Edit
Altered Carbon (TV Series 2018– ) Poster

(2018– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Uta Briesewitz ... (2 episodes, 2018)
Alex Graves ... (2 episodes, 2018)
Peter Hoar ... (2 episodes, 2018)
Nick Hurran ... (2 episodes, 2018)
M.J. Bassett ... (2 episodes, 2019)
Ciaran Donnelly ... (2 episodes, 2019)
Salli Richardson-Whitfield ... (2 episodes, 2019)
Jeremy Webb ... (2 episodes, 2019)
Andy Goddard ... (1 episode, 2018)
Miguel Sapochnik ... (1 episode, 2018)

Series Writing Credits  

Laeta Kalogridis ... (created by) (18 episodes, 2018-2019)
Nevin Densham ... (10 episodes, 2018)
Richard Morgan ... (10 episodes, 2018)
Alison Schapker ... (8 episodes, 2019)
Steve Blackman ... (2 episodes, 2018)
Russel Friend ... (2 episodes, 2018)
Garrett Lerner ... (2 episodes, 2018)
Brian Nelson ... (2 episodes, 2018)
Casey Fisher ... (1 episode, 2018)

Series Cast  

Chris Conner ...  Poe 18 episodes, 2018-2019
Renée Elise Goldsberry ...  Quellcrist Falconer 18 episodes, 2018-2019
Joel Kinnaman ...  Takeshi Kovacs 10 episodes, 2018
James Purefoy ...  Laurens Bancroft 10 episodes, 2018
Martha Higareda ...  Kristin Ortega 10 episodes, 2018
Dichen Lachman ...  Reileen Kawahara 10 episodes, 2018
Ato Essandoh ...  Vernon Elliot 10 episodes, 2018
Kristin Lehman ...  Miriam Bancroft 10 episodes, 2018
Trieu Tran ...  Mr. Leung 10 episodes, 2018
Anthony Mackie ...  Takeshi Kovacs 8 episodes, 2019
Torben Liebrecht ...  Colonel Ivan Carrera 8 episodes, 2019
Lela Loren ...  Danica Harlan 8 episodes, 2019
Simone Missick ...  Trepp 8 episodes, 2019
James Saito ...  Tanaseda Hideki 8 episodes, 2019
Dina Shihabi ...  Dig 301 8 episodes, 2019
Hiro Kanagawa ...  Captain Tanaka 7 episodes, 2018
Will Yun Lee ...  Stronghold Kovacs 7 episodes, 2018
Waleed Zuaiter ...  Samir Abboud 6 episodes, 2018
Adam Busch ...  Mickey 6 episodes, 2018
Marlene Forte ...  Alazne Ortega 6 episodes, 2018
Hayley Law ...  Lizzie Elliot 6 episodes, 2018
Antonio Marziale ...  Isaac Bancroft 6 episodes, 2018
Zahf Paroo ...  Curtis 6 episodes, 2018
Tamara Taylor ...  Oumou Prescott 5 episodes, 2018
Fiona Vroom ...  Sandy Kim 5 episodes, 2018
Lisa Chandler ...  Mary Lou Henchy 5 episodes, 2018
Dalias Blake ...  Batu / ... 5 episodes, 2019
Sharon Taylor ...  Myka 5 episodes, 2019
Morgan Gao ...  Young Tak 4 episodes, 2018
Riley Lai Nelet ...  Young Reileen 4 episodes, 2018
Alika Autran ...  Okulov 4 episodes, 2018
Fraser Aitcheson ...  Praetorian / ... 4 episodes, 2018-2019
Xander Hall ...  Meth 4 episodes, 2019
Oliver Rice ...  Mattias Stone 4 episodes, 2019
Byron Mann ...  O.G. Kovacs 3 episodes, 2018
Cliff Chamberlain ...  Ava Elliot 3 episodes, 2018
Matt Biedel ...  Dimi / ... 3 episodes, 2018
Teach Grant Teach Grant ...  Jimmy DeSoto 3 episodes, 2018
Stephanie Cleough ...  Anemone 3 episodes, 2018
Michael Eklund ...  Dimi 2 3 episodes, 2018
Anna Van Hooft ...  Clarissa Severin 3 episodes, 2018
Garfield Wilson ...  Gomez 3 episodes, 2018
Maddie Dixon-Poirier ...  Little Girl 3 episodes, 2018
Hector Borderas Hector Borderas ...  Xalbador Kid #1 3 episodes, 2018
Dario de Iaco Dario de Iaco ...  Neanderthal / ... 3 episodes, 2018
Arnold Pinnock ...  Hemingway 3 episodes, 2018
Chris McNally ...  Sergei Brevlov 3 episodes, 2018
Francisco Trujillo ...  Xalbador 3 episodes, 2018
Enrique Dante Miles Lopez Enrique Dante Miles Lopez ...  Xalbador Kid #2 3 episodes, 2018
Andre Tricoteux ...  The Mongol 3 episodes, 2018
Katie Stuart ...  Vidaura 3 episodes, 2018
Matt Frewer ...  Carnage 3 episodes, 2018
Neal McDonough ...  Konrad Harlan 3 episodes, 2019
Daniel Bernhardt ...  Jaeger 2 episodes, 2018
Sean Amsing ...  Gus 2 episodes, 2018
Michael Adamthwaite ...  Father Kovacs 2 episodes, 2018
Tahmoh Penikett ...  Dimi 1 / ... 2 episodes, 2018
James R. Baylis ...  Dick 2 episodes, 2018
Mauri Bernstein ...  Wei Receptionist 2 episodes, 2018
Nikohl Boosheri ...  Nalan Ertekin 2 episodes, 2018
Eddie Flake ...  Officer Davis / ... 2 episodes, 2018
Toby Levins ...  Pervy Guard / ... 2 episodes, 2018
Hannah Rose May ...  Synth Woman 2 episodes, 2018
Yukari Komatsu ...  Mother Kovacs 2 episodes, 2018
Trevor Roberts ...  CTAC Intel Officer / ... 2 episodes, 2018
Courtney Richter ...  Ava 2 episodes, 2018
Muhumuza Mushega ...  African Male / ... 2 episodes, 2018
Kareem Tristan Alleyne ...  Anil Imani 2 episodes, 2019
Tamiko Brownlee ...  Bar Patron #18 / ... 2 episodes, 2019
Matt Ellis ...  Joshua Kemp 2 episodes, 2019
James Rha ...  Tech #1 2 episodes, 2019
Lexi Atkins ...  Belle 1 episode, 2018
Olga Fonda ...  Sarah 1 episode, 2018
Paul Lazenby ...  Trooper #1 1 episode, 2018
Jane Hancock ...  Orientation Woman 1 episode, 2018
John Emmet Tracy ...  Warden Sullivan 1 episode, 2018
Troy Rudolph ...  Re-Meet Dad 1 episode, 2018
Jojo Ahenkorah ...  Grant 1 episode, 2018
Vern Bevis Vern Bevis ...  Bouncer 1 episode, 2018
Bruce Blain ...  Re-Sleeve Guard 1 episode, 2018
Elfina Luk ...  Re-Meet Mom 1 episode, 2018
Nyla Alleyne Nyla Alleyne ...  Child #3 1 episode, 2018
Primo Allon Primo Allon ...  Dodd 1 episode, 2018
Kai Bradbury ...  Tadao 1 episode, 2018
Paul Cheng ...  Scary Guy (as Paul Cheng) 1 episode, 2018
Aaron Collett Aaron Collett ...  Advert Spokesman #1 1 episode, 2018
Glynis Davies ...  Old Junkie Woman 1 episode, 2018
Howie Lai ...  Meditech 1 1 episode, 2018
Asia Au-Yeung ...  Child #2 1 episode, 2018
Kwasi Thomas ...  Meditech 2 1 episode, 2018
Peter Woodward ...  Pleasure Concierge 1 episode, 2018
Alison Araya ...  Female Investigator 1 episode, 2018
Demord Dann Demord Dann ...  Guard 1 episode, 2018
Jesse Downs ...  Child #1 1 episode, 2018
Jillian Fargey ...  Mrs. Henchy 1 episode, 2018
Hyuma Frankowski Hyuma Frankowski ...  Uniform Officer 1 episode, 2018
Jessica Garcie ...  Mother at Stronghold 1 episode, 2018
Joel Montgrand Joel Montgrand ...  Meditech 3 1 episode, 2018
Nicole Anthony ...  Trainee 1 episode, 2018
Chelsea Gill ...  Needlecast Tech 1 episode, 2018
Camille Martinez Camille Martinez ...  Mother 1 episode, 2018
Melanie Chan Melanie Chan ...  Dimi Asian Woman Sleeve 1 episode, 2018
Toby Hargrave ...  Flake 1 episode, 2018
Darcy Hinds ...  Kerwin 1 episode, 2018
Lillian Lim ...  Hostess 1 episode, 2018
Nada Cosovic Nada Cosovic ...  Cousin #2 1 episode, 2018
Edward Dalmas Edward Dalmas ...  Meth Client 1 episode, 2018
Wolfgang Klassen ...  Security Office Guard 1 episode, 2018
Anoop Randhawa ...  Policeman 1 episode, 2018
Shayn Walker ...  Security Guard 1 episode, 2018
Cory Chetyrbok ...  Spirit Saver Demonstrator 1 episode, 2018
Darren Dolynski ...  Male Investigator 1 episode, 2018
Isabella Farrier Isabella Farrier ...  Cousin #1 1 episode, 2018
Vivian Full ...  Nyman's Assistant 1 episode, 2018
Yuvraj Kalsi ...  Boy at Stronghold #1 1 episode, 2018
Hesham Hammoud ...  Officer #2 1 episode, 2018
Rob Hayter ...  Corridor Guard 1 episode, 2018
Joshua Jorssen Joshua Jorssen ...  Son 1 episode, 2018
Michelle Lee ...  Female Fighter 1 episode, 2018
Jay Cardinal Villeneuve ...  Spirit Saver Demonstrator 2 1 episode, 2018
Winson Won ...  Officer Levine 1 episode, 2018
Juana Lerma Juarez Juana Lerma Juarez ...  Xalbador's Wife 1 episode, 2018
Ken Kramer ...  Hank 1 episode, 2018
Veda Maharaj Veda Maharaj ...  Boy at Stronghold #2 1 episode, 2018
Colleen Wheeler ...  Nurse 1 episode, 2018
Chad Krowchuk ...  Miles 1 episode, 2018
David Lewis ...  Director Nyman 1 episode, 2018
David Will No ...  Male Fighter 1 episode, 2018
Eijiro Ozaki ...  Saito 1 episode, 2018
Ben Wilkinson ...  Doctor 1 episode, 2018
Tim Perez ...  Father 1 episode, 2018
David Milchard ...  Al 1 episode, 2018
Jesse Redmond Jesse Redmond ...  Maddy 1 episode, 2018
Yuichi Saito Yuichi Saito ...  Shimoda 1 episode, 2018
Amitai Marmorstein ...  Junkie Dealer 1 episode, 2018
Sukh Singh Sukh Singh ...  Morgue Tech 1 episode, 2018
Christian Sloan ...  Vincente Giraud 1 episode, 2018
Simon Chin ...  Alcatraz Guard 1 episode, 2018
Jody Racicot ...  Mr. Philips 1 episode, 2018
Alyson Bath ...  Woman Speaking Hologram 1 episode, 2018
Alex Rockhill Alex Rockhill ...  Dimi Latino Male Sleeve 1 episode, 2018
Sheila Tyson ...  Carla 1 episode, 2018
Nalani Wakita Nalani Wakita ...  Advert Spokeswoman #2 1 episode, 2018
Bree Woodill ...  Woman Meth 1 episode, 2018
Leonie Bennett Leonie Bennett ...  Sexy Synth Girl 1 episode, 2018
Celeste Ziegler ...  Advert Spokeswoman #1 1 episode, 2018
Charles Zuckermann Charles Zuckermann ...  Control Tech 1 episode, 2018
Justin Fortier ...  Enraged Person #1 1 episode, 2018
Kat Pasion Kat Pasion ...  'B' Side Synth 1 episode, 2018
Seth Whittaker ...  Officer #1 1 episode, 2018
Guy Christie ...  Enraged Person #2 1 episode, 2018
Jason McKinnon ...  Handsome Guy 1 episode, 2018
Philip Cabrita ...  Enraged Person #3 1 episode, 2018
Tina Grant ...  Overextended Mom 1 episode, 2018
Michelle Clarke-Brown Michelle Clarke-Brown ...  Enraged Person #4 1 episode, 2018
Richard Ian Cox ...  Cheap Lawyer 1 episode, 2018
Vanessa Richards Vanessa Richards ...  Enraged Person #5 1 episode, 2018
Gaalen Engen ...  Enraged Person #6 1 episode, 2018
Amro Majzoub ...  Enraged Person #7 1 episode, 2018
Natascha Schulmeister ...  Enraged Person #8 1 episode, 2018
Shawn Bordoff ...  Enraged Person #9 1 episode, 2018
Chris Loubardeas ...  Enraged Person #10 1 episode, 2018
Naomi Simpson ...  Enraged Person #11 1 episode, 2018
Lauren Overholt ...  Enraged Person #12 1 episode, 2018
Marcus Aurelio ...  Latin Man 1 episode, 2019
Lorna Joan Barrie Lorna Joan Barrie ...  Escort 1 episode, 2019
Jackie Blackmore ...  Needlecast Agent #2 1 episode, 2019
Jason Cermak ...  VR Tech #1 1 episode, 2019
Steve Chang ...  Asian Guy 1 episode, 2019
Bailey Corneal ...  Scratcher #2 1 episode, 2019
Naiah Cummins ...  A.I. Directory 1 episode, 2019
Cecilia Deacon ...  Meth 1 episode, 2019
Franckie Francois ...  Bounty Hunter 1 episode, 2019
Kamran Fulleylove ...  Jarek 1 episode, 2019
Craig Haas ...  Renouncer Holo 1 episode, 2019
Ian Hawes Ian Hawes ...  Mandrake Guard 1 episode, 2019
Jihae ...  Torch Singer 1 episode, 2019
Alessandro Juliani ...  Jack Soul Brasil 1 episode, 2019
Sky Kao ...  Server 1 episode, 2019
Shane Kim ...  Praetorian #1 1 episode, 2019
Damon Lipari ...  Dad / ... 1 episode, 2019
Kareem Malcolm ...  Millsport UNI 1 episode, 2019
Darien Martin 1 episode, 2019
Brittany Mitchell ...  Female Synth 2 1 episode, 2019
Hugo Raymundo ...  Latino Guy 1 episode, 2019
Kat Ruston ...  Disheveled Synth 1 episode, 2019
Carmela Sison Carmela Sison ...  DIG 682 1 episode, 2019
Teana-Marie Smith ...  Needlecast Agent #1 1 episode, 2019
Bradley Stryker ...  George the 'Shifty Man' 1 episode, 2019
Adam Thomas ...  Hazmat Tech #1 1 episode, 2019
Maxwell Sloan Yip ...  Mickey Nowaza 1 episode, 2019
Leanne Khol Young ...  Praetorian 1 episode, 2019
Nicholas Dohy ...  Bounty Hunter (uncredited) 8 episodes, 2019
Jim Eliason Jim Eliason ...  Police Officer (with Mohawk) / ... (uncredited) 4 episodes, 2018
Kyle Charles Gannon ...  Praetorian / ... (uncredited) 4 episodes, 2019
Peter Brown Peter Brown ...  Meth / ... (uncredited) 3 episodes, 2018
Celeste White Steele Celeste White Steele ...  Fell Station Detective (uncredited) 3 episodes, 2018
Brett Chan Brett Chan ...  Policeman (uncredited) 2 episodes, 2018
Nickolas Baric ...  Kadmin's Man 1 (uncredited) 1 episode, 2018
Tom Bonello ...  Convention Protester (uncredited) 1 episode, 2018
Nigel Brighton Nigel Brighton ...  Man in Black (uncredited) 1 episode, 2018
Jessie Fraser ...  Screaming Woman (uncredited) 1 episode, 2018
Sean Kohnke ...  Kadmin's Man 2 (uncredited) 1 episode, 2018
Chelsea Mainwaring Chelsea Mainwaring ...  Envoy (uncredited) 1 episode, 2018
Lionel Marye Lionel Marye ...  Grounder (uncredited) 1 episode, 2018
Sarah Porchetta ...  Poe Woman (uncredited) 1 episode, 2018
Derek Schnobb Derek Schnobb ...  Refugee (uncredited) 1 episode, 2018
Kristi Taylor ...  Miriam Clone #3 (uncredited) 1 episode, 2018

Series Produced by 

David Ellison ... executive producer (18 episodes, 2018-2019)
Bradley J. Fischer ... executive producer (18 episodes, 2018-2019)
Laeta Kalogridis ... executive producer (18 episodes, 2018-2019)
James Middleton ... executive producer (18 episodes, 2018-2019)
Dana Goldberg ... executive producer (15 episodes, 2018-2019)
Marcy Ross ... executive producer (15 episodes, 2018-2019)
Adam Banks ... associate producer (10 episodes, 2018)
Steve Blackman ... executive producer (10 episodes, 2018)
John G. Lenic ... producer (10 episodes, 2018)
Brian Nelson ... co-executive producer (10 episodes, 2018)
Allen Marshall Palmer ... co-producer (10 episodes, 2018)
Nick Hurran ... executive producer (9 episodes, 2018)
Rose Lam ... executive producer (8 episodes, 2019)
Johanna Lee ... producer (8 episodes, 2019)
Alison Schapker ... executive producer (8 episodes, 2019)
Russel Friend ... executive producer (7 episodes, 2018)
Garrett Lerner ... executive producer (7 episodes, 2018)
Mike Medavoy ... executive producer (7 episodes, 2018)
Arnold Messer ... executive producer (7 episodes, 2018)
James Vanderbilt ... executive producer (7 episodes, 2018)
Miguel Sapochnik ... executive producer (1 episode, 2018)

Series Music by 

Jeff Russo ... (18 episodes, 2018-2019)
Jordan Gagne ... (8 episodes, 2019)

Series Cinematography by 

Corey Robson ... (8 episodes, 2019)
Martin Ahlgren ... (5 episodes, 2018)
Neville Kidd ... (5 episodes, 2018)
Bernard Couture ... (4 episodes, 2019)
P.J. Dillon ... (4 episodes, 2019)

Series Film Editing by 

Amy M. Fleming ... (3 episodes, 2018)
Byron Smith ... (2 episodes, 2018)
Geoff Ashenhurst ... (2 episodes, 2019)
Erin Deck ... (2 episodes, 2019)
Stephen Philipson ... (2 episodes, 2019)
Jay Prychidny ... (2 episodes, 2019)
Barry Alexander Brown ... (1 episode, 2018)
Jonathan Chibnall ... (1 episode, 2018)
Julian Clarke ... (1 episode, 2018)
Michael Ruscio ... (1 episode, 2018)

Series Casting By 

Richard Pagano ... (9 episodes, 2018)
Erica S. Bream ... (1 episode, 2018)
Sean Lee ... (1 episode, 2018)
April Webster ... (1 episode, 2018)

Series Production Design by 

Carey Meyer ... (18 episodes, 2018-2019)

Series Art Direction by 

Chris Beach ... supervising art director (10 episodes, 2018)
Harrison Yurkiw ... (10 episodes, 2018)
Don Macaulay ... supervising art director (8 episodes, 2019)
David Clarke ... (4 episodes, 2019)
Lisa Pouliot ... (4 episodes, 2019)
Colin De Rouin ... (1 episode, 2018)

Series Set Decoration by 

Lin MacDonald ... (10 episodes, 2018)

Series Costume Design by 

Ann Foley ... (10 episodes, 2018)
Cynthia Ann Summers ... (8 episodes, 2019)
Christine Wada ... (1 episode, 2018)

Series Makeup Department 

Ceilidh Dunn ... key makeup artist / makeup artist / makeup assistant (18 episodes, 2018-2019)
Rebekah Bak ... makeup artist / assistant makeup artist / makeup artist assistant / makeup assistant (14 episodes, 2018-2019)
Rebecca Lee ... makeup designer (10 episodes, 2018)
Ailsa Macmillan ... key hair stylist / hair assistant (10 episodes, 2018)
Bill Terezakis ... special makeup fx designer (10 episodes, 2018)
Yvonne Connor ... makeup artist (9 episodes, 2018)
Amber Crombach ... first assistant makeup artist / assistant makeup artist (9 episodes, 2018)
Ashley Forshaw ... key makeup effects artist (9 episodes, 2018)
Kate Blythe ... makeup artist / makeup assistant (8 episodes, 2018)
Ciara Lynch ... 1st Assistant Makeup / 1st assistant makeup (8 episodes, 2019)
Florencia Cepeda ... hair stylist (7 episodes, 2018-2019)
Victoria Ferguson ... assistant makeup artist (6 episodes, 2018)
Karly Paranich ... assistant makeup artist (5 episodes, 2018)
Ryan Nicholson ... special makeup effects artist (4 episodes, 2018)
Vicki Syskakis ... special makeup effects artist (4 episodes, 2018)
Candice Harvey ... assistant makeup artist (3 episodes, 2018)
Darci Jackson ... makeup artist (3 episodes, 2018)
Leanne Rae Podavin ... special makeup effects artist (3 episodes, 2018)
Tracy Lai ... special makeup effects artist (2 episodes, 2018)
Megan Nicholson ... assistant makeup artist (2 episodes, 2018)
Teresa Tso ... hair stylist (2 episodes, 2018)
Lee Coulombe ... second assistant hair stylist (2 episodes, 2019)
Kat Kou ... makeup artist (2 episodes, 2019)
Lilia Afsahi ... hair stylist (1 episode, 2018)
Krystal Devlin ... makeup artist (1 episode, 2018)
Audrey Himmer-Jude ... daily makeup artist (1 episode, 2018)
Trevor Johnson ... hair assistant (1 episode, 2018)
Jessica Rain ... hair department head (1 episode, 2018)
Janice Rhodes ... hair department head (1 episode, 2018)
Amanda Wolski ... assistant hair stylist (1 episode, 2018)
Gila Bois ... special makeup effects artist (uncredited) (17 episodes, 2018-2019)
Raj Mariathason ... on set props (uncredited) (9 episodes, 2018)
Junior Adusei ... hair (uncredited) (8 episodes, 2019)
Chantal Laurie ... special makeup effects artist (uncredited) / assistant makeup artist (uncredited) (4 episodes, 2018)
Mary Phan ... assistant makeup artist (uncredited) (1 episode, 2018)
Samantha Burke ... assistant makeup artist (uncredited) (1 episode, 2019)

Series Production Management 

Dieter Ismagil ... Post Production Executive (18 episodes, 2018-2019)
Cecil O'Connor ... production manager / unit production manager (10 episodes, 2018)
Jenni Ross ... post production supervisor (10 episodes, 2018)
Michael Potkins ... production manager (8 episodes, 2019)
Lynne Bespflug ... Second unit production manager / production manager: second unit (6 episodes, 2018)
Kathy Houghton ... unit manager (1 episode, 2018)
Ralph Winter ... unit production manager (1 episode, 2018)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Ashley Sawyer ... third assistant director (10 episodes, 2018)
Benjamin Cairns ... third assistant director (9 episodes, 2018)
Scott Catolico ... third assistant director (9 episodes, 2018)
David Klohn ... first assistant director (9 episodes, 2018)
James Forrester ... third assistant director (8 episodes, 2018)
Robyn Ledoux ... third assistant director (8 episodes, 2019)
Meghan Rennie ... trainee assistant director (8 episodes, 2019)
Melissa R. Stubbs ... second unit director (8 episodes, 2019)
David Scott Thomson ... third assistant director (8 episodes, 2019)
Roxanne Rejfek ... second assistant director / third assistant director (5 episodes, 2018-2019)
Ashley Bell ... second assistant director (5 episodes, 2018)
Richard Cowan ... first assistant director (5 episodes, 2018)
Nick Fletcher ... second assistant director (5 episodes, 2018)
Greg Zenon ... first assistant director (4 episodes, 2018)
Paul Domick ... first assistant director (4 episodes, 2019)
Ian Samoil ... first assistant director / second unit director (4 episodes, 2019)
Eddy Santos ... second assistant director (3 episodes, 2018)
Larnell Stovall ... second unit director (3 episodes, 2018)
Andrew Suttar ... trainee assistant director (3 episodes, 2018)
Melissa Lukacevic ... second assistant director (2 episodes, 2018)
Alecia Maslechko ... 3rd assistant director (2 episodes, 2019)
Michael Bendner ... additional assistant director (1 episode, 2018)
Trista Brereton ... background coordinator (1 episode, 2018)
Richard Graham ... second second assistant director (1 episode, 2018)
Myron Hoffert ... first assistant director (1 episode, 2018)
Kathy Houghton ... second assistant director (1 episode, 2018)
Iman Javadi ... third assistant director (1 episode, 2018)
Tim Macarthur ... background coordinator (1 episode, 2018)
Brandon Ng ... trainee assistant director (1 episode, 2018)
William Waring ... second unit director (1 episode, 2018)
D. Joanne Malo ... background director (uncredited) (9 episodes, 2018)
Avery Fane ... additional assistant director (uncredited) (2 episodes, 2018)

Series Art Department 

Britt Bancroft ... set buyer (18 episodes, 2018-2019)
Lisa Godwin ... prop builder / propmaker (18 episodes, 2018-2019)
Catherine Bertetic ... set dresser / set dec coordinator (17 episodes, 2018-2019)
Chris Lewis ... set designer (17 episodes, 2018-2019)
Jeremy Simser ... storyboard artist (12 episodes, 2018-2019)
Sean McQuillan ... on set dresser / on set dresser: 2nd Unit / on set dresser: 2nd unit (10 episodes, 2018-2019)
Michael A. Billings ... assistant set decorator (10 episodes, 2018)
Kevin Cockell ... assistant property master (10 episodes, 2018)
Nick Dudar ... set designer / model maker (10 episodes, 2018)
Gillian Goodman ... props buyer / prop buyer / property buyer (10 episodes, 2018)
Rob Hilson ... concept artist (10 episodes, 2018)
J.J. Mestinsek ... paint coordinator (10 episodes, 2018)
Steve Miller ... set decoration foreman (10 episodes, 2018)
Teresa Ngan ... art department co-ordinator / art department coordinator (10 episodes, 2018)
Moira Perlmutter ... Set Dec Coordinator / set decorator coordinator (10 episodes, 2018)
Rosemary Stegman ... prop builder / props builder (10 episodes, 2018)
Sumit Sura ... art department assistant (10 episodes, 2018)
Nevin Swain ... property master (10 episodes, 2018)
John Whipple ... scenic carpenter (10 episodes, 2018)
Carole Alexander ... sculptor / set dresser / set decoration coordinator (9 episodes, 2018)
Lynn Chaulk ... paint foreman (9 episodes, 2018)
Brian Cunningham ... concept designer / concept illustrator / illustrator: props (9 episodes, 2018)
Clayton Flagg ... assistant property master (9 episodes, 2018)
Alexandros Isidorou ... automotive spray painter (9 episodes, 2018)
Nick Mather ... set dresser fabricator (9 episodes, 2018)
Don Matlo ... Prop foreperson/modelmaker/prop builder / shop foreman (9 episodes, 2018)
Morgan McConnell ... graphic designer / graphics (9 episodes, 2018)
Jerry Staar ... second unit: property master (9 episodes, 2018)
Miho Yamamoto ... props buyer / property buyer / props (9 episodes, 2018)
Elena Dresser ... set dresser (8 episodes, 2018)
Bryan Sutton ... set designer (8 episodes, 2018)
Jordan Bray ... sculptor (8 episodes, 2019)
Sharon Dever ... construction buyer (8 episodes, 2019)
Warren Flanagan ... concept artist / prop design/illustration (8 episodes, 2019)
Sean Goojha ... assistant art director (8 episodes, 2019)
Alexandra Huehn ... art dep assistant / graphic designer (8 episodes, 2019)
Ray Lai ... concept illustrator (8 episodes, 2019)
Charles Leitrants ... construction coordinator (8 episodes, 2019)
Jordan Macken ... on set dresser (8 episodes, 2019)
Adam J Middleton ... concept artist: Weta Workshop (8 episodes, 2019)
Heather Murray ... props buyer (8 episodes, 2019)
Jesse Daniel Phillips ... on-set dresser (8 episodes, 2019)
Al Rourke ... construction foreman (8 episodes, 2019)
John Wilcox ... paint coordinator/key scenic artist (8 episodes, 2019)
James Carson ... concept artist (7 episodes, 2018-2019)
Katharina Brand ... set dresser (7 episodes, 2018)
Nancy Anna Brown ... assistant art director (7 episodes, 2018)
Jana Kelly ... greens buyer (7 episodes, 2018)
Rohan Lyal ... head greensman (7 episodes, 2018)
Don Anderson ... assistant property master: 2nd Unit (6 episodes, 2018)
Carl Brechin ... scenic helper (4 episodes, 2018)
Angélique Nonorgue ... props (3 episodes, 2018)
Ronnie Werneburg ... carpenter (3 episodes, 2018)
Keith Lau ... concept artist (3 episodes, 2019)
Curtis Binkowski ... props (2 episodes, 2018)
Joanne Laderoute ... prop assistant (2 episodes, 2018)
Bianka Bergeron ... set designer (2 episodes, 2019)
Claudia Cantoral ... props buyer (2 episodes, 2019)
Mohamed AbouAhmed ... lead hand (1 episode, 2018)
Charles Audet ... construction shop assistant (1 episode, 2018)
Damon Bebee ... assistant property master (1 episode, 2018)
Stevo Bedford ... art director: vehicles (1 episode, 2018)
Ina Brooks ... property buyer (1 episode, 2018)
Michael Brough ... on set dresser (1 episode, 2018)
Matthew Campbell ... lead greens (1 episode, 2018)
Hunter Cheveldave ... set buyer (1 episode, 2018)
John Dale ... construction coordinator (1 episode, 2018)
Johnny Dale ... construction coordinator (1 episode, 2018)
Kirsten Dumont-Aubrey ... sculptor (1 episode, 2018)
Lisle Fehlauer ... set dresser (1 episode, 2018)
Mikhail Ferrara ... set dresser (1 episode, 2018)
Jack Gauvreau ... Head Sculptor (1 episode, 2018)
Rupert Hancock ... set dresser (1 episode, 2018)
Douglas Higgins ... assistant art director (1 episode, 2018)
John Jones ... set designer (1 episode, 2018)
Kalynn Kallweit ... props builder (1 episode, 2018)
Jan Kobylka ... construction coordinator / on set carpenter (1 episode, 2018)
Boris Maganic ... sculptor (1 episode, 2018)
Sheila Millar ... set designer (1 episode, 2018)
Dan Miller ... construction buyer (1 episode, 2018)
Justin Morgan ... props builder (1 episode, 2018)
Adam Pescott ... storyboard artist (1 episode, 2018)
Tom Robertson ... on set painter (1 episode, 2018)
Mauricio Ruiz ... concept artist (1 episode, 2018)
Jesse Smith ... assistant props (1 episode, 2018)
Ross Wahl ... set buyer (1 episode, 2018)
Harry Griffin-Beale ... construction foreman (1 episode, 2019)
Lindsay Ledohowski ... set designer (1 episode, 2019)
Daniel Scarcello ... prop builder (1 episode, 2019)
Ken Palkow ... prop fabricator (uncredited) (4 episodes, 2018)
Fraser Stepanick ... scenic artist (uncredited) (4 episodes, 2018)

Series Sound Department 

Kristian Bailey ... sound mixer second unit (14 episodes, 2018-2019)
Brian Armstrong ... dialogue editor (10 episodes, 2018)
Tim Crich ... utility sound / sound (10 episodes, 2018)
Brett Hinton ... supervising sound editor (10 episodes, 2018)
Caleb Hollenback ... sound recordist (10 episodes, 2018)
Andy King ... re-recording mixer (10 episodes, 2018)
Jacob McNaughton ... foley mixer (10 episodes, 2018)
Samuel Munoz ... foley editor (10 episodes, 2018)
Patrick Ramsay ... sound mixer (10 episodes, 2018)
Keith Rogers ... re-recording mixer (10 episodes, 2018)
Noel Vought ... foley artist (10 episodes, 2018)
Mark Allen ... sound effects editor (9 episodes, 2018)
Caitlin Norman ... sound assistant (9 episodes, 2018)
Colin Rogers ... adr mixer (9 episodes, 2018)
Shane Connelly ... sound mixer (8 episodes, 2019)
Gina Gyles ... foley assistant (8 episodes, 2019)
Lana Marie Hattar ... assistant re-recording mixer (8 episodes, 2019)
Danielle McBride ... dialogue editor (8 episodes, 2019)
Austin Krier ... sound effects editor (7 episodes, 2018)
Mhairi Wyles-Lang ... adr bookings coordinator (4 episodes, 2018)
Dylan Haveron ... protools playback operator / sound assist (4 episodes, 2019)
Bill Higley ... adr mixer (4 episodes, 2019)
Chris Navarro ... adr mixer (4 episodes, 2019)
Crystal Smith ... second unit sound assistant / sound assistant second unit (4 episodes, 2019)
Laird Fryer ... adr mixer (3 episodes, 2019)
Dashen Naidoo ... sound effects editor (3 episodes, 2019)
Jamison Rabbe ... additional adr recording (3 episodes, 2019)
Matthew Cameron ... boom operator: second unit (2 episodes, 2018)
Dave Griffiths ... boom operator (2 episodes, 2018)
Arno Stephanian ... foley mixer (2 episodes, 2018)
Aidan Dykes ... adr mixer (2 episodes, 2019)
Steve Foster ... re-recording mixer (2 episodes, 2019)
Owen Granich-Young ... sound effects editor (1 episode, 2018)
Michael Jones ... Sound Assistant: Mikey Wires (1 episode, 2018)
Nick Neutra ... foley supervisor (1 episode, 2018)
Edmond Rogers ... assistant sound editor (1 episode, 2018)
Demitrio Albano ... a.d.r. mixer (uncredited) (4 episodes, 2018)
Greg Crawford ... adr mixer: Atlanta (uncredited) (1 episode, 2018)

Series Special Effects by 

Pete Kelley ... special effects technician: Ironhead Studio / special effects technician (18 episodes, 2018-2019)
Matt Sleep ... special effects assistant (18 episodes, 2018-2019)
Joel Whist ... special effects supervisor (15 episodes, 2018-2019)
Eric Bullock ... special effects (10 episodes, 2018)
Dan Cervin ... special effects foreman (10 episodes, 2018)
David Loveday ... pyrotechnician: pilot / pyrotechnician / special effects fabricator: props (10 episodes, 2018)
Brett Yavis ... special effects assistant (10 episodes, 2018)
Mike Splatt ... special effects senior technician (8 episodes, 2018)
Albert F. Seibert ... special effects set supervisor / special effects floor supervisor (5 episodes, 2018)
Mike Elizalde ... design consultant: Spectral Motion (1 episode, 2018)
Jack Haitala ... special effects crew (1 episode, 2018)
Eric Lemay ... special effects technician (1 episode, 2018)
Blake Meadows ... special effects assistant (1 episode, 2018)
Ken Reynolds ... special effects fabricator: props (1 episode, 2018)
Ron Seida ... special effects fabricator: pyrotechnics (1 episode, 2018)
Leo Smith ... special effects assistant (1 episode, 2018)
Corie Tornack ... special effects fabricator: pyrotechnics (1 episode, 2018)
Scott R. Treliving ... special effects first assistant (1 episode, 2018)
Marco Wuest ... props and modelmaking supervisor (1 episode, 2018)
Andre Ike ... special effects rigging (uncredited) (1 episode, 2018)

Series Visual Effects by 

Kent O'Connor ... Senior Data Wrangler, Associate VFX Supervisor / vfx set supervisor / on set data wrangler (18 episodes, 2018-2019)
Svilen Aynadzhiev ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Jenna Barratt ... visual effects editor: DNEG (10 episodes, 2018)
Anita Berkhane ... Assistant VFX Editor: DNEG (10 episodes, 2018)
Emma Braney ... cg lead (10 episodes, 2018)
Bianca-Lee Burgess ... tracking/matchmoving (10 episodes, 2018)
Rebecca Burnett ... visual effects coordinator (10 episodes, 2018)
Everett Burrell ... visual effects supervisor (10 episodes, 2018)
Clare Cheetham ... production manager: Dnegtv (10 episodes, 2018)
Barry Corcoran ... motion graphics supervisor (10 episodes, 2018)
Claire Duthie ... visual effects editor: Dneg (10 episodes, 2018)
Dipak Gaur ... bg prep artist: Atomic Arts (10 episodes, 2018)
Joshua Hakim ... video playback (10 episodes, 2018)
Pete Hanson ... studio manager: Double Negative (10 episodes, 2018)
Louise Hussey ... exec vfx producer DNegTV (10 episodes, 2018)
Oliver Johnstone ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Hayden Jones ... executive vfx supervisor: dnegtv (10 episodes, 2018)
Paul Jones ... visual effects producer (10 episodes, 2018)
Connor Kitto ... matchmove supervisor (10 episodes, 2018)
Oscar Knott ... compositor (10 episodes, 2018)
Dan Krieger ... assistant visual effects editor (10 episodes, 2018)
David Legault ... visual effects coordinator: Production (10 episodes, 2018)
Christine Lemon ... visual effects producer: DNegTV / visual effects / visual effects producer (10 episodes, 2018)
Xavier Lestourneaud ... fx supervisor: DNEG (10 episodes, 2018)
Ralph Maiers ... visual effects supervisor / additional visual effects supervisor (10 episodes, 2018)
Tony Meagher ... visual effects producer / visual effects producer: "Tony" (10 episodes, 2018)
Reuben Montgomery ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Chris Munns ... assistant colourist: DNEG (10 episodes, 2018)
Daniel Pettipher ... senior production manager: DNEGTV (10 episodes, 2018)
Jonathan Privett ... executive vfx supervisor DNegTV (10 episodes, 2018)
Eleanor Rogers ... digital compositor: DNEG TV (10 episodes, 2018)
Sudip Samanta ... Prep artist / Roto/Prep artist (10 episodes, 2018)
Markus Sterner ... lead generalist td: Dneg (10 episodes, 2018)
Nishant Subrahmanian ... visual effects line producer (10 episodes, 2018)
Terry Tsang ... roto prep supervisor: DNegTV (10 episodes, 2018)
Nadia Tzuo ... Main Title Design (10 episodes, 2018)
Matthew Unwin ... Lola VFX (10 episodes, 2018)
Leida Vincent ... digital artist: DnegTV / digital artist: DNegTV (10 episodes, 2018)
Paula Zulkoskey ... data wrangler / on set vfx assistant (10 episodes, 2018)
Charles Chorein ... visual effects artist (9 episodes, 2018)
Kajsa Christiansson ... roto prep artist: double negative (9 episodes, 2018)
André Correia ... FX Technical Director: visual effects (9 episodes, 2018)
Barney Curnow ... visual effects supervisor: atomic arts (9 episodes, 2018)
Haakon Gustavsen ... tech checker / roto & prep artist (9 episodes, 2018)
Albena Ivanova ... visual effects artist (9 episodes, 2018)
Adam Jackson ... roto/prep artist (9 episodes, 2018)
Roshni Maranat ... visual effects coordinator: Atomic Arts (9 episodes, 2018)
Pau Minguell ... digital matte painter: dneg tv (9 episodes, 2018)
Antoine Moulineau ... cg supervisor: DnegTV / cg supervisor (9 episodes, 2018)
Paul Nelson ... cg build supervisor (9 episodes, 2018)
Matthew O'Sullivan ... technology project manager (9 episodes, 2018)
Mark Pascoe ... head of cg: DNegTV (9 episodes, 2018)
Arka Ray ... compositor: Prep artist / prep artist / Prep artist (9 episodes, 2018)
Jim Schermerhorn ... visual effects assistant editor (9 episodes, 2018)
Jonathan Smith ... visual effects coordinator (9 episodes, 2018)
Mihai Stan ... Digital Compositor: Double Negative Visual Effects (9 episodes, 2018)
Ryan Uhrich ... motion designer: playback & post (9 episodes, 2018)
Anne Akande ... vfx line producer: Dneg tv (8 episodes, 2018)
Pete Baxter ... digital compositor (8 episodes, 2018)
Alfonso Chin ... visual effects (8 episodes, 2018)
Lee Fisher ... roto/prep artist (8 episodes, 2018)
Daffy Hristova ... modelling artist, texturing, lookdev, lighting: Double Negative TV / lookdev artist: Double Negative TV / modelling artist, texturing, lookdev, lighting / modelling artist: Double Negative TV / texturing artist: Double Negative TV (8 episodes, 2018)
Tord Liljedahl Tønnesen ... roto/prep artist (8 episodes, 2018)
Domhnall Malone ... motion graphics artist (8 episodes, 2018)
Evan Scott Russell ... visual effects assistant (8 episodes, 2018)
James Schembri ... vfx line producer (8 episodes, 2018)
Michael Baloun ... line producer (8 episodes, 2019)
Mike Barber ... senior visual effects editor (8 episodes, 2019)
Damien Bent ... assistant colourist: visual effects (8 episodes, 2019)
Adriano Calafiore ... digital compositor (8 episodes, 2019)
Dan Charbit ... visual effects supervisor (8 episodes, 2019)
Dacen McAmmond ... data wrangler (8 episodes, 2019)
Kareem Mohamad ... visual effects production coordinator: DNEG (8 episodes, 2019)
Bob Munroe ... Senior Visual Effects Supervisor (8 episodes, 2019)
Jason G. Myers ... technical resource manager: DNEG (8 episodes, 2019)
Nikola Simeonov ... lighting lead: Dneg / lighting td (8 episodes, 2019)
Eliot Speed ... animator (8 episodes, 2019)
Andrew Van Midde ... Shoot TD (8 episodes, 2019)
Philipp Wolf ... visual effects producer: DNEG (8 episodes, 2019)
Michael Zannetou ... release manager, production technology (8 episodes, 2019)
Guy Hancock ... screen graphics designer (7 episodes, 2018)
Philipp Kratzer ... fx td: DNEG TV (7 episodes, 2018)
Miyuki Tatsuda ... roto prep artist: Double Negative (7 episodes, 2018)
David Alexander ... senior CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Kemal Ally ... VFX Editor: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Tingting Bi ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Michelle Brennen ... visual effects producer (7 episodes, 2019)
Jon Campfens ... visual effects supervisor: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Peter Denomme ... visual effects producer: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Amanda Hollingworth ... CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Jef Lonn ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Eric Ng ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Kris Mengqian Niu ... CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Rafael Pacheco ... visual effects coordinator: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Beau Parsons ... visual effects project manager: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Brandon Rogers ... senior CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Nerina Sanchez ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Mike Suta ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Ryan Van Steenburgh ... CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Sean Willes ... CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Sunny Wong ... systems admin: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Hyunsu Yang ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Victor Almela ... digital compositor (6 episodes, 2018)
Justin Cornish ... visual effects supervisor: Atomic Arts (6 episodes, 2018)
Francesca Dare ... compositor: Dneg (6 episodes, 2018)
Sean Kachenmeister ... visual effects editor: Encore Hollywood (6 episodes, 2018)
Kenn Hedin Kalvik ... digital compositor: Double Negative (6 episodes, 2018)
Sun Lee ... matte painter: Lola VFX (6 episodes, 2018)
Jean-François Leroux ... 2D supervisor: DnegTV / digital compositor: DnegTV / 2D supervisor / lead compositor: DnegTV (6 episodes, 2018)
David Myles ... compositor: Lola VFX (6 episodes, 2018)
Jane Paton ... digital compositor (6 episodes, 2018)
Marko Perendija ... digital compositor / digital compositor: double negative (6 episodes, 2018)
Andrea Rosa ... visual effects (6 episodes, 2018)
Paul Chavez ... Layout TD: Dneg (6 episodes, 2019)
Stephen Bennett ... compositor: DNegTV (5 episodes, 2018)
Ben Johnston ... roto/prep artist (5 episodes, 2018)
Aled Rhys Jones ... digital compositor: Double Negative (5 episodes, 2018)
Erin Langford ... visual effects coordinator (5 episodes, 2018)
Jessica Lennox ... Generalist TD (5 episodes, 2018)
Lucia Pascali ... generalist td: DnegTV (5 episodes, 2018)
Niki Turpin ... lead compositor: DNEG (5 episodes, 2018)
Richard Chiu ... visual effects producer (5 episodes, 2019)
Jasmine Sojnocki ... digital compositor (5 episodes, 2019)
Tim M. Townsend ... visual effects supervisor: Torpedo Pictures Inc. (5 episodes, 2019)
Matt Cameron ... compositor (4 episodes, 2018)
Korinne Cammarano ... digital compositor: double negative (4 episodes, 2018)
Nikolay Kolev ... digital compositor (4 episodes, 2018)
Hyson Pereira ... digital compositor: dnegtv (4 episodes, 2018)
Rick Ravenell ... visual effects artist (4 episodes, 2018)
Antonio Rodríguez Díaz ... digital compositor: double negative (4 episodes, 2018)
Jorrit Schulte ... paint & jr compositor (4 episodes, 2018)
Ellen Selby ... visual effects coordinator: DNegTV (4 episodes, 2018)
Samuel Swinnerton ... matchmove artist (4 episodes, 2018)
Luke Tickner ... td generalist (4 episodes, 2018)
Neishaw Ali ... Visual Effects Executive Producer (4 episodes, 2019)
Quentin E. Holmes ... vfx editor: Deluxe (4 episodes, 2019)
Erwan Leroy ... head of 2d: SPINVFX (4 episodes, 2019)
Khizar Shabir ... digital compositor: visual effects (4 episodes, 2019)
Jorge del Valle ... previs supervisor (3 episodes, 2018)
Gianluca Dentici ... digital compositor: double negative (3 episodes, 2018)
Diego González Cortés ... Modeler/Generalist: visual effects (3 episodes, 2018)
Jack Jenkins ... prep artist: Double Negative (3 episodes, 2018)
Alice Locuratolo ... digital compositor (3 episodes, 2018)
Ashley Mohabir ... digital compositor: Double Negative (3 episodes, 2018)
Sokratis Synitos ... digital compositor (3 episodes, 2018)
Robert Vassie ... visual effects line producer: DNegTV (3 episodes, 2018)
Reece Weldon ... visual effects artist (3 episodes, 2018)
J.P. Giamos ... supervising vfx producer: Deluxe (3 episodes, 2019)
Brett Madill ... visual effects artist (3 episodes, 2019)
Anik Roy ... Layout TD: DNEG (3 episodes, 2019)
Henry Wilkinson ... junior compositor (3 episodes, 2019)
Alicia Aguilera ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Simone Coco ... senior compositor (2 episodes, 2018)
Robert Gittings ... Roto/Prep Artist / compositor (2 episodes, 2018)
Ana Gomes ... compositor: Double Negative (2 episodes, 2018)
Tushar Hote ... lightning td: lighting technical director (2 episodes, 2018)
Djordje Ilic ... layout/look dev/lighting technical director: double negative (2 episodes, 2018)
Anshul Kashyap ... visual effects coordinator (2 episodes, 2018)
Thomas Kidd ... Roto/Prep Artist: DnegTV (2 episodes, 2018)
Fraser Macedo ... interface graphic designer (2 episodes, 2018)
Josh McGuire ... compositor: Encore Hollywood (2 episodes, 2018)
Steve Moncur ... visual effects / visual effects supervisor (2 episodes, 2018)
Enrico Perei ... senior compositing artist (2 episodes, 2018)
Andrea Pezzolato ... visual effects artist: Double Negative (2 episodes, 2018)
Jack Rhys Phillips ... roto/prep supervisor: DNegTV (2 episodes, 2018)
Xenia Moliner Roldan ... visual effects coordinator: dneg (2 episodes, 2018)
Wesley Vet ... matchmove artist (2 episodes, 2018)
Veress Kovács István ... senior matte painter (2 episodes, 2019)
Tim Adams ... prep supervisor: Double Negative (1 episode, 2018)
Dan Alterman ... 2D supervisor (1 episode, 2018)
Joe Arnold ... visual effects artist: milk-vfx (1 episode, 2018)
Yavor Asenov ... digital compositor (1 episode, 2018)
Laraib Atta ... compositor (1 episode, 2018)
Oliver Auguszt ... fx td (1 episode, 2018)
Keith Barton ... technical support: Milk Visual Effects (1 episode, 2018)
Debjani Bhadra ... lighting td (1 episode, 2018)
Nastasia Bois ... modeler and texturer: Milk-vfx (1 episode, 2018)
Sule Bryan ... 2D supervisor (1 episode, 2018)
Naomi Butler ... compositor: DNegTV (1 episode, 2018)
Alvaro Cajal ... digital compositor (1 episode, 2018)
Ruxandra Cristoiu ... compositor: milk-vfx (1 episode, 2018)
Tom Demauri ... vfx editor (1 episode, 2018)
Matías Derkacz ... digital compositor (1 episode, 2018)
Lauren Dowsett ... prep artist: atomic arts (1 episode, 2018)
Ellen Erikson ... animator: DNegTV (1 episode, 2018)
Amy Felce ... matchmove artist: Milk-vfx (1 episode, 2018)
Daniel Fernández ... visual effects (1 episode, 2018)
Kumar Gaurav ... executive producer (1 episode, 2018)
Henning Glabbart ... compositing supervisor: Milk Visual Effects (1 episode, 2018)
Luis Gomez ... compositor: Atomic Arts (1 episode, 2018)
Thomas Greenhalgh ... digital compositor (1 episode, 2018)
Myfanwy Harris ... compositor: Milk VFX (1 episode, 2018)
James Paul HattSmith ... compositor: DNEGTV (1 episode, 2018)
Nicolas Hernandez ... visual effects supervisor: Milk Visual Effects (1 episode, 2018)
Trevor Hewitt ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Tom Hocking ... digital effects artist: at DNEGTV (1 episode, 2018)
Ritchie Hoyle ... matchmover (1 episode, 2018)
Jan Hrebicek ... 3D Generalist TD: DnegTV (1 episode, 2018)
Steven Hughes ... Previsualization Artist: Double Negative (1 episode, 2018)
Matthes Jacob ... machmove artist (1 episode, 2018)
Chun Hei Kwok ... visual effects artist (1 episode, 2018)
Benoit Leveau ... head of software: Milk VFX (1 episode, 2018)
Sam Lucas ... modelling lead: milk vfx (1 episode, 2018)
Lorenzo Marconi ... roto prep artist (1 episode, 2018)
Tony Meager ... visual effects producer (1 episode, 2018)
Mark Millena ... digital compositor: Double Negative (1 episode, 2018)
Bastien Mortelecque ... lookdev/lighting td: milk-vfx (1 episode, 2018)
Mattia Munafò ... modeling artist: double negative (1 episode, 2018)
Connor Paterson ... Look Development & Lighting Artist (1 episode, 2018)
Roy Peker ... digital compositor (1 episode, 2018)
Jeff Penick ... compositor (1 episode, 2018)
Valentin Petrov ... digital matte painter: DnegTV (1 episode, 2018)
Paul Pope ... artwork: Coda (1 episode, 2018)
Natalie Reid ... visual effects producer: milk-vfx (1 episode, 2018)
James Francis Sutherland Robson ... 3D generalist TD (1 episode, 2018)
Neil Roche ... lead rigger: Milk VFX (1 episode, 2018)
James Rose ... digital compositor (1 episode, 2018)
Hitesh Saindane ... digital compositor (1 episode, 2018)
Reece Sanders ... compositor (1 episode, 2018)
Sheena Sankhla ... compositor (1 episode, 2018)
Pilar Seijo ... digital compositor: Double Negative (1 episode, 2018)
Yanko Slavov ... senior matchmove and body tracking artist (1 episode, 2018)
Reina Sparks ... vfx assistant (1 episode, 2018)
Mark Stern ... visual effects executive producer: Lola Visual Effects (1 episode, 2018)
Ashrujit Sur ... junior compositor (1 episode, 2018)
Siddharth Thakur ... digital compositor: double negative (1 episode, 2018)
Nadia Volodina ... visual effects line producer (1 episode, 2018)
Fernando L. Ferrer Wallach ... digital compositor (1 episode, 2018)
Doug Winder ... Digital Matte Painter (1 episode, 2018)
David Zaretti ... 2D supervisor (1 episode, 2018)
Cindy Perez ... compositor / compositor: Deluxe (1 episode, 2019)
Stephan Perreault ... Previs Animator (1 episode, 2019)
Ryan Purnell ... digital compositor (1 episode, 2019)
Anshul Kumar Srivastava ... texture artist: DNEG (1 episode, 2019)
Matthew Steeves ... visual effects editor: Mavericks VFX (1 episode, 2019)
Junjun Zhu ... compositor (1 episode, 2019)
Martyn Hawkins ... prep/roto artist: DNegTV (uncredited) / compositor: DnegTV (uncredited) (8 episodes, 2018)

Series Stunts 

Sean Kohnke ... stunt performer / stunts / Stunts, previs / Stunt actor: black clad # 2 (12 episodes, 2018-2019)
Keanu Lam ... fight choreographer / stunt performer / stunts (10 episodes, 2018-2019)
Tim Connolly ... stunt double: Joel Kinnaman / fight coordinator (10 episodes, 2018)
Larnell Stovall ... stunt coordinator (10 episodes, 2018)
Larry Lam ... stunt coordinator (9 episodes, 2018)
Reg Milne ... key stunt rigger (8 episodes, 2018)
Rochelle Okoye ... stunt double: Renee Elise Goldsberry / stunt double: Simone Missick (8 episodes, 2019)
Melissa R. Stubbs ... stunt coordinator (8 episodes, 2019)
Tamiko Brownlee ... utility stunts / stunt double: Dichen Lachman (7 episodes, 2018-2019)
Steve Chang ... stunt double: Trieu Tran / stunt actor / stunt double / stunt double: Eijiro Ozaki / stunt double: Mr. Leung / stunts (7 episodes, 2018-2019)
Natasha Denis ... stunt rigger (7 episodes, 2018)
Brian Ho ... stunt team / Mr. Leung / stunt performer: Yakuza Gunman #3 / stunts (7 episodes, 2018)
Nilo Ghajar ... stunt performer / stunt double: Lela Loren (6 episodes, 2018-2019)
Donavin Kuhl ... stunt performer / stunt double: Torben Liebrecht / stunt double: Matt Biedel (6 episodes, 2018-2019)
Fraser Aitcheson ... stunts / stunt performer (5 episodes, 2018-2019)
Krista Bell ... stunts / stunt performer (5 episodes, 2018-2019)
Tommy Europe ... stunt double: Anthony Mackie / stunt player (5 episodes, 2018-2019)
Danna St. Lawrence ... stunt performer / Miriam Stunt Double (5 episodes, 2018-2019)
David Will No ... pre-viz stunts / fight trainer / previz stunts / stunt performer / stunt pre-viz (5 episodes, 2018)
Naomi Frenette ... stunt double: Martha Higareda / stunt double: Martha Hirageda (4 episodes, 2018)
Cameron Hilts ... stunt double: David Milchard / stunt double: Antonio Marziale / stunts (4 episodes, 2018)
John Stoneham Jr. ... utility stunts (4 episodes, 2019)
Lloyd Cunningham ... stunt double: Micheal Adamthwaite / stunt performer / stunt player: previs (3 episodes, 2018-2019)
Carl Fortin ... Chris Conner / stunt performer (3 episodes, 2018-2019)
Andrew Chin ... stunt performer / utility stunts (3 episodes, 2018)
Christopher Di Meo ... stunts (3 episodes, 2018)
Anisha Gibbs ... stunt double: renee goldsberry / stunt double renee goldsberry (3 episodes, 2018)
Melissa Jin ... stunt double: Dichen Lachman / stunts (3 episodes, 2018)
Jason Ng ... stunt double: Will Yun Lee (3 episodes, 2018)
Adrian Persad ... stunt performer (3 episodes, 2018)
Jason William Day ... stunt performer (2 episodes, 2018-2019)
Fraser Corbett ... stunt performer (2 episodes, 2018)
Caitlin Dechelle ... stunt double: Dichen Lachman (2 episodes, 2018)
Mike Desabrais ... stunt double: Matt Biedel (2 episodes, 2018)
Zen Shane Lim ... stunt double: Byron Mann / stunt performer (2 episodes, 2018)
Emmanuel Manzanares ... fight team / stunt pre-viz (2 episodes, 2018)
Jeremy Marinas ... fight coordinator (2 episodes, 2018)
Crystal Mudry ... stunt double / stunt double: Olga Fonda / stunt double: Reileen Kawahara / stunt performer: Black clad (2 episodes, 2018)
Lori O'Connell ... stunt double: Mother Kovacs (2 episodes, 2018)
Vlad Rimburg ... stunt pre-viz / fight team / utility stunts: fight team (2 episodes, 2018)
Shota Tsuji ... stunt performer (2 episodes, 2018)
Paul Wu ... stunt performer / stunt performer: Black Clad / stunt performer: Shadow Trooper (2 episodes, 2018)
Crystal Dalman ... stunts (2 episodes, 2019)
Matt Kennedy ... stunt double: Jonathan Collard / stunt performer (2 episodes, 2019)
Mark Aaron Wagner ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Marcus Aurelio ... stunt double: Zahf Paroo (1 episode, 2018)
Clayton J. Barber ... stunt pre-viz (1 episode, 2018)
Kristina Baskett ... stunt previz (1 episode, 2018)
Jason Bell ... stunt performer (1 episode, 2018)
Jesse Blue ... stunt double: Abboud (1 episode, 2018)
Curtis Braconnier ... stunts (1 episode, 2018)
Mig Buenacruz ... stunt performer (1 episode, 2018)
Mike Ching ... stunt performer (1 episode, 2018)
Bruce Concepcion ... stunt pre-viz (1 episode, 2018)
Will Erichson ... stunts (1 episode, 2018)
Kevin Fortin ... stunts (1 episode, 2018)
Darcy Hinds ... stunt double (1 episode, 2018)
Robert Zen Humpage ... stunt performer (1 episode, 2018)
Eric Jacobus ... stunt pre-viz (1 episode, 2018)
Efka Kvaraciejus ... stunts (1 episode, 2018)
Orphée Ladouceur-Nguyen ... stunt double: Reileen Kawahara (1 episode, 2018)
Jaeson Lee ... stunt performer (1 episode, 2018)
Don Lew ... stunt performer (1 episode, 2018)
Sarah Lindsay ... stunt performer (1 episode, 2018)
Brian Lydiatt ... stunt rigger (1 episode, 2018)
Devin Marshall ... safety diver (1 episode, 2018)
Kyle Mclean ... Stunt Pre-vis (1 episode, 2018)
Matthew Mylrea ... Desoto (1 episode, 2018)
Tammy Nera ... stunt double: Hayley Law (1 episode, 2018)
Haruka Ohshima ... stunt performer (1 episode, 2018)
Johnson Phan ... stunts (1 episode, 2018)
Jerry Quill ... stunts (1 episode, 2018)
Dan Rizzuto ... stunt performer (1 episode, 2018)
Jeff Sanca ... stunts (1 episode, 2018)
Bryan Sloyer ... stunts (1 episode, 2018)
Ty Trand ... stunt rigger (1 episode, 2018)
Derick Vizcarra ... stunts: previz (1 episode, 2018)
Rhys Williams ... stunt performer (1 episode, 2018)
Emerson Wong ... stunt performer (1 episode, 2018)
PeiPei Alena Yuan ... fight trainer: dichen lachman (1 episode, 2018)
Graeme Guthrie ... stunt performer (1 episode, 2019)
Vincent Khai ... stunt performer (1 episode, 2019)
Marie Marolle ... Stunt double: Martha Higareda (1 episode, 2019)
Hugo Raymundo ... stunt actor: Latino Guy (1 episode, 2019)
Larissa Stadnichuk ... stunts (1 episode, 2019)
Hugo Steele ... stunts (1 episode, 2019)
Katie Stuart ... stunt double: Lila (1 episode, 2019)
Paul Lazenby ... stunt actor (uncredited) (2 episodes, 2018)
Brett Chan ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2018)
Rob Hayter ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2018)
Rorelee Tio ... stunts (uncredited) (1 episode, 2018)

Series Camera and Electrical Department 

Keith Brooks ... set wireman / lead setwire (18 episodes, 2018-2019)
Peter Pacula ... Best boy rigging grip / best boy rigging grip (18 episodes, 2018-2019)
Alex Reno ... rigging grip (18 episodes, 2018-2019)
Stephen Stubbs ... grip second unit day play (18 episodes, 2018-2019)
Gladys Tong ... computer/video playback supervisor (18 episodes, 2018-2019)
Aaron Haesler ... first assistant camera: 'b' camera / first assistant camera: "b" camera / a camera first assistant / first assistant camera: b camera (17 episodes, 2018-2019)
Rod Haney ... rigging grip best boy (17 episodes, 2018-2019)
Daniel Walsh ... first assistant camera "a" camera second unit / first assistant camera: "a" camera, second unit / c camera first assistant / first assistant camera: "a" camera (17 episodes, 2018-2019)
Ian Gledhill ... lighting console programmer / light console operator / best boy electrics (13 episodes, 2018-2019)
Jesse Deacon ... lighting technician (10 episodes, 2018)
Dwight Hartnett ... digital imaging technician: second unit (10 episodes, 2018)
Randy A. Jablonka ... lighting technician (10 episodes, 2018)
Adrian Mottram ... second unit lighting technician (10 episodes, 2018)
Erin Nelligan ... Console Operator / console operator (10 episodes, 2018)
Kim Olsen ... key grip (10 episodes, 2018)
Sasha Proctor ... camera operator: "b" camera/steadicam / camera operator: "a" camera/steadicam / b camera operator (10 episodes, 2018)
Robin A. Smith ... Camera Operator/Steadicam Main/2nd Unit / C Camera Operator/Steadicam (10 episodes, 2018)
Simon Smith ... key grip: second unit (10 episodes, 2018)
Jarrod Tiffin ... rigging gaffer (10 episodes, 2018)
Christopher Walsh ... grip / dolly grip (10 episodes, 2018)
Justin Giles ... lighting technician (9 episodes, 2018)
Kieran Humphries ... first assistant camera: "a" camera / a camera first assistant (9 episodes, 2018)
James M. Jackson ... chief lighting technician: second unit / assistant chief lighting technician (9 episodes, 2018)
Hugh Meikle ... generator operator (9 episodes, 2018)
Calum Smith ... lighting board operator: second unit / set wireman (9 episodes, 2018)
Connor Welsh ... dolly grip: second unit (9 episodes, 2018)
Marcus Fung ... second assistant camera (8 episodes, 2018)
Steve Holland ... set wireman (8 episodes, 2018)
Joshua Marcoux ... second assistant camera: "a" camera / a camera second assistant (8 episodes, 2018)
Teo Jara Taboada ... lighting technician (8 episodes, 2018)
Katie Yu ... still photographer (8 episodes, 2018)
Andreas Carmona ... rigging grip (8 episodes, 2019)
Christopher C. Fisher ... camera operator (8 episodes, 2019)
Michael McLellan ... key grip (8 episodes, 2019)
Daniel Pierce ... best boy rigging grip (8 episodes, 2019)
Tyler Woeste ... first assistant camera: "a" camera (8 episodes, 2019)
Robert DeVitt ... first assistant camera: "b" camera, 2nd unit (7 episodes, 2018)
Marc Nolet ... grip (7 episodes, 2018)
William Waring ... camera operator: "a" camera / a camera operator (7 episodes, 2018)
Braden Batsford ... additional first assistant camera / first assistant camera: c camera (6 episodes, 2018)
Nazim Edeer ... second assistant camera: "a" camera 2nd unit / c camera second assistant (6 episodes, 2018)
Raylene Ledgerwood ... digital utility technician / video assistant (6 episodes, 2018)
Jacob Slovak ... second assistant camera (6 episodes, 2018)
Tynan Callesen ... B dolly grip (6 episodes, 2019)
Ryan Skeete ... A Camera Operator 2nd Unit (6 episodes, 2019)
Wes Grycki ... grip / dolly grip (5 episodes, 2018)
Aaron Wik ... grip / additional grip (5 episodes, 2018)
Jeff Zwicker ... lighting technician (5 episodes, 2018)
Vincent Stander ... A 2nd assistant camera: second unit (5 episodes, 2019)
Justin Graf ... lighting technician (4 episodes, 2018-2019)
Brian Bjerkness ... Rigging Grip (4 episodes, 2018)
Luke T. Campbell ... phantom operator / phantom technician (4 episodes, 2018)
Torstein Colyer ... dolly grip: second unit / swing dolly grip: second unit (4 episodes, 2018)
Justin Forkheim ... second unit grip / grip (4 episodes, 2018)
Rob Hillstead ... lighting technician (4 episodes, 2018)
Dylan Paul ... balloon light technician (4 episodes, 2018)
Keyon Slowly ... Dolly Grip (4 episodes, 2018)
Katie Matheson ... Digital Imaging Technician 2nd Unit (4 episodes, 2019)
Marco Bossow ... camera trainee (3 episodes, 2018)
Lee Gibeau ... camera crane technician (3 episodes, 2018)
Braden Haggerty ... underwater camera operator (3 episodes, 2018)
Marty Kamron ... lighting technician (3 episodes, 2018)
Andres Nino ... dolly grip 2nd unit (3 episodes, 2018)
Joern Christian Novotny ... balloon light technician (3 episodes, 2018)
Amie Gibbins ... b camera second assistant / second assistant camera: b camera (2 episodes, 2018)
Michael Andrew Salisbury ... electrician (2 episodes, 2018)
Sven Soukup ... additional second assistant camera: day player (2 episodes, 2018)
Maxwell Sloan Yip ... rigging grip (2 episodes, 2019)
Martin Ahlgren ... director of photography second unit (1 episode, 2018)
Kevin Arone ... rigging best boy (1 episode, 2018)
Damian Azriel ... lighting technician (1 episode, 2018)
Eric Baar ... lighting technician (1 episode, 2018)
Mitch Bax ... digital imaging technician (1 episode, 2018)
Lee J. Buckley ... technodolly operator (1 episode, 2018)
Trevor Butt ... first assistant camera: "a" camera (1 episode, 2018)
Luke Cater ... de-rigger (1 episode, 2018)
James Colucci ... camera operator (1 episode, 2018)
Sean Cook ... additional second assistant / loader (1 episode, 2018)
Jack Cruikshank ... a dolly grip (1 episode, 2018)
Frank Devine ... lighting technician (1 episode, 2018)
Mike Dodd ... b dolly grip (1 episode, 2018)
Gil Forrester ... crane technician (1 episode, 2018)
Brent Gies ... rigging best boy (1 episode, 2018)
Justin Giles ... lighting technician (1 episode, 2018)
Elliott Goodier ... camera trainee (1 episode, 2018)
Steve Hamilton ... key grip (1 episode, 2018)
Daryl Hartwell ... camera operator: "a" camera (1 episode, 2018)
Simon Jori ... digital imaging technician (1 episode, 2018)
Dave Joshi ... camera: Video Coordinator (1 episode, 2018)
Dubin Kim ... best boy grip (1 episode, 2018)
Scott Kozak ... grip rigger (1 episode, 2018)
Devan Locke ... lighting technician (1 episode, 2018)
Matt Maddaloni ... cablecam operator (1 episode, 2018)
Alan McIndoe ... grip (1 episode, 2018)
Dave McIntosh ... key rigging grip (1 episode, 2018)
Joffrey Middleton-Hope ... lighting technician (1 episode, 2018)
Saubrie Mohamed ... best boy electrics (1 episode, 2018)
Brock Pennie ... camera trainee (1 episode, 2018)
Kat Ruston ... rigging electric (1 episode, 2018)
Robin Say ... best boy rigging grip (1 episode, 2018)
Keshia Smith ... digital loader (1 episode, 2018)
Shaun Stander ... digital loader (1 episode, 2018)
David Tickell ... gaffer (1 episode, 2018)
Andrew Vidinha ... second assistant camera: "a" camera (1 episode, 2018)
Justin Bergler ... 1st AC: daily (1 episode, 2019)
Steve Krasznai ... B camera/steadicam operator (1 episode, 2019)
Tyler McDougall ... movi operator (1 episode, 2019)
Brad McGregor ... camera operator: specialty camera (1 episode, 2019)
Jason J. Rodriguez ... lighting technician (1 episode, 2019)
Tony Hyland ... leadman rigging grip (uncredited) (10 episodes, 2018)
Refah Seyed Mahmoud ... digital imaging technician: day player (uncredited) (1 episode, 2019)

Series Animation Department 

Eliot Speed ... layout artist / animator (5 episodes, 2018)
Iestyn Roberts ... animator (2 episodes, 2018)
Ellen Erikson ... animator (1 episode, 2018)
Ceylan Hassan ... animator (1 episode, 2018)
Chris Hutchison ... animator (1 episode, 2018)

Series Casting Department 

Christin Park ... casting associate / extras casting / casting associate: background (10 episodes, 2018)
Sheriz Tambanillo ... casting associate / casting associate: Canada (10 episodes, 2018)
Dru Davis ... casting associate (9 episodes, 2018)
Annabel Green ... casting (8 episodes, 2019)
Beth Lipari ... casting associate (8 episodes, 2019)
Andrea Hughes ... extras casting (6 episodes, 2019)
Corinne Clark ... casting: Canada (5 episodes, 2018)
Samantha Montgomery ... extras casting: second units (5 episodes, 2018)
Jennifer Page ... casting: Canada (5 episodes, 2018)
Erica S. Bream ... original casting (4 episodes, 2018)
April Webster ... original casting (4 episodes, 2018)
Erika Valliere ... casting assistant (3 episodes, 2018)
Sandra-Ken Freeman ... extras casting (2 episodes, 2018)
Andrea Brown ... extras casting (2 episodes, 2019)
Steve Alterman ... voice casting (1 episode, 2018)
Julie Falls ... voice casting (1 episode, 2018)
Chris Redondo ... casting associate (1 episode, 2018)
Beth Ryne ... casting assistant (1 episode, 2018)
Angela Young ... casting assistant (1 episode, 2018)

Series Costume and Wardrobe Department 

Kit Pfeil ... breakdown artist (11 episodes, 2018-2019)
Tricia Boyko ... costume cutter (10 episodes, 2018)
Jaclyn Charlton ... costume set supervisor: second unit (10 episodes, 2018)
Denise Gingrich ... key costume ager/dyer/textile artist / Key Costume ager/dyer/textile artist (10 episodes, 2018)
Leana McGregor ... breakdown artist / breakdown/dyeing artist (10 episodes, 2018)
Jenn Rose ... specialty costume fabricator: for Ironhead Studios (10 episodes, 2018)
Roma Wnuk ... seamstress (10 episodes, 2018)
Grace Delahanty ... costume truck supervisor (9 episodes, 2018)
Briana Heavener ... costumer: los angeles crew (9 episodes, 2018)
Lindsey Kear ... assistant costume designer / key costumer (9 episodes, 2018)
Jessica Lythgoe-Green ... costume supervisor (9 episodes, 2018)
Corinne Mameli ... extras costume coordinator / background costume coordinator (9 episodes, 2018)
Kieu Nguyen ... costume cutter (9 episodes, 2018)
Susan O'Hara ... costume set supervisor (9 episodes, 2018)
Savino Peragine ... tailor: men / tailor (9 episodes, 2018)
Briana Scott ... costume ager/dyer/textile artist (9 episodes, 2018)
Danielle White ... prep costumer/set costumer (9 episodes, 2018)
Vanessa Zatovic ... shopper (9 episodes, 2018)
Chris Alexander ... specialty costuming: Ironhead Studio (8 episodes, 2018)
Brenda Knight ... costume cutter (8 episodes, 2018)
Paula Plachy ... assistant costume designer (8 episodes, 2018)
Kelsey Chobotar ... costume buyer (8 episodes, 2019)
Susan Davis ... Costume Coordinator (8 episodes, 2019)
Steve Holloway ... set supervisor (8 episodes, 2019)
Madeleine Mckibbon ... assistant costume designer (8 episodes, 2019)
Ivy Heather Thaide ... assistant costume designer (8 episodes, 2019)
Sanchia Wong ... truck costumer (8 episodes, 2019)
Holly McCredden ... set costumer (7 episodes, 2018)
Valerie Laven-Cooper ... key costumer los angeles (5 episodes, 2018)
Laurel Morgan ... costumer (5 episodes, 2018)
Kellie Davis ... prep costumer (4 episodes, 2018)
Samantha Stroman ... breakdown artist (4 episodes, 2018)
Phillip Boutte Jr. ... concept artist (3 episodes, 2018)
Keith Christensen ... concept artist (3 episodes, 2018)
Matea Pasaric ... prep costumer/buyer (3 episodes, 2018)
Paulette Sladinski ... costumer: los angeles crew (3 episodes, 2018)
Michael Tamayo ... set costumer (3 episodes, 2018)
Jasmine Bautista ... costume assistant: los angeles crew (1 episode, 2018)
Leslie Cairns ... sewer: short term (1 episode, 2018)
Shannon Campbell ... shopper (1 episode, 2018)
Tamsin Costello ... assistant costume designer (1 episode, 2018)
Summer Dietz ... assistant costume designer (1 episode, 2018)
Sandy Dunn ... seamstress (1 episode, 2018)
Silke Guglielmo ... costumer (1 episode, 2018)
Nancy Jones ... set costumer (1 episode, 2018)
Gloria Kim ... costume concept artist (1 episode, 2018)
Sook Hyun Kim ... seamstress (1 episode, 2018)
Julie Lepage ... prep/bg costumer (1 episode, 2018)
Kevin Norris ... costume assistant (1 episode, 2018)
Amie Payne ... costumer (1 episode, 2018)
Meghann Rogers ... background costumer (1 episode, 2018)
Lilly Sky ... stitcher (1 episode, 2018)
Shannon Tremewen ... set costumer (1 episode, 2018)
Eddie Yang ... concept artist (1 episode, 2018)
Mariela Zapata ... costumer (1 episode, 2018)
Keith Lau ... costume concept artist (1 episode, 2019)
Shelby Page ... breakdown artist (1 episode, 2019)

Series Editorial Department 

Raoul Crosby ... i/o operator / dailies (18 episodes, 2018-2019)
W. Cody Nelson ... dailies operator / senior dailies operator (17 episodes, 2018-2019)
Matt Wells ... colorist: dailies / workflow consultant: dailies (16 episodes, 2018-2019)
Jill Bogdanowicz ... final colorist (10 episodes, 2018)
Matt Gough ... post-production assistant (10 episodes, 2018)
Kevin Fairfax Harwood ... data io manager (10 episodes, 2018)
Jodi Trocchio ... assistant editor (10 episodes, 2018)
Allison Arachea ... post-production assistant / post-production coordinator (9 episodes, 2018)
Anthony Corsi ... digital colorist (9 episodes, 2018)
Kelly Wong ... assistant editor (9 episodes, 2018)
Tom Foligno ... assistant editor (8 episodes, 2018)
Glenn Garland ... additional editor (8 episodes, 2018)
Martin Hsieh ... title sequence editor: Elastic (8 episodes, 2018)
Joy Lin ... i/o operator (8 episodes, 2018)
Bill Ferwerda ... colorist (8 episodes, 2019)
Adrian Saywell ... on-line editor (8 episodes, 2019)
Aj Raymundo ... dailies operator (6 episodes, 2018)
Warren Mazutinec ... first assistant editor / assistant editor (3 episodes, 2018)
Rockie Stephens ... assistant editor (3 episodes, 2018)
Monica Daniel ... assistant editor (2 episodes, 2018)
Scott Turner ... assistant editor (2 episodes, 2018)
Mary Juric ... first assistant editor (2 episodes, 2019)
Shelley Therrien ... first assistant editor (2 episodes, 2019)
Quin Voth ... dailies operator (2 episodes, 2019)
Robert J. Busch ... on-line editor (1 episode, 2018)
Shannon Lynch ... assistant editor (1 episode, 2018)
Ryan Malone ... prep editor (1 episode, 2018)
Rowan Parker ... dailies producer: Encore Vancouver (1 episode, 2018)
Chelsea Ray ... post-production assistant (1 episode, 2018)
Tyler Ruocco ... first assistant editor (1 episode, 2018)
Jaan Spirka ... colorist: dailies (1 episode, 2018)
Andrew Thompson ... assistant editor (1 episode, 2018)
Syafiq Jaafar ... Dailies Operator (1 episode, 2019)

Series Location Management 

Rino Pace ... location manager (18 episodes, 2018-2019)
Jason Collier ... assistant location manager (9 episodes, 2018-2019)
Sean Patrick Finnan ... assistant location manager (9 episodes, 2018-2019)
Milan Elliott ... location production assistant (8 episodes, 2018)
Sarah El Bakkouri ... location production assistant (3 episodes, 2019)
Audrey Combes-Laget ... location production assistant (2 episodes, 2018)
Qwilleran Lake ... location production assistant (1 episode, 2018)

Series Music Department 

Mitch Bederman ... music editor (18 episodes, 2018-2019)
Ayana Haviv ... singer: soloist (17 episodes, 2018-2019)
Cynthia Daft-Blondelle ... assistant music coordinator (10 episodes, 2018)
Amie Doherty ... orchestrator / conductor (10 episodes, 2018)
Jordan Gagne ... composer: additional music / additional music arranger (10 episodes, 2018)
Tori Letzler ... featured vocals: main title / vocalist for opening credits (10 episodes, 2018)
Michael Perfitt ... score and mix engineer (10 episodes, 2018)
Maggie Phillips ... music supervisor (10 episodes, 2018)
Jeff Russo ... composer: theme music (10 episodes, 2018)
Tracie Turnbull ... tech assistant / music preparation (10 episodes, 2018)
Philippe Briand ... composer: trailer music (9 episodes, 2018)
Stan Jones ... music editor (9 episodes, 2018)
Mike Newport ... composer: trailer music (9 episodes, 2018)
Gabriel Saban ... composer: trailer music (9 episodes, 2018)
Laurentia Editha ... assistant to orchestrator (6 episodes, 2018)
Amit May Cohen ... additional orchestration (2 episodes, 2018)
Christine Greene Roe ... music coordinator (2 episodes, 2018)
Holly Sedillos ... vocals: soloist (2 episodes, 2018)
Cameron Drinkle ... playback director (1 episode, 2018)
Matea Prljevic ... score coordinator (1 episode, 2018)
Emily Rice ... additional orchestrator (1 episode, 2018)
Gladys Tong ... playback director (1 episode, 2018)
Perrine Virgile ... scoring assistant (1 episode, 2018)
Andrew Brady ... assistant to music supervisor (uncredited) (10 episodes, 2018)
Julian Drucker ... assistant to music supervisor (uncredited) (2 episodes, 2018)
Dain Luscombe ... composer: additional music (uncredited) (1 episode, 2018)

Series Script and Continuity Department 

Gorrman Lee ... script coordinator (10 episodes, 2018)
Amanda Alexander ... script supervisor (7 episodes, 2018)
Joecy Shepherd ... script supervisor (5 episodes, 2018-2019)
Matthew Willis ... Script Coordinator (1 episode, 2019)

Series Transportation Department 

Scott Carpenter ... transportation (10 episodes, 2018)
Paul Irvine ... transportation captain (10 episodes, 2018)
Danny Dispirito ... transportation captain: second unit (8 episodes, 2019)
Blue Angus ... transportation coordinator (1 episode, 2018)
Stevo Bedford ... driver art dept. (1 episode, 2018)
Mark Boiko ... driver (1 episode, 2018)
Brad Bowe ... driver (1 episode, 2018)
Ramon Defazio ... driver (1 episode, 2018)
Eric Derenowski ... driver (1 episode, 2018)
Dwayne Deverill ... driver (1 episode, 2018)
Brian Dick ... driver (1 episode, 2018)
John Economou ... driver (1 episode, 2018)
Jonathan Gaudreault ... driver (1 episode, 2018)
Tom Groulx ... driver (1 episode, 2018)
Dixie Halldorson ... driver (1 episode, 2018)
Dan Irwine ... driver (1 episode, 2018)
Jonathan Jakubec ... transport co-captain (1 episode, 2018)
Dale Johnson ... driver (1 episode, 2018)
Andy Jones ... driver (1 episode, 2018)
Wayne Ralph ... driver (1 episode, 2018)
Rick Rasmussen ... picture car coordinator (1 episode, 2018)
Milo Rusimovic ... driver (1 episode, 2018)
Dariusz Truszkowski ... driver (1 episode, 2018)
Derek Truszkowski ... driver (1 episode, 2018)

Series Other crew 

Dacen McAmmond ... assistant production coordinator: Canada / production team / production assistant / production staff (18 episodes, 2018-2019)
Taran Butler ... tactical weapons trainer (10 episodes, 2018)
Erika Canchola ... production legal / production legal services: Ramo Law (10 episodes, 2018)
Klaus Derendorf ... German language consultant / Spanish language consultant (10 episodes, 2018)
Sheila Erdmann ... makeup fx office assistant / production assistant (10 episodes, 2018)
Kyle Gauthier ... set wireman (10 episodes, 2018)
Richard Graham ... clearance coordinator/producer asst. to john g. lenic (10 episodes, 2018)
Devin Gunenc ... second assistant production coordinator (10 episodes, 2018)
Alexandra E Hartman ... assistant to laeta kalogridis / Assistant to Laeta Kalogridis / assistant to Laeta Kalogridis (10 episodes, 2018)
Krista Huppert ... assistant accountant (10 episodes, 2018)
Melissa B. Kyle ... Assistant to James Middleton / assistant to James Middleton / \Assistant to James Middleton (10 episodes, 2018)
Eric W. Phillips ... writer' p.a. / writers production assistant / writers prodution assistant / writers assistant / production assistant (10 episodes, 2018)
Dylan Pittman ... production assistant (10 episodes, 2018)
Andrea Rana ... accounting clerk (10 episodes, 2018)
Evan Scott Russell ... production assistant (10 episodes, 2018)
Benjamin Schaan ... Assistant to Laeta Kalogridis / assistant to Laeta Kalogridis (10 episodes, 2018)
Jon Sperry ... dialect coach (10 episodes, 2018)
Amelia Swedeen ... assistant to steve blackman / Assistant to Steve Blackman (10 episodes, 2018)
Claire Walden ... assistant to executive producer: Steve Blackman / Assistant to executive producer-Steve Blackman / assistant to Steve Blackman (10 episodes, 2018)
Karen Bergen ... production accountant (9 episodes, 2018)
Josephine Cheung ... production assistant (9 episodes, 2018)
Cameron Drinkle ... motion picture video coordinator (9 episodes, 2018)
Dylan Jenkinson ... assistant production coordinator / first assistant production coordinator (9 episodes, 2018)
Mary Trier ... production legal (9 episodes, 2018)
Bonnie Zipursky ... assistant: Joel Kinnaman (9 episodes, 2018)
Corine Buffel ... production coordinator (8 episodes, 2018)
Christopher J. Green ... assistant accountant (8 episodes, 2018)
Arlina Rodriguez ... stand-in/photo double: Martha Higareda / photo double: Martha Higareda (8 episodes, 2018)
Matthew Ariail ... Production Executive / production executive (8 episodes, 2019)
Kate Buckman ... payroll assistant accountant (8 episodes, 2019)
Jerome Butler ... dialect coach: Torben Liebrecht (8 episodes, 2019)
Cathleen Girdner ... Clearances (8 episodes, 2019)
Jess Havisto ... bts/epk producer (8 episodes, 2019)
Charles Joseph Mitchell ... assistant to executive producer (8 episodes, 2019)
Jordan J. Rivera ... Office Production Assistant (8 episodes, 2019)
Daniel Crow ... assistant to prepping director / assistant to Steve Blackman / pre-production assistant (7 episodes, 2018)
Derek Carlson ... production assistant (6 episodes, 2018)
Liam Collinson ... Production Assistant (6 episodes, 2018)
Benoit Fiset ... language consultant (5 episodes, 2018)
Adam Kleaman ... 2nd unit van driver (3 episodes, 2018)
Yaroslav Poverlo ... Russian Dialect Coach (3 episodes, 2018)
Ann Wu-Lai Parry ... stand-in (3 episodes, 2019)
Caity Hardy ... office production assistant / production assistant (2 episodes, 2018)
Doug Abrahams ... dialect coach (1 episode, 2018)
Tony Alcantar ... dialect coach: on set (1 episode, 2018)
Caroline Alderson ... Director's Assistant (1 episode, 2018)
Jean Aman ... assistant catering chef (1 episode, 2018)
Allison Arachea ... production assistant (1 episode, 2018)
Samm Barnes ... craft service / first aid (1 episode, 2018)
Bettina Baumann ... accounting clerk (1 episode, 2018)
Morris Chapdelaine ... assistant to producer (1 episode, 2018)
Chris Crawford ... production assistant (1 episode, 2018)
Sam Curtis ... production assistant (1 episode, 2018)
Jacqueline Dallamore ... first assistant accountant (1 episode, 2018)
Aria DeMaris ... dialect coach (1 episode, 2018)
Elyse Dinh ... additional adr performer: voice (1 episode, 2018)
Ted Emerson ... first assistant production coordinator (1 episode, 2018)
Katherine Gillespie ... assistant to N. Hurran (1 episode, 2018)
Kerry Goulding ... assistant accountant (1 episode, 2018)
Hailey Hermida ... adr voices (1 episode, 2018)
Jeffrey Hewitt ... broadcast producer: Encore (1 episode, 2018)
Chelsea Hope ... production assistant (1 episode, 2018)
Ed Huber ... accounting payroll clerk (1 episode, 2018)
Brenda Huggins ... craft service assistant / first aid assistant (1 episode, 2018)
Amy Jaeggle ... payroll clerk (1 episode, 2018)
Mak Konwick ... production assistant (1 episode, 2018)
Katy Lew ... assistant accountant (1 episode, 2018)
Maggie Li ... assistant accountant (1 episode, 2018)
Shaun Magee ... Water safety (1 episode, 2018)
Daryl McKenzie ... accountant: wrap (1 episode, 2018)
Patrick J Miller ... armourer (1 episode, 2018)
Ryan Moriarty ... adr loop group (1 episode, 2018)
Harley Paradis ... payroll clerk (1 episode, 2018)
Rob Piercy ... production assistant (1 episode, 2018)
Paul Plancich ... labourer/first aid (1 episode, 2018)
Wayne Price ... production assistant (1 episode, 2018)
William Prokopy ... production assistant (1 episode, 2018)
Christine Reyes ... assistant catering chef (1 episode, 2018)
Gabriela Rosas ... assistant catering chef (1 episode, 2018)
Lisa Rowson ... assistant catering chef (1 episode, 2018)
Talia Schieber ... second assistant production coordinator (1 episode, 2018)
Lynda Schmit ... studio teacher (1 episode, 2018)
Sumit Sura ... production assistant (1 episode, 2018)
Dave Taylor ... assistant accountant: second unit (1 episode, 2018)
Ann Troyer ... catering chef (1 episode, 2018)
Kelli Turner ... paramedic (1 episode, 2018)
Brenda Wong ... production assistant (1 episode, 2018)
Kelly Woodall ... assistant to James Middleton (1 episode, 2018)
Britta Zeimer ... German dialect coach: on set (1 episode, 2018)
Isa Hosein ... bg facs (1 episode, 2019)
Daniel Luff ... production assistant (1 episode, 2019)
Andre Ike ... safety officer (uncredited) (2 episodes, 2019)
Peter Brown ... stand-in (uncredited) (1 episode, 2018)
Rob Fournier ... armourer (uncredited) (1 episode, 2018)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed