Edit
Stranger Things (TV Series 2016– ) Poster

(2016– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Matt Duffer ... (12 episodes, 2016-2019)
Ross Duffer ... (12 episodes, 2016-2019)
Shawn Levy ... (6 episodes, 2016-2019)
Andrew Stanton ... (2 episodes, 2017)
Rebecca Thomas ... (1 episode, 2017)

Series Writing Credits  

Matt Duffer ... (creator) (18 episodes, 2016-2019)
Ross Duffer ... (creator) (18 episodes, 2016-2019)
Paul Dichter ... (10 episodes, 2016-2017)
Jessie Nickson-Lopez ... (10 episodes, 2016-2017)
Kate Trefry ... (9 episodes, 2017)
Justin Doble ... (4 episodes, 2016-2017)
Jessica Mecklenburg ... (1 episode, 2016)
Alison Tatlock ... (1 episode, 2016)

Series Cast  

...  Joyce Byers 25 episodes, 2016-2019
...  Jim Hopper 25 episodes, 2016-2019
...  Mike Wheeler 25 episodes, 2016-2019
...  Eleven 25 episodes, 2016-2019
...  Dustin Henderson 25 episodes, 2016-2019
...  Lucas Sinclair 25 episodes, 2016-2019
...  Nancy Wheeler 25 episodes, 2016-2019
...  Jonathan Byers 25 episodes, 2016-2019
...  Karen Wheeler 25 episodes, 2016-2019
...  Steve Harrington 25 episodes, 2016-2019
...  Will Byers 24 episodes, 2016-2019
...  Max Mayfield 17 episodes, 2017-2019
...  Billy Hargrove 17 episodes, 2017-2019
...  Ted Wheeler 12 episodes, 2016-2017
...  Dr. Martin Brenner 12 episodes, 2016-2017
...  Officer Powell 12 episodes, 2016-2019
...  Erica Sinclair 12 episodes, 2017-2019
...  Officer Callahan 11 episodes, 2016-2017
...  Mr. Clarke 10 episodes, 2016-2017
...  Bob Newby 9 episodes, 2017
...  Dr. Sam Owens 9 episodes, 2017
...  Florence 9 episodes, 2016-2017
...  Holly Wheeler 8 episodes, 2016-2017
...  Robin 8 episodes, 2019
...  Tommy H. 7 episodes, 2016-2017
...  The Monster 7 episodes, 2016-2017
...  Claudia Henderson 6 episodes, 2017
...  Terry Ives 6 episodes, 2016-2017
...  Lead Agent 6 episodes, 2016
...  Carol 6 episodes, 2016-2017
...  Barbara Holland / ... 6 episodes, 2016-2017
...  Agent Connie Frazier 5 episodes, 2016
...  Holly Wheeler 5 episodes, 2016
...  Troy 5 episodes, 2016
...  Lonnie Byers 4 episodes, 2016
...  Murray Bauman 4 episodes, 2017
...  Scientist 4 episodes, 2016
...  Marsha Holland / ... 4 episodes, 2016-2017
...  James 4 episodes, 2016
...  Nerdy Tech 4 episodes, 2017
...  Mr. Melvald 4 episodes, 2016-2017
...  Agent Repairman 4 episodes, 2016
...  Principal Coleman 4 episodes, 2016-2017
...  Kali 3 episodes, 2017
...  Hawkins Head of Security 3 episodes, 2016
...  Elevator Scientist 3 episodes, 2016
...  Nicole 3 episodes, 2016-2017
...  Becky Ives 3 episodes, 2016-2017
...  Sweaty Teen Boy / ... 3 episodes, 2017
...  Government Agent #7 3 episodes, 2019
...  Radar Tech 2 episodes, 2017
...  M.P. Guard #1 2 episodes, 2017
...  Benny Hammond 2 episodes, 2016
...  M.P. Guard #2 2 episodes, 2017
...  Funshine 2 episodes, 2017
...  Cynthia 2 episodes, 2016
...  Axel 2 episodes, 2017
David Dwyer ...  Earl 2 episodes, 2016
...  Dottie 2 episodes, 2017
...  Ray 2 episodes, 2017
...  Werewolf 2 episodes, 2017
...  Mick 2 episodes, 2017
...  Happy Homeowner 2 episodes, 2017
...  High School Principal 2 episodes, 2016
...  Susan Hargrove 2 episodes, 2017
...  Diane Hopper 2 episodes, 2016
...  Mrs. Sinclair 2 episodes, 2017
...  State Trooper O'Bannon 2 episodes, 2016
...  Adams 2 episodes, 2017
...  Security Guard 2 episodes, 2017
...  Keith 2 episodes, 2017
...  Vicki 2 episodes, 2017
...  Marissa 2 episodes, 2016-2017
...  Tina 2 episodes, 2017
Cameron Newton ...  Jason Voorhees 2 episodes, 2017
...  Elderly Math Teacher 2 episodes, 2017
...  Flamethrower Soldier 2 episodes, 2017
...  Mr. Holland 2 episodes, 2017
...  Scary Clown 2 episodes, 2017
...  Elderly Woman 2 episodes, 2017
Vanathi Parthiban ...  Young Kali 2 episodes, 2017
...  Bruce 2 episodes, 2019
...  Newsman #1 2 episodes, 2019
Shae Britt ...  Mary Mack Girl #2 1 episode, 2016
...  Neil Hargrove 1 episode, 2017
...  Technician 1 episode, 2016
...  English Teacher 1 episode, 2016
...  Jen 1 episode, 2016
...  Test Subject 1 episode, 2016
...  Greg McCorkle 1 episode, 2016
...  Movie Theatre Manager 1 episode, 2016
...  Hunting Store Owner 1 episode, 2016
...  Pastor Charles 1 episode, 2016
...  State Trooper 1 episode, 2016
...  Sara Hopper 1 episode, 2016
...  Patty 1 episode, 2016
Kaylee Glover ...  Jennifer Hayes 1 episode, 2016
...  Middle-Aged Man 1 episode, 2017
Adam Gagan ...  Ground Controller 1 episode, 2016
...  Troy's Mom 1 episode, 2016
...  Exam Room Nurse 1 episode, 2017
...  M.P. Officer Patrick 1 episode, 2016
...  Staff Nurse Caitlin 1 episode, 2017
...  ER Doctor 1 episode, 2017
...  Middle School Boy 1 episode, 2017
Harper Cavanaugh ...  Young Girl (Swingset) 1 episode, 2017
...  Doctor #2 1 episode, 2017
...  Government Agent #1 1 episode, 2017
...  Stacey 1 episode, 2017
Wendel A. Matthews ...  Lead Rift Soldier 1 episode, 2017
...  Female Clerk 1 episode, 2016
Jon Kohler ...  Funeral Director 1 episode, 2016
...  Sandra 1 episode, 2016
Andre Pushkin ...  Russian Man 1 episode, 2016
Danny Boyd Jr. ...  Grandkid 1 episode, 2017
...  Gas Station Clerk 1 episode, 2017
...  Lab Technician 1 episode, 2017
...  Mother (Swingset) 1 episode, 2017
Brandon O'Dell ...  Neurologist 1 episode, 2017
...  Morgue Worker 1 episode, 2016
...  Grocery Store Manager 1 episode, 2016
...  Cute Girl 1 episode, 2017
Vince Pisani ...  Doctor #1 1 episode, 2017
Christopher Cody Robinson ...  Test Pilot Shepard 1 episode, 2016
...  Swat Member #1 1 episode, 2017
Suzanne Jordan Roush ...  Doris (MS Receptionist) 1 episode, 2017
...  Rift Soldier #2 1 episode, 2017
Sierra Vemeyer ...  Ally 1 episode, 2016
Abigail Whitlock ...  Mary Mack Girl #1 1 episode, 2016
...  Government Agent #2 1 episode, 2017
...  Motel Owner 1 episode, 2017
...  Field Reporter 1 episode, 2016
...  Mr. Sinclair 1 episode, 2017
Orelon Sidney ...  TV Reporter 1 episode, 2017
Thomas Tull ...  Man on Street 1 episode, 2017
...  Agent 1 episode, 2016
...  Cop #4 1 episode, 2017
Wes Kidd ...  Swat Member #2 1 episode, 2017
Ben Taylor ...  Friendly Trucker 1 episode, 2017
...  Reed 1 episode, 2016
Shea Jones ...  Goth Girl Samantha 1 episode, 2017
...  Mentally Ill Man 1 episode, 2017
...  Gary 1 episode, 2016
...  Government Agent #4 1 episode, 2017
Shannon Mayers ...  Government Agent #5 1 episode, 2017
Brenda Wood ...  Local Newswoman 1 episode, 2016
...  Cop #1 1 episode, 2017
...  Eugene 1 episode, 2017
...  Dr. Owens' Assistant 1 episode, 2017
...  Government Agent #6 1 episode, 2017
...  Cop #2 1 episode, 2017
...  Drunk Teen #1 1 episode, 2017
...  Merril 1 episode, 2017
...  Hunter 1 episode, 2017
Ricardo Miguel Young ...  TV Reporter 1 episode, 2017
Andrew Ward ...  Military Truck Driver / ... 1 episode, 2016
...  Mayor Kline's Secretary 1 episode, 2019
...  Mayor Kline 1 episode, 2019
...  Jonathan The Protester 1 episode, 2019
...  Lifeguard / ... 1 episode, 2019
...  Heather 1 episode, 2019
...  Angry Protestor 1 episode, 2019
Jim Heard ...  Townsperson (uncredited) 8 episodes, 2016
...  Middle School Student / ... (uncredited) 5 episodes, 2016-2017
Hali Jones ...  Middle School Student (uncredited) 5 episodes, 2016
...  Middle School Student / ... (uncredited) 5 episodes, 2017
...  Search Party / ... (uncredited) 4 episodes, 2016-2017
...  Hawkins Police Officer / ... (uncredited) 4 episodes, 2016
Mikayla Fields ...  Middle School Student (uncredited) 3 episodes, 2016-2017
...  High School Student (uncredited) 3 episodes, 2016-2017
Aiden Hattier ...  Science Class Kid (uncredited) 3 episodes, 2016-2017
...  Middle School Student (uncredited) 3 episodes, 2016-2017
...  Agent / ... (uncredited) 3 episodes, 2016
Ryder Morlong ...  Middle School Student (uncredited) 3 episodes, 2016
...  Arcade Gamer / ... (uncredited) 3 episodes, 2017
Noah Hein ...  Middle School Student (uncredited) 3 episodes, 2017
...  Hawkins PD (uncredited) 3 episodes, 2017
...  Middle School Child / ... (uncredited) 3 episodes, 2017
Brady Rogers ...  Doctor / ... (uncredited) 2 episodes, 2016-2017
...  Kid at Funeral / ... (uncredited) 2 episodes, 2016-2017
Owen Beam ...  Middle School Student (uncredited) 2 episodes, 2016
...  Security Guard (uncredited) 2 episodes, 2016
...  Security Guard (uncredited) 2 episodes, 2016
Rio Montana-Grey Donnally ...  80's Townfolk / ... (uncredited) 2 episodes, 2016
Isabel Chanel Freeman ...  Middle School Kid (uncredited) 2 episodes, 2016
Shelby Christine Freeman ...  Middle School Kid (uncredited) 2 episodes, 2016
...  Lab Tech #1 (uncredited) 2 episodes, 2016
Daniel Jarvie ...  Special Agent (uncredited) 2 episodes, 2016
Blake Kerzie ...  Middle School Student (uncredited) 2 episodes, 2016
...  Lab Tech #2 (uncredited) 2 episodes, 2016
Diamond Sandt ...  Student (uncredited) 2 episodes, 2016
Julaine Tackett ...  High School Student (uncredited) 2 episodes, 2016
...  Chaperone / ... (uncredited) 2 episodes, 2017
Gennaro Napolitano ...  Middle School Student (uncredited) 2 episodes, 2017
Alicia Shenreice ...  Student (uncredited) 2 episodes, 2017
...  Middle School Child / ... (uncredited) 2 episodes, 2017
Austin Trudell ...  High School Student (uncredited) 2 episodes, 2017
Anastasia Bastien ...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2016
Jb Blaine ...  Student (uncredited) 1 episode, 2016
...  Cafeteria Worker (uncredited) 1 episode, 2016
Marshall Choka ...  Scientist (uncredited) 1 episode, 2016
...  Agent #2 (uncredited) 1 episode, 2016
...  Townspeople (uncredited) 1 episode, 2016
...  Agent #3 (uncredited) 1 episode, 2016
Mikey Evgen ...  Teen in Lunchroom (uncredited) 1 episode, 2016
...  Mr. Henderson (uncredited) 1 episode, 2016
...  Mr. Sinclair (uncredited) 1 episode, 2016
Rory Healy ...  Agent (uncredited) 1 episode, 2016
...  Mrs. Henderson (uncredited) 1 episode, 2016
Daniel McGraw ...  Person in Town (uncredited) 1 episode, 2016
...  Fighting Kid (uncredited) 1 episode, 2016
Ryan Newton ...  High School Student (uncredited) 1 episode, 2016
Lourenz Oviedo ...  Officer (uncredited) 1 episode, 2016
Bobby Pizer ...  High School Student (uncredited) 1 episode, 2016
...  Student in Auditorium (uncredited) 1 episode, 2016
Terry Thomas ...  Person in Town (uncredited) 1 episode, 2016
Jaye Tyroff ...  Military Police #4 (uncredited) 1 episode, 2016
Tara Wescott ...  Mrs. Sinclair (uncredited) 1 episode, 2016
...  Grocery Store Patron (uncredited) 1 episode, 2016
...  Another Man (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Kid (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Park Goer (uncredited) 1 episode, 2017
Emma Dempster ...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
Sharon Frank ...  Park Visitor (uncredited) 1 episode, 2017
Shawron Gaffney ...  High School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Homeless Person (uncredited) 1 episode, 2017
...  Pedestrian (uncredited) 1 episode, 2017
...  Doctor (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Arcade Goer (uncredited) 1 episode, 2017
...  Chicago PD Officer Provazoli (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
William Mahnken ...  Arcade Attendant (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
Carissa Mejias ...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
Stephanie Mikel ...  Playboy Bunny (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Pedestrian (uncredited) 1 episode, 2017
...  Rift Soldier (uncredited) 1 episode, 2017
Edward Parker ...  Pedestrian (uncredited) 1 episode, 2017
Shelby Sanders ...  Park Child (uncredited) 1 episode, 2017
Blake Sewell ...  Basketball Player (uncredited) 1 episode, 2017
Muaaz Shakeel ...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
...  Hip Hop Member (uncredited) 1 episode, 2017
...  Middle School Student (uncredited) 1 episode, 2017
James Michael Smith ...  Flame Thrower (uncredited) 1 episode, 2017
...  Man at the Bar (uncredited) 1 episode, 2017
...  Hawkins Scientist (uncredited) 1 episode, 2017
Diamond Wilson ...  Townsperson (uncredited) 1 episode, 2017
...  High School Senior (uncredited) 1 episode, 2019

Series Produced by 

Matt Duffer ... executive producer (18 episodes, 2016-2019)
Ross Duffer ... executive producer (18 episodes, 2016-2019)
Shawn Levy ... executive producer (18 episodes, 2016-2019)
Dan Cohen ... executive producer (17 episodes, 2016-2017)
Justin Doble ... producer / co-producer (17 episodes, 2016-2017)
Rand Geiger ... producer / associate producer (17 episodes, 2016-2017)
Iain Paterson ... executive producer / co-executive producer (17 episodes, 2016-2017)
Emily Morris ... associate producer (16 episodes, 2016-2017)
Karl Gajdusek ... executive producer (9 episodes, 2016-2019)
Brian Wright ... executive producer (9 episodes, 2016-2017)
Cindy Holland ... executive producer (8 episodes, 2016)
Jessica Mecklenburg ... co-executive producer (8 episodes, 2016)
Alison Tatlock ... co-producer (8 episodes, 2016)
Matthew Thunell ... executive producer (8 episodes, 2016)
Curtis Gwinn ... co-executive producer (8 episodes, 2019)

Series Music by 

Kyle Dixon ... (17 episodes, 2016-2017)
Michael Stein ... (17 episodes, 2016-2017)

Series Cinematography by 

Tim Ives ... (12 episodes, 2016-2017)
Tod Campbell ... (4 episodes, 2016-2017)
David Franco ... (1 episode, 2017)

Series Film Editing by 

Kevin D. Ross ... (8 episodes, 2016-2017)
Dean Zimmerman ... (4 episodes, 2016)
Nat Fuller ... (4 episodes, 2017)
Katheryn Naranjo ... (1 episode, 2017)

Series Casting By 

Carmen Cuba ... (19 episodes, 2016-2019)
Tara Feldstein ... (10 episodes, 2017-2019)
Chase Paris ... (10 episodes, 2017-2019)

Series Production Design by 

Chris Trujillo ... (17 episodes, 2016-2017)

Series Art Direction by 

Sean Brennan ... (9 episodes, 2017)
William G. Davis ... (8 episodes, 2016)

Series Set Decoration by 

Jess Royal ... (17 episodes, 2016-2017)

Series Costume Design by 

Kim Wilcox ... (9 episodes, 2017)
Malgosia Turzanska ... (6 episodes, 2016)
Kimberly Adams-Galligan ... (4 episodes, 2016)

Series Makeup Department 

Amy L. Forsythe ... department head makeup / makeup artist: Ms. Winona Ryder (17 episodes, 2016-2017)
Sarah Hindsgaul ... department head hair (17 episodes, 2016-2017)
Evelyn Roach ... key hair stylist (12 episodes, 2016-2017)
Jillian Erickson ... third makeup artist / key makeup artist (9 episodes, 2017)
Teresa Vest ... key makeup artist (8 episodes, 2016)
Brian Reynolds ... key makeup artist (7 episodes, 2017)
Myke Michaels ... department head makeup (6 episodes, 2016)
Katrina Suhre ... key hair stylist (4 episodes, 2017)
Curtis Foreman ... hair second / key hair stylist (3 episodes, 2017)
Lance Aldredge ... hair stylist (1 episode, 2017)
Forrest Hill ... makeup artist (1 episode, 2017)
Michealle Vanderpool ... hair stylist (1 episode, 2017)
Tracie Morrison ... hair stylist (uncredited) / hairstylist (uncredited) (9 episodes, 2017)
Suzanna Boykin ... hair stylist (uncredited) (8 episodes, 2016-2017)
Ren Rohling ... makeup artist (uncredited) (8 episodes, 2016)
Valerie Patterson ... makeup artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Kim Simmons ... hair stylist (uncredited) (7 episodes, 2016)
Tracy Ewell ... makeup artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Ashley Burn ... contact lens technician (uncredited) (3 episodes, 2017)
Tim J. Hays ... makeup artist (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jared Bowen ... additional makeup artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jessie Gambardella ... makeup artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Leo Satkovich ... makeup artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Ron Wolek ... hair stylist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Julie Hill-Parker ... makeup artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Kevin Kirkpatrick ... special makeup effects artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Cass McClure ... prosthetic makeup artist: creature effects (uncredited) (1 episode, 2016)
Linda Traxler ... hair stylist (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Production Management 

Joshua Kohl Hegmann ... post-production supervisor (17 episodes, 2016-2017)
Timothy J. Lonsdale ... unit production manager (17 episodes, 2016-2017)
Paula Kramer ... production supervisor (9 episodes, 2017)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Franchesca Winters ... additional second assistant director / second second assistant director (15 episodes, 2016-2017)
Richard Denault ... first assistant director (12 episodes, 2016-2017)
David Champion ... second second assistant director (9 episodes, 2017)
Simeon Jones ... second second assistant director / key second assistant director (8 episodes, 2016-2017)
Matthew Goodwin ... second assistant director / key second assistant director (6 episodes, 2016-2017)
John Bonaccorse ... key second assistant director (5 episodes, 2017)
Maria Battle-Campbell ... first assistant director / second assistant director (4 episodes, 2016)
James J.D. Taylor ... first assistant director (4 episodes, 2017)
Tudor Jones ... first assistant director (3 episodes, 2017)
Clayton Thompson ... additional second assistant director (3 episodes, 2017)
Philip Banks ... additional second assistant director (2 episodes, 2016)
Spencer Jarvis ... first assistant director (2 episodes, 2016)
Michael Musteric ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Kristina M. Peterson ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Robert S. Hoffman ... second second assistant director (2 episodes, 2017)
Tyler Smith ... additional second assistant director (2 episodes, 2017)
Michael E. Satrazemis ... second unit director (1 episode, 2016)
Ryan J. Pezdirc ... additional second ad: day player (1 episode, 2017)
David Stickler ... additional second assistant director (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jason Suhrke ... additional second assistant director (uncredited) (3 episodes, 2017)
Tom Tresemer ... second second assistant director (uncredited) (3 episodes, 2017)
Chad Wheeler ... second assistant director (uncredited) (3 episodes, 2017)
Bennett Gammon ... additional second assistant director (uncredited) (2 episodes, 2016)

Series Art Department 

Jeri Woodward ... scenic foreman / print foreman / scenic artist (25 episodes, 2016-2019)
Randal Woodward ... charge scenic / Charge scenic (25 episodes, 2016-2019)
John Snow ... assistant art director (18 episodes, 2016-2019)
Steven Adams ... gangboss / propmaker (17 episodes, 2016-2017)
Roman Drankin ... utility / construction utility / greensman (17 episodes, 2016-2017)
Heath Hancock ... graphic designer (17 episodes, 2016-2017)
Webb Huffstatler ... painter / set painter (17 episodes, 2016-2017)
Dale Jeantet ... construction foreman / shop foreman (17 episodes, 2016-2017)
William Craig Johnson ... on set dresser / on-set dresser (17 episodes, 2016-2017)
Kostadin Karakashev ... gangboss / propmaker (17 episodes, 2016-2017)
Ted Kirk ... propmaker (17 episodes, 2016-2017)
John Madge ... location foreman (17 episodes, 2016-2017)
Rob Nagy ... set designer (17 episodes, 2016-2017)
Lynda Reiss ... property master (17 episodes, 2016-2017)
Russell Webster ... construction buyer (17 episodes, 2016-2017)
Michael J. Wheeler ... construction coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Jeffrey Gibbs ... construction foreman / shop foreman (15 episodes, 2016-2017)
Jacob Johnson ... set dresser (15 episodes, 2016-2017)
David E. Moore ... propmaker (15 episodes, 2016-2017)
Dan Mott ... on set greens (15 episodes, 2016-2017)
Amanda Ward ... assistant property master (15 episodes, 2016-2017)
Laura Petralia ... property assistant / props: art department / assistant property master (13 episodes, 2016-2017)
Jonathan Williams ... set dresser (11 episodes, 2016-2017)
Jessica Baker ... set decoration coordinator (9 episodes, 2017)
Eli Banks ... property assistant (9 episodes, 2017)
Mark Berry ... shop foreman (9 episodes, 2017)
Shauna Callahan ... painter (9 episodes, 2017)
Michelle Caruso ... art deparment coordinator (9 episodes, 2017)
Keron Cutkelvin ... propmaker (9 episodes, 2017)
Amy Darsey ... set decoration buyer (9 episodes, 2017)
Kim David ... scenic (9 episodes, 2017)
Tim Dingle ... scenic (9 episodes, 2017)
Johnny Garner ... propmaker (9 episodes, 2017)
Billy O. Greenwood ... propmaker (9 episodes, 2017)
Rob Hardie ... utility (9 episodes, 2017)
Joe Hernandez ... set dresser (9 episodes, 2017)
Etienne Jackson ... propmaker (9 episodes, 2017)
Doug 'Leds' Lederman ... scenic / standby painter (9 episodes, 2017)
Alba Leone ... leadperson / lead person (9 episodes, 2017)
David Allen Lovern ... gangboss (9 episodes, 2017)
Moss Man ... propmaker (9 episodes, 2017)
Gregory H. Massey ... scenic (9 episodes, 2017)
Elliot McMillan ... utility (9 episodes, 2017)
Abbie Merritt ... scenic (9 episodes, 2017)
Zach Myers ... propmaker (9 episodes, 2017)
John Navarro ... gangboss (9 episodes, 2017)
Lee Newson ... set dresser (9 episodes, 2017)
Rox Oxford ... lead greens (9 episodes, 2017)
Chris Wormy Pontius ... propmaker / on set greens (9 episodes, 2017)
Phillip Proffitt ... propmaker (9 episodes, 2017)
Daniel Robinson ... gangboss (9 episodes, 2017)
Derrick J. Runnion ... set dresser (9 episodes, 2017)
Terry J. Smith ... set foreman (9 episodes, 2017)
John Stidham ... scenic (9 episodes, 2017)
Xane Thompson ... construction office (9 episodes, 2017)
Mike Walker ... scenic (9 episodes, 2017)
Sean Weatherly ... painter (9 episodes, 2017)
Bacchus Wilmeth ... painter (9 episodes, 2017)
Todd Bridges ... property production assistant (8 episodes, 2016)
Stephen Collins ... propmaker (8 episodes, 2016)
Kevin Darsey ... propmaker (8 episodes, 2016)
Melissa Davis ... art department production assistant (8 episodes, 2016)
Meredith Hannah ... art department production assistant (8 episodes, 2016)
Lauren Lebow ... art department coordinator (8 episodes, 2016)
Renée Leventis ... property production assistant (8 episodes, 2016)
Matt Mehring ... propmaker (8 episodes, 2016)
Ronnie Oxford ... lead greens (8 episodes, 2016)
Justin Trudeau ... set designer (8 episodes, 2016)
Monika van Schellenbeck ... set decoration buyer (8 episodes, 2016)
Jeff Williamson ... scenic foreman (8 episodes, 2016)
Ashley Zeltzer ... special artist (8 episodes, 2016)
Dawn Beagan ... property assistant (8 episodes, 2017)
J.P. Gibbons ... propmaker (8 episodes, 2017)
Sebastian Navarro ... propmaker (8 episodes, 2017)
Neil Palmer ... painter (8 episodes, 2017)
Ali Scrio ... property assistant (8 episodes, 2017)
Shea Vickery ... standby painter (7 episodes, 2017)
Mike Ellison ... leadman (6 episodes, 2016)
Meldas Hodges ... set dresser (6 episodes, 2016)
Nina Kyle ... gang boss (6 episodes, 2016)
Trish Navarro ... set decoration coordinator (6 episodes, 2016)
Tam O'Brien ... set dresser (6 episodes, 2016)
Mark McMullen ... gangboss (6 episodes, 2017)
Jared Krichevsky ... creature designer / concept artist (5 episodes, 2016-2017)
Kevin Crooks ... set designer (5 episodes, 2017)
Lauren Adams ... set decoration coordinator (4 episodes, 2016)
Jenn Sandel ... set decoration buyer (3 episodes, 2017)
Laurie Bookhardt ... art department coordinator (2 episodes, 2016)
Adam Chambers ... set dresser (2 episodes, 2016)
Peter Clemens ... set designer (2 episodes, 2016)
Scott Einbinder ... gang boss (2 episodes, 2016)
Nelson Hagood ... leadman (2 episodes, 2016)
Preston Jacob ... set dresser (2 episodes, 2016)
Justin Paul ... graphic designer (2 episodes, 2016)
Cara Price ... set decoration buyer (2 episodes, 2016)
Taylor Bennett ... set designer (2 episodes, 2017)
Mallorie Coleman ... set decoration buyer (2 episodes, 2017)
Carol Francoso ... property assistant (2 episodes, 2017)
Katie Wilson ... property assistant (2 episodes, 2017)
Graham Yoder ... property assistant (2 episodes, 2017)
Clark Grimes ... props (1 episode, 2017)
Steven Sukovich ... set dresser (1 episode, 2017)
Jaime Wilcox ... property assistant (1 episode, 2017)
Vincent Elias Kelly ... set dresser (1 episode, 2019)
Brett McGinnis ... scenic artist (uncredited) (11 episodes, 2016-2017)
Megan Blake ... graphic designer: costumes (uncredited) (9 episodes, 2017)
Lynn A. Johanson ... scenic artist (uncredited) (9 episodes, 2017)
Danny Newsom ... set dresser (uncredited) (9 episodes, 2017)
Drew Wills ... artwork/graphic designer (uncredited) (9 episodes, 2017)
Nuttavut Baiphowongse ... concepts artist (uncredited) (8 episodes, 2016)
Christopher Burkhart ... set dresser (uncredited) (8 episodes, 2016)
Joshua Min ... concept artist (uncredited) (8 episodes, 2016)
Steffen Reichstadt ... concept artist (uncredited) (8 episodes, 2016)
Meg Hyatt Snow ... stand-by painter (uncredited) (8 episodes, 2016)
Archer Watkins ... scenic artist (uncredited) (8 episodes, 2016)
Heidi Beers ... key scenic (uncredited) (7 episodes, 2016)
Christopher B. Forster ... art/set decoration production assistant (uncredited) (7 episodes, 2017)
Aaron Sims ... concept artist (uncredited) (4 episodes, 2016)
Lauri Lannan ... prop buyer (uncredited) (4 episodes, 2017)
Kelly D. Mills ... set decoration production assistant (uncredited) / set dec production assistant (uncredited) (4 episodes, 2017)
Raymond Prado ... storyboard artist (uncredited) (3 episodes, 2016)
Vanessa Grayson ... props assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)
A.J. Caulfield ... set dresser (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jasmine Alexia Jackson ... art department assistant (uncredited) (2 episodes, 2017)
Lael Pastore ... props buyer (uncredited) (2 episodes, 2017)
R. Michael Chrisco ... props assistant: day player (uncredited) (1 episode, 2016)
Craig Gilmore ... concept artist (uncredited) / storyboard artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Anna Leigh Withers ... props intern (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Sound Department 

Joe Barnett ... sound mixer / re-recording mixer (17 episodes, 2016-2017)
Jonathan Corona ... assistant sound editor (17 episodes, 2016-2017)
Tiffany S. Griffith ... dialogue editor (17 episodes, 2016-2017)
Craig Henighan ... sound designer (17 episodes, 2016-2017)
Adam Jenkins ... sound mixer / re-recording mixer (17 episodes, 2016-2017)
Brad North ... sound supervisor / supervising sound editor (17 episodes, 2016-2017)
Jordan Wilby ... sound effects editor (17 episodes, 2016-2017)
Joey Meyerhoff ... sound utility / second boom operator (12 episodes, 2016-2017)
Eddie Bydalek ... mix technician (10 episodes, 2016-2017)
Bob Lacivita ... adr mixer (10 episodes, 2016-2017)
Michael P. Clark ... production sound mixer (9 episodes, 2017)
Nick Papalia ... assistant sound editor (9 episodes, 2017)
Allen Lee Williams III ... boom operator / uncredited (9 episodes, 2017)
Scott Cannizzaro ... adr mixer (8 episodes, 2016-2017)
Chris Durfy ... production sound mixer (8 episodes, 2016)
Dennis Sanborn ... sound utility (7 episodes, 2017)
Jenny Elsinger ... sound utility (2 episodes, 2019)
Sam Munoz ... foley editor (1 episode, 2016)
Bill Higley ... adr mixer (uncredited) (17 episodes, 2016-2017)
Greg Crawford ... adr mixer: Atlanta (uncredited) (9 episodes, 2016-2017)
Zane D. Bruce ... foley artist (uncredited) (9 episodes, 2017)
Lindsay Pepper ... foley artist (uncredited) (9 episodes, 2017)
Antony Zeller ... foley editor (uncredited) / foley mixer (uncredited) (9 episodes, 2017)
Judah Getz ... adr mixer (uncredited) (8 episodes, 2016)
John Guentner ... foley mixer (uncredited) (8 episodes, 2016)
Chris Isaac ... boom operator (uncredited) (8 episodes, 2016)
Jacob McNaughton ... foley mixer (uncredited) / foley editor (uncredited) (6 episodes, 2016)
Adam Bourne ... assistant adr mixer (uncredited) (4 episodes, 2016)
Linda Brenon ... adr mixer (uncredited) (4 episodes, 2016)
Todd Murakami ... sound effects editor (uncredited) (4 episodes, 2017)
David Werntz ... sound effects editor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Nick Baldock ... adr mixer (uncredited) (2 episodes, 2016)
Tyler Blythe ... boom operator: second unit (uncredited) / utility sound: second unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Jorge Del Valle ... utility sound: splinter unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
T.J. Garland ... boom operator: second unit (uncredited) / boom operator: splinter unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Jonathan Golodner ... sound effects editor (uncredited) (2 episodes, 2016)
Tyler Newhouse ... adr recordist (uncredited) (2 episodes, 2016)
Aron Siegel ... sound mixer: splinter unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Aaron Byrnes ... sound utility (uncredited) (2 episodes, 2017)
Brian Didsbury ... boom operator: second unit (uncredited) (2 episodes, 2017)
Benjamin Farthing ... sound utility: second unit (uncredited) (2 episodes, 2017)
Chris Giles ... sound mixer: second unit (uncredited) (2 episodes, 2017)
Colin Heath ... sound utility: second unit (uncredited) (2 episodes, 2017)
John Maskew ... pro tools playback mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Robert Maxfield ... boom operator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Mike Schmidt ... production sound mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Todd Weaver ... sound mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Daniel N. Salas ... sound editor (uncredited) (1 episode, 2016)
Matt Sauro ... a.d.r. recordist (uncredited) (1 episode, 2016)
Arno Stephanian ... foley cueing (uncredited) (1 episode, 2016)
Billy Theriot ... ADR mixer (uncredited) (1 episode, 2016)
Noel Vought ... foley artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Thomas J. Doolittle ... pro tools playback mixer: day player (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Special Effects by 

Nathen Cavins ... special effects technician (17 episodes, 2016-2017)
Nicholas Coleman ... special effects shop foreman (17 episodes, 2016-2017)
J.J. Madaris ... special effects set foreman / special effects technician (17 episodes, 2016-2017)
Caius Man ... special effects coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Andi Sowers ... mold gang boss / special effects technician (17 episodes, 2016-2017)
Lacy Cavins ... buyer / special effects technician (15 episodes, 2016-2017)
Kevin DeMunn ... special effects technician (9 episodes, 2017)
Robert Benavidez ... special effects technician (8 episodes, 2016)
Jake Whitney ... special effects foreman (8 episodes, 2016)
Steven Adkins ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Wayne Anderson ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Andy Bergholtz ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Darin Bouyssou ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Gary A. Darakjian ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
David Diaz ... creature technician staff: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Melanie Eichner ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mary Elizalde ... creature effects consultant: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mike Elizalde ... creature effects supervisor: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jon Fedele ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Bill Fesh ... creature foam technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jack Firman ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Claire Flewin ... creature fabrication department head: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brie Ford ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Corinne Fortunato ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Chris Garnaas ... concept artist: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jared Guenther ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Lars Jangaard ... animatronic technician: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Junko Komori ... creature fabricator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Maria Kruse ... production administrator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Timothy Lamb ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Amanda Lewis ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Kevin McTurk ... production administrator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Scott Millenbaugh ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Gary Pawlowski ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Bill Phillipps ... creature technician staff: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Tim Phoenix ... creature foam technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brian Rae ... molding and lifecasting department head: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mark Setrakian ... lead animatronic designer: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Anthony Stewart ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Miles Teves ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mark Viniello ... production supervisor: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brian Wade ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Neil Winn ... creature painter: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mitch Toles ... pyrotechnician / special effects technician (4 episodes, 2016-2017)
Justyn David Miller ... special effects technician (3 episodes, 2016)
Todd Minobe ... puppeteer: Spectral Motion (1 episode, 2016)
Robert Newton ... puppeteer: Spectral Motion (1 episode, 2016)
Kodai Yoshizawa ... sculptor (1 episode, 2016)
Michael W. Hoban ... special effects technician (uncredited) (9 episodes, 2017)
Justin Raleigh ... specialty body designer & supervisor (uncredited) / specialty egg pod supervisor (uncredited) (5 episodes, 2016)
Will Merriman ... special effects technician (uncredited) (4 episodes, 2016)
Melanie Aksamit ... body fabricator: Fractured FX (uncredited) (2 episodes, 2016)
A.J. Caulfield ... special effects technician (uncredited) (2 episodes, 2017)
Rick Cramblett ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2016)
Doug Van Arsdale ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2016)
Ryan Hartnett ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Wayne Rowe ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Chiara von der Goltz ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Visual Effects by 

Ravindra Tamhankar ... visual effects producer (25 episodes, 2016-2019)
Chloe Lipp ... visual effects coordinator (17 episodes, 2017-2019)
Nikhil P. Patil ... artist: Hydraulx / Creature Modeler (13 episodes, 2017-2019)
Oyinlola Akinwusi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jazking Albacea ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Richard Allan-Smith ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Jarrod Avalos ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Subhrojyoti Banerjee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jessica Bartoshewski ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Maxime Beliveau ... effects artist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Giorgio Bertolone ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jeremy Brown ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Odemaris Burgos ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Maria Juliana Caicedo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antonio Carbajo Bescansa ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Caleb Carr ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Matthew G. Carson ... visual effects editor (9 episodes, 2017)
Nacho Castrillo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jack Chiu ... compositor (9 episodes, 2017)
Kyumin Cho ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sarang Choi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seth Cobb ... asset supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Cj Cole ... visual effects producer: hydraulx / visual effects producer: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Heather Conrad ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Julio Corpeno ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joshua DaSilva ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antonia de Barros ... visual effects assistant editor (9 episodes, 2017)
David De Souza ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Steve Dinozzi ... compositing supervisor: Crafty Apes / compositor supervisor / compositor supervisor: Crafty Apes (9 episodes, 2017)
Nicolas Duchesneau-Tsimiklis ... cg generalist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Dusty Emerson ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Samira Esmaeili ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michelle Claudia Espinoza Monroy ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seun Faleke ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jerod Finn ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bibi Fontana ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michael Gaiser ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
David Gimenez ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kelsey Gow ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Christina Graff ... senior visual effects producer (9 episodes, 2017)
Paul Graff ... senior visual effects supervisor (9 episodes, 2017)
Abhinav Gupta ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Arihant Gupta ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Gregory C. Haas ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Grace Han ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Christopher Hartt ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Aaron Herrera ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seth Hill ... visual effects supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Ian Hopperton ... vfx editor (9 episodes, 2017)
Eunju Hyun ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Eric Jacobo ... visual effects coordinator (9 episodes, 2017)
Tyler Jones ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kishor Joshi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sanghyun Jung ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Dong Hun Kang ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Tejas Kantharia ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Chien-i Kao ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Natalie Karhapoltseva ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Shantanu Katiyar ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bruno Kawabata ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jared Keesing ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Jenna Kerr ... visual effects producer: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Tara Khan ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kalvin Kingdon ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
James Kirk ... effects lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Andrea Montana Knoll ... associate visual effects producer (9 episodes, 2017)
Brad Kvist ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Taylor Kyles ... visual effects production assistant: Atlanta (9 episodes, 2017)
Adarsh Langthasa ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Karmen Lee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seung-Joon Lee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Woei Lee ... compositing department supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Erick Leos ... visual effects lead editor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Namsu Lim ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Catherine Lin ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kenneth Lo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joanna Lui ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Viviane Lévesque Bouchard ... compositing lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Mike Maher ... senior concept illustrator (9 episodes, 2017)
Kate McFadden ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Kyle Merola ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Steven Messing ... digital matte paintings and concepts (9 episodes, 2017)
Krystal Montoya ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Monica Munoz ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Chun Seong Ng ... cg supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Andre Nugroho ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kihong Oh ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sangmyeon Park ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Peter Pi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kenny Poon ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Fred Raimondi ... associate visual effects supervisor / senior compositor (9 episodes, 2017)
Karthik Ramasamy ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michael Reilly ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Robert C. Rhodes ... visual effects data wrangler: Atlanta (9 episodes, 2017)
Cesar Rodriguez Bautista ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Tessa Roehl ... visual effects coordinator (9 episodes, 2017)
Sandy Romero ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michelle Ross ... artist: Hydraulx / compositor: Vitality Visual Effects (9 episodes, 2017)
Steve Ross ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Marc Sadeghi ... visual effects executive producer: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Michael H. Saunders ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Stefan Schneider ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Amanda Seah ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Alexandra Setijo-Joesoef ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joel Sevilla ... visual effects supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kazumasa Shibata ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sunho Song ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Darren Spence ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kendall Spraggins ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Greg Strause ... visual effects executive producer: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Brian Sundman ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bárbara López Sáenz ... associate production manager: Atomic Fiction / production manager: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Yoshiko Taniguchi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Tomaso Tartarotti ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Alexander Tirasongkran ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sara Titanic ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Tuong-Van Tran ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Yuka Tsuchida ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Ankit Vajpayee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Chad Van Horn ... editor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Daniël Veder ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Dulce Velazquez ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Erika Velikoivanenko ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Andre Waller ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Wuyang Wang ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jun Watanabe ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Gregory Watkins ... 2d supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Brittney Watson ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antoine Wibaut ... compositing lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Derek Winslow ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Ann Wong ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Yuji Yagasaki ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Mayo Yamamoto ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Alex Young ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Josiah Zavala ... editor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Marc Kolbe ... visual effects supervisor (8 episodes, 2016)
Robert Weaver ... visual effects co-supervisor (8 episodes, 2016)
Kathryn Jane Black ... digital compositor / compositor: Atomic Fiction (8 episodes, 2017)
Wes Dorough ... visual effects producer: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Nacho Gasco ... artist: Hydraulx / lighting artist (8 episodes, 2017)
Nicholas Johnson ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Duncan Key ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Ntana Key ... digital colorist: marketing (8 episodes, 2017)
Chris LeDoux ... visual effects supervisor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Daniel J. Pastor ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Viktor Poptolev ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Mikaiel Russ ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Ian Thorpe ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Sara Emily Tremblay ... compositor: Crafty Apes / compositor (8 episodes, 2017)
John M. Vitale ... visual effects assistant editor (8 episodes, 2017)
Tirza Oudolf ... digital compositor: Atomic Fiction / compositor: Atomic Fiction (7 episodes, 2017)
Anne Fortin ... roto/paint artist / roto/paint artist: Atomic Fiction (6 episodes, 2017)
Joyce Au ... digital production manager: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
Guy Botham ... visual effects executive producer: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
Edward Churchward ... visual effects producer: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
Jiwoong Kim ... compositor: Vitality Visual Effects / digital compositor (5 episodes, 2017)
Ricardo Marmolejo ... compositor: Vitality Visual Effects / digital compositor (5 episodes, 2017)
Shuhei Ogawa ... compositor: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
Rebecca West ... visual effects producer: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
Loeng Wong-Savun ... visual effects supervisor: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017)
YoonHa Jung ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Celia Kim ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Christine Liu ... effects artist: Atomic Fiction / effects technical director (4 episodes, 2017)
Tim Liu ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Shira Malamud ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Diego Manssur ... visual effects editor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Moroko Ogawa ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Hod Winter ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Patrick Bramley ... digital compositor (3 episodes, 2016)
Michael Baloun ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Patrick Bergeron ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jory Bertrand ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Andrea Biklian ... production support: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Benoit Bourgoin ... cg generalist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Juan Francisco Calero ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sebastien Carrillo ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonathan Carré ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Christiane Caya ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Thomas Chesny ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Marc Chu ... animation department supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Webster Colcord ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike Dacko ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Barrett Davis ... texture artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
David Ferron ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Biagio Figliuzzi ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Florence Fortin-Dapozzo ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Brian Fukushima ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Saul Galbiati ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jérémy Giraudeau ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nicole Glen ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Corentin Gravend ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Christophe Guertin ... digital resource manager: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Marie-Ève Gélinas ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Dean Henry ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Leo-Patrick Houde ... visual effects editor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonni Isaacs ... compositing lead: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Karine Jacques ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Hyungbae Jang ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike-Hong Joo Jang ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Julie Jaros ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike Jonesy Jones ... visual effects assistant editor (3 episodes, 2017)
Marc Joubert-Nederveen ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Ranajoy Kar ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Diana Kim ... effects artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Adam Klein ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike Kwan ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Felix Lafontaine ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Robin Lamontagne ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sebastien Leclerc ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Luke Mindlin ... visual effects production assistant: Los Angeles (3 episodes, 2017)
Akmal Mlahaili ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nandini Nambiar ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Tsering Namgyal ... production manager: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Tamara Nowicki ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Annie Patenaude ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Robert Pellerin ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Lauren Perez ... production support: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Alizée Plourde ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Philippe Roberge ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Francisco Miguel Robles González ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nico Sanghrajka ... rigging department supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Deb Santosa ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Melanie Sauve ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Dimitri Semenchenko ... rigger: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sergey Shlyaev ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Irene Smirnova ... texture artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jedediah Smith ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Myungki Song ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Laurent Srey ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonathon Sumner ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Marc Taganas ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Laurent Taillefer ... cg supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Florent Taisne ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mark Joey Tang ... compositing lead: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Francois Turcotte ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Samuel Vachon ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Emily Vaillancourt ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jack Van Nuis ... compositor (3 episodes, 2017)
Eduardo Vazquez ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Kynan Voyeaud ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Hasan Sedat Yildiz ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jason Wilson ... visual effects artist (2 episodes, 2016-2017)
Abhishek More ... visual effects producer (2 episodes, 2016)
Baptiste Andrieux ... visual effects executive producer: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Damien Bataille ... cg supervisor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Benjamin Dupin ... 3d tracking lead: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Kyle Dutton ... visual effects producer: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Philip Ineno ... compositor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Aryel Melek-Shalom ... visual effects supervisor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Elise Voyer ... 3d department manager (2 episodes, 2017)
Russell Sadeghpour ... compositor (1 episode, 2016)
Eric Demeusy ... digital artist: opening sequence (uncredited) (17 episodes, 2016-2017)
Mark Intravartolo ... senior visual effects artist (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (17 episodes, 2016-2017)
Caprice Ann Ridgeway ... visual effects producer (uncredited) (17 episodes, 2016-2017)
Ayse Dedeoglu ... visual effects editorial supervisor: Atomic Fiction (uncredited) (9 episodes, 2017)
Travis Reinke ... 3d digi-double scanning (uncredited) (9 episodes, 2017)
Scanable ... 3d digi-double scanning (uncredited) (9 episodes, 2017)
Jeff Shapiro ... chief financial officer (uncredited) (9 episodes, 2017)
Sydney Allison Thomas ... visual effects editor (uncredited) (9 episodes, 2017)
Roger Beck ... system administrator (uncredited) (8 episodes, 2016)
Anthony S. Castro ... compositor (uncredited) (8 episodes, 2016)
Andrew M. Collins ... visual effects (uncredited) (8 episodes, 2016)
Jeremy Vincent Coman ... visual effects coordinator (uncredited) (8 episodes, 2016)
Ashley Manning ... visual effects producer: Gradient Effects (uncredited) (8 episodes, 2016)
Sitha San ... visual effects editor: CoSA VFX (uncredited) (8 episodes, 2016)
Olcun Tan ... visual effects supervisor (uncredited) (8 episodes, 2016)
Chris W. Tucker ... visual effects coordinator (uncredited) (8 episodes, 2016)
Sarina De Leon ... visual effects coordinator: CoSA VFX (uncredited) (7 episodes, 2016)
Daniel Dupre ... compositor (uncredited) (7 episodes, 2016)
Crisanta Melendez ... visual effects coordinator: CoSA VFX (uncredited) (7 episodes, 2016)
Amol Parulekar ... visual effects producer: CoSA VFX (uncredited) (7 episodes, 2016)
Michael Yu ... visual effects production assistant: CoSA VFX (uncredited) (7 episodes, 2016)
Beau Janzen ... computer graphics supervisor (uncredited) (6 episodes, 2016)
Roman Yavorsky ... digital compositor (uncredited) (6 episodes, 2016)
Stephen Wilson ... visual effects supervisor: WOW Industries (uncredited) / VFX supe at WOW Industries (uncredited) (5 episodes, 2016)
Ryan Bauer ... compositor: CoSA VFX (uncredited) (4 episodes, 2016)
Eroc Moralls ... visual effects artist (uncredited) (4 episodes, 2016)
Greta Ruljevaite ... visual effects coordinator (uncredited) (4 episodes, 2016)
Adam Stern ... senior compositor (uncredited) (4 episodes, 2016)
Michael Hetman ... render wrangler/matchmove artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Saurabh Maurya ... look development & lighting technical director (uncredited) (4 episodes, 2017)
Paul Song ... visual effects (uncredited) (4 episodes, 2017)
Adam Benson ... digital compositor (uncredited) / visual effects supervisor (uncredited) (3 episodes, 2016)
Neil Craig ... digital compositor: CoSA VFX (uncredited) (3 episodes, 2016)
Daniel Edery ... visual effects artist (uncredited) (3 episodes, 2016)
Bill Georgiou ... compositing supervisor (uncredited) (3 episodes, 2016)
Chelsea Goodchild ... digital compositor (uncredited) (3 episodes, 2016)
Patricio Harris ... tracking/matchmove artist: Gradient Effects (uncredited) (3 episodes, 2016)
Jordan Hassay ... compositor: Gradient Effects (uncredited) (3 episodes, 2016)
Bryan M. Higgins ... tracking artist (uncredited) (3 episodes, 2016)
Michael Pecchia ... executive producer: Aaron Sims Creative (uncredited) (3 episodes, 2016)
Allyson V. Robles ... digital compositor (uncredited) (3 episodes, 2016)
Eevee Saucedo ... animator (uncredited) (3 episodes, 2016)
Onur Can Cayli ... visual effects (uncredited) (3 episodes, 2017)
Sarah Grieshammer ... compositor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Sean Loughran ... compositor: Hydraulx (uncredited) (3 episodes, 2017)
Tim Fescoe ... digital compositor (uncredited) (2 episodes, 2016)
Dylan Harris ... matchmove artist (uncredited) (2 episodes, 2016)
Sean Kennedy ... digital compositor (uncredited) (2 episodes, 2016)
Simon Littlejohn ... fx artist (uncredited) (2 episodes, 2016)
Kondareddy Suresh ... visual effects (uncredited) (2 episodes, 2016)
Chloe Valdecantos ... digital compositor (uncredited) (2 episodes, 2016)
Myong Choi ... compositor: Level 256 (uncredited) (2 episodes, 2017)
Dennis Murillo ... visual effects production manager: Level 256 (uncredited) (2 episodes, 2017)
Mark Stern ... visual effects executive producer: Lola Visual Effects (uncredited) (2 episodes, 2017)
Azra Alkan ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2016)
Wenhui Du ... digital compositor: CoSA VFX (uncredited) (1 episode, 2016)
Nick Fang ... visual effects (uncredited) (1 episode, 2016)
Drew Huntley ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2016)
Andras Kavalecz ... cg lead (uncredited) (1 episode, 2016)
Ian Kelly ... compositor (uncredited) (1 episode, 2016)
Steve HyunSuk Suh ... lookdev artist (uncredited) (1 episode, 2016)
Nick Sullo ... senior matte painter: CoSA VFX (uncredited) (1 episode, 2016)
Tanner Bartlett ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Teddy Cheong ... compositor: Crafty Apes (uncredited) (1 episode, 2017)
Tony Como ... digital paint & roto department supervisor: Atomic Fiction (uncredited) (1 episode, 2017)
Nacho García ... effects technical director (uncredited) (1 episode, 2017)
Bryan Haines ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Pravin Mahtani ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Sarah Neveu ... matte painter (uncredited) (1 episode, 2017)
Ben Sumner ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Stunts 

Lonnie R. Smith Jr. ... stunt coordinator (17 episodes, 2017-2019)
Cal Johnson ... stunt performer / stunt coordinator / stunt driver / stunt double / stunt double: Charlie Heaton / utility stunts (9 episodes, 2016-2019)
Anderson Martin ... stunt coordinator / stunt driver / stunt double: Billy / utility stunts (6 episodes, 2016-2017)
Alexis Lord ... dive master/water safety / water safety (2 episodes, 2016-2019)
Jaye Tyroff ... stunt performer / stunts: mp 4 (2 episodes, 2016-2017)
Michael R. Long ... stunt coordinator (2 episodes, 2016)
Clayton Thompson ... stunt performer (1 episode, 2016)
J.J. Madaris ... actor double (1 episode, 2017)
Ryan Phoenix ... stunt performer (1 episode, 2019)
Jason Charles Hill ... stunt double: Charlie Heaton (uncredited) / stunt driver (uncredited) / utility stunts (uncredited) (8 episodes, 2016-2017)
Kathryn Howard ... stunt double (uncredited) / stunt double: Finn Wolfhard, Noah Schnapp (uncredited) / stunt double: Noah Schnapp (uncredited) / stunt double: Peyton Wich (uncredited) / stunt double: Sadie Sink (uncredited) / stunt performer (uncredited) / stunt utility (uncredited) / utility stunts (uncredited) (8 episodes, 2016-2017)
Max Calder ... stunt double: Joe Keery (uncredited) / stunt: Guard#1 (uncredited) / stunts (uncredited) (6 episodes, 2016-2017)
JoJo Lambert ... stunt double: Dustin (uncredited) / stunt double: Max (uncredited) (6 episodes, 2017)
JoAnn Bernat ... stunt double: Winona Ryder (uncredited) / stunt double: Max (uncredited) (4 episodes, 2016-2017)
Reece Fleetwood ... stunt coordinator (uncredited) / stunt double: Alex Van (uncredited) / stunt double: Joe Kerry (uncredited) / stunt driver (uncredited) (4 episodes, 2016-2017)
Andy Rusk ... stunt rigger (uncredited) / stunt double: Charlie Heaton (uncredited) / stunts (uncredited) (4 episodes, 2016-2017)
Philip Dido ... stunts (uncredited) / stunt driver (uncredited) (3 episodes, 2016-2017)
Jason Kehler ... stunt rigger (uncredited) / stunts (uncredited) (3 episodes, 2016-2017)
Jessica Merideth ... stunt double: Winona Ryder (uncredited) (3 episodes, 2016)
Fernando Campos ... stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2016-2017)
Scott Hunter ... stunt driver (uncredited) / stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2016-2017)
Marcelle Coletti ... stunt double: Shannon Purser (uncredited) / stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2016)
Nick DeKay ... stunt double: Matthew Modine (uncredited) / stunts (uncredited) (2 episodes, 2016)
Bobby Jordan ... stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2016)
Shelby Swatek ... assistant stunt coordinator (uncredited) (2 episodes, 2016)
Rudolf Weber ... stunt rigger (uncredited) (2 episodes, 2016)
Kevin Dyer ... stunt double: Gilbert Glenn brown / stunt driver (uncredited) / stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Adam Horwitz ... stunt driver (uncredited) / stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jasi Cotton Lanier ... stunt double: Finn (uncredited) / stunt double: Finn Wolfhard (uncredited) (2 episodes, 2017)
Trent Brya ... stunt driver (uncredited) (1 episode, 2016)
Sarah Reagin Clemmensen ... utility stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Stephen Conroy ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Greg Dela Riva ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Gordon Dillard Jr. ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Josh Diogo ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Michael Endoso ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Bob Fisher ... stunt rigger (uncredited) (1 episode, 2016)
Alessandro Folchitto ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Walter Hendrix III ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Duke Jackson ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Todd Lee ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Marque Ohmes ... utility stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Max Perethian ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Bayland Rippenkroeger ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2016)
Roxanne Roca ... stunts (uncredited) (1 episode, 2016)
Danya Bateman ... stunt double: Linnea Berthelsen (uncredited) (1 episode, 2017)
Chelsea Bruland ... stunt driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Jwaundace Candece ... stunt driver double: Mick (uncredited) (1 episode, 2017)
Laurence Chavez ... stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Jeremy Conner ... driving double: Charlie Heaton (uncredited) (1 episode, 2017)
Alex Duke ... nd driver (uncredited) (1 episode, 2017)
John Gilbert ... stunt driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Tom Glass ... truck stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Crystal Hooks ... stunt double: Winona Ryder (uncredited) (1 episode, 2017)
Trey McGriff ... precision driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Nick Stanner ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Ashley Rae Trisler ... nd driver (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Camera and Electrical Department 

Kevin Wilson ... digital utility / second assistant camera "c" camera / second assistant camera c camera: day player (19 episodes, 2016-2019)
Gerrell Boone ... grip (17 episodes, 2016-2017)
Jonathan 'J.B.' Brown ... key rigging grip / best boy grip (17 episodes, 2016-2017)
Chris D. Chapman ... a dolly grip (17 episodes, 2016-2017)
Mike Collins ... rigging electric (17 episodes, 2016-2017)
Jeff Crumbley ... b camera operator (17 episodes, 2016-2017)
Bob Gorelick ... a camera operator / steadicam operator (17 episodes, 2016-2017)
Jonathan Hilton ... rigging gaffer (17 episodes, 2016-2017)
Nick Jackson ... base camp electric / set lighting technician (17 episodes, 2016-2017)
Scott Jolliff ... best boy electric (17 episodes, 2016-2017)
Justin Keller ... rigging electric (17 episodes, 2016-2017)
Jason Lancour ... b camera first assistant (17 episodes, 2016-2017)
Nelson Moncada ... b camera second assistant / second assistant camera: "b" camera (17 episodes, 2016-2017)
Daniel Murphy ... gaffer / director of photography: second unit (17 episodes, 2016-2017)
Joshua Spivey ... lighting technician / electrician (17 episodes, 2016-2017)
Mark Sunderland ... electrician / set lighting technician (17 episodes, 2016-2017)
Steven Walker ... best boy rigging electric (17 episodes, 2016-2017)
Kevin Green ... grip (10 episodes, 2016-2017)
Jordan Herschaft ... rigging electric / board op: second unit / dimmer op: second unit (10 episodes, 2016-2017)
Wes Bailey ... best boy grip / key grip (9 episodes, 2017)
Angela Bremner ... a camera second assistant (9 episodes, 2017)
H. Peyton Brown ... grip (9 episodes, 2017)
Kevin A. Cheatham ... grip / best boy grip (9 episodes, 2017)
Morgan Cooper ... lighting technician (9 episodes, 2017)
Jackson Lee Davis ... unit photographer (9 episodes, 2017)
Jeff Harkes ... dimmer board operator (9 episodes, 2017)
Kyle Hill ... rigging electric / rigging grip (9 episodes, 2017)
Jon Ladd ... lighting technician / gaffer: second unit (9 episodes, 2017)
Laura Mattingly ... loader (9 episodes, 2017)
Jonathan Moore ... rigging electric (9 episodes, 2017)
Antimo Ponticello ... lighting technician / best boy electric: second unit (9 episodes, 2017)
Charles Praileau ... rigging electric / rigging grip (9 episodes, 2017)
Michael Shamy Rodriguez ... rigging electric (9 episodes, 2017)
Crawford Russell ... grip / b dolly grip (9 episodes, 2017)
K.C. Weatherman ... rigging grip / best boy rigging grip (9 episodes, 2017)
Greg Wilson ... grip (9 episodes, 2017)
Irie Bailey ... b dolly grip (8 episodes, 2016)
Curtis Bonds Baker ... still photographer (8 episodes, 2016)
Clyde E. Bryan ... a camera first assistant (8 episodes, 2016)
Alex Calderon ... key rigging grip (8 episodes, 2016)
Keith Cutler ... set lighting technician (8 episodes, 2016)
James W. Dornemann ... dimmer board operator (8 episodes, 2016)
Mike Flores ... grip (8 episodes, 2016)
Nick Hiltgen ... digital imaging technician (8 episodes, 2016)
Andrew Ian Rice ... rigging grip (8 episodes, 2016)
R.J. Kirkland ... grip (8 episodes, 2016)
Keith Moore ... best boy rigging grip (8 episodes, 2016)
Jamie Pair ... a camera second assistant (8 episodes, 2016)
Anthony Samuel ... rigging grip (8 episodes, 2016)
Benny Smyth ... key grip (8 episodes, 2016)
Ty Tull ... rigging grip (8 episodes, 2016)
David Wilkins ... base camp electric (8 episodes, 2016)
James Young ... set lighting technician (8 episodes, 2016)
Kevin Ryan Green ... rigging grip (8 episodes, 2017)
Matthew Kelly Jackson ... "a" camera second assistant (8 episodes, 2019)
Omar Miller ... b dolly grip (7 episodes, 2017)
Mary F. Stankiewicz ... a camera first assistant (7 episodes, 2017)
Adam Sumner ... best boy rigging grip (7 episodes, 2017)
Robert Pearson ... grip (6 episodes, 2016)
Ray Brown ... key grip (6 episodes, 2017)
Scott Sealock ... best boy rigging grip (4 episodes, 2016)
Court Wheeler ... grip (4 episodes, 2016)
Jason Dunn ... rigging grip (4 episodes, 2017)
Albert Omstead ... grip / grip: day player (3 episodes, 2017)
Brian Adams ... lighting technician (2 episodes, 2017)
Julie Donovan ... a camera first assistant (2 episodes, 2017)
Michael Infante Jr. ... grip (2 episodes, 2017)
Loren 'A.J.' Johnson ... rigging grip (2 episodes, 2017)
Nick Schulze ... grip (2 episodes, 2017)
Claire Busic ... a camera second assistant: second unit (1 episode, 2016)
Austin English ... day player (1 episode, 2016)
Matt Evans ... digital loader: second unit (1 episode, 2016)
Paul Hughen ... director of photography: second unit (1 episode, 2016)
Paige Jarvis ... grip day player (1 episode, 2016)
Dan Turek ... a camera first assistant: second (1 episode, 2016)
Bruce Mobley ... best boy grip (1 episode, 2017)
Terry Fitzpatrick ... video playback (uncredited) / video playback: 24 frame (uncredited) (14 episodes, 2016-2017)
Sway Davenport ... rigging electrician (uncredited) (9 episodes, 2017)
Jordan Lee Eley ... rigging grip (uncredited) (9 episodes, 2017)
Clay Gibson ... additional lighting technician (uncredited) (9 episodes, 2017)
Jeremy Fenix Johnson ... lighting technician (uncredited) (8 episodes, 2016)
Timothy Jones ... lamp operator (uncredited) / lamp operator: second unit (uncredited) (6 episodes, 2016)
Zach Junqera ... additional second assistant camera (uncredited) (6 episodes, 2017)
Louie Northern ... drone pilot (uncredited) / drone: pilot (uncredited) (6 episodes, 2017)
Graham Byrnes ... rigging grip: day player (uncredited) (5 episodes, 2017)
Gregg Easterbrook ... camera operator: "c" camera (uncredited) (4 episodes, 2017)
Andrew Fisher ... camera operator: second unit (uncredited) (4 episodes, 2017)
Tina Rowden ... still photographer (uncredited) (4 episodes, 2017)
John Sweet ... rigging electrician: day player (uncredited) (4 episodes, 2017)
Saul McSween ... additional second assistant camera (uncredited) (3 episodes, 2016)
Chad Oliver ... digital imagining technician (uncredited) / digital imaging technician (uncredited) (3 episodes, 2016)
Lauren Elizabeth Cummings ... loader: second unit (uncredited) (3 episodes, 2017)
Sean Ricigliano ... epk camera operator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Tom Novell ... electrician (uncredited) / rigging electrician (uncredited) (2 episodes, 2016-2017)
Bill Chapman ... best boy: second unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Will Cooper ... additional second assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)
Kelly A. Croke ... rigging electrician (uncredited) (2 episodes, 2016)
Jonathan Irizarry ... lighting technician: additional crew (uncredited) (2 episodes, 2016)
Hilda Mercado ... c camera operator (uncredited) (2 episodes, 2016)
Caitlin Trost ... digital utility: second unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Ivan Gatti ... digital utility: day player (uncredited) (2 episodes, 2017)
Tom Hutchinson ... additional camera (uncredited) (2 episodes, 2017)
Peter Johnston ... additional digital loader (uncredited) (2 episodes, 2017)
Mitchell Mcdannald ... second unit best boy (uncredited) (2 episodes, 2017)
Michael Monar ... russian arm operator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Ross Sebek ... additional camera operator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Conrad Brown ... gangboss: rigging electric (uncredited) (1 episode, 2016)
Jonny Revolt ... digital imaging technician: day player (uncredited) (1 episode, 2016)
Trey Volpe ... second assistant camera: day player (uncredited) (1 episode, 2016)
Joshua Earles-Bennett ... day player: set lighting technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Jorge Luis German ... video assist operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Bess Johnson ... loader: visual effects unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Jordan ... russian arm operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Justyn Plath ... camera rigger (uncredited) / grip (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Animation Department 

Thomas Lopez ... rigging artist (3 episodes, 2016)
Eevee Saucedo ... creature animator (uncredited) (3 episodes, 2016)
Alejandro Mozqueda Torres ... animator (uncredited) (3 episodes, 2017)

Series Casting Department 

Tara Feldstein ... casting: Atlanta / locals casting (25 episodes, 2016-2019)
Chase Paris ... casting: Atlanta / locals casting (25 episodes, 2016-2019)
Kalas Pendergraft ... extras casting associate (17 episodes, 2016-2017)
Heather A Taylor ... extras casting: Casting Taylor Made / extras casting (17 episodes, 2016-2017)
Jackie DeGraaff ... extras casting assistant (9 episodes, 2017)
Jamie Ember ... casting assistant (9 episodes, 2017)
Charley Medigovich ... casting associate (9 episodes, 2017)
Wittney Horton ... casting associate (8 episodes, 2016)
Janette St. Bernard ... casting assistant (8 episodes, 2016)
Andrew Femenella ... casting associate: New York (uncredited) / casting associate: new york (uncredited) (9 episodes, 2017)
Bess Fifer ... casting associate: New York (uncredited) (8 episodes, 2016)
David Trinh ... casting assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)

Series Costume and Wardrobe Department 

Kristin Garaventa ... costumer / fitter (12 episodes, 2016-2017)
Rachel A. Walker ... textile artist / ager dyer (11 episodes, 2016-2017)
Kara Weeks ... tailor / additional tailor (11 episodes, 2016-2017)
Sara C. Olson ... tailor (10 episodes, 2016-2017)
Taylor Addison ... costume coordinator (9 episodes, 2017)
Rashida Brandt ... costume buyer (9 episodes, 2017)
Kelsey Ettman ... assistant costume designer (9 episodes, 2017)
Victor M. Giarrusso ... set costumer (9 episodes, 2017)
Candace Kualii ... set costumer (9 episodes, 2017)
Jessica Croy ... costumer / set costumer (8 episodes, 2016)
Cameron Doyle ... costume supervisor (8 episodes, 2016)
Ashley Favors ... costumer / key costumer (8 episodes, 2016)
Solomon Fobb ... set costumer (8 episodes, 2016)
Emily Kramer ... set costumer (8 episodes, 2016)
Travis Scott Merrill ... additional ager dyer (8 episodes, 2016)
Mia Nunnally ... costumer (8 episodes, 2016)
Josie Works ... costume coordinator (8 episodes, 2016)
Amanda Steeley Bankins ... costume supervisor (7 episodes, 2017)
Kirby Emile ... key costumer (6 episodes, 2016)
Bridget Shields ... assistant costume designer (6 episodes, 2016)
Caroline Atherholt-Brown ... costumer (5 episodes, 2017)
Devyne Johnson ... assistant costume designer (4 episodes, 2016)
Mary Monds ... tailor (4 episodes, 2016)
Jonathan Parra ... assistant costume designer / second assistant costume designer (4 episodes, 2016)
Lori Seidler ... set costumer (3 episodes, 2017)
Lindsay Zgonina ... additional costumer (3 episodes, 2017)
Darlene Jackson ... costume supervisor (2 episodes, 2016)
Hannah Gates ... costume supervisor (2 episodes, 2017)
Rhonney Greene ... costume supervisor (2 episodes, 2017)
Dennis Bates ... wardrobe assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)
Alanna Bryant ... wardrobe assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)
Casey Crespo ... cutter/fitter (uncredited) / seamstress (uncredited) (6 episodes, 2016-2017)
Tomoko Goddard ... additional costumer (uncredited) (6 episodes, 2016)
Stephanie Herrera ... head ager/dyer (uncredited) (6 episodes, 2016)
Karen Freed ... costumer (uncredited) (6 episodes, 2017)
Valerie Martin ... additional set costumer (uncredited) (5 episodes, 2017)
Abby Coyne ... costumer (uncredited) (4 episodes, 2016)
McKenna Duffy ... costume production assistant (uncredited) (4 episodes, 2016)
Phoenix Mellow ... costumer (uncredited) (4 episodes, 2016)
Theresa Snyder ... costumer (uncredited) (4 episodes, 2016)
Caitlin 'Cat' Booth ... additional stitcher (uncredited) (3 episodes, 2017)
Joanie Ming ... additional costumer (uncredited) (3 episodes, 2017)
Lauren Driskill ... costume fitter (uncredited) (2 episodes, 2017)
Alison Fields ... additional costumer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Maegan Robinson ... additional tailor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Joseph Deese ... costume fabricator: Biohazard Suits (uncredited) (1 episode, 2016)
Thom Heyer ... assistant costume designer: costumes (uncredited) (1 episode, 2017)
Sara Pope ... additional seamstress (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Editorial Department 

Nancy Fuller ... digital intermediate producer (17 episodes, 2016-2017)
Chris Giuffrida ... colorist: dailies (17 episodes, 2016-2017)
Skip Kimball ... digital intermediate colorist (17 episodes, 2016-2017)
Chris Van Duyn ... dailies operations: Technicolor / post-production: dailies operations-Technicolor (17 episodes, 2016-2017)
Denise Woodgerd ... dailies producer (17 episodes, 2016-2017)
Jeremy Vincent Coman ... post-production assistant (13 episodes, 2016-2017)
Miki Matteson ... post-production coordinator (9 episodes, 2017)
Carrie Oliver ... digital intermediate editor (9 episodes, 2017)
Casey Cichocki ... first assistant editor / post-production coordinator (8 episodes, 2016-2017)
Tashi Trieu ... digital intermediate editor (8 episodes, 2016)
Katheryn Naranjo ... first assistant editor (7 episodes, 2016-2017)
Max Fisher ... post-production assistant (4 episodes, 2016)
Nat Fuller ... first assistant editor (4 episodes, 2016)
Matthew Golad ... post-production coordinator (4 episodes, 2016)
John M. Vitale ... first assistant editor (1 episode, 2017)
Kenny Vicent ... dailies engineer (uncredited) (8 episodes, 2016)
Matt Landsman ... assistant editor: EPK and BTS (uncredited) (4 episodes, 2017)
Zach Marshall ... assistant editor: EPK and BTS (uncredited) (3 episodes, 2017)
Kat Naranjo ... assistant editor (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Location Management 

Tony Holley ... location manager (17 episodes, 2016-2017)
Luke Welden ... assistant location manager (17 episodes, 2016-2017)
Kyle Carey ... key assistant location manager (15 episodes, 2016-2017)
Jay Elgin ... assistant location manager (9 episodes, 2017)
Tim McClure ... key assistant location manager (9 episodes, 2017)
Nick Morris ... assistant location manager (9 episodes, 2017)
Chuck Porterfield ... location production assistant (8 episodes, 2016)
Michael Slack ... location production assistant (8 episodes, 2016)
Cryselle Stewart ... assistant location manager (8 episodes, 2016)
Walt Thompson ... key assistant location manager (8 episodes, 2016)
Dan Reilly ... assistant location manager (4 episodes, 2016)
Andre Govia ... locations (3 episodes, 2016)
Lane Steffler ... key assistant location manager (2 episodes, 2016)
Deven Bromme ... location assistant (2 episodes, 2019)
Dustin Pitan ... key assistant location manager: aerial unit (uncredited) / location scout (uncredited) (9 episodes, 2017)
Nicholas Stephen Henson ... location production assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)
Louis Rendemonti ... location assistant (uncredited) (4 episodes, 2016)
Stephon Stewart ... location assistant (uncredited) (4 episodes, 2016)
Lisa R. Reisman ... location assistant (uncredited) (4 episodes, 2017)
Carla Habeeb ... location assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)
Amy Sutherland ... location assistant (uncredited) / location production assistant (uncredited) (2 episodes, 2017)
Aaron Gutentag ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Ryan Schaetzle ... location scout (uncredited) (1 episode, 2016)
Dodd Vickers ... location scout (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Music Department 

Can Bolat ... music publisher (17 episodes, 2016-2017)
Nora Felder ... music supervisor (17 episodes, 2016-2017)
David Klotz ... music editor (17 episodes, 2016-2017)
Lauren Fay Levy ... music coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Joseph Postiglione ... score mixing engineer / score mixer (9 episodes, 2017)
Megan Oddsen ... music clearance (uncredited) (8 episodes, 2016)
Michael Stein ... composer: theme music (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Transportation Department 

Brian Dossett ... driver (17 episodes, 2016-2017)
Elvin Moore Jr. ... picture car mechanic / picture car coordinator / picture car coodinator (17 episodes, 2016-2017)
David Latham ... picture car coordinator / transportation co-captain / production driver (13 episodes, 2016-2017)
Orlando Avila ... driver (9 episodes, 2017)
Timothy S. Barker ... transportation captain (9 episodes, 2017)
Jorge Casillas ... picture car mechanic (9 episodes, 2017)
Derrick Clarke ... driver (9 episodes, 2017)
Moises Cruz ... driver (9 episodes, 2017)
Ronald Darsey ... driver (9 episodes, 2017)
William Darsey ... driver (9 episodes, 2017)
James Denton ... driver (9 episodes, 2017)
Dwight Desgoutte ... driver (9 episodes, 2017)
Christopher P. Dooley ... driver (9 episodes, 2017)
Dustin M. Faw ... driver (9 episodes, 2017)
Larry E. Hartsfield ... driver (9 episodes, 2017)
Sanford Hatcher ... driver (9 episodes, 2017)
Manny Hernandez ... picture car hauler (9 episodes, 2017)
Jeff Hindes ... driver (9 episodes, 2017)
Michael Howeth ... driver (9 episodes, 2017)
Robert Kneip ... driver (9 episodes, 2017)
Michael Lewis ... driver (9 episodes, 2017)
Ben F. Lowe III ... driver (9 episodes, 2017)
James Owen Marston ... driver (9 episodes, 2017)
Johndaline Marston ... driver (9 episodes, 2017)
Gene Melton Jr. ... driver (9 episodes, 2017)
Fitzathor L. Miller ... driver (9 episodes, 2017)
Elliot Monday ... driver (9 episodes, 2017)
Stuart Marley Morlett ... driver (9 episodes, 2017)
John J. Muller ... driver (9 episodes, 2017)
Jon Nessmith ... driver (9 episodes, 2017)
John O'Nell ... driver (9 episodes, 2017)
Kelvin Parks ... driver (9 episodes, 2017)
David Pittman ... driver (9 episodes, 2017)
Lulabell Schiffer ... driver (9 episodes, 2017)
Neil Scognamiglio ... transportation captain (9 episodes, 2017)
Aaron Smith ... driver (9 episodes, 2017)
Sonel Victor ... driver (9 episodes, 2017)
Craig Vogel ... DOT/dispatcher (9 episodes, 2017)
Terrance Waddel ... driver (9 episodes, 2017)
Darryl Wheeler ... driver (9 episodes, 2017)
Lord Ajmer ... driver (8 episodes, 2016)
C. Nik Allen ... driver (8 episodes, 2016)
Franklin Brown ... driver (8 episodes, 2016)
Mark Bush ... picture car mechanic (8 episodes, 2016)
Adam Chrisman ... driver (8 episodes, 2016)
Dale Combs ... transportation coordinator (8 episodes, 2016)
Donna Combs ... DOT administrator (8 episodes, 2016)
Joseph Crowe ... driver (8 episodes, 2016)
Dustin Hornsby ... driver (8 episodes, 2016)
David Hudson ... driver (8 episodes, 2016)
Wayne Lee Jenkins ... driver (8 episodes, 2016)
Brian Jones ... driver (8 episodes, 2016)
Delton Maddox ... picture car driver (8 episodes, 2016)
John Ober ... driver (8 episodes, 2016)
Cecil Ray ... driver (8 episodes, 2016)
Diane Roberts ... driver (8 episodes, 2016)
James 'J.R.' Robison ... driver (8 episodes, 2016)
Kimberly Ruffin ... driver (8 episodes, 2016)
John H. Russell III ... driver (8 episodes, 2016)
Randy Southerland ... transportation captain (8 episodes, 2016)
Taylor Suffield ... driver (8 episodes, 2016)
Randall Taylor ... driver (8 episodes, 2016)
Earl Wilson ... driver (8 episodes, 2016)
Arthur C. Chesser ... driver (2 episodes, 2019)
Christopher Mattox ... driver (uncredited) (9 episodes, 2017)
Debbie Payne ... driver (uncredited) (8 episodes, 2016)
Kathleen Webster ... transportation (uncredited) (8 episodes, 2017)
Demoddrick Gardner ... honeywagon driver (uncredited) (5 episodes, 2016)
Nicholas Balibucci ... transportation (uncredited) (2 episodes, 2017)
Terri Dowtin ... driver (uncredited) (2 episodes, 2017)

Series Other crew 

Kelsey DuHack ... payroll clerk / payroll accountant (25 episodes, 2016-2019)
Laurent Marchand ... caterer: Laurent's Catering / caterer (25 episodes, 2016-2019)
Kathleen Sewell ... second assistant accountant / key second assistant accountant (25 episodes, 2016-2019)
Cindy Anderson ... production accountant / first assistant accountant (17 episodes, 2016-2017)
Karin Beckman ... key craft service / craft service assistant (17 episodes, 2016-2017)
David Michael Brown ... craft service / key craft service (17 episodes, 2016-2017)
Won Chung ... production secretary (17 episodes, 2016-2017)
John M. Connor ... assistant: Mr. Iain Paterson (17 episodes, 2016-2017)
S. Brett Gantt ... controller / production accountant (17 episodes, 2016-2017)
Meaghan Gillenwater ... set production assistant / office production assistant (17 episodes, 2016-2017)
Matthew Golad ... writers' assistant / assistant: The Duffer Brothers (17 episodes, 2016-2017)
Dan Hindmarch ... script coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Matt Hudgins ... craft service assistant (17 episodes, 2016-2017)
Christopher Hurst ... key second assistant accountant (17 episodes, 2016-2017)
Diamond D. Morgan ... travel coordinator / travel secretary (17 episodes, 2016-2017)
Steven Moss ... set medic / medic (17 episodes, 2016-2017)
Chris Parr ... assistant: Mr. Dan Cohen (17 episodes, 2016-2017)
Diana Patlan ... second assistant caterer / chef assistant: Laurent's Catering (17 episodes, 2016-2017)
Kiel Servideo ... assistant: Mr. Shawn Levy (17 episodes, 2016-2017)
Ali Simoneau ... assistant production coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Gail Stephenson ... construction medic / medic (17 episodes, 2016-2017)
Carol Ann Thomas ... production coordinator (17 episodes, 2016-2017)
Graham Westerson ... writers' production assistant (17 episodes, 2016-2017)
Gary Wigglesworth ... chef: Laurent's Catering (17 episodes, 2016-2017)
Michael Levinge ... payroll accountant / key payroll accountant (17 episodes, 2017-2019)
Lori Grabowski ... script supervisor (15 episodes, 2016-2017)
Jake Scott-Hodes ... office production assistant (14 episodes, 2016-2017)
Kat Delay ... office production assistant (10 episodes, 2016-2017)
E. Gloria Alvarado ... first assistant accountant (9 episodes, 2017)
Ray Anthony ... production assistant (9 episodes, 2017)
A.J. Bruno ... set production assistant (9 episodes, 2017)
Andi Burnes ... set teacher (9 episodes, 2017)
Liza-Anne Cabral ... production assistant (9 episodes, 2017)
Melissa Davis ... production assistant (9 episodes, 2017)
Meredith Hannah ... production assistant (9 episodes, 2017)
Concha Hernandez ... chef assistant: Laurent's Catering (9 episodes, 2017)
Molly Johnson ... set production assistant (9 episodes, 2017)
Phillip Lindsay ... global protective services (9 episodes, 2017)
Dave Medders ... craft service assistant (9 episodes, 2017)
Chuck Porterfield ... production assistant (9 episodes, 2017)
Caitlin Schneiderhan ... assistant: The Duffer Brothers (9 episodes, 2017)
Jimmy Shaw ... office production assistant (9 episodes, 2017)
Armando Silva ... third assistant caterer (9 episodes, 2017)
Michael Slack ... production assistant (9 episodes, 2017)
Maggie Smith ... accounting clerk (9 episodes, 2017)
Sawyer Williams ... security coordinator (9 episodes, 2017)
Sawyer Williams ... security coordinator (9 episodes, 2017)
Elizabeth Russell ... set teacher / studio teacher (8 episodes, 2016-2017)
Scott Burns ... chef: Laurent's Catering (8 episodes, 2016)
Paul Dichter ... writers' assistant / staff writer (8 episodes, 2016)
Ivan Gonzalez ... chef assistant: Laurent's Catering (8 episodes, 2016)
Robert Griffith ... payroll accountant (8 episodes, 2016)
Robert Higginbotham ... set production assistant (8 episodes, 2016)
Duncan Lamberson ... craft service assistant (8 episodes, 2016)
Jessie Nickson-Lopez ... staff writer (8 episodes, 2016)
Andy Paschen ... assistant: Mr. Karl Gajdusek (8 episodes, 2016)
Antonia Rodriguez ... chef assistant: Laurent's Catering (8 episodes, 2016)
Aric Sabin ... key set production assistant (8 episodes, 2016)
Monique Shaw ... accounting clerk (8 episodes, 2016)
David Stickler ... key set production assistant (8 episodes, 2016)
Jim Templar ... assistant to series producer (8 episodes, 2016)
Sal Gutierrez ... construction medic (7 episodes, 2017)
Sam Pennington ... office production assistant (7 episodes, 2017)
Samantha Schell ... cast assistant (7 episodes, 2017)
Anna Leigh Withers ... production assistant (7 episodes, 2017)
Philip Banks ... set production assistant (6 episodes, 2016)
Elisa Carlson ... dialect coach (6 episodes, 2016)
Carol Tresan ... animal trainer (6 episodes, 2016)
Greg Tresan ... animal coordinator (6 episodes, 2016)
Clayton Thompson ... key set production assistant (6 episodes, 2017)
Steve Berens ... animal coordinator (5 episodes, 2017)
Marina Papathanasiou ... set teacher (5 episodes, 2017)
Phillip Done ... studio teacher (4 episodes, 2016)
Christopher M. Searcey ... script supervisor / script supervisor: additional photography (4 episodes, 2017)
Ines Michelena ... office production assistant (3 episodes, 2017)
Anthony Benedict Rankin ... key set production assistant (3 episodes, 2017)
Andishé Zohoori ... production assistant (3 episodes, 2017)
Lucia Maria Cesari ... studio teacher (2 episodes, 2016)
Alex Lukens ... assistant: Mr. Shawn Levy (2 episodes, 2016)
Rozanne Stark ... studio teacher (2 episodes, 2016)
Roberto Fuertes Astór ... assistant: Mr. Shawn Levy (2 episodes, 2017)
Allison Izzo ... office production assistant (1 episode, 2017)
Jalen Major ... photo double (1 episode, 2017)
Ali Scrio ... production assistant (1 episode, 2017)
Denise Godoy ... unit publicist (uncredited) (17 episodes, 2016-2017)
Aiden Hattier ... photo double: Eleven (uncredited) (9 episodes, 2017)
Benjamin Hendriks ... marketing: Netherlands (uncredited) (9 episodes, 2017)
Wesley Kuykendoll ... production assistant (uncredited) (9 episodes, 2017)
Rob Muller ... stand-in: David Harbour, Mathew Modine (uncredited) (9 episodes, 2017)
Jessica Phelps ... studio teacher: LA Press Tour (uncredited) (9 episodes, 2017)
Roman Santa Croce ... additional set production assistant (uncredited) (9 episodes, 2017)
Christopher O. Brooks ... power/temperature technician (uncredited) (8 episodes, 2016)
Tom DiGiuseppe ... production assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)
Victoria Donchess ... stand-in: Gaten Matarazzo (uncredited) (8 episodes, 2016)
Brayden Huffmaster ... photo double (uncredited) (8 episodes, 2016)
Katie Jackson ... set production assistant (uncredited) (8 episodes, 2016)
Heather Schell ... stand-in (uncredited) (8 episodes, 2016)
Michael C. Smith ... police coordinator (uncredited) (8 episodes, 2016)
Priscilla Jayne ... stand-in: Sadie Sink (uncredited) (8 episodes, 2017)
Michelle Caron ... production assistant (uncredited) (7 episodes, 2017)
Jill Somers ... additional production assistant (uncredited) (6 episodes, 2016)
Robin Meyers ... script supervisor: second unit (uncredited) (5 episodes, 2016)
Emma Shannon ... adr actor (uncredited) (5 episodes, 2017)
Blake Kerzie ... photo double: Mike (uncredited) / photo double (uncredited) (4 episodes, 2016)
Riley Flanagan ... set production assistant (uncredited) (4 episodes, 2017)
Evan Kishiyama ... adr voice (uncredited) (4 episodes, 2017)
Barbara J. Harris ... production assistant (uncredited) (3 episodes, 2016)
Leslie Bellows ... production assistant (uncredited) (3 episodes, 2017)
Kimberly Auron McKeown ... additional set production assistant (uncredited) / additional set pa (uncredited) (3 episodes, 2017)
Chris Butcher ... additional production assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)
Rachel Coscia ... basecamp production assistant: 2nd unit (uncredited) (2 episodes, 2016)
Britt Dvorak ... additional production assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)
Michael R. Ciminna ... production assistant (uncredited) (2 episodes, 2017)
Gabriella Graves ... adr loop group (uncredited) (2 episodes, 2017)
Gunnar Sizemore ... adr actor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Owen Beam ... photo double: Dustin (uncredited) (1 episode, 2016)
Anna J. DeMildt ... additional set production assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Maureen McManus ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Rion Morse ... press video (uncredited) (1 episode, 2016)
Emily Munroe ... script supervisor: day player (uncredited) (1 episode, 2016)
Jayme Powell ... additional set production assistant (uncredited) (1 episode, 2016)
Natalia Breslauer ... animal wrangler (uncredited) (1 episode, 2017)
Kat Grilli ... production assistant: EPK (uncredited) (1 episode, 2017)
James Lopez ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Justin Mabry ... mask creator: Michael Myers (uncredited) (1 episode, 2017)
Jamall Rashaud McMillan ... stand-in (uncredited) (1 episode, 2017)
Donald K. Overstreet ... stand-in: Sean Austin (uncredited) (1 episode, 2017)
Greg SmithAldridge ... animal trainer (uncredited) (1 episode, 2017)
Nicholas Storm ... production assistant: day player (uncredited) (1 episode, 2017)
Steve Swisher ... additional set production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Drew Taylor ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Lindsay Waters ... craft service (uncredited) (1 episode, 2017)
ViviAnn Yee ... adr actor (uncredited) (1 episode, 2017)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page