence Bannon ... lead animator (2 episodes, 2019)
Jason Donnelly ... animator (2 episodes, 2019)
Jennifer Lauren Friedman ... animator (2 episodes, 2019)
Weerapong Jangsombatsiri ... animator (2 episodes, 2019)
Peter Clarke ... puppeteer (2 episodes, 2020)
Taylor Cook ... animator (2 episodes, 2020)
Oliver Exmundo ... senior animator: Industrial Light & Magic (2 episodes, 2020)
Charlie Tetlow ... animator (2 episodes, 2020)
Heriyanto Tio ... animator (2 episodes, 2020)
Philip Barnard ... lead animator (1 episode, 2019)
Aman Bhanot ... key animator (1 episode, 2019)
Camille Carceller ... animator: Base FX (1 episode, 2019)
Alessandro Ciucci ... animator (1 episode, 2019)
Daniel Escobar ... animator (1 episode, 2019)
Mike Ford ... animator (1 episode, 2019)
Andrew Hunt ... senior animator (1 episode, 2019)
Andy Le Cocq ... senior animator: Base FX (1 episode, 2019)
Benjamin Reicher ... animator (1 episode, 2019)
Jeff L. Diest ... puppeteer (1 episode, 2020)
Damian Fisher ... puppeteer (1 episode, 2020)
Rick Galinson ... puppeteer (1 episode, 2020)
Glen Hanz ... puppeteer (1 episode, 2020)
Richard Haugen ... puppeteer (1 episode, 2020)
Seth Hays ... puppeteer (1 episode, 2020)
Frank Ippolito ... puppeteer (1 episode, 2020)
Jeff Jingle ... puppeteer (1 episode, 2020)
Rodrick Khachatoorian ... puppeteer (1 episode, 2020)
May Shan Lui ... animator (1 episode, 2020)
Michael Ornelaz ... puppeteer (1 episode, 2020)
Stephanie Riekena ... puppeteer (1 episode, 2020)
Chi Chung Tse ... animator (1 episode, 2020)
Amy Whetsel ... puppeteer (1 episode, 2020)
Dave Logan ... animator (uncredited) (1 episode, 2019)

Series Casting Department 

Terri Douglas ... adr voice casting (16 episodes, 2019-2020)
Molly Pinto ... casting assistant / casting associate (9 episodes, 2019-2020)
Erica Ellingson ... extras casting (8 episodes, 2019)
Jason B. Stamey ... casting associate (8 episodes, 2019)
Chris Velez ... casting assistant (8 episodes, 2019)
Josh Engler ... extras casting (8 episodes, 2020)
Cecilia Chi-ying Lau ... casting assistant (8 episodes, 2020)

Series Costume and Wardrobe Department 

Alyx Chung ... costume pa / specialty costume manufacturer (16 episodes, 2019-2020)
Sara Fox ... assistant costume designer / key costumer (16 episodes, 2019-2020)
Frank Ippolito ... specialty costume fabrication supervisor: Thingergy INC (16 episodes, 2019-2020)
Julie-Marie Robar ... costume supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Erich A. Muller ... set costumer / key costumer (9 episodes, 2019-2020)
Nicholas Ruben Alvarez ... specialty costume (8 episodes, 2019)
Kelly Cercone ... table person (8 episodes, 2019)
Jennifer Ashley Connell ... costumer (8 episodes, 2019)
Dawn Dininger ... specialty costume manufacturer / Specialty costume manufacturer (8 episodes, 2019)
Jeff Himmel ... specialty costume keyperson (8 episodes, 2019)
Katie Kahn ... pattern maker (8 episodes, 2019)
Gloria Kim ... costume illustrator (8 episodes, 2019)
Erin Koskella ... specialty costume (8 episodes, 2019)
Maggie McFarland ... costume manufacturing foreperson (8 episodes, 2019)
Ellie Oster ... specialty costumer (8 episodes, 2019)
Giovanna Ottobre-Melton ... assistant costume designer (8 episodes, 2019)
Heather Quesada ... pattern maker (8 episodes, 2019)
Yuri M. Ramos ... specialty costumer (8 episodes, 2019)
Gerald Saavedra ... set costumer (8 episodes, 2019)
Lauren Silvestri ... assistant costume designer (8 episodes, 2019)
TaMara Carlson Woodard ... special costume manufacturer: Legacy Effects (8 episodes, 2019)
Eric Yake ... key costumer (8 episodes, 2019)
M. Giselle Carrillo ... Speciality Costume Manufacturer (8 episodes, 2020)
Areayl Cooper ... costumer (8 episodes, 2020)
Julia Ehler ... costume assistant (8 episodes, 2020)
Azby Geoffrey ... costumer (8 episodes, 2020)
Mary Stein Gossett ... set costumer (8 episodes, 2020)
Gio Kendall ... set costumer (8 episodes, 2020)
Aneta Velizar Kounova ... pattern maker (8 episodes, 2020)
Felicia Molinari ... costumer (8 episodes, 2020)
Valerie Mores ... set costumer (8 episodes, 2020)
Shannon Short ... cutter fitter (8 episodes, 2020)
Shea Wolfe ... set costumer (8 episodes, 2020)
Sarah Wrigley ... costume assistant (8 episodes, 2020)
Aldeme Mitchell ... set costumer (8 episodes, 2022)
MacKenzie Cleveland ... costumer (6 episodes, 2019)
Heather Karasek ... costumer (6 episodes, 2019)
Erin Wenrick ... costumer (6 episodes, 2020)
Megan Luby ... costumer (5 episodes, 2020)
Melanie Bowman-Clark ... set costumer (4 episodes, 2019)
Jennifer Garnet Filo ... assistant costume designer (4 episodes, 2020)
Kristin Kathol ... costumer (4 episodes, 2020)
Elizabeth Kirby ... truck costumer (4 episodes, 2020)
Brittany Trusler ... key costumer (4 episodes, 2020)
Tony Acosta Jr. ... specialty costume manufacturer (3 episodes, 2019)
Fredrick Faith ... costumer (3 episodes, 2020)
Tara G. Meyer ... Additional Set Costumer / additional set costumer (3 episodes, 2020)
Rachel Pollen ... additional set costumer (3 episodes, 2020)
Pedro Chavez ... specialty costume manufacturer (2 episodes, 2019)
Mary Kasprzak ... costumer (2 episodes, 2019)
Hannz Mulligan ... costumer (1 episode, 2019)
Jack Tung ... costumes supervisor: China (1 episode, 2019)
Kourtney Coats ... specialty costume digital design (1 episode, 2020)
Erin Fabian ... additional set costumer (1 episode, 2020)
Javier G. Gonzalez ... specialty costumer (1 episode, 2020)
Michael Uwandi ... costume concept artist (1 episode, 2020)

Series Editorial Department 

Miriam Alvarez ... assistant editor (16 episodes, 2019-2020)
Laura Holeman ... senior finishing producer (16 episodes, 2019-2020)
Erik Jessen ... associate editor / additional editor (16 episodes, 2019-2020)
Joe Ken ... senior finishing editor: Company 3 (16 episodes, 2019-2020)
Anna Livingston ... post-production coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Adam Nazarenko ... senior finishing artist/colorist (16 episodes, 2019-2020)
Stefan Sonnenfeld ... CO3 president / president: Company 3 (16 episodes, 2019-2020)
Cody Vandenberg ... assoc. post-production supervisor / post-production coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Dylan Firshein ... associate editor / additional editor (15 episodes, 2019-2020)
Patrick Barry ... physical asset manager: Pinewood Digital (8 episodes, 2019)
Jake Chapman ... dailies visual effects operator (8 episodes, 2019)
James Corless ... head of department: Pinewood Digital (8 episodes, 2019)
Abigail Duncan ... dailies production coordinator (8 episodes, 2019)
Scott Fox ... colorist: dailies (8 episodes, 2019)
Rick Ives ... dailies system engineer (8 episodes, 2019)
Jess Jansen ... assistant editor (8 episodes, 2019)
Michael Lucas ... assistant editor / first assistant editor / lead assistant editor (8 episodes, 2019)
Robert John Marinelli ... dailies lab operator / dailies operator (8 episodes, 2019)
Paul McCullough ... dailies visual effects operator (8 episodes, 2019)
Ryan Morris ... dailies visual effects operator (8 episodes, 2019)
Timothy Llewellyn Moxey ... senior dailies operator (8 episodes, 2019)
Jessica T. Stone ... associate finishing producer (8 episodes, 2019)
Michael Struk ... editor: visual effects (8 episodes, 2019)
Patrick Brennan ... i/o operator (8 episodes, 2020)
Kathryn Elise Drexler ... post-production assistant (8 episodes, 2020)
Tyler Foster ... deployment manager: nextLAB (8 episodes, 2020)
David B. Hall ... dailies operations manager (8 episodes, 2020)
Christopher A. Horvath ... operator: nextLAB (8 episodes, 2020)
Megan Kaiser ... digital intermediate accountant: Company 3 (8 episodes, 2020)
Alexa Lowndes ... post-production coordinator (8 episodes, 2020)
German Marquez ... engineer: nextLAB (8 episodes, 2020)
Philip Marvin ... digital intermediate producer (8 episodes, 2020)
Jackie Mata ... dailies producer (8 episodes, 2020)
David Matusek ... assistant editor / first assistant editor (8 episodes, 2020)
Kyle Peters ... engineer: nextLAB / nextlab engineer (8 episodes, 2020)
Jon Rocke ... colorist: dailies (8 episodes, 2020)
Chad Schermerhorn ... senior finishing editor (8 episodes, 2020)
Jeff Smith ... i/o operator (8 episodes, 2020)
John St. Laurent ... colorist: additional photography - dailies (7 episodes, 2019)
Steve Watkins ... assistant editor (6 episodes, 2019-2020)
Zach Fine ... assistant editor (4 episodes, 2019)
Yu Jung Hou ... assistant editor (4 episodes, 2020)
David E. Franks ... colorist: dailies (3 episodes, 2019)
Rachel Goldsmith ... assistant editor (2 episodes, 2020)
Pippa Anderson ... post-production vice president: Lucasfilm Ltd. (1 episode, 2019)
Brenton Covington ... marketing editor (1 episode, 2019)
Colin Shen Min Lim ... visual effects editor/assistant editor (1 episode, 2020)

Series Location Management 

Joe Bettencourt ... key assistant location manager (8 episodes, 2019)
Phillip Jordan Brooks ... key assistant location manager (8 episodes, 2019)
Boyd Wilson ... location manager (8 episodes, 2019)
Jennifer Dunne ... location manager (8 episodes, 2020)
Nathan Stein ... key assistant location manager (8 episodes, 2020)
Golden Swenson ... key assistant location manager (1 episode, 2020)
Michael Din ... location assistant (uncredited) (8 episodes, 2019)
Scott Trimble ... location consultant (uncredited) (1 episode, 2019)
Matthew Bolin ... key assistant location manager: Death Valley VFX unit (uncredited) (1 episode, 2020)
Keith Andrew Hudson ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2020)
Dan Taylor ... permit coordinator: Death Valley VFX unit (uncredited) (1 episode, 2020)
Tommy Woodard ... location scout: Death Valley VFX unit (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Music Department 

Peter Rotter ... orchestra contractor (24 episodes, 2019-2022)
Joe Zimmerman ... music librarian (17 episodes, 2019-2022)
Chris Fogel ... score recorded and mixed by (16 episodes, 2019-2020)
Stephanie McNally ... music editor (16 episodes, 2019-2020)
Erin Michael Rettig ... scoring stage engineer (16 episodes, 2019-2020)
Max Sandler ... synth programmer (16 episodes, 2019-2020)
Monica Sonand ... score supervisor (16 episodes, 2019-2020)
Joseph Shirley ... score programmer / additional music (15 episodes, 2019-2020)
Luke Flynn ... music preparation (14 episodes, 2019-2020)
Pete Anthony ... orchestrator / conductor / Orchestrator (11 episodes, 2019-2022)
Philip Klein ... orchestrator (9 episodes, 2019-2020)
Mark Graham ... head of music preparation / orchestrator / conductor (8 episodes, 2019)
Jacob Moreno ... score mix assistant (8 episodes, 2019)
Ryan Rubin ... music editor (8 episodes, 2019)
Samantha Van Der Sluis ... Music Preparation (8 episodes, 2019)
Jeff Atmajian ... orchestrator (8 episodes, 2020)
Omar El-Deeb ... score sound design (8 episodes, 2020)
Eun-Mee Ahn ... musician: violin (5 episodes, 2019)
Charlie Bisharat ... musician: violin / concertmaster / musician: principal 2nd violin / principal 2nd violin (5 episodes, 2019)
Jacob Braun ... musician: cello (5 episodes, 2019)
Caroline Buckman ... musician: viola (5 episodes, 2019)
Stuart Clark ... musician: clarinet / musician: principal clarinet (5 episodes, 2019)
Rose Corrigan ... musician: bassoon / musician: principal bassoon (5 episodes, 2019)
Zach Dellinger ... musician: viola (5 episodes, 2019)
Steve Erdody ... musician: cello / musician: principal cello / principal cello (5 episodes, 2019)
Neel Hammond ... musician: violin (5 episodes, 2019)
Thomas Harte ... musician: bass (5 episodes, 2019)
Alex Iles ... musician: trombone / musician: principal trombone (5 episodes, 2019)
Brian Kilgore ... musician: percussion (5 episodes, 2019)
Marisa Kuney ... musician: violin (5 episodes, 2019)
Natalie Leggett ... musician: violin (5 episodes, 2019)
Jon Lewis ... musician: trumpet / musician: principal trumpet (5 episodes, 2019)
Abraham Libbos ... orchestrator (5 episodes, 2019)
Shawn Mann ... musician: viola / musician: principal viola / principal viola (5 episodes, 2019)
Bill Reichenbach ... musician: trombone (5 episodes, 2019)
Doug Tornquist ... musician: tuba (5 episodes, 2019)
Charlie Tyler ... musician: cello (5 episodes, 2019)
Bruce White ... viola (5 episodes, 2019)
Andrew Bulbrook ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Eric Byers ... musician: cello (4 episodes, 2019)
Heather Clark ... musician: flute (4 episodes, 2019)
Wade Culbreath ... musician: percussion / musician: principal percussion (4 episodes, 2019)
Steve Dress ... musician: bass (4 episodes, 2019)
Benjamin Jacobson ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Philip Keen ... musician: trombone (4 episodes, 2019)
Songa Lee ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Phillip Levy ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Serena McKinney ... concertmaster / musician: concertmaster (4 episodes, 2019)
Lucia Micarelli ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Damian Montano ... musician: bassoon (4 episodes, 2019)
David Rejano ... musician: trombone (4 episodes, 2019)
Rafael Rishik ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Susan Rishik ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Mark Robertson ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Geri Rotella ... musician: flute / musician: principal flute (4 episodes, 2019)
Evgeny Tonkha ... musician: cello (4 episodes, 2019)
Michael Valerio ... musician: bass / principal bass (4 episodes, 2019)
Josefina Vergara ... musician: violin (4 episodes, 2019)
Lara Wickes ... musician: oboe / musician: principal oboe (4 episodes, 2019)
Jon Kull ... orchestrator (3 episodes, 2019-2020)
Mark Adams ... musician: french horn (3 episodes, 2019)
Sean Barrett ... assistant orchestrator (3 episodes, 2019)
Jonathan Beard ... orchestrator (3 episodes, 2019)
Roberto Cani ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Daphne Chen ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Jennifer Cullinan ... musician: oboe (3 episodes, 2019)
Marcia Dickstein ... musician: harp (3 episodes, 2019)
David Everson ... musician: french horn (3 episodes, 2019)
Alma L. Fernandez ... musician: viola (3 episodes, 2019)
Donald Foster ... musician: clarinet (3 episodes, 2019)
Vanessa Freebairn-Smith ... musician: cello (3 episodes, 2019)
Julie Gigante ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Jessica Guideri ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Dylan S. Hart ... musician: french horn (3 episodes, 2019)
Tamara Hatwan ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Benjamin Hoff ... assistant orchestrator (3 episodes, 2019)
Luanne Homzy ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Michael Kaufman ... musician: cello (3 episodes, 2019)
Ed Meares ... musician: bass / musician: principal bass (3 episodes, 2019)
Helen Nightengale ... musician: violin (3 episodes, 2019)
Rob Schaer ... musician: trumpet (3 episodes, 2019)
Eric Shetzen ... musician: bass (3 episodes, 2019)
Jamie Thierman ... assistant orchestrator (3 episodes, 2019)
Edward Trybek ... orchestrator (3 episodes, 2019)
David Walther ... musician: viola (3 episodes, 2019)
Henri Wilkinson ... orchestrator (3 episodes, 2019)
Mathieu Hallouin ... Trailer Composer/Trailer music (2 episodes, 2019-2022)
Helen Z. Altenbach ... musician: cello (2 episodes, 2019)
Edward Atkatz ... musician: percussion (2 episodes, 2019)
Ambroise Aubrun ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Andrew Bain ... musician: principal french horn (2 episodes, 2019)
Laura Brenes ... musician: french horn (2 episodes, 2019)
Chung Mei Chang ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Kevin Connolly ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Meredith Crawford ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Ryan Darke ... musician: trumpet (2 episodes, 2019)
Andrew Duckles ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Katelyn Faraudo ... musician: french horn (2 episodes, 2019)
Matthew Funes ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Hana Kim ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Pete Korpela ... musician: percussion (2 episodes, 2019)
Kevin Kumar ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Ana Landauer ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Michael Larco ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Lora'nd Lokustza ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Paul Manaster ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Stephanie Matthews ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Luke Maurer ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Darrin McCann ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Ken McGrath ... musician: percussion (2 episodes, 2019)
Jonathan Moerschel ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Grace Oh ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Jenni Olson ... musician: flute (2 episodes, 2019)
Geoffrey S. Osika ... musician: bass (2 episodes, 2019)
Sara Parkins ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Teag Reaves ... musician: french horn (2 episodes, 2019)
Lelie Resnick ... musician: oboe (2 episodes, 2019)
Kate Sloan ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Jenny Takamatsu ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Isabel Thiroux ... musician: viola (2 episodes, 2019)
Irina Voloshina ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Yelena Yegoryan ... musician: violin (2 episodes, 2019)
Volkan Öztürk ... musician: Piano Virtuoso (2 episodes, 2020-2022)
Nico Abondolo ... musician: bass (1 episode, 2019)
Aldo Arechar ... score mixer assistant (1 episode, 2019)
Steve Becknell ... musician: french horn (1 episode, 2019)
Jacqueline Brand ... musician: violin (1 episode, 2019)
Claire Brazeau ... musician: oboe (1 episode, 2019)
Rob Brophy ... musician: viola (1 episode, 2019)
Salvador Casais ... Trailer Composer (1 episode, 2019)
Victor De Almeida ... musician: viola (1 episode, 2019)
Diane Gilbert ... musician: viola (1 episode, 2019)
Thomas Hooten ... musician: principal trumpet (1 episode, 2019)
Benjamin Jaber ... musician: french horn (1 episode, 2019)
Maxwell Karmazyn ... musician: violin (1 episode, 2019)
Dan Kelley ... musician: french horn (1 episode, 2019)
Jean Kim ... musician: violin (1 episode, 2019)
Tom Lea ... musician: viola (1 episode, 2019)
Timothy Loo ... musician: cello (1 episode, 2019)
Maya Magub ... musician: violin (1 episode, 2019)
Camille Miller ... musician: violin (1 episode, 2019)
James Miller ... musician: trombone (1 episode, 2019)
Josh Newburger ... musician: viola (1 episode, 2019)
Phil O'Connor ... musician: clarinet (1 episode, 2019)
Aaron Oltman ... musician: viola (1 episode, 2019)
Alyssa Park ... musician: violin (1 episode, 2019)
Anthony Parnther ... musician: bassoon (1 episode, 2019)
Jessica Pearlman ... musician: oboe (1 episode, 2019)
Barry Perkins ... musician: trumpet (1 episode, 2019)
Hanah Precourt ... musician: violin (1 episode, 2019)
Wes Precourt ... musician: violin (1 episode, 2019)
Joshua Ranz ... musician: clarinet (1 episode, 2019)
Michelle Rearick ... musician: cello (1 episode, 2019)
Molly Rogers ... musician: violin (1 episode, 2019)
Dan Rosenboom ... musician: trumpet (1 episode, 2019)
Jonah Sirota ... musician (1 episode, 2019)
Christopher Still ... musician: trumpet (1 episode, 2019)
Jeff Strong ... musician: trumpet (1 episode, 2019)
Steve Suminski ... musician: trombone (1 episode, 2019)
Sarah Thornblade ... musician: violin (1 episode, 2019)
Phillip Triggs ... musician: viola (1 episode, 2019)
Joann Turovsky ... musician: harp (1 episode, 2019)
Mike Whitson ... musician: viola (1 episode, 2019)
David Yousefi ... composer additional music (1 episode, 2019)
Nathan Matthew David ... additional music (1 episode, 2020)
Gregory Reveret ... trailer music (1 episode, 2020)

Series Script and Continuity Department 

Tricia Ronten ... script supervisor (9 episodes, 2019-2020)
Monika Petrillo ... script supervisor: second unit (2 episodes, 2019)

Series Transportation Department 

Danny Bress ... driver (10 episodes, 2020-2022)
Mark Dingle ... transportation / production driver (9 episodes, 2019-2020)
Kevin Caira ... transportation coordinator (8 episodes, 2019)
Saul Correa ... driver (8 episodes, 2019)
Robert E. Dingle ... transportation coordinator (8 episodes, 2020)
Jeremy Johnson ... driver (8 episodes, 2020)
Rem Wyatt ... driver (2 episodes, 2019)
Richard Denson ... transportation captain (1 episode, 2020)
Ryan Jewell ... driver (1 episode, 2020)
Kathie Padilla ... transportation dispatcher (1 episode, 2020)

Series Additional Crew 

Billy Mitchell ... technology (24 episodes, 2019-2022)
Aaron H. Baker ... environmental production assistant / craft service / environment production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Vimani Baxter ... production assistant / set production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Camren Brantley-Rios ... assistant: Mr. McGatlin / director's assistant (16 episodes, 2019-2020)
Gregg Brilliant ... unit publicist (16 episodes, 2019-2020)
Dee Camp ... set production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Hez Chorba ... brand creative director (16 episodes, 2019-2020)
Liz Cortez ... first assistant accountant (16 episodes, 2019-2020)
Marilyn Dozer-Chaney ... specialty costume fabrication supervisor: Legacy Effects / specialty costume fabrication supervisor: Legacy FX (16 episodes, 2019-2020)
Kelly Erickson ... assistant production coordinator / production associate (16 episodes, 2019-2020)
Ashley Gressen ... production assistant / set production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Carl Jordan ... studio team: Lucasfilm (16 episodes, 2019-2020)
Nikki Kelly ... asset coordinator (16 episodes, 2019-2020)
Noah Kloor ... Fairview coordinator / writers assistant (16 episodes, 2019-2020)
Matt Martin ... creative executive: story (16 episodes, 2019-2020)
Vincent Parker ... playback software engineer (16 episodes, 2019-2020)
Amanda Pastunink ... coordinator: Fairview / office production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Erika Pontius ... production secretary (16 episodes, 2019-2020)
Claudia Anahí Ramirez ... Director's Assistant to Dave Filoni / director's assistant: Dave Filoni (16 episodes, 2019-2020)
Ross Risley ... production assistant / office production assistant (16 episodes, 2019-2020)
Rebecca Whiting ... Executive Assistant: Stereo D / executive assistant: Stereo D (16 episodes, 2019-2020)
Vivianne Taylor ... Stand-in / Stand-In (13 episodes, 2019-2020)
Mark Hochman ... video playback engineer (12 episodes, 2020-2022)
Lillian Scott ... payroll assistant / Payroll Assistant (9 episodes, 2019-2020)
James Waugh ... vice president of franchise content & strategy / vice president: franchise content & strategy (9 episodes, 2019-2020)
Rebecca Feldman ... first assistant accountant / 1st Assistant Accountant (8 episodes, 2019-2020)
Elisabeth Aultman ... franchise asset manager (8 episodes, 2019)
Lori Aultman ... vice president finance: Lucasfilm Ltd. (8 episodes, 2019)
Zack Bunker ... atris support (8 episodes, 2019)
Steph Byers ... director's assistant (8 episodes, 2019)
Vrushabh C. Doshi ... production intern (8 episodes, 2019)
Jesse Gi ... production assistant (8 episodes, 2019)
Ali Griffith ... production coordinator (8 episodes, 2019)
Jade Hamdan ... production secretary (8 episodes, 2019)
Jason Jamal ... additional production assistant (8 episodes, 2019)
Monika Lang ... Associate: Physical Production Finance (8 episodes, 2019)
Gabrielle Levenson ... franchise digital asset manager (8 episodes, 2019)
Ashlynn Pastorek ... production assistant (8 episodes, 2019)
Anson Petrick ... security assistant (8 episodes, 2019)
Ryan Redmond ... assistant production coordinator (8 episodes, 2019)
Bob Roath ... financial controller (8 episodes, 2019)
Ryan Robertson ... main title executive producer (8 episodes, 2019)
Madison Romero ... accounting clerk (8 episodes, 2019)
John Rosengrant ... puppeteer (8 episodes, 2019)
Sam Schlenker ... Editor: End Title Sequence (8 episodes, 2019)
Keith Tripler ... production assistant (8 episodes, 2019)
Christopher L. Yost ... executive consultant (8 episodes, 2019)
Michael Allegrini ... production assistant (8 episodes, 2020)
Edward Allen ... financial controller (8 episodes, 2020)
Chad Clark ... second assistant accountant (8 episodes, 2020)
Emily Horton ... media planner: FYC (8 episodes, 2020)
Michael G. Kehoe ... craft service company / craft service: Orlando's Motion Picture Catering (8 episodes, 2020)
Kela Kelln ... set production assistant (8 episodes, 2020)
Shari LaFranchi Blakney ... production coordinator (8 episodes, 2020)
Lee Perez-Gonzalez ... assistant production coordinator (8 episodes, 2020)
LeAndre Thomas ... Lucasfilm Franchise (8 episodes, 2020)
Sylvia Wildfire ... set medic (8 episodes, 2020)
Mayank Badhwar ... Marketing Consultant (8 episodes, 2022)
Vincent Baumont ... drone operator: Vietnam (8 episodes, 2022)
Cameron Burrell ... additional production assistant (7 episodes, 2020)
Clay Kim ... additional production assistant (6 episodes, 2019)
Herman Phillips ... additional set production assistant (6 episodes, 2020)
Ariel Fournier ... stand in: Kuiil / stand in: Winta / stand-in: Misty Rosas (5 episodes, 2019-2020)
Alisha East ... additional set production assistant (4 episodes, 2019)
TaMara Carlson Woodard ... puppeteer (3 episodes, 2019)
Cristobal Hernandez ... production assistant (4 episodes, 2020)
Lauren Krikorian ... additional set production assistant (4 episodes, 2020)
Sharon M. Segal ... key second assistant accountant (4 episodes, 2020)
Charles Remley III ... tactical advisor / military tech advisor (3 episodes, 2019-2020)
Darrion Scoggins ... Stand-In / stand-in (3 episodes, 2019-2020)
Rio Hackford ... performance artist: IG-11 (3 episodes, 2019)
William Ostroff ... production assistant (3 episodes, 2019)
Misty Rosas ... performance artist: Kuiil (3 episodes, 2019)
Adrienne Pfeiffer ... sustainability manager (3 episodes, 2020)
Asad Ayaz ... president of marketing / president: marketing: Walt Disney Studios (2 episodes, 2019-2020)
Devon Elora ... stand-in (2 episodes, 2019-2020)
Shanice Allen ... assistant: Taika Waititi (2 episodes, 2019)
David S. Grant ... title producer (2 episodes, 2019)
Cullyn Doerfler ... sustainability production assistant (2 episodes, 2020)
Laura Stoltz ... assistant: Peyton Reed (2 episodes, 2020)
H. Leah Amir ... key craft service (1 episode, 2019)
Tony Beetsma ... assistant (1 episode, 2019)
Lylle Breier ... senior vice president: promotions & special events: Walt Disney Studios (1 episode, 2019)
Lynwen Brennan ... executive vice president/general manager: Lucasfilm Ltd. (1 episode, 2019)
Candice Campos ... vice president physical production: Lucasfilm Ltd. (1 episode, 2019)
Steven Oliveri ... set production assistant (1 episode, 2019)
Douglas Reilly ... vice president: Lucasfilm Games & Lucasfilm Ltd. (1 episode, 2019)
Michelle Rejwan ... senior vice president: live action development & production: Lucasfilm Ltd. (1 episode, 2019)
K.C. Schrimpl ... production assistant (1 episode, 2019)
Nadia Venesse ... dialect coach: Mr. Cordova (1 episode, 2019)
Austin Heemstra ... sustainability production assistant (1 episode, 2020)
Jamie Kehoe ... craft service assistant: Orlando's Motion Picture Catering (1 episode, 2020)
Andrew Klatter ... additional production assistant (1 episode, 2020)
Jeffrey R. Miller ... production assistant (1 episode, 2020)
Sharon Pierre-Louis ... sign language technician (1 episode, 2020)
Michael David Scott ... production assistant (1 episode, 2020)
Jonathon M. Smith ... stand-in (1 episode, 2020)
Michael J Tamburro ... production safety (1 episode, 2020)
Sarah Michelle Witt ... franchise coordinator (1 episode, 2020)
Luna Yanez ... production assistant (1 episode, 2020)
Michael D. Kish ... set production assistant (1 episode, 2022)
David W. Collins ... additional voices (uncredited) (16 episodes, 2019-2020)
Alessio Morello ... assistant: Pedro Pascal (uncredited) (4 episodes, 2020)
Shelby Young ... adr voice (uncredited) (4 episodes, 2020)
Marlon Galdamez ... set production assistant: Death Valley VFX unit (uncredited) (1 episode, 2020)

Series Thanks 

Jay Mahavier ... special thanks (1 episode, 2020)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed