Edit
Godzilla vs. Kong (2021) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Adam Wingard ... (directed by)

Writing Credits  

Terry Rossio ... (story by) and
Michael Dougherty ... (story by) &
Zach Shields ... (story by)
 
Eric Pearson ... (screenplay by) and
Max Borenstein ... (screenplay by)

Cast (in credits order) verified as complete  

Alexander Skarsgård ... Nathan Lind
Millie Bobby Brown ... Madison Russell
Rebecca Hall ... Ilene Andrews
Brian Tyree Henry ... Bernie Hayes
Shun Oguri ... Ren Serizawa
Eiza González ... Maia Simmons
Julian Dennison ... Josh Valentine
Lance Reddick ... Guillermin
Kyle Chandler ... Mark Russell
Demián Bichir ... Walter Simmons
Kaylee Hottle ... Jia
Hakeem Kae-Kazim ... Admiral Wilcox
Ronny Chieng ... Jay Wayne
John Pirruccello ... Horace
Chris Chalk ... Ben
Conlan Casal ... Apex Cybernetics Security Guard
Brad McMurray ... Apex Cybernetics Security Guard
Benjamin Rigby ... Sonar Operator
Nick Turello ... Apex Cybernetics Armed Guard
Daniel Nelson ... Hayworth
Priscilla Doueihy ... Monarch Mission Tech
Kei Kudo ... HEAV Pilot
Bradd Buckley Bradd Buckley ... HEAV Pilot
John Walton ... HEAV Co-Pilot
Daniel Tuiara Daniel Tuiara ... HEAV Co-Pilot
David Castillo ... Maia Apex Cybernetics Guard
Kofi Yiadom ... Maia Apex Cybernetics Guard
Jim Palmer ... Maia Apex Cybernetics Guard
Rest of cast listed alphabetically:
Valen Ahlo ... Runner (uncredited)
Sam Arnold ... Taylor (uncredited)
Travis Arrington Travis Arrington ... Refugee (uncredited)
Shaun Barry ... Soldier (uncredited)
Dimitri Belke Dimitri Belke ... Monarch Flight Crew (uncredited)
Edwin Bond Edwin Bond ... Driver (uncredited)
Chellé Brooks ... Party Goer (uncredited)
Eli Burbage ... Young Technician (uncredited)
Curtis Bush Curtis Bush ... Admiral (uncredited)
Linda Cairns ... Monarch Worker (uncredited)
Svitlana Campbell Svitlana Campbell ... APEX Employee (uncredited)
Kadrolsha Ona Carole ... Monarch Technician (uncredited)
Amanda Chang ... Monarch Worker (uncredited)
Darny Chau ... Business Pedestrian (uncredited)
Linda Chien ... Hong Kong Survivor (uncredited)
Arthur Costa ... Monarch Technician (uncredited)
Tom Coyle ... Bar Patron (uncredited)
Jess A. Cruz Jess A. Cruz ... Apex Employee (uncredited)
Keiichi Enomoto ... Guard (uncredited)
Raul Espericueta ... Shopper (uncredited)
Phil Farmer ... Police Officer (uncredited)
Ashley Flake ... Party Goer (uncredited)
Zac Fliss Zac Fliss ... Military Tactical Squad (uncredited)
Piéra Forde ... Mission Tech (uncredited)
Sean Frazer Sean Frazer ... Bar Patron (uncredited)
Dalton Fugate Dalton Fugate ... Pier Goer (uncredited)
Godzilla ... Godzilla (uncredited)
Tonia Renee Hammerich ... Monarch Technician (uncredited)
Leighton Hara Leighton Hara ... Businessman (uncredited)
Barry Havenga ... Engineer (uncredited)
Charmain Jackson Charmain Jackson ... Apex Lab Technician (uncredited)
Timothy Christian Jansen Timothy Christian Jansen ... Tourist (uncredited)
Raynesa Jonas ... Monarch Technician (uncredited)
Alice Lanesbury Alice Lanesbury ... Bar Patron #1 (uncredited)
Santi Lawson ... Apex Lab Tech (uncredited)
Sonny Le ... Thug (uncredited)
Paul S.W. Lee ... Businessman (uncredited)
Jasmine Liew ... Asian Kid (uncredited)
Steve Maggs ... Bar Patron (uncredited)
Van Marten Van Marten ... Dr. Chen's Assistant (uncredited)
Niam Mayes ... US Navy Crew Member (uncredited)
Shawn McBride Shawn McBride ... Fisherman (uncredited)
Robert McLachlan Robert McLachlan ... Bar Patron (uncredited)
Peter O'Hanlon ... Security guard (uncredited)
Luis Pereira Luis Pereira ... Monarch Military (uncredited)
Joel Pierce ... Monarch Tech #2 (uncredited)
Jon Quested ... Construction Worker (uncredited)
Tasneem Roc ... Reporter (uncredited)
Charles Sans Charles Sans ... APEX Guard (uncredited)
Daniel Santana Jr. Daniel Santana Jr. ... Party Goer (uncredited)
Alex Santi ... Hong Konger (uncredited)
Scott M. Schewe ... Fisherman (uncredited)
Rob Schyff Rob Schyff ... Cafe Patron (uncredited)
Sen Shao ... Thug (uncredited)
Andrea Elizabeth Sikkink ... Driver / Passerby (uncredited)
Jason Speer Jason Speer ... Monarch Board Member (uncredited)
Jason Szabo Jason Szabo ... Monarch Tactical Guard (uncredited)
Lara Thomas Lara Thomas ... News Reporter (uncredited)
Tennille Thomas Tennille Thomas ... Shopper (uncredited)
Rachel Trautmann ... Lab Technician (uncredited)
Jacob Turner ... Lazer Operator (uncredited)
Jason Virgil Jason Virgil ... Bartender (uncredited)
Scott Wallace ... Monarch Guard (uncredited)
Amber Walls ... Refugee (uncredited)
Drew Walton ... David Lind (uncredited)
Ken Watanabe Ken Watanabe ... Bar Patron (uncredited)
Lachlan Winters Lachlan Winters ... School Kid (uncredited)
Tara Wraith Tara Wraith ... Monarch Flight Crew (uncredited)

Produced by 

Matt Allsopp ... co-producer
Jay Ashenfelter ... executive producer
Yoshimitsu Banno ... executive producer
Chen On Chu ... line producer: Hong Kong (as Chu Chen On)
Jennifer Conroy ... co-producer (as Jen Conroy)
Herbert W. Gains ... executive producer
Alex Garcia ... producer (produced by) (p.g.a.)
Jon Jashni ... producer (produced by)
Zak Kline ... associate producer
Roy Lee ... executive producer
Dan Lin ... executive producer
Eric McLeod ... producer (produced by)
Richard Mirisch ... co-producer
Kenji Okuhira ... executive producer
Mary Parent ... producer (produced by) (p.g.a.)
Brian Rogers ... producer (produced by)
Thomas Tull ... producer (produced by)
Tamara Watts Kent ... co-producer

Music by 

Junkie XL ... (as Tom Holkenborg) (music by)

Cinematography by 

Ben Seresin ... director of photography

Film Editing by 

Josh Schaeffer ... (edited by)

Casting By 

Sarah Finn

Production Design by 

Tom Hammock ... (as Thomas S. Hammock)
Owen Paterson

Art Direction by 

Bill Booth
Mitch Cass
Andres Cubillan
Richard Hobbs ... supervising art director
A. Todd Holland ... (additional photography)
Michelle McGahey
Jim Millett
Harry E. Otto
Greg Papalia
Dawn Swiderski ... supervising art director
Stella Vaccaro
Peter Wyborn ... manufacturing art director

Set Decoration by 

Alejandra Borre ... assistant set decorator
Rebecca Cohen
Ronald R. Reiss

Costume Design by 

Ann Foley

Makeup Department 

Jordann Aguon ... makeup artist
Laura Aguon ... makeup artist
Katrina Anger ... additional makeup artist
Kate Biscoe ... makeup department head
Chantal Boom'la ... key makeup artist: Hawaii (as Chantal Boomla)
Natalie Bruce ... makeup artist: Hawaii
Louise Coulston ... makeup artist
Paulette Crammond ... hair stylist: Hawaii
Nikola Davis ... additional makeup artist
Mahealani Diego ... key hair stylist: Hawaii
Roxane Griffin ... hair department head: second unit Hawaii
Paula Hong ... hair stylist: Hawaii
Karen Kelly ... hair stylist
Ralph Malani ... hair stylist: Hawaii
Mary L. Mastro ... assistant hair department head
Ann Pala ... assistant makeup department head (as Ann Pala-Williams)
Karen Iboshi Preiser ... makeup artist
Laine Rykes ... makeup artist
Kathrine Sanchez ... hair stylist
Chloe Sens ... key makeup artist: LA reshoots
Lexi Stewart ... additional makeup artist
Kaikala Tamanaha ... makeup artist (as Jeremy Kaikala)
Peter Tothpal ... hair department head
Scott Wheeler ... makeup department head: second unit Hawaii
Arthur B Wilson III ... hair stylist
Tom Woodruff Jr. ... creature designer
Sheldon Yamauchi ... hair stylist
Chelsie Pim ... makeup artist (uncredited)

Production Management 

Caitlin Atherton ... post-production manager
Jennifer Conroy ... unit production manager
Damian Eggins ... unit manager
Sara Flamm ... executive: Legendary Entertainment
Jenny Fumarolo ... production supervisor
Geno Hart ... production advisor
Chris Kuhl ... production supervisor: additional photography
Jamie Whitfield ... assistant unit manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Hayley Booth ... offset third assistant director: second unit
Dan Cole ... second second assistant director: second unit, Australia Unit (as Daniel Cole)
Martin Dorsch ... second unit assistant director
Ashley Douglass ... assistant director
Brian Avery Galligan ... second assistant director (as Brian Galligan)
Nerida Groth ... key second assistant director: second unit, Australia Unit
Thomas Robinson Harper ... second unit director
Lauren Keely ... set production assistant: second unit
Dixon McPhillips ... key second assistant director: additional photography
Jayson Merrill ... first assistant director: second unit, Australia Unit
Chiquita Mitchell ... assistant director
Hailey Oltman ... second second assistant director: additional photography
Stockton David Porter ... second second assistant director: Hawaii Unit
Kate Pulley ... second assistant director: Hong Kong Unit
Jaime Sallows ... production assistant
Nick Satriano ... first assistant director
Christopher Turner ... second second assistant director
Ken Twohy ... third assistant director: second unit, Australia Unit
Megan S. Willis ... additional second assistant director
Wainani Young-Tomich ... second assistant director: second unit, Hawaii Unit

Art Department 

Aaron Ahrens ... plasterer
Lucy Allan ... greens person
Matt Allsopp ... visual development supervisor
Ebony Ashton ... set decorator's assistant
Shaun Astles ... trade assistant
Jose-Marie Atencia ... rendering foreman
François Audouy ... production designer: additional photography
Terence Badcock ... head plasterer
Mitchell Baker ... set builder
Hannah Barnett ... Swing Gang
Kenneth Barrett ... stage hand
Kohen Barry ... sculpt assistant
Raymond Barry ... Sculptor leading hand
Ken Barthelmey ... creature designer
Albert Bartolozzi ... set finisher
Axel Bartz ... senior set designer
Brett Beacham ... head of prop manufacture
Josh Beacham ... head mould maker
Matthew Beecher ... digital assets manager
Alexander Beere ... Sculpt Foreman
Richard Bennett ... storyboard artist
Marco Bevilacqua ... set builder
Ehsan Bigloo ... creature concept designer
Andrew H. Bishop ... set builder (as Andrew Bishop)
Matt Boug ... set dresser
Raihana Bowman ... greens person
Nigel Boyle ... leading hand
Geoff Bradley ... steel set builder
Micah Brenner ... storyboard artist
Les Brough ... scenic leading hand
Kyle Brown ... concept artist
Christopher Bruce ... lead man
Derek Burgess ... leading hand
Jameson Buston ... set decorator gang boss
Gillian Butler ... head buyer
Graeme Callander ... storyboard artist
Gary Cameron ... model maker
Sandra Doyle Carmola ... assistant art director
Scott Carroll ... set builder
Steven Carroll ... key sculptor
Luke Caska ... set designer
Bern Castle ... senior prop painter
Gene Chantrill ... leading hand/steel fabricator
Tiffany Chuck ... prop maker
Dane Churchouse ... leadman
Jeremy Cisneros ... on set dresser
Ross Clarke ... assistant construction supervisor
Shane Cliff ... steel set builder
Damian Clothier ... carpenter
Raphael Cohen ... fabricator labourier
James Conelius ... set builder
Martin Crouch ... screen graphics supervisor
Martin Crowther ... set manufacture engineer
Mick Cummings ... set decoration buyer
Tom Curtis ... set dresser
Glenn Davie ... brush lead
Rodney Davison ... trade hand
Geoffroy De Maeare ... set builder
Julie DeRose ... set dresser
Wayne Diskin ... standby carpenter
Benjamin Donnelly ... set designer
Ross Donoghoe ... construction foremen
Val Drake ... sculptor gang boss
Alan Droeger ... welder gangboss
Cameron Duvauchelle ... head staging
Shawn Earwicker ... Head Fiberglass / head fireglass
Blaine Elliot ... carpenter
Michael Elvidge ... prop maker
Lauren Ann Evans ... set dec manufacture coordinator
Peter Exton ... steel construction foreman
Dan Eyre ... Construction manager
Andrew Falk ... set dresser (as Andrew A. Falk)
Anthony Fitzpatrick ... set builder
Chris Fix ... propmaker gangboss
Nick Foley ... head buyer
Vanesa Furnari ... set dresser
Jamie Gardner ... Construction manager
Joshua Gardner ... leading hand
Rob Garlow ... propmaker foreman
Joey Genitempo ... standby painter
Rongo Gordon ... set builder (as Rongo John Gordon)
Theresa Greene ... art department coordinator: US
Nic Gribben ... 2ic prop manufacturer
Michael Grose ... leading hand
Rodney Guymer ... action vehicles mechanic
Karleen Harrington ... Runner
Mathew Hilton ... swing gang
Paul Hilton ... swing gang
Georgia Hodges ... set painter
Charlotte Rebecca Hoffman ... clearances
Gavin Hoffman ... steel formen
J. Bryan Holloway ... lead sculptor
Lenny Holmdahl ... buyer
Samuel J Hopkins ... head technician: screen graphics
Sarah Hopper ... set designer
Fred Hughes ... construction foreman
Holly Hughes ... assistant prop painter
Luke Hughes ... set builder
Matt Huish ... 2nd unit prop master
George Hull ... concept artist
Chris Humphries ... set builder
Michael Anthony Jackson ... storyboard artist
David James ... sculptor
Andrew Jarvis ... graphic artist
Brodhie Jenkins ... swing gang
Matt Jillette ... set finisher (as Matt Jillett)
Simon Johnson ... standby props: second unit
Raymond Jones ... leading hand
Justice Joseph ... concept artist
Andrew Kattie ... senior set designer
Sharon Kennedy ... prop maker
Noelle King ... set designer
Jonas Kirk ... construction coordinator
Michael Kissane ... assistant property master
Jared Krichevsky ... concept artist: Legacy Effects
Maciej Kuciara ... concept artist
Ellen Lampl ... lead graphic designer
Brett C. Langby ... greens person
Phil Langone ... storyboard artist
Thomas Lauifi ... construction foreman
Simon Lee ... concept artist
Aidan Leggat ... set builder
Craig K. Lewis ... set dec buyer
Andrew Lindley ... art department accountant
Peta Logan ... set dec coordinator
Landon Lott ... illustrator
Tristan Lucas ... senior mold maker
Zeb Madden ... carpenter
Jess Madia ... art department coordinator: additional photography
Calvin Magnum ... general foreman
Abby Mariama ... art department assistant
Kohen Markenstein ... fabricator hand (as Kohen Barry Markenstein)
Hale Mawae ... set dresser
Jason McDonough ... leadman
Tricia McInally ... art department coordinator
Chris McMahon ... Head Sculptor
Melanie Mcmillan ... assistant standby props
Declan McMurray ... greens person
Andrew McNiece ... greens person
Steven B. Melton ... property master
Candice Menara ... sculpt fabricator
Michael Meyers ... assistant art director / concept artist
Michele Moen ... concept illustrator
Daniel Moller ... senior prop maker
Andres Montiel ... art department assistant
Darryl Moustoukas ... mould technician
Alexander Moy ... graphics assistant
Paul Mugavero ... gang boss
Adam Mull ... set designer
Simon Murton ... concept artist
Antony Nguyen ... concept artist
Fred M. Ortiz ... set dresser
Samuel Pactol ... paint foreman
Greg Papalia ... set designer
Steven Parsons ... set dec runner
Nikki Peace ... head set dresser
Joshua Pearce ... swing gang
Murray Philip ... steel set builder
Mike Piccirillo ... assistant art director
Stephen Pickering ... foam tech foreman
Frank Piercy ... paint supervisor
Justin Powers ... Laborer
Tanika Pratt ... set decoration draftsperson
Siobhan Purkis ... junior set designer
John Rann ... construction supervisor
Hamish Raven ... lead man
Steffen Reichstadt ... concept artist
Dorian Ribeiro ... prop maker
Raj Rihal ... concept artist
Carrie Roslan ... construction purchaser
Natasha Saba ... assistant graphic designer
Steve Salazar ... welding gang boss
John Satler ... senior prop maker
Karijus Schlogl ... set designer
Noah Schloss ... motion designer
Clint Schultz ... graphic designer: studio pitch/additional photography
Harry Senior ... set dresser
Edward Shawcross ... carpenter
Dean Sherriff ... concept designer
Gloria Shih ... concept artist
Olivia Sippel ... prop assistant
Shane Skipper ... set builder
Darrin Smith ... construction gang boss
Easton Smith ... set designer
Jeremy Smith ... swing gang
Marcus Smith ... steel supervisor
Natasha Smith ... design assistant
Xander Smith ... concept artist
Todd Smoyer ... digital assets manager
Eitan Sonnenberg ... on set dresser / set dresser
Duncan Sorby ... standby greens
Aaron Sowd ... storyboard artist
Matt Stanford ... prop maker foreman / prop making foreman
Sam Sternthall ... on-set dresser
Samuel Street ... steel trade assistant
Steve HyunSuk Suh ... concept artist
Geraldine Tartan ... sets buyer
Shaun E. Thompson ... set dec manufacturing runner
William Thompson ... carpenter
Adam Todd ... mould technician
Dean Turner ... scenic leading hand
Stella Vaccaro ... set designer
Elizabeth Valentine ... fabricator hand (as Elizabeth Maria Valentine)
Rachel van Baarle ... set designer
Johannes Verbeek ... set builder (as Johannes Lambertus Verbeek)
Roland Vetter ... set builder
Bailey Wait ... art department production assistant
Ronald Wallekers ... head greens person
Mark Weber ... construction general foreman
Suzy Whitefield ... head buyer
Michael Wholley ... graphic designer (as Michael Whooley)
Dale Wilmarth ... mold shop supervisor
Liloa Wong ... key greens foreman
Raymond Wong ... carpenter
Christopher J. Wood ... set dresser
Bryan Wynia ... creature designer
Fante Zamora ... set dresser: additional photography
Jason Chow ... screen graphics animator (uncredited)
Tony Stockert ... prop modeler (uncredited)

Sound Department 

Erik Aadahl ... sound design by: E2
David Bach ... dialogue editor: E2
Jedediah Barton ... audio description narrator
Bradford Bell ... re-recording mix technician: Warner Bros. Post Production Creative Services (as Brad Bell)
Jeff Berlin ... stage engineer: Warner Bros. Post Production Creative Services
Malte Bieler ... sound designer: E2
Onnalee Blank ... additional re-recording mixer
Matt Cavanaugh ... sound effects editor
Jack Cucci ... foley mixer: One Step Up
Chris Diebold ... sound effects editor
Goeun Lee Everett ... sound effects editor: E2
Geraldo Gutierrez ... re-recording mix technician: Warner Bros. Post Production Creative Services
Matthew Thomas Hall ... sound effects editor: E2 (as Matt Hall)
Joel Hodgkinson ... boom operator: second unit
Jason W. Jennings ... sound designer: E2
Brandon Jones ... sound designer: E2
Jonathan Klein ... supervising foley editor: E2
Adam Kopald ... sound effects editor: E2
Vanessa Lapato ... dialogue/adr supervisor: E2
David Lee ... production sound mixer
Veronica Li ... assistant sound editor: E2
John Marquis ... sound designer: E2
Yvette Marxer ... sound utility
Scott Mulready ... production sound mixer: second unit
Ryan Murphy ... sound engineer: Warner Bros. Post Production Creative Services
Dan O'Connell ... foley artist: E2
Ralph Osborn ... dialogue editor: E2
Tom Ozanich ... re-recording mixer: Warner Bros. Post Production Creative Services
Emma Present ... assistant sound editor: E2
Mark Purcell ... re-recording mix technician: Warner Bros. Post Production Creative Services
Joel Reidy ... boom operator
Jesse Rosenman ... assistant sound editor: E2
Curt Schulkey ... dialogue/adr supervisor: E2
Carolyn Tapp ... adr recordist: Warner Bros. Post Production Creative Services
Ethan Van der Ryn ... sound design by: E2
Ruth Vance ... sound utility
Thomas Visser ... sound mixer: second unit, Hawaii Unit
Anna D. Wilborn ... utility sound technician: additional photography
Tom Williams ... production sound mixer
Ben Wyatt ... boom operator
Dean A. Zupancic ... re-recording mixer: Warner Bros. Post Production Creative Services (as Dean Zupancic)
Matt Gruber ... re-recording mixer (uncredited)
Alexa Kahn ... adr recordist: Warner Bros (uncredited)
Amal a Kumar ... assistant re-recording mixer: Warner Bros (uncredited)
Shijil p Nair ... re-recording mixer (uncredited)
Aaron Southerland ... adr mixer (uncredited)
Carolyn Tapp ... adr recordist (uncredited)

Special Effects by 

Chris Apeles ... special effects technician: Hawaii Unit
Cyrus Apeles ... special effects technician: Hawaii Unit
Kamakana Apelu ... special effects technician: Hawaii Unit
Shane Bailey ... special effects technician
Chris Brenczewski ... special effects coordinator (as Christopher Brenczewski)
Bruce Bright ... special effects supervisor (as Bruce Edwin Bright)
Mark Brims ... special effects purchasing officer
Brenden Barry Brown ... special effects technician (as Brenden Brown)
Costen Burns ... special effects technician: Hawaii Unit (as Costen A. Burns)
Matthew Carrubba ... special effects technician: Hawaii Unit
Art Clever ... special effects technician: Hawaii Unit (as Arthur Clever)
Mitchell Cox ... special effects technician
Robert Dalley ... special effects technician
Kyle Davis ... special effects technician
Lawrence Decker ... special effects technician: Hawaii Unit (as Lawrence Quasi Decker)
Vincent Desilets ... special effects
Darren Frank ... special effects technician
Dean Franklin ... special effects senior technician
Michael Gaspar ... special effects set foreman: second unit, Hawaii Unit
Alec Gillis ... creature designer
Jace Ikei ... special effects technician: Hawaii Unit
Joe Judd ... special effects hydraulics technician (as Joseph Judd Jr.)
Pete Kelley ... special effects technician
Matt Keogh ... special effects technician
Steven D. Kline ... special effects technician: Hawaii Unit (as Steven Kline)
Jim Kum Kee ... special effects technician
Jim Leng ... special effects on-set supervisor (as James Leng)
Ritisoni Maauga ... special effects technician / special effects technician: Hawaii Unit
Lindsay MacGowan ... creature design supervisor: Legacy Effects
Shane Mahan ... creature design supervisor: Legacy Effects
Michael Meinardus ... special effects supervisor (as Mike Meinardus)
Ryan Meinardus ... special effects foreman
Donald Myers ... special effects foreman (as Donald E. Myers Jr.)
Stuart Nicol ... special effects motion control engineer
Jose Antonio Paramo ... special effects hydraulics technician (as Jose A. Paramo)
James Paul ... special effects workshop supervisor
Arnold Peterson ... special effects motion control engineer
Pieter Plooy ... special effects senior technician
Ray Purkis ... special effects pre-rig supervisor
Teri Richardson ... special effects office/trade assistant
Mike Sasgen ... special effects foreman: Hawaii Unit (as Mike J. Sasgen)
Doug Scroggins III ... aviation effects supervisor
Mark Sheaffer ... special effects technician: Hawaii Unit
Anthony Simonaitis ... licensed powderman: Hawaii Unit / special effects designer: Hawaii Unit
Mitch Toles ... special effects technician
Damon Weathers ... studio coordinator: Legacy Effects
Mark Wilson ... special effects technician
Tom Woodruff Jr. ... minature effects supervisor: Amalgamated Dynamics / miniature effects supervisor: Amalgamated Dynamics
Daniel Yates ... special effects technician: Hawaii Unit
Douglas D. Ziegler ... special effects foreman (as Douglas Ziegler)
John Ziegler ... special effects technician: Hawaii Unit

Visual Effects by 

Shaun Friedberg 'Pyrokinesis' ... lead motion r&d technical director
Nathan Abbot ... lead compositor: Weta Digital
De Abhijit ... asset supervisor: MPC
Douglas Addy ... lookdev lead
Reetu Aggarwal ... junior 3d artist: Clear Angle Studios
Ankita Agrawal ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Divya Agrawal ... stereo production coordinator
Lydia Aguilar ... compositor: DNEG
Gerardo Aguilera ... effects supervisor: Weta Digital
Ajesh.k.t ... prep supervisor
Mashi Akiyama ... head of layout: MPC Montreal
Jude Mfon Akpan ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Tristan Alarcon ... asset: Weta Digital Ltd.
Jennifer Alavez ... senior visual effects coordinator: Luma Pictures
Pierre Alexander ... senior visual effects coordinator
Mark Edward Allen ... senior fur groomer: Weta Digital
G. Alokhnath ... digital artist
Amy Altvater ... visual effects production coordinator
Stephanie Alvarado ... visual effects crew: Scanline VFX
Louis Amaden ... 3d generalist
Luiz Amaral ... rigger: Scanline VFX
Seong-Yeong An ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX (as Seonggyeong An)
Robert D. Anaya ... visualization artist: The Third Floor
Benjamin Andersen ... FX Pipeline TD: Luma Pictures
Craig Andujar ... visual effects executive: Legendary Pictures
Prasad Narahari Apte ... lead digital matte painter
Danilo de Lúcio Arantes ... roto-paint artist
Samuel Archer ... visual effects artist: weta digital
Georgy Arevshatov ... senior texturing artist: Weta Digital
Chris Armsden ... lookdev r&d pipeline: Weta Digital
Arun.p.s ... digital compositor
Mathieu Assemat ... Central CG Supervisor
Myles Asseter ... models head of department: Weta Digital
Noor Ata ... Senior Postvis Artist: MPC
Krishna c Athul ... Digital Resource Analyst
Adam Avery ... visual effects editor
Carlos Aviles ... imaging engineer: MPC
Marie-Pier Avoine ... lookdev lead: Scanline VFX
Sergio Ayrosa ... lead matte painter
Amin Babaeipanah ... pipeline and development: Scanline VFX
Habini Bae ... visualization artist: The Third Floor
Jörg Baier ... digital compositor: Weta Digital
Kenneth Bailey ... lighting & lookdev artist
Andrew Bain ... dmp/environments lead: Scanline VFX
Yunus Balcioglu ... senior fx technical director: MPC
Frances Baldasarro ... capture technician: Clear Angle Studios
Caleb Baltensperger ... visual effects production assistant: Hawaii Unit / witness camera operator
Marco Barbati ... lead facial technical director: Weta Digital
Helen Barden ... asset: Weta Digital Ltd.
Katie Barker ... visual effects coordinator
Lorna Barnshaw ... visual effects artist: Clear Angle Studios
Guillaume Barre ... cg artist
Dario Barrera ... casting manager: The Third Floor
Pharoah Barrett ... visualization artist: The Third Floor
Roman Bataev ... CFX Artist: Scanline VFX
Monika Batchelor ... postvis artist: MPC
Cédric Bazillou ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Matthew Beddome ... software developer
Leah Beevers ... global head of creative operations
Ludovic Begue ... digital artist: MPC
Manoranjan Behera ... Stereo Production Team
Julian Beiboer ... layout artist: Luma Pictures
Olivier Beierlein ... lead shader td: Weta Digital
Marc-Antoine Beineix ... environment td: MPC
Alannah Belanger ... visual effects central production manager
Nico Bell ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Gregory Bellis ... camera technical director: Weta Digital
Paulo Biajante ... visual effects crew: Scanline VFX
Ben Bigiel ... modeler
Babak Bina ... 3d generalist
Mohsen Bizar ... visual effects crew: Scanline VFX
Robert Bloom ... senior lighting td
Jan Blumczynski ... lead generalist: Scanline VFX
Ashley Blyth ... visual effects crew: Scanline VFX
Florin Boieriu ... senior compositor: Weta Digital
Vasili Boldisor ... software and technology support: MPC
Sebastian Bommersheim ... digital compositor: Weta Digital
Timothy Bond ... lead digital coordinator: Luma Pictures
Santiago Bono ... senior effects technical director
Nick Booth ... digital imaging supervisor: Weta Digital
Rene Borst ... digital matte painter: Weta Digital
Nilutpal Boruah ... matchmove & rotoanim artist
Sreekanth Boyapati ... visual effects producer
Raul Boza ... effects td: MPC
Alex Branton ... 2d pipeline supervisor: Scanline VFX
Baby Braulio ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Ben Breckenridge ... stereoscopic supervisor
Dimitri Breidenbach ... digital compositor: Weta Digital
Bill Bridges ... animation lead: Scanline VFX
Scott Brisbane ... senior matte painter: Weta Digital
Ryan Brooks ... digital artist/paint artist
Jeremy Ross Brouwer ... digital artist: MPC
Trey Brown ... lead digital artist: Weta Digital Ltd.
Mattias Brunosson ... visual effects crew: Scanline VFX
Rory Bryans ... lead digital artist: MPC
Gabrielle Bucaya ... visual effects coordinator
Thomas Buckingham ... visual effects artist: MPC
Sirius Buisson ... Senior Lighting TD
Matthew Bullock ... modeling supervisor: Scanline VFX
Luca Buonopane ... character effects artist: Scanline VFX
Christian Burggraf ... visual effects crew: Scanline VFX
Brandon Caban ... visual effects production assistant: Hawaii Unit (as Brandan Caban) / witness camera operator
Miguel Diaz Cachero ... lead compositor: Weta Digital
Gem Ronn Cadiz ... character effects artist: Scanline VFX
Andy Cadzow ... Previs/Postvis Artist / previs artist
Lisieux Calandro ... visual effects artist
John Caldwell ... visualization artist: The Third Floor
Susana Rosales Calzado ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Nicholas Campbell ... roto/paint artist: Luma Pictures
Curtis Carlson ... compositing lead: Scanline VFX
Kevin Carolan ... production assistant: Luma Pictures
Alex Carr ... digital production manager
Steve Casa ... visual effects photographer
Yeri Casanova ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Sean Castle ... layout department trainer: Weta Digital
Tim Catalano ... character effects pipeline td: Scanline VFX
Norman Cates ... digital compositor
Myriam Catrin ... senior texture artist
Irnes Cavkic ... key effects artist: MPC
Luis Moya Cazares ... visual effects artist
David Cañas ... visual effects artist
Chaeyeon.park ... matchmove artist: Scanline VFX
Yinghao Chai ... look development technical director: MPC
Shane Chambers ... lighting artist : Luma Pictures
Sarah Chang ... visual effects crew: Scanline VFX
Sunah Chang ... roto/paint artist: Scanline VFX
Weerapot Chaoman ... visual effects artist
Girish Wasudeo Chapde ... compositor
Jason Chee ... layout artist: Scanline VFX / visual effects crew: Scanline VFX
Daniel Chemtob ... visual effects production: MPC
Yu-Ju Chen ... rigger: Scanline VFX
Sawyer Chesnut-Pinto ... visual effects production assistant: Hawaii Unit
Jon Chesson ... look development lead: Scanline VFX
Carly Cheung ... digital compositor
Eddie Chew ... visual effects crew: Scanline VFX
Vamsi Krishna Chilamkurthi ... lead compositor: visual effects
Brian Chinnery ... lighting artist: Scanline VFX
Murali Krishna Chintapalli ... flowline td: Scanline VFX
Jong Jin Choi ... lead lighting technical director
Tina Thitinuch Chongko ... paint artist: Weta Digital
Phil Chornohus ... compositor
Janny Chou ... Resource & Scheduling Manager: visual effects
Erik Christensen ... environment artist: Weta Digital
Michael Chrobak ... lead effects technical director
Julia Jooyeon Chung ... visual effects artist
Ngan Chung ... lead animator: Luma Pictures
Selah Chung ... visual effects assistant data wrangler
Austin Clark ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Thomas Clary ... VFX Bidding Producer: MPC Film
Erik Classen ... compositor: DNEG
Alexis Claux ... effects technical director: Weta Digital
David Clayton ... animation supervisor: Weta Digital
Gregory Coelho ... visual effects crew: Scanline VFX
Alice Collins ... senior rotoscope artist: Weta Digital
David Conley ... visual effects executive producer: Weta Digital
Niko Conte ... visual effects crew: Scanline VFX
Shane Cook ... lead compositor: Scanline VFX
Lyrian Corneil ... modeler hard surface
José Ignacio Corrales Villalobos ... senior lighting artist
Hodei Cosgaya Garcia ... visual effects artist: MPC
Brenton Cottman ... head of matte painting: Weta Digital
Gareth Cowen ... previs artist
Sarah Cowhey ... virtual art department manager: Weta Digital
Ty Coyle ... digital artist: MPC
Craig Crane ... lidar supervisor
Nick Crew ... head of 2d: Scanline VFX
Jim Croasdale ... senior paint artist: Weta Digital
Rocky Curby ... postvis artist: MPC
Yves D'Incau ... visual effects crew: Scanline VFX
Matt Daigle ... visual effects production assistant: MPC
Billy Dao ... lead layout artist: Luma Pictures
Will Van Dao ... plate prep artist: Scanline VFX
Avijit Das ... rigging td: Scanline VFX
Sharon Das ... digital production coordinator: Luma Pictures
Soumava Das ... lighting technical director: MPC
Lou Datchens ... visual effects production coordinator: MPC
Kurtis Dawe ... visual effects crew: Scanline VFX
Florian Dax ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Diana Dayrit ... visual effects production assistant: second unit, Hawaii Unit
Andrea De Martis ... modeller/facial modeler: MPC
Diego Miguez de Soto ... modeler: Scanline VFX
Yoshi DeHerrera ... visual effects photographer
Gaëlle Delcourt ... visual effects crew: Scanline VFX (as Gaelle Delcourt)
Marie-Charlotte Derne ... visual effects artist: Weta Digital
John 'D.J.' Des Jardin ... production visual effects supervisor
Prosanta Dey ... visual effects artist
Suvam Dey ... digital artist: MPC
Craig Dibble ... lead render systems engineer: MPC
Thad Diego ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Rod Dimayuga ... senior animator
Carlos Ditersa ... production assistant: Scanline VFX
Aaron Dixon ... visual effects crew: Scanline VFX
Roland Dobson ... compositor: Scanline VFX
Andrew Dohan ... digital compositor
Andrea Dongo ... visual effects crew: Scanline VFX
Tara Donovan ... animator: Scanline VFX
James Dornoff ... visual effects data wrangler: Hong Kong / visual effects photographer
Thomas Dos Santos ... 3d generalist: Scanline VFX
Matthew Dravitzki ... Weta Digital / visual effects producer: Weta Digital
Mike Drew ... visual effects crew: Scanline VFX
Kristen Drewski ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Travis Dultz ... 3d editor
Dylan Dunford ... visual effects crew: Scanline VFX
Kalene Dunsmoor ... visual effects crew: Scanline VFX
Hartwell Simpson Durfor ... effects supervisor
William Dwelly ... lead layout technical director: Scanline VFX
Josephine Dwyer ... production manager: Scanline VFX
Kelly Eckstein ... visual effects crew: Scanline VFX
Christopher Edwards ... visualization executive producer: The Third Floor
Mireu Eem ... visual effects crew: Scanline VFX
Jake Efthymiou ... systems administrator: Scanline VFX
Olivia Eichenseer ... coordinator: The Third Floor
Adam Ellwanger ... key animator: MPC
James Elster ... digital compositor: Scanline VFX
Jordan Emerick ... visualization artist: The Third Floor
Maxime Entringer ... visual effects artist
Jeremy Erb ... visual effects coordinator: Aaron Sims Creative
Edison Erorita ... visual effects production assistant: Hawaii Unit
Samira Esmaeili ... visual effects crew: Scanline VFX
Pedram Etebarzadeh ... lead crowd technical director
Brad Fack ... visual effects production assistant
Kalima T. Farris ... rotoscope artist: Weta Digital
Dan Feinstein ... compositor: Scanline VFX
Yuandong Feng ... visual effects artist
Chloe Feodoroff ... department production manager
Manuel Ferdinand ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Clement Feuillet ... vfx artist
Alex Filipov ... senior animator
Clive Finn ... visual effects crew: Scanline VFX
Brandon James Fleet ... visual effects artist
Xanthe Flesch ... visual effects
Ryan Flick ... visual effects producer: Scanline VFX
Duane Floch ... head of visualization: MPC
David Fonti ... visual effects artist
Tim Forbes ... lead creature technical director: Weta Digital
Ludovic Fouche ... senior camera td
Zack Fox ... senior visual effects coordinator
Dom Francis ... matchmove lead: Luma Pictures
Melissa Franco ... visual effects coordinator
Dana Franklin ... digital matte painter
Anna Fraser ... senior designer screen gfx
Evan Fraser ... matchmove supervisor: Scanline VFX
Jeremy Freeberg ... postvis artist
Jonathan Freisler ... effects supervisor: Scanline VFX
Alexander French ... lead pipeline developer: Weta Digital
Michelangelo Frisoni ... senior compositor: MPC
Natalie Fritz ... executive assistant: Weta Digital
Mara Fröhlich ... digital production manager: Luma Pictures
Peng Fu ... digital compositor
Eloi Fulla ... visual effects crew: Scanline VFX (as Eloi Andaluz Fullà)
Katarina Gacevska ... visual effects crew: Scanline VFX
Haji Gadirov ... effects artist: Scanline VFX
Qian Gagné ... lighting artist: MPC
Adam Gailey ... head of effects: Luma Pictures
Eddy Garcia ... visual effects assistant editor
Daniela Garmilla ... digital artist: MPC
Rafael Garrido ... senior production manager: Weta Digital
Alec Geldart ... visual effects matte painter
Christina Georgieva ... senior modeler
Storm Gezentsvey ... digital compositor: Weta Digital
Mohamed Ghouse ... senior compositor: MPC, Montreal
Caitlin Gilbert ... central production manager: MPC
Jose Gloria ... character effects artist: Scanline VFX
Peter Godden ... layout supervisor: Scanline VFX
Francois Godofe ... visual effects artist
Lisa Gonzalez ... asset supervisor
Mitch Gonzalez ... visualization artist: The Third Floor
Pradeep Gownipuram ... senior compositor: MPC
Vanessa Gray ... global head of marketing: scanline vfx
Tom Greene ... visual effects production manager: Weta Digital
Philip Greenlow ... vfx executive producer: MPC
Akshay Gs ... software analyst: MPC
Pierre Guilpain ... 3d environment artist: MPC
Veselin Gyurov ... effects td
Kathrin Günther ... digital compositor / digital compositor: Weta Digital
Markus Hagemeier ... look dev department production manager: Weta Digital
Lev Hakobyan ... asset artist: Luma Pictures
Martin Halle ... senior effects technical director: Flowline
Changmin Han ... visual effects crew: Scanline VFX
HyunSug Han ... visual effects crew: Scanline VFX
Bryant Hardwick ... shader td
Paul Harling ... data resource management lead: Weta Digital
Ty Harmon ... visualization artist: The Third Floor
Ben Harrison ... head of production: MPC
Ian Hartman ... visual effects artist
Ryan Harvey ... on-set data wrangler: second unit / visual effects data wrangler
Daniel Hazeltine ... visual effects artist: Clear Angle Studios
Chrystian Hebert ... layout artist
Hamed Hematyar ... pipeline technical director: Scanline VFX
David Herfindahl ... visual effects crew: Scanline VFX
Delilah Hernandez ... visual effects production assistant: second unit, Hawaii Unit
Omar Hernández Peña ... lead techanim artist: MPC Film
Este Heyns ... capture lead: Clear Angle Studios
Jo Hiles ... department manager
Isaac Hingley ... senior postvis artist: MPC/Technicolor
Bryan Hirota ... visual effects supervisor: Scanline VFX
Nina Helene Hirten ... visualization artist: The Third Floor
Barbra See Wai Ho ... rotoscope artist: Weta Digital
Claire Louise Hoey ... visual effects crew: Scanline VFX
Martin Holeysovsky ... visual effects artist
Eric Hollands ... effects technical director: Luma Pictures
Mark L. Holmes ... camera technical director
Matt Holmes ... supervising visual effects editor: Weta Digital
Meghan Horgan ... visual effects coordinator: Legendary Pictures
Niall Horn ... effects technical director: Scanline VFX
Joe Howes ... production engineer: Weta Digital
Josiah Holmes Howison ... look development lead: Scanline VFX
Alexandra Hrabarchuk ... production manager: Scanline VFX
Tao Hu ... previs artist: MPC
Yu Chen Hu ... render td: MPC
Melissa Huerta ... visual effects crew: Scanline VFX
Colin Hui ... crowd supervisor: Scanline VFX
Thomas Huizer ... digital artist: MPC (as Thomas Huzier)
Wendy Hulbert ... deparmtent coordinator: Scanline VFX
Shawn Hull ... visualization supervisor: The Third Floor
Andrew Hutchinson ... visual effects crew: Scanline VFX
Eunju Hyun ... lighting artist: Scanline VFX
Bondar Igor ... senior fx artist: MPC
Azadeh Iranban ... rigging lead: Scanline VFX / visual effects crew: Scanline VFX
Clement Isaac ... digital artist: MPC
So Ishigaki ... visual effects crew: Scanline VFX
Liana Jackson ... visual effects editor: Scanline VFX
Rajeev Jagasia ... visual effects crew: Scanline VFX
Josh R. Jaggars ... senior vice president of visual effects and stereo production: Legendary Pictures / visual effects executive
Hetal Jain ... visual effects executive producer: BOT VFX
Alex James ... asset artist: Luma Pictures
Seok Ryan Jang ... compositor: Scanline VFX
Shruti Janu ... senior animator: MPC
Gintautas Janulis ... visual effects artist
Gediminas Max Jauga ... digital compositor: Weta Digital
Alex Jennings ... compositor
Hyeji Jeon ... visual effects crew: Scanline VFX
Deokmun Jeong ... fx artist: ScanlineVFX
Jaesang Jeong ... visual effects artist / visual effects
Wu JingLong ... effects artist: Scanline VFX
Gios Johnston ... head of creatures: Weta Digital
Jubey Jose ... visual effects crew: Scanline VFX
Brice Jourdan ... visual effects editor: MPC
Aleksandar Jovanovic ... visual effects artist
Ji-Hyun Jung ... modeler: Scanline VFX
Javier Kadry ... data wrangler: Luma Pictures
Andrew Kalicki ... production coordinator: Luma Pictures
Raghavendra Kamath ... vfx production manager
Arunan Kannan ... Software Analyst: MPC
Chien-i Kao ... visual effects crew: Scanline VFX
Yu Wei Kao ... fx artist: MPC
Stephen Karl ... camera td: Weta Digital
Ashwin Karthik ... key lighting artist: MPC
Lucas Kazakevicius ... effects technical director: Scanline VFX
Kevin Kelm ... lead creature TD Weta Digital
Caitlin Kennedy ... postvis artist
Dulshan Keragala ... senior asset artist: Luma Pictures
Dániel Keresztes ... camera technical director: Weta Digital
Simran Khalsa ... effects department manager
Suraj Kaur Khalsa ... visual effects production supervisor: Warner Bros
Naimeh Khanmohamadi ... fur groomer: Weta Digital
Cindy Khoo ... head of digital production: Scanline VFX
Patrick Kilgallon ... layout artist
Bumjun Jeremy Kim ... compositor: Scanline VFX
Dong Kyu Kim ... texture/shading artist
Hee-eun Kim ... digital artist: MPC
SungJune Kim ... visual effects artist: Weta Digital
Gemma Kingi ... Rotoscope Artist
Ryan Kirtack ... visualization artist: The Third Floor
Sean Kobus ... visual effects crew: Scanline VFX
Matthew Koehler ... bidding producer: The Third Floor
Allie Koppel ... head of finance: The Third Floor
Peter Kostandelos ... rotoscope artist
Dmitri Krasnokoutski ... shader technical director: Weta Digital
Sylvia Kratzsch ... senior cg generalist: Scanline VFX
Patrick Kreuser ... digital compositor: Weta Digital
Lon Krung ... texture artist: Weta Digital
Nirmal Kumar ... software analyst: MPC
Yashwanth Kuntamukkala ... digital artist
Jakub Kupcik ... lighting key artist: MPC
Daniel Kwon ... visual effects artist
Ju Hee Kwon ... senior lighting technical director: Weta Digital
Mounika Kyatam ... rotoscope artist: Weta Digital
Kevin Labanowich ... senior animator
Khaled Labidi ... digital compositor: Weta Digital
Andrea Lacedelli ... crowd artist: MPC
Ryan Lalonde ... senior production operations engineer
Damien Lam ... lead modeler: Scanline VFX / modeling lead: Scanline VFX
Marc Landrain ... visual effects artist
Firdaus Ab Latif ... visual effects crew: Scanline VFX (as Firdaus Latif)
Sinead Lau ... mocap production manager: Weta Digital
Miles Lauridsen ... compositing supervisor: Scanline VFX
Queenie Law ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Manon Le Bas ... digital production manager: Scanline VFX
Patricia Leblanc ... layout department production manager: Weta Digital
April Leckie ... camera technical director: Weta Digital
Simon Leclair ... visual effects artist: modeling
Alan Ledger ... lead lighting artist: MPC
Jake Lee ... lead digital artist: Weta Digital LTD.
Justin Lee ... systems administrator
Peter Lee ... tracking and matchmove artist: Luma Pictures
Yusong Lee ... lighting artist
Pier Lefebvre ... visual effects supervisor: MPC
Doug Lefler ... head of story: The Third Floor
Juliette Lemaire ... department coordinator: Scanline VFX
Igor Lementy ... senior effects artist: MPC
Kyra Lepp ... models department production coordinator: Weta Digital
Nahuel Letizia ... effects lead: Scanline VFX
Yi Tak Leung ... digital artist: MPC
Yam Levi ... visual effects crew: Scanline VFX
Jennyfer Levy ... Stereo production assistant
Glen Lewis ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
David Lieberman ... stereoscopic supervisor
Lin Fan Liu ... lighting artist: MPC
Thomas Sing Wai Lo ... senior modeler
Jason Locke ... matchmove lead
Steffan Lones ... lead effects artist: MPC
Sagar Lonkar ... visual effects artist: weta digital
Sergeï Lourié ... 2d supervisor
Will Lovett ... lighting and compositing artist: Luma Pictures
Dyllan Lu ... visual effects crew: Scanline VFX
Millie Lynskey ... visual effects coordinator
Hugo Lyra ... digital compositor: Luma Pictures
Wanqi Lyu ... effects pipeline td: Luma Pictures
Benjamin Léron ... environment artist: MPC
Laura López García De Blas ... visual effects department production manager
Michael Löffler ... senior pipeline td: Scanline VFX
Rob MacBride ... digital paint artist
Alexandra Magocsi ... visual effects artist
Kevin Mah ... head of effects: MPC
Shaffi Mahammad ... senior effects artist
Richard Mahon ... senior matte painter
Chittaranjan Mahto ... matchmove artist: Trace VFX
Kevin Mains ... visual effects crew: Scanline VFX
Daisuke Maki ... lighting technical director: Weta Digital
Andrew Malesky ... visual effects crew: Scanline VFX
Mikhail Mamedov ... creature td
Jo Manawa ... visual effects production: MPC
Gurumurthy Mande ... texture and lookdev artist: MPC
Akash Mangavkar ... visual effects production manager
Charana Mapatuna ... roto/paint lead: Scanline VFX
Amit Marshal ... digital compositor
Andy Martinez Calzadilla ... visual effects crew: Scanline VFX
Einar Martinsen ... senior matte painter: Weta Digital
Boris Martínez ... senior compositor
Trevin Matcek ... visualization editor: The Third Floor
Teresa Mathew ... visual effects coordinator
Richard Matthews ... compositing department crew manager
Agata Matuszak ... sr animator
Ruben Mayor ... fx domain director: Weta Digital
Alexey Mazurenko ... Cross Show Lead Lighting TD
Jack McClelland ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Andrew McCosh ... visual effects artist
Robert McDougall ... models department manager: Weta Digital
Jonathan McFaul ... visual effects production assistant: MPC
Colin McGuire ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Tom McHattie ... visual effects editor: Weta Digital
Josh McLaughlin ... compositor
Brett McManus ... visual effects assistant editor
Louise McNicholl ... on-set visual effects production manager
Renee McShane ... visualization artist: The Third Floor
Ariel Rafael Suero Medina ... senior animator: MPC
Daniel Mejia ... Compositor: Scanline VFX
Anna Mejuto ... digital compositor
Melvin.k ... 3d artist
Myke Mendes ... lead effects artist
Elard Meneses ... visual effects crew: Scanline VFX
Aditya Menon ... Visual Effects Coordinator: Scanline VFX
Veronique Messier Lauzon ... head of production: MPC
Stephanie Metcalfe ... lighting technical director: Weta Digital
Jonah Michaud ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Miranda Middlewood ... visual effects producer
Mathieu Milaret ... digital matte painter
Francesca Milde ... compositor
Scott Miller ... studio manager: Scanline VFX
Kyoungsoo Min ... asset artist: Luma Pictures
Shitikantha Mishra ... visual effects artist: Texturing Artist
Eric A. Mitchell ... digital compositor
Vikram Mohan ... layout lead: Scanline VFX
Vivek Mohan ... digital compositor
Paul Molodowitch ... r&d developer: Luma Pictures
Lauren Moore ... head of marketing: The Third Floor
Mason Moore ... visual effects production assistant
Ian Moore-Kilgannon ... Key Lighting Artist: MPC
Luiz Philippe Moreira ... senior creature pipeline technical director: Weta Digital
Darren Mortillaro ... character technical director: Weta Digital
Christopher Mosiadz ... visual effects crew: Scanline VFX
Neil Roy Moss ... shotgun project manager
Vishy Mothukury ... visual effects crew: Scanline VFX (as Vishy)
Ourania Mourta ... fur groomer: Weta Digital
Ahmed El-Shahat Moustafa ... senior effects technical director
Matt Mueller ... senior head of optical department: Weta Digital
Harry Mukhopadhyay ... head of 3d: Scanline VFX
Chris Mulcaster ... cg supervisor: Scanline VFX
Shane Mulholland ... layout department manager: Weta Digital
Dru Muller ... previs artist
Theophile Mur ... compositing artist: Scanline VFX
Devan Mussato ... rigging supervisor: Scanline VFX
Farai Ian Muzofa ... roto paint artist: Scanline VFX
Taos Myers ... lighting technical director
Jayasurya N ... software analyst: MPC Film
Arthur Na ... visual effects crew: Scanline VFX
Niswal Nadh ... visual effects artist
Jocelyn Nagat ... VFX Department Manager
Marnus Nagel ... effects technical director: Weta Digital
Siva Nagendra ... visual effects artist
Jenne Sreekanth Naidu ... lead compositor
Duncan Nairn ... paint artist
Johnny Nam ... environment lookdev key artist: MPC
Saurabh Nandedkar ... digital compositor
Patrick Nanton ... visual effects crew: Scanline VFX
Prasad Kamalakar Narse ... visualization artist: The Third Floor
Amit Narwani ... matchmove artist: Scanline VFX
Patrick Nash ... senior previs artist
Josiah Nathan ... visual effects crew: Scanline VFX
Amber Marie Naveira ... wrangler manager: Weta Digital
C. Michael Neely ... lead previs artist: MPC Vancouver
Devesh Neema ... Team Lead Stereo Compositor: credited
Sheldon Neill ... lead digital coordinator: Luma Pictures
Aga Neter ... department production manager: Weta Digital
Donald Netzel ... visualization artist: The Third Floor
Sarah Neveu ... matte painter
Mervyn New ... compositor: Scanline VFX
Thom Newell ... visualization editor: The Third Floor
Lucas Newton ... visual effects artist
Gregory Ng ... lead compositor: Luma Pictures
Jeremy Nicolaides ... stereoscopic producer: Legendary Entertainment
Drew Nielsen ... effects production manager: Weta Digital
Louis Nikolovski ... digital compositor
Tahl Niran ... digital compositor
Tyler Nishikawa ... postvis artist: MPC
Rajendra Nitturu ... digital matte painter: MPC Montreal
Teni Noravian ... digital compositor: Weta Digital
Tamara Nowicki ... roto/paint artist
Martin Nrekic ... animator: Luma Pictures
Kelly O'Toole ... senior talent manager: Scanline VFX
Fryderyk Obuchowicz ... environment artist: MPC
Carlos Oceguera ... animator: Scanline VFX
Michael Ochoa ... color assist
Jeremy Oddo ... head of it: The Third Floor
James Ogle ... lead digital modeller
Yvonne Oh ... compositor
Chris Olivas ... lead compositor: Scanline VFX
Martin Orlowski ... senior creature technical director
Julie Orosz ... visual effects producer: Scanline VFX
Ali Oukaci ... Visual effects
Joseph Oyem ... visual effects crew: Scanline VFX
Timucin Ozger ... cg supervisor: MPC Montreal
Sreelal P.S. ... lead digital artist: MPC
Goutam Pal ... Key Asset Artist : MPC
Someshwar Pandey ... digital artist: prep artist
Sebastian Ballesteros Paniagua ... visual effects production assistant: MPC
Joan Panis ... cg supervisor / visual effects data capture: Hong Kong Unit
Chanil Park ... visual effects crew: Scanline VFX
Cloud Park ... visual effects crew: Scanline VFX
Keesu Park ... lighting artist: Scanline VFX
Kasha Parkinson ... visual effects production assistant
Christos Parliaros ... pipeline developer: Weta Digital
Chantal Partamian ... visual effects editor
Jaya Parvathy ... visual effects production assistant
Niña Pastores ... previz coordinator: MPC
Annsh Patel ... Stereo Production Manager
Harsh Patel ... matchmove & rotoanim artist
Irshad Patel ... digital compositor: MPC (as Patel Irshad)
Girish Patil ... digital compositor: MPC
Paul H. Paulino ... texture artist: Weta Digital
Cara Payne ... art dept production manager: Weta Digital
Julian Payne ... roto artist: Weta Digital
Vasilis Pazionis ... lead effects technical director: Luma Pictures
Javier Pazzano ... digital compositor: MPC
Margaux Peach ... visual effects coordinator
Jason Peek ... previs asset artist
Chris Pember ... senior generalist
Eric Pender ... visual effects crew: Scanline VFXq
Michael Perdew ... visual effects producer: Luma Pictures
Noel Peters ... senior previs artist
Noah Peterson ... senior creature fx: Scanline VFX
Eric Petey ... animation supervisor: Scanline VFX
Roland Pfisterer ... senior compositor: Weta Digital
Jason Phua ... senior compositor
Jeremy Pickett ... Senior Technical Director: WETA Digital
Nicolas Pierquin ... concept artist: Luma Pictures
Dominic Pigeon ... software and technology support: MPC
Ezra Pike ... compositor: Double Negative
Dan Pilgrim ... visualization artist: The Third Floor
Raphael A. Pimentel ... animation supervisor: Luma Pictures
Sheila Placiego ... visual effects lighting artist
Maude Poirier-Caron ... office manager: Scanline VFX
Eddie Porter ... lead compositor: Luma Pictures
Justin Porter ... junior pipeline td: Luma Pictures
Cornelius Porzig ... shader technical director: Weta Digital
Taylor Potts ... animator: Scanline VFX
Adam Potvin ... visual effects crew: Scanline VFX
Kiran Prasad ... head of production: MPC
Kevin R. Prato ... visual effects crew: Scanline VFX
Sameer Prem ... digital compositor
Balaji Kutty Premkumar ... digital artist: MPC
Quentin Prenant ... visual effects crew: Scanline VFX
Brennan Prevatt ... compositing supervisor: Scanline VFX
Stewart Probert ... production manager: Clear Angle Studios
Michele Rader ... visualization artist: The Third Floor
Marshall Rainey ... visual effects digital asset manager
Vani Rakesh ... visual effects coordinator: Luma Pictures
Jayesh Rambhiya ... compositor
Kade Ramsey ... digital paint artist: Weta Digital
Jasmin Rasiah ... visual effects artist
Craig Douglas Rattray ... optical lead
Alexandra Rebeck ... visual effects assistant coordinator
Nagardone Amulya Reddy ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Paul Redican ... digital compositor
Werner Reifberger ... modeler: Scanline VFX
Ti Ren ... visualization artist: The Third Floor
Clement Renaudin ... cg supervisor: Luma Pictures
Amélie Rey ... digital compositor: Weta Digital
Lorenzo Ricci ... digital artist: MPC
Susanna Riccio ... visual effects crew: Scanline VFX
Callum Richardson ... visual effects production assistant / witness camera operator
Rain Richardson ... visual effects crew: Scanline VFX
Robert J. Riddell ... effects technical director: Weta Digital
Saysana Rintharamy ... flowline technical director
Ali Rizvi ... fx td: Scanline VFX
Andrew Roberts ... cg supervisor: Scanline VFX
Joshua Robertson ... pipeline td
Kyle Robinson ... previs supervisor
Ismael Alabado Rodriguez ... senior facial modeller: Scanline VFX
Karl Rogovin ... fx td: Luma Pictures
Adrien Rollet ... visual effects artist: Weta Digital
Kasey Maree Rose ... visual effects coordinator
Amaury Rospars ... Lighting Technical Director
Danielle Ross ... visual effects assistant coordinator (as Danielle Sturton)
Sean Roth ... production coordinator: Luma Pictures
Sean Rourke ... visualization editor: The Third Floor
Sean Ruecroft ... previs artist: MPC
Jaymes Ruffin ... asset artist: Luma Pictures
Yves Ruprecht ... lead animator: MPC
Nathan Rusch ... pipeline technical director: Luma Pictures
Sagar Sadhu ... digital compositor
Preetam Saha ... digital compositor
Sagar Sajith ... digital artist
Anjum Sakharkar ... senior environments td
Blake Sala ... tracking and matchmove artist: Luma Pictures
Peter Salter ... senior camera technical director: Weta Digital
Matthew Sandoval ... environment supervisor
Jacob Santamaria ... fx lead: Luma Pictures
Pedro Amaro Alpiarça Santos ... visual effects
Tarkan Sarim ... lead grooming td: Scanline VFX
Sasha Sazanovich ... compositor: Luma Pictures
Christin Scarborough ... visualization artist: The Third Floor
Yoann Schmid ... lighting artist: Scanline VFX
Marc Schoenbeck ... compositing artist: Luma Pictures
Walter Schulz ... crowd department supervisor / crowd supervisor: Scanline VFX
Jean-Baptiste Scraire-Gingras ... visual effects editor
Brendan Seals ... visual effects supervisor: Luma Pictures
László Sebõ ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Paolo Emilio Selva ... head of software engineering
Jaeil Seo ... visual effects crew: Scanline VFX
Nathaniel Seymour ... previsualization artist
Gianfranco Sgura ... lead compositor: Weta Digital
Harshkumar Shah ... creature assistant technical director
Akbar Shamsi ... senior visual effects compositor
Shareef Shanawany ... visual effects crew: Scanline VFX
Jordan Shand ... vad artist: weta digital
Andrew Shanks ... digital compositor
Amrish Sharma ... creature effects artist
Vivek Sharma ... digital compositor
Harri Sharp ... on-set production assistant / visual effects production assistant
James Shaw ... senior environment modeler: Weta Digital
Oscar Sheikh ... visual effects crew: Scanline VFX
Gary Shelley ... roto/paint artist
Kevin L. Sherwood ... visual effects producer: Weta Digital
Dilish Shetty ... senior compositor
Guy Shoshan ... CFX Artist: MPC
Marcela A. Silva ... compositor: Weta Digital
Ganesh B. Singh ... matchmove supervisor: MPC
Kishore Singh ... creature effects supervisor: Scanline VFX
Igor Skliar ... senior shader writer
Bohdan Skrynnyk ... visual effects crew: Scanline VFX
Sam Sloan ... digital compositor: Weta Digital
Dane Allan Smith ... visualization executive producer
Josie Smith ... visual effects artist
Kevin Andrew Smith ... visual effects supervisor: Weta Digital
Nicole Smith ... compositor: Scanline VFX
Ben Soan ... visual effects photographer
Daniel Soltero ... visual effects artist
Abhijith K. Soman ... Compositing Key Artist: MPC
Kevin Souls ... visual effects supervisor: Luma Pictures
Jonas Sperl ... layout technical supervisor: Weta Digital
Doug Spilatro ... visual effects artist
Ridhima Srivastava ... visual effects coordinator
Grace Stephens ... visual effects artist
Jacob Stephens ... layout head of department: Weta Digital
Matteo Stirati ... senior facial modeller: Weta Digital
Michele Stocco ... flowline supervisor: Scanline VFX
Ardenn Stolz ... stereoscopic coordinator: Legendary Entertainment
David Stopford ... visual effects crew: Scanline VFX
Jim Su ... creature supervisor: Scanline VFX
Leon Su ... visual effects crew: Scanline VFX
Olivia Suh ... visual effects crew: Scanline VFX
Dayang Norrafida Abang Suhaili ... digital coordinator: Luma Pictures
Mutsuhide Suzuki ... fx artist: MPC
Michael J. Sweetser ... lead compositor: DNEG
Shiloe Swisher ... visual effects compositor
Attila Szalma ... environment supervisor: MPC
Giuseppe Tagliavini ... compositing supervisor: Weta Digital
Angelia Tai ... visual effects production: MPC
Satoshi Takazawa ... visual effects artist
James Tam ... Stereo Production Coordinator
Kevin Tan ... visualization artist: The Third Floor
Dey Tapajyoti ... texturing & lookdev artist
Dann Tarmy ... additional visual effects supervisor: Scanline VFX
Valerio Tarricone ... senior effects technical director: Scanline VFX
Giulio Tarsitani ... visual effects crew: Scanline VFX
Ahmet Levent Tasel ... senior software developer: Scanline VFX
Louis Tavenier ... visualization artist: The Third Floor
Hesham Tawfik ... visual effects crew: Scanline VFX
Andrew Taylor ... shader technical director: Weta Digital
Francisco Tejo ... visual effects crew: Scanline VFX
Jamie Telfer ... camera technical director: Weta Digital
Sebastien Terme ... lead fx
Eric Tetreault ... digital compositor
Damien Thaller ... digital environment supervisor
Raphael Thiery ... camera technical director: Weta Digital
Ben Thompson ... senior lighting technical director: Weta Digital
Daniel Thomson ... rotoscope artist: Weta Digital
Jon Thorsen ... lead camera td: Weta Digital
Radhakrishna Reddy Tippani ... visual effects
Sunil Kumar Tiwari ... digital compositor
Steven Tom ... visualization artist: The Third Floor
Stephen Tong ... cg supervisor
Joshua Toonen ... lead digital artist
Roohi Topgi ... visual effects crew: Scanline VFX
Fabio Tovar ... visualization artist: The Third Floor
Will Towle ... lead digital compositor
Matthew Traynar ... Software Developer: MPC
Marie Tricart ... Matte Painter: Weta Digital
Leah Trineer ... visual effects crew: Scanline VFX
Saurabh Tripathi ... digital compositor: Luma Pictures
Sarah Trudelle ... r&d project manager: MPC
Denis Trutanic ... senior camera technical director: Weta Digital
Greg Tsadilas ... visual effects crew: Scanline VFX
Hans Tsai ... layout artist: MPC
Yung Sheng Tseng ... digital matte painter: Luma Pictures
Michal Turkowski ... visual effects crew: Scanline VFX
Jackson Tyler ... fx artist: MPC
Ryan Ui ... visual effects crew: Scanline VFX
Davol Uidl ... digital artist: MPC
Ilkka Uitto ... lead visual effects editor: Scanline VFX
Emily Unruh ... line producer: The Third Floor
Christine Uyemura ... key fx artist: MPC
Kulapong Vaiyamugamuygul ... visual effects artist: FX TD
William Van Dao ... visual effects crew: Scanline VFX
James Van Der Reyden ... motion capture td
Jozef van Eenbergen ... lead software developer: MPC
Arnaud Vannesson ... visual effects crew: Scanline VFX
Alexey Vasilyev ... visual effects crew: Scanline VFX
John D. Vaughan ... visual effects accountant
Jan Vavrusa ... digital matte painter: MPC
Cassius Vaz ... stereo producer: DNEG Stereo
Armando Velazquez ... senior compositor
Maegan Veloso ... visual effects crew: Scanline VFX
Anil Kumar Verma ... compositor (credit only) / compositor: mpc film
Michael J. Viera ... compositing supervisor: Scanline VFX
Rob Vigorito ... compositing td
Ayyappadas Vijayakumar ... visual effects editor: MPC
Pau Viladot ... digital compositor
Matthias Villemont ... visual effects artist
Constantin Vilsmeier ... asset artist: Luma Pictures
Scott Vosbury ... visual effects crew: Scanline VFX
Thomas Dane Wagener ... department coordinator: Scanline VFX / stereo coordinator: Scanline VFX
Will Wallace ... technical director
David Chi-Yun Wang ... visual effects crew: Scanline VFX
Pablo Wang ... digital artist
Xuange 'Zyra' Wang ... modeler: Scanline VFX
Chris Waters ... elements team: Canada Unit, DNEG
Martin Toby Watson ... senior layout technical director: Scanline VFX
Tamara Watts Kent ... production visual effects producer
Hazel Weatherall ... digital artist: 3D Scanning
Kevin Wei ... fx technical director: Luma Pictures
David Weinstein ... visualization artist: The Third Floor
Shelley Welch ... visual effects crew: Scanline VFX
Daniel Wennerholm ... visual effects crew: Scanline VFX
Florian Werzinski ... shading technical director: Weta Digital
Shubham Wharavadekar ... visual effects artist
Liam Whitehouse ... modeller
Albert Whitemore ... visual effects assistant coordinator: Hawaii Unit
Tyler Whitman ... visual effects assistant editor
Ryan Wieber ... visual effects crew: Scanline VFX
Robert Wiese ... visualization lead: The Third Floor
Rudy Wijaya ... previs artist: MPC
Hunter L. Williams ... fx technical director: Luma Pictures
Michel J. Williams ... visualization artist: The Third Floor
Robin Williams ... visual effects production manager
Robert A. Willis ... visual effects crew: Scanline VFX
Nicholas Wilson ... lead fur groomer: Weta Digital
Andrew Winters ... visual effects artist
Martin Wiseman ... visual effects bidding producer: Weta Digital
Karol Wlodarczyk ... asset: Weta Digital
Derek Wolfe ... visual effects artist
Mike Wood ... digital matte artist
Cordelia g Woods ... Paint
Ed Wou ... visual effects crew: Scanline VFX
Wendi Harris Wu ... rigger: Scanline VFX
Rui Xu ... visual effects crew: Scanline VFX
Xiaoling Xu ... visual effects coordinator
Shyam V. Yadav ... visual effects lead data wrangler (as Shyam 'Toast' Yadav)
Howard Yan ... accountant: Scanline VFX
Hang Yang ... effects artist
Tiffany Yee ... visualization artist: the third floor inc.
Robert Yeh ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Ching-Kai Yen ... visual effects crew: Scanline VFX
Jeremy Yeokhoo ... visual effects crew: Scanline VFX
Sinae Yi ... visual effects crew: Scanline VFX
Baek Yiseul ... fx artist: Luma Pictures
Kin Yiu ... visual effects coordinator
Aleksandar Yochkolovski ... cross-show lead lighting/lookdev: MPC Montreal
Liu Yongli ... embedded fx td: MPC
Cobol Yu ... visual effects crew: Scanline VFX
Sungbu Yu ... visual effects crew: Scanline VFX
Asim Zaidi ... visual effects technical and pipeline support: Scanline VFX
Estívaliz Zaragoza ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Zachariah Zaubi ... visual effects crew: Scanline VFX
David Zeng ... pipeline technical director
Laura Zentil ... head of talent: The Third Floor
Peter Zhaoyu Zhou ... previs/postvis artist: MPC India
Yinuo Zhou ... visual effects coordinator: Scanline VFX
Honghao Zhu ... lighting artist: Luma Pictures
Andrew Zink ... cg supervisor: Luma Pictures
Ruben Gerardo Alfaro Moreno ... visual effects (uncredited)
Tim Allison ... roto/paint artist: Luma Pictures (uncredited)
Pip Ashton ... visual effects coordinator (uncredited)
Pascal Blais ... head of animation: MPC (uncredited)
Auralie Blanchette ... 3d environment artist: MPC (uncredited)
Sarah Boucherit ... visual effects artist (uncredited)
Matthew Eng ... visual effects artist (uncredited)
Mark Fletcher ... screen graphics designer (uncredited)
Alonso Benavente Fortes ... production operations engineer: MPC (uncredited)
Samuel Harrison ... Data Wrangler: Weta Digital (uncredited)
Michael Heintzelman ... creature design: archivist for Amalgamated Dynamics (uncredited)
Kay Hoddy ... senior roto artist (uncredited)
Mareike Janik ... visual effects crew: Scanline VFX (uncredited)
Matthew Jeng ... motion capture technical director (uncredited)
Erika A. McKee ... uncredited
Martin Mirola ... visual effects crew: Scanline VFX (uncredited)
Ruthie Nielsen ... motion r&d technical director: Weta Digital (uncredited)
Anthony Poon ... visual effects editor: Scanline VFX (uncredited)
Vishnu Premachandran ... digital artist (uncredited)
Kranti Sarma ... head of studio: MPC (uncredited)
Smijith Sathian ... digital resource administrator: mpc films (uncredited)
Graham Saxby ... rotoscope artist: Weta Digital (uncredited)
Michael Scheffler ... system administrator: Scanline VFX (uncredited)
Andrea Schiavone ... compositor (uncredited) / digital compositor: Luma Pictures (uncredited)
Lew Silver ... department manager: MPC London (uncredited)
Kendall Spraggins ... visual effects artist (uncredited)
Michael Treder ... visual effects production: MPC (uncredited)
Vanessa Velasquez ... technology: Double Negative (uncredited)
Josiah Warbrick ... rotoscope artist: Weta Digital (uncredited)
Rebecca Wells ... paint & roto artist: Luma (uncredited)

Stunts 

Lee Adamson ... stunt performer / utility stunts
Terry Ahue ... stunt performer
Alina Andrei ... stunt double: Eiza Gonzalez / stunt performer
Yoshinao Aonuma ... stunt performer
James Ban ... stunt performer
Damien Bryson ... stunt performer
Bradd Buckley ... stunt performer
James Burghardt ... stunt performer
Bonnie Campanella ... stunt performer
Robbie Clissold ... stunt performer
Whitney Coleman ... stunt double: Millie Bobby Brown / stunt performer
Grace Conlon ... stunt performer
Craig H. Davidson ... stunt performer
Kekai Davidson ... stunt performer
Mana Hira Davis ... stunt performer (as Mana Davis) / stunts
Darvin Dela Cruz ... stunt performer / stunts
Dorian Djoudi ... stunt performer: Hong Kong Swat team and Pedestrian
Crystal Dzigas ... stunt performer
Sam Elia ... safety supervisor: second unit
Jimena Ferrante ... stunt performer / stunts
Jeremy Fitzgerald ... stunt double: Alexander Skarsgard / stunt performer
Sebastian Foxx ... stunt actor
Darin Fujimori ... stunt performer / stunts
Kai Garcia ... stunt performer
Kyle Gardiner ... stunt coordinator
Dustin Geiger ... stunt performer
Jenn Grundstad ... stunt office manager
Garreth Hadfield ... stunt performer
Reid Harper ... stunt performer
Riley Harper ... stunt coordinator: additional photography / stunt performer
Thomas Robinson Harper ... stunt coordinator
Mark Andrew Healey ... stunt performer
Scout Schoenfeld Hendrickson ... stunt performer (as Scout Hendricks)
Carlos A. Herzer ... precision driver
Shinji Ikefuji ... stunt performer
Kevin L. Jackson ... stunt performer (as Kevin Jackson) / stunt rigger
Ben Jenkin ... stunt performer (as Ben Jenkin)
Noah Johnson ... stunt performer
Shawn Kautz ... lead stunt rigger / stunt coordinator: second unit / stunt rigging coordinator
Brian L. Keaulana ... stunt performer
Ha'a Keaulana ... stunt performer
Kaillie Keaulana ... stunt double: for Kaylee Hottle/Jia
Ross Keaulana ... stunt performer (as Russ E. Keaulana)
Rumi Kikuchi ... stunt performer
Jacob Ryan Kilfoyle ... stunt performer
Danny Kim ... stunt performer
Alex Kuzelicki ... stunt performer
Ri-Jie Kwok ... stunt performer
Amber Lamarca ... stunt performer
Jace Lee ... stunt actor / stunt performer
Blake Lindsell ... stunt performer
Kenny Low ... stunt performer
Jess Lundgren ... stunt performer (as Jess Ka'ala Lundgren)
Xanthia Marinelli ... stunt double: Eiza Gonzalez
Lance Masa ... stunt performer
Holly McCredden ... stunt double: Rebecca Hall
John Meier ... stunt performer (as John C. Meier) / stunts
Kimo Miranda ... stunt performer
Ryan Moniz ... stunt performer
Brittany Morris ... stunt performer
Robert J. Morton ... stunts
Matt Mullins ... stunt performer
Daniel Nelson ... stunt double: Alexander Skarsgard
Andy Owen ... stunt performer / stunt rigger
Jim Palmer ... stunt performer
Jason Patterson ... stunt performer / utility stunts
Brian Phillips ... stunt performer
Bryan Phillips ... stunt performer
Gary Price ... stunt performer
Melvin N. Puu ... stunt performer
Rush Randle ... stunt performer
Rob Ravana ... stunt performer
Carly Rees ... stunt performer
Fairai Richmond ... stunt performer
Dalton Rondell ... stunt performer
Makua Rothman ... stunt double: for Julian Dennison/Josh (as Mahuaki Rothman)
Mike Rufino ... stunt performer
Todd Sells ... stunt performer / utility stunts
Hannah Shin ... stunt double: for Kaylee Hottle/Jia / stunt performer
Ben Siemer ... stunt performer
Angela Sippel ... stunt performer
Mark Tearle ... stunt driver / stunt performer / utility stunts
Carla Thexton ... safety diver
Jason Tubbs ... stunt driver
Nick Turello ... stunt actor
Steve Upton ... stunt rigging foreman / utility stunts
Darrell Walshe ... stunt performer
Lena Wang ... stand-in
Steven Wang ... stand-in: Ronny Chieng / stand-in: Shun Oguri
Todd Warren ... additional stunt coordinator / stunt performer
Jarotai Wong ... stunt performer
Kofi Yiadom ... stunt performer
Albert Mambo ... stunt performer (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Charlie Adams ... lighting technician
Lorenza Amato ... lighting technician
Joshua Atkin ... lighting technician: additional photography
Stephen Bacquet ... lighting technician
Dana Baker ... best boy grip
Fernando Barrios ... rigging grip sub forman
Carlos Benavides ... electrician
Glen Bielenberg ... digital led technician & programmer
Mark Bills ... senior lighting assistant
Chris Birdsong ... key grip: second unit - Hawaii Unit
Brian Bishop ... rigging grip gang boss: Hawaii Unit
John Bratlien ... rigging best boy electric: additional photography
Alex Brinkworth ... lighting technician
Nick Budding ... lighting technician
Leroy Button ... second assistant camera
Jack Cale ... lighting technician
Stu Carl ... grip
Todd Carmody ... whs liason rigger
Ruben Carrillo ... camera operator
Scott Chase ... grip
Pete Chiaramonte ... bts cinematographer
Simon Christidis ... camera operator: underwater
Bailey Clark ... lighting technician: additional photography
Danny Cochran ... rigging grip
Shaun Conway ... gaffer
Benji Copping ... dolly grip assist (as Benjamin Copping)
Toby Copping ... key grip
Aaron Cordery ... lighting technician
Eric Arnold Cortez ... fixture technician (as Eric Cortez)
Jimmy Cox Jr. ... fixtures technician: additional photography
Andrae Crawford ... first assistant camera: additional photography
Hilary Crombie ... second assistant camera: "b" camera
Michael Cronin ... dolly grip: "b" camera: second unit (as Michael Patrick Cronin)
Rebecca Crowe ... first assistant camera: "a" camera, second unit
Rodrigo Cruz ... Camera P.A.
Richard Dabbs ... second assistant camera: Hawaii Unit
Scott Dolan ... camera operator: "b" camera, second unit
Zack Dougan ... rigging electrician
Tom Doyle ... second unit lighting technician
Duke Duvauchelle ... rigging electric
Eric Dvorsky ... aerial camera technician
Justin Edgerly ... watchout operator
Will Edmunds ... first assistant camera: "b" camera, second unit
Simon England ... first assistant camera: "a" camera
Alexander Eremin ... grip: second unit, Hawaii Unit
Devon Fernandez ... digital utility: additional photography
Michael Ficara ... lighting console programmer: second unit - Hawaii Unit
James Thomas Flynn ... fixtures technician
Henry Fordham ... grip
Mike Gerzevitz ... electrician
Corey Gineris ... drone pilot
Jack Glenn ... dolly grip
Matthew Golder ... offset lighting console programmer
James Goldman ... camera operator: "b" camera/steadicam operator
Dylan Goss ... aerial director of photography: Hawaii Unit
Peter Graf ... aerial camera system technician
Jeremy Griffiths ... rigging grip
Molly Grosvenor ... grip trainee
Sami Gustafsson ... lighting technician
Matthew Harding ... digital imaging technician: second unit
Rick Harris ... key rigging grip
Brandon Harrison ... practical lighting technician
Zack Haskell ... drone camera operator
Stephen Head ... rigging electric system designer
Orlando Hernandez ... gaffer: additional photography
Jason Hindman ... fixtures best boy / fixtures best boy/additional photography
Katelyn Holzer ... camera production assistant
Robert Howie ... digital imaging technician
Frank Hruby ... camera operator
Steele Hunter ... best boy rigging grip
Andrew Jackson ... video assist
Adrian Jebef ... digital imaging technician: additional photography
Paul Johnstone ... practical electrician
Jordan C. Kadovitz ... hd video assist: additional photography
Robert Kahsen ... rigging grip
Kevin Kersting ... grip
Chris Kieffer ... video graphics supervisor
Francisco Sonic Kim ... grip: additional photography
Kevin Kim ... lighting technician: additional photography
Sean Kisch ... assistant camera: Hong Kong Unit
Syd Klinge ... drone visual observer
Jake Koning ... second assistant camera: "a" camera, second unit
Jason Lamport ... fixtures technician
Al LaVerde ... rigging grip
Julian Lawrence ... digital imaging technician: second unit, Australia Unit
John M.H. Lee ... rigging electrician: Hawaii Unit
Mark Levey ... lighting technician
Jay A. Lind ... best boy grip: second unit
Matthew Linfoot ... on-set best boy
Allen Liu ... grip
Matthew Love ... digital imaging technician: second unit
Gerard Mahony ... grip
Brandon Mastrippolito ... 2nd unit
Steve Mathis ... gaffer: second unit, Hawaii Unit
Kevin Matz ... lighting console programmer: Hawaii Unit
Josephine McAvenna ... on set lead rigger
Hamish McCorkindale ... grip: second unit
Scott Medcalf ... lighting technician
Chris Milani ... aclt: Hawaii Unit
Kevin J. Miller ... set lighting technician: additional photography
Daisuke Dice Miyake ... grip
Darin Moran ... director of photography: Hong Kong Unit
Matthew Morrissey ... playback supervisor
Allen Mozo ... set lighting technician
Ryan Murray ... loader: additional photography
Jeff Murrell ... gaffer
Karen Neal ... props
Edmund Ng ... video operator: second unit, Australia Unit
David B. Nowell ... aerial director of photography: Australia Unit (as David Nowell)
Luis Olivares ... video operator: main unit, Australia Unit
Derek Page ... rigging console programmer
Travis Panarisi ... rigging gaffer: additional photography
Danny Park ... loader
Jordan Perry ... lighting technician
Kevin Perry ... best boy electric: additional photography
Jason Poole ... best boy
Christina Presley ... video utility: second unit, Hawaii Unit
David Presley ... video assist: second unit, Hawaii Unit
Roham Rahmanian ... director of photography: additional photography
Anysha Rankin ... camera loader
Sean Roberts ... fixtures foreman / fixtures foreman: additional photography
Matt Robinson ... lighting technician
Travis Samson ... drone tech
Martin Schaer ... camera operator: "a" camera, Australia
Ricky Schamburg ... first assistant camera: "b" camera
Rod Scott ... rigging grip
David A. Seekins ... first assistant camera: "a" camera, second unit
Beau Selwood ... lighting technician
Eamon Shannon ... rigging grip
Brad Shield ... director of photography: second unit, Australia Unit
Alan Shultz ... dolly grip
Tom Slattery ... video graphics
Hannah Smith ... assistant camera
Roxanne Stephens ... second assistant camera: "a" camera, second unit, Hawaii Unit
Nathan Stern ... second assistant camera: "b": camera
Matt Kevin Stone ... led technician
James 'Biff' Thomsen ... lighting technician
David Thomson ... key rigging grip: Australia Unit
Greg Tidman ... 2nd Unit Key Grip
David Tilburey ... senior lighting technician
Don Tomich ... rigging gaffer: Hawaii
Les T. Tomita ... key grip
Jackson Tuchscherer ... senior practical electrician
Mitchell Ursetta ... lighting technician
Vince Valitutti ... still photographer
Ivan Valjan ... grip
Ignacio Viso Sande ... camera production assistant
Michael Vivian ... dolly grip: "a" camera
Mitch Wanless ... digital imaging technician assistant: dailies
Jimmy Ward ... first assistant camera: "b" camera
Peter Whitby ... lighting desk operator
Justin White ... led technician
Jeremy Wisham ... dolly grip: "a" camera, second unit
Satoshi Yamazaki ... best boy grip: additional photography
Justin Zaffiro ... second assistant camera: "a" camera
Chuck Zlotnick ... still photographer
James 'Biff' Thomsen ... Chief Lighting Technician (uncredited)

Animation Department 

Daniel Alvite ... animator
Rahul Bhadri ... key animator: MPC Montreal
Pascal Blais ... hod: MPC
Chakkarin Chansuk ... key animator
Kevin Cochet ... Animation Department Manager: MPC
Rod Dimayuga ... senior animator
Ben Folkman ... lead animator: Weta Digital
Guilherme Gazzoni ... animator
Meghana Gupte ... senior animator: Scanline VFX
Nicholas Hogan ... animator
Lenny Holmdahl ... buyer
Jubey Jose ... animator
Alice Joubin ... animator
Kevin Labanowich ... senior animator
Michael Langford ... animation supervisor
Juan Alberto Garcia Leon ... animator
Ariel Rafael Suero Medina ... senior animator: MPC
Nicolas Morel ... character designer
Benjamin Mulot ... animator
Lucas Nunes ... animator
Yusra Rabia ... animator
Marco Röth ... lead motion
Alejandro Solorzano ... animator: Luma Pictures
Alisha Steinberger ... layout artist
Tatiana Tchoumakova ... animator
Phan Wiantrakoon ... animator
Josh Wood ... animator
Mélanie Pango ... assistant animator (uncredited)
Amr Sharaki ... td animation (uncredited)

Casting Department 

Claudia Allison ... casting associate: australia
Nikki Barrett ... australia casting by / casting by: australia
Johanna Bautista ... extras casting director / extras casting
Jacqueline Cryan ... casting associate (as Jacqueline Cadiente)
Bud Hopes ... extras casting
Krista Husar ... casting associate
Nicole Leo ... extras casting assistant
Marie Medina ... extras casting assistant
Djinous Rowling ... casting assistant
Georgia Simon ... adr voice casting
Natalie Wall ... casting associate: australia

Costume and Wardrobe Department 

Emily G. Ackerman ... costume production assistant
Carrie Arakaki ... key costumer
Javier Arrieta ... costume supervisor
Julie Barton ... set costumer
Susan Booth ... costume maker
Phillip Boutte Jr. ... costume concept artist
Steven Butler ... key costumer
Erin Louise Cardoo ... costume coordinator
Siobhan Claridy ... costumer
Charlie Dicus ... principal set costumer
Aaron Ellis ... set costumer
Hannah Greene ... fabric buyer
Jamella Hassan ... set costumer
Lindsey Kear ... assistant costume designer
Melody Koerber ... costumer
Maddy Lord ... set costumer
Josh Mar ... costumer
John Ringhoff ... ager/dyer
Ivory Stanton ... head ager/dyer
Ellie Suffolk ... costume assistant
Kerry Thompson ... costume supervisor
Samantha Walker ... costumer: cast
Julie Willis ... additional wardrobe
Tricia Yoo ... principal set costumer
Sunshine Yuen ... wardrobe assistant

Editorial Department 

Debajit Barman ... editorial supervisor: DNEG
Jason Beale ... post-production executive
Pete Beaudreau ... additional editor
Jesse Chapman ... additional editor
Dan Delaney ... post-production & it engineer: Australia Unit
Leeza Diott ... dailies manager
Jason Dougherty ... dailies engineer
Bob Ducsay ... additional editor
Emily Faw ... image scientist
Richard Flores Jr. ... colorist: dailies (as Rich Flores)
Kala'e Frank ... post-production coordinator
Laura Geucherian ... senior finishing producer
Bernie E. Gomez ... first assistant editor
Mitchell Goodwin ... editorial production assistant: Australia Unit
Joe Ken ... senior finishing editor: Company 3
JoAnne Ji Kim ... vp post-production technology
Tom Klane ... dailies technician
Zachary Korpi ... color assistant
Philip Marvin ... digital intermediate associate producer
Christopher McDonald ... dailies technician: additional photography
Adam Michna ... BTS Editor
Adam Nazarenko ... additional digital intermediate colorist
Shane O'Connor ... colorist: dailies: additional photography
John Ottman ... editorial consultant
Richard Pearson ... additional editor (as Rick Pearson)
Jared Pecht ... additional 3d colorist
Kath Raisch ... colorist: dailies post production
Stephen Regnier ... location systems engineer: EC3, dailies
Alexis Ross ... dailies producer: EC3, dailies
Stefan Sonnenfeld ... executive producer: Company3/senior colorist
John St. Laurent ... colorist: dailies: additional photography
Ian Sullivan ... digital intermediate accountant
John Tripp ... color assistant
Kyle Walczak ... assistant editor
Bobby Williams ... post-production coordinator
Clark Zijun Zhu ... editor (as Clark Zhu)

Location Management 

Nicolai Aladieff ... location assistant
Karina Chow ... assistant location manager: Hong Kong Unit
Jessica Cole ... location manager
Lauren Cooper ... location manager
Alyssa DiMare ... location production assistant
Leann Emmert ... supervising location manager
Chelsea Genova ... location coordinator
Sarah Goller ... key assistant location manager
Lexington Graham ... assistant location manager
Pono Guerrero ... key assistant location manager
Shelby Harper ... assistant location manager
Kent Jackson ... key assistant location manager
Thor Kjartansson ... supervising location manager: Iceland
Brandon Marlan ... key assistant location manager
Colin McDougall ... location manager: Hong Kong Unit
Zachary Quemore ... key assistant location manager
Melissa K. Shipman ... key assistant location manager
Brandon Tapati ... assistant location manager
Emily Thallon ... location assistant

Music Department 

Peter Afterman ... music supervisor
Shwan Askari ... additional synth programming
Sara Barone ... orchestrator
Clint Bennett ... music editor
Jane Berry ... music coordinator
Gevorg Chepchyan ... technical score engineer
Antonio Di Iorio ... composer: additional music
Nicholas Fitzgerald ... additional temp music editor
Michiel Groeneveld ... music production services
Opie Gruves ... music re-mixing coordinator
Junkie XL ... score mastering (as Tom Holkenborg) / score mixer (as Tom Holkenborg) / score producer (as Tom Holkenborg) / score programmer (as Tom Holkenborg)
Peter Kohrman ... technical score engineer
Alison Litton ... music supervisor
Matthew Pusti ... composer: additional music - Previsualization
Jarrod Royles-Atkins ... additional synth programming
Patrick Savage ... musician
Steven Silvers ... additional synth programming
Jacopo Trifone ... technical score engineer
Daniel Waldman ... music editor

Script and Continuity Department 

Barbara Abelar ... script supervisor: second unit, Hawaii Unit
Samantha C. Kirkeby ... script supervisor: additional photography
Kerry Lyn McKissick ... script supervisor

Transportation Department 

Neil Brice ... driver
Ian 'Nobby' Clark ... transport manager
Mitch Connell ... driver: Hawaii Unit
Michael Connor ... transportation captain
David W. Dale ... driver: additional photography
Mark Dobkousky ... picture car captain
Spencer Faulkner ... unit driver
Trent Hara ... transportation office clerk / transportation
Mark 'Lurch' Houstein ... swing driver
Kenneth Theodore Kaplan ... transportation co-captain
Myles Kawakami ... transportation captain: second unit, Hawaii Unit
Scott W. Kitchen ... mechanic
James Richard Loding ... driver (as James Loding)
Stuart Lynch ... assistant transportation manager
Anthony Miller ... unit driver
Robert J. Morton ... transportation captain: second unit
Adam Pinkstaff ... transportation captain
Marc Porterfield ... driver
Shalie Sweetnam ... production driver: Director
Lucy Vecchio ... transportation coordinator: Australia Unit
Kayla Weatherall ... transportation coordinator
John Willoth ... transportation captain: additional photography

Additional Crew 

Andrew Allen ... dive supervisor
Wendy Altman-Cohen ... principal eyewear
Kye Appleton ... on-set production assistant
Mayank Badhwar ... marketing consultant
Miguel A. Baez Jr. ... military technical advisor
Angela Barac ... pre-production production coordinator
Cassandra Barbour ... Rights and Clearances / rights and clearances
Jon Baxter ... production assistant
Samara Bay ... dialect coach: Demian Bichir
Philipp Besa ... second assistant accountant
Maddison Bolesworth ... assistant: Ms. Hall
Marcy Brooks ... studio teacher
Paige Brown ... assistant: Ms. Brown
Talia Buckberry ... assistant production coordinator
Grace Jane Burford ... intern: Legendary Entertainment
Maree Burke ... second assistant accountant
John Burns ... set medic
Ross Cairns ... construction manager
Sue Chipperton ... wrangler
Mannveer Choudharry ... voice artist (as Manveer Choudhary)
Christopher Coffman ... assistant: Mr. Garcia
Lacey Coop ... production assistant
Kyle Cooper ... main titles designer: Prologue Films
Cass Courchessne ... payroll clerk
Susan Dale ... second assistant accountant
Cameron I. K Davis ... medic
Kaleb Day ... key set medic: Australia Unit
Czar Jerome De Guzman ... production staff
Jason De Meo ... key second assistant accountant
Jim Dendrinos ... production assistant
Mark Desch ... assistant craft service: additional photography
Michael Dorner ... payroll accountant
Ashley Douglass ... assistant director
Kyle Drummer ... second assistant accountant
Eric Dvorsky ... aerial ground coordinator
James Edinger ... accounting clerk
Terry Edinger ... production controller
Sam Elia ... safety advisor / safety supervisor: second unit
Peter Eszenyi ... screen graphics
Kiawe Farr ... production assistant
Erik Fenske ... set medic
Gabe Figueroa ... cast assistant: additional photography
James Fitchett ... production assistant
Stewart Flannery ... production assistant
Tony Fontanez ... actor
Kristin Fowler ... post-production coordinator
Louis Francavilla IV ... production assistant
Giela Fredman ... key first assistant accountant
Jacob Friedheim ... production assistant
Angela Galvan ... production assistant
Karen Gardner ... second assistant accountant
Martin Garner ... playback graphics coordinator
Kate Garside ... assistant production coordinator (as Kate Weatherly) / production coordinator: second unit (as Kate Weatherly)
Zoila Gomez ... travel coordinator: ATL
Gerri Valentina Gonzalez ... marketing manager: Luma Pictures
Olivia Gordon ... assistant: Mr. Bichir
Duyen Hackett ... caterer: Hong Kong
Derek Hall ... studios: Hawaii
Disney Hall ... assistant: Ms. Parent
Karleen Harrington ... production assistant
Roberto Harrison ... stand-in
Barry Havenga ... stand-in and photo double
Lou Henry ... first assistant accountant
Sharon Hewitson ... second assistant accountant
Gemma Hickmott ... accounts clerk
Alexa Hinds ... set production assistant: second unit
Liz Holland ... production assistant
Zack Hosseini ... production assistant
Bradley Howard ... construction manager (as Bradley Joseph Howard)
George J. Hrico ... assistant production office coordinator
Caroline Hughes ... first team production assistant: second unit
Olivier Jean ... screen graphics
Eva Jensen ... studio teacher
Dais Kasagawa ... key set production assistant
Daniel Keating ... production assistant
Angela Kenny ... production accountant: Australia Unit
Travis Kerr ... second assistant accountant
Karla Kieffer ... playback coordinator
Corey Knef ... set production assistant
Courtney LaBree ... production coordinator
Bayan Laird ... svp of business and legal affairs
Alice Lanesbury ... picture double: Rebecca Hall / stand-in and body double
Roxann Langlois ... travel coordinator
Cody Lassiter ... content protection manager
Washington Lee ... payroll accountant
Vito Leo ... stand-in: Julian Dennison
Jacob Leonard ... production assistant
Victoria Liu ... picture double: Jessica Henwick
Ajax Maharlika ... Travel Assistant
Ryan Makepeace ... travel and accommodation coordinator
Jack Martin ... production assistant
Amilia Matthews ... creative services
John McCormack ... Catering Assistant
Nicholle McMurtrie ... post production accountant: Australia (as Nicholle Leahy)
Sean Mears ... production assistant
Leah Mizrahi ... assistant: Mr. Skarsgård
Moses Munoz ... production assistant
Nicole Nakamoto ... key second assistant accountant
Frédéric North ... camera pilot: Hong Kong Unit / pilot (as Fred North)
David Paris ... pilot
Tracey Parker ... production assistant
Vincent Parker ... playback software engineer
AjaLee Pascual ... second second assistant accountant
Lillian Paterson ... on-set production assistant
Jessica Pennington ... adr loop group
Jessica Perez ... rights and clearances
Andrew Pescara ... production assistant
Geoffrey Petersen ... production secretary: additional photography
Julianna Politsky ... coordinator
Ahmad Popal ... production assistant
Tanika Pratt ... clearance administrator
Candice Preddy ... production coordinator
Connor Reardon ... Production Assistant: Physical Production - Legendary / assistant: Joe Caraccciolo: additional photography
Mohammed Hamza Regragui ... production assistant: Maroc
Priscilla Richardson ... set teacher
Julie Richheimer ... assistant: Mr. McLeod
Sean Rigby ... safety supervisor
Estefania Rivas ... production assistant: Luma Pictures
Ryan Robertson ... main title executive producer
Matt Rock ... recruiter
Gabrielle Rogers ... dialect coach: Shun Oguri
Katalin Rogers ... assistant: Mr. Rogers
Marina Rubin ... accounting clerk
Margaret Russell ... construction nurse (as Margaret Joy Russell)
Bettina Russo ... studio teacher
Daniella Said ... assistant: Mr. Garcia
Cheryl Sakai ... production secretary
Jenny Sandell ... production coordinator
Joelle-Lyn Sarte ... assistant production coordinator
Sam Schlenker ... Art Director: Main Title Sequence
Dana Schneider ... jeweler
Isabelle Scott ... accounts assistant
Rhianna Shaheen ... office production assistant
Karen Sharp ... accounts assistant
Rayyan Siddiqui ... production assistant
Deborah Simmrin ... unit publicist
Joshua Smith ... production coordinator: additional photography
Morgan Smith ... rights and clearances
Gordon Spurs ... screen graphics
Lucas Stark ... production assistant
Xylena Strange ... accounting clerk
Paul Straw ... assistant production coordinator: additional photography
Gary Sundt ... assistant: Mr. Wingard
Jason Szabo ... stand-in
Emily Tate ... production secretary
Tabitha Tendolle ... key second assistant accountant
Eric W. Thompson ... production lawyer
Sharon Tribolet ... payroll accountant
Jodi Tripi ... stock footage research
Hine Tuaeu ... payroll accountant
Ryan Unicomb ... production assistant
Valerie Flueger Veras ... senior vp post-production: Legendary Entertainment
Timothy Villarreal ... head of assets & archives
Greig Wagner ... production assistant
Lindsey Washington ... payroll accountant
Becca Weston ... set production assistant
Prudence Williams ... first assistant accountant
Jeff Winn ... key craft service: additional photography
Eric Witherly ... second assistant accountant
Ryan Witherly ... second assistant accountant
Morgan Woodbry ... second assistant accountant
Cynthia Young ... key second assistant accountant
Brett Young-Fountain ... first assistant accountant
Katie Zaslaw ... production accountant
Leslie Zules ... production assistant: storyboards
Ben Schoen ... end crawl by (uncredited)

Thanks 

Michael Dougherty ... the producers wish to thank (as the MonsterVerse directors)
Gareth Edwards ... the producers wish to thank (as the MonsterVerse directors)
Jacob Grode ... the producers wish to thank
Matthew Pusti ... the producers wish to thank
Jordan Vogt-Roberts ... the producers wish to thank (as the MonsterVerse directors)
Robert Ming Wylie ... the producers wish to thank

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed