Edit
Stranger Things (TV Series 2016– ) Poster

(2016– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Matt Duffer ... (16 episodes, 2016-2021)
Ross Duffer ... (16 episodes, 2016-2021)
Shawn Levy ... (8 episodes, 2016-2021)
Andrew Stanton ... (2 episodes, 2017)
Uta Briesewitz ... (2 episodes, 2019)
Rebecca Thomas ... (1 episode, 2017)

Series Writing Credits  

Matt Duffer ... (created by) (26 episodes, 2016-2021)
Matt Duffer ... (written by) (26 episodes, 2016-2021)
Matt Duffer ... (teleplay by) (26 episodes, 2016-2021)
Ross Duffer ... (created by) (26 episodes, 2016-2021)
Ross Duffer ... (written by) (26 episodes, 2016-2021)
Ross Duffer ... (teleplay by) (26 episodes, 2016-2021)
Paul Dichter ... (staff writer) (18 episodes, 2016-2019)
Paul Dichter ... (story editor) (18 episodes, 2016-2019)
Paul Dichter ... (written by) (18 episodes, 2016-2019)
Paul Dichter ... (story by) (18 episodes, 2016-2019)
Jessie Nickson-Lopez ... (executive story editor) (17 episodes, 2016-2017)
Jessie Nickson-Lopez ... (staff writer) (17 episodes, 2016-2017)
Jessie Nickson-Lopez ... (written by) (17 episodes, 2016-2017)
Kate Trefry ... (staff writer) (17 episodes, 2017-2019)
Kate Trefry ... (story editor) (17 episodes, 2017-2019)
Kate Trefry ... (written by) (17 episodes, 2017-2019)
Justin Doble ... (written by) (4 episodes, 2016-2017)
Curtis Gwinn ... (2 episodes, 2019-2021)
Curtis Gwinn ... (written by) (2 episodes, 2019-2021)
Jessica Mecklenburg ... (written by) (1 episode, 2016)
Alison Tatlock ... (written by) (1 episode, 2016)
William Bridges ... (written by) (1 episode, 2019)

Series Cast  

Winona Ryder ...  Joyce Byers 34 episodes, 2016-2021
David Harbour ...  Jim Hopper 34 episodes, 2016-2021
Finn Wolfhard ...  Mike Wheeler 34 episodes, 2016-2021
Millie Bobby Brown ...  Eleven 34 episodes, 2016-2021
Gaten Matarazzo ...  Dustin Henderson 34 episodes, 2016-2021
Caleb McLaughlin ...  Lucas Sinclair 34 episodes, 2016-2021
Natalia Dyer ...  Nancy Wheeler 34 episodes, 2016-2021
Charlie Heaton ...  Jonathan Byers 34 episodes, 2016-2021
Joe Keery ...  Steve Harrington 34 episodes, 2016-2021
Cara Buono ...  Karen Wheeler 33 episodes, 2016-2021
Noah Schnapp ...  Will Byers 32 episodes, 2016-2021
Sadie Sink ...  Max Mayfield 26 episodes, 2017-2021
Priah Ferguson ...  Erica Sinclair 21 episodes, 2017-2021
Dacre Montgomery ...  Billy Hargrove 17 episodes, 2017-2019
Maya Hawke ...  Robin Buckley 17 episodes, 2019-2021
Brett Gelman ...  Murray Bauman / ... 17 episodes, 2017-2021
Joe Chrest ...  Ted Wheeler 15 episodes, 2016-2019
Rob Morgan ...  Officer Powell 12 episodes, 2016-2019
John Reynolds ...  Officer Callahan 12 episodes, 2016-2019
Matthew Modine ...  Martin Brenner 11 episodes, 2016-2017
Randy Havens ...  Mr. Clarke 11 episodes, 2016-2019
Sean Astin ...  Bob Newby 10 episodes, 2017-2019
Paul Reiser ...  Sam Owens 10 episodes, 2017-2019
Susan Shalhoub Larkin ...  Florence 10 episodes, 2016-2019
Tinsley Price ...  Holly Wheeler / ... 10 episodes, 2016-2019
Sherman Augustus ...  Lt. Colonel Sullivan 9 episodes, 2021
Jamie Campbell Bower ...  Peter Ballard 9 episodes, 2021
Nikola Djuricko ...  Yuri 9 episodes, 2021
Eduardo Franco ...  Argyle 9 episodes, 2021
Joseph Quinn ...  Eddie Munson 9 episodes, 2021
Catherine Curtin ...  Claudia Henderson 7 episodes, 2017-2019
Andrey Ivchenko ...  Grigori 7 episodes, 2019
Chester Rushing ...  Tommy H. 7 episodes, 2016-2017
Anniston Price ...  Holly Wheeler / ... 7 episodes, 2016-2019
Mark Steger ...  The Monster 6 episodes, 2016-2017
Shannon Purser ...  Barbara Holland 4 episodes, 2016-2017
Francesca Reale ...  Heather Holloway 6 episodes, 2019
Tobias Jelinek ...  Lead Agent 6 episodes, 2016
Chelsea Talmadge ...  Carol 6 episodes, 2016-2017
Jake Busey ...  Bruce 5 episodes, 2019
Cary Elwes ...  Mayor Larry Kline 5 episodes, 2019
Aimee Mullins ...  Terry Ives 6 episodes, 2016-2019
Michael Park ...  Tom Holloway 5 episodes, 2019
Catherine Dyer ...  Agent Connie Frazier 5 episodes, 2016
Peyton Wich ...  Troy 5 episodes, 2016
Ross Partridge ...  Lonnie Byers 4 episodes, 2016
Peggy Miley ...  Mrs. Driscoll 4 episodes, 2019
Alec Utgoff ...  Dr. Alexei 4 episodes, 2019
Hugh B. Holub ...  Scientist 4 episodes, 2016
Cynthia Barrett ...  Mrs. Holland 4 episodes, 2016-2017
Caroline Arapoglou ...  Mom #1 / ... 4 episodes, 2019
Cade Jones ...  James 4 episodes, 2016
Joe Davison ...  Nerdy Tech 4 episodes, 2017
Charles Lawlor ...  Mr. Melvald 4 episodes, 2016-2017
Holly A. Morris ...  Janet 4 episodes, 2019
Robert Walker Branchaud ...  Agent Repairman 4 episodes, 2016
Olan Montgomery ...  Newsman 4 episodes, 2019
Tony Vaughn ...  Principal Coleman 4 episodes, 2016-2017
Robert Tinsley ...  Russian Scientist / ... 1 episode, 2019-2021
Linnea Berthelsen ...  Kali 3 episodes, 2017
Pete Burris ...  Hawkins Head of Security 3 episodes, 2016
Andrew Benator ...  Elevator Scientist 3 episodes, 2016
Glennellen Anderson ...  Nicole 3 episodes, 2016-2017
Amy Seimetz ...  Becky Ives 3 episodes, 2016-2017
Anthony Belevtsov ...  Lynx Security Guard #1 / ... 3 episodes, 2019
Chantell D. Christopher ...  Hospital Receptionist 3 episodes, 2019
Matty Cardarople ...  Keith 3 episodes, 2017-2019
Drew Scheid ...  Sweaty Teen Boy / ... 3 episodes, 2017
Will Chase ...  Neil Hargrove 2 episodes, 2017-2019
Helen Abell ...  Radar Tech 2 episodes, 2017
Brian Brightman ...  M.P. Guard #1 2 episodes, 2017
Chris Sullivan ...  Benny Hammond 2 episodes, 2016
Kristopher Charles ...  M.P. Guard #2 2 episodes, 2017
Kai Greene ...  Funshine 2 episodes, 2017
Stefanie Butler ...  Cynthia 2 episodes, 2016
James Landry Hébert ...  Axel 2 episodes, 2017
David Dwyer ...  Earl 2 episodes, 2016
Anna Jacoby-Heron ...  Dottie 2 episodes, 2017
Sam Ashby ...  Werewolf 2 episodes, 2017
Pruitt Taylor Vince ...  Ray 2 episodes, 2017
Gabrielle Maiden ...  Mick 2 episodes, 2017
Lynne Ashe ...  Happy Homeowner 2 episodes, 2017
Salem Murphy Salem Murphy ...  High School Principal 2 episodes, 2016
Danny Boyd Jr. ...  Grandkid / ... 2 episodes, 2017-2019
Allyssa Brooke ...  Candice - Mayor's Secretary / ... 2 episodes, 2019
Jennifer Marshall ...  Susan Hargrove 2 episodes, 2017
Jerri Tubbs ...  Diane Hopper 2 episodes, 2016
Erika Coleman ...  Anna Jacobi / ... 2 episodes, 2019
Sydney Bullock ...  Stacey 2 episodes, 2017-2019
Karen Ceesay ...  Mrs. Sinclair 2 episodes, 2017
Ron Roggé ...  State Trooper O'Bannon 2 episodes, 2016
Alan Boell ...  Adams 2 episodes, 2017
Paul Vincent Freeman ...  Security Guard 2 episodes, 2017
Georgui Kasaev ...  Russian Comm Officer / ... 2 episodes, 2019
Aleh Neliubin ...  Russian Goon #2 2 episodes, 2019
Abigail Cowen ...  Vicki Charmichael 2 episodes, 2017
Greta Glenn ...  Secretary #2 2 episodes, 2019
Christi Waldon Christi Waldon ...  Marissa 2 episodes, 2016-2017
Madelyn Cline ...  Tina 2 episodes, 2017
Nita Hardy Nita Hardy ...  Secretary #1 2 episodes, 2019
Cameron Newton Cameron Newton ...  Jason Voorhees 2 episodes, 2017
Donna Wright ...  Elderly Math Teacher 2 episodes, 2017
David A MacDonald ...  Flamethrower Soldier 2 episodes, 2017
Leiloni Arrie Pharms ...  Erica's Friend 2 episodes, 2019
Cara Mantella ...  Mom #2 2 episodes, 2019
Aaron Munoz ...  Mr. Holland 2 episodes, 2017
Andrew Wilson Williams ...  Scary Clown 2 episodes, 2017
Lauren Revard ...  Mom #3 2 episodes, 2019
Avis-Marie Barnes ...  Elderly Woman 1 episode, 2017
Beth Riesgraf ...  Billy's Mother 1 episode, 2019
Vanathi Parthiban Vanathi Parthiban ...  Young Kali 1 episode, 2017
David Turner ...  Doctor / ... 1 episode, 2019-2021
Robert Englund ...  Victor Creel 2 episodes, 2021
Kevin L. Johnson ...  Young Victor Creel 2 episodes, 2021
Mark Rhynard ...  Russian Soldier / ... 2 episodes, 2021
Tyner Rushing ...  Virginia Creel 2 episodes, 2021
Joel Stoffer 2 episodes, 2021
Tom Wlaschiha ...  Dmitri 2 episodes, 2021
Shae Britt Shae Britt ...  Mary Mack Girl #2 1 episode, 2016
Lucius Baston ...  Technician 1 episode, 2016
Danny Boushebel ...  English Teacher 1 episode, 2016
Jackie Dallas ...  Jen 1 episode, 2016
Christopher Convery ...  Young Billy 1 episode, 2019
Jason Davis ...  Test Subject 1 episode, 2016
Arthur Darbinyan ...  Doctor Zharkov 1 episode, 2019
Arthur Lee Dozier ...  Greg McCorkle 1 episode, 2016
Charles Green ...  Movie Theatre Manager 1 episode, 2016
Gabriella Pizzolo ...  Suzie 1 episode, 2019
Adam Boyer ...  Hunting Store Owner 1 episode, 2016
Bill Eudaly ...  Pastor Charles 1 episode, 2016
Ron Fallica ...  State Trooper 1 episode, 2016
Elle Graham ...  Sara Hopper 1 episode, 2016
Marianne Fraulo ...  Patty 1 episode, 2016
Kaylee Glover Kaylee Glover ...  Jennifer Hayes 1 episode, 2016
James DuMont ...  Middle-Aged Man 1 episode, 2017
Mo Anouti ...  Russian Prisoner 1 episode, 2019
Yasen Peyankov ...  Russian Scientist 1 episode, 2019
Adam Gagan ...  Ground Controller 1 episode, 2016
Amy Parrish ...  Troy's Mom 1 episode, 2016
Sheena Kharazmi Sheena Kharazmi ...  Exam Room Nurse 1 episode, 2017
Alexander Babara ...  Russian Worker #2 1 episode, 2019
Misha Kuznetsov ...  Ozerov (Russian Interrogator) 1 episode, 2019
Miles Mussenden ...  M.P. Officer Patrick 1 episode, 2016
Kerry Cahill ...  Staff Nurse Caitlin 1 episode, 2017
Mary Kraft ...  ER Doctor 1 episode, 2017
Nikita Bogolyubov ...  Russian Guard 1 episode, 2019
Nodir Buriev Nodir Buriev ...  Russian Worker #1 1 episode, 2019
Nicholas Cirillo ...  Teenager 1 episode, 2019
Evan Brinkman ...  Middle School Boy 1 episode, 2017
Harper Cavanaugh Harper Cavanaugh ...  Young Girl (Swingset) 1 episode, 2017
Brian Lafontaine ...  Doctor #2 1 episode, 2017
Angie Dillard ...  Angry Moviegoer #2 1 episode, 2019
Tonya Bludsworth ...  Government Agent #1 1 episode, 2017
Wendel A. Matthews Wendel A. Matthews ...  Lead Rift Soldier 1 episode, 2017
Kyle Dixon ...  Video Store Patron #1 1 episode, 2019
Suehyla El-Attar ...  Paramedic 1 episode, 2019
Michael Silvio Fortino ...  Gas Station Cashier 1 episode, 2019
Megan Hayes ...  Jazzercise Lady 1 episode, 2019
John Mangan John Mangan ...  Angry Moviegoer #1 1 episode, 2019
Linda Kang ...  Female Clerk 1 episode, 2016
Jon Kohler ...  Funeral Director 1 episode, 2016
Bethany Anne Lind ...  Sandra 1 episode, 2016
Andre Pushkin Andre Pushkin ...  Russian Man 1 episode, 2016
Cory Chapman ...  Lab Technician 1 episode, 2017
Bethany DeZelle ...  Mother (Swingset) 1 episode, 2017
Brandon O'Dell ...  Neurologist 1 episode, 2017
Michael Brooks Michael Brooks ...  String Quartet #4 1 episode, 2019
Alexander Chernyshev ...  Russian Scientist 1 episode, 2019
Dean Grimes ...  Russian Prison Guard #1 1 episode, 2019
Michael Hickey Michael Hickey ...  Hawkins Doctor 1 episode, 2019
Kaiser Johnson ...  Evil Russian 1 episode, 2019
Jennifer A. Martin ...  Gravitron Operator 1 episode, 2019
Shawn Levy ...  Morgue Worker 1 episode, 2016
Kevin Patrick Murphy ...  Grocery Store Manager 1 episode, 2016
Keith Brooks ...  Gas Station Clerk 1 episode, 2017
Marcelle LeBlanc ...  Cute Girl 1 episode, 2017
Vince Pisani ...  Doctor #1 1 episode, 2017
Daryn Kahn ...  Delivery Man 1 episode, 2019
Yevgeniy Kartashov ...  Russian Soldier #1 1 episode, 2019
Serge Levin ...  Russian Mechanic 1 episode, 2019
Aaron Matthews ...  Russian Goon #1 1 episode, 2019
Cody Robinson ...  Test Pilot Shepard 1 episode, 2016
Suzanne Jordan Roush Suzanne Jordan Roush ...  Doris (MS Receptionist) 1 episode, 2017
Michael Shenefelt ...  Rift Soldier #2 1 episode, 2017
Chris Burndrett ...  String Quarter #2 1 episode, 2019
Dinarte de Freitas ...  Fair Worker 1 episode, 2019
Leon Mandel ...  Blast Doors Armed Guard 1 episode, 2019
Sean McCracken Sean McCracken ...  Balloon Carnie 1 episode, 2019
Sierra Rae ...  Ally 1 episode, 2016
Abigail Whitlock Abigail Whitlock ...  Mary Mack Girl #1 1 episode, 2016
Jim E. Chandler ...  Government Agent #2 1 episode, 2017
Jarrett Michael Collins ...  Swat Member #1 1 episode, 2017
Virginia Kirby ...  Motel Owner 1 episode, 2017
Scott Deckert ...  Photographer Toby 1 episode, 2019
Pat Gallaher ...  Government Man 1 episode, 2019
Abby Glover ...  New Cute Girl 1 episode, 2019
John Mullins ...  Gross Hairy Man 1 episode, 2019
Dan Triandiflou ...  Rich Douchebag Todd 1 episode, 2019
Paul Ryden ...  Field Reporter 1 episode, 2016
Arnell Powell ...  Mr. Sinclair 1 episode, 2017
Orelon Sidney ...  TV Reporter 1 episode, 2017
Lee Ellis ...  Snobby Waiter 1 episode, 2019
Samuel Goergen ...  Fireworks Kid 1 episode, 2019
Kristof Reinharz ...  Russian Prison Guard #2 1 episode, 2019
Anthony Reynolds ...  Agent 1 episode, 2016
Gilbert Glenn Brown ...  Cop #4 1 episode, 2017
Ben Taylor ...  Friendly Trucker 1 episode, 2017
Thomas Tull Thomas Tull ...  Man on Street 1 episode, 2017
Evgeny Krutov ...  Guard #1 1 episode, 2019
Cason Richter Cason Richter ...  Hip Teenager 1 episode, 2019
Zack Sayenko ...  Nervous Guard 1 episode, 2019
Chase Stokes ...  Reed 1 episode, 2016
Shea Jones Shea Jones ...  Goth Girl Samantha 1 episode, 2017
Wes Kidd Wes Kidd ...  Swat Member #2 1 episode, 2017
Healy Lange ...  Suburban Wife 1 episode, 2019
Sophie Levy Sophie Levy ...  Annoyed Girl 1 episode, 2019
Brandon Sauve ...  Whistling Man 1 episode, 2019
Michael Stein ...  Video Store Patron #2 1 episode, 2019
Mark Withers ...  Gary 1 episode, 2016
John Paul Marston ...  Government Agent #4 1 episode, 2017
Pj McDonnell ...  Mentally Ill Man 1 episode, 2017
A. Smith Harrison ...  Snooty Salesman 1 episode, 2019
Andrei Lapionak Andrei Lapionak ...  Russian Soldier 1 episode, 2019
Roman Varshavsky ...  Upstairs Russian in Hub 1 episode, 2019
Sean Michael Weber ...  Pool Manager 1 episode, 2019
Shannon Mayers Shannon Mayers ...  Government Agent #5 1 episode, 2017
Kenny Lambert Kenny Lambert ...  String Quartet #1 1 episode, 2019
Zac Zedalis ...  Guard #2 1 episode, 2019
Brenda Wood Brenda Wood ...  Local Newswoman 1 episode, 2016
Brian F. Durkin ...  Cop #1 1 episode, 2017
Al Mitchell ...  Eugene 1 episode, 2017
Dylan Gage ...  Johnny 1 episode, 2019
Jacey Sink Jacey Sink ...  Young Max 1 episode, 2019
Amanda McLean Amanda McLean ...  String Quartet #3 1 episode, 2019
Drew Youngblood ...  Smaller Kid 1 episode, 2019
Lauren Halperin ...  Dr. Owens' Assistant 1 episode, 2017
Desmond Phillips ...  Government Agent #6 1 episode, 2017
Christopher Johnson ...  Cop #2 1 episode, 2017
Cody Pressley ...  Drunk Teen #1 1 episode, 2017
Fenton Lawless ...  Merril 1 episode, 2017
David Silverman ...  Angry Protester 1 episode, 2019
John Vodka ...  Major General Stepanov 1 episode, 2019
Alex Van ...  Hunter 1 episode, 2017
Susan Williams ...  Customer 1 episode, 2019
Ricardo Miguel Young ...  TV Reporter 1 episode, 2017
Mason Dye ...  Jason Carver 1 episode, 2021
Andrius Paulavicius ...  Lead Interrogator 1 episode, 2021
Kyle Shute ...  Forensic Photographer 1 episode, 2021
Jim Heard Jim Heard ...  Townsperson (uncredited) unknown episodes
Warren Quandt ...  Middle School Student / ... (uncredited) unknown episodes
Camden Ella Brown ...  Middle School Student / ... (uncredited) unknown episodes
John Archer Lundgren ...  Search Party / ... (uncredited) unknown episodes
Stephen Dean ...  Hawkins Police Officer / ... (uncredited) unknown episodes
Trey McGriff ...  Hawkins PD (uncredited) unknown episodes
Jay D. Kacho Jay D. Kacho ...  Mall Optometrist / ... (uncredited) unknown episodes
Skyler Knight ...  Pool Goer / ... (uncredited) unknown episodes
Mikayla Fields Mikayla Fields ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Isabel Chanel Freeman Isabel Chanel Freeman ...  Middle School Kid (uncredited) unknown episodes
Alex Hargett Alex Hargett ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Aiden Hattier Aiden Hattier ...  Science Class Kid (uncredited) unknown episodes
Daniel Martinez Daniel Martinez ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Stephen M. LaBar Jr. ...  Agent / ... (uncredited) unknown episodes
Ryder Morlong Ryder Morlong ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Melissa Collazo ...  Arcade Gamer / ... (uncredited) unknown episodes
Jalen Major ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Carissa Mejias Carissa Mejias ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
J. Gaven Wilde ...  Middle School Child / ... (uncredited) unknown episodes
Alayna Burgess ...  Erica's Friend (uncredited) unknown episodes
Joseph Velez ...  Government Agent #7 (uncredited) unknown episodes
Brady Rogers Brady Rogers ...  Doctor / ... (uncredited) unknown episodes
Ashley Windham Ashley Windham ...  Kid at Funeral / ... (uncredited) unknown episodes
Owen Beam Owen Beam ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Fernando Campos ...  Security Guard (uncredited) unknown episodes
Philip Dido ...  Security Guard (uncredited) unknown episodes
Shelby Christine Freeman Shelby Christine Freeman ...  Middle School Kid (uncredited) unknown episodes
Walter Hendrix III ...  Lab Tech #1 (uncredited) unknown episodes
Daniel Jarvie Daniel Jarvie ...  Special Agent (uncredited) unknown episodes
Jaxon McHan ...  Fighting Kid (uncredited) unknown episodes
Max Perethian ...  Lab Tech #2 (uncredited) unknown episodes
Julaine Tackett Julaine Tackett ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Sharon Frank ...  Carnival Attendee / ... (uncredited) unknown episodes
James Michael Smith James Michael Smith ...  Festival Goer / ... (uncredited) unknown episodes
Gennaro Napolitano Gennaro Napolitano ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Alicia Shenreice ...  Student (uncredited) unknown episodes
Anna Swiney ...  Middle School Child / ... (uncredited) unknown episodes
Tyler Boronski Tyler Boronski ...  Starcourt Mall Shopper (uncredited) unknown episodes
Victoria Budkey ...  Pool Guest (uncredited) unknown episodes
Charles Casey Charles Casey ...  Newsman (uncredited) unknown episodes
Kendall Denise Clark ...  Erica's Friend (uncredited) unknown episodes
Chris Jablon ...  Carnival Goer / ... (uncredited) unknown episodes
Cailyn Peddle ...  Carnival Kid (uncredited) unknown episodes
Shawn South Shawn South ...  Core Hawkins Resident (uncredited) unknown episodes
William Walker William Walker ...  Hawkins Post Editor (uncredited) unknown episodes
Alex Zelenka Alex Zelenka ...  Soldier (uncredited) unknown episodes
Anastasia Bastien Anastasia Bastien ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Jb Blaine Jb Blaine ...  Student (uncredited) unknown episodes
Judy McGee Burley ...  Cafeteria Worker (uncredited) unknown episodes
Marshall Choka Marshall Choka ...  Scientist (uncredited) unknown episodes
Stephen Conroy ...  Agent #2 (uncredited) unknown episodes
Marisol Correa ...  Townspeople (uncredited) unknown episodes
Gordon Dillard Jr. Gordon Dillard Jr. ...  Agent #3 (uncredited) unknown episodes
Mikey Evgen Mikey Evgen ...  Teen in Lunchroom (uncredited) unknown episodes
Daniel Guttenberg Daniel Guttenberg ...  Mr. Henderson (uncredited) unknown episodes
Bradford Haynes ...  Mr. Sinclair (uncredited) unknown episodes
Rory Healy Rory Healy ...  Agent (uncredited) unknown episodes
Duke Jackson ...  Agent (uncredited) unknown episodes
Tabitha Kilgore Tabitha Kilgore ...  Mrs. Henderson (uncredited) unknown episodes
Jesse Kindred ...  Phone Tapper (uncredited) unknown episodes
Shane Donovan Lewis ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Daniel McGraw ...  Person in Town (uncredited) unknown episodes
Ryan Newton Ryan Newton ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Lourenz Oviedo Lourenz Oviedo ...  Officer (uncredited) unknown episodes
Bobby Pizer Bobby Pizer ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Anthony Porrey Anthony Porrey ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Leticia Sabater ...  Salchipapa Singer (spanish promo) (uncredited) unknown episodes
Cade Shepard ...  Special Agent (uncredited) unknown episodes
Terry Thomas Terry Thomas ...  Person in Town (uncredited) unknown episodes
Jaye Tyroff ...  Military Police #4 (uncredited) unknown episodes
Andrew Ward Andrew Ward ...  Military Truck Driver / ... (uncredited) unknown episodes
Tara Wescott Tara Wescott ...  Mrs. Sinclair (uncredited) unknown episodes
Rachel Marie Wilson ...  Grocery Store Patron (uncredited) unknown episodes
John Jacob Anderson ...  Another Man (uncredited) unknown episodes
Angelo Bash ...  Cop #3 (uncredited) unknown episodes
Jasmine Bolton ...  Middle School Kid (uncredited) unknown episodes
Max Calder ...  Guard #1 (uncredited) unknown episodes
Olivia De Paux ...  Park Goer (uncredited) unknown episodes
Emma Dempster Emma Dempster ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Matthew Excel ...  Hip Hop Member (uncredited) unknown episodes
Emma Faith ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Shawron Gaffney Shawron Gaffney ...  High School Student (uncredited) unknown episodes
Juan Gaspard ...  Homeless Person (uncredited) unknown episodes
Apollo GT Apollo GT ...  Pedestrian (uncredited) unknown episodes
Robert Hatch ...  Doctor (uncredited) unknown episodes
Lindsey Heilman Lindsey Heilman ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Audrey Hope ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
John Kaler ...  Chicago PD Officer Provazoli (uncredited) unknown episodes
Gage Lawson ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
William Mahnken William Mahnken ...  Arcade Attendant (uncredited) unknown episodes
Jace Marsh ...  Trick or Treater (uncredited) unknown episodes
Sage Mayer ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Stephanie Mikel Stephanie Mikel ...  Playboy Bunny (uncredited) unknown episodes
Kara Mullins ...  Middle School Student (uncredited) unknown episodes
Keith Nussbaum ...  Pedestrian (uncredited) unknown episodes
Ian O'Neil ...  Radio Shack Employee (Francis) (uncredited) unknown episodes
Allen Parker ...  Rift Soldier (uncredited) unknown episodes
Edward Parker Edward Parker ...  Pedestrian (uncredited) unknown episodes
Shelby Sanders Shelby Sanders ...  Park Child (uncredited) unknown episodes
Blake Sewell Blake Sewell ...  Basketball Player (uncredited) unknown episodes
Kayla Thompson ...  School Teacher (uncredited) unknown episodes
Kaylie Turner ...  Middle School Friend (uncredited) unknown episodes
Gary Lee Vincent ...  Man at the Bar (uncredited) unknown episodes
Kent Wagner ...  Hawkins Scientist (uncredited) unknown episodes
Perry Zulu Jr. ...  SWAT Shooter #2 (uncredited) unknown episodes
Jacqueline Marie Zwick ...  Town Lady (uncredited) unknown episodes
Bobby Akers Bobby Akers ...  Scoops Ahoy Customer (uncredited) unknown episodes
Tommy Campbell ...  Carnival Foreman (uncredited) unknown episodes
Kadrolsha Ona Carole ...  Fair Goer (uncredited) unknown episodes
Conrad Carpenter ...  HAZMAT Scientist (uncredited) unknown episodes
Timothy Carr ...  Paratrooper (uncredited) unknown episodes
Chris Codding Chris Codding ...  Russian Mechanic (uncredited) unknown episodes
Jeremy Connell ...  Scientist (uncredited) unknown episodes
Campbell Cox Campbell Cox ...  News Cameraman (uncredited) unknown episodes
Jamieson Deacy Jamieson Deacy ...  Erica's friend (uncredited) unknown episodes
Marc Demeter ...  Russian Soldier (uncredited) unknown episodes
Matthew Ezell Matthew Ezell ...  Angry Protester (uncredited) unknown episodes
Ella Farmer Ella Farmer ...  Fun Fair Attendee (uncredited) unknown episodes
Joe Golovach Joe Golovach ...  Hazmat Scientist (uncredited) unknown episodes
John Grimm John Grimm ...  Fun Fair Attendee (uncredited) unknown episodes
Kevin Kedgley ...  Soldier (uncredited) unknown episodes
Brittany Kelly Brittany Kelly ...  Student (uncredited) unknown episodes
Steve Klemetti Steve Klemetti ...  Reporter (uncredited) unknown episodes
Kevin Kobinsky Kevin Kobinsky ...  Russian Officer (uncredited) unknown episodes
Dakota James Alden Lane Dakota James Alden Lane ...  Lifeguard (uncredited) unknown episodes
Tess Levy Tess Levy ...  Pool Assistant (uncredited) unknown episodes
Cody Marshall Cody Marshall ...  Theater-goer (uncredited) unknown episodes
Brandon Marski ...  Hazmat Soldier (uncredited) unknown episodes
David Michael-Smith David Michael-Smith ...  Carnival Father (uncredited) unknown episodes
Perla Middleton ...  Starcourt Mall Shopper (uncredited) unknown episodes
Edward Morris Edward Morris ...  Fair Goer (uncredited) unknown episodes
Christopher Mullis ...  Paratrooper (uncredited) unknown episodes
Edward L. Oliver ...  Soldier (uncredited) unknown episodes
Ryan L. Price ...  Paratrooper (uncredited) unknown episodes
Aaron Reynolds Aaron Reynolds ...  Mall Goer (uncredited) unknown episodes
Blaine Rincon ...  Russian Soldier (uncredited) unknown episodes
Patrick Seda ...  Hazmat Scientist (uncredited) unknown episodes
James Stokes ...  EMT (uncredited) unknown episodes
Todd Layne Thompson ...  Janitor / ... (uncredited) unknown episodes
Savannah West Savannah West ...  Starcourt Mall Shopper (uncredited) unknown episodes
John Gettier ...  Lab Guard (uncredited) unknown episodes
Wyatt Werneth ...  Sullivan Solider (uncredited) unknown episodes

Series Produced by 

Matt Duffer ... producer / executive producer (34 episodes, 2016-2021)
Ross Duffer ... producer / executive producer (34 episodes, 2016-2021)
Shawn Levy ... executive producer (26 episodes, 2016-2021)
Dan Cohen ... executive producer (25 episodes, 2016-2019)
Rand Geiger ... producer / associate producer (25 episodes, 2016-2019)
Iain Paterson ... executive producer / co-executive producer (25 episodes, 2016-2019)
Emily Morris ... associate producer (24 episodes, 2016-2019)
Justin Doble ... producer / co-producer (17 episodes, 2016-2017)
Curtis Gwinn ... co-executive producer / executive producer (16 episodes, 2019-2021)
Brian Wright ... executive producer (9 episodes, 2016-2017)
Karl Gajdusek ... executive producer (8 episodes, 2016)
Cindy Holland ... executive producer (8 episodes, 2016)
Jessica Mecklenburg ... co-executive producer (8 episodes, 2016)
Alison Tatlock ... co-producer (8 episodes, 2016)
Matthew Thunell ... executive producer (8 episodes, 2016)
William Bridges ... co-producer (8 episodes, 2019)
Paula Kramer ... co-producer (8 episodes, 2019)

Series Music by 

Kyle Dixon ... (34 episodes, 2016-2021)
Michael Stein ... (34 episodes, 2016-2021)

Series Cinematography by 

Tim Ives ... (16 episodes, 2016-2019)
Lachlan Milne ... (5 episodes, 2019-2021)
Tod Campbell ... (4 episodes, 2016-2017)
Caleb Heymann ... (4 episodes, 2021)
David Franco ... (1 episode, 2017)

Series Film Editing by 

Dean Zimmerman ... (8 episodes, 2016-2019)
Kevin D. Ross ... (8 episodes, 2016-2017)
Nat Fuller ... (8 episodes, 2017-2019)
Katheryn Naranjo ... (2 episodes, 2017-2019)

Series Casting By 

Carmen Cuba ... (26 episodes, 2016-2021)

Series Production Design by 

Chris Trujillo ... (25 episodes, 2016-2019)

Series Art Direction by 

Sean Brennan ... (17 episodes, 2017-2019)
John Snow ... (9 episodes, 2021)
William G. Davis ... (8 episodes, 2016)
Paulius Dascioras ... (8 episodes, 2021)
Ainis Jankauskas ... (8 episodes, 2021)

Series Set Decoration by 

Jess Royal ... (25 episodes, 2016-2019)
Neringa Baciuskaite ... (8 episodes, 2021)
Emilija Einoryte ... (4 episodes, 2021)

Series Costume Design by 

Kim Wilcox ... (9 episodes, 2017)
Amy Parris ... (8 episodes, 2019)
Malgosia Turzanska ... (6 episodes, 2016)
Kimberly Adams-Galligan ... (4 episodes, 2016)

Series Makeup Department 

Amy L. Forsythe ... department head makeup / personal makeup artist: Winona Ryder / makeup department head / makeup artist: Winona Ryder (25 episodes, 2016-2019)
Sarah Hindsgaul ... department head hair / hair department head (25 episodes, 2016-2019)
Jillian Erickson ... key makeup artist / third makeup artist (10 episodes, 2017-2019)
Tracie Morrison ... hair stylist / assistant hair stylist / key hair stylist: second unit (8 episodes, 2017-2019)
Katrina Suhre ... key hair stylist / hair stylist (12 episodes, 2017-2019)
Evelyn Roach ... key hair stylist (12 episodes, 2016-2017)
Jessie Gambardella ... co-key makeup artist / makeup artist (8 episodes, 2017-2019)
Jeremy Sutton ... Tattoo Designer / tattoo designer (9 episodes, 2017-2019)
Todd Watson ... effects makeup lab technician / special makeup effects technician (1 episode, 2019-2021)
Gary Archer ... dental prosthetics (9 episodes, 2021)
Teresa Vest ... key makeup artist (8 episodes, 2016)
Brynn Berg ... co-key hair stylist (8 episodes, 2019)
Zaneta Jasiuniene ... hair stylist: Lithuania unit / make up & hair artist for main cast: Lithuania unit / makeup artist: Lithuania unit / makeup artist (8 episodes, 2021)
Edita Mockute ... make up trainee: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Robert Pickens ... wigmaker (8 episodes, 2021)
Inga Urbanovic ... make up & hair artist: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Bryan Reynolds ... key makeup artist (7 episodes, 2017)
Myke Michaels ... makeup department head (6 episodes, 2016)
Will Zuidema ... makeup effects lab technician (6 episodes, 2019)
Inga Dauginaite ... make up & hair artist: Lithuania unit (5 episodes, 2021)
Curtis Foreman ... hair second / key hair stylist (1 episode, 2017)
Jessica Craig ... makeup artist (3 episodes, 2019)
Ellen Arden ... key makeup artist: second unit (2 episodes, 2019)
Charles Grico ... hair supervisor: second unit (2 episodes, 2019)
Bill Johnson ... special makeup effects artist (2 episodes, 2019)
Risa Rodriguez ... makeup artist (2 episodes, 2019)
Tracy Ewell ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Suzanna Boykin ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Ren Rohling ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Valerie Patterson ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Kim Simmons ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Greg McDougall ... prosthetics creator (uncredited) (unknown episodes)
Ron Wolek ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Kevin Carter ... contact lens painter (uncredited) (unknown episodes)
Amber Actaboski ... additional makeup artist (uncredited) / makeup artist: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Benji Dove ... special makeup effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Nancy Cummings ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Katy DiMondi ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Sarah Okun ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Richard Cherry ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Forrest Hill ... additional special makeup effects artist (uncredited) / additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Ashley Burn ... contact lens technician (uncredited) (unknown episodes)
Tim J. Hays ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Katelyn Barton ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Anna Majewski ... hair stylist (uncredited) / additional hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Kelly E. Marlow ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Jared Bowen ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Leo Satkovich ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Charmaine Balcerzak ... additional hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Nikki Bell ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Christina Hazouri ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Chawana Jones ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Hagen Linss ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Saj Mack ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Devin Shayla Morales ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Briky Stone ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Mae Tidman ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Nataleigh Verrengia ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Julie Hill-Parker ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Kevin Kirkpatrick ... special makeup effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Cass McClure ... prosthetic makeup artist: creature effects (uncredited) (unknown episodes)
Lance Aldredge ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Antoinia Pratt ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Linda Traxler ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Michealle Vanderpool ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Sarah Lawless Emmett ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Morgon Lindskog ... additional makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Bobbie Payne ... hair stylist (uncredited) (unknown episodes)

Series Production Management 

Joshua Kohl Hegmann ... post-production supervisor (25 episodes, 2016-2019)
Timothy J. Lonsdale ... unit production manager (17 episodes, 2016-2017)
Paula Kramer ... production supervisor (9 episodes, 2017)
Brandon O'Neil Leonard ... unit production manager (8 episodes, 2019)
Jovita Jaksyte ... unit production manager: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Sawyer Williams ... production supervisor: second unit (2 episodes, 2019)
Kleeven Fernandes ... production supervisor (1 episode, 2019)
Lex Jorgen ... production manager (uncredited) (unknown episodes)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Richard Denault ... first assistant director (17 episodes, 2016-2021)
Franchesca Winters ... additional second assistant director / second second assistant director (14 episodes, 2016-2017)
David Champion ... second second assistant director / key second assistant director (13 episodes, 2017-2019)
Brittney Diez ... second second assistant director / key second assistant director (10 episodes, 2019-2021)
John Bonaccorse ... key second assistant director (9 episodes, 2017-2019)
Simeon Jones ... second second assistant director / key second assistant director (8 episodes, 2016-2017)
A.J. Bruno ... additional second assistant director (8 episodes, 2019)
Karolis Kasikauskas ... third assistant director (8 episodes, 2021)
Eugenijus Mikalauskas ... third assistant director (8 episodes, 2021)
Marius Rimkus ... assistant to the director / key set production assistant: Lithuania Unit (8 episodes, 2021)
Zivile Strazinskaite ... set production assistant: Lithuania Unit (8 episodes, 2021)
Gabija Urnieziute ... assistant to cast 1: Lithuania Unit (8 episodes, 2021)
Vasare Velyvyte ... set production assistant: Lithuania Unit (8 episodes, 2021)
Tudor Jones ... first assistant director (7 episodes, 2017-2019)
Matthew Goodwin ... second assistant director / key second assistant director (6 episodes, 2016-2017)
Rasa Rimkute ... second assistant director (5 episodes, 2021)
Povilas Toliusis ... third assistant director (5 episodes, 2021)
Daniele Zavadskyte ... third assistant director (5 episodes, 2021)
Maria Battle-Campbell ... first assistant director / second assistant director (4 episodes, 2016)
Marija Pakrijauskaite ... second assistant director (4 episodes, 2021)
Clayton Thompson ... additional second assistant director (3 episodes, 2017)
Josh Muzaffer ... second second assistant director / second assistant director (3 episodes, 2019-2021)
Philip Banks ... additional second assistant director (2 episodes, 2016)
Spencer Jarvis ... first assistant director (1 episode, 2016)
Michael Musteric ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Kristina M. Peterson ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Robert S. Hoffman ... second second assistant director (2 episodes, 2017)
Tyler Smith ... additional second assistant director (2 episodes, 2017)
Catherine A. Cospelich ... second second assistant director (2 episodes, 2019)
Mikey Eberle ... first assistant director (2 episodes, 2019)
Megan Schmidt ... key second assistant director / second assistant director (2 episodes, 2019)
Cam Everson ... additional second assistant director (2 episodes, 2021)
Michael E. Satrazemis ... second unit director (1 episode, 2016)
Phil Romanos ... third assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Hiro Koda ... second unit director (uncredited) (unknown episodes)
David Stickler ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
James J.D. Taylor ... first assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Jason Suhrke ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Tom Tresemer ... second second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Chad Wheeler ... second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Josh Montes ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Bennett Gammon ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Alex Beaver ... additional second assistant director (uncredited) / second unit second second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Tiffany Cheng ... second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Ryan J. Pezdirc ... additional second ad: day player (uncredited) (unknown episodes)
Ryan Gentilucci ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Lance Resch-Anger ... additional second assistant director (uncredited) (unknown episodes)

Series Art Department 

Randal Woodward ... charge scenic / charge scenic artist / Scenic charge (30 episodes, 2016-2021)
Steven Adams ... gangboss / propmaker / tool shop (25 episodes, 2016-2019)
Roman Drankin ... utility / construction utility / greensman / propmaker (17 episodes, 2016-2019)
Heath Hancock ... graphic designer (25 episodes, 2016-2019)
Webb Huffstatler ... painter / scenic / set painter (17 episodes, 2016-2019)
Dale Jeantet ... construction foreman / shop foreman (25 episodes, 2016-2019)
Ted Kirk ... propmaker (25 episodes, 2016-2019)
Rob Nagy ... set designer (25 episodes, 2016-2019)
Ronnie Oxford ... lead greens (25 episodes, 2016-2019)
John Snow ... assistant art director (25 episodes, 2016-2019)
Russell Webster ... construction buyer (25 episodes, 2016-2019)
Michael J. Wheeler ... construction coordinator (25 episodes, 2016-2019)
Jeri Woodward ... scenic foreman / scenic artist (25 episodes, 2016-2019)
William Craig Johnson ... on set dresser (24 episodes, 2016-2019)
Kostadin Karakashev ... gangboss / propmaker (23 episodes, 2016-2019)
Brett McGinnis ... scenic artist / paint foreman (6 episodes, 2016-2019)
Amanda Ward ... assistant property master (17 episodes, 2016-2019)
John Madge ... location foreman (17 episodes, 2016-2017)
Lynda Reiss ... property master (17 episodes, 2016-2017)
Richie Bearden ... metal fabricator / welder (9 episodes, 2017-2019)
Shauna Callahan ... painter (17 episodes, 2017-2019)
Michelle Caruso ... art deparment coordinator / art department coordinator (17 episodes, 2017-2019)
Amy Darsey ... set decoration buyer / assistant set decorator (17 episodes, 2017-2019)
Johnny Garner ... propmaker (17 episodes, 2017-2019)
Rob Hardie ... utility / on set greens (17 episodes, 2017-2019)
Joe Hernandez ... set dresser (17 episodes, 2017-2019)
Doug 'Leds' Lederman ... paint foreman / scenic / standby painter / standby painter: second unit (17 episodes, 2017-2019)
Alba Leone ... leadperson / lead person (17 episodes, 2017-2019)
Abbie Merritt ... scenic (17 episodes, 2017-2019)
John Navarro ... gangboss / weld shop foreman (17 episodes, 2017-2019)
Danny Newsom ... set dresser (17 episodes, 2017-2019)
Chris Wormy Pontius ... standby carpenter / propmaker / on set greens (17 episodes, 2017-2019)
Daniel Robinson ... gangboss (17 episodes, 2017-2019)
Derrick J. Runnion ... set dresser (17 episodes, 2017-2019)
John Stidham ... scenic (17 episodes, 2017-2019)
Sean Weatherly ... painter / plaster foreman (17 episodes, 2017-2019)
Bacchus Wilmeth ... painter (17 episodes, 2017-2019)
Kevin Darsey ... location foreman / propmaker (16 episodes, 2016-2019)
Meredith Hannah ... art department production assistant / warehouse foreman (16 episodes, 2016-2019)
Matt Mehring ... propmaker / tool shop (16 episodes, 2016-2019)
Eli Banks ... property assistant / assistant property master (16 episodes, 2017-2019)
Sebastian Navarro ... propmaker / weld shop foreman (16 episodes, 2017-2019)
Jeffrey Gibbs ... construction foreman / shop foreman (15 episodes, 2016-2017)
Jacob Johnson ... set dresser (15 episodes, 2016-2017)
David E. Moore ... propmaker (15 episodes, 2016-2017)
Dan Mott ... on set greens (15 episodes, 2016-2017)
Kim David III ... scenic (15 episodes, 2017-2019)
Tim Dingle ... scenic / paint foreman (15 episodes, 2017-2019)
J.P. Gibbons ... propmaker (14 episodes, 2017-2019)
Laura Petralia ... property assistant / props / assistant property master (8 episodes, 2016-2017)
Kevin Crooks ... set designer (13 episodes, 2017-2019)
Ali Scrio ... property assistant (13 episodes, 2017-2019)
Elliot McMillan ... utility / propmaker (11 episodes, 2017-2019)
Cara Price ... set decoration buyer (11 episodes, 2016-2019)
Jonathan Williams ... set dresser (2 episodes, 2016-2017)
Todd Bridges ... property production assistant / assistant property master (10 episodes, 2016-2019)
Alan Hudgins ... tool shop / toolman/labor foreman (8 episodes, 2017-2019)
Jessica Baker ... set decoration coordinator (9 episodes, 2017)
Mark Berry ... shop foreman (9 episodes, 2017)
Keron Cutkelvin ... propmaker (9 episodes, 2017)
Billy O. Greenwood ... propmaker (9 episodes, 2017)
Etienne Jackson ... propmaker (9 episodes, 2017)
David Allen Lovern ... gangboss (9 episodes, 2017)
Moss Man ... propmaker (9 episodes, 2017)
Gregory H. Massey ... scenic (9 episodes, 2017)
Zach Myers ... propmaker (9 episodes, 2017)
Phillip Proffitt ... propmaker (9 episodes, 2017)
Terry J. Smith ... set foreman (9 episodes, 2017)
Xane Thompson ... construction office (9 episodes, 2017)
Mike Walker ... scenic (9 episodes, 2017)
Bill Holmquist ... construction coordinator (9 episodes, 2021)
Chris Yoo ... assistant art director (9 episodes, 2021)
Stephen Collins ... propmaker (8 episodes, 2016)
Melissa Davis ... art department production assistant (8 episodes, 2016)
Lauren Lebow ... art department coordinator (8 episodes, 2016)
Renée Leventis ... property production assistant (8 episodes, 2016)
Justin Trudeau ... set designer (4 episodes, 2016)
Monika van Schellenbeck ... set decoration buyer (8 episodes, 2016)
Jeff Williamson ... scenic foreman (8 episodes, 2016)
Ashley Zeltzer ... special artist (7 episodes, 2016)
Lauri Lannan ... prop buyer / property buyer (2 episodes, 2017-2019)
Dawn Beagan ... property assistant (8 episodes, 2017)
Neil Palmer ... painter (8 episodes, 2017)
Tanner Baker ... construction office manager (8 episodes, 2019)
Ward Bearden ... propmaker (8 episodes, 2019)
Tracy Breyfogle ... set decoration coordinator (8 episodes, 2019)
Jason Butler ... propmaker (8 episodes, 2019)
Erin Choroszylow ... property assistant / assistant property master: second unit / property buyer (8 episodes, 2019)
Colin Crapser ... standby painter (8 episodes, 2019)
Mendy Davis ... set dresser (8 episodes, 2019)
James Dawson ... painter (8 episodes, 2019)
Jeffrey Scott Deese Jr. ... painter (8 episodes, 2019)
Jessica Deese ... painter (8 episodes, 2019)
Mike Drury ... assistant property master (8 episodes, 2019)
Brannon Dunaway ... on set greens (8 episodes, 2019)
Seay Earehart ... scenic (8 episodes, 2019)
Thomas Fader ... gangboss (8 episodes, 2019)
Brian Faulkner ... welder (8 episodes, 2019)
Cliff Flege ... propmaker (8 episodes, 2019)
Danny Flege ... propmaker (8 episodes, 2019)
William Flege ... propmaker (8 episodes, 2019)
Mike Frame ... scenic (8 episodes, 2019)
Avery H. Gardner ... scenic (8 episodes, 2019)
William O. Greenwood III ... stage foreman (8 episodes, 2019)
Benny Harrison ... propmaker (8 episodes, 2019)
Hugh Haulk ... propmaker (8 episodes, 2019)
Sean Hesterley ... utility (8 episodes, 2019)
Lewis Mark Ian ... Millshop Propmaker (8 episodes, 2019)
Aaron Jaggers ... gangboss (8 episodes, 2019)
Jacob Jeantet ... utility (8 episodes, 2019)
Joel Jenkerson ... gangboss (8 episodes, 2019)
John Christopher Just ... propmaker / gangboss (8 episodes, 2019)
Mark Lewis ... propmaker (8 episodes, 2019)
Thomas Machan ... set designer (8 episodes, 2019)
Matt Marks ... property master (8 episodes, 2019)
Robert Martin ... scenic (8 episodes, 2019)
Travis McLoud ... utility (8 episodes, 2019)
Allen Muratovic ... on set greens (8 episodes, 2019)
Eric Peterson ... utility / welder (8 episodes, 2019)
Ricky Phillips ... stage foreman (8 episodes, 2019)
Christian 'Crispy Boi' Pollak ... utility (8 episodes, 2019)
Randy Scott ... gangboss (8 episodes, 2019)
Brad Shordon ... propmaker (8 episodes, 2019)
Mac Smith ... welder (8 episodes, 2019)
Robert Lee Smith ... welder (8 episodes, 2019)
Russell Smith ... gangboss (8 episodes, 2019)
Jason W. Spradling ... location foreman (8 episodes, 2019)
Guthrie Strozier ... scenic (8 episodes, 2019)
Shelby Treichler ... property assistant / property master: second unit (8 episodes, 2019)
Josh 'Smiley' Williams ... welder (8 episodes, 2019)
Cassandra Wilson ... welder (8 episodes, 2019)
Dwight Tank Woodruff ... propmaker (8 episodes, 2019)
Nathally Botelho ... set designer (8 episodes, 2021)
Aurimas Spranginas ... standby props: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Jurij Terioskin ... picture vehicles coordinator: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Egidijus Vaitkevicius ... standby props: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Kevin Welborn ... Scenic artist (8 episodes, 2021)
Shea Vickery ... standby painter (7 episodes, 2017)
Brandon A. Brown ... scenic (7 episodes, 2019)
Renuaras Krivelis ... construction manager: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Linas Masiliunas ... construction manager assistant: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Ausra Niauronyte ... scenic painter: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Kristina Savicenkaite ... construction manager assistant: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Viktorija Savicenkiene ... construction coordinator: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Mike Ellison ... leadman (6 episodes, 2016)
Meldas Hodges ... set dresser (6 episodes, 2016)
Nina Kyle ... gang boss (6 episodes, 2016)
Trish Navarro ... set decoration coordinator (6 episodes, 2016)
Tam O'Brien ... set dresser (6 episodes, 2016)
Mallory DeGolian ... food stylist (1 episode, 2017-2019)
Mark McMullen ... gangboss (6 episodes, 2017)
David Adams ... tool shop (6 episodes, 2019)
Nathan Alexander ... property assistant / prop assistant: second unit (6 episodes, 2019)
Marshall Downey ... shop foreman (6 episodes, 2019)
Joe Harper ... shop foreman (6 episodes, 2019)
Wyman Heath ... propmaker (6 episodes, 2019)
Chase Hynson ... utility (6 episodes, 2019)
Nick Jirasek ... gangboss / location foreman (6 episodes, 2019)
Scott D. Miller ... gangboss (6 episodes, 2019)
David Moore ... utility (6 episodes, 2019)
Jeffrey Ressler ... painter (6 episodes, 2019)
Ben Roles ... propmaker (6 episodes, 2019)
Randall Rome ... gangboss (6 episodes, 2019)
Christian Schiffer ... utility (6 episodes, 2019)
Allie Southwood ... property buyer (6 episodes, 2019)
Miles Patrick Dowling ... props assistant (5 episodes, 2019)
Grace Heraty ... props production assistant (5 episodes, 2019)
Arturas Cerkauskas ... stand-by props: Lithuania unit (5 episodes, 2021)
Joshua Swanson ... set dresser (5 episodes, 2021)
Lauren Adams ... set decoration coordinator (4 episodes, 2016)
Vince Black ... propmaker (4 episodes, 2019)
Ian Cummings ... plaster foreman (4 episodes, 2019)
Thomas Sam Hall ... stage foreman (4 episodes, 2019)
Jeremy Harlan ... utility (4 episodes, 2019)
Alyson Lally ... set decoration buyer (4 episodes, 2019)
Bruce Colby Maxwell ... painter (4 episodes, 2019)
Daniel Lawton Maynard ... gangboss (4 episodes, 2019)
Stephen Ostien ... welder (4 episodes, 2019)
Hunter Simms ... lead greens: mall location (4 episodes, 2019)
Leah Spradling ... welder (4 episodes, 2019)
Dustin DellaVecchia ... art department coordinator: New Mexico (4 episodes, 2021)
Vygandas Vilkoncius ... carpenter (4 episodes, 2021)
Lizbeth Aguilar ... set dresser (2 episodes, 2016)
Jason L. Hagood ... set dresser (3 episodes, 2016)
George M. Turner Jr. ... scenic charge (2 episodes, 2016)
Jenn Sandel ... set decoration buyer (3 episodes, 2017)
Patrick Dowling ... property assistant (3 episodes, 2019)
Sara Riney ... Set Decoration Buyer (3 episodes, 2021)
Laurie Bookhardt ... art department coordinator (2 episodes, 2016)
Adam Chambers ... set dresser (2 episodes, 2016)
Peter Clemens ... set designer (2 episodes, 2016)
Scott Einbinder ... gang boss (2 episodes, 2016)
Nelson Hagood ... leadman (2 episodes, 2016)
Preston Jacob ... set dresser (2 episodes, 2016)
Justin Paul ... graphic designer (2 episodes, 2016)
Jaime Wilcox ... prop assistant / property assistant (1 episode, 2017-2019)
Taylor Bennett ... set designer (2 episodes, 2017)
Mallorie Coleman ... set decoration buyer (2 episodes, 2017)
Carol Francoso ... property assistant (2 episodes, 2017)
Katie Wilson ... property assistant (2 episodes, 2017)
Graham Yoder ... property assistant (2 episodes, 2017)
Jason Andersen ... propmaker (2 episodes, 2019)
Ariel R. Kaplan ... prop assistant: second unit (2 episodes, 2019)
Shannon Lange ... scenic (2 episodes, 2019)
Thomas Andrew Lawson ... graphic designer (2 episodes, 2019)
Guy Tustin Jr. ... location foreman (2 episodes, 2019)
Gediminas Gerulis ... set dresser: Lithuania unit (2 episodes, 2021)
William Groebe ... storyboard artist (2 episodes, 2021)
Mark Simon ... storyboard artist (2 episodes, 2021)
Didier Konings ... Concept Artist (1 episode, 2016)
Christopher King ... graphic designer (1 episode, 2019)
Dennis Franklin ... graphic designer (1 episode, 2021)
Taura C.C. Rivera ... set designer (1 episode, 2021)
Carolyn Smith ... art assistant (1 episode, 2021)
Steffen Reichstadt ... concept artist (uncredited) (unknown episodes)
A.J. Caulfield ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Megan Blake ... graphic designer: costumes (uncredited) (unknown episodes)
Lynn A. Johanson ... scenic artist (uncredited) (unknown episodes)
Adam Lahr ... scenic artist (uncredited) (unknown episodes)
Nuttavut Baiphowongse ... concepts artist (uncredited) (unknown episodes)
Christopher Burkhart ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Joshua Min ... concept artist (uncredited) (unknown episodes)
Meg Hyatt Snow ... stand-by painter (uncredited) (unknown episodes)
Archer Watkins ... scenic artist (uncredited) (unknown episodes)
Kitty Campbell ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Robert Ludemann ... additional graphic designer: props (uncredited) (unknown episodes)
Natália Renault Mitsukai-Inki ... concept artist (uncredited) (unknown episodes)
Heidi Beers ... scenic foreman (uncredited) (unknown episodes)
Christopher B. Forster ... art/set decoration production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Jon Harris ... set dresser (uncredited) / additional on set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Kelly D. Mills ... set decoration production assistant (uncredited) / set decoration buyer (uncredited) / set dec production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Alexander K. Riba ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Jared Krichevsky ... creature designer (uncredited) / concept artist (uncredited) (unknown episodes)
Aaron Sims ... concept artist (uncredited) (unknown episodes)
Raymond Prado ... storyboard artist (uncredited) (unknown episodes)
Vanessa Grayson ... props assistant (uncredited) (unknown episodes)
Jasmine Alexia Jackson ... art department assistant (uncredited) (unknown episodes)
Lael Pastore ... props buyer (uncredited) (unknown episodes)
Enrique Batiste ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Chuck Sitero ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Sofia Yankelevitch ... props (uncredited) (unknown episodes)
R. Michael Chrisco ... props assistant: day player (uncredited) (unknown episodes)
Craig Gilmore ... concept artist (uncredited) / storyboard artist (uncredited) (unknown episodes)
Nelson May ... props (uncredited) (unknown episodes)
Clark Grimes ... props (uncredited) (unknown episodes)
Steven Sukovich ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Anna Leigh Withers ... props intern (uncredited) (unknown episodes)
Erika Anderson ... set decoration production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Nathan S. Clark ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Matthew Czarnowsky ... armorer (uncredited) (unknown episodes)
Julia Fredette ... prop assistant (uncredited) (unknown episodes)
Vincent Elias Kelly ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Jessica Lowe ... scenic artist (uncredited) (unknown episodes)
Lee Malone ... props (uncredited) (unknown episodes)
Timothy Paul Moxley Jr. ... buyer (uncredited) (unknown episodes)
Brett Quarmby ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Michael E. Thomas ... carpenter (uncredited) (unknown episodes)

Series Sound Department 

Craig Henighan ... sound designer / re-recording mixer / sound supervisor (25 episodes, 2016-2019)
Joe Barnett ... sound mixer / re-recording mixer (17 episodes, 2016-2017)
Eddie Bydalek ... mix technician / Mix Technician (16 episodes, 2016-2017)
Jonathan Corona ... assistant sound editor (9 episodes, 2016-2017)
Stacey Dodds ... sound engineer (7 episodes, 2016-2017)
Tiffany S. Griffith ... dialogue editor (9 episodes, 2016-2017)
Adam Jenkins ... sound mixer / re-recording mixer (17 episodes, 2016-2017)
Brad North ... sound supervisor / supervising sound editor (17 episodes, 2016-2017)
Jordan Wilby ... sound effects editor (9 episodes, 2016-2017)
Michael P. Clark ... production sound mixer (16 episodes, 2017-2021)
Robert Maxfield ... boom operator (13 episodes, 2017-2021)
Joey Meyerhoff ... sound utility / second boom operator (8 episodes, 2016-2017)
Bob Lacivita ... adr mixer (2 episodes, 2016-2017)
Alessio Masi ... re-recording mixer (8 episodes, 2017)
Nick Papalia ... assistant sound editor (9 episodes, 2017)
Allen Lee Williams III ... boom operator (7 episodes, 2017)
Chris Durfy ... production sound mixer (8 episodes, 2016)
Jacob McNaughton ... foley mixer / foley editor (3 episodes, 2016)
Samuel Munoz ... foley editor (7 episodes, 2016)
Noel Vought ... foley artist (6 episodes, 2016)
Steve Baine ... foley artist (8 episodes, 2019)
Ryan Cole ... dialogue supervisor (8 episodes, 2019)
Jenny Elsinger ... sound utility (8 episodes, 2019)
Will Files ... re-recording mixer / sound supervisor (8 episodes, 2019)
Katie Halliday ... sound effects editor (8 episodes, 2019)
Angelo Palazzo ... sound effects editor (8 episodes, 2019)
Mark Paterson ... re-recording mixer (8 episodes, 2019)
Michael Rayle ... production sound mixer (8 episodes, 2019)
Kerry Dean Williams ... adr supervisor (8 episodes, 2019)
Vytautas Kizala ... production sound mixer: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Ignas Valotka ... boom operator: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Tomas Zukauskas ... boom operator: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Dennis Sanborn ... sound utility (7 episodes, 2017)
James Peterson ... sound mixer: second unit (6 episodes, 2019)
Dan Giannattasio ... boom operator (4 episodes, 2019)
Daniel N. Salas ... sound editor (1 episode, 2016)
Thomas J. Doolittle ... boom operator / pro tools playback mixer: day player (1 episode, 2017-2019)
Julio Allen ... utility: second unit (2 episodes, 2019)
Nikki Dengel ... boom operator: second unit (2 episodes, 2019)
Craig Rhee ... BTS Sound Mixer (1 episode, 2016)
Alexander Lowe ... pro tools playback mixer (1 episode, 2021)
Bill Higley ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Yannick Rehder ... ADR Mixer (uncredited) (unknown episodes)
Greg Crawford ... adr mixer: Atlanta (uncredited) (unknown episodes)
Zane D. Bruce ... foley artist (uncredited) (unknown episodes)
Lindsay Pepper ... foley artist (uncredited) (unknown episodes)
Antony Zeller ... foley editor (uncredited) / foley mixer (uncredited) (unknown episodes)
Scott Cannizzaro ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Judah Getz ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
John Guentner ... foley mixer (uncredited) (unknown episodes)
Chris Isaac ... boom operator (uncredited) (unknown episodes)
Peter S. Carlstedt ... mix technician (uncredited) (unknown episodes)
Gina Gyles ... foley assistant (uncredited) (unknown episodes)
Steve Neal ... re-recording engineer (uncredited) (unknown episodes)
Peter Persaud ... foley mixer (uncredited) (unknown episodes)
Jeffrey Roy ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Steve Campagna ... additional adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Adam Bourne ... assistant adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Linda Brenon ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
John Maskew ... playback operator (uncredited) / pro tools playback mixer (uncredited) (unknown episodes)
Todd Murakami ... sound effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Andrew Miller ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
David Werntz ... sound effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Timo Lindemann ... adr editor (uncredited) (unknown episodes)
Patrick Miceli ... sound utility: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Nick Baldock ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Tyler Blythe ... boom operator: second unit (uncredited) / utility sound: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Jorge Del Valle ... utility sound: splinter unit (uncredited) (unknown episodes)
T.J. Garland ... boom operator: second unit (uncredited) / boom operator: splinter unit (uncredited) (unknown episodes)
Jonathan Golodner ... sound effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Tyler Newhouse ... adr recordist (uncredited) (unknown episodes)
Aron Siegel ... sound mixer: splinter unit (uncredited) (unknown episodes)
Aaron Byrnes ... sound utility (uncredited) (unknown episodes)
Brian Didsbury ... boom operator: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Benjamin Farthing ... sound utility: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Chris Giles ... sound mixer: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Colin Heath ... sound utility: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Mike Schmidt ... production sound mixer (uncredited) (unknown episodes)
Todd Weaver ... sound mixer (uncredited) (unknown episodes)
Kristin Catuogno ... adr recordist (uncredited) (unknown episodes)
Mark DeSimone ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Evan Kishiyama ... sound recordist (uncredited) (unknown episodes)
Jesse Parker ... sound utility: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Dave Wilson ... adr mixer: Atlanta (uncredited) (unknown episodes)
Matt Sauro ... adr recordist (uncredited) (unknown episodes)
Arno Stephanian ... foley cueing (uncredited) (unknown episodes)
Billy Theriot ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Shane Bruce ... foley artist (uncredited) (unknown episodes)
Jonathan Jost ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Omar Barraza ... boom operator: Los Angeles (uncredited) (unknown episodes)
Thomas Besson ... re-recording mixer (uncredited) (unknown episodes)
Joe Elfanbaum ... sound utility: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Ben Forman ... sound utility: Los Angeles (uncredited) (unknown episodes)
Christopher Joseph Harris ... sound mixer: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Jeff Hinton ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Matthew Sanchez ... sound mixer: Los Angeles (uncredited) (unknown episodes)

Series Special Effects by 

Nicholas Coleman ... special effects shop foreman / special effects shop engineer / special effects shop foreman: second unit (25 episodes, 2016-2019)
Caius Man ... special effects coordinator (25 episodes, 2016-2019)
Andi Sowers ... mold gang boss / special effects set foreman / special effects technician (25 episodes, 2016-2019)
Lacy Cavins ... buyer / special effects technician (17 episodes, 2016-2019)
Nathen Cavins ... special effects technician (18 episodes, 2016-2021)
J.J. Madaris ... special effects set foreman / special effects technician (9 episodes, 2016-2017)
Kevin DeMunn ... special effects technician (9 episodes, 2017)
Robert Benavidez ... special effects technician (8 episodes, 2016)
Jake Whitney ... special effects foreman (8 episodes, 2016)
Michael Berzsenyi ... special effects technician (8 episodes, 2019)
Matt Dengel ... special effects technician (8 episodes, 2019)
Cary Foreman ... special effects technician (8 episodes, 2019)
Grant Inman ... special effects technician (8 episodes, 2019)
Darius Cicenas ... special effects coordinator: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Steven Adkins ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Wayne Anderson ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Andy Bergholtz ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Darin Bouyssou ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Gary A. Darakjian ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
David Diaz ... creature technician staff: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Melanie Eichner ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mary Elizalde ... creature effects consultant: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mike Elizalde ... creature effects supervisor: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jon Fedele ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Bill Fesh ... creature foam technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jack Firman ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Claire Flewin ... creature fabrication department head: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brie Ford ... creature seamer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Corinne Fortunato ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Chris Garnaas ... concept artist: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Jared Guenther ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Lars Jangaard ... animatronic technician: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Junko Komori ... creature fabricator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Maria Kruse ... production administrator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Timothy Lamb ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Amanda Lewis ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Kevin McTurk ... production administrator: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Scott Millenbaugh ... animatronic technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Gary Pawlowski ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Bill Phillipps ... creature technician staff: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Tim Phoenix ... creature foam technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brian Rae ... molding and lifecasting department head: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mark Setrakian ... lead animatronic designer: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Anthony Stewart ... molding and lifecasting technician: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Miles Teves ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mark Viniello ... production supervisor: Spectral Motion / puppeteer: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Brian Wade ... key creature sculptor: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Neil Winn ... creature painter: Spectral Motion (6 episodes, 2016)
Mitch Toles ... pyrotechnician / special effects technician (1 episode, 2016-2017)
Bryan Brimecombe ... special effects shop foreman (4 episodes, 2019)
Matt Lee ... special effects technician (4 episodes, 2019)
Justyn David Miller ... special effects technician (3 episodes, 2016)
Ian Sutton ... special effects technician (2 episodes, 2019)
Zachariah Briggs ... special effects shop foreman (2 episodes, 2019)
Bruce Allan Donnellan ... special effects rigging foreman (2 episodes, 2019)
Luis Ulloa ... special effects technician (2 episodes, 2019)
Todd Minobe ... puppeteer: Spectral Motion (1 episode, 2016)
Robert Newton ... puppeteer: Spectral Motion (1 episode, 2016)
Kodai Yoshizawa ... sculptor (1 episode, 2016)
Jack Lynch ... special effects coordinator (1 episode, 2021)
Robert A. Howell ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Giancarlo Brajdic ... special effects makeup technician (uncredited) (unknown episodes)
Michael W. Hoban ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Kyle Casler ... special effects foreman (uncredited) (unknown episodes)
Jessica Conaway ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Justin Raleigh ... specialty body designer & supervisor (uncredited) / specialty egg pod supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Will Merriman ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Ashley Zeltzer ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Melanie Aksamit ... body fabricator: Fractured FX (uncredited) (unknown episodes)
A.J. Caulfield ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Rick Cramblett ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Doug Van Arsdale ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Ryan Hartnett ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Wayne Rowe ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Chiara von der Goltz ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Simon Stirrup ... modeler (uncredited) (unknown episodes)

Series Visual Effects by 

Paul Graff ... senior visual effects supervisor / visual effects supervisor (17 episodes, 2017-2019)
Hetal Jain ... vfx executive producer / visual effects producer: BOT VFX / visual effects executive producer (16 episodes, 2017-2019)
Andrea Montana Knoll ... associate visual effects producer / visual effects co-producer (17 episodes, 2017-2019)
Taylor Kyles ... visual effects production assistant: Atlanta / visual effects data wrangler (17 episodes, 2017-2019)
Chloe Lipp ... visual effects coordinator / senior visual effects coordinator (17 episodes, 2017-2019)
Mike Maher ... senior concept illustrator (17 episodes, 2017-2019)
Steven Messing ... digital matte paintings and concepts / digital matte painter (9 episodes, 2017-2019)
Tessa Roehl ... visual effects coordinator / visual effects production manager (17 episodes, 2017-2019)
Wes Dorough ... visual effects producer: Crafty Apes (14 episodes, 2017-2019)
Chris LeDoux ... visual effects executive producer: Crafty Apes / visual effects supervisor: Crafty Apes (8 episodes, 2017-2019)
Daniel J. Pastor ... compositor: Crafty Apes / 2d compositor: Crafty Apes / digital compositor (14 episodes, 2017-2019)
Jason Sanford ... visual effects executive producer: Crafty Apes (1 episode, 2017-2019)
Steve DiNozzi ... compositing supervisor: Crafty Apes / visual effects supervisor: Crafty Apes / compositor supervisor / compositor supervisor: Crafty Apes (14 episodes, 2017-2019)
Joshua Young ... compositor / 2d compositor: Crafty Apes (6 episodes, 2017-2019)
Ian Thorpe ... compositor: Crafty Apes / 2d compositor: Crafty Apes (14 episodes, 2017-2019)
Nikhil P. Patil ... artist: Hydraulx / creature modeler (9 episodes, 2017-2019)
Shantanu Katiyar ... artist: Hydraulx / digital artist: Spin VFX (11 episodes, 2017-2019)
Paul Song ... 2d compositor: Crafty Apes / visual effects / compositor: Crafty Apes (6 episodes, 2017-2019)
Alexander Tirasongkran ... artist: Hydraulx / cg artist: Rodeo FX (11 episodes, 2017-2019)
Tomaso Tartarotti ... artist: Hydraulx / digital artist: CVD VFX (10 episodes, 2017-2019)
Daniel Dupre ... compositor / 2d compositor: Crafty Apes (2 episodes, 2016-2019)
Oyinlola Akinwusi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jazking Albacea ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Richard Allan-Smith ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Jarrod Avalos ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Subhrojyoti Banerjee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jessica Bartoshewski ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Maxime Beliveau ... effects artist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Giorgio Bertolone ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jeremy Brown ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Odemaris Burgos ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Maria Juliana Caicedo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antonio Carbajo Bescansa ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Caleb Carr ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Matthew G. Carson ... visual effects editor (9 episodes, 2017)
Nacho Castrillo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jack Chiu ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kyumin Cho ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sarang Choi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seth Cobb ... asset supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Cj Cole ... visual effects producer: hydraulx / visual effects producer: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Heather Conrad ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Julio Corpeno ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joshua DaSilva ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antonia de Barros ... visual effects assistant editor (9 episodes, 2017)
David De Souza ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Nicolas Duchesneau-Tsimiklis ... cg generalist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Dusty Emerson ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Samira Esmaeili ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michelle Claudia Espinoza Monroy ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seun Faleke ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jerod Finn ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bibi Fontana ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michael Gaiser ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
David Gimenez ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kelsey Gow ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Christina Graff ... senior visual effects producer (9 episodes, 2017)
Abhinav Gupta ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Arihant Gupta ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Gregory C. Haas ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Grace Han ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Christopher Hartt ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Aaron Herrera ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seth Hill ... visual effects supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Ian Hopperton ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Eunju Hyun ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Eric Jacobo ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Tyler Jones ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kishor Joshi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sanghyun Jung ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Dong Hun Kang ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Tejas Kantharia ... artist: Hydraulx / compositor (8 episodes, 2017)
Chien-i Kao ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Natalie Karhapoltseva ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bruno Kawabata ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jared Keesing ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Jenna Kerr ... visual effects producer: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Tara Khan ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kalvin Kingdon ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
James Kirk ... effects lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Brad Kvist ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Adarsh Langthasa ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Karmen Lee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Seung-Joon Lee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Woei Lee ... compositing department supervisor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Erick Leos ... visual effects lead editor: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Namsu Lim ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Catherine Lin ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kenneth Lo ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joanna Lui ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Viviane Lévesque Bouchard ... compositing lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Kate McFadden ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Kyle Merola ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Krystal Montoya ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Monica Munoz ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Chun Seong Ng ... cg supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Andre Nugroho ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kihong Oh ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sangmyeon Park ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Peter Pi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kenny Poon ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Fred Raimondi ... associate visual effects supervisor / senior compositor (9 episodes, 2017)
Karthik Ramasamy ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michael Reilly ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Robert C. Rhodes ... visual effects data wrangler: Atlanta (9 episodes, 2017)
Cesar Rodriguez Bautista ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sandy Romero ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Michelle Ross ... artist: Hydraulx / compositor: Vitality Visual Effects (9 episodes, 2017)
Steve Ross ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Marc Sadeghi ... visual effects executive producer: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Michael H. Saunders ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Stefan Schneider ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Amanda Seah ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Alexandra Setijo-Joesoef ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Joel Sevilla ... visual effects supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kazumasa Shibata ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sunho Song ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Darren Spence ... production coordinator: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kendall Spraggins ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Greg Strause ... visual effects executive producer: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Brian Sundman ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Bárbara López Sáenz ... associate production manager: Atomic Fiction / production manager: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Yoshiko Taniguchi ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Sara Titanic ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Tuong-Van Tran ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Yuka Tsuchida ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Ankit Vajpayee ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Chad Van Horn ... editor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Daniël Veder ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Dulce Velazquez ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Erika Velikoivanenko ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Andre Waller ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Wuyang Wang ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Jun Watanabe ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Gregory Watkins ... 2d supervisor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Brittney Watson ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Antoine Wibaut ... compositing lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Derek Winslow ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Ann Wong ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Yuji Yagasaki ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Mayo Yamamoto ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Kenny Yong ... matchmove lead: Atomic Fiction (9 episodes, 2017)
Alex Young ... artist: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Josiah Zavala ... editor: Hydraulx (9 episodes, 2017)
Russell Hopwood ... visual effects (9 episodes, 2021)
Tyler Unzicker ... 3d scanning lead: Clear Angle Studios (9 episodes, 2021)
Hazel Weatherall ... digital artist: 3D Scanning (9 episodes, 2021)
Joseph Adams ... tracking/matchmove artist (7 episodes, 2016)
Jinhwan Choi ... lead visual effects artist (7 episodes, 2016)
Marc Kolbe ... visual effects supervisor (8 episodes, 2016)
Robert Weaver ... visual effects co-supervisor (8 episodes, 2016)
Joyce Au ... digital production manager: Vitality Visual Effects / digital production manager (4 episodes, 2017-2019)
Jiwoong Kim ... compositor: Vitality Visual Effects / visual effects supervisor / digital compositor (4 episodes, 2017-2019)
Kathryn Jane Black ... digital compositor / compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nacho Gasco ... artist: Hydraulx (8 episodes, 2017)
Nicholas Johnson ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Duncan Key ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Tirza Oudolf ... digital compositor: Atomic Fiction / compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Viktor Poptolev ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Mikaiel Russ ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Marc Taganas ... digital compositor: Atomic Fiction / compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sara Emily Tremblay ... compositor: Crafty Apes (8 episodes, 2017)
Samuel Vachon ... roto/paint artist / roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
John M. Vitale ... visual effects assistant editor (8 episodes, 2017)
Eduardo Anton ... visual effects compositor (8 episodes, 2019)
Anton Brand ... animation td (8 episodes, 2019)
Gayle Busby ... visual effects producer (8 episodes, 2019)
Curtis Corona ... visual effects coordinator (4 episodes, 2019)
Robin De Lillo ... visual effects (8 episodes, 2019)
Thomas F. Ford IV ... visual effects producer (8 episodes, 2019)
Camille Geier ... VFX Executive Producer (8 episodes, 2019)
Jimmy Lavallée ... compositing artist: Rodeo FX / compositor / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Gabrielle Levesque ... visual effects production assistant (8 episodes, 2019)
Stephen Morton ... visual effects compositor (8 episodes, 2019)
Eduardo Lopez Mustaros ... Lead Matte Painter (8 episodes, 2019)
Andrew Prescott ... visual effects data wrangler (8 episodes, 2019)
Brian Sales ... visual effects compositor (8 episodes, 2019)
Karolis Kirijenko ... visual effects assistant: Lithuania unit (8 episodes, 2021)
Sean Santiago ... Visual Effects Executive: Netflix (8 episodes, 2021)
Guy Botham ... visual effects executive producer: Vitality Visual Effects / visual effects executive producer (4 episodes, 2017-2019)
Ricardo Marmolejo ... compositor: Vitality Visual Effects / digital compositor (4 episodes, 2017-2019)
Rebecca West ... visual effects producer: Vitality Visual Effects / visual effects producer (4 episodes, 2017-2019)
Nathan Arbuckle ... lead effects: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Doris Bachelier ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Patcha Binginapalli ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Sara Bourque ... visual effects project manager: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Valérie Clément ... visual effects producer: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Patrick Couturier ... lead prep: Rodeo FX / compositing artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Joseph Dubé-Arsenault ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Yvon Jardel ... animation supervisor: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Paco Ramos Koch ... pipeline td (7 episodes, 2019)
Charles Labbé ... compositing supervisor: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Xavier Lafarge ... cg supervisor: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Jeeho Lee ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Raphael Letertre ... cg supervisor: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Jean-Francois Morissette ... lead body matchmove: Rodeo FX / lead camera matchmove: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Izarose Néron-Gauthier ... visual effects production assistant: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Martin Pelletier ... visual effects supervisor: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Antoine Petitgand ... lead lighting: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Carl-Simon Picard ... lead animator: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Eugénie Pigeonnier ... visual effects coordinator: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
David Raymond ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Amelie Tremblay ... visual effects coordinator: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Jean-Philippe Welsh ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Conal Wenn ... lead layout: Rodeo FX (7 episodes, 2019)
Céline Zapater ... visual effects editor: Rodeo FX / visual effects editor (6 episodes, 2019)
Shuhei Ogawa ... compositor: Vitality Visual Effects (5 episodes, 2017-2019)
Anne Fortin ... roto/paint artist / roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Ndosi Anyabwile ... 2d compositor: Crafty Apes (6 episodes, 2019)
Antoine Barthod ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Joseph DiNozzi ... 2d compositor: Crafty Apes (6 episodes, 2019)
Catherine Dion ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Karim El-Masry ... compositing artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Frederick Gagnon ... lead animator: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Mohammad Ghorbankarimi ... on set visual effect supervisor / visual effect supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Gabriel Giguère ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Brandon Kachel ... digital matte painter: Crafty Apes (6 episodes, 2019)
Vincent L'Heureux ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Nicolas Landry ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Jignesh Patel ... compositor / digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Perrine Renard ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Aleksandr Starkov ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (6 episodes, 2019)
Sagar Dhondge ... roto artist (5 episodes, 2016)
Mike Dacko ... cg animator: Atomic Fiction / cg artist: Rodeo FX (5 episodes, 2017-2019)
Lauren Aspden ... visual effects coordinator: CVD VFX / effects coordinator: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Gabriel Bouffard ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Olivier Cartier ... prep artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Robyn Ducharme ... 2d compositor: Crafty Apes / digital compositor (4 episodes, 2019)
Mathieu Dupuis ... lead compositor: Rodeo FX / compositing artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Athena Han ... visual effects editor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Erik T. Jensen ... compositing supervisor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Julien Jude ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / creature effects artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Michelle Kee ... visual effects producer: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Matthew Lane ... visual effects supervisor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Rudy Langoux ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Francis Larouche ... compositing artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Simon Lehembre ... compositing artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / lead compositor: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Marie-Christine Marineau ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Jass Mun ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Marc-Andre Poulin ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Victor Rouillard-Beaumont ... prep artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / roto-paint artist (4 episodes, 2019)
Nara Smith ... 2d compositor: Crafty Apes (5 episodes, 2019)
Justin Strong ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
David Tremblay ... prep artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Fausto Turcotte ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Pierre-Hugues Vachon ... compositing artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (5 episodes, 2019)
Chris Van Dyck ... visual effects supervisor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Dmitry Vinnik ... cg supervisor: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Tim Fescoe ... 2d compositor: Crafty Apes / digital compositor (2 episodes, 2016-2019)
Jack Van Nuis ... compositor / 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2017-2019)
Edward Churchward ... visual effects producer: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
YoonHa Jung ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Celia Kim ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Christine Liu ... effects artist: Atomic Fiction / effects technical director (2 episodes, 2017)
Tim Liu ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Shira Malamud ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Diego Manssur ... visual effects editor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Moroko Ogawa ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Hod Winter ... compositor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Loeng Wong-Savun ... visual effects supervisor: Vitality Visual Effects (4 episodes, 2017)
Marie-Eve Bedard-Tremblay ... visual effects coordinator: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
David Bishop Noriega ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Samuel Buteau ... prep artist: Rodeo FX / roto-paint artist: Rodeo FX / roto-paint artist: Rodeo Fx (2 episodes, 2019)
Andrew Byrne ... 3d visual effects artist: Crafty Apes (4 episodes, 2019)
Patrick Carrier ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Cecile Cazes ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Justin Cornish ... visual effects supervisor: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Vanessa Delarosbil ... compositing artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Remi Dupont ... compositing artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Clwyd Edwards ... visual effects executive producer: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Gerald Feather ... digital artist: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Jean-François Ferland ... visual effects production assistant: Rodeo FX / visual effects supervisor: Alchemy 24 (4 episodes, 2019)
Brooke Lyndon-Stanford ... visual effects supervisor: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Yves McCrae ... visual effects coordinator: CVD VFX / effects coordinator: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Miklós Mesterházy ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Mathieu Phaneuf ... lead modeling: Rodeo FX / cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Nicolas Ramiro Cotallo ... cg artist: Rodeo FX / effects artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Fenner Rockliffe ... digital artist: CVD VFX / digital compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Alexei Diez Rodriguez ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Julien Segreto ... cg artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Jean-Philippe Voyer ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (4 episodes, 2019)
Mike Wearing ... digital artist: CVD VFX (4 episodes, 2019)
Gergely Galisz ... visual effects data wrangler: Lithuania unit (4 episodes, 2021)
Patricia O'Donnell ... digital compositor (3 episodes, 2016)
Ben Sumner ... 3d artist: Crafty Apes / digital compositor (2 episodes, 2017-2019)
Michael Baloun ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Patrick Bergeron ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jory Bertrand ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Andrea Biklian ... production support: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Benoit Bourgoin ... cg generalist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Juan Francisco Calero ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sebastien Carrillo ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonathan Carré ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Christiane Caya ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Thomas Chesny ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Marc Chu ... animation department supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Webster Colcord ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Barrett Davis ... texture artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
David Ferron ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Biagio Figliuzzi ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Florence Fortin-Dapozzo ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Brian Fukushima ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Saul Galbiati ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jérémy Giraudeau ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nicole Glen ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Corentin Gravend ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Christophe Guertin ... digital resource manager: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Marie-Ève Gélinas ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Dean Henry ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Leo-Patrick Houde ... visual effects editor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonni Isaacs ... compositing lead: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Karine Jacques ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Hyungbae Jang ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike-Hong Joo Jang ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Julie Jaros ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike Twin Jones ... visual effects assistant editor (3 episodes, 2017)
Marc Joubert-Nederveen ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Ranajoy Kar ... matchmove artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Diana Kim ... effects artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mike Kwan ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Felix Lafontaine ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Robin Lamontagne ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sebastien Leclerc ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Luke Mindlin ... visual effects production assistant: Los Angeles (2 episodes, 2017)
Akmal Mlahaili ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nandini Nambiar ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Tsering Namgyal ... production manager: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Tamara Nowicki ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Annie Patenaude ... roto/paint artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Robert Pellerin ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Lauren Perez ... production support: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Alizée Plourde ... visual effects coordinator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Philippe Roberge ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mariana Robles Gonzalez ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Nico Sanghrajka ... rigging department supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Deb Santosa ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Melanie Sauve ... cg animator: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Dimitri Semenchenko ... character technical director: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sergey Shlyaev ... lookdev and lighting artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Irene Smirnova ... texture artist: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jedediah Smith ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Myungki Song ... modeler: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Laurent Srey ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Jonathon Sumner ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Laurent Taillefer ... cg supervisor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Florent Taisne ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mark Joey Tang ... compositing lead: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Frank Turcotte ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Emily Vaillancourt ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Eduardo Vazquez ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Kynan Voyeaud ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Sedat Yildiz ... compositor: Atomic Fiction (3 episodes, 2017)
Mohamed Abdou ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Chris Archinet ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Ando Avila ... matchmove supervisor: ScanlineVFX / matchmove supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Philipp Bauer ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Guillaume Berthoumieu ... digital artist: Rodeo FX / env/dmp artist (2 episodes, 2019)
Yves Bischoff ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
David Bobichon ... compositing sequence supervisor: ScanlineVFX / compositing sequence supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Markus Boos ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Ariane Brinkmann ... human resources and finances: ScanlineVFX / human resources and finances: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Manuel Bruder ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Jessica Bédard ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Omar Garcia Castaneda ... lead compositor: Rodeo FX / compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Balachandar Chandrasekaran ... compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Ling Chen ... compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Gabriel Chifor ... paint and rotoscope artist: ScanlineVFX / paint and rotoscope artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Charles Christoforou ... compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Marie Clémence ... visual effects coordinator: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Dan Cregan ... digital compositor: Crafty Apes / 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Odelia Dardashti ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Florian Dax ... system administrator: ScanlineVFX / system administrator: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Thad Diego ... pipeline technical director: ScanlineVFX / pipeline technical director: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Barbara Dobrovitz ... visual effects editor: ScanlineVFX / visual effects editor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Tobias Dommer ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
James Dong ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Lorna Dumba ... visual effects producer: Atomic Arts / visual effects production: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Alexandre Dumont ... compositing artist: Rodeo FX / digital compositor: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Moritz Eiche ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Bernhard Eiser ... effects artist: ScanlineVFX / effects artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Jasmine Eladas ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Adam Ellwanger ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Jan Gloeckner ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Ebru Gönül ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Wolfgang Haas ... animation artist: ScanlineVFX / animation artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Thomas Hallé ... compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Jasmin Hasel ... visual effects executive producer: ScanlineVFX / coo: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Florian Hatje ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Jonathan Hermand ... paint and rotoscope artist: ScanlineVFX / paint and rotoscope artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Andréa Hervet ... matchmove artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Finlay Hogg ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Danilo Ivanisevic ... compositing artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Alexandra Ivchenko ... visual effects coordinator: ScanlineVFX / visual effects coordinator: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Shane Jaeger-Collins ... visual effects production: Atomic Arts / visual effects coordinator: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mareike Janik ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Dag Kjetsa ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Ivo Klaus ... effects supervisor: ScanlineVFX / effects supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Tim Klink ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Jacob Koslosky ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Christian Kratzert ... animation supervisor: ScanlineVFX / animation supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Andrea Krupp ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Sebastian Küchmeister ... effects artist: ScanlineVFX / effects artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Johanna Lange ... visual effects producer: ScanlineVFX / visual effects producer: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Roland Langschwert ... effects artist: ScanlineVFX / effects lead: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Colin LeClainche ... prep artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Anne-Kristin Lehmann ... human resources and finances: ScanlineVFX / human resources and finances: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Vincent Liebig ... visual effects coordinator: ScanlineVFX / visual effects coordinator: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Sandra Lindner ... human resources and finances: ScanlineVFX / human resources and finances: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Augusto Lombardi ... effects artist: ScanlineVFX / effects artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Valerie Loyer ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Antoine Marbach ... head of production: ScanlineVFX / head of production: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Dirk Matzkuhn ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Tibor Melis ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Tim Mendler ... matchmove artist: ScanlineVFX / senior matchmove artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Sarah Mesmacre ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Michel Mielke ... visual effects executive producer: ScanlineVFX / visual effects executive producer: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Walid Mouawad ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Chandra Mouley Atray ... visual effects coordinator: atomicarts / visual effects production: Atomic Arts / visual effects production: atomicarts (2 episodes, 2019)
Thierry Muller ... digital artist: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Charles-Eric Nadeau ... prep artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Berter Orpak ... visual effects supervisor: ScanlineVFX / visual effects supervisor: Scanline VFX (2 episodes, 2019)
Johannes Peter ... compositing supervisor: ScanlineVFX / compositing supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
François Poirier ... visual effects editor: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Christian Pokorny ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Joshua Quiambao ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Luis Ramsauer ... visual effects editor: ScanlineVFX / editorial support: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Christof Reisenegger ... animation artist: ScanlineVFX / animation artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Diego Riestra ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Simon Roetzer ... visual effects editor: ScanlineVFX / editorial support: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Emil Rosenberger ... visual effects editor: ScanlineVFX / visual effects editor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Benjamin Ross ... matchmove artist: ScanlineVFX / matte painting supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Michael Scheffler ... system administrator: ScanlineVFX / system administrator: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Lennard Schmidt ... effects artist: ScanlineVFX / effects artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Niklas Schmidt ... animation artist: ScanlineVFX / animation artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Lisa Schmölzer ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Tilo Spalke ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Helmut Stark ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Ken Stewart ... digital artist: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Michael Strecha ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Elena Tchijakoff ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Raul Joshua Teleki ... cg artist: ScanlineVFX / cg artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Hans Tetzloff ... matchmove artist: ScanlineVFX / layout artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Ignacio Valencia Zúñiga ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Matthieu Veillette ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Mathieu Vezina ... prep artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Opale Vezina ... digital artist: Rodeo FX / prep artist: Rodeo FX / rotoscope artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Constantin von Zitzewitz ... compositing artist: ScanlineVFX / compositing artist: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Harrison Wang ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Bastian Wartenberg ... effects artist: ScanlineVFX / effects artist: ScanlineVFX Munich / senior effects technical director: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Andreas Vincent Weber ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
José Manuel Weil ... cg supervisor: ScanlineVFX / cg supervisor: ScanlineVFX Munich (2 episodes, 2019)
Jeffrey Wilson ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Thomas Zauner ... chief executive officer: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Piotr Zyla ... cg artist: Rodeo FX (3 episodes, 2019)
Abhishek More ... visual effects producer (2 episodes, 2016)
Baptiste Andrieux ... visual effects executive producer: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Damien Bataille ... cg supervisor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Razvan Dragu ... visual effects artist (2 episodes, 2017)
Benjamin Dupin ... 3d tracking lead: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Kyle Dutton ... visual effects producer: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Philip Ineno ... compositor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Aryel Melek-Shalom ... visual effects supervisor: Eight VFX (2 episodes, 2017)
Sebinsaji ... Roto artist: Bot vfx (2 episodes, 2017)
Emilie Fontaine ... prep artist: Rodeo FX / roto-paint artist (2 episodes, 2019-2021)
Mike Accettura ... digital artist: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Camil Adell ... digital artist: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Saikrishna Aleti ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Mohammadi Ausaf Ali ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Neishaw Ali ... visual effects executive producer: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Alejandra Alvarez ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Swapnil Pæ Amberkar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Chris Ankli ... layout supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Sagar Aphandkar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Michael Armacost ... digital artist: CVD VFX / digital compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Umesh Arolkar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mathieu Arseneault ... visual effects IT technician: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Midha Arun ... bg prep artist (2 episodes, 2019)
Tarina Averill ... digital artist: CVD VFX / digital compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Kevin Awad ... visual effects IT technician: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Adam Baker ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Imran Balasab ... pipeline and systems: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Chirag Bangotra ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Alex Basso ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Romain Bayle ... digital artist: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Simon Beaupré ... sequence digital compositor: Alchemy 24 / sequence lead compositor: Alchemy 24 / visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Jesse Bechard ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Nico Bell ... system administrator: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Rachel Beniuk ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Didier Bertrand ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Aneesh Bhatnagar ... digital artist: Spin VFX / visual effects artist (1 episode, 2019)
Arminus Billones ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Miraj Sudarsan Biswal ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Kenneth Quinn Brown ... visual effects consultant (2 episodes, 2019)
Ivan Cadena Ayala ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Parag Chaudhari ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Tushar N. Chaudhari ... pipeline and systems: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Dheeraj Chaudhary ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Simon Chicoine ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
James Chretien ... look development lead: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Cyril Conforti ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Marie-Océane Courtois ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Chris Cox ... cg producer: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Ryan Cromie ... texture and surfacing supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Francois Croteau ... concept artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Cesar Dacol Jr. ... creature art director: Spin VFX / creature art director: cg supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Sachin Dalvi ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Camille Dao ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Andrew Deneau ... visual effects data wrangler (2 episodes, 2019)
Julien Deragon ... digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Maxime Desforges ... visual effects editor: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Marie-Annick Desrosiers ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Danny R. Dixon ... digital artist: Rodeo FX / digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Eric Doiron ... head of compositing: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Aditi Doshi ... digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Derick Dressel ... 3d artist: Crafty Apes / digital artist (1 episode, 2019)
Valérie Dugas ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Scott M. Fedor ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Jean-François Ferland ... visual effects production assistant: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Keanan Ferrand ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Anselm Fischer ... compositing artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Jessica Francoeur-Ducharme ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Michelangelo Frisoni ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Alexandre Gagne ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Patrick Gagnon ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Wilfred Garcia ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Nicolas Gardeazabal ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Christian Gaumond ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Dipak Gaur ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Audrey Geoffroy ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Jade Ghali-Lachapelle ... visual effects coordinator: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Sushant Ghate ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mahsa Ghorbankarimi ... cg supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Peter Giliberti ... animation supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Benedict Gillingham-Sutton ... digital artist: CVD VFX / digital compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Jitesh Gohil ... visual effects production: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Luis Gomez ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Ismaël Gros ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Brieuc Guénolé ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Quian Han ... compositing artist: ScalineVFX (2 episodes, 2019)
Shuren Hao ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Pierre-Simon Henri ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Matthew Hicks ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Christopher Hodge ... matchmove artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Mitch Hounslow ... visual effects editor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Bryan Hsu ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Martin Humphrey ... digital artist: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Inna Itkin ... lead lighting artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Prashant Jadhav ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Baptiste Jaquemet ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Shamintha Kalamba Arachchi ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Michael Karp ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Lauren Keerma ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Thorsten Kesse ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Eswarbabu Kolla ... compositing lead: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Andrew Kowbell ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Mark Krentz ... cg supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Avinash Kumar ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Bhuvnesh Kumar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Siugi Aurélie Kuoch ... visual effects accountant: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Fabien Labbé ... I/O: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Marie-Claude Lafontaine ... visual effects producer: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Marc-Antoine Lamy ... visual effects production assistant: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Kevin Landry ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Maxime Lapointe ... sequence digital compositor: Alchemy 24 / sequence lead compositor: Alchemy 24 / visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Amanda Lariviere ... supervising visual effects producer: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Marshall Lau ... visual effects editor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Ashish Lavande ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Christine Leclerc ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Maxime Letertre ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
George Macri ... supervising visual effects producer: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Sweta Madhapuri ... associate producer: BOT VFX (2 episodes, 2019)
Tarun Malla ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Roshni Maranat ... visual effects production: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Frederic Medioni ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Martin Mirola ... effects artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Vishram Mondkar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
David Monfette ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Ricardo Montero de Espinosa ... paint artist: NetFX (2 episodes, 2019)
Pralhad Bharat More ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Jan Mostek ... effects artist: ScanlineVFX (2 episodes, 2019)
Jonathan Moulin ... prep artist: Rodeo FX / rotoscope artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Pierre-David Myles ... visual effects coordinator: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Catherine Nadeau ... visual effects human resources: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Sangram Naik ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Ashish Naskar ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mark Neysmith ... digital artist: Spin VFX / quality control supervisor: Spin VFX (1 episode, 2019)
Joseph Nguyen ... prep artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Vincent Niebla ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Abhijeet Nimbalkar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Ryoma Omichi ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Tabata Ortiz ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Courtney Osborne ... visual effect coordinator: Spin VFX / visual effects coordinator: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Andris Pakalns ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Kyndra Palinkas ... visual effects production assistant (2 episodes, 2019)
J.W. Pang ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Chandan Pednekar ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Nick Perrotta ... lead matte painter: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Kapil Prajapati ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Carol Prince ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Olivier Péloquin ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Derek Rein ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Antonio Ribeiro ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Charles Richer ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Jean-Pierre Riverin ... lookdev: Alchemy 24 / texture: Alchemy 24 / visual effects artist: Alchemy 24 (1 episode, 2019)
Burke Roane ... 3d visual effects artist: Crafty Apes (2 episodes, 2019)
Lucy Robert ... cg coordinator: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Diego Romo ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Marc A. Rousseau ... general manager: Alchemy 24 / executive producer: Alchemy 24 / visual effects executive producer: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Croft Russell ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Hitesh Saindane ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Abhijith Sathya ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Andrew Scott ... compositing supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Igor Senkin ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Amjad Shaikh ... cgi supervisor: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Hasen Nawaz Shaikh ... pipeline and systems: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Sohail Shimi ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Tim Sibley ... effects supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Suhail Hyder Siddique ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mohamed Sobhy ... cg supervisor: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Reyffer Sousa ... cgi supervisor: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Nic Spier ... 3d artist: Crafty Apes (2 episodes, 2019)
Pembrooke St. Cyr ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Mariano Steiner ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Ashrujit Sur ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Mahvash Tehrani ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Rachel Terrien ... visual effects executive assistant: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Brandon Terry ... io supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Jocelyn Tremblay ... compositing artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Audrey Turcotte ... cg artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Yahnis Ventura ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Vanesa Vidakovic ... digital artist: Spin FX / digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Ayaz Ahmed Vijapurwala ... digital artist: Spin FX (2 episodes, 2019)
Heman Vira ... 3d artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Anton Voytenkov ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Kristina Walker ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Wes While ... digital artist: Spin FX / digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Sonia Wu ... visual effects artist: Alchemy 24 (2 episodes, 2019)
Vijay Kumar Yadav ... visual effects artist: Atomic Arts (2 episodes, 2019)
Louis Yeum ... cg artist: Rodeo FX / digital artist: Rodeo FX (2 episodes, 2019)
Brian Yuan Zhang ... visual effects editorial supervisor: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Jackie Zhang ... digital artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Alessandro La Tona ... compositor: CoSA VFX (1 episode, 2016)
William Morrison ... Senior Fx Artist: Gradient Fx (1 episode, 2016)
Russell Sadeghpour ... compositor (1 episode, 2016)
Arokiaraj A. ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Mohan A. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Marco Alfaro ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Phoebe Arjona ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Forrest Arnold ... 3d artist: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Nassim Azadi ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Arun Kumar B. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Alireza Babarahimloo ... prep artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Diviti Balaji ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Priyanka Balasubramanian ... visual effects producer: Hula Hoop VFX (1 episode, 2019)
Andrzej Bandurski ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Rajarshi Banerjee ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Florian Bard ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Anne Barger ... visual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Andre Baynes ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Asha Bhaskaran ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Timothy Blake ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Kevin Blaney ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Samuel Blouin ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Robert Bock ... production support: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Jonathan Bourdua ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Emilien Breuillier ... visual effects: matchmove artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
John Brubaker ... compositing supervisor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Maruthu C. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Ricardo Castillo ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Cristiano Cesolari ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Dheer Chaudhary ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Xuejie Cheng ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Hyunmi Choi ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Woo Shik Choi ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Pietro Coco ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Kaelen Cohen ... digital artist: CVD VFX (1 episode, 2019)
Gary Couto ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Kevin Crowe ... 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Vincent Desjardins ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Shannon Shari Drewitz ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Manooj E.M. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Hala El Morajji ... prep artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Maike Engelmann ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Heather Fetter ... 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Parisa Foroutan ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Michel Frenette ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Jake Fullerton ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Balaji G. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Saikrishnan Ganesan ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Florian Gellinger ... executive visual effects producer: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Gabriele Gennaro ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Akin Goecmenli ... lead effects technical director: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Ketki Gokhale ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Justin Goran ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Pedram Goshtasbpour ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Carlos Guillén ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Shiyuan Guo ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Aditya Gupta ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Michael Halley ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Ben Harris ... 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Philip Harris-Genois ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Hakim Harrouche ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Christoph Hasche ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Aria Heidari ... digital compositor: Scanline VFX (1 episode, 2019)
Belén Heydt ... visual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Dennis Ho ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Roy Hoes ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Falk Hofmann ... compositing supervisor: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Oliver Hohn ... visual effects supervisor: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Korbinian Hopfner ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Kevin Hoppe ... 3d artist: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Chris Hudzieczko ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Thomas Hullin ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Zameer Hussain ... creative head: BOT VFX (1 episode, 2019)
Sharmila J. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Sébastien Jacob ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Romain Jacquinot ... prep artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Dilipan Jeevanandham ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Yisong Jin ... 2d compositor: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Gary John Heteau ... lighting technical director: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Étienne Jubinville ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Annamalai K. ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Kirubakaran K. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Loganathan K. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Sathiyaseelan K. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Salim Kandulna ... visual effect compositor (1 episode, 2019)
Mahesh Kannan ... 2d supervisor: BOT VFX (1 episode, 2019)
Sandro Kath ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Jesse Kawzenuk ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Jiri Kilevnik ... Flame artist (1 episode, 2019)
Marcus Kirk ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Heike Kluger ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Oleksii Koba ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Jason Kolodziejczak ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Conrad Konert ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
István Veress Kovács ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Nibha Kumari ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Kumaran L. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Philipp Lambsdorff ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Anny Lang ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Michael Lankes ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Fawaz Lawal ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Jongju Lee ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Dimitris Lekanis ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Mareike Loges ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Sivashankaran M. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Brett Madill ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Marion Mahu ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Vincent Febriyanto Mak ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Marilyn Marcotte ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Emmanuel Margoux ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Seth Martiniuk ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Sri Harish Mathanagopalsamy ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Simon Mercier ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Lafim Miri-Dashe ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Rabinarayan Mishra ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Tobias Moenninger ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Yan Morin-Dubuisson ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Louis Morisset ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Gonzalo Moyano Fernandez ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Eva Mularonek ... visual effects coordinator: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Hedi Namar ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Muppalla Narendra ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Marlene Nehls ... visual effects producer: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Pujin Nguyen ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Chris Nix ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Adam Nixon ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Sylvain Nouveau ... cg artist: Rodeo FX / fx artist (1 episode, 2019)
Gunakrishnan P. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Narendra Babu P. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Prabhakaran P. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Mohit Pal ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Steve Parsons ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Dipika Patel ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Teddy Peterson ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Dominic Piché ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Sumit Pokarna ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Monique Pollaehne ... visual effects producer: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Prasanna ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Hubert R. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Prabhu R. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Senthilkumar R. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Ranjith ... compositor (1 episode, 2019)
Prabhu Rathnam ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Sasha Reichman ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Leslie Renaud ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Daniel Rizea ... concept artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Matthew Rouleau ... digital artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Alejandro Delgado Rubianes ... cg artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Balaji S. ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Dinesh S. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Kesavan S. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Kumar S. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Radhakrishnan S. ... comp artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Satheesh Kumar S. ... compositing artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Jelisa Samuel ... digital artist: Spin VFX / digital compositor (1 episode, 2019)
Tiju Samuel ... paint lead: BOT VFX / prep lead: BOT VFX (1 episode, 2019)
Cale Schmidt ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Rayk Schroeder ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Zsolt Sebok ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Balakumaran Shanmugam ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Felipe Siem ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Michael Solon ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Durgam Srinivas ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Darryl Stawychny ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Shaik Subani ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
April Suen ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Benjamin Sugar ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Sean Patrick Sullivan ... 3d artist: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Meenakshi Sundaram ... compositing lead: BOT VFX (1 episode, 2019)
Arun Raj T.A. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Eryn Thorsley ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Alexandra Torelli ... compositing artist: Rodeo FX (1 episode, 2019)
Vineetha Upadrashta ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Manikandasamy V. ... paint prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Paranthaman V. ... paint-prep artist: BOT VFX (1 episode, 2019)
Janis Vaitilavics ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Nicolas Valente ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Arian Van Zyl ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Daniel Vaz ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Valeri Vidakovic ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Pedro Vilas ... digital artist: Spin FX (1 episode, 2019)
Lun Wang ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Jonathan Weber ... digital artist: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Zachary S. Willis ... 3d artist: Crafty Apes (1 episode, 2019)
Matthias Winkler ... cg supervisor: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Xiaomeng Ye ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Jenna Yu ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Fuat Yueksel ... Lead FX TD: RISE Visual Effects Studios (1 episode, 2019)
Yun Zou ... digital artist: Spin VFX (1 episode, 2019)
Ravindra Tamhankar ... visual effects producer (uncredited) (unknown episodes)
Eric Demeusy ... digital artist: opening sequence (uncredited) (unknown episodes)
Mark Intravartolo ... senior visual effects artist (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Caprice Ann Ridgeway ... visual effects producer (uncredited) (unknown episodes)
Cynthia Latour ... visual effects production assistant: Atomic Fiction (uncredited) / production coordinator: Method Studios Montreal (uncredited) (unknown episodes)
Ayse Dedeoglu ... visual effects editorial supervisor: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
John 'Duke' Duquesnay ... visual effects producer: Hydraulx (uncredited) / visual effects producer: Hydraulx VFX (uncredited) (unknown episodes)
Matthew Grey-Noble ... render wrangler: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Travis Reinke ... 3d digi-double scanning (uncredited) (unknown episodes)
Trevor Rowland ... lead pipeline technical director (uncredited) / lead pipeline td (uncredited) (unknown episodes)
Jeff Shapiro ... chief financial officer (uncredited) (unknown episodes)
Sydney Allison Thomas ... visual effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Roger Beck ... system administrator (uncredited) (unknown episodes)
Anthony S. Castro ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Andrew M. Collins ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Jeremy Vincent Coman ... visual effects coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Jake Heggen ... visual effects coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Ashley Manning ... visual effects producer: Gradient Effects (uncredited) (unknown episodes)
Kama Moiha ... composting supervisor: CosA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Sitha San ... visual effects editor: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Olcun Tan ... visual effects supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Chris W. Tucker ... visual effects coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Ntana Bantu Key ... digital colorist: marketing (uncredited) (unknown episodes)
Vincent Frei ... production consultant: Rise Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Sarina De Leon ... visual effects coordinator: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Crisanta Melendez ... visual effects coordinator: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Amol Parulekar ... visual effects producer: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Michael Yu ... visual effects production assistant: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Suzanne Bertrand ... chief financial officer: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Marie-Pierre Boucher ... global production manager: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Najwa Bounhir ... render wrangler: Rodeo FX (uncredited) / Render wrangler: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Jasmine Cadavid ... cg coordinator: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Mikaël Damant-Sirois ... head of 3d: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Patrick David ... head of 2d: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Steve Griffith ... head of production: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Isabelle Langlois ... vice president for production: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Marie-Eve Mainville ... vice president for talent management: Rodeo FX (uncredited) / vp talent management: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Sébastien Moreau ... visual effects executive producer: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Jonathan Niquet ... pipeline td: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Adam O'Brien-Locke ... global production supervisor: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Laurent Poliquin ... visual effects production assistant: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Janine Recio ... cg coordinator: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Jordan Soles ... vice president for development and technology: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Tony Zotta ... head of technology: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Beau Janzen ... computer graphics supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Roman Yavorsky ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Stephen Wilson ... visual effects supervisor: WOW Industries (uncredited) / VFX supe at WOW Industries (uncredited) (unknown episodes)
Ryan Bauer ... compositor: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Eroc Moralls ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Greta Ruljevaite ... visual effects coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Adam Stern ... senior compositor (uncredited) (unknown episodes)
Michael Hetman ... render wrangler/matchmove artist (uncredited) (unknown episodes)
André Léger ... assistant visual effects editor: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Saurabh Maurya ... look development & lighting technical director (uncredited) (unknown episodes)
Kris Bieringa ... systems administrator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Julia Boldt ... accountant: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Mirela Costache ... human resources manager: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Damien di Toro ... visual effects editor: RISE Visual Effects Studios (uncredited) / visual effects editorial: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Marian Dobrunz ... human resources manager: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Laura El Alam ... visual effects editor: RISE Visual Effects Studios (uncredited) / visual effects editorial: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Sebastian Elsner ... pipeline technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Kolja Huebschmann ... pipeline technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Stefan Jähner ... pipeline technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Jari Koski ... systems administrator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Siddhartha Maganti ... visual effects executive producer: Legend VFX (uncredited) / visual effects executive producer legend vfx (uncredited) / visual effects executive producer: Legend 3D (uncredited) (unknown episodes)
Michael A. Martinez ... visual effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Simon Ohler ... pipeline technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Jana Rexhausen ... systems administrator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Jérémie Sebban ... systems administrator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Brock Shekelton ... visual effects editor: Crafty Apes (uncredited) (unknown episodes)
Adam Benson ... digital compositor (uncredited) / visual effects supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Patrick Bramley ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Neil Craig ... digital compositor: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Daniel Edery ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Bill Georgiou ... compositing supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Chelsea Goodchild ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Patricio Harris ... tracking/matchmove artist: Gradient Effects (uncredited) (unknown episodes)
Jordan Hassay ... compositor: Gradient Effects (uncredited) (unknown episodes)
Bryan M. Higgins ... tracking artist (uncredited) (unknown episodes)
Michael Pecchia ... executive producer: Aaron Sims Creative (uncredited) (unknown episodes)
Allyson V. Robles ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Eevee Saucedo ... animator (uncredited) (unknown episodes)
Tanner Bartlett ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Bryan Haines ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Robert Rioux ... senior modeler (uncredited) (unknown episodes)
Onur Can Cayli ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Sarah Grieshammer ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Sean Loughran ... compositor: Hydraulx (uncredited) (unknown episodes)
Shawn Wallbridge ... head of systems: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Joshua Hakim ... 3d artist (uncredited) / 3d Artist (uncredited) (unknown episodes)
Alexandra Robert ... visual effects coordinator: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Joshua Robertson ... pipeline technical director (uncredited) (unknown episodes)
Suzanne C. Robertson ... visual effects coordinator: Crafty Apes (uncredited) (unknown episodes)
Mona Wiemer ... cg artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Jason Wilson ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Dylan Harris ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Sean Kennedy ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Simon Littlejohn ... fx artist (uncredited) (unknown episodes)
Kondareddy Suresh ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Chloe Valdecantos ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Anwei Chen ... visual effects producer (uncredited) (unknown episodes)
Myong Choi ... compositor: Level 256 (uncredited) (unknown episodes)
Mallory Lovings ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Dennis Murillo ... visual effects production manager: Level 256 (uncredited) (unknown episodes)
Mark Stern ... visual effects executive producer: Lola Visual Effects (uncredited) (unknown episodes)
Elise Voyer ... 3d department manager (uncredited) (unknown episodes)
Mike Barber ... visual effects editor: Spin VFX (uncredited) (unknown episodes)
Kayla Cabral ... visual effects production manager (uncredited) (unknown episodes)
Nicholas Chilelli ... layout artist (uncredited) (unknown episodes)
Mayuresh Chowdhari ... visual effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Aadel Forootan ... character effects supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Alex Hirtenstein ... matte painter/concept artist (uncredited) (unknown episodes)
Adam Hulbert ... digital artist (uncredited) (unknown episodes)
Jaskirat Singh Jassal ... pipeline supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Eugen Kelle ... cg artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Matthew Kemper ... visual effects supervisor: Legend (uncredited) / visual effects supervisor: Legend 3D (uncredited) (unknown episodes)
Yoann Lavallée ... visual effects editor: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Greg Leddy ... visual effects production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Erwan Leroy ... head of 2d: SPINVFX (uncredited) / head of 2d: Spin VFX (uncredited) (unknown episodes)
Jenny Leupold ... cg artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Grant Lynch ... visual effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Etienne Poulin St-Laurent ... head of layout: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Jeremy Preissner ... global director of systems engineering: Legend (uncredited) / global director of systems engineering: legend 3d (uncredited) (unknown episodes)
Jake Russell ... production assistant: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Marius Schmücker ... effects technical director: Rise Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Simon Silva ... systems engineer (uncredited) (unknown episodes)
Jonathan S. Smith ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Kate Stauduhar ... visual effects editor assistant: Crafty Apes (uncredited) (unknown episodes)
Stedman Tam ... visual effects editor: Spin VFX (uncredited) (unknown episodes)
Merten Tremer ... cg artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Azra Alkan ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Andre Bustanoby ... visual effects supervisor: ASC (uncredited) (unknown episodes)
Wenhui Du ... digital compositor: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Nick Fang ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Drew Huntley ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Andras Kavalecz ... cg lead (uncredited) (unknown episodes)
Ian Kelly ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Steve HyunSuk Suh ... lookdev artist (uncredited) (unknown episodes)
Nick Sullo ... senior matte painter: CoSA VFX (uncredited) (unknown episodes)
Tony Como ... digital paint & roto department supervisor: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Nacho García ... effects technical director (uncredited) (unknown episodes)
Simon Hetu ... matte painter (uncredited) (unknown episodes)
Pravin Mahtani ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Sarah Neveu ... matte painter (uncredited) (unknown episodes)
Tananuch Phosri ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Carine Touraille ... senior pipeline td: Atomic Fiction (uncredited) (unknown episodes)
Rajesh Babu ... associate producer: BOT VFX (uncredited) (unknown episodes)
Philip Ballinger ... effects technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Jasper M. Baltzersen ... compositor: Crafty Apes (uncredited) (unknown episodes)
Steve Beaucamp ... character effects artist: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Loïc Beguel ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Rachel Bouchard ... matchmove artist: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Gaël Chopin ... digital compositor: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Jean-Michel Cristofaro ... digital compositor: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Christian Carlos Camacho del Carpio ... rotoscope artist: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Manuel Ding ... animator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Christoph Düll ... cg artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Madison Eckler ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Amin Eftekhar ... visual effects producer (uncredited) (unknown episodes)
Tomohiko Fukuda ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Rene Grasser ... visual effects producer: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
David Hall ... animator: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Alexander Johnson ... rotoscope artist: Crafty Apes (uncredited) (unknown episodes)
Olivier Martin ... concept artist: visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Colin Mayne ... 3d creature concept (uncredited) (unknown episodes)
Enrico Perei ... senior compositing artist (uncredited) (unknown episodes)
Ugo Poinas ... paint artist: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Guillaume Poulin ... visual effects editor: Rodeo FX (uncredited) (unknown episodes)
Manos Schetto ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)
Andreas Schulz ... matchmove artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Daryl Shail ... bidding producer: Spin VFX (uncredited) (unknown episodes)
Tomas Snizek ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Romain Sontag ... matchmove artist: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)
Simon Stirrup ... model/texture artist (uncredited) (unknown episodes)
Brian Tong ... visual effects editor: Spin VFX (uncredited) (unknown episodes)
Adri Torres ... animation art director (uncredited) (unknown episodes)
Daniel Witt ... lidar technical director: RISE Visual Effects Studios (uncredited) (unknown episodes)

Series Stunts 

Hiro Koda ... stunt coordinator (17 episodes, 2019-2021)
Greg Dela Riva ... stunt rigger / utility stunts / Water Safety / stunts (5 episodes, 2016-2021)
JoJo Lambert ... stunt double: Sadie Sink / stunt double: Gaten Matarazzo / Stunts / stunt double: Noah Schnapp / stunts (3 episodes, 2017-2021)
Lonnie R. Smith Jr. ... stunt coordinator (11 episodes, 2017-2019)
Cal Johnson ... stunt performer / stunt coordinator / stunt driver / stunt double / stunt double: Charlie Heaton / utility stunts (5 episodes, 2016-2019)
Garrett Hammond ... Additional Stunt Coordinator / stunts (8 episodes, 2019)
Josh Mueller ... utility stunts / stunts (8 episodes, 2019)
Anderson Martin ... stunt coordinator / stunt driver / utility stunts / stunt double: Dacre Montgomery (2 episodes, 2016-2019)
Elizabeth Davidovich ... stunt double: Winona Ryder / stunt double: Natalia Dyer / utility stunts (2 episodes, 2019-2021)
Saulius Janavicius ... stunt coordinator: Lithuania unit (7 episodes, 2021)
Reece Fleetwood ... stunt actor / stunt coordinator / stunt double: Alex Van / stunt double: Joe Keery / stunt driver (1 episode, 2016-2021)
Nick DeKay ... stunt double: Joseph Quinn / stunt double: Matthew Modine / stunt driver / stunts (1 episode, 2016-2021)
Jay Pearson ... stunts (1 episode, 2016-2017)
Crystal Hooks ... stunt double: Winona Ryder / stunt driver (1 episode, 2016-2017)
Michael R. Long ... stunt coordinator (2 episodes, 2016)
John Cihangir ... utility stunts (2 episodes, 2021)
Tomas Ereminas ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2021)
Jakub Kazikowski ... stunt rigger & performer: Lithuania unit (2 episodes, 2021)
Michal Krzyzkowiak ... stunt rigger & performer: Lithuania unit (2 episodes, 2021)
Maciej Kubica ... stunt coordinator: Lithuania unit (2 episodes, 2021)
Jordan Salmon ... stunt performer (2 episodes, 2021)
R. Matthew Scheib ... stunt double: David Harbour (2 episodes, 2021)
Clayton Thompson ... stunt performer (1 episode, 2016)
Kelli Barksdale ... stunt double (1 episode, 2021)
Dave Boyle ... stunt rigger (1 episode, 2021)
Jahnel Curfman ... stunt double: Maya Hawke (1 episode, 2021)
Jessi Fisher ... stunt double: Tyner Rushing (1 episode, 2021)
Artem Grigoryev ... stunt actor (1 episode, 2021)
Bobby James ... stunt performer (1 episode, 2021)
Jevgenij Kirilov ... stunt performer (1 episode, 2021)
Slawomir Kurek ... stunt rigger (1 episode, 2021)
Richard Marrero ... stunt driver (1 episode, 2021)
Tristan McConnell ... stunt rigger (1 episode, 2021)
Lloyd Pitts ... stunt double (1 episode, 2021)
Stanislav Samuchov ... stunt performer (1 episode, 2021)
Devin Sanchez ... stunts (1 episode, 2021)
Brett Solomano ... stunt performer (1 episode, 2021)
Jason Charles Hill ... stunt double: Charlie Heaton (uncredited) / stunt driver (uncredited) / utility stunts (uncredited) (unknown episodes)
Kathryn Howard ... stunt double (uncredited) / stunt double: Finn Wolfhard, Noah Schnapp (uncredited) / stunt double: Noah Schnapp (uncredited) / stunt double: Peyton Wich (uncredited) / stunt double: Sadie Sink (uncredited) / stunt performer (uncredited) / stunt utility (uncredited) / utility stunts (uncredited) (unknown episodes)
Ken Barefield ... assistant stunt coordinator (uncredited) / stunt double: Andrey Ivchenko (uncredited) (unknown episodes)
Niko Dalman ... stunts (uncredited) / stunt double: Alec Utgoff (uncredited) / stunt double: Michael Park (uncredited) (unknown episodes)
Scott Hunter ... stunt performer (uncredited) / stunt driving double: David Harbour (uncredited) / stunt driver (uncredited) (unknown episodes)
Max Calder ... stunt double: Joe Keery (uncredited) / stunt: Guard #1 (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
Noah Bain Garret ... stunt double: Finn Wolfhard (uncredited) / stunt double: Charlie Heaton (uncredited) / stunt double: Michael Silvio Fortino (uncredited) (unknown episodes)
Jaye Tyroff ... stunt double: Jake Busey (uncredited) / stunt performer (uncredited) / stunt: Military Police #4 (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
JoAnn Bernat ... stunt double: Winona Ryder (uncredited) / stunt double: Sadie Sink (uncredited) (unknown episodes)
Andy Rusk ... stunt rigger (uncredited) / stunt double: Charlie Heaton (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
Kent De Mond ... stunts (uncredited) / stunt double: Brett Gelman (uncredited) / water safety (uncredited) (unknown episodes)
Kamryn Poole ... stunt double: Millie Bobby Brown (uncredited) / stunt double: Natalia Dyer (uncredited) (unknown episodes)
Robert Shavers ... stunt driver (uncredited) / stunt performer (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
Philip Dido ... stunts (uncredited) / stunt driver (uncredited) (unknown episodes)
Jason Kehler ... stunt rigger (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
Jessica Merideth ... stunt double: Winona Ryder (uncredited) (unknown episodes)
Miles Brew ... stunt double: Joe Keery (uncredited) / stunt double: Cary Elwes (uncredited) (unknown episodes)
Dave Cutler ... stunt double: Andrey Ivchenko (uncredited) / stunt double: Anthony Belevtsov (uncredited) / stunts: Russian Soldier (uncredited) (unknown episodes)
Ryan Green ... stunts (uncredited) / stunt double: Arthur Darbinyan (uncredited) (unknown episodes)
Lydia Hand ... stunt double: Maya Hawke (uncredited) (unknown episodes)
Cyrus Leisy ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Ryan Mari ... utility stunts (uncredited) / stunts: Guard (uncredited) (unknown episodes)
Chris Schmidt Jr. ... stunt double: Gaten Matarazzo (uncredited) (unknown episodes)
Casey Ann Zeller ... stunt double: Sadie Sink (uncredited) (unknown episodes)
Josh Diogo ... stunts (uncredited) (unknown episodes)
Alessandro Folchitto ... stunt double (uncredited) / stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Alexis Lord ... dive master/water safety (uncredited) / water safety (uncredited) (unknown episodes)
Fernando Campos ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Marcelle Coletti ... stunt double: Shannon Purser (uncredited) / stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Bobby Jordan ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Shelby Swatek ... assistant stunt coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Rudolf Weber ... stunt rigger (uncredited) (unknown episodes)
Kevin Dyer ... stunt double/stunt driver: Gilbert Glenn Brown (uncredited) / stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Paul Vincent Freeman ... stunts (uncredited) (unknown episodes)
Adam Horwitz ... stunt driver (uncredited) / stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Jasi Cotton Lanier ... stunt double: Finn Wolfhard (uncredited) (unknown episodes)
Ben Aycrigg ...