Edit
Marco Polo (TV Series 2014–2016) Poster

(2014–2016)

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Daniel Minahan ... (4 episodes, 2014-2016)
David Petrarca ... (4 episodes, 2014-2016)
Alik Sakharov ... (4 episodes, 2014-2016)
John Maybury ... (2 episodes, 2014)
Joachim Rønning ... (2 episodes, 2014)
Espen Sandberg ... (2 episodes, 2014)
Jon Amiel ... (2 episodes, 2016)
James McTeigue ... (2 episodes, 2016)

Series Writing Credits  

John Fusco ... (created by) (20 episodes, 2014-2016)
Yipeng Ben Lu ... (20 episodes, 2014-2016)
Matthew White ... (10 episodes, 2016)
Noelle Valdivia ... (8 episodes, 2016)
Patrick Macmanus ... (5 episodes, 2014-2016)
Elizabeth Sarnoff ... (3 episodes, 2016)
Michael S. Chernuchin ... (2 episodes, 2014)
Brett Conrad ... (2 episodes, 2014)
Kate Barnow ... (2 episodes, 2016)
Dave Erickson ... (1 episode, 2014)
Bruce Marshall Romans ... (1 episode, 2016)

Series Cast  

Lorenzo Richelmy ...  Marco Polo 20 episodes, 2014-2016
Benedict Wong ...  Kublai Khan 20 episodes, 2014-2016
Joan Chen ...  Empress Chabi 20 episodes, 2014-2016
Remy Hii ...  Prince Jingim 20 episodes, 2014-2016
Zhu Zhu ...  Kokachin 20 episodes, 2014-2016
Mahesh Jadu ...  Ahmad 20 episodes, 2014-2016
Uli Latukefu ...  Byamba 20 episodes, 2014-2016
Olivia Cheng ...  Mei Lin 19 episodes, 2014-2016
Tom Wu ...  Hundred Eyes 18 episodes, 2014-2016
Claudia Kim ...  Khutulun 16 episodes, 2014-2016
Rick Yune ...  Kaidu 15 episodes, 2014-2016
Chin Han ...  Jia Sidao 11 episodes, 2014-2016
Stanislav Satko Stanislav Satko ...  Armed Escort #2 10 episodes, 2014
Amr Waked ...  Yusuf 9 episodes, 2014
Pierfrancesco Favino ...  Niccolò Polo 9 episodes, 2014-2016
Kheng Hua Tan ...  Empress Dowager 8 episodes, 2014
Leonard Wu ...  Orus 8 episodes, 2016
Lawrence Makoare ...  Za Bing 8 episodes, 2014
Max Kellady Max Kellady ...  Boy Emperor 8 episodes, 2014-2016
Ron Yuan ...  Nayan 7 episodes, 2016
Jacqueline Chan 7 episodes, 2016
Michelle Yeoh ...  Lotus 7 episodes, 2016
Patrick Teoh Patrick Teoh 7 episodes, 2014
Chloe Luthi Chloe Luthi 7 episodes, 2014
Shu An Oon ...  Jing Fei 6 episodes, 2014
Esther Low ...  Blue Princess 6 episodes, 2014-2016
Daniel Tuiara Daniel Tuiara ...  Sukh 6 episodes, 2016
Chris Pang ...  Arban 5 episodes, 2016
Jaime Chew ...  Ling Ling 5 episodes, 2016
Vanessa Vanderstraaten ...  Sorga 5 episodes, 2014
Nicholas Bloodworth Nicholas Bloodworth ...  Tulga 5 episodes, 2014
Byambadorj Altanhuyag Byambadorj Altanhuyag ...  General Qaban / ... 5 episodes, 2014-2016
Corrado Invernizzi ...  Maffeo Polo 4 episodes, 2014
Thomas Chaanhing ...  Gerel 3 episodes, 2016
Kar Hoong Thor Kar Hoong Thor ...  Astrologer 3 episodes, 2014
Jason Chong ...  Kasar 3 episodes, 2016
Tosh Zhang Tosh Zhang ...  Bai 3 episodes, 2016
Ray Tan Seok Yuan Ray Tan Seok Yuan ...  Court Eunuch 3 episodes, 2014
Amarsaikhan Baljinnyam ...  Ariq Böke 2 episodes, 2014
Bayarsaikhan Baljinnyam Bayarsaikhan Baljinnyam ...  Bariyachi 2 episodes, 2016
Ramli Hassan Ramli Hassan 2 episodes, 2014
Aaron Jackson Aaron Jackson ...  Maximus Dutti 2 episodes, 2016
Alex Koh Alex Koh 2 episodes, 2014
Collin Chou 2 episodes, 2014
Brendon Kuah Brendon Kuah ...  Imperial Guard 2 episodes, 2014-2016
Brian Ho ...  New Stable Hand 2 episodes, 2014-2016
Laura Prats ...  Shoreh 2 episodes, 2016
Woon Young Park ...  Nima 2 episodes, 2014
Sofi Jikan Sofi Jikan 2 episodes, 2014
Leifennie ...  ChangYang / ... 2 episodes, 2014
Togo Igawa ...  Chulun 2 episodes, 2016
Gabriel Byrne ...  Pope Gregory X 1 episode, 2016
Mike Batayeh Mike Batayeh ...  Sanga 1 episode, 2014
Darwin Shaw ...  Sabbah 1 episode, 2014
Karishma Ahluwalia ...  Oksana 1 episode, 2016
Teik Leong Lim Teik Leong Lim 1 episode, 2014
Mano Maniam Mano Maniam ...  Hassan-i Sabbah / ... 1 episode, 2014
Laura Morante ...  Marco's Aunt 1 episode, 2014
Nicholas Cheah Nicholas Cheah ...  Skinny Crane 1 episode, 2016
Pearlly Chua Pearlly Chua ...  Orqina 1 episode, 2016
Géza Kovács Géza Kovács ...  Crusader 1 1 episode, 2016
Lim Choy Wan Lim Choy Wan ...  Bolormaa's Mother 1 episode, 2016
Hanz Medina Hanz Medina 1 episode, 2014
Megat Sharizal Megat Sharizal 1 episode, 2014
Aljin Abella ...  Phags Pa 1 episode, 2016
Ludi Lin ...  Batbayer 1 episode, 2016
Gen Seto ...  Old Orlak 1 episode, 2016
Tserenbold Tsegmid Tserenbold Tsegmid ...  Chinggis 1 episode, 2016
Tolepbergen Baisakalov Tolepbergen Baisakalov 1 episode, 2014
Debbie Lee Lodge Debbie Lee Lodge 1 episode, 2014
Chuluunbaatar Batchuluun Chuluunbaatar Batchuluun ...  Ganzorig 1 episode, 2016
Bayra Bela ...  Bolormaa 1 episode, 2016
Erkhembayar Tsogtbayar Erkhembayar Tsogtbayar ...  Young Kublai 1 episode, 2016
Eden Ang 1 episode, 2014
Jeremiah Isaac Jeremiah Isaac 1 episode, 2014
Seow Teng Leen Seow Teng Leen 1 episode, 2014
Kitty Geok Ping See Kitty Geok Ping See 1 episode, 2014
Connor Chew Connor Chew ...  Young Kaidu 1 episode, 2016
Kincso Norah Petho ...  Cathedral Nun 1 episode, 2016
Dennis Yeap Dennis Yeap ...  Messenger 1 episode, 2016
Zhandos Aibassov Zhandos Aibassov 1 episode, 2014
Aidos Bektemir Aidos Bektemir 1 episode, 2014
Aidos Bektemirov Aidos Bektemirov 1 episode, 2014
Gerald Chew ...  Governor of Wuji 1 episode, 2016
Milica Stankovic Milica Stankovic ...  Pretty Venetian Woman 1 episode, 2016
Margi Antonio Margi Antonio 1 episode, 2014
Fish Chaar Fish Chaar ...  Lead Song Ambassador 1 episode, 2014
Simon Ho Simon Ho 1 episode, 2014
Tara Lucia Prades Tara Lucia Prades ...  Xiu 1 episode, 2014
Raphael Yee Raphael Yee 1 episode, 2014
Gäbor Atlasz Gäbor Atlasz ...  Cripple Number 2 1 episode, 2016
Billie Chong Billie Chong ...  Servant 1 episode, 2016
Tan Meng Kheng Tan Meng Kheng ...  Cart Driver 1 episode, 2016
Min Kim Min Kim ...  Song Insurgent 1 episode, 2016
Jerrica Lai Jerrica Lai 1 episode, 2014
Jaime Teoh Jia Qi Jaime Teoh Jia Qi 1 episode, 2014
Kin Wah Chew Kin Wah Chew ...  Song Loyalist 1 1 episode, 2016
Akiko Hitomi Akiko Hitomi ...  Young Shakana 1 episode, 2016
Masa Yamaguchi ...  Keshig Knight 1 episode, 2016
Ozzie Yue Ozzie Yue ...  Elderly Chieftan 1 episode, 2016
Daulet Abdygaporov Daulet Abdygaporov 1 episode, 2014
Olivia Shyan ...  Shu 1 episode, 2014
Olzhas Togymbet Olzhas Togymbet 1 episode, 2014
Derrick Ee Derrick Ee ...  Chinese Man 1 episode, 2016
Esther Goh Esther Goh ...  Hulan 1 episode, 2016
Charlie Ruedpokanon ...  Song Loyalist 2 1 episode, 2016
Leeroy Lo Leeroy Lo 1 episode, 2014
Richard Sharkey 1 episode, 2014
Hon Ping Tang Hon Ping Tang 1 episode, 2014
Mikael Teo Mikael Teo 1 episode, 2014
Lanh Phong Giang Lanh Phong Giang ...  Way Station Scout 1 episode, 2016
Josh Han ...  Brooding Militant 1 episode, 2016
Cha-Lee Yoon ...  Scout Soldier 1 episode, 2016
Picasso Tan Yeow Kuan Picasso Tan Yeow Kuan 1 episode, 2014
Bryant Low Bryant Low 1 episode, 2014
Sanjar Madi 1 episode, 2014
Murat Mukashev Murat Mukashev 1 episode, 2014
Jenson Cheng ...  Nomu 1 episode, 2016
Nick Dong-Sik ...  Bloodied Abbot 1 episode, 2016
Paul W. He ...  Mongol Soldier 1 episode, 2016
Glenn Chow Glenn Chow 1 episode, 2014
Gordon Choy Gordon Choy 1 episode, 2014
Lily Siew Lin Ong Lily Siew Lin Ong 1 episode, 2014
Takako Akashi Takako Akashi ...  Old Mongol Woman 1 episode, 2016
Chan Griffin Chan Griffin ...  Drunk Mongol Cousin 1 episode, 2016
Dinmukhamet Akhimov Dinmukhamet Akhimov 1 episode, 2014
Yien Chow Choy Yien Chow Choy 1 episode, 2014
Crispian Chan ...  Top Knotted Patron 1 episode, 2016
Zhaidarbek Kunguzhinov Zhaidarbek Kunguzhinov 1 episode, 2014
Nick Ong Nick Ong 1 episode, 2014
Mike Ching ...  NomuChinese Boatman 1 episode, 2016
Iski Senna Iski Senna 1 episode, 2014
Muhd Zaki Zakwan Muhd Zaki Zakwan 1 episode, 2014
Louis Liu Liang Louis Liu Liang 1 episode, 2014
Vicky Luminiq Vicky Luminiq 1 episode, 2014
Webster Toh Yang Webster Toh Yang 1 episode, 2014
Hai Ning Zhuang Hai Ning Zhuang 1 episode, 2014
Ng Yip Heng Ng Yip Heng 1 episode, 2014
Nicholas Ng Nicholas Ng 1 episode, 2014
Yong Phew Kheng Yong Phew Kheng 1 episode, 2014
Gunner Glenn Peter Gunner Glenn Peter 1 episode, 2014
Yerden Telemisov Yerden Telemisov ...  Monster Wrestler 1 episode, 2014
Tsogbaatar Batzorig Tsogbaatar Batzorig ...  Arban General 1 episode, 2016
Phong Giang ...  Way Station Scout 1 episode, 2016
Tsogtsaikan Narantsogt Tsogtsaikan Narantsogt ...  Khaidu General 1 episode, 2016
Milica Stankovic Milica Stankovic ...  Pretty Venetian Woman 1 episode, 2016
Andrew Ng ...  Baron (uncredited) 1 episode, 2014
Jon Komp Shin ... (uncredited) 1 episode, 2014
Joel Adrian ...  Crusader (uncredited) 1 episode, 2016
Paul Philip Clark ...  Crusader (uncredited) 1 episode, 2016
Kevin Lee ...  Crusader (uncredited) 1 episode, 2016
Fredrik Yderström ...  Crusader (uncredited) 1 episode, 2016

Series Produced by 

Daniel Minahan ... executive producer (20 episodes, 2014-2016)
Richard Sharkey ... producer (20 episodes, 2014-2016)
Sean Guest ... associate producer (19 episodes, 2014-2016)
Patrick Macmanus ... co-executive producer / executive producer (19 episodes, 2014-2016)
Tim Coddington ... co-producer / line producer (11 episodes, 2014-2016)
Brett Conrad ... producer (10 episodes, 2014)
Dave Erickson ... executive producer (10 episodes, 2014)
Robyn-Alain Feldman ... co-producer (10 episodes, 2014)
Peter Friedlander ... executive producer (10 episodes, 2014)
Akhat Ibraev ... line producer: Kazakhstan (10 episodes, 2014)
Alexandra Canosa ... associate producer (10 episodes, 2016)
Russ Hammonds ... associate producer (10 episodes, 2016)
Ashley Michel Hoban ... associate producer (10 episodes, 2016)
Bruce Marshall Romans ... producer (10 episodes, 2016)
Elizabeth Sarnoff ... executive producer (10 episodes, 2016)
Guy Tannahill ... line producer (10 episodes, 2016)
Michael Heard ... line producer: Kazakhstan (8 episodes, 2014)
John Fusco ... executive producer (1 episode, 2014)
Tom Prince ... producer (1 episode, 2014)
Joachim Rønning ... executive producer (1 episode, 2014)
Espen Sandberg ... executive producer (1 episode, 2014)
Ben Silverman ... executive producer (unknown episodes)
Bob Weinstein ... executive producer (unknown episodes)
Harvey Weinstein ... executive producer (unknown episodes)

Series Music by 

Eric V. Hachikian ... (20 episodes, 2014-2016)
Peter Nashel ... (20 episodes, 2014-2016)

Series Cinematography by 

Vanja Cernjul ... (8 episodes, 2014-2016)
Romain Lacourbas ... (8 episodes, 2014-2016)
Xavier Grobet ... (2 episodes, 2014)
Gavin Struthers ... (2 episodes, 2016)

Series Film Editing by 

Michael Berenbaum ... (4 episodes, 2014-2016)
Malcolm Jamieson ... (4 episodes, 2014-2016)
Erica Freed Marker ... (3 episodes, 2014-2016)
William Henry ... (2 episodes, 2016)
Andy Keir ... (2 episodes, 2016)
Allyson C. Johnson ... (1 episode, 2014)
Elizabeth Kling ... (1 episode, 2014)
Martin Nicholson ... (1 episode, 2014)
Barbara Tulliver ... (1 episode, 2014)

Series Casting By 

Jessica Lewis ... (20 episodes, 2014-2016)
Milica Stankovic ... (10 episodes, 2016)
Elaine Grainger ... (4 episodes, 2016)
PoPing AuYeung ... (1 episode, 2014)
Nina Gold ... (1 episode, 2014)
Marc Hirschfeld ... (1 episode, 2014)
Christine King ... (1 episode, 2014)
Miranda Rivers ... (1 episode, 2016)

Series Production Design by 

Lilly Kilvert ... (10 episodes, 2014)

Series Art Direction by 

David Ingram ... (20 episodes, 2014-2016)
Gary Mackay ... supervising art director (20 episodes, 2014-2016)
Greg Allison ... (10 episodes, 2014)
Sherrie Dai ... (10 episodes, 2014)
Leslie Ewe ... (10 episodes, 2016)
Géza Kerti ... (10 episodes, 2016)
Tibor Lázár ... (10 episodes, 2016)
Susanna Codognato ... (1 episode, 2014)

Series Set Decoration by 

Zoltán Horváth ... (10 episodes, 2014)
Christian Petersen ... (10 episodes, 2014)
Helen Britten ... (10 episodes, 2016)

Series Costume Design by 

Jo Korer ... (20 episodes, 2014-2016)
Tim Yip ... (10 episodes, 2014)

Series Makeup Department 

Fieza ... makeup artist / crowd hair & makeup artist / crowd hair stylist / crowd makeup artist (20 episodes, 2014-2016)
Jonathan Ho ... makeup artist (20 episodes, 2014-2016)
Irina Strukova ... makeup supervisor / makeup & hair artist / hair artist / makeup artist (20 episodes, 2014-2016)
Deb Watson ... hair stylist / make up and hair supervisor / hair supervisor / makeup supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Yen Yap ... makeup artist (20 episodes, 2014-2016)
Martina Byrne ... makeup artist (10 episodes, 2014)
Jason Cheong ... hair stylist (10 episodes, 2014)
Paul Engelen ... makeup designer (10 episodes, 2014)
Melissa Lackersteen ... makeup artist (10 episodes, 2014)
Daniel Lawson Johnston ... makeup artist (10 episodes, 2014)
Claire Rutledge ... hair stylist (10 episodes, 2014)
Erzsébet Balogh ... makeup artist (10 episodes, 2016)
Alma Bialas ... make up artist & hair / hair stylist / make up artist / makeup artist (10 episodes, 2016)
Kyra Klucsarits ... assistant hair stylist: crowd (10 episodes, 2016)
Zsuzsanna Kurucz ... make-up and hair department coordinator hu / hair department coordinator: Hungary / makeup department coordinator: Hungary (10 episodes, 2016)
Heike Merker ... key hair stylist / key makeup artist (10 episodes, 2016)
Szabolcs Papp ... make up & hair artist / hair artist / makeup artist (10 episodes, 2016)
Daniel Parker ... makeup designer (10 episodes, 2016)
Heather Pitchford ... hair & makeup artist: malaysia / makeup artist: Malaysia / hair artist: Malaysia / hair stylist: Malaysia (10 episodes, 2016)
Athina Sapanidis ... make-up & prosthetics assistant / prosthetics assistant / makeup artist / makeup assistant (10 episodes, 2016)
Daniela Skala ... hair & makeup artist: Hungary / makeup artist: Hungary / hair artist: Hungary / hair stylist: Hungary (10 episodes, 2016)
Mahmood Sukhairi ... makeup department coordinator, Malaysia (10 episodes, 2016)
Mónika Tóth ... daily hairdresser (10 episodes, 2016)
Noémi Varró ... assistant hair stylist (10 episodes, 2016)
Paul Pattison ... hair designer / hair designs creator (9 episodes, 2014)
Natasha Lees ... hair stylist (8 episodes, 2014)
Réka Maróti ... additional makeup artist (6 episodes, 2016)
Judit Hornyák ... hair artist / make up & hair artist / makeup artist (4 episodes, 2016)
Lynn Jackett ... hair & make up / makeup artist / hair artist / hair stylist (4 episodes, 2016)
Lydia De Martin ... hair stylist: italian unit (1 episode, 2014)
Jenny Kon ... makeup artist: background (1 episode, 2014)
Consuelo Vitturi ... key hair stylist: Italian Unit (1 episode, 2014)
Yasmine Sek ... crowd hair & make up artist (uncredited) (20 episodes, 2014-2016)
Sarah Weatherburn ... facial hair maker (uncredited) (10 episodes, 2014)

Series Production Management 

Tom Prince ... executive in charge of production (20 episodes, 2014-2016)
Ravi Dube ... unit manager (15 episodes, 2014-2016)
Tim Coddington ... unit production manager (10 episodes, 2014)
Stephen A. Marinaccio II ... unit production manager (10 episodes, 2014)
Ginger Marley ... post-production supervisor (10 episodes, 2014)
Don Ng ... unit manager (10 episodes, 2014)
Aaron Shershow ... production manager (10 episodes, 2014)
Pongpan Yiangkonthai ... production assistant (10 episodes, 2014)
Gergö Balika ... head of production: Mid Atlantic Films (10 episodes, 2016)
Sándor Balla ... assistant to UPM/equipment coordinator (10 episodes, 2016)
Bea Batisz ... assistant production manager (10 episodes, 2016)
Jelena Blazic ... production manager (10 episodes, 2016)
Tamás Gál ... additional production manager (10 episodes, 2016)
Peter Seres ... production manager (10 episodes, 2016)
Gian Paolo Varani ... unit production manager (10 episodes, 2016)
Tamás Noveczky ... location assistant: hungary / location assistant: Hungary (9 episodes, 2016)
Daniel Dallos ... unit manager: hungary / unit manager: Hungary (8 episodes, 2016)
Stefano Dalla Lana ... unit production manager (1 episode, 2014)
János Cserven ... production supervisor (1 episode, 2016)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Natalya Gordeyeva ... assistant director (20 episodes, 2014-2016)
Krystle Lim ... third assistant director (12 episodes, 2014-2016)
Eszter Farkas ... cast production assistant (10 episodes, 2016)
Beáta Neszmélyi ... crowd second assistant director (10 episodes, 2016)
András Szûcs ... second second assistant director (10 episodes, 2016)
Hajnalka Vajay ... assistant to 1st ad / sean guest (10 episodes, 2016)
Joshua Watkins ... on-set second assistant director / second assistant director (10 episodes, 2016)
Vanluke Watson ... second second assistant director (10 episodes, 2016)
Sean Guest ... first assistant director (8 episodes, 2014-2016)
James Andrew Haven ... second assistant director (8 episodes, 2014-2016)
Elsa Payen ... additional second assistant director / second assistant director (8 episodes, 2014-2016)
Janice Ho ... additional first assistant director (5 episodes, 2014)
Betty Fotofili ... second assistant director (4 episodes, 2014)
Pikky Lim ... additional second assistant director (4 episodes, 2014)
Barrie McCulloch ... first assistant director (4 episodes, 2014)
Milana Milunovic ... second second assistant director (4 episodes, 2016)
Brett Chan ... second unit director (3 episodes, 2016)
Terry Bamber ... assisting first assistant director (2 episodes, 2014)
Teuila Field ... second assistant director (2 episodes, 2014)
Mohammed-Karim Shehabi ... assistant director intern (2 episodes, 2014)
Liz Tan ... first assistant director (2 episodes, 2014)
Edd Bennetto ... first assistant director (2 episodes, 2016)
Zsolt Szabo ... third assistant director (2 episodes, 2016)
Chris Forster ... second unit director (1 episode, 2014)

Series Art Department 

Jun Hua Du ... buyer (20 episodes, 2014-2016)
Colin Elms ... leadman / senior dresser (20 episodes, 2014-2016)
Leila Louise Fitton ... lead plaster hand (20 episodes, 2014-2016)
Matthew Handscomb ... greens foreman / greens leading hand (20 episodes, 2014-2016)
Wade Hannett ... scenic chargehand (20 episodes, 2014-2016)
Michael McNally ... Props/Set Decoration Storeman / props storeman / assistant storeman / props / set decoration storeman (20 episodes, 2014-2016)
Neil McNally ... props storeman / supervising props/set decoration storeman / set decoration storeman / storeman / supervising props (20 episodes, 2014-2016)
Ross Perkin ... set designer (20 episodes, 2014-2016)
Lauren Richards ... assistant set decorator (20 episodes, 2014-2016)
Paul Stewart ... property master / prop master (20 episodes, 2014-2016)
Helen Strevens ... set designer (20 episodes, 2014-2016)
Stephanie Waldron ... key greensman (20 episodes, 2014-2016)
Darren Lyttle ... assistant property master / assistant prop master (19 episodes, 2014-2016)
Troy Hannett ... scenic chargehand / lead hand scenic artist (18 episodes, 2014-2016)
Ery Taff ... Armoury Storeman / standby props assistant / standby assistant (17 episodes, 2014-2016)
Ricardo Contreras ... storyboard artist (16 episodes, 2014-2016)
Sarah Dunn ... graphic designer (15 episodes, 2014-2016)
Mary Buri ... standby art director (12 episodes, 2014-2016)
Peter Várdai ... set dresser / concept artist (12 episodes, 2014-2016)
Michael White ... greens foreman (11 episodes, 2014-2016)
Ghosne Aoun ... soft furnishings assistant / senior drape assistant (10 episodes, 2014)
Tanya Bidois ... construction coordinator (10 episodes, 2014)
Brett Blenkin ... construction foreman (10 episodes, 2014)
Genevieve Blewitt ... hod soft furnishings / drape master (10 episodes, 2014)
Laszlo Boroczki ... daily swing (10 episodes, 2014)
Mandy Bradford ... rigging foreman (10 episodes, 2014)
Kevin Fraser ... props painter / prop painter (10 episodes, 2014)
Simon Gill ... set dresser (10 episodes, 2014)
Etienne Harris ... set finisher (10 episodes, 2014)
Gyongyi Horvath ... set dec pa (10 episodes, 2014)
Simon Lowe ... Greens Foreman (10 episodes, 2014)
Csaba Mitku ... leadman (10 episodes, 2014)
Thomas Nahm ... construction coordinator (10 episodes, 2014)
John Pickering ... construction supervisor (10 episodes, 2014)
Hamish Raven ... leadman (10 episodes, 2014)
Mark Stephen ... set designer (10 episodes, 2014)
Qi Tang ... draftsperson (10 episodes, 2014)
Gabor Toth ... assistant set decorator (10 episodes, 2014)
Filippo Valsecchi ... lead concept designer (10 episodes, 2014)
Rose Worley ... set dresser (10 episodes, 2014)
Haraszti Balazs ... drapery (10 episodes, 2016)
Liam Beck ... set decoration concept artist (10 episodes, 2016)
Jarl Benzon ... greensperson (10 episodes, 2016)
Ng Yoong Seng Bryan ... set dresser buyer (10 episodes, 2016)
Rachael Cooper ... art department coordinator (10 episodes, 2016)
Borbála Debreczeni ... draughtsperson (10 episodes, 2016)
Andrea Doyle ... buyer (10 episodes, 2016)
Norbert Alte Fieszl ... swing gang (10 episodes, 2016)
Viktor Honti ... on-set dresser (10 episodes, 2016)
Attila Illés ... concept artist / furniture designer (10 episodes, 2016)
Glen Jenkins ... construction workshop manager (10 episodes, 2016)
Glen W. Johnson ... senior buyer dresser (10 episodes, 2016)
Gergely Kajdi ... greens stand-by (10 episodes, 2016)
Gabor Kauders ... lead man (10 episodes, 2016)
Edvin Killinger ... greensman (10 episodes, 2016)
Zoltán Kohut ... standby armourer/leatherworker (10 episodes, 2016)
Boglárka Kovács ... props (10 episodes, 2016)
Dávid Liptay ... props buyer (10 episodes, 2016)
András Maracskó ... standby props (10 episodes, 2016)
Zsolt Marton ... concept artist/designer / graphic designer (10 episodes, 2016)
Campbell Mitchell ... stand-by props / lead standby prop / standby props / lead stand-by props (10 episodes, 2016)
Attila Molnar ... greensman (10 episodes, 2016)
Ethan Montgomery-Williams ... senior set finisher (10 episodes, 2016)
Annamária Orosz ... stand-by art director: second unit / stand-by art-director: second unit (10 episodes, 2016)
Teddy Setiawan ... design assistant (10 episodes, 2016)
Levente Sulyok ... draftsperson (10 episodes, 2016)
Andras Pal Szabo ... assistant set decorator (10 episodes, 2016)
Zoltán Sárdi ... assistant art director (10 episodes, 2016)
Lauren Wild ... construction coordinator (10 episodes, 2016)
Lipcsei Zoltán ... painter (10 episodes, 2016)
Éva Zöld ... set dec/props coordinator (10 episodes, 2016)
Leslie Ewe ... assistant art director (9 episodes, 2014)
Kat Stephens ... art department coordinator (8 episodes, 2014)
Torma Zoltán ... propmaker: Arcadia crew (8 episodes, 2016)
Adam Moorhead ... art department assistant (7 episodes, 2014)
Duman Nursilinov ... standby props assistant (7 episodes, 2014)
Mohammad Fazlee Kimran ... standby props assistant (6 episodes, 2014)
David Kolff ... leadman (6 episodes, 2014)
Angeline Loo ... set dresser/buyer (6 episodes, 2014)
Ediph Taff ... standby weaponry assistant (6 episodes, 2014)
Sofee Wahit ... standby weaponry assistant (6 episodes, 2014)
Ahmad Zamree ... standby props assistant (6 episodes, 2014)
Máté Megyesi ... stand-by props:stby props (5 episodes, 2014)
Tim Domett ... standby weapons assistant (4 episodes, 2014)
Timea Antal ... art department coordinator / art department coordinator: (4 episodes, 2016)
Linda Bándi ... art department assistant / model maker (4 episodes, 2016)
József Kiss ... construction manager (4 episodes, 2016)
Szilvia Szisza Toth ... set decoration buyer/on set dresser / on set dresser / set decoration buyer (4 episodes, 2016)
Davide Ferrarese ... set dresser (2 episodes, 2014)
Farah Salah ... set dress intern (2 episodes, 2014)
Gergely Dömölki ... supervising prop maker: Arcadia crew (2 episodes, 2016)
Tamas Gelei ... prop maker: Arcadia crew (2 episodes, 2016)
Anna Gyuricskó ... chinese language consultant (2 episodes, 2016)
Istvan Muranyi ... prop maker: Arcadia crew (2 episodes, 2016)
Balazs Pelcz ... sculptor: Arcadia crew (2 episodes, 2016)
Mátyás Szakonyi ... greens chargehand (2 episodes, 2016)
Akos Szalay ... buyer (2 episodes, 2016)
Vilmos Törköly ... senior prop maker: Arcadia crew (2 episodes, 2016)
Helga Wisloczki ... draper (2 episodes, 2016)
Joby Ahern ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Matteo Bertelli ... painter (1 episode, 2014)
Nasir Bin Sulaiman ... leading hand carpenter (1 episode, 2014)
Gatsby Cheah ... construction buyer (1 episode, 2014)
David Childs ... construction foreman (1 episode, 2014)
Jiye Choi ... artwork: main titles (1 episode, 2014)
Link Choi ... prop designer (1 episode, 2014)
Colin Davidson ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Peter Foster ... prop buyer (1 episode, 2014)
Peter Gillis ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Tane Griffin ... prop painter (1 episode, 2014)
Peter Hawke ... leading hand construction / standby carpenter (1 episode, 2014)
Yap Cheun Hong ... drapery assistant (1 episode, 2014)
Gisella Ingrassia ... painter (1 episode, 2014)
Marty Jay ... senior drape assistant (1 episode, 2014)
Mirko Kahkonen ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Yap Kim Kheong ... leading hand carpenter (1 episode, 2014)
Siang Yang Kong ... prop maker (1 episode, 2014)
Neil Laffoley ... prop maker (1 episode, 2014)
Emily Lewis ... senior drape assistant (1 episode, 2014)
Pelita Lim ... food stylist (1 episode, 2014)
Hwee Lo ... assistant prop maker (1 episode, 2014)
Simon Loke ... prop maker (1 episode, 2014)
Tim Loughlin ... workshop manager (1 episode, 2014)
Masoan ... drapery assistant (1 episode, 2014)
Robert McGovern ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Johno Morton ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Trish Nairn ... prop maker (1 episode, 2014)
Kok Keong Nyiam ... leading hand carpenter (1 episode, 2014)
Kok Wey Nyiam ... leading hand carpenter (1 episode, 2014)
Mick Owen ... construction foreman (1 episode, 2014)
Massimo Pauletto ... assistant art director (1 episode, 2014)
Nenad Pecur ... set designer (1 episode, 2014)
Josef Scott ... standby assistant (1 episode, 2014)
Simon Wong Tuck Seng ... construction foreman (1 episode, 2014)
Baby Tamba ... construction buyer coordinator (1 episode, 2014)
Joshua Kar Thai Teng ... construction assistant (1 episode, 2014)
Jocelyn Thomas ... Set Decoration coordinator (1 episode, 2014)
Terrence Turner ... prop maker (1 episode, 2014)
Kurt van der Basch ... storyboard artist (1 episode, 2014)
Roland Vetter ... set decoration carpenter (1 episode, 2014)
Hamish Wain ... prop manufacturing supervisor (1 episode, 2014)
Jacob Walls ... prop maker (1 episode, 2014)
Rohan Weston ... leading hand construction (1 episode, 2014)
Craig Wilson ... standby props (1 episode, 2014)
Michael Wong ... construction manager (1 episode, 2014)
Yap Cheun Yin ... drapery assistant (1 episode, 2014)
Márk Langfeld ... greens foreman (1 episode, 2016)
Tamas Ordodi ... hod Sculptor (1 episode, 2016)
Villõ Turcsány ... sculptor (1 episode, 2016)
Amalia Valsecchi ... set dec assistant (1 episode, 2016)
Bethany Tibbo ... armoury assistant (uncredited) (2 episodes, 2016)

Series Sound Department 

Dave Paterson ... re-recording mixer / supervising sound editor (20 episodes, 2014-2016)
Mary Ellen Porto ... dialogue adr supervisor / dialogue/adr supervisor / adr supervisor / dialogue supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Alexa Zimmerman ... dialogue editor / dialogue editor/adr editor (20 episodes, 2014-2016)
Jaya Jayaraja ... sound mixer (18 episodes, 2014-2016)
Rachel Chancey ... foley artist (11 episodes, 2014-2016)
Glenfield Payne ... sound effects editor (11 episodes, 2014-2016)
John Rodda ... production sound mixer (11 episodes, 2014-2016)
Gabriela Celi ... coordinator: sound post - harbor picture company (10 episodes, 2014)
Simon Diggins ... adr mixer (10 episodes, 2014)
Robert Fernandez ... re-recording mixer (10 episodes, 2014)
Kirubaananthan ... utility sound (10 episodes, 2014)
Damiano Marchese ... dialogue editor (10 episodes, 2014)
David Pattee ... boom operator (10 episodes, 2014)
David Wahnon ... assistant sound editor (10 episodes, 2014)
Samuel Lehoczki ... trainee (10 episodes, 2016)
Kyle Pickford ... boom operator (10 episodes, 2016)
Igor Nikolic ... foley editor (7 episodes, 2014)
Wyatt Sprague ... sound effects editor (6 episodes, 2014)
Peng Seong Chuah ... utility sound (6 episodes, 2016)
George Atkins ... adr mixer (5 episodes, 2014)
Sam Biggs ... adr recordist (5 episodes, 2014)
Alfred Michael ... utility sound (5 episodes, 2014)
George Trevis ... boom operator (4 episodes, 2014)
Martin Trevis ... sound recordist (4 episodes, 2014)
János Csáki Jr. ... boom operator (4 episodes, 2016)
Roberto Cappannelli ... sound re-recording mixer: italian version (2 episodes, 2016)
Maggie Parto ... sound (2 episodes, 2016)
Judah Getz ... adr mixer (1 episode, 2014)
Damian Del Borrello ... adr mixer (1 episode, 2016)
Csaba Erös ... boom operator: second unit (1 episode, 2016)
Ottó Oláh ... sound mixer: second unit (1 episode, 2016)
Andreas Rudroff ... adr recordist (1 episode, 2016)
Hanno Ruesch ... adr assistant (1 episode, 2016)
Damian Volpe ... sound effects editor (1 episode, 2016)
Peter Warnock ... adr recordist (uncredited) (4 episodes, 2014)
Dustin Riduan Shah ... adr recordist (uncredited) (4 episodes, 2016)
Christopher Cleator ... adr mixer (uncredited) (2 episodes, 2016)

Series Special Effects by 

Adam Howarth ... special effects supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Adam Szlávy ... special effects technician (10 episodes, 2014)
Graham Riddell ... special effects workshop supervisor (10 episodes, 2016)
Baby Tamba ... special effects coordinator (10 episodes, 2016)
Harit Taechathummarak ... special effects floor supervisor / special effects technician (6 episodes, 2014-2016)
László Pintér ... special effects technician (4 episodes, 2016)
Wesley Barnard ... special effects floor supervisor (2 episodes, 2014)
Gabor Kiszelly ... special effects supervisor: Hungary (2 episodes, 2016)
Pasquale Catalano ... special effects - italy (1 episode, 2014)
Massimo Ciaraglia ... special effects - italy (1 episode, 2014)
Andrea Luciani ... special effects - italy (1 episode, 2014)
Fabio Traversari ... special effects supervisor - italy (1 episode, 2014)
Attila Erczkovi ... special effects technician (1 episode, 2016)
Gábor Gajdos ... special effects technician (1 episode, 2016)
Rajmund Gál ... special effects technician (1 episode, 2016)
Gyula Krasnyánszky ... pyro supervisor (1 episode, 2016)
Norbert Orosz ... special effects floor supervisor (1 episode, 2016)
Márton Pintér ... special effects technician (1 episode, 2016)
Andrasne Skornyak ... special effects technician (1 episode, 2016)
Zsolt Szabo ... special effects technician (1 episode, 2016)
Attila Vásári ... special effects technician (1 episode, 2016)
Gergely Vásári ... special effects technician (1 episode, 2016)

Series Visual Effects by 

Rex Alerta ... compositor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Parisa Behvar ... compositor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Amy G. Davis ... visual effects artist (20 episodes, 2014-2016)
Corey S. Johnsen ... vfx assistant editor / vfx editor (20 episodes, 2014-2016)
Vanja Jozinovic ... cg artist: Pixomondo / matchmove artist: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
SungJune Kim ... cg artist: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Paul King ... vfx producer: Pixomondo / visual effects producer: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Sebastian Kral ... pipeline td: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Mujia Liao ... matte painter: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Charlie McClellan ... visual effects producer / visual effects supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Stephen McHardy ... visual effects editor: Malaysia (20 episodes, 2014-2016)
Meherzad Minbattiwala ... compositor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Kelvin J. Padfield ... visual effects coordinator (20 episodes, 2014-2016)
Khaled Pamir ... lead asset artist: Pixomondo / lighting artist: Pixomondpo (20 episodes, 2014-2016)
Betsy Paterson ... lead visual effects supervisor / visual effects supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Mahmoud Rahnama ... vfx supervisor: Pixomondo / visual effects supervisor: Pixomondo / visual effects supervisor: pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Igor Ramade ... fx artist: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Jonald Delos Santos ... compositor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Vaclav Uhlir ... matchmover (20 episodes, 2014-2016)
Tanzir Uzzaman ... compositor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Celine Zoleta ... vfx production manager: Pixomondo / visual effects coordinator: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Bojan Zoric ... matte painting supervisor: Pixomondo (20 episodes, 2014-2016)
Lea Prainsack ... visual effects producer / visual effects producer: Phosphene (14 episodes, 2014-2016)
Scott Winston ... digital compositor (12 episodes, 2014-2016)
Douglas Addy ... vfx lighting supervisor (10 episodes, 2014)
Sean Ames ... visual effects coordinator (10 episodes, 2014)
John Bair ... visual effects supervisor: Phosphene (10 episodes, 2014)
Drew Beekler ... compositor (10 episodes, 2014)
Chloe Bostian ... compositor: pixomondo / digital compositor (10 episodes, 2014)
Johannes Bresser ... visual effects coordinator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Kyle Cascadden ... i/o coordinator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Alex Cheparev ... asset lead (10 episodes, 2014)
Chi-Chang Chu ... lighting technical director (10 episodes, 2014)
Scott Crafford ... roto/digital paint artist (10 episodes, 2014)
Christopher DeVito ... CG Animator and Rigger (10 episodes, 2014)
Robert Dorris ... roto/digital paint artist (10 episodes, 2014)
Mike Duffy ... visual effects producer (10 episodes, 2014)
Bryan T. Evans ... matchmover supervisor (10 episodes, 2014)
Thilo Ewers ... division visual effects supervisor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Salina Farkas ... visual effects accountant: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Frank Fieser ... division vfx supervisor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Felix Fissel ... senior systems administrator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Adam Fok ... rigger: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Mark O. Forker ... visual effects supervisor (10 episodes, 2014)
Elias Gonzalez ... matte painter: pixomondo (10 episodes, 2014)
Robert Greb ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Divya Gupta ... compositor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Nina Göldner ... division visual effects producer: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Felix Haas ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Nina Harlan ... compositor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Ian Harris ... compositor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Jerome Hartman ... senior lighter (10 episodes, 2014)
Gunnar Heiss ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Lukas Herrmann ... head of matte painting: UPP (10 episodes, 2014)
Florian Jackl ... it: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Joni Jacobson ... vfx executive producer: pixomondo / visual effects executive producer: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Andrea Jamiel ... i/o coordinator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Benjamin Jennrich ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Christian T. Kelley-Madera ... assistant VFX editor (10 episodes, 2014)
da Suel Kim ... visual effects artist (10 episodes, 2014)
Junyoung Kim ... cgfx: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Randy Krueger ... digital compositor (10 episodes, 2014)
Kenny Lam ... compositor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Gong Myung Lee ... cg supervisor (10 episodes, 2014)
Jina Lee ... visual effects artist (10 episodes, 2014)
Richard S. Lee ... matte painter: pixomondo (10 episodes, 2014)
Richard S. Lee ... matte painter: Pixomondo / matte painter: pixomondo / senior matte painter (10 episodes, 2014)
Jackie Liao ... lighting technical director (10 episodes, 2014)
Gary L. Lopez ... compositor: pixomondo / digital compositor (10 episodes, 2014)
Christoph Malessa ... division visual effects executive producer: Pixomondo (10 episodes, 2014)
John Martini ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Hnedel Maximore ... cgfx: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Björn Mayer ... division vfx supervisor: pixomondo / visual effects supervisor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Marc Nanjo ... compositor: pixomondo (10 episodes, 2014)
Julia Neighly ... vfx division producer: pixomondo (10 episodes, 2014)
John Nelson ... lighting artist: Pixomondo / lighting artist: Pixomondo: visual effects (10 episodes, 2014)
Dan Pearson ... data wrangler (10 episodes, 2014)
Kevin Pierce ... compositor: pixomondo / digital compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Michael Poretti ... lighting artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Joseph Quinn ... data wrangler (10 episodes, 2014)
Andrew Rasmussen ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Max Reiss ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Max Riess ... concept artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Justin Rogers-CdeBaca ... visual effects production assistant (10 episodes, 2014)
Ryan Jae Wook Park ... matchmove artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Philipp Röger ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Avi Salem ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Sean Santiago ... visual effects producer (10 episodes, 2014)
Silam Schmidt ... human resources manager: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Chrystle Schrecenghost ... roto/digital paint artist (10 episodes, 2014)
Ahmed Shehata ... cg supervisor: SPIN VFX (10 episodes, 2014)
Arielle Sherman ... visual effects assistant editor (10 episodes, 2014)
Jay Shindell ... roto/digital paint artist / visual effects (10 episodes, 2014)
Kathryn Sigismund ... visual effects coordinator (10 episodes, 2014)
Sharmishtha Sohoni ... lighting: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Hwasup Song ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Alan Sonneman ... matte painter: pixomondo (10 episodes, 2014)
Denis St-Pierre ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Emerick Tackett ... matchmove artist: pixomondo (10 episodes, 2014)
Damian Upton ... systems administrator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Tim Van Horn ... lead visual effects artist (10 episodes, 2014)
Clauda Weingaertner ... visual effects accountant: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Patrick Wolf ... head of pipeline: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Alex Yalakidis ... visual effects editor (10 episodes, 2014)
Pedram Ziaei ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Andrea Atwater ... vfx production manager / visual effects production manager: shade vfx (10 episodes, 2016)
Irina Berdyanskaya ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Christopher Bloomer ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Galen Caulfield ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Christopher Chinea ... matchmove artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Alex Chiu ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Bradley Cormack ... systems administrator: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Eric Covello ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Karl Coyner ... digital fx supervisor (10 episodes, 2016)
Csilla Dalton ... visual effects coordinator (10 episodes, 2016)
Dave David ... animator: Pixomondo (10 episodes, 2016)
John Dinh ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
David Fix ... head of i.t.: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Daniel Fox ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Gergely Galisz ... data wrangler (10 episodes, 2016)
Bryan Godwin ... owner/vfx supervisor / vfx supervisor: shade vfx (10 episodes, 2016)
Prashant Goel ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Praveen Goud ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Heidi Kathrin Harnisch ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Keiko Hiramitsu ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Nadja Hromádko ... visual effects production coordinator (10 episodes, 2016)
Vladimir Ilic ... lighting td: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Tomas Kalhous ... head of 2d department: UPP (10 episodes, 2016)
Jinsung Kim ... fx artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Tricia Kim ... lead matchmove artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Sujung Kwon ... matchmove artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
A.J. Lee ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Minguk Lee ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Sunkwan Lee ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Allan Li ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2016)
April Llanes ... lighting artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Lisa Maher ... vfx producer (10 episodes, 2016)
Stephen Mann ... cg supervisor (10 episodes, 2016)
Eliav Mintz ... visual effects assistant coordinator (10 episodes, 2016)
Toshiko Miura ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Alex Morin ... vfx coordinator: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Farzin Mottaghi ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Sonny Ong ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Aline Onoe ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Jason Pereira ... vfx coordinator: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Robert Pik ... visual effects supervisor (10 episodes, 2016)
Csaba Pépp ... digital compositor (10 episodes, 2016)
James Raiz ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Donald Strubler Jr. ... compositing supervisor (10 episodes, 2016)
Praveen Subbaraman ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Nisarg Suthar ... lighting artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Danny Testani ... animator: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Jeff Tong ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
David Van Dyke ... president / visual effects executive producer: shade vfx (10 episodes, 2016)
Daniel Vaz ... fx artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Xiangyu Chad Yin ... cg artist: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Kristina Zakhozhai ... matte painter: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Lee Zhu ... compositor: Pixomondo (10 episodes, 2016)
Joe Craig ... visual effects producer: phosphene / visual effects coordinator: phosphene (9 episodes, 2014-2016)
Jonathan Podwil ... digital compositor (9 episodes, 2014-2016)
Kyle Menzies ... vfx supervisor: SPIN VFX (9 episodes, 2014)
Rick Shick ... digital compositor (9 episodes, 2014)
Ivo Hejcman ... visual effects coordinator (9 episodes, 2016)
David Tate ... digital compositor (9 episodes, 2016)
Michael Topol ... digital matte painter (8 episodes, 2014-2016)
Robert J. Bruce ... compositing supervisor (8 episodes, 2014)
Paul DeOliveira ... visual effects artist / visual effects artist: compositor (8 episodes, 2014)
Mohammad Ghorbankarimi ... compositing supervisor: Spin VFX (8 episodes, 2014)
Armen Mailyan ... digital compositor (8 episodes, 2016)
Emily Roper ... visual effects: data wrangler (8 episodes, 2016)
Mark Lieberman ... compositor (7 episodes, 2014)
Jennifer Ramos ... visual effects coordinator: Mr X Gotham (7 episodes, 2014)
Ruudy Xiaoyu Liu ... visual effects artist: pipeline td / visual effects artist / pipeline td (6 episodes, 2014-2016)
Shaina Holmes ... visual effects producer: encore tv new york (6 episodes, 2014)
Sarah McCulley ... visual effects coordinator (6 episodes, 2014)
David De Leon ... digital compositor (6 episodes, 2016)
Pinar Comezoglu ... visual effects editor (5 episodes, 2014)
Artur Elson ... Visual Effects Professional (5 episodes, 2014)
Michael Means ... digital compositor (5 episodes, 2016)
Moshe Swed ... matchmove lead: shade vfx (5 episodes, 2016)
Andrii Zavolokin ... 3d generalist (5 episodes, 2016)
Vajda Bálint ... digital compositor: UPP (4 episodes, 2014)
J.P. Giamos ... vfx producer: SPIN VFX (4 episodes, 2014)
Eddie Porter ... lead digital artist: Phosphene (4 episodes, 2014)
Eric J. Robertson ... visual effects supervisor (4 episodes, 2014)
Patrick Zentis ... matte painter (4 episodes, 2014)
Tori Buenger ... digital compositor (4 episodes, 2016)
Rodions Jepejevs ... digital compositor (4 episodes, 2016)
Pedro Atienzar ... cg artist (3 episodes, 2014-2016)
Marcelo Cermak ... visual effects artist (3 episodes, 2014)
Tara Marie Jacobson ... digital compositor: Phosphene (3 episodes, 2014)
Tonya Smay ... digital compositor (3 episodes, 2014)
Christa Tazzeo ... associate visual effects producer: SPINVFX (3 episodes, 2014)
Alek Vacura ... modeler (2 episodes, 2014)
Josh Child ... compositor (2 episodes, 2016)
Jake Coy ... compositor (2 episodes, 2016)
Emily Austin Griswold ... visual effects artist (2 episodes, 2016)
Christian Lowe ... digital compositor (2 episodes, 2016)
Kjell Strode ... effects technical director (2 episodes, 2016)
Neishaw Ali ... executive visual effects producer (1 episode, 2014)
John Baer ... visual effects coordinator (1 episode, 2014)
Luciano DiGeronimo ... digital compositor (1 episode, 2014)
Cinthia Fujii ... animator (1 episode, 2014)
Kevin Michael Jones ... digital compositor (1 episode, 2014)
Jordan Nieuwland ... digital matte painter: SPIN VFX (1 episode, 2014)
Russell Porchia ... visual effects artist: Encore (1 episode, 2014)
Jonathan Skabla ... senior digital compositor (1 episode, 2014)
Brandon Terry ... visual effects editor: SPIN VFX (1 episode, 2014)
Michael J. Viera ... compositor: pixomondo (1 episode, 2014)
Joseph Yun ... visual effects artist (1 episode, 2014)
Tiffany Tingting Zhao ... compositor (1 episode, 2014)
Jaroslav Cízek ... digital compositor: UPP (1 episode, 2016)
Silvia Debnarova ... digital compositor (1 episode, 2016)
Dalibor Janda ... digital compositor (1 episode, 2016)
Saurabh Maurya ... lighting/look-development technical director (1 episode, 2016)
Stephanie Landriault ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2014)

Series Stunts 

Brett Chan ... stunt coordinator / fight choregrapher / fight choreographer (20 episodes, 2014-2016)
Natalya Gordeyeva ... stunt pa (20 episodes, 2014-2016)
Roman Jankovic ... stunt/riding double: Lorenzo Richelmy / additional stunt coordinator (20 episodes, 2014-2016)
Larry Lam ... assistant stunt coordinator / stunt coordinator (20 episodes, 2014-2016)
Mike Ching ... stunt performer (10 episodes, 2014)
Brian Ho ... assistant stunt coordinator / stunt double: Remy Hii / stunt performer (10 episodes, 2014)
Peter Hric ... horse master (10 episodes, 2014)
Zdena Hricova ... horse trainer (10 episodes, 2014)
Hiroo Minami ... stunt performer (10 episodes, 2014)
Kytková Tomsíková Miroslava ... horse trainer (10 episodes, 2014)
Adrian Persad ... stunt double: Lorenzo Richelmy / stunt performer (10 episodes, 2014)
Yerden Telemisov ... stunts / stunt performer (10 episodes, 2014)
Lukas Tomsik ... horse stunt (10 episodes, 2014)
Can Aydin ... stunt double: Lorenzo Richelmy (10 episodes, 2016)
Steven John Brown ... stunt performer / stunts (10 episodes, 2016)
Jenson Cheng ... stunts (10 episodes, 2016)
Alex Chiang ... stunt performer (10 episodes, 2016)
Balázs Farkas ... stunt performer (10 episodes, 2016)
Robert Zen Humpage ... stunt performer (10 episodes, 2016)
Géza Kovács ... stunt double: Niccolo Polo / stunt performer (10 episodes, 2016)
Balazs Lengyel ... stunts (10 episodes, 2016)
James Mark ... assistant stunt coordinator (10 episodes, 2016)
Eva Yang ... stunt department coordinator (10 episodes, 2016)
György Szántó ... stunt performer (5 episodes, 2016)
Glenn Chow ... stunts (3 episodes, 2014)
Chan Griffin ... stunts (3 episodes, 2014)
Augie Davis ... assistant stunt coordinator / key rigger/assistant stunt coordinator (2 episodes, 2014)
Todor Lazarov ... assistant stunt coordinator / stunt performer (2 episodes, 2014)
Haruka Ohshima ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2014)
Kanat Abdrakhmanov ... stunt performer (1 episode, 2014)
Dave Alexander ... stunt rigger (1 episode, 2014)
Chao Chen ... stunt performer (1 episode, 2014)
Moldailev Edil ... stunt performer (1 episode, 2014)
Rocco Maria Franco ... stunts: Italy (1 episode, 2014)
Kôichi Funayama ... stunt performer (1 episode, 2014)
Yuka Hino ... stunt performer (1 episode, 2014)
Lianqiang Jia ... stunt performer (1 episode, 2014)
Kun Ju ... martial arts choreographer (1 episode, 2014)
Kasim Jumagujin ... stunt performer (1 episode, 2014)
Timur Kalizharov ... stunt performer (1 episode, 2014)
Laszlo Kosa ... stunts (1 episode, 2014)
Xiaolong LI ... stunt performer (1 episode, 2014)
Stefano Maria Mioni ... stunt coordinator: Italy (1 episode, 2014)
Edil Moldaliev ... stunt performer (1 episode, 2014)
Murat Mukashev ... stunt performer (1 episode, 2014)
Richard Nagy ... stunt performer (1 episode, 2014)
Steven P. Park ... stunt performer (1 episode, 2014)
Woon Young Park ... stunt performer (1 episode, 2014)
Shane Rangi ... stunt performer (1 episode, 2014)
Almaz Saltanbaev ... stunt performer (1 episode, 2014)
Kenji Sato ... stunt performer (1 episode, 2014)
Toichubek Serkebayev ... stunt performer (1 episode, 2014)
Yerkebulan Suleymenov ... stunt performer (1 episode, 2014)
Hu Tang ... stunt performer (1 episode, 2014)
Morne van Tonder ... stunt rigger (1 episode, 2014)
Li Xingping ... stunt performer (1 episode, 2014)
Amy Yang ... stunt department coordinator (1 episode, 2014)
Murat Yelkenov ... stunt performer (1 episode, 2014)
Allison Lok Kam Yuen ... stunt department coordinator (1 episode, 2014)
Jin Zhang ... stunt performer (1 episode, 2014)
Yong Hua Zhang ... stunt performer (1 episode, 2014)
Xueliang Zhu ... stunt performer (1 episode, 2014)
Zhamil Zhumatayev ... stunt performer (1 episode, 2014)
Dauren Zhunussov ... stunt performer (1 episode, 2014)
Joel Adrian ... stunt performer (1 episode, 2016)
Paul Philip Clark ... stunt performer (1 episode, 2016)
Tamas Hagyo ... stunt performer (1 episode, 2016)
Sean Kohnke ... stunt performer (1 episode, 2016)
Dusan Prvy ... stunts (1 episode, 2016)
Anthony Rinna ... stunt performer (1 episode, 2016)
Ron Smoorenburg ... stunt performer (1 episode, 2016)
Taylor Tai ... stunt performer (1 episode, 2016)
Shane Yan ... stunt performer (1 episode, 2016)
Fredrik Yderström ... stunt performer (1 episode, 2016)

Series Camera and Electrical Department 

Phil Bray ... still photographer (20 episodes, 2014-2016)
Sanja Bucko ... additional stills photographer / assistant stills photographer (20 episodes, 2014-2016)
Eleska Kalees ... assistant camera: credited as / assistant cameraman (20 episodes, 2014-2016)
Mike Wächter ... rigging gaffer (20 episodes, 2014-2016)
Kim Yaw Lee ... second assistant camera "b" camera / second assistant camera: "c" camera / second assistant camera: "g" camera / second assistant camera: "B" camera / second assistant camera: "b" camera (18 episodes, 2014-2016)
Futo Laszlo ... rigger (17 episodes, 2014-2016)
Steve de Rocco ... key first assistant camera: "a" camera / first assistant camera: "a" camera / first assistant camera: "b" camera (16 episodes, 2014-2016)
Denis Garnier ... camera operator: "b" camera / first assistant camera: "a" camera (16 episodes, 2014-2016)
Richie Moore ... camera operator (13 episodes, 2014-2016)
Ng Ley Shin Simon ... first assistant camera "c" camera / first assistant camera: "g" camera / first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "c" camera (11 episodes, 2014-2016)
Sarawantal Singh ... best boy grip (10 episodes, 2014-2016)
Kaviarasu Annadhuray ... d.i.t: pick-ups (10 episodes, 2014)
David Cadwallader ... key grip (10 episodes, 2014)
Matteo Caocci ... electrician (10 episodes, 2014)
Chris Cavanagh ... video operator (10 episodes, 2014)
Tan Huifang Esther ... assistant camera / second assistant camera: b camera / second assistant camera: a camera (10 episodes, 2014)
Sean Leonard ... digital imaging technician (10 episodes, 2014)
Sean Lin ... data wrangler (10 episodes, 2014)
Emilio Quinzi ... grip (10 episodes, 2014)
Marek Radolf ... balloon lighting supervisor (10 episodes, 2014)
Zoltán Schrammel ... technocrane operator (10 episodes, 2014)
Szabolcs Szalay ... technocrane operator (10 episodes, 2014)
Thomas Watson ... libra head technician (10 episodes, 2014)
Denis Yakimchuk ... assistant camera: c camera / first assistant c camera / first assistant c camera: Kazakhstan Unit / first assistant c camera: Kazakhstan unit (10 episodes, 2014)
Sead Bihorac ... key grip (10 episodes, 2016)
Mark Epstein ... techno crane operator (10 episodes, 2016)
Ádám Fillenz ... camera operator (10 episodes, 2016)
Ivan Lekovic ... grip (10 episodes, 2016)
Felix Terreyre Saint-Cast ... second assistant camera "a" camera / second assistant camera: "a" camera (10 episodes, 2016)
Badonics Titusz ... dimmer operator (10 episodes, 2016)
András Varga ... rigging (10 episodes, 2016)
Eric Bialas ... a camera/steadicam operator / camera operator (8 episodes, 2014-2016)
Jamie Couper ... onset best boy: malaysia / onset best boy: Malaysia / onset best boy: polo unit malaysia (8 episodes, 2014-2016)
Stuart Godfrey ... best boy: grip (8 episodes, 2014)
Jay Patel ... digital imaging technician (8 episodes, 2014)
Noel Villers ... assistant camera: drone (8 episodes, 2014)
Yuk Hoy Cheong ... camera operator: "c" camera (7 episodes, 2014-2016)
László Angyal ... rigging gaffer: Hungary (7 episodes, 2016)
Adam Kalacsi ... grip rigger (7 episodes, 2016)
Charveriat Antoine ... second assistant camera "a" camera / third assistand camera (6 episodes, 2014)
Michael Baker ... onset best boy (6 episodes, 2014)
Karl Engeler ... gaffer (6 episodes, 2014)
Milan Mihajlovic ... c camera first assistant (6 episodes, 2016)
Maryline Touret ... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "B" camera (6 episodes, 2016)
Andy Mutton ... desk operator: credited as (5 episodes, 2014)
Muhammad Rahimie Suparman ... video assist production assistant (5 episodes, 2014)
Jay Weston ... video assist op (5 episodes, 2014)
Mohd Haniff Hashim ... d.i.t assistant (5 episodes, 2016)
Krisztián Nagy ... qtake operator / video assist operator / video assist operator: Malaysia (5 episodes, 2016)
Srdjan Ursicic ... first assistant camera (5 episodes, 2016)
Wong Ving Hoong Vincent ... second assistant camera / third assistant camera (5 episodes, 2016)
Eric Wei Xian Yap ... d.i.t assistant (5 episodes, 2016)
David Foquin ... second assistant camera "a" camera / first assistant camera: "b" camera / second assistant camera "a" camera/first assistant camera: "b" camera / second assistant camera: "a" camera (4 episodes, 2014-2016)
Matt Bond ... camera operator - dailies (4 episodes, 2014)
Kenny Kuang Eng Chua ... third camera assistant / second assistant camera (4 episodes, 2014)
Abdul Rahman Bin Hashim ... second assistant camera: camera dailies (4 episodes, 2014)
Elvin Chee Peng Lee ... camera operator: "g" camera (4 episodes, 2014)
Jeff Mah Chee Leong ... second assistant camera: "c" camera, additional photography (4 episodes, 2014)
Adam Lokman ... camera operator - dailies (4 episodes, 2014)
Luke Macready ... offset best boy: Malaysia (4 episodes, 2014)
Pierre Mazard ... first assistant camera: "b" camera (4 episodes, 2014)
Gábor Balda ... best boy grip (4 episodes, 2016)
Antal Berger ... rigging gaffer slovakian unit (4 episodes, 2016)
Zoltán Bók ... rigging best boy slovak unit / rigging best boy: Slovak unit (4 episodes, 2016)
Srdjan Gojkovic ... gaffer (4 episodes, 2016)
Attila Hevesi ... electrician (4 episodes, 2016)
Gábor Hevesi ... gaffer (4 episodes, 2016)
Nikola Ivancevic ... best boy (4 episodes, 2016)
Dragan Jovic ... best boy grip (4 episodes, 2016)
Róbert Jász ... grip (4 episodes, 2016)
Marko Stamatovic Kempi ... electrician (4 episodes, 2016)
Vilmos Keszler ... grip (4 episodes, 2016)
Dezsö Kiss ... grip (4 episodes, 2016)
Tamás Kollár ... grip (4 episodes, 2016)
Florian Kronenberger ... gaffer (4 episodes, 2016)
Tamás Matolcsy ... grip (4 episodes, 2016)
Lazar Milanovic ... grip (4 episodes, 2016)
Gabor Schmidt ... grip (4 episodes, 2016)
Attila Szûcs ... key grip (4 episodes, 2016)
Ambrus Hernádi ... additional second assistant camera (3 episodes, 2016)
Marko Lekovic ... grip (3 episodes, 2016)
Jamie Monks ... best boy: dailies (3 episodes, 2016)
Akos Zsolt Radvanyi ... techno crane technician (3 episodes, 2016)
Iain Thomson ... dit / dit: polo unit (3 episodes, 2016)
Emmet Cahill ... best boy: grip (2 episodes, 2014)
Harun Bin Abd Kadir ... first assistant camera: "c" camera, dailies (2 episodes, 2014)
Chung Ming Lee ... second assistant camera: "c" camera dailies (2 episodes, 2014)
Huat Kim Lim ... first assistant camera: "g" camera - dailies (2 episodes, 2014)
Lim Hon Lun ... first assistant camera: "c" camera, dailies (2 episodes, 2014)
Adrien Onesto ... second assistant camera "b" camera (2 episodes, 2014)
Samuel Yeow Kok Yeap ... second assistant camera: "c" camera dailies (2 episodes, 2014)
Tamas Hevizi ... drone camera operator (2 episodes, 2016)
Imre Juhasz ... "a" camera operator (2 episodes, 2016)
Zoltán Jánossa ... camera operator: second unit (2 episodes, 2016)
Tom Markham-Short ... second assistant camera: "a" camera (2 episodes, 2016)
Ákos Szathmáry ... assistant camera (2 episodes, 2016)
Peter Tardi ... gaffer (2 episodes, 2016)
Adam Varadi ... drone pilot (2 episodes, 2016)
Henry West ... first assistant camera: "a" camera (2 episodes, 2016)
Jacopo Baretton ... electrician: venice crew (1 episode, 2014)
Matteo Bolzonello ... second assistant camera (1 episode, 2014)
Fabio De Felice ... video assist assistant (1 episode, 2014)
Hanoi De La Paz ... best boy: venice crew (1 episode, 2014)
Stefa Dragan Stefanovic ... grip (1 episode, 2014)
Peter Field ... director of photography: action unit (1 episode, 2014)
Ingo Gardner ... balloon light operator (1 episode, 2014)
Graham Hall ... camera operator "a" camera / steadicam operator (1 episode, 2014)
Emanuele Leurini ... first assistant camera (1 episode, 2014)
Francesco Marotta ... d.i.t assistant (1 episode, 2014)
Paolo Sartori ... rigging gaffer (1 episode, 2014)
Anthony Tulloch ... consulting rigging gaffer (1 episode, 2014)
Wai Kit Chiam ... second assistant camera: "c" camera (1 episode, 2016)
Hazeem Bin Hafzan ... second assistant camera: c camera dailies (1 episode, 2016)
Jopy Hecko ... drone camera operator (1 episode, 2016)
Károly Kamerda ... first assistant camera (1 episode, 2016)
József Papp ... lighting technician (1 episode, 2016)
Tamas Simon ... second assistant camera (1 episode, 2016)
Márton Stefler ... video playback operator (1 episode, 2016)

Series Animation Department 

Gary Abrahamian ... animator: pixomondo (10 episodes, 2014)
Brian Curtis ... animator: pixomondo (10 episodes, 2014)
Dave David ... animator: Pixomondo (10 episodes, 2014)
Cinthia Fujii ... animator: pixomondo (10 episodes, 2014)
Régine Waleffe ... layout artist (10 episodes, 2014)

Series Casting Department 

Elizabeth Berra ... casting assistant (10 episodes, 2014)
Eddy Rafuan Rashid ... Malaysian Casting Associate (10 episodes, 2014)
Milica Stankovic ... casting supervisor (10 episodes, 2014)
Mo Zakii ... extras casting (10 episodes, 2014)
Fabiana Arrastia ... adr voice casting (10 episodes, 2016)
Emma Gunnery ... casting assistant: uk (10 episodes, 2016)
Tamás Kertész ... extras casting (10 episodes, 2016)
Balázs Kovács ... extras casting (10 episodes, 2016)
Susan Boyajian ... adr voice casting (7 episodes, 2016)
Patty Connolly ... adr voice casting (5 episodes, 2014)
Dann Fink ... adr voice casting (5 episodes, 2014)
Mark Sussman ... adr voice casting (5 episodes, 2014)
Bruce Winant ... adr voice casting (5 episodes, 2014)
Cinzia Coassin ... casting associate (1 episode, 2014)
Valentina Confuorto ... extras casting assistant / extras casting assistant: Venice shooting (1 episode, 2014)
Lauren Evans ... casting assistant (1 episode, 2014)
Helen Geier ... casting associate (1 episode, 2014)
Amanda Mitchell ... casting associate (1 episode, 2014)
Mike Page ... casting associate (1 episode, 2014)

Series Costume and Wardrobe Department 

Mini Chen ... key costumer to Marco Polo (20 episodes, 2014-2016)
Joss Henry ... key costumer / Personal Costumer to Joan Chen / personal costumer: Joan Chen (20 episodes, 2014-2016)
Katie Jones ... wardrobe supervisor / on-set costume supervisor (20 episodes, 2014-2016)
Muel Yow ... costume assistant (20 episodes, 2014-2016)
Daniel Cruden ... costume design coordinator / principal costume coordinator (18 episodes, 2014-2016)
Samantha Morley ... Set Supervisor / Key Set Supervisor / set supervisor (14 episodes, 2014-2016)
Yap Pui Teng Evy ... Shipping & Crew PA / assistant costume coordinator (11 episodes, 2014-2016)
Catherine Buyse Dian ... costume supervisor (10 episodes, 2014-2016)
Tom Caddy ... key art finisher (10 episodes, 2014)
Vickky Chan ... wardrobe (10 episodes, 2014)
Vera Chow ... costume supervisor (10 episodes, 2014)
Árpád Danilovics ... dyer (10 episodes, 2014)
Amrita Kundu ... set supervisor (10 episodes, 2014)
Ong Mark ... key accessory maker (10 episodes, 2014)
Bea Merkovits ... costume buyer (10 episodes, 2014)
Alexandra Szucs ... assistant to costume designer (10 episodes, 2014)
Kaye Y. Wai ... costume maker: principal costumes: costumes (10 episodes, 2014)
Rita Zsilvölgyi ... asst. costume supervisor (10 episodes, 2014)
Andrea Arvai ... Assistant Costume Shipping Coordinator (10 episodes, 2016)
Korinna Csoka ... Costume Designer's PA (10 episodes, 2016)
Virág Ildikó Erdei ... key accessories maker / milliner (10 episodes, 2016)
Rosalia Guzzo ... assistant stylist: crowd (10 episodes, 2016)
Brigitta Katona ... costume department coordinator (10 episodes, 2016)
Júlia Kiss ... principal costumer (10 episodes, 2016)
Kristina Kostic ... key costumer to Kublai Khan (10 episodes, 2016)
Éva Kuzma ... principal costume assistant (10 episodes, 2016)
Tyron Matthee ... key fabricator and ager (10 episodes, 2016)
Zsolt Paráda ... costume breakdown artist / leather armour fabricator (10 episodes, 2016)
Nora Pinter ... costumer / costumer: 2015 (10 episodes, 2016)
Ivana Rajnvajn ... wardrobe assistant (10 episodes, 2016)
Stefan Savkovic ... assistant costume designer (10 episodes, 2016)
Viktoria Szunyoghy ... breakdown artist / breakdown artist: principals (10 episodes, 2016)
Amy Wright ... costume coordinator (10 episodes, 2016)
Ashley Posey ... costumer (8 episodes, 2014)
Elaine Tan ... Assistant Coordinator / costume assistant coordinator (7 episodes, 2014)
Nicole Yuen ... key costume coordinator (7 episodes, 2014)
Anna Sallay ... costume maker (6 episodes, 2016)
Saascha Wiki Kessell ... key crowd costumer / key crowd costume (5 episodes, 2016)
Dóra Papp ... principal costumer (5 episodes, 2016)
Augusto Grassi ... assistant costume designer (2 episodes, 2014)
Fiona Scarry ... set costumer (2 episodes, 2014)
Damon Cheong ... costume assistant (2 episodes, 2016)
Jack Tung ... costume supervisor (1 episode, 2014)
Hetta Burger ... key costumer (1 episode, 2016)
Rewa Lewis ... costume store coordinator (1 episode, 2016)
Py Loh ... costumer (1 episode, 2016)
Irena Rajnvajn ... costumer (1 episode, 2016)

Series Editorial Department 

Stuart Burkin ... executive in charge of post production (20 episodes, 2014-2016)
Martin Zeichner ... colorist (20 episodes, 2014-2016)
Christopher Aguis ... post-production coordinator (10 episodes, 2014)
Donnie Creighton ... near-set dailies manager: mobilabs (10 episodes, 2014)
Jennifer-Noel Dennis ... post-production supervisor: EPK and Behind The Scenes (10 episodes, 2014)
Alex Gilbert ... assistant editor: behind the scenes (10 episodes, 2014)
Shay Greenfield ... assistant editor: behind the scenes (10 episodes, 2014)
Katie Mims ... assistant editor: behind the scenes and EPK (10 episodes, 2014)
Scott Shouldis ... post-production assistant (10 episodes, 2014)
Alden Tuck ... post-production assistant (10 episodes, 2014)
Anu Webster ... assistant editor (10 episodes, 2014)
Lauren Bernstein ... post-production supervisor (10 episodes, 2016)
Brian Jones ... on set assistant editor: Malaysia (10 episodes, 2016)
Ivo Marak ... dailies in-house producer (10 episodes, 2016)
Ronald Pierre ... post-production coordinator (10 episodes, 2016)
Judson Schwartz ... post-production supervisor (10 episodes, 2016)
Mirek Sochor ... dailies in-house supervisor (10 episodes, 2016)
Christopher Zampas ... post-production coordinator: Malaysia (10 episodes, 2016)
Dado Valentic ... color scientist (9 episodes, 2016)
Dave Labich ... apprentice editor / assistant editor (7 episodes, 2014-2016)
Donovan Bush ... colorist: dailies (7 episodes, 2016)
Alexander C. Martin ... colorist: dailies (6 episodes, 2014)
Louis Armistead ... post-production assistant (6 episodes, 2016)
Adrian Stewart ... additional editor / assistant editor (6 episodes, 2016)
Carrie Puchkoff ... assistant editor / first assistant editor (4 episodes, 2014-2016)
Ashley Michel Hoban ... apprentice editor (3 episodes, 2014)
Nicholas Ramirez ... apprentice editor (3 episodes, 2014)
Ivonne Loyola ... assistant editor (2 episodes, 2016)
Andrew Pang ... assistant editor (2 episodes, 2016)
Peter Tadros ... assistant editor (2 episodes, 2016)
Malcolm Jamieson ... supervising editor (1 episode, 2014)
Tracy Nayer ... assistant editor (1 episode, 2014)
Alec Styborski ... assistant editor (1 episode, 2014)
Montres Henderson ... apprentice editor (1 episode, 2016)
Jay Tilin ... on-line editor (1 episode, 2016)
Ram K Tripathi Samaveda ... colorist: dailies (uncredited) (10 episodes, 2016)

Series Location Management 

Peta Sinclair ... location manager (11 episodes, 2014-2016)
Elisa Frasinetti ... location manager (10 episodes, 2014)
Araya Nakkate ... assistant location manager (10 episodes, 2014)
Eugene Trubetskoy ... assistant location manager (10 episodes, 2014)
Bence Fehér ... location assistant: hungary / location assistant: Hungary (10 episodes, 2016)
István Papp ... assistant location manager (10 episodes, 2016)
Ash Sumpter ... local set production assistant: Slovakia (8 episodes, 2016)
Laszlo Rorariusz ... location manager (4 episodes, 2016)
Martina Patruno ... assistant location manager (1 episode, 2014)
János Cserven ... location manager (1 episode, 2016)
Tamás Noveczky ... location assistant: Hungary (1 episode, 2016)

Series Music Department 

Frank Cogliano ... guitars (20 episodes, 2014-2016)
Brian Deming ... music score mixer / assistant to composer / composer: additional music (20 episodes, 2014-2016)
Shari Johanson ... music editor (20 episodes, 2014-2016)
Jim Black ... music supervisor (10 episodes, 2014)
Daniele Luppi ... composer: theme music (10 episodes, 2014)
Katherine Gordon Miller ... music editor (10 episodes, 2014)
H. Anton Riehl ... music programmer (2 episodes, 2014)
Benjamin Stefanski ... composer: additional music - trailer music (1 episode, 2014)
Chris Tedesco ... musician contractor: trumpet (1 episode, 2014)

Series Transportation Department 

Tia Kamaludin ... transportation assistant (20 episodes, 2014-2016)
Moses De Costa ... driver (10 episodes, 2016)
Viktor Lehoczki ... driver (10 episodes, 2016)
Michael Sanderson ... transportation coordinator (10 episodes, 2016)
Victoria Naumova ... assistant transportation coordinator: Kazakhstan (2 episodes, 2014)
Michail Purenok ... transportation coordinator: Kazakhstan (2 episodes, 2014)
Matteo Gottardis ... Transport Manager: Italy (1 episode, 2014)
Fabrizio Weiss ... Assistant transport Manager: Italy (1 episode, 2014)
Trish Rowley ... transport captain: polo unit (1 episode, 2016)
Zoltán Szepesi ... genny operator (1 episode, 2016)

Series Other crew 

Byambadorj Altanhuyag ... production staff: liaison and advisor (20 episodes, 2014-2016)
Shiny Kua ... production assistant (20 episodes, 2014-2016)
Lisa-Kim Ling Kuan ... production accountant (20 episodes, 2014-2016)
See Sim Lian ... assistant accountant (20 episodes, 2014-2016)
Nichol Lovett ... assistant to the producers / writers' room assistant (20 episodes, 2014-2016)
Paula Manzanedo-Schmit ... completion guarantor: Film Finances, Inc. (20 episodes, 2014-2016)
William O'Toole ... construction accountant / cost accountant (20 episodes, 2014-2016)
Christina Pallot ... production coordinator / production coordinator: Polo Unit (20 episodes, 2014-2016)
Leif Reinstein ... finance counsel (20 episodes, 2014-2016)
Amarburen Sanjid ... ADR (20 episodes, 2014-2016)
Fabiana Arrastia ... adr/voice talent / adr voice casting (11 episodes, 2014-2016)
Alfred Michael ... office manager / office production assistant (11 episodes, 2014-2016)
Michael M. Xavier ... company archiver / malaysian accountant (11 episodes, 2014-2016)
Jelena Blazic ... production coordinator (10 episodes, 2014)
Ng Yoong Seng Bryan ... leadman: Marco (10 episodes, 2014)
Jo Cameron Brown ... dialect coach / dialect coach: Mr Richelmy (10 episodes, 2014)
Alexandra Canosa ... assistant to directors (10 episodes, 2014)
Mel Churcher ... dialogue coach: Benedict Wong (10 episodes, 2014)
Michael Heard ... production controller (10 episodes, 2014)
Ashley Michel Hoban ... assistant to showrunner (10 episodes, 2014)
Mukhtarali Ibrayev ... production assistant (10 episodes, 2014)
Roman Jankovic ... horse trainer (10 episodes, 2014)
Aruzhan Jazilbekova ... production assistant (10 episodes, 2014)
Khai Sim Lim ... assistant script supervisor (10 episodes, 2014)
James Linville ... US Accountant (10 episodes, 2014)
Adrian Lopez ... executive in charge of business affairs (10 episodes, 2014)
Zoe McLachlan ... Travel Coordinator (10 episodes, 2014)
Fruzsi Morotz ... shipping coordinator (10 episodes, 2014)
Kaity Nielson ... assistant: Mr. Sharkey (10 episodes, 2014)
Julie O'Neill ... Travel Coordinator / Trave Coordinator (10 episodes, 2014)
Nadine Pecorella ... travel co-ordinator (10 episodes, 2014)
Brittany-Renée Quinn ... researcher (10 episodes, 2014)
Stanislav Satko ... horse trainer (10 episodes, 2014)
Jaimie Stevens ... assistant to showrunner & directors (10 episodes, 2014)
Elisa Strocchi ... horse trainer (10 episodes, 2014)
Baby Tamba ... construction buyer coordinator (10 episodes, 2014)
Sandra Tan ... production staff (10 episodes, 2014)
Matt Tate ... post production coordinator (10 episodes, 2014)
Dominique Tucker ... payroll accountant (10 episodes, 2014)
Rachel Argall ... assistant production coordinator: Malaysia (10 episodes, 2016)
Ruby Avards ... payroll accountant (10 episodes, 2016)
Sándor Balla ... assistant to UPM/equipment coordinator (10 episodes, 2016)
Chiara Catalano ... cashier (10 episodes, 2016)
Ella Chaitow ... production coordinator (10 episodes, 2016)
David Coupland ... production coordinator: supervising shipping (10 episodes, 2016)
Simona De Angelis ... personal assistant: Jo Korer / travel coordinator (10 episodes, 2016)
Jessica De Costa ... craft service (10 episodes, 2016)
Joanna De Costa ... craft service (10 episodes, 2016)
Kate Eldridge ... assistant accountant (10 episodes, 2016)
Cameron Guest ... production assistant (10 episodes, 2016)
Attila Gyurkó ... set production assistant (10 episodes, 2016)
Duyen Hackett ... caterer (10 episodes, 2016)
Warren Harrington ... first assistant accountant (10 episodes, 2016)
Ruby Lee Hutton ... armory standby (10 episodes, 2016)
Márton Ivanov ... asset coordinator (10 episodes, 2016)
Tia Kamaludin ... accommodation coordinator (10 episodes, 2016)
Gregory Locklear ... directors assistant (10 episodes, 2016)
Wayne McCormack ... horse master (10 episodes, 2016)
Daniela Merlo ... dialect coach (10 episodes, 2016)
Benedek Akos Molnar ... Unit assistant / unit assistant (10 episodes, 2016)
Alan O'Brien ... cashier (10 episodes, 2016)
János Papp ... health and safety advisor (10 episodes, 2016)
Tanya Ruby ... 1st assistant accountant / first assistant accountant (10 episodes, 2016)
Artur Surma ... AP Supervisor: Malaysia (10 episodes, 2016)
Nikoletta Szabo ... accommodation coordinator (10 episodes, 2016)
Kinga Trimmel ... second assistant accountant (10 episodes, 2016)
Mo Zakii ... craft service assistant (10 episodes, 2016)
Mihály Hajagos ... production assistant (8 episodes, 2016)
Vihgnesh Subramaniam ... Production Assistant (6 episodes, 2014-2016)
Kristin Witcombe ... script supervisor (6 episodes, 2014)
Milica Djordjevic ... production assistant on set (6 episodes, 2016)
Natasa Milojevic ... production coordinator: second unit (5 episodes, 2016)
Susie Struth ... script supervisor (4 episodes, 2014)
David Boros ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Péter Danó ... payroll accountant (4 episodes, 2016)
Gyorgy Dejtari ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Dominika Heréb ... production assistant (4 episodes, 2016)
Joe Petényi ... second assistant accountant (4 episodes, 2016)
Imre Porkolab ... accounting clerk (4 episodes, 2016)
Enikö Szakács ... cashier (4 episodes, 2016)
Erika Tamás ... first assistant accountant (4 episodes, 2016)
Csaba Toth ... production assistant (4 episodes, 2016)
Kolos Trimmel ... production accountant (4 episodes, 2016)
Tamas Urhegyi ... accounting clerk (4 episodes, 2016)
Alexander von Hofmann ... director assistant (2 episodes, 2014)
Adam Jaklics ... second unit: unit assistant (2 episodes, 2016)
Laura Thavat ... horse department coordinator (2 episodes, 2016)
Sabbir Ahmed ... key accountant (1 episode, 2014)
Fajer Al-Kaisi ... adr voice (1 episode, 2014)
Valentina Bellomo ... assistant to location manager (1 episode, 2014)
Paola Blanton ... choreographer (1 episode, 2014)
La Melia Carlo ... assistant accountant (1 episode, 2014)
Gianni Carpentieri ... production service accountant (1 episode, 2014)
Giorgio Catalano ... financial controller (1 episode, 2014)
Valentina Confuorto ... crowd marshall (1 episode, 2014)
Nicola Gomiero ... production assistant (1 episode, 2014)
Jessica Lewis ... choreographer (1 episode, 2014)
Cecilia Irene Massaggia ... production assistant (1 episode, 2014)
Annabel Michael ... accounts production assistant (1 episode, 2014)
William Ong ... office production assistant (1 episode, 2014)
Svetoslav Rangelov ... cablecam (1 episode, 2014)
Deane Sahibjahn ... office supervisor (1 episode, 2014)
Ben Smith ... title designer (1 episode, 2014)
Bryce Wymer ... title designer (1 episode, 2014)
Sahar Bibiyan ... adr voice (1 episode, 2016)
Mustafa Haidari ... multilingual voice actor (1 episode, 2016)
Zoltan Horkai ... animal trainer: wolves (1 episode, 2016)
Peter Ivanyi ... animal trainer: wolves (1 episode, 2016)
Aylam Orian ... adr loop group (1 episode, 2016)
Katalin Skuts ... production coordinator (1 episode, 2016)
Lukas Tomsik ... horse trainer (1 episode, 2016)
Khaliun Amarburen ... ADR (uncredited) (10 episodes, 2016)
Ramtin Ari Sarbaz ... coordinator (uncredited) (3 episodes, 2014-2016)
Richard Wild ... weather consultant (uncredited) (1 episode, 2014)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed