Edit
Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (2020) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Cathy Yan ... (directed by)

Writing Credits  

Christina Hodson ... (written by)
 
Paul Dini ... (Harley Quinn created by) and
Bruce Timm ... (Harley Quinn created by)

Cast (in credits order) verified as complete  

Margot Robbie ... Harley Quinn
Rosie Perez ... Renee Montoya
Mary Elizabeth Winstead ... Helena Bertinelli / The Huntress
Jurnee Smollett ... Dinah Lance / Black Canary (as Jurnee Smollett-Bell)
Ewan McGregor ... Roman Sionis
Ella Jay Basco ... Cassandra Cain
Chris Messina ... Victor Zsasz
Ali Wong ... Ellen Yee
David Ury ... Sleazy Breeder
Sara Montez ... Shallow Friend #1 / Kathrine
Izabel Pakzad ... Shallow Friend #2 (as Isabel Pakzad)
Daniel Bernhardt ... Sionis' Chauffeur
Kc Strubbe Kc Strubbe ... Naïve Teammate
Jacky Shu Jacky Shu ... Skeptical Teammate
Paloma Rabinov ... Bitchy Teammate
Derek Wilson ... Detective Tim Monroe
Joe Bucaro III ... Carlo Rossi (as Guiseppe Bucaro)
James Henry Williams Jr. James Henry Williams Jr. ... Ace Chemical Police Officer
François Chau ... Mr. Keo
Miyuki Matsunaga ... Mrs. Keo
Anna Mikami ... Miss Keo (16 yrs)
Bruno Oliver ... Bodega Cook (Sal)
Keisha Tucker ... Roller Derby Girl
Matthew Willig ... Happy
Jeremy Denzlinger ... Desk Sergeant
Michael Masini ... Officer Drago
Charles Carpenter ... Processing Officer
Daniel Cole Daniel Cole ... Patrol Cop
Jesse Bush ... Patrol Cop
Steven Williams ... Captain Patrick Erickson
Charlene Amoia ... Maria Bertinelli
Paul Lasa ... Helena's Father
Ella Mika ... Young Helena
Robert Catrini ... Stefano Galante
Eddie Alfano ... Helena's Bodyguard
Chris Carnel ... Desk Sergeant
Buddy Sosthand Buddy Sosthand ... Coffee Cup Cop
Tim Sitarz ... Donut Cop
Shawn Balentine ... Key Card Cop
Shahaub Roudbari ... Smarmy Guy
Pramode Kumar ... Irate Shopkeeper
Christine Engh Christine Engh ... Elderly Woman
K.K. Barrett ... Dr. Aguilar (as KK Barrett)
David Bianchi ... Sionis Henchman #1
Simon Rhee ... Cell Guard
Terrence Julien ... Cell Guard
George Crayton George Crayton ... Prisoner
Caleb Spillyards ... Prisoner
Qiang LI Qiang LI ... Prisoner
Panuvat Anthony Nanakornpanom ... Prisoner (as Anthony Nanakornpanom)
Sala Baker ... Prisoner
Christian Womack Christian Womack ... Prisoner
Bryan Sloyer Bryan Sloyer ... Prisoner
Kofi Yiadom ... Mercenary
Efka Kvaraciejus ... Mercenary
Sam Hargrave ... Mercenary
Dennis Keiffer Dennis Keiffer ... Mercenary (as Dennis Kieffer)
Dana Lee ... Doc
Bojana Novakovic ... Erika
Andy Hoff ... Erika's Date
Eric Michael Cole ... Disgruntled Man
Oakley Lehman Oakley Lehman ... Mercedes Gang
Richard King ... Mercedes Gang
Tim Rigby Tim Rigby ... RR Passenger
Rest of cast listed alphabetically:
David Anthony Buglione ... Joe Bertinelli (uncredited)
Jason Catron ... Sprang Bridge Soldier (uncredited)
Dan Cole ... Officer Timm (uncredited)
Stephen Corliss ... Courtesy Clerk (uncredited)
Joey Courteau ... Club Dancer (uncredited)
Phil DiGennaro ... Hunter (uncredited)
Sadyr Diouf ... Roman's Goon (uncredited)
Jack Dourakos ... Club Goer (uncredited)
Gerald Downey ... Judge (uncredited)
Michael Edelstein ... Pawnbroker (uncredited)
Mike Ferguson ... Lord of the Avenue (uncredited)
Eddie J. Fernandez ... Gauntlet Cop (uncredited)
Julian Garcia ... Roman's Goon (uncredited)
Shad Gaspard Shad Gaspard ... Lords Leader (uncredited)
Luis Richard Gomez ... Harley Super Fan (uncredited)
Nico Greetham ... Young Goon (uncredited)
William Guirola ... Thug (uncredited)
John Hennigan ... Lords Gang Member (uncredited)
Damon Hoffman Damon Hoffman ... Bodybuilder (uncredited)
Brandon Irvin Brandon Irvin ... Roman's Goon (uncredited)
Jesse James ... Lords of The Avenue Gang (uncredited)
Judy Kain ... Bespectacled Secretary (uncredited)
Leo Lam ... Dancer (uncredited)
Jeff Lipary ... BBB Gang Member (uncredited)
Di Medio Lucas ... Roman's bodyguard (uncredited)
Lenora May ... Mrs. Marcucci (uncredited)
Jenelle McKee ... Hot Couple (uncredited)
Lawrence Mclendon ... Goon (uncredited)
Ego Mikitas ... Don (uncredited)
Cavin Mohrhardt ... Roman's Goon (uncredited)
Anthony Molinari ... Mafiosi (uncredited)
Brandon Garic Notch ... Roman's lift Goon (uncredited)
Adinett Nsabimana ... Girl at the bar (uncredited)
Brian Nuesi ... Husband (uncredited)
Matthew Parry-Jones ... Club Goer (uncredited)
Nick Phillips Nick Phillips ... Roller Derby Fan (uncredited)
Diezel Ramos ... Gotham Detective (uncredited)
Talon Reid ... Roman's Goon (uncredited)
Zeus Sagittarius ... Roman's Goon (uncredited)
Greice Santo ... Scantily Clad Crystal (uncredited)
Noah Segura Noah Segura ... Angry Cop (uncredited)
Nev Smith ... Gotham Detective (uncredited)
Karen Teliha Karen Teliha ... Nun (uncredited)
Ellay Watson ... Roller Derby Fan (uncredited)
Ryan Watson ... Prisoner #1 (uncredited)
Rj Wayne ... Tough Guy (uncredited)
Zack Whyel ... Roman's Healer (uncredited)

Produced by 

David Ayer ... executive producer
Walter Hamada ... executive producer
Christina Hodson ... co-producer
Geoff Johns ... executive producer
Sue Kroll ... producer (p.g.a.)
Hans Ritter ... executive producer
Margot Robbie ... producer (p.g.a.)
Donald Sparks ... co-producer (as Donald L. Sparks)
Bryan Unkeless ... producer (p.g.a.)
Galen Vaisman ... executive producer

Music by 

Daniel Pemberton

Cinematography by 

Matthew Libatique ... director of photography

Film Editing by 

Jay Cassidy ... (edited by)
Evan Schiff ... (edited by)

Casting By 

Rich Delia

Production Design by 

K.K. Barrett

Art Direction by 

Gustaf Aspegren
Kasra Farahani ... (Supervising Art Director)
Jordan Ferrer
Julien Pougnier

Set Decoration by 

Jennifer Lukehart ... set decorator: additional photography
Florencia Martin

Costume Design by 

Erin Benach
Helen Huang ... (additional photography)

Makeup Department 

Jessica Lou Allen ... hair stylist
Gary Archer ... dental prosthetics
Cary Ayers ... makeup artist
Stacy Bisel ... hair stylist
Marc Boyle ... additional hairstylist
Nanci Cascio ... hair stylist
Deborah La Mia Denaver ... makeup department head (as Deborah Lamia Denaver)
Kelcey Fry ... Background makeup supervisor
Jake Garber ... additional makeup artist
Lindsay Garrison ... makeup artist
Lee Gren ... tattoo designer specialty tattoos: Tinsley Studio
Connie Kallos ... Additional Hair stylist
Adruitha Lee ... hair department head
John Maldonado ... makeup artist
Michelle Miller ... makeup artist
Ahou Mofid ... hair stylist
Nikki Nelms ... hair designer: Canary
Margarita Pidgeon ... hair stylist
Ana Gabriela Quinonez ... makeup artist additional photography
Cassie Russek ... key hair stylist
Dave Snyder ... special makeup effects artist
Nicole Sortillon Amos ... makeup artist
Miho Suzuki ... key makeup artist
Cale Thomas ... makeup artist
Hanny Tjan ... makeup artist: additional photography
Laurel Van Dyke ... additional hairstylist
Vincent Van Dyke ... prosthetic designer
Samantha Ward ... makeup artist
Kevin Wasner ... makeup artist
Sabrina Wilson ... makeup artist
Joy Zapata ... Additional Hair
Sabrina Wilson ... assistant makeup department head (uncredited)

Production Management 

Sara Bartkiewicz ... production supervisor
Alice S. Kim ... production supervisor: additional photography
Susan McNamara ... unit production manager
Daniel Paress ... post-production manager
Kelley Smith-Wait ... executive in charge of production

Second Unit Director or Assistant Director 

Crisoforo Aguilar ... second assistant director: second unit
Nadeem Ashayer ... additional second second assistant director
Dieter Busch ... 1st assistant director 2nd unit
Oliver Mack Calhoun ... dga trainee
Dino Castelli ... first assistant director: Promo
Jonathan Eusebio ... second unit director
Christina Fong ... second assistant director
Alexander H. Gayner ... first assistant director
Eric Glasser ... second assistant director: second unit
Matt McKinnon ... second second assistant director
Jayson Merrill ... first assistant director: second unit
R. Ben Parker ... second second assistant director: additional photography
Matthew D. Smith ... second unit
Donald Sparks ... first assistant director
Chad Stahelski ... second unit director

Art Department 

Jory Alvarado ... Gangboss
Laura Barker ... assistant property master
Richard J. Bell ... greens supervisor
Keara Birmingham ... set dec pa
Brandon Birrer ... propmaker foreman
Kyle Brown ... concept artist
David Christopher Campbell ... construction buyer
Christopher Casey ... set dresser
Beatrice Cerezo ... key art department assistant
Dianne Chadwick ... lead graphic designer
Tina Charad ... Lead Graphic Designer
Gerald Cheney ... propmaker gangboss
Kelsea Cheney ... Construction PA
Katie Childs ... Set Decoration Buyer
Jeremy Cisneros ... set dresser
Scott Edward Collins ... set dresser
Mike Cutler ... set dresser
Gerald D'Onofrio ... sculptor
Chad R. Davis ... on-set dresser
Guillaume DeLouche ... property master: additional photography
Colin Dennis ... construction foreman
Alonzo Edwards ... Sculptor
Jeff Errico ... storyboard artist
Molly Hunter Flick ... art department coordinator
Andrew P. Flores ... stand-by painter
Kenneth Garrett ... lead sculptor
Kristen Granados ... set dresser
Monty Granito ... Storyboard Artist
Christopher Graybill ... vfx artist
Damon Green ... general foreman
Jamie Hall ... assistant art director: additional photography
Morgan Hall ... digital asset manager
Ephraim Harris ... propmaker gangboss
J. Bryan Holloway ... sculptor
Travis Huffman ... construction foreman
James Isaacson ... props
Allison Isenberg ... set decoration buyer
Charlie Jaramillo ... Greens Foreman: additional photography
Janet Kim ... set dec adminastrator
Didier Konings ... concept artist
Katarina Kushin ... art department assistant
Bryan Lane ... set designer: additional photography
Nathan Longest ... props
Michael Luce ... props
Zack Mansbridge ... Art Production Assistant
Catherine A. McCabe ... art deparment coordinator: re-shoots
Jason McDonough ... leadman: additional photography
Sam Michlap ... Illustrator
Jefferson Murff ... Lead Set Dresser
Matt Padilla ... Painter
Jason Perrine ... graphic designer: additional photography
Mike Piccirillo ... 2nd art department coordinator
Elias Ravanetti ... Concept Artist
Steffen Reichstadt ... concept artist
Erin E. Riegel ... assistant art director
Rich Romig ... set designer
Alad Safdeye ... on-set painter: additional photography
Chris Samp ... painter
Andrew M. Siegel ... property master
Chad Simpson ... paint foreman
Aaron Sims ... concept artist
Erik Soderstrom ... set dresser
Joe Studzinski ... Illustrator
Anthony Syracuse ... construction coordinator
Michael Thurman ... set dresser
Amy Lynn Umezu ... storyboard artist
Adrian Valdes ... Paint Supervisor
Simeon Wilkins ... storyboard artist
Ben Woodworth ... set painter
Fante Zamora ... set dresser: 2nd Unit additional photography
Chris Zimmerman ... sign writer
Tony Stockert ... prop modeler (uncredited)

Sound Department 

Phil Barrie ... sound effects editor
Onnalee Blank ... re-recording mixer
Sarah Bourgeois ... assistant sound editor
Stephanie Brown ... dialogue editor
Richard Bullock Jr. ... additional sound mixer
Kristin Catuogno ... adr recordist
Greg Crawford ... adr mixer: Atlanta
Jack Cucci ... foley mixer
John T. Cucci ... foley artist
Mario De Socio ... adr recordist
Mark DeSimone ... adr mixer
Craig Dollinger ... boom operator
Paula Fairfield ... sound designer
Luke Gibleon ... sound effects editor
Adam Kopald ... sound effects editor
Daniel Lepervanche ... sound designer: trailer
Bryan Mendoza ... sound utility
Michael W. Mitchell ... sound effects editor
Steven Morrow ... sound mixer
Ryan Murphy ... mix stage engineer
Chris Navarro ... adr mixer
Dan O'Connell ... foley artist
Willard Overstreet ... foley editor
Laura Post ... audio description narrator
Brandon Proctor ... re-recording mixer
Mark Purcell ... mix technician
Robert Sharman ... sound mixer: additional photography
Aaron Southerland ... adr mixer
Cameron Steenhagen ... dialogue editor
Brian Tarlecki ... re-recording mix technician
Christopher Tiffany ... boom operator: additional photography
Tami Treadwell ... adr mixer
Clayton Weber ... Supervising Foley Editor
Katy Wood ... supervising sound editor
Darren Maynard ... sound effects editor (uncredited)

Special Effects by 

Ryan Barnett ... puppets: moldmaker
Beck Carver ... special effects technician
Leslie Coogan ... special effects buyer
Quinton Farina ... special effects technician
Mark Hawker ... special effects supervisor
Marguerite Kalhor ... puppets: lead sculptor
Joe Love ... special effects technician
Mark Rappaport ... puppets: fabricator
Bobby Stenwall ... Additional Photography
Andy Weder ... Special Effects On-set Coordinator
Simone Williams ... puppets: assistant fabricator

Visual Effects by 

Shaun Friedberg 'Pyrokinesis' ... lead motion r&d technical director
Siobhan Adcock ... animation production manager: Weta Digital
Ben Alepko ... effects technical director
Azra Alkan ... Senior Compositor
Nigel Allan ... previs artist
Mark Edward Allen ... senior fur groomer: Weta Digital
Nick Irving Allen ... vfx production supervisor
Andrés Amaya ... Lead Lighting TD
Annie Amaya ... roto paint artist: Method Studios
Shudhdodhan Milind Ambhore ... visual effects artist: Deluxe
Benjamin Andersen ... FX Pipeline TD: Luma Pictures
Ndosi Anyabwile ... digital compositor
Emilie Arcand ... visual effects editor: Method Studios
Myles Asseter ... models head of department: Weta Digital
Jethro Au ... modeler: method studios
Kenneth Au ... visual effects supervisor: for exceptional minds
Dan Ayling ... lead camera td
Matthew Bacon ... compositor: Luma Pictures
Jörg Baier ... digital compositor: Weta Digital
Darya Bakun ... visual effects coordinator
Michael Jeff Baldemoro ... background prep supervisor: Image Engine
Jon Baldwin ... post-visualization artist
Wesley Barker ... visual effects data wrangler: additional photography
Ron Barr ... digital opticals: Outback Post
Dario Barrera ... casting manager: The Third Floor Inc
Tanner Bartlett ... compositor
D.J. Becerral ... roto/paint artist: Luma Pictures
Gregory Bellis ... camera technical director: Weta Digital
Phillip Berg ... roto/paint artist: Luma Pictures
Daniel Bigaj ... Senior Compositor
Remi Bitawi ... lookdev artist: Method Studios
Timothy Bond ... lead digital coordinator: luma pictures
Pierre Bonnette ... visual effects artist
Tiffany Nichole Bromley ... digital compositor: luma pictures
Justin Brunett ... animator: Luma Pictures
Victoria Burns ... Compositor
Glenn Burton ... Visualization Executive Producer: Day for Nite
Michelle Cabalu ... visual effects editor
Djordje Cakovan ... digital modeler: Weta Digital
Ben Campbell ... lead lighting technical director: WETA digital
Nick Carvalho ... lighting lead: Method Studios
Sean Castle ... layout department trainer: Weta Digital
Tucker Cedarleaf ... lidar operator
Joe Censoplano ... lead compositing look dev artist: luma pictures
Christian Champagne ... technical support: Method Studios
Guillaume Champagne ... Senior Modeler: method studios
Marguerite Chantal ... visual effects artist
Robert Chapin ... visual effects artist
Jacques Charbonneau ... compositor
Hunter Chase ... compositor
Christopher Cheng ... digital compositor: Crafty Apes
Carly Cheung ... digital compositor
Yi-Hsuan Kent Chiu ... senior texture artist: Image Engine
Youngwoo Choi ... visual effects artist
Darren Christie ... compositing supervisor: weta digital
Alan Chung ... previs/postvis artist: Day For Nite
Ngan Chung ... lead animator: Luma Pictures
Vincent Cirelli ... senior visual effects supervisor: Luma Pictures
Alexis Claux ... effects technical director: Weta Digital
Tony Como ... head of digital prep: Method Studios
David Conley ... visual effects executive producer: Weta Digital
Aaron Cornwall ... coordinator
Sarah Cowhey ... virtual art department manager: Weta Dvirtual art department manager: Weta Digitaligital
David Crane ... senior compositor: Stereo D
Ryan Cronin ... senior animator: Weta Digital
Steve Cronin ... senior paint artist: Weta Digital
David Cuellar ... senior rigging td: Image Engine
Martyn 'Moose' Culpitt ... visual effects supervisor: Image Engine
Billy Dao ... animator: Luma Pictures
Sharon Das ... Digital Production Coordinator: luma pictures
Alejandro Davalos ... digital compositor: Method Studios
Stanley A. Dellimore ... head of layout: Method Studios
Julien Depredurand ... FX Lead: Image Engine
Dhananjayan ... BodyTrack Supervisor
Matthew Dravitzki ... visual effects producer: Weta Digital
Jan Dubberke ... Senior Compositor: Image Engine
Gottfried Eder ... visual effects artist: Method Studios
Janeen Elliott ... senior compositor: Image Engine
Kalima T. Farris ... rotoscope artist: Weta Digital
Victor Manuel Fernandez ... digital compositor
Dominique Fernet ... visual effects coordinator: Method Studios
Cheri Fojtik ... lead texture artist
David Fonti ... compositor
Florence Fortin-Dapozzo ... Animator: Method studios
Ludovic Fouche ... senior camera td
Karim Fradin ... lead layout artist
Pierre-Gil Franc ... fx lead: Method Studios
Dom Francis ... matchmove lead: Luma Pictures
Philip Fraschetti ... senior paint artist: Weta Digital
Natalie Fritz ... executive assistant: Weta Digital
Peng Fu ... compositor
Tomohiko Fukuda ... digital compositor
Adam Gailey ... head of FX: Luma Pictures
Raphael Gaudin ... cg supervisor: image engine
Jennifer Giandalone ... studio coordinator: for Exceptional Minds [us]
Abhijitsinh Gohil ... visual effects coordinator: Method studios
Bryan Gonzales ... visual effects artist
Megan Graham ... Compositor
Meagan Green ... lighter/compositor: Luma Pictures
Annemarie Griggs ... visual effects producer
John Grower ... digital compositor
Marie-Ève Gélinas ... digital compositor: method studios
Edward Habib ... Matchmove Artist: Method Studios
Joshua Hakim ... 3d artist
Lisa Hallbauer ... visual effects coordinator
Nour Halouani ... VFX Editor: visual effects
Paul Harling ... Data Resource Management Lead: Weta Digital
Yascine Harmali ... digital compositor
Thomas Harmonson ... visual effects artist: for Exceptional Minds [us]
Jared Hasselbach ... visual effects artist
Oliver Hearsey ... lead layout artist: Image Engine
Ethan Helms ... paint lead
Forbes Hill ... compositor
Hamish Hill ... visual effects artist
Barbra See Wai Ho ... rotoscope artist: Weta Digital
Eric Hollands ... fx technical director: Luma Pictures
Justin Holt ... head of assets: Method Studios
Juan Carlos Huerta ... digital compositor: method studios
Huck Hur ... lead layout: Method Studios
Sophie Ingram ... visual effects producer: Weta Digital
Alex James ... asset artist: Luma Pictures
Alex Jennings ... Compositor
Alexander Johnson ... Compositor: Crafty Apes
Gios Johnston ... head of creatures: Weta Digital
Austin Judovsky ... Lighting TD: Method Studios
Fady Kadry ... groom head of department: method studios
Javier Kadry ... Data Wrangler: Luma Pictures
Andrew Kalicki ... Digital Coordinator: Luma Pictures
Stephen Karl ... camera TD: Weta Digital
Ian Kelly ... Production Manager
Adam Kelway ... digital compositor: Image Engine
Jai Kenway ... compositor: Method Studios
Dulshan Keragala ... senior asset artist: Luma Pictures
Simran Khalsa ... effects department manager
Alex Khan ... lead lighting artist: luma pictures
Samira Khan ... visual effects coordinator
Jin Yong Kim ... matchmove supervisor: Method Studios
Nicholas Kim ... digital compositor
Se-kwon Kim ... ScreenX producer
Young Min Kim ... compositor
Ashleigh-Jean King ... optical pipeline td: Weta Digital
Andrei Korovkin ... Senior Modeler & Texture Artist: Method Studios
Christopher Kowal ... head of editorial: Method Studios
George Krauter ... matte painter
Arnand Kularajah ... Digital Asset Manager
Praveen Kumar ... Rotoanim/Rotomation lead: visual effects
Mounika Kyatam ... rotoscope artist: Weta Digital
Alyssa Kyzer ... post-visualization artist: Day for Nite
Niña Laureles ... effects technical director
Lorenzo Lavatelli ... senior effects technical director: Weta Digital
April Leckie ... camera technical director (weta digital)
Mark LeDoux ... visual effects supervisor: Crafty Apes
Junghoon Lee ... ScreenX Producer
Annie Leffe ... visual effects artist: Exceptional Minds Studio
Carmelo Leggiero ... lead animator: Weta Digital
Seth Lickiss ... digital compositor
Kent Lidke ... head of fx: Method Studios
Kieran Lim ... visual effects artist
Jason Locke ... matchmove lead
Gian Ignacio Lombardi ... compositing & lighting: Luma Pictures
Gustav Lonergan ... visualization artist: day for nite
Juan David Lopez ... lead compositor
Will Lovett ... lighting and compositing artist: Luma Pictures
Daniel Lowenberg ... matchmover: Luma Pictures
Brad Lucas ... digital compositor
Melissa Lucey ... Visual Effects Production Assistant
Wanqi Lyu ... FX Pipeline TD: Luma Pictures
Hannah Macklin ... visual effects data wrangler
Merlin Bela Wassiij Maertz ... senior animator: Weta Digital
Yael Majors ... visual effects supervisor
Dean Mangion ... Matchmove Artist: Image Engine
Jason Marlow ... Matchmove Supervisor
Aidan Martin ... animation supervisor: Weta Digital
Jonathan D. Martin ... visual effects editor: Weta Digital
Sean Lyndon Martin ... digital compositor
Joseph Masellis ... VFX Department: Production Coordinator
Matt Mcewan ... digital compositor
Dustin McKamie ... digital compositor
David McKay ... matchmove artist: Method Studios
Kyle Merola ... digital compositor
Rahul Mhaskar ... visual effects coordinator
Seth F. Miller ... digital paint artist: Weta Digital
Kyoungsoo Min ... Asset Artist: luma pictures
Rafael Garcia Moheno ... visual effects artist
Young Joon Mok ... digital compositor
Paul Molodowitch ... r&d developer: luma pictures
Hailey Moore ... texture painter
Immanuel Morris ... lead visual effects supervisor: Exceptional Minds [US]
Jesse Morrow ... visual effects producer
Matt Mueller ... senior head of optical department: Weta Digital
Shane Mulholland ... Layout Department Manager: Weta Digital
Aly Musso ... ingest coordinator
Natascha Nalewajek ... modeler
Amber Marie Naveira ... wrangler manager: Weta Digital
Andreas Nehls ... Head of Environments: Method
Trent Newton ... production coordinator
Gregory Ng ... lead compositior: Luma Pictures
Drew Nielsen ... effects production manager: weta digital
Ruthie Nielsen ... motion r&d technical director: Weta Digital
Louis Nikolovski ... compositor
Neela Nitesh ... compositor
Kelly Noordermeer ... lead visual effects editor: Method Studios
Rémy Normand ... cg supervisor
Franklin Okike ... Pre-visualization artist: Day For Nite
Nicholas Onstad ... digital compositor
Julie Osborn ... visual effects producer: Method Studios (as Julie M. Osborn)
Chelsea Osborne ... rotoscope artist: Weta Digital
Tirza Oudolf ... lead compositor: Method Studios
Ming Pan ... VFX Concept Art Director: Method Studios
Bikas Panigrahi ... asset supervisor: Method Studios
Daniel J. Pastor ... compositor
Annie Patenaude ... digital compositor: Method Studios
Sagar Patil ... digital artist: Method Studios
Cara Payne ... art dept production manager: weta digital
Julian Payne ... roto artist: Weta Digital
Michael Perdew ... visual effects producer: luma pictures
Adam Pere ... visual effects producer: Crafty Apes
Nicolas Pierquin ... concept artist: luma pictures
Raphael A. Pimentel ... animation supervisor: luma pictures
Antoine Pion ... fx td: Method Studios
James Pollard ... senior rotoscope artist: Weta Digital
Sofia Portantino ... visual effects coordinator
Eddie Porter ... lead compositor: Luma Pictures
Justin Porter ... junior pipeline td: Luma Pictures
Aitor Prieto ... houdini technical director: Image Engine
Jaime Provido ... technology resource administrator: Method Studios
Cesar Quijada ... senior digital paint artist: Weta Digital
Vani Rakesh ... visual effects coordinator: Luma Pictures
Kisholay Ray ... production coordinator: Deluxe StereoD
Daniel Read ... production manager: Lookdev: Weta Digital
Clement Renaudin ... cg supervisor: luma pictures
Aaron Reznick ... visual effects production manager
Mark Richardson ... compositing supervisor: Weta Digital
Casey Roberts ... visual effects coordinator
Liz Roberts ... visual effects executive producer: Image Engine
Etienne Rodrigue ... Texture Artist: Method Studios
Alfie Rodriguez ... digital environment artist: Method Studios (as Alfredo Martinez)
Casey Rolseth ... lookdev lead: Method Studios
Ryan D. Romero ... digital artist: IMAX Version
Hunter Rosenberg ... visual effects artist
Jaymes Ruffin ... visual effects artist: Luma Pictures
Lucita Rule ... digital paint artist: Weta Digital
Nathan Rusch ... pipeline technical director: Luma Pictures
Jason Sanford ... visual effects executive producer: Crafty Apes
Jacob Santamaria ... FX Lead: Luma Pictures
Takayuki Sato ... main title animation: Filmograph
Ilija Sazdovski ... matchmove artist
Caterina Schiffers ... lead texture artist: weta digital
Marc Schoenbeck ... lighting & compositing artist: Luma Pictures
Brendan Seals ... visual effects supervisor: luma pictures
Paolo Emilio Selva ... head of software engineering
Thrain Shadbolt ... visual effects supervisor: Weta Digital
See Shae Lyn ... compositor: Method Studios
Cathy Shaw ... visual effects artist
Gary Shelley ... Roto/Paint Show Lead
Raman Siddhartha ... digital compositor
Jayson Simpson ... digital matte painter: Weta Digital
Jonathan Sims ... in house vfx artist
Akhauri P. Sinha ... VFX Managing Director
Thanapoom Siripopungul ... character technical director supervisor: Luma Pictures
Paul Song ... compositor: Crafty Apes
Kevin Souls ... visual effects supervisor: Luma Pictures
Doug Spilatro ... visual effects artist
Rashmi Sreekumar ... Matchmove lead
Alex St. Pierre ... Previs Artist (as Alex Keller)
Greg Steele ... visual effects supervisor
Georgina Street ... visual effects producer
Iryna Sumanova ... roto/paint artist: Image Engine
Mary Swain ... senior visual effects coordinator
Jerrod Tan ... roto/paint artist
Mason A. Taylor ... visual effects artist: for exceptional minds [us]
Jamie Telfer ... camera technical director: Weta Digital
Laszlo Termeg ... visual effects
Raphael Thiery ... camera technical director: weta digital
Daniel Thomson ... rotoscope artist: Weta Digital
Katie Torunian ... visual effects manager
Simona Tositti ... modeler: Weta Digital
Adrien Toupet ... effects supervisor: Weta Digital
Will Towle ... Lead Digital Compositor
Marie Tricart ... matte painter: weta digital
Jack Van Nuis ... digital compositor
Eduardo Vazquez ... Compositor: Method Studios
Pau Viladot ... digital compositor
Tarquin Vosper ... paint artist
Andreja Vuckovic ... senior facial modeller: Weta Digital
Steven Wade ... Compositor
Isaiah Walker ... roto/paint artist: Image Engine
Kiara Walker ... technology coordinator: Method Studios
Ross Wallis ... lighting technical director
Jiajia Wang ... Production Coordinator: Method Studios
Kenson Wang ... senior compositor: image engine
Lilas Wang ... lead layout
Aidan Waugh ... production coordinator: Deluxe StereoD
Tyler Whitman ... Visual Effects Assistant Editor
James Willingham III ... lead previs artist
Martin Wiseman ... bidding producer: Weta Digital
Eddy Wolfson ... compositor
Jason Wong ... Compositor
Hailie Yang ... visual effects coordinator
Jesús L. Yapor ... compositing supervisor
Michael Yates ... lighter/compositor
Jacob Yorke ... compositor
Joshua Young ... compositor
Alexa Zakaib ... visual effect coordinator: Method Studios
Jack Zimmerman ... visual effects artist: for Exceptional Minds [us]
Andrew Zink ... cg supervisor: luma pictures
Fernando Zorrilla ... Visual effects supervisor: Method Studios / second unit visual effects supervisor
Kay Hoddy ... Senior Roto Artist (uncredited)
Hanna Marijke Hurndell ... senior rotoscope artist (uncredited)
Colton Kirkegaard ... post-visualization artist: Day For Nite (uncredited)
Tim Lehr ... r&d developer: Image Engine (uncredited)
Victor Low ... visual effects artist (uncredited)
Greg Massie ... Lighting Supervisor (uncredited)
Graham Saxby ... rotoscope artist: Weta Digital (uncredited)
Jedediah Smith ... visual effects supervisor: Method Studios (uncredited)
Josiah Warbrick ... rotoscope artist: Weta Digital (uncredited)
Joshua H. Wood ... modeler (uncredited)

Stunts 

Mada Abdelhamid ... stunts (as Mada AbdelHamid)
Rocky Abou-Sakher ... stunts
Can Aydin ... stunt performer: friend of swarmy guy
Aviel Ayoung ... stunt performer
Dean Bailey ... stunt driver
Shawn Balentine ... stunt performer
Nick Benseman ... stunts
Matt Berberi ... stunt double: Joker / stunt performer
Heather Bonomo ... stunts
Eric Brown ... stunt performer
Joe Bucaro III ... stunts
Bryant Burnett ... stunt driver/rigger: additional photography
Tony Carbajal ... stunt performer
Lee Chesley ... Stunt Double: Ella Basco reshoots
Cara Marie Chooljian ... stunt assistant / stunt performer
Richard Colarossi ... background driver
Bruce Concepcion ... stunt performer
Tim Connolly ... stunt performer
Brandon Cornell ... utility stunts
Cory DeMeyers ... stunts
Rockey Dickey Jr. ... stunt rigging coordinator
Alyma Dorsey ... stunts
Matt Emig ... fight team
Jonathan Eusebio ... stunt coordinator
Eddie J. Fernandez ... stunt performer
Guy Fernandez ... stunt rigger
Josh Fried ... stunts
Jeremy Fry ... stunt driver
Shad Gaspard ... stunts
Marilyn Giacomazzi ... stunts
Anisha Gibbs ... Stunt Double: "Jurnee Smollett-Bell"
Akihiro Haga ... stunts
Yoko Hamamura ... stunt performer
Jimmy Hart ... utility stunts: Additional photography
Randy Haynie ... stunt driver / stunt rigger
John Hennigan ... stunts
Craig Henningsen ... stunts
Daniel Hernandez ... stunt coordinator 2nd Unit
Ben Jenkin ... stunts
Kirk A. Jenkins ... stunt performer
Micah Karns ... stunt performer
Dennis Keiffer ... stunt actor
Keone Kim ... stunt driver / stunt rigger / utility stunts
Ross Kohnstam ... stunts
Efka Kvaraciejus ... utility stunts
Marissa Labog ... Stunt double: Ella Jay Basco
Bethany Levy ... stunt driving double: Jurnee Smollett-Bell
Adam Lytle ... stunt performer
Mónica López ... stunts
Tara Macken ... stunt double: "Rosie Perez"
Jeremy Marinas ... stunts
Michael McGuire ... stunt driver / stunt rigger
Hiroo Minami ... stunt performer
Mark R. Miscione ... stunts
Renae Moneymaker ... stunt double: "Margot Robbie"
James Moontasri ... stunt performer
Tristen Morts ... stunts
Blake Moya ... stunt performer
Mike Mukatis ... stunts
Robert Nagle ... stunt driver
Panuvat Anthony Nanakornpanom ... stunts
Richard Nunez ... stunt driver / stunt rigger
Chris Palermo ... stunts
Eddie Perez ... stunt driver
Brett Praed ... utility stunts: Additional photography
Jade Quon ... Stunt double: Ella Jay Basco / stunts
Chris Reid ... stunt double: Ewan McGregor (as Chris Sean Reid) / stunts (as Chris Sean Reid)
Simon Rhee ... stunts
Tim Rigby ... stunts
Amanda Ruth Ritchie ... aerial stunt performer
Steve Rizzo ... stunt driver
Lachlan Robbie ... stunt performer
Scott Rogers ... stunt coordinator
Shahaub Roudbari ... fight team
Spencer Sano ... stunt driver
Zhanna Sattsaeva ... stunts
Ross Scharphorn ... stunt driver
Cale Schultz ... stunt performer
Josh Seifert ... utility stunts
Brett Sheerin ... stunt performer
Bryan Sloyer ... stunt performer
Dena Sodano ... motorcycle stunt double: mary elizabeth winstead
Caleb Spillyards ... stunts
Michelle Steilen ... stunt double: "Margot Robbie"
Daniel Stevens ... stunt performer
Yavuz Topuz ... stunts
Keisha Tucker ... Stunt performer
Jon Valera ... fight coordinator / stunt coordinator
Jolene Van Vugt ... stunt riding double: Mary Elizabeth Winstead
Mark Aaron Wagner ... stunt performer
Sonja Wajih ... stunt performer / stunts
Kyro Wavebourne ... stunt driver
Kyle Weishaar ... stunts
Aaron V. Williamson ... stunts
Hayley Wright ... stunt double: Mary Elizabeth Winstead
Shane Yan ... fight team
Vaia Zaganas ... stunt double: Rosie Perez
Sam Bailey ... precision driver (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Phillip Abeyta ... fixtures foreman
Jacob Abrams ... DMX Technician
Darrick Akey ... edge head technician
Claudette Barius ... still photographer: United States
Scott Barnes ... lighting programmer
Jose F. Barrios ... Rigging grip foreman
Michael Bauman ... gaffer
Nick Behrmann ... fixtures gang boss
Josh Bleibtreu ... director of photography: additional photography
Graham Bremner ... DMX Technician
Kevin Cadwallader ... rigging electrician
Henry Cantor ... lighting technician: second unit
Erik Carter ... lighting control systems tech
Alejandro J. Castillo ... lighting technician
M. Shane Cates ... grip
Tristan Chavez ... 2nd Unit Camera Assistant
Jennifer Cohen-Harriman ... fixture technician
Craig Cooper ... grip balloon tech
Eric Arnold Cortez ... lighting technician
Jimmy Cox Jr. ... fixtures tech
John Curran ... grip
Thomas M. Dangcil ... lighting technician
James 'Spud' Danicic ... edge technician
Louie DeMarco ... A camera first assistant: second unit
Andy DePung ... additional ronin operator
Darin Devonshire ... Rigging Grip
Don Domino ... rigging grip
Tana Dubbe ... key grip
Erik A. Erichsen ... lighting technician: second unit
Bradley C. Ferm ... Rigging Electrician
Matt Fortlage ... "b" camera second assistant camera: second unit
Charley Gilleran ... rigging key grip
James Green ... lighting technician
David Grother ... Fixtures Lighting Technician
Quinn Grove ... best boy grip
Ocean Harris ... rigging electrician
Cory Hart ... lead dmx systems technician
James Hatridge ... assistant chief lighting technician second unit
Tom Heigl ... camera operator
Marshall Hendershot ... loader: additional photography
Daniel A Hernandez ... digital imaging technician: second unit
Luis G. Hernandez ... additional camera loader: second unit / digital utility: second unit
Chris Herr ... camera operator: B camera/Movi
Trish Herremans ... Assistant Chief Lighting Tech: additional photography
John Holmes ... first assistant camera: b camera
Tom Howard ... lighting programmer: second unit
Ray Hoy ... fixtures technician
Colin Hudson ... steadicam operator/action unit
Paul Hughen ... director of photography: second unit
Bogdan Iofciulescu ... technocrane operator
Amy M. Jackson ... lighting technician: additional photography
Kale Jessen ... Video Assist: Additional Photography
Cameron Jones ... grip
Chris Owen Jones ... first assistant camera: additional
David Kane ... lighting programmer - additional photography
April Kelley ... camera operator: 2nd unit C camera
Michael Koepke ... grip
Mykola Kovalenko ... Fixtures Lighting Technician (as Nick Kovalenko)
Michael Kowalczyk ... digital imaging technician
King Lanaux ... Rigging Grip
Greg Lopez ... rigging electric best boy
Ryan 'Sparks' Lynch ... gaffer: additional - Police Station action unit
John Mang ... dolly grip
Richard Masino ... "b" camera operator: 2nd unit
Nick Masters ... rf technician
Thomas McCarty ... lighting technician
Douglas McCormick ... remote head technician
John McGonegle ... rigging electric technician
David J. McGraw ... computer playback operator
Richard Millard ... Video Assist
Olivia Montano ... second assistant camera
Luis Moreno ... assistant chief lighting technician
Patrick Moynahan ... gimbal technician
Bret Nabors ... rigging electric
Charles Newhart ... lighting systems technician
Robert Novellino ... grip
Connor O'Brien ... movi operator/tech
Joey O'Donnell ... A cam 2nd AC
Nikhil Paniz ... camera operator
Jeffrey Pardee ... lighting control systems tech
Danny Park ... camera loader
Louis Pascal Walsh ... Additional Photography: Digital Utility
Aaron Paustian ... additional lighting console programmer
Mark Polischeck ... Video Assist: 2nd Unit
Nina Portillo ... digital utility
Kalia Prescott ... digital utility
Mike Prior ... camera loader: 2nd Unit
Christopher Pritzlaff ... lighting control systems tech
Richard Rasmussen ... Lighting Console Programmer
Eddie A. Reid IV ... lighting technician
Jason Robbins ... antigravity operator / movi operator / movi tech
Joel A. Ruiz ... rigging electric gang boss: additional photography
Mark Sadler ... Rigging electric
Mike Savage ... best boy rigging grip WB
David Scott ... Fixtures Best Boy
Walter 'Bud' Scott ... second unit
Matt Stenerson ... first assistant
Roxanne Stephens ... a camera 2nd assistant camera: additional photography
Andrew Sykes ... rigging grip
Cameron Thorburn ... grip
Michael Tilley ... digital utility
Peter Tommasi ... Pursuit Systems Technician
Eddie Tucker ... rigging electrician
Chris Updegrave ... grip: second unit
Jason Waguespack ... Rigging Grip
Benton Ward ... rf technician
Jared Wellman ... Rigging Lighting Programmer
Jerry Wilson Jr. ... Rigging Electric: re-shoots
Jason Young ... lead lighting control systems tech
Michael Zogleman ... rigging electrician
Eric Zucker ... a dolly: second unit

Animation Department 

Noel Belknap ... opening sequence animation: Warner Bros. Animation
Matthew Girardi ... animator
Shane Glines ... character designer / layout artist
Brett Hardin ... main title animation
Hayk Manukyan ... animator
Liz Marshall ... Producer
Aidan Martin ... animation supervisor: Weta Digital
Peter Rida Michail ... opening sequence animation: Warner Bros. Animation
Jonathan Renoni ... animator
Alejandro Solorzano ... animator: Luma Pictures
Mac Whiting ... opening sequence animation: Warner Bros. Animation
Ye Aung ... animator (uncredited)
Kristopher Baldwin ... animator (uncredited)
Joey Capps ... animator (uncredited)
Nick DeMartino ... animator (uncredited)
Brock Gallagher ... animator (uncredited)
Scott O'Brien ... animator (uncredited)

Casting Department 

Barbara Harris ... adr voice casting
Katherine McCown ... casting assistant
Adam Richards ... casting associate
Joseph Hicks ... extras casting (uncredited)

Costume and Wardrobe Department 

Anthony Almaraz ... set costumer
Sara Anderson ... Set Costumer: Additional Photography
Valentina Aulisi ... Additional set costumer
Bleu Borkowski ... additional costumer
Corey Bronson ... set costumer
Arin Burke ... Costumer: Additional Photography
Meg Burke ... costume assistant
Chrissy Callan ... principal costumer
Marjorie K. Chan ... Costumer: Additional Photography
Bren Cook ... Head Ager/Dyer Textile Artist
Phyllis Corcoran-Woods ... costumer
Carrie Dacre ... Set Costumer: Additional Photography
Samantha Dewey-Gartner ... specialty costumer
Catelin Dziuba ... Costume Assistant: Additional Photography
Megan Gray ... assistant costume designer
Elizabeth Hernandez ... wardrobe assistant
Jose S. Hernandez ... costumer
Greg Hopwood ... costume concept artist
Heather Karasek ... costumer
April Krueger ... set costumer
Julia Saeri Lee ... costume assistant
Adrian Lubanski ... Costumer
Marina Marit ... costumer
Robert Mata ... Set Costumer: Additional Photography
Robert Q. Mathews ... Costume Department Production Supervisor / costume supervisor
Bo Matthew Metz ... Additional Specialty Costumes
Michelle Moon ... assistant costume designer
Chris Newlander ... Buyer
Emilee Orton ... costume production assistant
Samantha Pavlat ... assistant costume designer
Kelly Porter ... set costumer
Salvatore Salamone ... Specialty Costumer
Carolina Sapina ... Set Costumer: Additional Photography
Kim Shek ... costumer
Kenn Smiley ... key costumer
Alan Villanueva ... costume concept artist
Ashley Wade ... Costume Assistant: Additional Photography
Austin Wittick ... Assistant Costume Designer: Additional Photography
Tricia Yoo ... Costumer: Rosie Perez
Tyra Youland ... textile artist
Shaylyn O'Grady ... additional costumer (uncredited)
Douglas J. Stewart ... additional specialty costumes (uncredited)

Editorial Department 

Mike Azevedo ... first assistant editor
Zoe Bower ... post-production assistant
Brit DeLillo ... first assistant editor
Leeza Diott ... dailies manager: post production
Matt Evans ... additional editor
Torrie Goedtel ... assistant editor
Joshua Levinson ... post-production supervisor
Dane Maddock ... post-production coordinator
Marvin Matyka ... trailer and teaser editor
Christopher McDonald ... dailies technician: additional photography
Adam Michna ... first assistant editor: EPK and BTS
Amy Pawlowski ... finishing editor
Milena Saban ... assistant editor: marketing short
Bryan Smaller ... additional color
Stefan Sonnenfeld ... executive producer for company 3/senior colorist
Shilah Stanford ... post-production assistant
John To ... assistant editor
Nick Van Damme ... dailies operator
Zak Cannarozzo ... assistant editor: uk (uncredited)
Valance Eisleben ... color assistant (uncredited) / trailer color assistant (uncredited)
Douglas Yablun ... assistant colorist (uncredited)

Location Management 

Erce Deli Cantu ... key assistant location manager (as Erce Cantu)
Peter Cubas ... assistant location manager
Mike Davis ... assistant location manager (as Michael Davis)
Daniel Dawson ... key assistant location manager: additional photography
Alyssa DiMare ... assistant location manager (as Aylssa DiMare)
Peter Gluck ... key assistant location manager
Sarah Goller ... key assistant location manager
Ilt Jones ... location manager
Ted Kim ... key assistant location manager
Lee David Lee ... key assistant location manager
Brittany Petros ... key assistant location manager
Zachary Quemore ... key assistant location manager (as Zach Quemore)
Sonia K. Villerias ... key assistant location manager (as Sonia Villerias)
Stephen Andrzejewski ... key assistant location manager: additional unit (uncredited)
Joaquin Aragon ... location assistant (uncredited)
Justin Boswick ... location assistant (uncredited)
Nick Carr ... key assistant location manager: additional unit (uncredited)
Yi Cheng ... assistant location manager (uncredited)
Danny Finn ... key assistant location manager: additional unit (uncredited)
Philip Fracassi ... key assistant location manager: additional unit (uncredited)
Edward Mazurek ... location manager: additional unit (uncredited)
Megan J. O'Neil ... assistant location manager: additional unit (uncredited)
Elizabeth Reynolds ... key assistant location manager (uncredited)
Dartanyan Tzanetopoulos ... location assistant (uncredited)

Music Department 

Edward Atkatz ... musician: percussion
Sean Barrett ... music preparation
Nick Baxter ... vocal production
Wayne Bergeron ... musician: trumpet
Christine Bergren ... music legal
Jacob Braun ... musician: cello
Jordan Cox ... music preparation / orchestrator
Wade Culbreath ... musician: timpani
George Doering ... musician
E. Duke-Kirkpatrick ... musician: cello
Edward Farmer ... Orchestrator
Allie Feder ... singer
Will Gardner ... orchestrator
Jeff Gartenbaum ... digital score recordist
Ross Gasworth ... musician: cello
Opie Gruves ... music re-mixing coordinator
Alex Gruz ... synthesizer programmer
Kelci Hahn ... Singer
Ayana Haviv ... singer: ensemble
Ben Hayden ... trailer music
Dan Higgins ... musician: saxophone
Gabe Hilfer ... music supervisor
Benjamin Hoff ... music preparation
Laura Jackman ... singer
Dom James ... orchestrator
Season Kent ... music supervisor
Alison Litton ... music clearance
Sara Mann ... Singer
Eric Marienthal ... musician: saxophone
Stephanie Matthews ... musician: violin
James Murray ... trailer music
Sam Okell ... Score recorded and mixed by
Andrew Orkin ... music producer
Stephen Perone ... music editor
Joel Peskin ... musician: saxophone
Sarah Pinzon ... Singer
Jasper Randall ... Vocal Contractor / choir conductor / choir contractor
Bill Reichenbach ... musician: trombone
Erin Michael Rettig ... scoring stage engineer
Peter Rotter ... music contractor/orchestra conductor
Danny Ryan ... copyist / orchestrator
Katrina Schiller ... supervising music editor
Anna Schubert ... Singer: soloist
Austin Seltzer ... Composer: Trailer Music and Sound Design
Ann Marie Sheridan ... score vocalist
Corinne Sobolewski ... musician: viola
Lara Somogyi ... Harpist
Andrew Synowiec ... musician
Jamie Thierman ... music preparation
Adam Tressler ... musician
Edward Trybek ... music preparation / orchestrator
Suzanne Waters ... singer: soloist
Gerald White ... Singer
Andrea Zomorodian ... singer
Edie Lehmann Boddicker ... vocal consultant (uncredited)

Script and Continuity Department 

Jody Blose ... script supervisor
Kathy McHugh ... script supervisor: additional photography
Tracy L. Moody ... script supervisor: second unit

Transportation Department 

Timothy Bouslaugh ... picture car mechanic
Louis Dargenzio ... transportation coordinator
Brian Eastveld ... driver
Scott W. Kitchen ... picture car mechanic
Frankie Lazzaretto ... DOT Administrator: Additional Photography
Dennis McCarthy ... picture car coordinator
Ryan Neville-Alfieri ... co-captain: Additional Photography
Yvette Peterson ... driver
Oscar Rodriguez ... Picture Car Transport
Claudia Rojas ... picture car dispatcher
Logan Sigston ... picture car captain
Michael Urrutia ... driver
Gary Thomas Williams ... Driver for Miss Yan
John Willoth ... transportation co-captain

Additional Crew 

Leonela Alberto ... production assistant
Bryce Anderson ... assistant: Bryan Unkeless
Caroline Andrade ... Construction Accountant
Katja Auersperg ... publicity team
John B. Austin ... set medic
Gary Barbosa ... production liaison
Aaron Becker ... main title design
Zac Becker ... production assistant
Leslie Bellows ... production assistant
Molly Bernitz ... set production assistant: 2nd Unit
Caroline Bible ... production assistant
Keara Birmingham ... set production assistant
Laura Breakey ... 2nd Assistant Accountant
Kelly A. Byrne ... assistant: Cathy Yan (as Kelly Byrne)
Lauren Candela ... Key Set PA: Action Unit / production assistant: Key - Action Unit
Jules Carideo ... production coordinator
J.H. Carter ... additional set production assistant: additional photography
Caryn Cheever ... first assistant accountant: additional photography
Manveer Choudhary ... Voice Actor
Mitchell Clark ... Stand-in: Ewan McGregor
Kit Conners ... additional set production assistant / set production assistant: additional photography
Dana Curt ... Set Medic
Gabe de Kelaita ... set production assistant: Los Angeles
Nick Decicco ... 2nd assistant accountant
Mya Dodson ... set production assistant
Heidi Falconer ... Unit Publicist
Heather Fortin ... production assistant
Brandon Galvan ... additional production assistant
Laura Gary ... studio teacher
Prentice Wardner Gede ... additional production assistant (as Prentice Gede)
Gerri Valentina Gonzalez ... marketing manager: luma pictures
Santho Goonewardene ... assistant: Hans Ritter
Drew Grant ... assistant production coordinator: additional photography
Ashley Gressen ... production assistant: additional photography
Robert Guerrero ... key production assistant: second unit
Victoria Haag ... Special Effects Assistant
Lindsey Sunga Harris ... Assistant Production Coordinator: additional photography
Caleb Haydock ... Set Production Assistant
David Heffler ... second assistant accountant
Joyce Heftel ... script supervisor - pretiming
Antonina Henderson ... set medic
Katherine Henderson ... production assistant: second unit
Elizabeth Himelstein ... dialect coach: Ms. Robbie and Mr. McGregor
Matt Hughes ... production accountant: Method Studios
Ross Jensen ... Production Controller
Jossara Jinaro ... voice actress
Rachel Johnston ... consultant: roller derby
Oliver Konteh ... production assistant
Nicole Kraft ... assistant: Sue Kroll
Matthew Kramer ... key set production assistant
Leo Lam ... dancer
Heather Lapp ... Key crafts service
Amy Larsen ... set medic
Vivian Lei ... stand-in/photo double
Caitlin Magarity ... production assistant
Megan Marquardt ... assistant production office coordinator
Scott P. Martin ... production assistant
Alex Martini ... set production assistant: reshoots
Christian A. Medina ... head of security
Lauren Mengos ... production assistant
Samantha Miller ... assistant: Hans Ritter
May Mitchell ... Set Designer: Additional Photography
Bailey Moore ... Office Production Assistant: Additional Photography
David Moore ... insurance risk manager
Shiree Nelson ... Stand-In for Margot Robbie
Charlotte Nichol ... assistant: Ms. Robbie
Dawn Nygren ... assistant: Ms. Perez
David O'Dell ... Set Medic
Rachel Obering ... production assistant
Dominic Pacitti ... Set Production Assistant
Deanna Pak ... Stand-in: Ella Jay Basco
Jordan Paley ... production assistant
Vincent Parker ... playback software engineer
Jeff Pitman ... additional production assistant
Reena Magsarili Raasch ... production accountant: additional photography (as Reena Magsarili)
Shima Razavi ... assistant: Mr. McGregor
Michael Riley ... title designer
Michael Rutkowski ... production assistant
Brian Savercool ... set production assistant
Eva Scholl ... additional set production assistant: additional photography
Lydia Scholl ... Additional Production Assistant: Additional photography
Michael David Scott ... additional production assistant
Nathan D. Snyder ... production assistant
Roby Sobieski ... consultant: sleight of hand
Simon Thompson-Mass ... set production assistant
Denna Thomsen ... assistant choreographer
Amandarina Tuccio ... second assistant accountant: additional photography
Ani Vanoyan ... construction accountant
Samuel Vargas ... set production assistant
Matt Wagener ... assistant: Bryan Unkeless
Chelsea Wehner ... production coordinator: additional photography
Teven Wilk ... researcher
Donna Wills ... first assistant accountant
Amy Denning Winfrey ... payroll accountant
Matthew Winters ... production assistant
Michael Martinez ... 4D Motion Editor (uncredited)
Penelope Zarah Nederlander ... end titles lead animator (uncredited)

Thanks 

Adam Beechen ... special thanks
Joe Bennett ... special thanks
Julie Benson ... special thanks
Shawna Benson ... special thanks
Norm Breyfogle ... special thanks
Rick Burchett ... special thanks
Joey Cavalieri ... special thanks
Amanda Conner ... special thanks
Gerry Conway ... special thanks
Chuck Dixon ... special thanks
Bill Finger ... special thanks
Gary Frank ... special thanks
Alan Grant ... special thanks
Chad Hardin ... special thanks
Michael Huddleston ... special thanks
Carmine Infantino ... special thanks
Frazer Irving ... special thanks
Bob Kane ... special thanks
Robert Kanigher ... special thanks
Bob Layton ... special thanks
Paul Levitz ... special thanks
Steve Lieber ... special thanks
Tom Mandrake ... special thanks
Doug Moench ... special thanks
Fabian Nicieza ... special thanks
Irv Novick ... special thanks
Denny O'Neil ... special thanks
Jimmy Palmiotti ... special thanks
Chuck Patton ... special thanks
Kelley Puckett ... special thanks
Jerry Robinson ... special thanks
Claire Roe ... special thanks
Greg Rucka ... special thanks
Lew Schwartz ... special thanks
Damion Scott ... special thanks
Gail Simone ... special thanks
Joe Staton ... special thanks
Roy Thomas ... special thanks
John Timms ... special thanks

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed