Edit
A Series of Unfortunate Events (TV Series 2017–2019) Poster

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Barry Sonnenfeld ... (10 episodes, 2017-2019)
Bo Welch ... (5 episodes, 2017-2019)
Mark Palansky ... (2 episodes, 2017)
Allan Arkush ... (2 episodes, 2018)
Loni Peristere ... (2 episodes, 2018)
Liza Johnson ... (2 episodes, 2019)
Jonathan Teplitzky ... (2 episodes, 2019)

Series Writing Credits  

Joshua Conkel ... (3 episodes, 2018-2019)
Emily Fox ... (1 episode, 2017)
Sigrid Gilmer ... (3 episodes, 2018-2019)
Daniel Handler ... (25 episodes, 2017-2019)
Tatiana Suarez-Pico ... (1 episode, 2017)
Joe Tracz ... (14 episodes, 2017-2019)

Series Cast  

Neil Patrick Harris ...  Count Olaf 25 episodes, 2017-2019
Patrick Warburton ...  Lemony Snicket 25 episodes, 2017-2019
Malina Weissman ...  Violet Baudelaire 25 episodes, 2017-2019
Louis Hynes ...  Klaus Baudelaire 25 episodes, 2017-2019
K. Todd Freeman ...  Arthur Poe 25 episodes, 2017-2019
Presley Smith ...  Sunny Baudelaire 25 episodes, 2017-2019
Usman Ally ...  Hook-Handed Man 22 episodes, 2017-2019
Jacqueline Robbins ...  White Faced Woman #1 19 episodes, 2017-2019
Matty Cardarople ...  Henchperson of Indeterminate Gender 19 episodes, 2017-2019
Joyce Robbins ...  White Faced Woman #2 19 episodes, 2017-2019
John DeSantis ...  Bald Man 18 episodes, 2017-2019
Lucy Punch ...  Esmé Squalor 14 episodes, 2018-2019
Dylan Kingwell ...  Quigley Quagmire / ... 14 episodes, 2017-2019
Tara Strong ...  Sunny 11 episodes, 2017-2018
Nathan Fillion ...  Jacques Snicket 10 episodes, 2018
Patrick Breen ...  Larry Your-Waiter 10 episodes, 2017-2019
Sara Canning ...  Jacquelyn 10 episodes, 2017-2018
Avi Lake ...  Isadora Quagmire 9 episodes, 2017-2019
Will Arnett ...  Father 8 episodes, 2017
Cobie Smulders ...  Mother 8 episodes, 2017
Kitana Turnbull ...  Carmelita Spats 8 episodes, 2018-2019
Allison Williams ...  Kit Snicket 8 episodes, 2018-2019
Sara Rue ...  Olivia Caliban 7 episodes, 2018
Cleo King ...  Eleanora Poe 6 episodes, 2017-2018
Darcey Johnson ...  Trolleyman 6 episodes, 2017-2019
Roger Bart ...  Vice Principal Nero 4 episodes, 2018-2019
Tony Hale ...  Jerome Squalor 4 episodes, 2018-2019
Kerri Kenney ...  Babs 4 episodes, 2018-2019
Joan Cusack ...  Justice Strauss 4 episodes, 2017-2019
Chris Gauthier ...  Phil 4 episodes, 2017-2019
BJ Harrison ...  Mrs. Bass 4 episodes, 2018-2019
Aasif Mandvi ...  Uncle Monty 4 episodes, 2017-2018
Catherine O'Hara ...  Dr. Orwell 4 episodes, 2017-2018
Barry Sonnenfeld ...  Ike Anwhistle / ... 4 episodes, 2017-2018
Robbie Amell ...  Kevin 3 episodes, 2018-2019
Alfre Woodard ...  Aunt Josephine 3 episodes, 2017-2018
Richard E. Grant ...  Man with Beard But No Hair 3 episodes, 2019
Beth Grant ...  Woman with Hair But No Beard 3 episodes, 2019
Kevin Cahoon ...  Hugo 3 episodes, 2018-2019
Kassius Nelson Kassius Nelson ...  Fiona 3 episodes, 2019
Carol Mansell ...  Elder Jemma 3 episodes, 2018-2019
Bonnie Morgan ...  Colette 3 episodes, 2018-2019
Timothy Webber ...  Jimmy 3 episodes, 2017-2019
Luke Camilleri ...  Gustav 3 episodes, 2017-2018
Daniel Handler ...  Fish Head Salesperson 3 episodes, 2017
Rob LaBelle ...  Taxi Driver 3 episodes, 2017-2019
Lauren McGibbon ...  Perky Volunteer 3 episodes, 2018-2019
Malcolm Stewart ...  Mr. Remora 3 episodes, 2018
Arielle Tuliao ...  Volunteer Singer #1 3 episodes, 2018-2019
Cynthia Mendez ...  Volunteer Singer #4 3 episodes, 2018-2019
Don Johnson ...  Sir 2 episodes, 2017
David Alan Grier ...  Hal 2 episodes, 2018
Rhys Darby ...  Charles 2 episodes, 2017
John Bobek ...  Bearded Man 2 episodes, 2018
Max Greenfield ...  Denouement Brothers 2 episodes, 2019
Morena Baccarin ...  Beatrice 2 episodes, 2019
Ithamar Enriquez ...  Hector 2 episodes, 2018
Mindy Sterling ...  Elder Anabelle 2 episodes, 2018
Ken Jenkins ...  Elder Sam 2 episodes, 2018
Loretta Walsh ...  Norma Rae 2 episodes, 2017
David Burtka ...  Mr. Willums 2 episodes, 2018
Lossen Chambers ...  Mrs. Morrow 2 episodes, 2018
Patrick Keating ...  Town Father 2 episodes, 2017
Trent Redekop ...  Cesar 2 episodes, 2017
Keith Dallas Keith Dallas ...  Truck Driver (Evander) 2 episodes, 2017
Kevin Chamberlin ...  Man in Plaid Pants 2 episodes, 2018
Stephen John Kosar Stephen John Kosar ...  Snow Scout / ... 2 episodes, 2019
Mary Black ...  Sweet Old Lady 2 episodes, 2017-2018
Maya Kooner Maya Kooner ...  Another Snow Scout / ... 2 episodes, 2019
Keegan Connor Tracy ...  Scout Leader 2 episodes, 2019
Marco Grazzini ...  Chauffeur 2 episodes, 2018
Ashley Ross ...  Volunteer Singer #2 2 episodes, 2018
Myles McCarthy Myles McCarthy ...  Volunteer Singer #3 2 episodes, 2018
Troy Adamson Troy Adamson ...  Volunteer Singer #5 2 episodes, 2018
Sage Brocklebank ...  Doorperson 2 episodes, 2018
Kari Grunberg ...  Volunteer Singer #6 2 episodes, 2018
Sarah Hayward ...  Volunteer Singer #7 2 episodes, 2018
Xavier De Salaberry ...  Volunteer Singer #8 2 episodes, 2018
Asia Au-Yeung ...  Snow Scout #2 2 episodes, 2019
Baya Ipatowicz ...  Snow Scout #3 2 episodes, 2019
Mamie Laverock ...  Snow Scout #5 2 episodes, 2019
Chase Nicholson Chase Nicholson ...  Unfortunate Student 2 episodes, 2018
Yasmeene Ball ...  Carmelita's Lackey #1 2 episodes, 2018
Emily Delahunty ...  Carmelita's Lackey #2 2 episodes, 2018
Sadie Silcock ...  Mysterious Woman 2 episodes, 2018
Peter MacNicol ...  Ishmael 1 episode, 2019
Angelina Capozzoli ...  Beatrice Beaudelaire II 1 episode, 2019
Flossie McKnight Flossie McKnight ...  Submarine Rental Clerk 1 episode, 2019
Matthew Walker ...  Ticket Seller 1 episode, 2017
Nakai Takawira ...  Friday 1 episode, 2019
Jack Forrester ...  Albert Poe 1 episode, 2017
Simon Chin ...  Alonso 1 episode, 2019
Kaniel Jacob-Cross ...  Edgar Poe 1 episode, 2017
John Stewart ...  Zombie Snowman 1 episode, 2017
Amanda Burke ...  Colonist 1 episode, 2019
Eanna O'Dowd ...  Bellboy 1 episode, 2019
Kim Turnbull ...  Ballerina 1 episode, 2017
Serge Houde ...  Milt 1 episode, 2018
David Hurtubise David Hurtubise ...  Mr. Sirin 1 episode, 2018
Jason Burkart ...  Another Colonist 1 episode, 2019
Latonya Williams ...  Bellgirl 1 episode, 2019
Daniel Letto ...  Lime Salesperson 1 episode, 2017
Garrett Quirk ...  Stage Manager 1 episode, 2017
Sharon Crandall ...  Woman in Casts 1 episode, 2018
Gabe Khouth ...  Lou 1 episode, 2018
Chloe Ling ...  Snow Scout #1 1 episode, 2019
Angela Moore ...  Miranda 1 episode, 2019
Elizabeth Bowen ...  Dill Salesperson 1 episode, 2017
Wayne Stewart Wayne Stewart ...  Blind Man 1 episode, 2017
Peter Grant ...  Man in Casts 1 episode, 2018
Matthew James Dowden ...  Bertrand 1 episode, 2019
Eric Keenleyside ...  Fire Chief 1 episode, 2019
Mark Brandon ...  Veronica (Newsman) 1 episode, 2017
Stephen Richard Lofstrom Stephen Richard Lofstrom ...  Doctor 1 episode, 2018
Stefania Indelicato ...  Vincent (Newswoman) 1 episode, 2017
Ellie Harvie ...  Nurse 1 episode, 2018
Jill Morrison ...  Mrs. Willums 1 episode, 2018
Zandara Kennedy ...  Policewoman 1 episode, 2019
Jaedon Siewert ...  Snow Scout #4 1 episode, 2019
Harper Burtka-Harris Harper Burtka-Harris ...  Little Trixie Willums 1 episode, 2018
Marion Eisman Marion Eisman ...  Auction Attendee 1 episode, 2018
Bronwen Smith ...  Miss Tench 1 episode, 2018
Morgan Brayton ...  Auction Attendee 1 episode, 2018
Gideon Burtka-Harris Gideon Burtka-Harris ...  Skip Willums 1 episode, 2018
Adam Manfredi ...  Ice Cream Customer 1 episode, 2018
Kwasi Thomas ...  Bus Driver 1 episode, 2018
Craig Erickson ...  Auction Attendee 1 episode, 2018
Mark Kandborg ...  Young Ticket Seller 1 episode, 2018
Robbie Segulam ...  Ice Cream Server 1 episode, 2018
Emerson D'Sylva Emerson D'Sylva ...  Snow Scout #7 1 episode, 2019
Herbert Duncanson Herbert Duncanson ...  Stargazer 1 episode, 2018
Alexander Soto ...  Photographer 1 episode, 2018
Stephanie Lavigne ...  Woman in Traction Bed 1 episode, 2018
Shiren Van Cooten ...  Another Doctor 1 episode, 2018
Nigel Brighton Nigel Brighton ...  Coughing Man 1 episode, 2018
Lydia Travers Lydia Travers ...  Mouth Apparatus Woman 1 episode, 2018
James Hibbard ...  Chorus Performer 1 episode, 2018
Seiya Matsudo ...  Hippy Volunteer 1 episode, 2018
Esabella Anna Karena Strickland ...  School Girl 1 episode, 2018
William Coyne ...  Amish Villager (uncredited) 2 episodes, 2018
Maestro Porus Irani Maestro Porus Irani ...  School Teacher (uncredited) 2 episodes, 2018
Raven Light ...  Villager (uncredited) 2 episodes, 2018
Linzi Martin Linzi Martin ...  Villager (uncredited) 2 episodes, 2018
Gerardo Barcala ...  Iguana Handler (uncredited) 1 episode, 2017
Andrew Beha ...  Waiter (uncredited) 1 episode, 2017
Jorg Everding Jorg Everding ...  Opera Goer (uncredited) 1 episode, 2017
Brittany Good ...  Chorus Performer (uncredited) 1 episode, 2017
Louise Hradsky ...  Chorus Peformer (uncredited) 1 episode, 2017
Taryn Laronge Taryn Laronge ...  1940's New York Townsfolk (uncredited) 1 episode, 2017
Andrew Suttar ...  Trolley Passenger (uncredited) 1 episode, 2017
Nick Urata ...  Wedding Band Leader (uncredited) 1 episode, 2017
Simon Ager Simon Ager ...  Man at Auction (uncredited) 1 episode, 2018
Colleen Bradford Colleen Bradford ...  Patient (uncredited) 1 episode, 2018
Hannah Henney ...  Dancer (uncredited) 1 episode, 2018
Rita Hodson Rita Hodson ...  Teacher (uncredited) 1 episode, 2018
Sindy Jeffrey ...  Patient (uncredited) 1 episode, 2018
Gwenda Lorenzetti Gwenda Lorenzetti ...  Rash Sufferer (uncredited) 1 episode, 2018
Kennith Overbey Kennith Overbey ...  Dancer (uncredited) 1 episode, 2018
Keilani Elizabeth Rose ...  Dancer (uncredited) 1 episode, 2018
Kevin Sateri ...  Dancer (uncredited) 1 episode, 2018

Series Produced by 

Daniel Handler ... executive producer (25 episodes, 2017-2019)
Barry Sonnenfeld ... executive producer (25 episodes, 2017-2019)
Thomas M. Horton ... associate producer (17 episodes, 2018-2019)
Kiran Bhakta Joshi ... executive producer (17 episodes, 2018-2019)
Rupak Kayastha ... executive producer: Incessant Rain Studios (17 episodes, 2018-2019)
Michael C. Bolton ... associate producer (10 episodes, 2018)
Jack Kenny ... consulting producer (8 episodes, 2017)
Rose Lam ... co-executive producer (8 episodes, 2017)
April Nocifora ... co-producer (8 episodes, 2017)
Tad Safran ... co-producer (8 episodes, 2017)
Rand Geiger ... producer (7 episodes, 2019)
Ted Biaselli ... executive producer (2 episodes, 2017)
Emily Fox ... co-executive producer (2 episodes, 2017)
Neil Patrick Harris ... producer (2 episodes, 2017)
Cindy Holland ... executive producer (2 episodes, 2017)
Frank Siracusa ... executive producer (2 episodes, 2017)
John Weber ... executive producer (2 episodes, 2017)
Brian Wright ... executive producer (2 episodes, 2017)

Series Music by 

Jim Dooley ... (17 episodes, 2018-2019)
James Newton Howard ... (5 episodes, 2017)
Chris Bacon ... (2 episodes, 2017)
Sven Faulconer ... (1 episode, 2017)

Series Cinematography by 

Bernard Couture ... (17 episodes, 2017-2019)

Series Film Editing by 

Steve Welch ... (8 episodes, 2018-2019)
Stuart Bass ... (4 episodes, 2017)
Skip Macdonald ... (4 episodes, 2017)

Series Casting By 

David Rubin ... (17 episodes, 2018-2019)
Ronna Kress ... (8 episodes, 2017)
Corinne Clark ... (7 episodes, 2017)
Jennifer Page ... (7 episodes, 2017)

Series Production Design by 

Bo Welch ... (25 episodes, 2017-2019)

Series Art Direction by 

Don Macaulay ... supervising art director / art director (18 episodes, 2017-2018)
Catherine Ircha ... (9 episodes, 2018-2019)
Laurel Bergman ... (8 episodes, 2017)
Dan Hermansen ... supervising art director / art director (8 episodes, 2017)
Michael Norman Wong ... (1 episode, 2018)

Series Set Decoration by 

Kate Marshall ... (13 episodes, 2018-2019)
Sandy Walker ... (8 episodes, 2017)

Series Costume Design by 

Cynthia Ann Summers ... (17 episodes, 2018-2019)
Angus Strathie ... (8 episodes, 2017)

Series Makeup Department 

Krista Seller ... key makeup artist / assistant makeup artist (25 episodes, 2017-2019)
Sharon Markell ... head hair stylist: second unit / Head Hair Stylist: 2nd Unit / hair stylist (20 episodes, 2017-2019)
Caitlin Groves ... key makeup effects artist (17 episodes, 2018-2019)
Bree-Anna Lehto ... assistant makeup effects: Neil Patrick Harris (17 episodes, 2018-2019)
Rebekah Bak ... first assistant makeup artist (8 episodes, 2017-2018)
Gitte Axen ... assistant makeup artist (8 episodes, 2017)
Rita Ciccozzi ... makeup designer / makeup department head (8 episodes, 2017)
Diane Holme ... assistant hair stylist (8 episodes, 2017)
Tanya Hudson ... assistant makeup artist (8 episodes, 2017)
Jenine Lehfeldt ... assistant hair stylist / first assistant hair (8 episodes, 2017)
Julie McHaffie ... key hair stylist / hair department head (8 episodes, 2017)
Jessica Rain ... hair stylist (8 episodes, 2017)
Geoff Redknap ... special makeup effects artist (8 episodes, 2017)
Vicki Syskakis ... key makeup effects artist (7 episodes, 2017)
Karly Paranich ... assistant makeup artist (6 episodes, 2018)
Courtney Frey ... assistant makeup artist (5 episodes, 2017)
Maiko 'Mo' Gomyo ... special makeup effects artist (5 episodes, 2017)
Teresa Tso ... hair stylist (5 episodes, 2018)
Debi Lelievre ... assistant makeup artist (4 episodes, 2017)
Bill Terezakis ... special makeup fx designer/neil patrick harris characters / special effects makeup designer / special makeup effects designer (4 episodes, 2017)
Leanne Rae Podavin ... special makeup effects artist (4 episodes, 2018-2019)
Joyce Tu ... assistant makeup artist / assistant makeup (4 episodes, 2018)
Colleen Conroy ... makeup artist (3 episodes, 2017)
Amanda Miller ... wigmaker: Alfre Woodard (3 episodes, 2017)
Juliana Vit ... makeup artist (3 episodes, 2017)
Kat Kou ... makeup artist (2 episodes, 2018)
Tracy Lai ... special makeup effects artist (2 episodes, 2018)
Stacey Butterworth ... wig maker: Neil Patrick Harris, Patrick Warburton (uncredited) (8 episodes, 2017)

Series Production Management 

Nima Doma Sherpa ... production manager (10 episodes, 2018)
Kim Steer ... production manager (8 episodes, 2017)
Joshua Kohl Hegmann ... post-production consultant (7 episodes, 2019)
Willa Whalen ... post-production supervisor (7 episodes, 2019)
Brian Dick ... production manager (6 episodes, 2018)
Chris McLeod ... associate production manager (4 episodes, 2018)
Simon Abbott ... production manager: second unit (1 episode, 2017)
Philip A. Pacaud ... unit manager (1 episode, 2017)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Morgan Beggs ... second unit director / first assistant director (21 episodes, 2017-2019)
Krista Martin ... third assistant director (17 episodes, 2018-2019)
Paul Domick ... first assistant director (13 episodes, 2017-2019)
David Scott Thomson ... third assistant director (11 episodes, 2018-2019)
Kim Tran ... trainee assistant director (9 episodes, 2018-2019)
Lea de Witt ... third assistant director (8 episodes, 2017)
Joel Reimer ... trainee assistant director (8 episodes, 2017)
Carl Mason ... first assistant director (8 episodes, 2018-2019)
Craig Hayes ... second unit director (6 episodes, 2017)
Marlon Hero ... third assistant director / trainee assistant director (6 episodes, 2018-2019)
Tanner Whincup ... trainee assistant director (5 episodes, 2017)
Victor Landrie ... second assistant director (4 episodes, 2017)
Steve Bors ... trainee assistant director (4 episodes, 2018)
Brad Medhurst ... second assistant director (3 episodes, 2017)
Nick Fletcher ... second assistant director (3 episodes, 2019)
Kameron Bodaly ... third assistant director (2 episodes, 2017)
Cynthia Dryka ... third assistant director (2 episodes, 2017)
Sean Osmack ... second assistant director (2 episodes, 2017)
Alex Tseng ... trainee assistant director (2 episodes, 2017)
Caroline Battista ... second assistant director (2 episodes, 2018)
Martin Ellis ... second assistant director (2 episodes, 2018)
Louisa Phung ... Canada / third assistant director (2 episodes, 2018)
Carmen Woods ... third assistant director (2 episodes, 2018)
Scott Kukurudz ... key second assistant director (2 episodes, 2019)
Sirish Harman ... first assistant director (1 episode, 2017)
Scott Catolico ... second assistant director (1 episode, 2019)
Clea Mihalik ... trainee assistant director (uncredited) (8 episodes, 2017)
James Forrester ... background coordinator (uncredited) (4 episodes, 2018)

Series Art Department 

Sandra Baier ... assistant property master (25 episodes, 2017-2019)
Dean Goodine ... property master (25 episodes, 2017-2019)
Sean Goojha ... assistant art director (25 episodes, 2017-2019)
Tracie Hansen ... set dresser (25 episodes, 2017-2019)
Glenn Hilworth ... props (25 episodes, 2017-2019)
Alexandra Huehn ... art department assistant (25 episodes, 2017-2019)
Colin Kroeker ... carpenter (25 episodes, 2017-2019)
Alex MacDonald ... lead greens / greens (25 episodes, 2017-2019)
Peter Stratford ... set designer (25 episodes, 2017-2019)
Jordy Wihak ... property buyer / prop buyer (25 episodes, 2017-2019)
John Wilcox ... paint coordinator / key scenic artist (25 episodes, 2017-2019)
Warren Flanagan ... concept artist / illustrator (23 episodes, 2017-2019)
Gary Young ... lead sculptor / sculptor (23 episodes, 2017-2019)
Lisa Godwin ... propmaker / property builder / prop maker (17 episodes, 2017-2019)
Davtyan Hamb ... sculptor (17 episodes, 2018-2019)
Michelle Pitney ... assistant set decorator (17 episodes, 2018-2019)
Patrick Jennings ... on-set dresser (16 episodes, 2018-2019)
Michael Hauxwell ... on set scenic: painter / on set painter (15 episodes, 2017-2019)
Kenny Gibbs ... assistant property master (12 episodes, 2017-2019)
Milena Zdravkovic ... concept artist / illustrator (11 episodes, 2017-2018)
E.J. Kim ... set designer (10 episodes, 2018-2019)
John Lowden ... on set carpenter / on-set carpenter (10 episodes, 2018-2019)
Thomas Shatwell ... carpenter (10 episodes, 2018)
Mira Caveno ... assistant art director (9 episodes, 2017-2018)
Lisa Leung ... art department coordinator / graphic artist (9 episodes, 2017-2018)
Sheila Millar ... set designer (9 episodes, 2017-2018)
Slava Shmakin ... graphic designer (9 episodes, 2017-2018)
Kevin Cockell ... assistant property master / property buyer (8 episodes, 2017-2018)
Amber Boorman ... set decoration buyer (8 episodes, 2017)
Ester Bovard ... set decoration buyer (8 episodes, 2017)
Mark Buday ... set dresser (8 episodes, 2017)
John Burke ... set designer (8 episodes, 2017)
Maureen Carey ... construction buyer (8 episodes, 2017)
Doug Girling ... set designer (8 episodes, 2017)
Eliza Hooker ... set decoration coordinator (8 episodes, 2017)
Jamie Jonasson ... assistant set decorator (8 episodes, 2017)
Samantha Stroman ... set dec ager/dyer (8 episodes, 2017)
Bryan Sutton ... set designer (8 episodes, 2017)
Andrew Thompson ... best boy greens (8 episodes, 2017)
Renee Baril ... set decoration buyer (8 episodes, 2018)
David Inkster ... props (7 episodes, 2019)
Alex Juzkiw ... set designer (7 episodes, 2019)
D. Martin Myatt ... prop buyer (5 episodes, 2018-2019)
John Whipple ... scenic carpenter (5 episodes, 2019)
Alexandra Jastrzembska ... set decoration buyer (4 episodes, 2017)
Craig Thompson ... carpenter (4 episodes, 2017)
Adrien Van Viersen ... storyboard artist (4 episodes, 2017)
Victoria Pearson ... set buyer (4 episodes, 2018)
Jacqueline Curtis ... set dresser (4 episodes, 2019)
Kasra Farahani ... illustrator / concept artist (3 episodes, 2017-2018)
Angélique Nonorgue ... props: second unit / set dresser (3 episodes, 2017-2018)
Jamie Rama ... illustrator / concept artist (3 episodes, 2017-2018)
Angie Kennedy ... assistant set decoration coordinator (3 episodes, 2017)
Randy Sexsmith ... set dresser (3 episodes, 2017)
Zachary W. Sowinski ... set dresser (3 episodes, 2017)
Jaime Buelow ... set painter (3 episodes, 2018)
Jennifer Abrams ... set decoration buyer (2 episodes, 2017)
Chad W. Chilibeck ... on-set dresser (2 episodes, 2017)
Catherine Leighton ... assistant property master (2 episodes, 2017)
John Lund ... storyboard artist (2 episodes, 2017)
Liz MacKinnon ... lead set dresser (2 episodes, 2017)
Mike Reddy ... lead set dresser (2 episodes, 2017)
Jim Boraas ... set dresser (2 episodes, 2019)
Jay Campbell ... set dresser (1 episode, 2017)
Laurie Dobbie ... property buyer (1 episode, 2017)
Rupert Hancock ... set dresser (1 episode, 2017)
Aaron Jordan ... head sculptor (1 episode, 2017)
Geoff Jordan ... lead metal fabricator (1 episode, 2017)
Katherine Kadler ... set dresser (1 episode, 2017)
Stan Kauenhauen ... lead carpenter (1 episode, 2017)
Randy MacKenzie ... paint foreman (1 episode, 2017)
Charlene Saranchuk ... set dresser (1 episode, 2017)
Bruce Turpin ... construction foreman (1 episode, 2017)
Ross Walshe ... construction coordinator (1 episode, 2017)
Kirsten Dumont-Aubrey ... sculptor: part one (1 episode, 2018)
Kate Ferguson ... swing gang (1 episode, 2018)
Jay Mitchell ... set designer (1 episode, 2018)
Kurt Bruun ... assistant property master (uncredited) (2 episodes, 2017)
Yigit Isik ... poster art concept (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Sound Department 

Shane Connelly ... production sound mixer (25 episodes, 2017-2019)
Murray Forward ... boom operator (25 episodes, 2017-2019)
Peter Mulholland ... sound utility / sound assistant (25 episodes, 2017-2019)
Mike Pipgras ... sound effects editor (25 episodes, 2017-2019)
Melissa Kennelly ... foley artist (23 episodes, 2017-2019)
Shawn Kennelly ... foley mixer / supervising foley editor (23 episodes, 2017-2019)
Joe Cappelletti ... group adr director (21 episodes, 2017-2019)
Ryan Juggler ... adr editor / assistant sound editor (18 episodes, 2017-2018)
Nicholas Cochran ... mix technician (17 episodes, 2018-2019)
Simon Hill ... dolby atmos re-recording mixer (10 episodes, 2018)
Gregor Phillips ... adr recordist (7 episodes, 2019)
Patrick Christensen ... adr mixer (6 episodes, 2017)
Kevin Cousineau ... sound recordist (6 episodes, 2017)
Chris M. Jacobson ... re-recording mixer (5 episodes, 2017)
James Morioka ... dialogue editor (5 episodes, 2018)
Judah Getz ... adr mixer (5 episodes, 2019)
Art Young ... sound mixer: behind the scenes (4 episodes, 2017)
Murray Brown ... second unit: boom operator / boom operator: second unit (3 episodes, 2017)
Phil Castellano Jr. ... adr recordist (3 episodes, 2017)
Millar Montgomery ... sound mixer: second unit (3 episodes, 2017)
Dusty Albertz ... a.d.r. mixer (3 episodes, 2018)
Daniel Cabrera Majada ... dubbing recordist (2 episodes, 2017)
Paul N.J. Ottosson ... re-recording mixer (2 episodes, 2017)
Brendon Rodney ... sound assistant (2 episodes, 2017)
Christian Schaanning ... sound editor (2 episodes, 2017)
Rylan Kerbes ... second unit sound mixer (2 episodes, 2019)
Allen Yang ... boom operator: second unit (2 episodes, 2019)
Sam Beatch ... sound utility: additional (1 episode, 2017)
Aaron Hasson ... a.d.r. mixer (1 episode, 2017)
Matt Sauro ... adr recordist (1 episode, 2017)
Roderick Matte ... production sound mixer: second unit (1 episode, 2018)
Christopher Mitchell ... adr recordist (1 episode, 2018)
Shauna Supeene ... sound assistant: second unit (1 episode, 2018)
Stephen Stubbs ... sound assistant 2nd unit (1 episode, 2019)

Series Special Effects by 

Bill Pankiw ... special effects foreman / special effects technician (20 episodes, 2017-2019)
Jayme Smith ... special effects foreman (17 episodes, 2018-2019)
Sami Ghali ... special effects technician (13 episodes, 2017-2019)
Tim Guertin ... special effects technician / special effects assistant / special effects electronics (11 episodes, 2018-2019)
Darren Marcoux ... special effects supervisor (10 episodes, 2018)
Tyler Shymkiw ... special effects first assistant (10 episodes, 2018)
Ryan Szyda ... special effects assistant (10 episodes, 2018)
Tom Blacklock ... special effects supervisor (9 episodes, 2018-2019)
Darryl Reeves ... special effects technician (9 episodes, 2018-2019)
Tony Lazarowich ... special effects coordinator (8 episodes, 2017)
David Loveday ... special effects foreman (7 episodes, 2019)
Blake Meadows ... special effects crew (7 episodes, 2019)
Malcolm Mott ... special effects technician (6 episodes, 2017)
Janet Mader ... special effects technician (6 episodes, 2018)
Kirk Douglas ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Ryan Bilodeau ... fabricator (3 episodes, 2017)
Amos Wong ... special effects electronics (3 episodes, 2017)
Kayne Phillips ... special effects assistant (3 episodes, 2018)
Kim Mortensen ... special effects best boy (2 episodes, 2017)
Clay Orr ... special effects foreman (2 episodes, 2017)
Tracey Blumel ... special effects technician (2 episodes, 2018)

Series Visual Effects by 

Andrew Carruthers ... visual effects coordinator (17 episodes, 2018-2019)
Thomas M. Horton ... visual effects producer (17 episodes, 2018-2019)
Milan Schere ... visual effects (17 episodes, 2018-2019)
Patrick Schultz ... senior compositor (17 episodes, 2018-2019)
Reina Sparks ... vfx production manager / visual effects producer (17 episodes, 2018-2019)
Derangula Tirupati Bhavani Shankar ... integration artist: Digital Domain (17 episodes, 2018-2019)
Kyle Yoneda ... head of fx (17 episodes, 2018-2019)
Steve Rhee ... visual effects editor (16 episodes, 2018-2019)
Jacquelyn Racine ... visual effects coordinator / visual effects coordinator: Spin VFX (14 episodes, 2017-2018)
Mike Borrett ... visual effects producer: Mr. X Inc (14 episodes, 2018-2019)
James Cooper ... visual effects supervisor: Mr. X / visual effects supervisor: Mr. X Inc. (14 episodes, 2018-2019)
Jaime Fok ... visual effects editor: Mr. X / visual effects editor (14 episodes, 2018-2019)
Jason Gougeon ... cg supervisor: Mr. X Inc. (14 episodes, 2018-2019)
Julia Kostik ... visual effects coordinator lead (14 episodes, 2018-2019)
Bobby Myers ... lead matte painter: Mr. X Inc. / lead matte painter/compositer: Mr. X Inc. (14 episodes, 2018-2019)
Paul Schaefer ... visual effects production manager / visual effects production manager: Mr. X (14 episodes, 2018-2019)
Troy Tylka ... lighting lead: Mr. X Inc (14 episodes, 2018-2019)
Erik T. Jensen ... digital compositor: CVD VFX / compositing supervisor: CVD VFX (13 episodes, 2017-2019)
Chris Van Dyck ... visual effects supervisor: CVD VFX (13 episodes, 2017-2019)
Catherine Belanger-Gagnon ... visual effects production manager (13 episodes, 2018-2019)
Jose Ignacio Narváez Monroy ... compositing supervisor (13 episodes, 2018-2019)
Fenner Rockliffe ... digital compositor: CVD VFX (12 episodes, 2017-2019)
Justin Bates ... compositor (12 episodes, 2018-2019)
Eric M. Beaver ... Compositing Supervisor / compositing supervisor (12 episodes, 2018-2019)
Charlie Bolwell ... vfx producer: Digital Domain (12 episodes, 2018-2019)
Aladino V. Debert ... visual effects supervisor: Digital Domain / visual effects supervisor (12 episodes, 2018-2019)
Dan Schneider ... pipeline supervisor: digital domain (12 episodes, 2018-2019)
Camil Adell ... digital compositor: CVD VFX (11 episodes, 2017-2019)
Paz Drimer ... digital production administrator: Digital domain / digital production administrator: digital domain (11 episodes, 2018-2019)
Tie David Gambacurta ... lead tracking/layout artist (11 episodes, 2018-2019)
Grant Lynch ... visual effects editorial / vfx editorial (11 episodes, 2018-2019)
Dacen McAmmond ... VFX Data Wrangler (11 episodes, 2018-2019)
Jessica Tue ... Roto/Paint Lead: Digital Domain (11 episodes, 2018-2019)
Colton Dujon ... lead tracking & layout artist: Mr. X (10 episodes, 2018-2019)
Olumide Adeyemo ... tracking/layout/matchmove artist (10 episodes, 2018)
Rashmita Basnet ... visual effects (10 episodes, 2018)
Prabin Bhandari ... visual effects (10 episodes, 2018)
Bikash Bishwokarma ... visual effects (10 episodes, 2018)
Subash Chaudhary ... visual effects (10 episodes, 2018)
Ram Chhusyaki ... visual effects (10 episodes, 2018)
Gyanon Chitrakar ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Gabriele Ciaccio ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Suman Maharjan Dangol ... visual effects (10 episodes, 2018)
Yogesh Duwal ... visual effects (10 episodes, 2018)
Aman Dyala ... visual effects (10 episodes, 2018)
Aman Ghazu ... visual effects (10 episodes, 2018)
Abhishek Ghorui ... visual effects artist (10 episodes, 2018)
Sujita Gosain ... visual effects (10 episodes, 2018)
Amir Gurung ... visual effects (10 episodes, 2018)
Bijay Gurung ... visual effects (10 episodes, 2018)
Bishal Gurung ... visual effects (10 episodes, 2018)
Chris Holmes ... visual effects supervisor: NVFX (10 episodes, 2018)
Kenton Hulme ... visual effects assistant editor (10 episodes, 2018)
Sanjay Jyapu ... visual effects (10 episodes, 2018)
Prakash Karki ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sunita Kasula ... visual effects (10 episodes, 2018)
Mohammad Amir Khan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Lawrence Klein ... visual effects editor (10 episodes, 2018)
Madan Lama ... visual effects (10 episodes, 2018)
Chris Lyons-Uhlenbrauck ... compositor (10 episodes, 2018)
Gyanendra Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Mahendra Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Nikesh Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Prabhakar Maharjan ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Rabindra Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Radip Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Rakesh Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Rohin Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sabin Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Suroj Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Udaya Maharjan ... visual effects (10 episodes, 2018)
Lokendra Singh Mahata ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Rupa Majhi ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sunil Majhi ... visual effects (10 episodes, 2018)
Ajoo Manandhar ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Bickey Manandhar ... visual effects (10 episodes, 2018)
Himaram Mandali ... digital artist (10 episodes, 2018)
Aditya Ponguri ... compositor (10 episodes, 2018)
Prajwal Pradhananga ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Amit Pujari ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Kevin Rafferty ... visual effects supervisor (10 episodes, 2018)
Shanti Rai ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sushil Rai ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sambu Rajbahak ... visual effects (10 episodes, 2018)
Nabin Raut ... visual effects (10 episodes, 2018)
Karl Rumpf ... visual effects producer: NVFX (10 episodes, 2018)
Amanda Seah ... matchmove artist: Hydraulx (10 episodes, 2018)
Anoop Shakya ... visual effects (10 episodes, 2018)
Anup Shakya ... visual effects superviser: Incessant Rain Studios (10 episodes, 2018)
Christian Sharaf ... visual effects assistant editor (10 episodes, 2018)
Mayush Shilpakar ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Anmol Shrestha ... visual effects (10 episodes, 2018)
Krijan Shrestha ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Rameshwor Shrestha ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Luke Stevens ... special effects editorial (10 episodes, 2018)
Ranzit Thapa ... visual effects (10 episodes, 2018)
Sasmit Tuladhar ... visual effects (10 episodes, 2018)
Eva Abramycheva ... visual effects production manager CVD (8 episodes, 2017)
Paul Alexiou ... shotgun production manager (8 episodes, 2017)
Ben Anderson ... animation supervisor: zoic (8 episodes, 2017)
Rosario Barbera ... visual effects producer: EDI Effetti Digitali Italiani (8 episodes, 2017)
Nikki Beaton ... visual effects coordinator (8 episodes, 2017)
Nadine Blackler ... digital compositor / senior compositor: zoic (8 episodes, 2017)
Sean Bowers ... scheduling (8 episodes, 2017)
Gaia Bussolati ... visual effects supervisor: EDI Effetti Digitali Italiani (8 episodes, 2017)
Ben Case ... digital compositor: CVD VFX (8 episodes, 2017)
Sophie Cherry ... associate vfx producer: zoic / visual effects associate producer: ZOIC (8 episodes, 2017)
Alfonso Chin ... visual effects (8 episodes, 2017)
Jon Cowley ... visual effects supervisor: Production / visual effects supervisor (8 episodes, 2017)
Linda Drake ... visual effects editor (8 episodes, 2017)
Mike Duffy ... visual effects producer (8 episodes, 2017)
David Gattey ... data wrangler / i/o coordinator (8 episodes, 2017)
Mohammad Ghorbankarimi ... visual effects supervisor: Spin VFX (8 episodes, 2017)
Nicolas Grenier ... previs artist: NeoReel Inc. (8 episodes, 2017)
Francesco Grisi ... visual effects executive producer: EDI Effetti Digitali Italiani (8 episodes, 2017)
Luis Alejandro Guevara ... visual effects producer / visual effects producer - Method Studios / visual effects producer: Method Studios / visual effects producer: Method/Encore (8 episodes, 2017)
Marc-André Guindon ... previs supervisor: NeoReel Inc. (8 episodes, 2017)
Jaslyn Haberl ... visual effects coordinator: Zoic Studios (8 episodes, 2017)
Craig Hayes ... visual effects supervisor / senior visual effects supervisor (8 episodes, 2017)
Aeon Henderson ... Zoic Studios (8 episodes, 2017)
Phani Raja Kasturi ... compositor (8 episodes, 2017)
Patrick Kavanaugh ... compositing supervisor: Zoic Studios / compositing supervisor: zoic (8 episodes, 2017)
Kristina Kudryk ... compositor: zoic (8 episodes, 2017)
Simon Lacey ... visual effects producer (8 episodes, 2017)
Mary Lapena ... compositor: zoic (8 episodes, 2017)
Sarah Lemmon ... visual effects (8 episodes, 2017)
Stefano Leoni ... head of visual effects: EDI Effetti Digitali Italiani (8 episodes, 2017)
Marcus LeVere ... visual effects supervisor (8 episodes, 2017)
Paulo Noe Mariles ... tech support io coordinator (8 episodes, 2017)
Ashley Mason ... digital compositor: CVD VFX (8 episodes, 2017)
Tom Masterman ... visual effects editor: zoic (8 episodes, 2017)
Steve Melchiorre ... head of production: zoic / visual effects head of production: ZOIC (8 episodes, 2017)
Deepak More ... senior effects technical director (8 episodes, 2017)
Katerina Motylova ... visual effects coordinator (8 episodes, 2017)
Thierry Muller ... digital compositor: CVD VFX (8 episodes, 2017)
Franz A. Novotny ... visual effects artist (8 episodes, 2017)
Hayri Safak Oner ... senior pipeline technical director (8 episodes, 2017)
Andrew Orloff ... creative director: zoic / visual effects creative supervisor: ZOIC (8 episodes, 2017)
Frances Padua ... visual effects coordinator: zoic (8 episodes, 2017)
Richard Patterson ... cg supervisor: zoic (8 episodes, 2017)
Reo Prendergast ... character designer: zoic (8 episodes, 2017)
Emmanuel Rojas ... matchmove artist (8 episodes, 2017)
Calvin Romeyn ... compositing supervisor: CVD VFX / digital compositor: CVD VFX (8 episodes, 2017)
Daniele Scialdone ... visual effects artist (8 episodes, 2017)
Fabio Scotellaro ... visual effects editor: EDI Effetti Digitali Italiani (8 episodes, 2017)
Nancy St. John ... visual effects producer (8 episodes, 2017)
Jim Su ... character supervisor (8 episodes, 2017)
Alexandra Jane Vahlbruch ... visual effects coordinator: camera department, Zoic Studios (8 episodes, 2017)
Marc Whitelaw ... digital compositor / compositor: zoic studios (8 episodes, 2017)
David Windhorst ... lead tracking/layout artist (8 episodes, 2017)
Summer Liu ... lighting artist (8 episodes, 2018-2019)
Bradley Gaines ... digital compositor / compositor (7 episodes, 2017-2019)
Molly Pabian ... visual effects producer: shade VFX / visual effects producer: Shade VFX (7 episodes, 2017-2019)
Gabriele Motta ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (7 episodes, 2017)
Andrew Barrie ... digital compositor: Digital Domain / digital compositor (7 episodes, 2018-2019)
Connor Smith ... vfx production coordinator (7 episodes, 2018-2019)
Sean Kachenmeister ... visual effects editor: Encore VFX (7 episodes, 2018)
Xiao Xiao ... compositor (7 episodes, 2018)
Mangesh Awate ... lead asset artist: Mr. X (7 episodes, 2019)
Luke Botteron ... vfx editor digital domain (7 episodes, 2019)
Daniel Brimer ... visual effects executive producer: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Shawn Broes ... visual effects editor (7 episodes, 2019)
Andrew R. Cohen ... visual effects assistant editor (7 episodes, 2019)
Paul Docherty ... visual effects coordinator (7 episodes, 2019)
Gerald Feather ... visual effects artist (7 episodes, 2019)
Alec Hart ... digital production manager (7 episodes, 2019)
Jean Huang ... Visual Effects Production Supervisor (7 episodes, 2019)
Anooj Kiran ... lead integration artist: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Tesa Kubicek ... visual effects coordinator (7 episodes, 2019)
Ramyanth Kumar ... matchmove and rotoanim artist: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Michaela Mladá ... visual effects coordinator (7 episodes, 2019)
Sabrina Nunes ... lighting/lookdev artist: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Pankajepatel ... asset artist (7 episodes, 2019)
Natalee Rawat ... visual effects coordinator (7 episodes, 2019)
Vijay Bharath Reddy ... Lead Compositor (7 episodes, 2019)
Sue Rowe ... visual effects supervisor (7 episodes, 2019)
Srikanth Salla ... compositor (7 episodes, 2019)
Michael Schmueck ... visual effects coordinator: NVFX (7 episodes, 2019)
Oliver Seemann ... matte painter (7 episodes, 2019)
Joseph Silva ... compositor: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Henry Wan ... visual effects coordinator: digital domain (7 episodes, 2019)
Ryan Andersen ... visual effects editor: shade vfx (6 episodes, 2017)
Stephen Cheatum ... assistant visual effects editor: shade vfx (6 episodes, 2017)
Robert Cvengros ... tracking & matchmove (6 episodes, 2017)
Mitchell S. Drain ... visual effects supervisor: Shade VFX (6 episodes, 2017)
Bryan Godwin ... owner/executive vfx supervisor (6 episodes, 2017)
Jim Gorman ... senior compositor (6 episodes, 2017)
Lisa Maher ... vice president of production: Shade VFX (6 episodes, 2017)
Mattia Marceca ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (6 episodes, 2017)
Jeremy Price ... composting supervisor: zoic (6 episodes, 2017)
David Van Dyke ... president: shade vfx (6 episodes, 2017)
Gabriel Vargas ... digital effects supervisor: shade vfx (6 episodes, 2017)
Praveen Bokade ... Labyrinth Cinematic Solutions (6 episodes, 2018-2019)
Colleen Catton ... roto/prep (6 episodes, 2018)
Fred Duarte ... visual effects coordinator: Mr. X Inc. (6 episodes, 2018)
April Hannah Fortin ... visual effects production manager (6 episodes, 2018)
Jessica Parsons ... visual effects coordinator: Mr. X (6 episodes, 2018)
Elena Perreira ... lighting artist: Mr. X (6 episodes, 2018)
Simran Takhar ... digital compositor: Mr. X (6 episodes, 2018)
Alan Liwen Ying ... tracking & layout artist: Mr.X (6 episodes, 2018)
Lily Yiu ... lighting artist: Mr. X Inc. (6 episodes, 2018)
Chris Dawson ... digital compositor (6 episodes, 2019)
Rebecca Fair-Lien ... visual effects coordinator (6 episodes, 2019)
Matt Kelly ... digital compositor (6 episodes, 2019)
Karina Benesh ... visual effects coordinator (5 episodes, 2017-2019)
Richard Servello ... digital compositor (5 episodes, 2017-2019)
Jonathan Smith ... visual effects coordinator (5 episodes, 2017-2018)
Jan Blumczynski ... cg lead: Encore (5 episodes, 2017)
Valentina Bologna ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (5 episodes, 2017)
Alessandro Tagliabue ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (5 episodes, 2017)
Joyce Au ... digital production manager (5 episodes, 2018-2019)
Guy Botham ... visual effects executive producer (5 episodes, 2018-2019)
Rebecca West ... visual effects producer (5 episodes, 2018-2019)
Reza Abolmolouk ... technical director animation: Mr. X (5 episodes, 2018)
Melissa Cell ... technical director: Digital Domain (5 episodes, 2018)
Sarah Coffyn ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Evan Langley ... compositor (5 episodes, 2018)
Nina Lankveld ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Samuel Low ... digital compositor: flame artist (5 episodes, 2018)
Matt Mcewan ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Hussain Taj ... digital compositor: Mr. X Inc (5 episodes, 2018)
Devin Marie Zoltowski ... digital compositor: Mr. X / digital compositor: MFX (5 episodes, 2018)
Lauren Aspden ... visual effects coordinator: CVD VFX (5 episodes, 2019)
Athena Han ... visual effects editor: CVD VFX (5 episodes, 2019)
Lukas Herrmann ... dmp supervisor (5 episodes, 2019)
Tomas Kalhous ... head of 2D: UPP (5 episodes, 2019)
Michelle Kee ... visual effects production manager: CVD VFX (5 episodes, 2019)
Ashish Malhotra ... senior compositor (5 episodes, 2019)
Conrad Olson ... digital compositor: CVD VFX / digital compositor (5 episodes, 2019)
Adam Praught ... visual effects coordinator (5 episodes, 2019)
Chad Buehler ... digital compositor (4 episodes, 2017-2019)
Miguel Jaramillo ... digital compositor (4 episodes, 2017-2019)
Neishaw Ali ... vfx executive producer (4 episodes, 2017)
Pranali Tukaram Bhere ... senior compositor (4 episodes, 2017)
Ozzie Carmona ... compositor (4 episodes, 2017)
Heather Davis Baker ... digital compositor (4 episodes, 2017)
Kade Eckstein ... visual effects artist (4 episodes, 2017)
Douglas Gibbens ... visual effects editor (4 episodes, 2017)
Nick Guth ... visual effects artist / digital compositor (4 episodes, 2017)
Cale Jacox ... compositing supervisor / compositing supervisor: Method/Encore (4 episodes, 2017)
Barbara Jansen ... vfx production assistant (4 episodes, 2017)
Ryan Jensen ... visual effects supervisor / visual effects supervisor: LUX (4 episodes, 2017)
Hannah Johnson ... visual effects coordinator: one of us (4 episodes, 2017)
Dong-Hyun Kim ... visual effects artist (4 episodes, 2017)
Conrad Konert ... vfx editor: spin vfx (4 episodes, 2017)
Adam Kube ... visual effects editor (4 episodes, 2017)
Dave Ladner ... lead paint artist (4 episodes, 2017)
Jorge Armando Martínez Terán ... animator (4 episodes, 2017)
Andy Mower ... digital compositor / lead compositor (4 episodes, 2017)
Matthew Ribeiro ... digital matte painter (4 episodes, 2017)
Rafael Santos Jr. ... digital production manager: LUX (4 episodes, 2017)
Eric Schoellnast ... visual effects artist (4 episodes, 2017)
Ron Simonson ... visual effects supervisor: Method/Encore (4 episodes, 2017)
Natalie Smith ... roto/paint artist (4 episodes, 2017)
Sam Paul Toms ... visual effects editor: One of Us (4 episodes, 2017)
Neil Van Dijk ... roto/prep department manager (4 episodes, 2017)
Karen Watson ... compositor (4 episodes, 2017)
Brian Yuan Zhang ... visual effects editor: Spin VFX (4 episodes, 2017)
Ronald D. Herbst ... digital compositor (4 episodes, 2018-2019)
Andy Robinson ... compositor (4 episodes, 2018-2019)
Kelsey Gow ... lead paint and roto artist (4 episodes, 2018)
Peter Herlein ... compositor: Digital Domain (4 episodes, 2018)
Hyungwoo William Kim ... match mover (4 episodes, 2018)
Kyle Merola ... paint and roto artist (4 episodes, 2018)
Divyansh Mittal ... digital compositor (4 episodes, 2018)
Prashant Raj ... compositor (4 episodes, 2018)
Croft Russell ... senior roto/paint artist: Mr. X inc. (4 episodes, 2018)
Akshay Dandekar ... visual effects editorial: MrX Inc (4 episodes, 2019)
Chad Finnerty ... visual effects supervisor: Digital Frontier FX (4 episodes, 2019)
Ross Macaluso ... cg supervisor: digital frontier fx / pipeline td: digital frontier fx (4 episodes, 2019)
Josh McLaughlin ... digital compositor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Christy Runyon ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
V. Samundeswari ... senior compositor at MR.X INC (4 episodes, 2019)
William Marker ... digital compositor (3 episodes, 2017-2019)
Brannek Gaudet ... lead compositor / vfx compositor (3 episodes, 2017-2018)
Scott E. Anderson ... visual effects supervisor: digital sandbox (3 episodes, 2017)
Creighton Ashton ... compositor (3 episodes, 2017)
Luigi Baggio ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (3 episodes, 2017)
Andres Berkstein ... lead td (3 episodes, 2017)
Kirk Brillon ... digital compositor: SpinVFX (3 episodes, 2017)
Edgar Burcksen ... visual effects editor: digital sandbox (3 episodes, 2017)
Joaquin Esquivel ... animator (3 episodes, 2017)
Matt Jacobs ... visual effects supervisor: Tippett Studio (3 episodes, 2017)
Ken Kokka ... visual effects producer (3 episodes, 2017)
Eric Leven ... visual effects supervisor: Tippett Studio (3 episodes, 2017)
Agnes Lim ... asset producer (3 episodes, 2017)
Thomas Mathai ... visual effects i/o management (3 episodes, 2017)
Priyank Murarka ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Jessica Rowley ... visual effects coordinator (3 episodes, 2017)
Greg Ruane ... pipeline engineer (3 episodes, 2017)
David Schnee ... compositing supervisor: Tippett Studio (3 episodes, 2017)
Nic Spier ... visual effects artist (3 episodes, 2017)
Christa Tazzeo ... associate visual effects producer (3 episodes, 2017)
Jayme Vandusen ... senior compositor: zoic (3 episodes, 2017)
Jorge Zavala ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Simone Zuccarini ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Ricardo Marmolejo ... digital compositor (3 episodes, 2018-2019)
Jazking Albacea ... rigging artist (3 episodes, 2018)
Josue Arias ... Integration 3D artist: digital domain / Intergration 3D artist: digital domain (3 episodes, 2018)
Giorgio Bertolone ... rigging supervisor (3 episodes, 2018)
Suhaag Hiradhar ... compositing supervisor: Labyrinth Cinematic Solutions (3 episodes, 2018)
Tara Khan ... senior VFX Coordinator / senior vfx coordinator (3 episodes, 2018)
Joanna Lui ... visual effects production coordinator: Hydraulx (3 episodes, 2018)
Chun Seong Ng ... cg supervisor: Hydraulx (3 episodes, 2018)
Raechel Sturm ... vfx production assistant: Hydraulx (3 episodes, 2018)
Alex Young ... lead animator: Hydraulx (3 episodes, 2018)
Mike Accettura ... digital compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Jarrod Avalos ... visual effects artist / matchmove lead (3 episodes, 2019)
Tarina Averill ... digital compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Carlo Barbera ... digital compositor: GenFX s.u. (3 episodes, 2019)
Simon Butler ... fx artist: Digital Domain (3 episodes, 2019)
Jiwoong Kim ... visual effects supervisor (3 episodes, 2019)
Blair Richmond ... digital compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Tom Skorczynski ... fx artist: Mr. X (3 episodes, 2019)
Tom Truscott ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Derek Winslow ... lead matte painter (3 episodes, 2019)
Aleksandra Acic ... senior digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Bogdan Amidzic ... compositor supervisor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Jola B. Reyes ... CG coordinator (2 episodes, 2017)
Aleksandar Babic ... lighting artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Cassandra Bakic ... visual effects production manager: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Tristan Brown ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Howard R. Campbell ... senior lighting td (2 episodes, 2017)
Zoran Cvetkovic ... art director: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Glenn Richard Côté ... visual effects editor (2 episodes, 2017)
Jeffrey de Guzman ... environment supervisor: method-encore (2 episodes, 2017)
Vladisavljevic Dejan ... modeling/texturing artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Mark DeSousa ... visual effects executive producer: Anibrain (2 episodes, 2017)
Tamara Dinic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Nemanja Dojkic ... matte painter: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Florence Dubin ... matte painter (2 episodes, 2017)
Chris Ebeling ... visual effects artist: animator (2 episodes, 2017)
Sean Falcon ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Jenny Gauci ... Roto/Prep Artist: One Of Us (2 episodes, 2017)
Brian Ali Harding ... visual effects supervisor: Entity FX (2 episodes, 2017)
Sarah Higgs ... visual effects artist (2 episodes, 2017)
Nikola Ilic ... fx artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Slobodan Jankovic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Vladimir Jankovic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Zak Johannesen ... tracking/matchmove/layout artist (2 episodes, 2017)
Petar Jovovic ... cg supervisor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Matija Koraksic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Cameron Kraft ... compositor (2 episodes, 2017)
Marshall Richard Krasser ... visual effects supervisor: psyop (2 episodes, 2017)
Goran Lakic ... lighting td: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Srdjan Latinovic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Maksim Ljubenkovic ... vfx td: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Scott MacKay ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Jennifer Maillet ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Dragana Mandic ... animator: Crater studio (2 episodes, 2017)
Daniel James Mason ... lead matchmove artist (2 episodes, 2017)
Marc Mason ... senior visual effects coordinator: Zoic Studios (2 episodes, 2017)
Omar Miranda Quiñones ... compositor (2 episodes, 2017)
Uzunovic Miroslav ... junior fx artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Milovan Mladenovic ... visual effects executive producer: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Arslan Naqvi ... senior compositor (2 episodes, 2017)
Sue Nelson ... compositor (2 episodes, 2017)
Milena Niciforovic ... visual effects coordinator: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Sasa Nikolic ... senior digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Nikola Novakovic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Chris Paizis ... matchmove and layout supervisor: Tippett Studio (2 episodes, 2017)
Blaise Panfalone ... digital production manager (2 episodes, 2017)
Logan Pearsall ... texture artist: Tippett Studio (2 episodes, 2017)
Elangie Pereda ... visual effects junior coordinator: Entity FX (2 episodes, 2017)
Zivan Petricevic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Luka Plecas ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Katarina Radic ... junior animator: Crater studio (2 episodes, 2017)
Milena Radovic ... modeling/texturing artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Milos Randjelovic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Jeremy Renteria ... visual effects supervisor: Entity FX (2 episodes, 2017)
Philip Rosado ... Integration Supervisor (2 episodes, 2017)
Charles Rose ... cg supervisor (2 episodes, 2017)
Enrique Sagasta ... character artist: Zoic Studios (2 episodes, 2017)
Crystal Samuel ... visual effects: matte painter (2 episodes, 2017)
Russ Sueyoshi ... visual effects (2 episodes, 2017)
David Sullivan ... roto/paint supervisor (2 episodes, 2017)
Matthew Talbot-Kelly ... matte painter (2 episodes, 2017)
Jennifer Trevino ... IO Entity FX (2 episodes, 2017)
Andrija Trickovic ... senior digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Vladan Djiri Vasiljevic ... digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Marjolein Verheij ... prep/comp artist: One of Us (2 episodes, 2017)
Anil Kumar Verma ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Nikola Vucenovic ... senior digital compositor: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Dragan Vujnic ... match move artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Jovana Vulevic ... modeling/texturing artist: Crater Studio (2 episodes, 2017)
Angus Wakefield ... visual effects artist (2 episodes, 2017)
Tyler Tometich ... tv campaign graphics: mOcean (2 episodes, 2018-2019)
Ameya Adchule ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Jason Bradford ... visual effects producer (2 episodes, 2018)
Alan Carreno Esquivel ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Jeffrey Chan ... digital compositor: Mr. X (2 episodes, 2018)
Guillaume Charron ... tracking & matchmove: visual effects (2 episodes, 2018)
Jin Yan Cheng ... cg artist: Mr. X (2 episodes, 2018)
Jack Chiu ... compositor (2 episodes, 2018)
Tony Como ... digital paint & roto department supervisor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Selena Farkas ... compositor (2 episodes, 2018)
Darnie Galloway ... visual effects associate producer: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Nicole Glen ... digital compositor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Sarah Grieshammer ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Aaron Herrera ... matchmove artist (2 episodes, 2018)
Ian Hopperton ... vfx editor (2 episodes, 2018)
Andrew Howarth ... visual effects editor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Chen Kuang Hsu ... matchmove artist (2 episodes, 2018)
Eunju Hyun ... digital artist (2 episodes, 2018)
Dong Hun Kang ... matte painter (2 episodes, 2018)
Tejas Kantharia ... compositor: Hydrualx Vancouver (2 episodes, 2018)
Kalvin Kingdon ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Will Kosman ... digital matte painter (2 episodes, 2018)
Christopher Kowal ... editorial department supervisor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Adarsh Langthasa ... compositor: Hydraulx (2 episodes, 2018)
Cynthia Latour ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Taryn Laurendeau ... visual effects production manager: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Souvik Layek ... compositor (2 episodes, 2018)
Sebastien Leclerc ... digital compositor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Erick Leos ... senior visual effects editor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Vitor Libardi ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Sean Loughran ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Pravin Mahtani ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Simon James Milner ... crowd supervisor (2 episodes, 2018)
Alem Moto ... digital compositor: Mr. X (2 episodes, 2018)
Sebastian Munoz Silva ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Laura Nettles ... lighting artist: Mr. X Inc. (2 episodes, 2018)
Tirza Oudolf ... digital compositor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Annie Patenaude ... digital compositor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
Robert Rioux ... senior modeler (2 episodes, 2018)
David Roby ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Rahul Saxena ... tracking & matchmove (2 episodes, 2018)
Stefan Schneider ... lead modeler (2 episodes, 2018)
Alexandra Setijo-Joesoef ... compositor: Hydraulx (2 episodes, 2018)
Joel Sevilla ... visual effects supervisor: Hydraulx (2 episodes, 2018)
Sunho Song ... compositor (2 episodes, 2018)
Kendall Spraggins ... roto artist (2 episodes, 2018)
Greg Takacs ... vfx dailies editor: Mr. X Inc (2 episodes, 2018)
Ankit Vajpayee ... compositor (2 episodes, 2018)
Eduardo Vazquez ... compositor: Atomic Fiction (2 episodes, 2018)
David Ventura ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Andre Waller ... lead compositor (2 episodes, 2018)
Ge Yu ... matte painter (2 episodes, 2018)
Romain Bayle ... digital matt painter: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Rafael Catalán Madurga ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Belinda Chen ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Jonathan Enstrom ... FX TD (2 episodes, 2019)
Marcos Francos ... visual effects artist (2 episodes, 2019)
Victor Grant ... FX Lead (2 episodes, 2019)
Patti Henderson ... production support: On-Set VFX (2 episodes, 2019)
Jimmy Johansson ... lead rigging td: Goodbye Kansas (2 episodes, 2019)
Evan Kwan ... digital compositor: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Rajesh Madishetty ... Lead compositor / Lead compositor: Digital Domain (2 episodes, 2019)
Hanna Nordersnö ... visual effects producer (2 episodes, 2019)
Tomas Näslund ... compositor: Goodbye Kansas Studios (2 episodes, 2019)
Austin Ramsey ... technical compositor: Shade VFX (2 episodes, 2019)
Werner Ten Hoeve ... digital compositor: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Dmitry Vinnik ... cg supervisor: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Lyndsey Will ... compositing coordinator: GenFX s.u. (2 episodes, 2019)
Robert Williams ... digital compositor (2 episodes, 2019)
Sean W. Adair ... compositor: digital sandbox (1 episode, 2017)
Ivan Aleksic ... modeling/texturing artist: Crater Studio (1 episode, 2017)
Carlos Anaya ... cg supervisor: Ollin VFX (1 episode, 2017)
Felipe Borges ... senior lighting/look dev artist (1 episode, 2017)
Colin Campbell ... digital compositor (1 episode, 2017)
Brian Chen ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Myong Choi ... compositor (1 episode, 2017)
Matteo Corbi ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (1 episode, 2017)
Irena Djekic ... animator: Crater studio (1 episode, 2017)
Wilfred Driscoll ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Jason Dunn ... matte painter (1 episode, 2017)
Marlen Gil ... rotoscope artist (1 episode, 2017)
Miguel A. Granados ... digital artist (1 episode, 2017)
Robert Habros ... visual effects executive producer: Method/Encore (1 episode, 2017)
Nancy Heller ... visual effects manager (1 episode, 2017)
Alberto Hernandez Arroyo ... visual effects artist: digital compositor (1 episode, 2017)
Alex Hirtenstein ... digital matte painter (1 episode, 2017)
Balderas Cruz Joel ... roto/key artist: Ollin VFX (1 episode, 2017)
Damon Lavenski ... visual effects artist: psyop (1 episode, 2017)
Matthias Lowry ... digital compositor (1 episode, 2017)
Alarich Alvarez Mahl ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Matthew Crowe ... matchmove artist: method studios (1 episode, 2017)
Milicko Mijatovic ... animator: Crater studio (1 episode, 2017)
Marko Milicevic ... lead compositor: Crater Studio (1 episode, 2017)
Zoran Mitrovic ... senior digital compositor: Crater Studio (1 episode, 2017)
Christina Nakhvat ... visual effects (1 episode, 2017)
Jose Guadalupe Olmeda ... digital compositor (1 episode, 2017)
Julika Pape ... visual effects executive production manager: Method/Encore (1 episode, 2017)
Nick Perrotta ... digital matte painter (1 episode, 2017)
Jeffrey C. Price ... VFX Editor: Tippett Studio (1 episode, 2017)
Stevie Ramone ... compositing lead: Spin VFX (1 episode, 2017)
Satish Ratakonda ... visual effects (1 episode, 2017)
Carrie Richardson ... visual effects producer: Spin VFX (1 episode, 2017)
Melissa Rosenzweig ... compositor (1 episode, 2017)
Ari Rubenstein ... digital compositor (1 episode, 2017)
Tarek Saleh ... digital compositor (1 episode, 2017)
Geoff Sayer ... compositor: SPIN VFX (1 episode, 2017)
Flavio Segal ... cg artist (1 episode, 2017)
Tim Sibley ... effects supervisor: Spin VFX (1 episode, 2017)
Kjell Strode ... fx td (1 episode, 2017)
Daniel Svaboe ... digital compositor (1 episode, 2017)
Bryan Vizcaya ... rotoscope/paint supervisor: Ollin VFX Studio (1 episode, 2017)
Steven Wade ... compositor (1 episode, 2017)
Lun Wang ... digital effects artist: SPIN VFX (1 episode, 2017)
Thaddeus Warren ... matte painter (1 episode, 2017)
Sam Williams ... prep artist (1 episode, 2017)
Michelle Yhan ... digital compositor (1 episode, 2017)
Cyril Balavoine ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Kathryn Jane Black ... digital compositor (1 episode, 2018)
Cristian Camaroschi ... CG supervisor: MR. X (1 episode, 2018)
Nacho Castrillo ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Gupta Darpan ... lighting artist (1 episode, 2018)
Lorena E'Vers ... visual effects artist: character artist (1 episode, 2018)
Amber Evans ... compositor (1 episode, 2018)
Anne Fortin ... roto/paint artist (1 episode, 2018)
Daniel Giron ... matte painter: Hydraulx (1 episode, 2018)
Tyson Groth ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Luke Groves ... visual effects producer: Mr. X (1 episode, 2018)
Nicolas Lim ... digital compositor (1 episode, 2018)
Victor Makali ... fx artist (1 episode, 2018)
Sean Lyndon Martin ... digital compositor (1 episode, 2018)
Josh McGuire ... compositor: Encore Hollywood (1 episode, 2018)
Steve Ouellette ... digital compositor (1 episode, 2018)
Sagar Patil ... digital artist: Atomic Fiction (1 episode, 2018)
Florian Sanchez ... digital compositor: Mr.X (1 episode, 2018)
Benjamin Scabell ... digital compositor: Mr. X (1 episode, 2018)
Dhirendra Singh ... compositor (1 episode, 2018)
John C. Sparks ... visual effects artist: Digital Domain (1 episode, 2018)
Conner Stirling ... visual effects editorial (1 episode, 2018)
Rémi Stompe ... compositor: Mr.X (1 episode, 2018)
Patrick Taillefer ... tracking artist (1 episode, 2018)
Carine Touraille ... senior pipeline td: Atomic Fiction (1 episode, 2018)
Phillip Trujillo ... vfx assistant editor (1 episode, 2018)
Daniël Veder ... texturing artist (1 episode, 2018)
Varot Wanithanont ... effects technical director: Digital Domain (1 episode, 2018)
Manidhar Areti ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Vojtech Batko ... matte painter (1 episode, 2019)
Jakub Budina ... senior compositor (1 episode, 2019)
Marco De Rossi ... 3d artist (1 episode, 2019)
Daniel Antón Fernández ... environments artist: Digital Domain (1 episode, 2019)
Dawn Gates ... digital compositor: Digital Domain (1 episode, 2019)
Omer Gurkan ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Matt Hallen ... senior compositor: GenFX s.u (1 episode, 2019)
Hanjoo Jeong ... senior effects technical director: Digital Domain (1 episode, 2019)
Sindre Bjøringsøy Johnsen ... digital compositor (1 episode, 2019)
Ludvig Jonsson ... fx td: Goodbye kansas studios (1 episode, 2019)
Skeel Lee ... senior effects technical director: Digital Domain (1 episode, 2019)
Marco Lusardi ... texture artist (1 episode, 2019)
Madhu Manala ... digital compositor (1 episode, 2019)
Josh Methven ... effects technical director (1 episode, 2019)
Ryan Ng ... digital effects artist: Mr. X Inc. (1 episode, 2019)
Tom O'Bready ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Megan Omi ... digital compositor (1 episode, 2019)
Ondrej Ondracek ... 3d generalist: UPP (1 episode, 2019)
Borja A. Ortiz ... matchmove artist (1 episode, 2019)
Francesco Panzieri ... compositor: Digital Domain (1 episode, 2019)
Viktor Petrov ... pipeline supervisor (1 episode, 2019)
Esdras Prudente ... digital compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Dafne Sartori ... lighting artist (1 episode, 2019)
Brian A. Smeets ... senior visual effects artist (1 episode, 2019)
Brian Thomason ... visual effects: digital domain (1 episode, 2019)
Lars Wallund ... digital compositor: Goodbye Kansas Studios (1 episode, 2019)
Kristen Branan ... head of production: Zoic Studios (uncredited) (8 episodes, 2017)
Monica L. Castro ... visual effects i/o (uncredited) (8 episodes, 2017)
Soumik Ghosh ... rotoscope lead (uncredited) (7 episodes, 2019)
Grzegorz Grodzicki ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (6 episodes, 2017)
Jim Schermerhorn ... visual effects (uncredited) (6 episodes, 2017)
Prakash Pathak ... BOTVFX (uncredited) / Associate Production Manager (uncredited) / visual effects coordinator (uncredited) (5 episodes, 2018-2019)
Patrick Bramley ... digital compositor (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jeremy Brown ... effects animator (uncredited) (4 episodes, 2017)
Omar Sojo Gutierrez ... digital compositor (uncredited) (4 episodes, 2017)
Terry Kalinich ... senior technical animator (uncredited) (4 episodes, 2017)
Rowan Levine ... visual effects coordinator (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jon Shaw ... cg supervisor (uncredited) (4 episodes, 2017)
Galo Gutiérrez ... digital compositor (uncredited) (3 episodes, 2018)
Gilberto De La Rosa ... digital compositor (uncredited) / visual effects supervisor: boxel vfx (uncredited) (2 episodes, 2017-2019)
Heather Abels ... matte painter: Tippet (uncredited) (2 episodes, 2017)
Kenneth Armstrong ... compositor: Shade VFX (uncredited) (2 episodes, 2017)
Ricardo Camacho Páramo ... visual effects supervisor: boxel vfx (uncredited) (2 episodes, 2017)
Frans de Vries ... tracking/matchmove/layout artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Yiris Hallal Padilla ... head of production: boxel vfx (uncredited) (2 episodes, 2017)
Chris Ryan ... cg supervisor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Shawn Sahara ... digital compositor: Shade VFX (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jonathan S. Smith ... roto/paint artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Isabelle Alles ... massive crowd technical director: Mr. X (uncredited) (2 episodes, 2018)
Craig Calvert ... cg supervisor: MrX (uncredited) (2 episodes, 2018)
Tamara Nowicki ... roto/paint artist (uncredited) (2 episodes, 2018)
Samuel Vachon ... roto/paint artist (uncredited) (2 episodes, 2018)
David Cam ... roto artist: Method (uncredited) (1 episode, 2017)
David Edwards ... matte painter (uncredited) (1 episode, 2017)
Graciela Esther Gonzalez ... visual effects coordinator: Ollin VFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Keita Hoshino ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Karen Huerta ... roto artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Veress Kovács István ... senior matte painter (uncredited) (1 episode, 2017)
Daniel Labossiere ... effects technical director (uncredited) (1 episode, 2017)
Nora León ... rotoscope artist: ollin vfx (uncredited) (1 episode, 2017)
Kevin Little ... visual effects producer: LUX (uncredited) (1 episode, 2017)
Tony Noel ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Erick Oviedo ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Jorge de Jesús Pérez Alba ... cg artist: Ollin VFX (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Stunts 

Landon Jackle ... Neil Patrick Harris / stunt double: Neil Patrick Harris / stunt rigger / stunt safety (18 episodes, 2017-2019)
Katie Stuart ... stunt double: Violet Baudelaire (9 episodes, 2018-2019)
Rick Pearce ... stunt coordinator (8 episodes, 2017)
Shaun Magee ... stunt rigger (5 episodes, 2017)
Matt Phillips ... stunt double: Louis Hynes / stunt double: Lous Hynes (5 episodes, 2017)
Devyn Dalton ... stunt double: Violet / stunt double: Malina Weissman (3 episodes, 2017)
Colin Decker ... stunt double: Usman Ally (2 episodes, 2017)
Ivett Gonda ... stunt double: Sara Canning (2 episodes, 2017)
Scott Pocha ... stunt double: John DeSantis (2 episodes, 2018-2019)
Maja Aro ... stunt performer (2 episodes, 2018)
Glenn Chow ... stunt rigger (2 episodes, 2018)
Laura Lee Connery ... stunts (2 episodes, 2018)
Breanna Watkins ... stunt double: Allison Williams (2 episodes, 2019)
Nesta Chapman ... stunt double: Catherine O'Hara (1 episode, 2017)
Cassandra Ebner ... stunt double: Malina Weissman (1 episode, 2017)
Robert Hayley ... stunt double: Cab Driver (1 episode, 2017)
Nicole Lissner ... stunt double (1 episode, 2017)
Justin Breault ... stunt double (1 episode, 2018)
Austin Dunn ... stunt performer (1 episode, 2018)
Damian Mavis ... stunt double: Bearded Man (1 episode, 2018)
Andrew Prest ... stunt double: John Desantis (1 episode, 2018)
Jason Bell ... stunt double (1 episode, 2019)
Lloyd Cunningham ... stunt rigger (1 episode, 2019)
Dave Alexander ... stunt rigging coordinator (uncredited) (25 episodes, 2017-2019)
Curt Bonn ... stunt rigging coordinator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Duane Dickinson ... stunts (uncredited) (3 episodes, 2018)
Nilo Ghajar ... stunt double: Alfre Woodard (uncredited) (1 episode, 2017)
Trevor Jones ... stunt double driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Andrea Ross ... stunt double: Lucy Punch (uncredited) (1 episode, 2018)

Series Camera and Electrical Department 

Barry Kaiser ... video assist second unit (25 episodes, 2017-2019)
David Kurvers ... digital imaging technician (25 episodes, 2017-2019)
David McKnight ... hd video assist / video assist (22 episodes, 2017-2019)
Michael McLellan ... key grip (22 episodes, 2017-2019)
Shawn Kim ... A 2nd assistant camera / second assistant camera: b camera (20 episodes, 2017-2019)
Alex Reno ... rigging grip (18 episodes, 2017-2018)
Wes Grycki ... dolly grip (17 episodes, 2017-2019)
Tynan Callesen ... grip (17 episodes, 2018-2019)
Liam Gerrie ... lighting technician (17 episodes, 2018-2019)
Ciaran Kavanagh ... director of photography: second unit (17 episodes, 2018-2019)
Jay 'Sully' Sullivan ... camera operator (17 episodes, 2018-2019)
Jim van Dijk ... a camera operator / steadicam operator (17 episodes, 2018-2019)
Tyler Woeste ... first assistant camera: "a" camera / first assistant camera "a" camera (17 episodes, 2018-2019)
Jean-Paul Carthy ... motion picture video coordinator / playback operator (16 episodes, 2017-2019)
Jesse Frank ... Rigging Grip (15 episodes, 2017-2019)
Justin Giles ... lighting technician (13 episodes, 2017-2019)
Ian Gledhill ... light console operator / lighting console operator (13 episodes, 2018-2019)
Ryan Bruce Lewis ... best boy rigging grip / rigging grip (12 episodes, 2017-2018)
Ian Gariepy ... bestboy rigging grip / rigging grip (11 episodes, 2017-2018)
Gabriel Boyko ... second assistant camera (11 episodes, 2018-2019)
Randy A. Jablonka ... lighting technician (11 episodes, 2018-2019)
Boris Martens ... first assistant camera (11 episodes, 2018-2019)
Kat Ruston ... lamp operator: second unit / lighting technician / second unit: lighting technician (10 episodes, 2017-2018)
Spiro Grant ... second assistant camera: a camera / first assistant camera: "b" camera (8 episodes, 2017)
Aaron Haesler ... first assistant camera: a camera 2nd unit / first assistant camera: a camera second unit / first assistant camera:a camera / first assistant camera: a camera (8 episodes, 2017)
James Kantola ... best boy grip: second unit (8 episodes, 2017)
Dan Morrison ... b cam first ac / first assistant camera: b camera (8 episodes, 2017)
Aaron Olson ... digital imaging technician 2nd unit / digital imaging technician: second unit (8 episodes, 2017)
David S. Warner ... gaffer / gaffer: 2016 (8 episodes, 2017)
Eric Milner ... still photographer (7 episodes, 2018-2019)
Glenn Chow ... rigging grip (7 episodes, 2019)
Matt Young ... lamp operator (7 episodes, 2019)
Shayne Zwickel ... generator operator: second unit (7 episodes, 2019)
Hugh Meikle ... generator operator (6 episodes, 2017-2018)
Casey Gemma ... rigging electrician / rigging best boy electric (6 episodes, 2017)
Luke Nesbitt ... lamp op / board op: second unit (6 episodes, 2017)
Josh Holmes ... lighting board operator (6 episodes, 2018)
Lydia Strojin ... alpha head technician: second unit (6 episodes, 2018)
Josh Knepper ... b cam operator / camera utility (5 episodes, 2017-2019)
Jason Haycock ... digital imaging technician (5 episodes, 2017)
Joseph Lederer ... still photographer (5 episodes, 2017)
Lee Gibeau ... camera crane technician (4 episodes, 2017-2018)
James M. Jackson ... gaffer: second unit (4 episodes, 2017)
Dean Reca ... grip (4 episodes, 2017)
David Reilly IV ... dolly grip (4 episodes, 2017)
Colin Robson ... best boy grip (4 episodes, 2017)
Jason J. Rodriguez ... lamp operator (4 episodes, 2017)
Keith Woods ... rigging gaffer (4 episodes, 2017)
Kate Landels ... lighting technician (4 episodes, 2018)
Todd Turner ... rigging gaffer (4 episodes, 2018)
John Woods ... generator operator: second unit (4 episodes, 2018)
George Ramage ... lighting desk operator: second unit (4 episodes, 2019)
Paul Akehurst ... light board operator: second unit (3 episodes, 2017)
Herb DeWaal ... rigging grip best boy (3 episodes, 2017)
Fred Donaldson ... rig electrician: day player / set wireman (3 episodes, 2017)
Jason Tidsbury ... light balloon technician (3 episodes, 2017)
Christopher Kralik ... rigging electrician (3 episodes, 2019)
Jamie Lynne Walsh ... grip (3 episodes, 2019)
Kyle Lawrence ... playback coordinator / playback operator (2 episodes, 2017-2018)
Neil Cervin ... camera operator (2 episodes, 2017)
Sean Edmiston ... best boy rigger (2 episodes, 2017)
Todd Elyzen ... director of photography: second unit (2 episodes, 2017)
Carey Feehan ... grip (2 episodes, 2017)
Dean Heselden ... a camera operator / steadicam operator (2 episodes, 2017)
David Kershaw ... a dolly grip (2 episodes, 2017)
Adam Mars ... director of photography: behind the scenes (2 episodes, 2017)
Jeremy McBride ... lamp operator (2 episodes, 2017)
Shawn Milsted ... best boy (2 episodes, 2017)
Scott Ruddy ... best boy rigger (2 episodes, 2017)
Bippen Kumar Sammy ... key rigging grip (2 episodes, 2017)
Tony Whiteside ... key grip (2 episodes, 2017)
Eric Baar ... lighting technician (2 episodes, 2018)
Richard Buckmaster ... gaffer (2 episodes, 2018)
Phillip Chadwick ... lighting technician (2 episodes, 2018)
T. Michael Morris ... lighting technician: second unit (2 episodes, 2018)
Joern Christian Novotny ... balloon light technician (2 episodes, 2018)
Clayton Richard-Long ... additional camera operator (2 episodes, 2018)
Craig Bullen ... best boy rigging grip (1 episode, 2017)
Adriana Mateos ... second assistant camera (1 episode, 2017)
Scott McDonald ... b camera operator (1 episode, 2017)
Dan Morrison ... first assistant camera: a camera (1 episode, 2017)
Nick Watson ... first assistant camera: a camera (1 episode, 2017)
Matteo C. Angeles ... playback operator (1 episode, 2018)
John Shoy ... lamp operator (1 episode, 2018)
Danny Ho ... playback supervisor (uncredited) (18 episodes, 2017-2018)
Aaron Wardwell ... grip (uncredited) (4 episodes, 2017)
Refah Seyed Mahmoud ... digital imaging technician: second unit, day player (uncredited) (2 episodes, 2017)
James Clark ... rigging electrician (uncredited) (1 episode, 2017)
Sarah Lemmon ... lighting data coordinator (uncredited) (1 episode, 2017)
Zachary Richardson ... rig grip (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Animation Department 

Matthew Horner ... animator (10 episodes, 2018)
Adrien Crespon ... animator (8 episodes, 2017)
Liz Bernard ... animation supervisor: Digital Domain (7 episodes, 2019)
Karrina Hooper ... animator (3 episodes, 2017)
Brad Kvist ... animator (3 episodes, 2017)
James Schmitt ... animation td (3 episodes, 2017)
Anouchka Farrenc ... senior animator (2 episodes, 2017)
Paul Creamer ... animator (1 episode, 2019)

Series Casting Department 

Jessica Cameron ... casting associate canada (25 episodes, 2017-2019)
Sandra-Ken Freeman ... extras casting (18 episodes, 2017-2018)
Andrea Bunker ... casting associate (17 episodes, 2018-2019)
Erika Valliere ... extras casting / extras casting assistant (17 episodes, 2018-2019)
Arielle Baron ... casting assistant (10 episodes, 2018)
Ariel Semkow ... extras casting (8 episodes, 2017)
Matt Lander ... casting assistant (7 episodes, 2019)
Kristina H. Zelic ... casting associate / extras casting (6 episodes, 2018)
Chelsea Ellis Bloch ... casting associate (2 episodes, 2017)
Samantha Montgomery ... extras casting (1 episode, 2017)
Hannah d'Angerio ... casting associate (uncredited) (2 episodes, 2017)
Lucy Bevan ... uk casting (uncredited) (1 episode, 2017)
Emma Bishop ... extras casting (uncredited) (1 episode, 2017)
Olivia Scott-Webb ... uk casting (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Costume and Wardrobe Department 

Brittany Morrow ... ager/dyer (21 episodes, 2017-2019)
Chance Lovett ... breakdown artist (19 episodes, 2017-2019)
Lorelei Burk ... costume coordinator / costume supervisor (17 episodes, 2018-2019)
Kelsey Chobotar ... assistant costume designer / costume buyer (17 episodes, 2018-2019)
Keith Lau ... concept costume illustrator (17 episodes, 2018-2019)
Sage Lovett ... breakdown/dyeing artist / key breakdown artist (17 episodes, 2018-2019)
Madeleine Mckibbon ... prep costumer (17 episodes, 2018-2019)
Shelby Page ... breakdown artist (17 episodes, 2018-2019)
Phoebe Parsons ... assistant costume designer (12 episodes, 2018-2019)
Christina Dietterle ... key costume breakdown (8 episodes, 2017)
Caitlin Krantz ... costume set supervisor (8 episodes, 2017)
Rosalie Lee ... cutter (8 episodes, 2017)
Monique McRae ... costume supervisor / costume coordinator (8 episodes, 2017)
Kurtis Reeves ... assistant costume designer (8 episodes, 2017)
Zina Richardson ... costume buyer / costumer: buyer (8 episodes, 2017)
Thea Zahorouski ... set costumer (8 episodes, 2017)
Dana Robertson ... seamstress (7 episodes, 2019)
Magdalena Shenher ... costume set supervisor: second unit (7 episodes, 2019)
Veronika Rudez ... extras costumer (6 episodes, 2017)
Melanie Talkington ... costumer (6 episodes, 2019)
Nadege Lauren ... set costumer (5 episodes, 2018)
Chloe Sonnenfeld ... prep/bg costumer (4 episodes, 2017)
Suzanne Sisi Chan ... costume stitcher (2 episodes, 2017)
Jaclyn Charlton ... costume set supervisor: second unit (2 episodes, 2017)
Syreeta Elise Wooton ... truck costumer (2 episodes, 2017)
Joshua Hoyles ... stitcher (2 episodes, 2018)

Series Editorial Department 

Raoul Crosby ... i/o operator / dailies (25 episodes, 2017-2019)
Laura Jans Fazio ... colorist / digital intermediate colorist / Digital Intermediate Colorist (25 episodes, 2017-2019)
Brian Laprocino ... post-production assistant / post-production coordinator (11 episodes, 2018-2019)
Jill Breitzman ... post production supervisor (10 episodes, 2018)
Austin Mintz ... post-production coordinator (10 episodes, 2018)
Matt Landsman ... assistant editor: EPK and BTS (8 episodes, 2017)
Alex Romano ... on-line editor (8 episodes, 2017)
Jeremy Vincent Coman ... post-production coordinator (7 episodes, 2019)
Joanna Phillips ... assistant editor (6 episodes, 2018-2019)
Aj Raymundo ... dailies operator (5 episodes, 2018)
Michelle Doherty ... dailies project manager (4 episodes, 2017)
Scott Turner ... assistant editor (4 episodes, 2017)
Kristin Derella ... assistant editor (4 episodes, 2018)
Taylor Stoaks ... assistant editor (4 episodes, 2018)
Stacie Duncan ... post-production coordinator (2 episodes, 2017)
Bradley Ramirez ... post-production supervisor (2 episodes, 2017)
Preston Rapp ... assistant editor (2 episodes, 2017)
Tom Erickson ... assistant editor (2 episodes, 2018)
Kevin Go ... post-production assistant (1 episode, 2017)
W. Cody Nelson ... dailies operator (uncredited) / senior dailies operator (uncredited) (25 episodes, 2017-2019)
Mykel Thuncher ... colorist: dailies (uncredited) (25 episodes, 2017-2019)
Joy Lin ... i/o operator (uncredited) / dailies (uncredited) (18 episodes, 2017-2018)
Kevin Fairfax Harwood ... data io manager (uncredited) (8 episodes, 2017)

Series Location Management 

Robert Amar ... assistant location manager (17 episodes, 2018-2019)
Ryan Rousseau ... location production assistant (11 episodes, 2018-2019)
Sarah El Bakkouri ... location production assistant (7 episodes, 2018-2019)
Jenn Berthot ... assistant location manager (2 episodes, 2017)
Philip A. Pacaud ... location manager (2 episodes, 2017)
Frederic Dagmey ... location production assistant (1 episode, 2017)
Christian Eichmann ... location production assistant: second unit (1 episode, 2017)
Cole McDermid ... location production assistant: second unit (1 episode, 2017)

Series Music Department 

Nick Urata ... composer: theme music / composer: original songs (18 episodes, 2017-2018)
Jason La Rocca ... song mixer / theme song mixer / music scoring mixer (17 episodes, 2017-2019)
Tom Trafalski ... music editor (17 episodes, 2018-2019)
Jordan Cox ... music consultant (8 episodes, 2017)
Xander Rodzinski ... technical score assistant (8 episodes, 2017)
John Traunwieser ... score engineer (8 episodes, 2017)
Matthew J. Ward ... score mixer (8 episodes, 2017)
Mark Jan Wlodarkiewicz ... music editor (8 episodes, 2017)
Dan Light ... composer assistant / musician: guitar (8 episodes, 2018)
Ryan Castle ... music editor (6 episodes, 2017)
Brooke deRosa ... score vocalist / opera singer (3 episodes, 2018-2019)
Hal Rosenfeld ... musician: drums and percussion (3 episodes, 2018)
Valerie Biggin ... music clearances / music coordinator (2 episodes, 2017)
Daniel Handler ... lyrics: theme music / lyrics: original songs (2 episodes, 2017)
Neil Patrick Harris ... main title theme performed by (2 episodes, 2017)
Spencer Welch ... vocal coach (2 episodes, 2017)
Sam Beatch ... music playback (2 episodes, 2018)
Jon Ong ... composer: additional music (2 episodes, 2018)
Andrew Skrabutenas ... composer: additional music (2 episodes, 2018)
Sian O'Byrne ... music coordinator (1 episode, 2017)
David Joseph Wesley ... composer: additional music (1 episode, 2017)
Victor Chaga ... Technical Score Advisor (uncredited) / Technical Score Consultant (uncredited) (8 episodes, 2017)

Series Script and Continuity Department 

Lana Krotenko ... script supervisor: second unit / script supervisor / Script Supervisor: second unit (25 episodes, 2017-2019)
Patti Henderson ... script supervisor / script supervisor: second unit (18 episodes, 2017-2019)
Aziza Aba Butain ... script coordinator (8 episodes, 2017)
Carol Green-Lundy ... script supervisor: second unit (4 episodes, 2018)

Series Transportation Department 

Lorne Davidson ... cast driver (25 episodes, 2017-2019)
James Marshall ... transportation captain (25 episodes, 2017-2019)
Doug McCord ... transportation coordinator (2 episodes, 2017)
Murray Bloom ... transportation co-captain (1 episode, 2017)

Series Other crew 

Chris Anaka ... assistant: Barry Sonnenfeld (25 episodes, 2017-2019)
Peter Brunette ... assistant production coordinator / second assistant production coordinator (25 episodes, 2017-2019)
Michael Craig ... security co-captain (25 episodes, 2017-2019)
Krista Johnston ... clearances (25 episodes, 2017-2019)
Amy Shier ... office production assistant / assistant production coordinator (25 episodes, 2017-2019)
Natalie Zara Smith ... studio teacher (25 episodes, 2017-2019)
Deanna Kittson ... production coordinator (22 episodes, 2017-2019)
Travis McLelland ... scenic metal fabricator (22 episodes, 2017-2019)
Paul Becker ... choreographer (18 episodes, 2017-2019)
Geoffrey McCarthy ... production coordinator: Netflix (18 episodes, 2017-2018)
Mike Aichholz ... first assistant accountant (17 episodes, 2018-2019)
Carole Appleby ... unit publicist (17 episodes, 2018-2019)
Jennifer Giannone ... assistant accountant (17 episodes, 2018-2019)
Nicolas Lamothe ... Set Dresser (17 episodes, 2018-2019)
Mark MacDonald ... assistant production coordinator (17 episodes, 2018-2019)
Rebecca Steele ... assistant: Rose Lam (17 episodes, 2018-2019)
Paul Plancich ... lead labor (15 episodes, 2017-2019)
Darryl Van Dyke ... stand-in: John DeSantis (11 episodes, 2017-2018)
Simona Pandele ... second assistant production coordinator (11 episodes, 2018-2019)
Courtney Karg ... production assistant (10 episodes, 2018)
Michele Lee ... production accountant (10 episodes, 2018)
Lynda Schmit ... Studio teacher (8 episodes, 2017-2019)
Troy Adamson ... stand-in: Neil Patrick Harris (8 episodes, 2017)
Tony Alcantar ... dialect coach: on set (8 episodes, 2017)
Stuart Bass ... main title design (8 episodes, 2017)
Christina Buchli ... Canadian production legal / production legal: Canada (8 episodes, 2017)
Simone Dyer ... Insurance Broker (8 episodes, 2017)
Ellen Kahn ... title designer (8 episodes, 2017)
Lynda Kahn ... title designer (8 episodes, 2017)
Ashley Marie Macdonald ... stand-in (8 episodes, 2017)
Grace Park ... unit publicist (8 episodes, 2017)
Travis Turner ... stand-in (8 episodes, 2017)
Nicole Whitmore ... assistant: Rose Lam (8 episodes, 2017)
Patrick Cahoon ... production assistant (7 episodes, 2017)
Tina Dawson ... production accountant (6 episodes, 2017)
Janet Lane ... payroll clerk (6 episodes, 2017)
Adam Mars ... behind the scenes director of photography (6 episodes, 2017)
King Louie Palomo ... clearances assistant: The Research House Clearance Services Inc. (6 episodes, 2017)
K. Corrine Van Vliet ... writers' assistant (6 episodes, 2017)
Darren Zakus ... accounting clerk (6 episodes, 2017)
Jenny Dent ... studio teacher (6 episodes, 2018-2019)
Paul Cole ... production assistant (4 episodes, 2017)
Carole Fleming ... child welfare worker (4 episodes, 2017)
Ian MacLean ... production staff (4 episodes, 2017)
Nathaniel Tenenbaum ... photo double: Louis Hynes (4 episodes, 2017)
Lexie Huber ... stand-in: Lucy Punch / stand-in: Sara Rue (4 episodes, 2018)
Linzi Martin ... body double for elder annabelle: Mindy Sterling / body double: Elder Annabelle: Mindy Sterling (4 episodes, 2018)
Kristen Drosinos ... pipeline td (3 episodes, 2017)
Andrew Paxson ... pipeline td (3 episodes, 2017)
Felipe Viana ... photo double: Count Olaf (3 episodes, 2018-2019)
Jessica Saris ... photo double: librarian / photo double: Librarian (3 episodes, 2018)
Aziza Aba Butain ... writers' assistant (2 episodes, 2017)
Mary Couch ... assistant: Barry Sonnenfeld (2 episodes, 2017)
Sara Forest ... payroll accountant (2 episodes, 2017)
Camila Grillo ... assistant: Don Johnson (2 episodes, 2017)
Kayla LaSaga ... second assistant production coordinator (2 episodes, 2017)
Christina Toms ... assistant: Mark Palansky (2 episodes, 2017)
Victoria Caro ... assistant choreographer (2 episodes, 2018)
Matt Dunne ... director's assistant (2 episodes, 2018)
Vicky Lambert ... choreographer (2 episodes, 2018)
Krystal Montoya ... VFX coordinator: HYDRAULX (2 episodes, 2018)
T. Michael Morris ... production assistant (2 episodes, 2018)
Milan Ogier ... Body Double (2 episodes, 2018)
Mae Pearce ... photo double: Carmelita Spats (2 episodes, 2018)
Ryan Rousseau ... production assistant (2 episodes, 2018)
Donne Torr ... on set teacher (2 episodes, 2019)
Pat Barry ... first assistant production coordinator (1 episode, 2017)
Sean Bowes-Lyon-MacDonald ... production assistant (1 episode, 2017)
Ariel Carefoot ... key production assistant (1 episode, 2017)
Shannon Fleming ... assistant accountant (1 episode, 2017)
Rahni Gill ... craft service (1 episode, 2017)
Alexandra Huehn ... key production assistant (1 episode, 2017)
Star Martin ... production assistant (1 episode, 2017)
Barbra Richardsen ... production accountant (1 episode, 2017)
Barbara Richardson ... production accountant (1 episode, 2017)
Mark Samuels ... assistant choreographer (1 episode, 2017)
Tanner Whincup ... key production assistant (1 episode, 2017)
Matt Graves ... production assistant (1 episode, 2018)
Michael McLellan ... key grip (1 episode, 2018)
Jacki Tipton ... office production assistant (1 episode, 2018)
Jamie Payton ... animal coordinator (1 episode, 2019)
Shane Birdsill ... recruiting coordinator (uncredited) (18 episodes, 2017-2018)
Sheila Erdmann ... makeup fx office assistant (uncredited) (18 episodes, 2017-2018)
Danny Ho ... playback supervisor (uncredited) (18 episodes, 2017-2018)
Ian Doig ... animal coordinator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Holly Burr ... photo double: Malina Weissman (uncredited) (1 episode, 2017)
Grace MacLeod ... rat trainer (uncredited) (1 episode, 2017)
Ryan Madden ... magic consultant (uncredited) (1 episode, 2017)
Neil Stopforth ... aircraft wrangler (uncredited) (1 episode, 2017)
Morgan Tanner ... dance double (uncredited) (1 episode, 2017)
Ashley Wood ... photo double: Violet (uncredited) (1 episode, 2017)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed