Edit
American Gods (TV Series 2017– ) Poster

(2017– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Chris Byrne ... (6 episodes, 2019)
David Slade ... (3 episodes, 2017)
Adam Kane ... (2 episodes, 2017)
Vincenzo Natali ... (1 episode, 2017)
Floria Sigismondi ... (1 episode, 2017)
Craig Zobel ... (1 episode, 2017)
Paco Cabezas ... (1 episode, 2019)
Stacie Passon ... (1 episode, 2019)
Salli Richardson-Whitfield ... (1 episode, 2019)
Rachel Talalay ... (1 episode, 2019)
Frederick E.O. Toye ... (1 episode, 2019)

Series Writing Credits  

Bryan Fuller ... (created by) (16 episodes, 2017-2019)
Michael Green ... (created by) (16 episodes, 2017-2019)
Neil Gaiman ... (8 episodes, 2017)
Maria Melnik ... (8 episodes, 2017)
Bekah Brunstetter ... (1 episode, 2017)
Seamus Kevin Fahey ... (1 episode, 2017)
David Graziano ... (1 episode, 2017)
Jesse Alexander ... (1 episode, 2019)
Rodney Barnes ... (1 episode, 2019)
Tyler Dinucci ... (1 episode, 2019)
Andres Fischer-Centeno ... (1 episode, 2019)

Series Cast  

Ricky Whittle ...  Shadow Moon 9 episodes, 2017-2019
Emily Browning ...  Laura Moon / ... 9 episodes, 2017-2019
Pablo Schreiber ...  Mad Sweeney 9 episodes, 2017-2019
Crispin Glover ...  Mr. World 9 episodes, 2017-2019
Bruce Langley ...  Technical Boy 9 episodes, 2017-2019
Yetide Badaki ...  Bilquis 9 episodes, 2017-2019
Ian McShane ...  Mr. Wednesday 9 episodes, 2017-2019
Kahyun Kim ...  New Media 6 episodes, 2019
Gillian Anderson ...  Media 4 episodes, 2017
Demore Barnes ...  Mr. Ibis 4 episodes, 2017
Omid Abtahi ...  Salim 4 episodes, 2017-2019
Chris Obi ...  Anubis 3 episodes, 2017
Sonja Smits ...  Laura's Mother 3 episodes, 2017
Orlando Jones ...  Mr. Nancy 3 episodes, 2017-2019
Peter Stormare ...  Czernobog 3 episodes, 2017-2019
Mousa Kraish ...  The Jinn 3 episodes, 2017-2019
Cloris Leachman ...  Zorya Vechernyaya 2 episodes, 2017
Betty Gilpin ...  Audrey 2 episodes, 2017
Beth Grant ...  Jack 2 episodes, 2017
Corbin Bernsen ...  Vulcan 1 episode, 2017
Jonathan Tucker ...  'Low Key' Lyesmith 1 episode, 2017
Tracie Thoms ...  Buffer 1 episode, 2017
Jeremy Davies ...  Jesus Prime 1 episode, 2017
David Labiosa ...  Tattooed Man 1 episode, 2017
Ron Lea ...  Cambro 1 episode, 2017
Marilyn Camacho ...  The Coyote 1 episode, 2017
Kristin Chenoweth ...  Easter 1 episode, 2017
Dane Cook ...  Robbie 1 episode, 2017
Matthew Gouveia ...  Cassius 1 episode, 2017
Siobhan Fallon Hogan ...  Airport Lady 1 episode, 2017
Erika Kaar ...  Zorya Polunochnaya 1 episode, 2017
Keller Viaene Keller Viaene ...  Young Essie Macgowan 1 episode, 2017
Jacqueline Antaramian ...  Mrs. Fadil 1 episode, 2017
Chris Handfield ...  Clay 1 episode, 2017
Jake Manley ...  Bartholomew 1 episode, 2017
Joel Murray ...  Paunch 1 episode, 2017
Ernesto Reyes ...  Mexican Jesus 1 episode, 2017
Paolo Roldan ...  Crown 1 episode, 2017
Michael Greyeyes ...  Pit Boss 1 episode, 2017
Debra Hale Debra Hale ...  Mistress of the House 1 episode, 2017
Reid Janisse ...  Morgue Attendant 1 episode, 2017
Parveen Kaur ...  Young Persian Woman 1 episode, 2017
Martha Kelly ...  Zorya Utrennyaya 1 episode, 2017
Tim Progosh ...  Richard Miller 1 episode, 2017
Jerald Bezener ...  Handsome American Man 1 episode, 2017
Vivien Endicott Douglas ...  Pizza Delivery Woman 1 episode, 2017
Thomas Mitchell ...  Captain Clank 1 episode, 2017
John Tench ...  Viking Leader 1 episode, 2017
David Lennick David Lennick ...  Irish Judge 1 episode, 2017
Murray Oliver Murray Oliver ...  Doctor 1 episode, 2017
Marni Van Dyk Marni Van Dyk ...  Stewardess 1 episode, 2017
Julia Vera ...  Older Woman 1 episode, 2017
Richard Blackburn Richard Blackburn ...  Warden 1 episode, 2017
Conphidance ...  Okoye 1 episode, 2017
Cliff Saunders Cliff Saunders ...  Night Clerk 1 episode, 2017
Ewa Wolniczek Ewa Wolniczek ...  Judas Maid 1 episode, 2017
Dan Beirne ...  Ice Cream Vendor 1 episode, 2017
Jean Daigle Jean Daigle ...  Bartender 1 episode, 2017
Adrienne Kress ...  Another Airport Lady 1 episode, 2017
Don Mike ...  Slave 1 episode, 2017
Scott Thompson ...  Kind Man 1 episode, 2017
Eduardo Gomez Eduardo Gomez ...  Old Man 1 episode, 2017
Marcia Johnson ...  Flight Attendant 1 episode, 2017
Christopher Kelk ...  London Judge 1 episode, 2017
Sharon McFarlane ...  Lonely Teller 1 episode, 2017
Jane Smythe Jane Smythe ...  Bilquis Conquest 1 1 episode, 2017
Kris Babcock Kris Babcock ...  Bilquis Conquest 2 1 episode, 2017
Siobhan Bolton ...  First Class Flight Attendant 1 episode, 2017
John Connelly John Connelly ...  Vulcan Passerby 1 episode, 2017
Scott McCrickard Scott McCrickard ...  Tow Truck Driver 1 episode, 2017
Alan Sutton ...  Market Shopper 1 episode, 2017
Darrin Baker ...  Priest 1 episode, 2017
Débora Demestre ...  Tattooed Man's Wife 1 episode, 2017
Lisa Merchant Lisa Merchant ...  Receptionist 1 episode, 2017
A.C. Peterson ...  Warden of Newgate 1 episode, 2017
Pastel Supernova Pastel Supernova ...  Bilquis Conquest 4 1 episode, 2017
Peter Cockett Peter Cockett ...  John Richardson 1 episode, 2017
Lucan Andre Francis Lucan Andre Francis ...  Bilquis Conquest 5 1 episode, 2017
Glenda MacInnis ...  Young Woman 1 episode, 2017
Sebastian MacLean Sebastian MacLean ...  Guard 1 episode, 2017
Zoe Miller Zoe Miller ...  Tattooed Man's Daughter 1 episode, 2017
James Kirchner James Kirchner ...  Groundskeeper 1 episode, 2017
Jesse LaVercombe ...  Young Night Watchman 1 episode, 2017
Allan Price Allan Price ...  Minister 1 episode, 2017
Shayelin Martin Shayelin Martin ...  Crying Grandchild 1 episode, 2017
Billy Otis ...  Vomiting Convict 1 episode, 2017
Devery Jacobs ...  Sam Black Crow 1 episode, 2019
Erika Prevost ...  Show Girl #4 1 episode, 2019
Brendan J. Rowland ...  Max 1 episode, 2019
Dean Winters ...  Mr. Town 1 episode, 2019
Ty Phoenix Ty Phoenix ...  Townsperson (uncredited) 2 episodes, 2017
Michael Brown ...  Cop (uncredited) 1 episode, 2017
Jay Dee ...  Taxi Cab Driver (uncredited) 1 episode, 2017
Fionnula Flanagan ...  Old Essie Macgowan (uncredited) 1 episode, 2017
Bryan Fuller ...  Bryan Fuller (uncredited) 1 episode, 2017
Chris Gleason ...  Butcher (uncredited) 1 episode, 2017
Michael Green ...  Michael Green (uncredited) 1 episode, 2017
JR Hatchett ...  Prisoner (uncredited) 1 episode, 2017
Russell Herrera Jr. Russell Herrera Jr. ...  Prison Inmate (uncredited) 1 episode, 2017
Raymond Johnson-Brown ...  Faceless Astaire (uncredited) 1 episode, 2017
Khalid Klein Khalid Klein ...  DJ (uncredited) 1 episode, 2017
Andrew Kyrzyk ...  Faceless Fred Astaire (uncredited) 1 episode, 2017
A.J. LeSaint A.J. LeSaint ...  Townsperson (uncredited) 1 episode, 2017
Drew Moss ...  Shotgun Guy (uncredited) 1 episode, 2017
Romii Reilly ...  Aristocrat Townswoman (uncredited) 1 episode, 2017
Michel Issa Rubio ...  Disco Dancer / ... (uncredited) 1 episode, 2017
Michael Murray Scratch ...  ESPN Anchor (uncredited) 1 episode, 2017
Kayleigh Shikanai Kayleigh Shikanai ...  Disco Girl #1 (uncredited) 1 episode, 2017
Juvon Taylor Juvon Taylor ...  Slave (uncredited) 1 episode, 2017
Gianpaolo Venuta ...  Man on Bus (uncredited) 1 episode, 2017
Stephanie Frank ...  Museum Guest (uncredited) 1 episode, 2019
John C. Malcolm ...  Faceless Astaire (uncredited) 1 episode, 2019
Clayton Scott ...  Faceless Astaire (uncredited) 1 episode, 2019

Series Produced by 

Stefanie Berk ... executive producer (8 episodes, 2017)
Bekah Brunstetter ... co-producer (8 episodes, 2017)
Craig Cegielski ... executive producer (8 episodes, 2017)
Dauri Chase ... producer (8 episodes, 2017)
David Coatsworth ... co-executive producer (8 episodes, 2017)
Seamus Kevin Fahey ... supervising producer (8 episodes, 2017)
Pam Fitzgerald ... associate producer (8 episodes, 2017)
Danny Fredericks ... associate producer (8 episodes, 2017)
Bryan Fuller ... executive producer (8 episodes, 2017)
Neil Gaiman ... executive producer (8 episodes, 2017)
David Graziano ... co-executive producer (8 episodes, 2017)
Michael Green ... executive producer (8 episodes, 2017)
Loretta Ramos ... co-producer (8 episodes, 2017)
David Slade ... executive producer (8 episodes, 2017)
Rodney Barnes ... co-executive producer (8 episodes, 2019)
Chris Byrne ... co-executive producer (8 episodes, 2019)
Adam Kane ... executive producer (6 episodes, 2017)

Series Music by 

Brian Reitzell ... (8 episodes, 2017)
Danny Bensi ... (8 episodes, 2019)
Saunder Jurriaans ... (8 episodes, 2019)

Series Cinematography by 

Tico Poulakakis ... (7 episodes, 2019)
Darran Tiernan ... (4 episodes, 2017)
Jo Willems ... (3 episodes, 2017)
David Greene ... (3 episodes, 2019)
Aaron Morton ... (1 episode, 2017)
Marc Laliberté Else ... (1 episode, 2019)

Series Film Editing by 

Ron Rosen ... (3 episodes, 2017)
Wendy Hallam Martin ... (3 episodes, 2019)
Howard Leder ... (2 episodes, 2017)
Stephen Philipson ... (2 episodes, 2017)
Amy E. Duddleston ... (1 episode, 2017)
Art Jones ... (1 episode, 2017)

Series Casting By 

Margery Simkin ... (8 episodes, 2017)
Orly Sitowitz ... (8 episodes, 2017)
Debra Zane ... (8 episodes, 2019)

Series Production Design by 

Rory Cheyne ... (11 episodes, 2017-2019)
Patti Podesta ... (4 episodes, 2017)
Kevin Phipps ... (1 episode, 2017)

Series Art Direction by 

William Cheng ... (4 episodes, 2019)
Rory Cheyne ... (3 episodes, 2017)
Brendan Callaghan ... (2 episodes, 2017)
Brian Verhoog ... (2 episodes, 2017)
Aaron Morrison ... (1 episode, 2017)
Vicky Peters ... (1 episode, 2017)

Series Set Decoration by 

Jaro Dick ... (8 episodes, 2017)

Series Costume Design by 

Suttirat Anne Larlarb ... (8 episodes, 2017)
Claire Anderson ... (8 episodes, 2019)

Series Makeup Department 

Colin Penman ... head of makeup department / makeup department head (16 episodes, 2017-2019)
Alexis Tataryn ... makeup artist (16 episodes, 2017-2019)
Alanna Dickie ... contact lens technician (8 episodes, 2017-2019)
Robin Myriah Hatcher ... prosthetics coordinator (8 episodes, 2017)
Jenn Rose ... fabricator: for Tinsley Studios (8 episodes, 2017)
Christien Tinsley ... makeup effects designer (8 episodes, 2017)
Rhosael Ciandre ... head of hair department (6 episodes, 2017)
Karola Dirnberger ... head of hair department (3 episodes, 2017)
Mandy Danielle Benton ... makeup artist (2 episodes, 2017)
Allan Cooke ... special makeup effects artist (2 episodes, 2019)
Raechl Andre ... makeup artist (1 episode, 2019)
Silvia Platsis ... makeup artist (1 episode, 2019)
Randy Wilder ... key hair stylist (1 episode, 2019)
Olga Kirnos ... assistant makeup artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Kieran Smith ... special makeup effects: Tinsley Studio (uncredited) (8 episodes, 2017)
Brian Van Dorn ... special makeup effects artist: Tinsley Studios (uncredited) (8 episodes, 2017)
Hiroshi Yada ... prosthetic makeup artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Carla McKeever ... makeup artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Graham Chivers ... special makeup effects artist (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jason Detheridge ... special makeup effects artist (uncredited) (3 episodes, 2017)
Brian Wade ... special makeup effects sculptor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Patrick Baxter ... special makeup effects artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Faye Crasto ... prosthetic technician (uncredited) (2 episodes, 2017)
Verity Fiction ... special makeup effects artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Deborah Krymuza ... make up daily (uncredited) (2 episodes, 2017)
Cristina Patterson ... contact lens designer/painter (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jeanette Stawiarski ... key hair stylist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Sarah Bergman ... makeup daily (uncredited) (1 episode, 2017)
Andrea Brown ... second unit makeup (uncredited) (1 episode, 2017)
Chelsey Fiske ... key hair stylist (uncredited) (1 episode, 2017)
Andrea Heldman ... make-up daily (uncredited) (1 episode, 2017)
Ting Fang Liu ... key hair stylist (uncredited) (1 episode, 2017)
Kelly Muldoon ... hair co-department head (uncredited) (1 episode, 2017)
Erin Pidgeon ... makeup artist: daily (uncredited) (1 episode, 2017)
Omar Roessler ... make-up daily (uncredited) (1 episode, 2017)
Adrian Stansfield ... special makeup effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Sheila Trujillo-Gomez ... key makeup artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Linda Zirkus ... hair stylist (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Production Management 

David Coatsworth ... unit production manager (8 episodes, 2017)
Jim Hegarty ... post supervisor (8 episodes, 2017)
Lisa Kussner ... production manager (8 episodes, 2017)
Vair Macphee ... assistant production manager (8 episodes, 2017)
Lynn Andrews ... second unit production manager: Newfoundland (1 episode, 2017)
Daniel Hank ... unit production manager (1 episode, 2019)
Susan Ehrhart ... production supervisor (uncredited) (2 episodes, 2017)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Chris Byrne ... second unit director (8 episodes, 2017)
Greg Edmunds ... second unit first assistant director (8 episodes, 2017)
Patrick Murphy ... second unit second assistant director (8 episodes, 2017)
Jennifer Haufler ... second unit (8 episodes, 2019)
Aric Dupere ... second unit second assistant director (7 episodes, 2017)
Kevin Hourigan ... second assistant director (6 episodes, 2017-2019)
George Assimakopoulos ... first assistant director (5 episodes, 2017)
Elliott Whittaker ... second assistant director (5 episodes, 2019)
Ani Baravyan ... second unit second assistant director (4 episodes, 2017)
Tim Singh ... first assistant director (4 episodes, 2017)
Steve Battaglia ... first assistant director (3 episodes, 2017)
Stephen Bélanger ... second assistant director (3 episodes, 2017)
Rhys Summerhayes ... second assistant director (3 episodes, 2017)
Josh Stapleton ... assistant director (3 episodes, 2019)
Helga Rossi ... second unit second assistant director (2 episodes, 2017)
Jonnie Katz ... second assistant director (1 episode, 2017)
Mark Easey ... first assistant director (1 episode, 2019)
Pablo Gambetta ... second assistant director (1 episode, 2019)
Dan Gutierrez ... second second assistant director (1 episode, 2019)
Anthony Caporale ... third assistant director (uncredited) (2 episodes, 2017)
Malakai Riker ... assistant director (uncredited) (2 episodes, 2017)
Grant Boyle ... second unit third assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)
Brooke Fifield ... third assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)
Rory James ... second unit third assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)
Mark Lukac ... third assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)
Adam Szalai ... trainee assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)
Ross Vivian ... second unit third assistant director (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Art Department 

Melissa Cormier ... assistant art director / art department assistant (12 episodes, 2017-2019)
Amy Perron ... set decoration buyer (10 episodes, 2017-2019)
Dwight Doerksen ... construction coordinator (8 episodes, 2017)
Keaton Doerksen ... head carpenter (8 episodes, 2017)
Harold Gay ... art department coordinator / first assistant art director (8 episodes, 2017)
Jon Hunter ... first assistant art director (8 episodes, 2017)
Emma Monaghan ... assistant property master (8 episodes, 2017)
Pat O'Neil ... set decoration buyer (8 episodes, 2017)
Robert Polko ... assistant art director / second assistant art director (8 episodes, 2017)
Damien Segee ... set decoration leadman (8 episodes, 2017)
Mike Stanek ... set designer (8 episodes, 2017)
Katy Thatcher ... assistant art director / first assistant art director (8 episodes, 2017)
Jason McQuarrie ... set designer (8 episodes, 2019)
Sonia Kasparian ... second assistant art director (7 episodes, 2017)
Sean McLoughlin ... set designer (7 episodes, 2017)
Aaron Morrison ... first assistant art director (7 episodes, 2017)
Gord Peterson ... set designer (7 episodes, 2017)
Michael Genereux ... property master (5 episodes, 2017)
Brooke Daprato ... key on set props (3 episodes, 2017)
Joseph Feld ... first assistant art director (3 episodes, 2017)
Kerry Spurrell ... property master (3 episodes, 2017)
Michael Wessels ... key on set props (3 episodes, 2017)
Karl Crosby ... set designer (3 episodes, 2019)
Gergely König-Kapus ... storyboard artist (3 episodes, 2019)
Rob Ballantyne ... storyboard artist (2 episodes, 2017)
Dexter Bonaparte ... key on set props (2 episodes, 2017)
Rudy Braun ... set designer (2 episodes, 2017)
Alex Hadjiantoniou ... first assistant art director (2 episodes, 2017)
Francisco Gomez ... set decoration leadman (1 episode, 2017)
Paul Greenberg ... first assistant art director (1 episode, 2017)
Itsuko Kurono ... first assistant art director (1 episode, 2017)
David Lewington ... second assistant art director (1 episode, 2017)
Nancey Pankiw ... set designer (1 episode, 2017)
William Koon ... key scenic (uncredited) / key scenic painter (uncredited) (8 episodes, 2017)
Stephen Schirle ... concept artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Derek Steenstra ... set dresser (uncredited) (8 episodes, 2017)
Julia Wille ... on set dresser (uncredited) (8 episodes, 2017)
Hiep Pham ... motion graphic designer (uncredited) (5 episodes, 2017)
Greg Chown ... storyboard artist (uncredited) (3 episodes, 2017)
James McKnight ... props buyer (uncredited) (3 episodes, 2017)
Daniel Betti ... carpenter/metal fabricator (uncredited) / welding foreman (uncredited) (2 episodes, 2017)
Casey Crowdis ... art department assistant (uncredited) / art department coordinator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jonathan Davis ... storyboard artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Alfie Rodriguez ... digital artist: BASE FX (uncredited) / digital painting artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Peter Burton ... set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Dan Caplan ... storyboard artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Nivanh Chanthara ... concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Peter C. Clarke ... assistant property master (uncredited) (1 episode, 2017)
Matt Dunbar ... set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Sean P. Egan ... on-set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Brianna Gorton ... researcher (uncredited) (1 episode, 2017)
Chris Gotzamanis ... assistant property master (uncredited) (1 episode, 2017)
Heidi Hoffer ... art department (uncredited) (1 episode, 2017)
Chachie Hood ... carpenter (uncredited) (1 episode, 2017)
Natalie Jenison ... assistant property master (uncredited) (1 episode, 2017)
Vincent Morin ... concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Alexander Narizni ... on-set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Luca Nemolato ... concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Greg Puga ... carpenter (uncredited) (1 episode, 2017)
Steffen Reichstadt ... concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Raul Rosario ... labor foreman (uncredited) (1 episode, 2017)
Jason W. Spradling ... carpenter (uncredited) (1 episode, 2017)
Sonja Toma ... set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Colin Warde ... set dresser (uncredited) (1 episode, 2017)
Marcel Worch ... construction foreman (uncredited) (1 episode, 2017)
Julia Bucar ... props (uncredited) (1 episode, 2019)

Series Sound Department 

Sean Paul Armstrong ... boom operator (8 episodes, 2017-2019)
Joe DeAngelis ... re-recording mixer (8 episodes, 2017)
Kenneth Kobett ... re-recording mixer (8 episodes, 2017)
Ao Loo ... sound mixer (8 episodes, 2017)
Brad North ... sound supervisor (8 episodes, 2017)
Noel Vought ... foley artist (8 episodes, 2017)
Bill McMillan ... sound recordist (7 episodes, 2019)
Jacob McNaughton ... foley mixer (4 episodes, 2017)
Jonathan Corona ... assistant sound editor (uncredited) (8 episodes, 2017)
Tiffany S. Griffith ... dialogue editor (uncredited) (8 episodes, 2017)
Camille Kennedy ... cable puller (uncredited) / sound assistant (uncredited) (8 episodes, 2017)
David Werntz ... sound designer (uncredited) (8 episodes, 2017)
Peter Clements ... second unit sound mixer (uncredited) (6 episodes, 2017)
John Guentner ... foley mixer (uncredited) (6 episodes, 2017)
John Milo Train ... sound recordist (uncredited) (6 episodes, 2017)
Mark DeSimone ... adr mixer: New York (uncredited) (3 episodes, 2017)
Greg Crawford ... adr mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Rory de Carteret ... adr mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Judah Getz ... adr mixer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Kirill Belousov ... second unit boom operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Lesa Foust ... utility sound (uncredited) (1 episode, 2017)
Ally Hustings ... vo mixer (uncredited) (1 episode, 2017)
Troy Prehmus ... foley editor (uncredited) (1 episode, 2017)
David M. Roberts ... boom operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Daniel N. Salas ... sound effects editor (uncredited) (1 episode, 2017)
Ken Sluiter ... score engineer/mixer (uncredited) (1 episode, 2017)
Dave Wilson ... adr mixer (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Special Effects by 

Darcy Callaghan ... special effects coordinator (8 episodes, 2017)
Hannah Reed ... fabricator (uncredited) (8 episodes, 2017)
Hugh Goodden ... special effects technician (uncredited) (4 episodes, 2017)
Derek Bujalski ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Philippe Maurais ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Jeremy Ralstin ... special effects technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Robert C. Shannon ... underwater special effects (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Visual Effects by 

Tiansheng Liu ... visual effects (16 episodes, 2017-2019)
Jeremy Ball ... visual effects supervisor (8 episodes, 2017)
Gayle Busby ... visual effects consultant (8 episodes, 2017)
Josh Carlton ... visual effects coordinator (8 episodes, 2017)
Kevin Tod Haug ... visual effects designer (8 episodes, 2017)
Bernice Howes ... visual effects producer (8 episodes, 2017)
Hossein Jafari ... systems engineer: FuseFX (8 episodes, 2017)
Dawn Marquette ... visual effects assistant editor (8 episodes, 2017)
Shannon Leigh Olds ... visual effects editor (8 episodes, 2017)
Justin Phillips ... rigger (8 episodes, 2017)
Eliza Pelham Randall ... visual effects plate producer (8 episodes, 2017)
Mack Robinson ... visual effects coordinator (8 episodes, 2017)
Jessica Smith ... visual effects production manager (8 episodes, 2017)
Luke Stevens ... special effects editorial (8 episodes, 2017)
David Stump ... visual effects supervisor (8 episodes, 2017)
Corinne Villa ... visual effects editor (8 episodes, 2017)
Eric Withee ... visual effects plate producer (8 episodes, 2017)
Jun Xian Yue ... paint and roto artist: BaseFX (8 episodes, 2019)
Marc-Antoine Bressand ... senior digital artist: BUF (3 episodes, 2017)
Brian A. Smeets ... senior visual effects artist (2 episodes, 2017-2019)
Colleen Catton ... roto/prep (2 episodes, 2017)
Patrick Zentis ... visual effects art director: Cinesite (1 episode, 2017)
Bryan Haines ... digital compositor (1 episode, 2019)
Chris MacLean ... visual effects supervisor (1 episode, 2019)
Greg Astles ... compositing supervisor: Mr. X Inc (uncredited) (8 episodes, 2017)
David Atexide ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Mamadou Bagayoko ... technical support: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Julien Barbault ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Sarah Boucherit ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Nicolas Bouf ... digital artist: BUF (uncredited) / digital artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Thibaut Breton ... show technical director (uncredited) (8 episodes, 2017)
Pierre Buffin ... visual effects supervisor: BUF (uncredited) / senior visual effects supervisor: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Catherine Bétournay ... human resources: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Julien Cimino ... visual effects producer: BUF (uncredited) / visual effects producer (uncredited) (8 episodes, 2017)
Tony Como ... digital paint & roto department supervisor: BaseFX (uncredited) (8 episodes, 2017)
Patrice Cormier ... visual effects production manager: BUF (uncredited) / visual effects studio manager (uncredited) / studio manager: visual effects (uncredited) (8 episodes, 2017)
Louise Corry ... visual effects coordinator: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Karthik Kumar Durairaj ... prep lead: Basilic Fly Studio (uncredited) (8 episodes, 2017)
Florent Falipou ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Sheryll-Mai Flores ... visual effects artist: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Benoit Gadreau ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Bright Jani ... prep/paint artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Harry Lam ... visual effects supervisor: BaseFX (uncredited) (8 episodes, 2017)
Donna Langston ... visual effects producer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Yulong Liu ... digital compositor (uncredited) (8 episodes, 2017)
Ben Mackey ... systems engineer: FuseFX (uncredited) (8 episodes, 2017)
Nicolas Maillard ... visual effects supervisor: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Lionel Mullot ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Shin Nam ... visual effects producer (uncredited) (8 episodes, 2017)
Rémy Normand ... lead artist: BUF (uncredited) / visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
India Osborne ... managing partner: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Mark Patch ... visual effects coordinator (uncredited) (8 episodes, 2017)
Jeremy Robert ... visual effects supervisor: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Balthazar Sahel ... visual effects artist: BUF (uncredited) / digital artist: BUF (uncredited) / digital artist (uncredited) (8 episodes, 2017)
Arthur Sarthou ... r&d software engineer: BUF (uncredited) / technical director: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Marine Scelin ... visual effects production assistant: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Robert Schajer ... visual effects executive producer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Bohdan Skrynnyk ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Romain Sunier ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Sébastien Tourneux ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Georgios Tzoumas ... technical director: BUF (uncredited) / r&d software engineer: BUF (uncredited) (8 episodes, 2017)
Xixi Zhuang ... lead compositor: Base FX (uncredited) (8 episodes, 2017)
Geoffrey Basquin ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Charles Christoforou ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Kfir Cohen ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Basile Durieux ... visual effects artist (uncredited) (7 episodes, 2017)
Sylvain Lesaint ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Reshad Malekzai ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Sophie Mayeux ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Julien Roy ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (7 episodes, 2017)
Matthieu Bidault ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Maxime-Olivier Bouchard ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Florian Chauvet ... visual effects line producer: Cinesite (uncredited) (6 episodes, 2017)
Paul Docherty ... visual effects coordinator: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Stacey Dodge ... visual effects producer (uncredited) / visual effects producer: Mr. X Inc. (uncredited) (6 episodes, 2017)
Tomas Langevin-Côté ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Samantha Laroche ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Simon Leclair ... visual effects artist: BUF (uncredited) / visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Yu Lei ... compositor (uncredited) (6 episodes, 2017)
Julien Leterrier ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Raphaël Moreault-Truchon ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (6 episodes, 2017)
Gabriel Saint-Aubin ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (6 episodes, 2017)
Jonathan Sims ... in house visual effects artist (uncredited) / inhouse vfx artist (uncredited) (6 episodes, 2017)
Alexandre Aillet ... lead effects technical director: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Samantha Banack ... visual effects production manager: Mr. X (uncredited) / production manager: Mr. X (uncredited) (5 episodes, 2017)
Guy Boudreau ... lighting technical director: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Jonathan Brayer ... visual effects coordinator: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Anthony Charbonnier ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Diane Choi ... data operations: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Raphaël Desmaison ... visual effects lead animator: BUF (uncredited) (5 episodes, 2017)
Louis Desrochers ... effects technical director: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Valerie Dugas ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Nicolas Dumay ... cg supervisor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Jeremy Ezekiel ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Eric Fortin ... matchmove and layout artist: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Menahem Gabay ... data operations: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Wenceslao Herrera Garcia ... modeller: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Patricia Gaumond ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Joseph Geremia ... head of technical operations: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Chloe Grysole ... visual effects executive producer: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Christopher Hills-Wright ... visual effects editor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Christian Irles ... additional visual effects supervisor: Cinesite (uncredited) / visual effects supervisor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
JaeHee Jung ... digital matte painter: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Spencer Kuziw ... systems administrator: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Philippe Langlois ... lead digital matte painter: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Rémi Martin ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Brodie McNeill ... digital compositor (uncredited) (5 episodes, 2017)
Jason G. Myers ... data operations manager: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Aymeric Perceval ... visual effects supervisor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Elangie Pereda ... visual effects junior coordinator (uncredited) / visual effects coordinator (uncredited) (5 episodes, 2017)
Benjamin Ribière ... compositing supervisor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Marc A. Rousseau ... visual effects executive producer: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Zaki Saati ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (5 episodes, 2017)
Celestin Salomon ... lead texture artist: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Eric Senecal ... effects technical director: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Marc-Olivier Simoneau ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Maxime Sirven ... visual effects editor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Richard Sowerby ... paint and roto supervisor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Mark Stepanek ... lead lighting technical director: Cinesite (uncredited) / lead lighting td: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Billy Stever ... desktop support specialist: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Masaya Sugimura ... effects technical director: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Mehdi Tadlaoui ... lead matchmove and layout artist: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
George Tatchell ... matchmove and layout artist: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Brendan Taylor ... visual effects supervisor: Mavericks VFX (uncredited) (5 episodes, 2017)
Valentin Trasnea ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
David Verbeke ... visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (5 episodes, 2017)
Volkan Yurdakul ... compositor: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Carlos Zelada ... data operations: Cinesite (uncredited) (5 episodes, 2017)
Alexandra Added ... visual effects producer: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Suzie Askham ... head of matchmove: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Maryah Azzuolo ... visual effects production assistant: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
William Banti ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects artist: BUF (uncredited) (4 episodes, 2017)
Sebastien Beaulieu ... lighting technical director: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Stephane Brisson ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Nathalie Burgaud ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (4 episodes, 2017)
Nicolas Cadorette Vigneau ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Simon Chassé ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Alice Cumbaa ... visual effects coordinator: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Etienne Daigle ... additional on set visual effects supervisor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Samuel David ... matchmove and layout artist: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Lee Dexter ... matchmove artist: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Thomas Enjalbert ... animator: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Cederic Estevao ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Vincent Glaize ... environment technical director: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Florian Grenier ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Dong Qing Guo ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Javier Hernandez-Kistte ... visual effects production assistant (uncredited) / Visual effects PA (uncredited) (4 episodes, 2017)
Juan Carlos Huerta ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Aélis Héraud ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Danilo Ivanisevic ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (4 episodes, 2017)
Marc Joubert-Nederveen ... modeller: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Yann Laliberte ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
François Le Bastard ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Natasha Leroux ... visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (4 episodes, 2017)
Laurent Makowski ... digital artist: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Amelie Marcoux ... visual effects coordinator: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jackie K. Murphy ... visual effects artist: capital T (uncredited) / digital artist: Capital T (uncredited) / digital artist: capital T (uncredited) (4 episodes, 2017)
Paula Olszowska ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jean-Francois Paquet ... modeller: Cinesite (uncredited) / texture artist: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Christian Paradis ... look development technical director: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Benoit Pelchat ... digital matte painter: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jennyfer Pellerin ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Alice Pepujol ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Johanne Phung ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) / visual effects artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Sebastien Potet ... lead rigger: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jun Ren ... environment technical director: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Jagdeep Saggu ... paint and roto: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Etienne Salançon ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Christian Simon ... compositor: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Irene Smirnova ... modeller: Cinesite (uncredited) / texture artist: Cinesite (uncredited) (4 episodes, 2017)
Fiona Wong ... matte painter/environment artist (uncredited) (4 episodes, 2017)
Annabelle Zoellin ... visual effects coordinator: BUF (uncredited) (4 episodes, 2017)
Greg Behrens ... visual effects producer: Mavericks VFX (uncredited) (3 episodes, 2017)
Nicolas Bonnell ... head of production: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Noel Chaput ... visual effects data wrangler (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jordan Cirera ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
James Cooper ... visual effects supervisor: Mr. X Inc. (uncredited) (3 episodes, 2017)
Rodrigo de Almeida ... r&d software engineer: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Guillaume Dureux ... visual effects supervisor: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Josh Evans ... matte painter (uncredited) (3 episodes, 2017)
Corentin Fievet ... digital artist: BUF (uncredited) / digital artist (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jamie Hallett ... visual effects supervisor: capital T (uncredited) (3 episodes, 2017)
Lindsay Hallett ... visual effects executive producer: capital T (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jordan Hassay ... compositor: Gradient Effects (uncredited) (3 episodes, 2017)
Sara Hilmarsdóttir ... compositing technical director (uncredited) (3 episodes, 2017)
Mai-Ling Lee ... cg supervisor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Winston Lee ... compositing supervisor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Vladimir Leschinski ... visual effects supervisor: Dr.PICTURE Studios (uncredited) (3 episodes, 2017)
Julien Mercier ... visual effects lead graphist artist: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Bobby Myers ... matte painter (uncredited) (3 episodes, 2017)
Christ Ohoueu ... visual effects coordinator: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Cem Olcer ... visual effects supervisor: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Matt Ralph ... tracking: layout supervisor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Brett Schroeder ... lead animator: cinesite (uncredited) / lead animator (uncredited) (3 episodes, 2017)
P. Kevin Scott ... animation director: Mr. X Inc. (uncredited) (3 episodes, 2017)
Hussain Taj ... digital compositor: Mr. X Inc. (uncredited) / digital compositor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Dominique Vidal ... senior visual effects supervisor: BUF (uncredited) (3 episodes, 2017)
Gongjin Wang ... digital matte painter: cinesite (uncredited) / digital matte painter (uncredited) (3 episodes, 2017)
Brianne Wells ... visual effects editor: Mr X, Inc. (uncredited) (3 episodes, 2017)
Michelle Yhan ... digital compositor: Mr. X (uncredited) / digital compositor (uncredited) (3 episodes, 2017)
Leo Bovell ... cg supervisor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Seth Brower ... compositor (uncredited) / compositor: Encore Hollywood (uncredited) (2 episodes, 2017)
Roisin Byrne ... production accountant: Cinesite (uncredited) (2 episodes, 2017)
Yohann Deberg ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (2 episodes, 2017)
Yascine Harmali ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jesse Kawzenuk ... data wrangler (uncredited) (2 episodes, 2017)
Mark D. Lee ... visual effects editor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Kevin Lingenfelser ... visual effects supervisor: FuseFX (uncredited) / visual effects supervisor: fusefx (uncredited) (2 episodes, 2017)
Grant Lynch ... visual effects dailies editor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Pierre Masseron ... visual effects artist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Reid Paul ... visual effects supervisor: Stargate Studios (uncredited) (2 episodes, 2017)
Kristen Pelz ... visual effects editor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jon Rhinehardt ... digital compositor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Ryan Sonderegger ... compositor (uncredited) (2 episodes, 2017)
Chad Wanstreet ... visual effects supervisor: FuseFX (uncredited) (2 episodes, 2017)
Becky Zhang ... department coordinator of digital paint and roto: BaseFX (uncredited) (2 episodes, 2017)
Michael Aceves ... lead matte painter (uncredited) (1 episode, 2017)
Jonathan Alenskas ... composite supervisor (uncredited) (1 episode, 2017)
Philip Edward Alexy ... cgi animator: Mavericks VFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Berenice Antoine ... digital artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Johnathan R. Banta ... visual effects supervisor: AgraphaFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Rosario Barbera ... visual effects producer: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Laura Boscarino ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Michelle Brennen ... prevision assistant/data wrangler (uncredited) (1 episode, 2017)
Laurent Briet ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Tyler Britton ... effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Adam Broad ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Josh Bryson ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Jean-Francois Burdin ... digital compositor: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2017)
Gaia Bussolati ... visual effects supervisor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Claudio Capellini ... concept artist: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Ozzie Carmona ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Olivier Cauwet ... digital artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Greg Cheng ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Alfonso Chin ... visual effects (uncredited) (1 episode, 2017)
Alex Chizzolini ... modeler: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Myong Choi ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Alena Cochran ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Nestor Costa ... effects technical director: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2017)
Francois Cote-Paquet ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Marie-Pier Couture-Alain ... digital compositor: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2017)
Pierre Debras ... modeling & texturing (uncredited) (1 episode, 2017)
Daniele DeMaio ... effects technical director: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Steve Dinozzi ... compositing supervisor (uncredited) (1 episode, 2017)
Fabio Donadoni ... animator: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Garrett Fallin ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Chiara Feriani ... senior compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Mark Fordham ... matte painter (uncredited) (1 episode, 2017)
Zoran Glisovic ... digital compositor: FuseFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Blake Goedde ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Francesco Grisi ... visual effects executive producer: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Grzegorz Grodzicki ... senior compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Matthews Grosbois ... visual effects graphic artist: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Ola Hamletsen ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Simon Han ... effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Brian Ali Harding ... visual effects supervisor: Entity FX (uncredited) (1 episode, 2017)
Jim Hawkins ... concept artist: Zoic Studios (uncredited) (1 episode, 2017)
Bryan M. Higgins ... tracking/layout (uncredited) (1 episode, 2017)
Yoga Kurniawan ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Alain Lalanne ... visual effects producer: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2017)
Romane Landrieux ... compositor (uncredited) / digital artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Chris LeDoux ... visual effects supervisor: Crafty Apes (uncredited) (1 episode, 2017)
Stefano Leoni ... head of visual effects: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Nicolas Leroy ... lighting technical director: Cinesite (uncredited) (1 episode, 2017)
Marco Lorenzin ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Josh Lu ... visual effects production manager: Base FX (uncredited) (1 episode, 2017)
Brad Lucas ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Sandrine Lurde ... digital artist: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Benoit Léonard ... digital artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Mattia Marceca ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
William Marker ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Eric McAvoy ... lead compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Sean Ryan McEwan ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Kevin McGeagh ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Simon James Milner ... senior crowd technical director (uncredited) (1 episode, 2017)
Danilo Montesarchio ... matchmove artist: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Gabriele Motta ... lead compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Brendon Murphy ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Sébastien Nebout ... on-set visual effects supervisor: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Clara Pampolini ... effects artist: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Giuseppe Parisi ... matte painter: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Jinseok Park ... cg technical director: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Abhijit Patil ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Sagar Patil ... digital artist: Base Fx (uncredited) (1 episode, 2017)
Félix Pirritano ... digital artist: pre-production (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Puglisi ... previzion operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Yu Qin ... roto, paint, comp artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Jeremy Renteria ... visual effects supervisor: Entity FX (uncredited) (1 episode, 2017)
Nathan Rich ... cto: Base FX (uncredited) (1 episode, 2017)
Jean Marc Rodrigue ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Mandeep Singh Saini ... paint/rotoscope artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Jorge Sanchez ... compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Rafael Freire Santos ... visual effects artist: Tendril Design + Animation (uncredited) (1 episode, 2017)
Justin Schenck ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Dustin Scholl ... digital compositor: FuseFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Fabio Scotellaro ... visual effects editor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Jasmine Scott ... visual effects coordinator: Mavericks VFX (uncredited) (1 episode, 2017)
Coline Six ... visual effects pre-production (uncredited) (1 episode, 2017)
Adam Smith ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Cary Smith ... prevision assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Robert D.M. Smith ... digital supervisor (uncredited) (1 episode, 2017)
Marcelo Souza ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Tommy Souza ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Damien Stantina ... digital artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Olivia Strada ... animator: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Carmine Tallarico ... lighter: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Giulia Tirelli ... compositor: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Arian Van Zyl ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Mattia Vergara ... cg generalist: EDI Effetti Digitali Italiani (uncredited) (1 episode, 2017)
Victor Vilceanu ... digital artist: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Tiffany Nichole Vochatzer ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)
Stephane Vogel ... senior cg artist: BUF (uncredited) (1 episode, 2017)
Arnaud Watteau ... visual effects (uncredited) (1 episode, 2017)
Lily Yiu ... lighting artist: Mr. X Inc. (uncredited) (1 episode, 2017)
Ashkan Yousefi ... visual effects artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Iqbal Zafar ... digital compositor (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Stunts 

Branko Racki ... stunt coordinator (8 episodes, 2017)
Simon Girard ... key stunt rigger (8 episodes, 2019)
Layton Morrison ... stunt coordinator (8 episodes, 2019)
Jason Gosbee ... fight coordinator / stunt double: Ricky Whittle (4 episodes, 2017-2019)
Ana Shepherd ... stunt performer / stunt double: Debora Demestre / stunt double: Jacqueline Antaramian (4 episodes, 2017-2019)
Bart Badzioch ... Stunt Double: Mousa Kraish / stunt performer (3 episodes, 2017-2019)
Vincent Rother ... stunt performer (3 episodes, 2017-2019)
Melissa Kelly ... stunt performer / stunts (2 episodes, 2017-2019)
Robert C. Shannon ... water safety coordinator (2 episodes, 2017-2019)
Bryan Thomas ... stunt performer / stunt performer: stunts (2 episodes, 2017-2019)
Christine Ebadi ... stunt double: Emily Browning / stunt double: Devery Jacobs (2 episodes, 2019)
Aj Risi ... stunt performer (2 episodes, 2019)
Emerson Wong ... stunt performer (1 episode, 2017)
Mustafa Bulut ... stunt performer (1 episode, 2019)
Chad Camilleri ... stunts (1 episode, 2019)
Justin Howell ... stunt double: mad sweeney (1 episode, 2019)
Dana Jones ... stunt performer (1 episode, 2019)
Patrick Kerton ... Stunt Tuatha warrior / stunt performer (1 episode, 2019)
Josh Madryga ... stunt player (1 episode, 2019)
Alain Moussi ... stunt performer (1 episode, 2019)
Andrew Prest ... stunt double: Pablo Schreiber (1 episode, 2019)
Derek Barnes ... stunt rigger (uncredited) (5 episodes, 2017)
John Kaye ... stunt rigger (uncredited) (3 episodes, 2017)
Robert Racki ... second unit stunt coordinator (uncredited) / second unit stunts coordinator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Naomi Frenette ... stunt double: Emily Browning (uncredited) (2 episodes, 2017)
Ric Garcia ... stunt double: Ian McShane (uncredited) (2 episodes, 2017)
Joel Labelle ... stunt performer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Gannon Racki ... stunt performer (uncredited) / stunt safety (uncredited) (2 episodes, 2017)
Todd Schroeder ... stunt double: Pablo Schreiber (uncredited) (2 episodes, 2017)
Neil Adams ... stunt double: Reid Janisse (uncredited) (1 episode, 2017)
Nick Alachiotis ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Alex Armbruster ... stunt double: Ernesto Reyes (uncredited) (1 episode, 2017)
Susana Baker ... stunt double: Cloris Leachman (uncredited) (1 episode, 2017)
Serje Basi ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Marco Bianco ... key stunt rigger (uncredited) (1 episode, 2017)
Bobby Brown ... stunt double (uncredited) (1 episode, 2017)
Tommy Chang ... fight coordinator (uncredited) (1 episode, 2017)
Tim Cody ... stunt driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Dean Copkov ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Christopher Cordell ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Bernadette Couture ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Tig Fong ... stunt rigger (uncredited) (1 episode, 2017)
Jean Frenette ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Nilo Ghajar ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Dillon Jagersky ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Kevan Kase ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Dennis Lafond ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Julian Lewis ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Thomas Liccioni ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Dan MacDonald ... stunt double: Dane Cook (uncredited) (1 episode, 2017)
Alexander Mandra ... stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Eli Martyr ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Duncan McLeod ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Drew Moss ... stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Tammy Nera ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Simon Northwood ... stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Louis Paquette ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Charlie Parrish ... stunt coordinator: additional scenes (uncredited) (1 episode, 2017)
Adrian Persad ... stunt double: David Labiosa (uncredited) (1 episode, 2017)
Ken Quinn ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Joseph Racki ... stunts (uncredited) (1 episode, 2017)
Tally Rodin ... stunt double: Emily Browning (uncredited) (1 episode, 2017)
Jonathan Rooney ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Steve 'Shack' Shackleton ... stunt rigger (uncredited) (1 episode, 2017)
David F. Sheridan ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Moody Shwales ... special skill extra (uncredited) (1 episode, 2017)
John Stead ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Mitra Suri ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)
Al Vrkljan ... stunt performer (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Camera and Electrical Department 

Marc Laliberté Else ... director of photography: second unit (15 episodes, 2017-2019)
Malcolm Nefsky ... key grip 2nd unit / key grip: second unit (13 episodes, 2017-2019)
Barrett Axford ... a camera first assistant (8 episodes, 2017)
Pierre Berube ... rigging gaffer (8 episodes, 2017)
Robert Daprato ... key grip (8 episodes, 2017)
Roland Gauvin ... key rigging grip (8 episodes, 2017)
Monty Jang ... video coordinator (8 episodes, 2017)
Craig Jewell ... b camera second assistant (8 episodes, 2017)
Michael McDonald ... gaffer (8 episodes, 2017)
Rob Stronghill ... digital imaging technician (8 episodes, 2017)
Brian White ... b camera first assistant (8 episodes, 2017)
Dan Whitton ... best boy electric (8 episodes, 2017)
Mark Willis ... b camera operator / a camera operator (8 episodes, 2017)
Andrew Caney ... crane operator (8 episodes, 2019)
Joshua Jinchereau ... digital imaging technician (8 episodes, 2019)
Jasper Savage ... stills photographer (8 episodes, 2019)
François Daignault ... a camera operator (6 episodes, 2017)
Dave McCallion ... a camera second assistant (6 episodes, 2017)
Mike Ohorodnyk ... best boy grip (6 episodes, 2017)
James Tamblyn ... playback operator (6 episodes, 2017)
Colin Hoult ... director of photography: reshoots / director of photography: additional photography (5 episodes, 2017-2019)
Kevin Cook ... dolly grip: second unit (3 episodes, 2017)
Christina Louie ... a camera second assistant (2 episodes, 2017)
Chris Rice ... best boy grip (2 episodes, 2017)
Daniel Sauvé ... b camera operator (2 episodes, 2017)
Michael Fawcett ... Digital Imaging Technician: second unit, daily (2 episodes, 2019)
Abraham Bankole ... grip: dailies (1 episode, 2017)
Christopher Chung ... uav safety supervisor (1 episode, 2019)
Chris Dame ... first assistant camera: "a" camera - house on the rock (1 episode, 2019)
Micah Hart ... grip: additional Oklahoma Unit (1 episode, 2019)
Regan Hudecek ... best boy/electric (1 episode, 2019)
Alan G. Kelly ... camera operator: second unit (1 episode, 2019)
Ron Ruanphae ... second assistant camera (1 episode, 2019)
Mark N. Woods ... camera operator: Wisconsin Unit (1 episode, 2019)
Cian Foley ... electrician (uncredited) (8 episodes, 2017)
James Gardner ... director of photography: second unit (uncredited) (8 episodes, 2017)
Patrick King ... a dolly operator (uncredited) / dolly operator (uncredited) (8 episodes, 2017)
Dustin Rivers ... lighting technician (uncredited) (8 episodes, 2017)
Julian Samuels ... lighting technician (uncredited) (8 episodes, 2017)
Paul Tarlevs ... lighting programmer & operator (uncredited) (8 episodes, 2017)
Jan Thijs ... still photographer (uncredited) (8 episodes, 2017)
Karen Bayer ... rigging electrician (uncredited) (7 episodes, 2017)
Benjamin Martin Cocher ... epk camera (uncredited) (7 episodes, 2017)
Graeme Everett ... lighting technician (uncredited) (6 episodes, 2017)
Jacob Nefsky ... grip: second unit (uncredited) / grip: secound unit (uncredited) / second unit grip (uncredited) (6 episodes, 2017)
Jordan Schella ... rigging electrician (uncredited) (4 episodes, 2017)
Johnny Askwith ... second unit camera operator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Rob Barnett ... camera operator: second unit (uncredited) (2 episodes, 2017)
Bryan Brooks ... second unit best boy electric (uncredited) (2 episodes, 2017)
Lauren Carson ... second assistant camera (uncredited) (2 episodes, 2017)
Stephen Caswell ... second unit gaffer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jeff Hohener ... second unit camera operator (uncredited) (2 episodes, 2017)
Johnathan Holmes ... second unit first assistant camera (uncredited) (2 episodes, 2017)
Zefred Ansaldo ... second unit steadicam operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Dwain Barrick ... phantom technician (uncredited) (1 episode, 2017)
John Baxter ... additional second assistant camera (uncredited) (1 episode, 2017)
Walter Bithell ... gaffer: Oklahoma Unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Keith Brown ... best boy rigging grip (uncredited) (1 episode, 2017)
Kyle Brunet ... dmt (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Cherrington ... camera crane operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Christiaan J. Cloete ... technocrane technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Mark Collins ... rigging electrician (uncredited) (1 episode, 2017)
Andreea Cornel ... second assistant camera: Oklahoma Unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Glendon Davis ... epk camera (uncredited) (1 episode, 2017)
Phil Gawley ... rigging electrician (uncredited) (1 episode, 2017)
Dean Georgopoulos ... additional digital imaging technician (uncredited) (1 episode, 2017)
Laura Hudock ... camera operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Geoffrey D. Knoller ... key grip: Oklahoma Unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Korbyn McLean ... second unit second assistant camera (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Monar ... russian arm operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Shakithyan Niranjan ... daily camera trainee (uncredited) (1 episode, 2017)
Nathan O'Brien ... camera trainee (uncredited) (1 episode, 2017)
Flora Planchat ... gaffer: Newfoundland unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Puglisi ... driving plates (uncredited) (1 episode, 2017)
Jean-Marc Saldini ... additional first assistant camera (uncredited) (1 episode, 2017)
Andrew Schauer ... daily rigging grip (uncredited) (1 episode, 2017)
Jon Shryock ... key rigging grip: Oklahoma Unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Cheryl Sileikis ... camera trainee (uncredited) (1 episode, 2017)
James Spurling ... video assist (uncredited) (1 episode, 2017)
James Stewart ... camera assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Michael Swain ... rigging electrician (uncredited) (1 episode, 2017)
Allan Wylie ... second unit digital technician (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Casting Department 

Zameret Kleiman ... background casting (8 episodes, 2017)
Jason Knight ... casting: Canada (8 episodes, 2017)
Claire Koonce ... casting associate (8 episodes, 2017)
Dylan Jury ... casting associate (8 episodes, 2019)
Lucy Bevan ... casting consultant: UK (5 episodes, 2017)
Kat Kleine ... casting associate: Canada (uncredited) / casting intern (uncredited) (8 episodes, 2017)
Nanw Rowlands ... casting associate: UK (uncredited) (8 episodes, 2017)
Lauren Richer ... casting assistant (uncredited) (7 episodes, 2017)
Stephanie Bleakley ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Bethany Bourland ... local casting (uncredited) (1 episode, 2017)
McKenzie Brodnick ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
John Buchan ... casting: Montreal (uncredited) (1 episode, 2017)
Martha Dietsche ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Aaron Sampson ... casting camera operator (uncredited) (1 episode, 2017)
Suzanne Yavuz ... casting assistant (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Costume and Wardrobe Department 

Wayne Thomas ... key breakdown/dyer / textile artist / breakdown/textile artist (16 episodes, 2017-2019)
Roslyn Hanchard ... background costume supervisor (9 episodes, 2017-2019)
Quita Alfred ... costume supervisor (8 episodes, 2017)
Anita Bacic ... assistant costume designer (8 episodes, 2017)
Silvana Sacco ... key textile artist & dyer / key textile artist and dyer (8 episodes, 2017)
Sue Furlong ... cutter/tailor (8 episodes, 2019)
Soo Luen Tom ... set costumer (8 episodes, 2019)
Laura Montgomery ... assistant costume designer (5 episodes, 2017)
Sabrina Zain ... assistant costume designer / costume assistant (3 episodes, 2017-2019)
Brenda Broer ... assistant costume designer (3 episodes, 2017)
Jane Fieber ... costume supervisor (3 episodes, 2017)
Ciara Brennan ... costume concept artist (1 episode, 2019)
Nathalie Gysel ... costume buyer (uncredited) (3 episodes, 2017)
B. Daniel Weger ... pattern maker/cutter (uncredited) (3 episodes, 2017)
Rachel Ford ... costume assistant (uncredited) / second unit key costumer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Carol Wong ... costume buyer (uncredited) (2 episodes, 2017)
Greg Hopwood ... costume concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Chemagne Martin ... sewer (uncredited) (1 episode, 2017)
Susan Mayes ... costumer (uncredited) (1 episode, 2017)
Daniel Grant North ... costume assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Milena Radeva ... embroiderer (uncredited) (1 episode, 2017)
Cheri Reed ... key costumer (uncredited) (1 episode, 2017)
Alan Villanueva ... costume concept artist (uncredited) (1 episode, 2017)
Elizabeth Wheat ... seamstress (uncredited) (1 episode, 2017)
Hanne Whitfield ... background costume coordinator (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Editorial Department 

Karen M. Boyle-Anastasio ... on-line editor (8 episodes, 2017)
Genesis Henriquez ... apprentice editor (8 episodes, 2017)
Dave Hussey ... colorist (8 episodes, 2017)
Amalie Lorentzen ... post coordinator (8 episodes, 2017)
Michael G. England ... first assistant editor (4 episodes, 2019)
Margaret Guinee ... assistant editor / assistant editor: US (3 episodes, 2017)
Dan Wilken ... assistant editor (3 episodes, 2017)
Naomi Sunrise Filoramo ... assistant editor / assistant editor: US (2 episodes, 2017)
Boyko Stankov ... dailies operator (uncredited) (4 episodes, 2017)
Chris Blacklock ... colorist: dailies (uncredited) (3 episodes, 2017)
Brigitte Rabazo ... assistant editor: Canada (uncredited) (2 episodes, 2017)
Marcial Gonzalez ... post-production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Sherilyn Martin ... post-production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Location Management 

Kevin Allen ... assistant location manager (8 episodes, 2017)
Adam Bernstein ... location production assistant (8 episodes, 2019)
Derek Brady ... location manager (6 episodes, 2017-2019)
Jorge Contreras ... assistant location manager (6 episodes, 2017)
Shaun Cengiz ... assistant location manager / location manager (5 episodes, 2017)
Alix Pokol ... location production assistant (5 episodes, 2017)
Dorigen Fode ... location manager (3 episodes, 2017)
Alex McNaughton ... second unit location manager / assistant location manager (3 episodes, 2017)
Alberto Santo Patella ... assistant location manager (3 episodes, 2019)
Brandon Long ... assistant location manager (2 episodes, 2017)
Noel Harris ... second unit location manager: Newfoundland (1 episode, 2017)
Jeff Nelson ... second unit location manager (1 episode, 2017)
Kai Thorup ... location scout (1 episode, 2019)
Dylan Brodie ... location coordinator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Mark Jarrett ... location manager (uncredited) / location manager: USA unit (uncredited) (3 episodes, 2017)
Mitchell Jarrett ... location assistant (uncredited) (3 episodes, 2017)
John Rakich ... location scout (uncredited) (2 episodes, 2017)
Maria C. Roxas ... location manager (uncredited) / location scout (uncredited) (2 episodes, 2017)
David Zachary Heine ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Scott Kimbrough ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Chris Kucharski ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Gilbert B. Morales ... location scout (uncredited) (1 episode, 2017)
Ralph Moran ... location scout: Chicago (uncredited) (1 episode, 2017)
Tracey Savein ... location scout (uncredited) (1 episode, 2017)
James Wray ... location assistant (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Music Department 

Matt Lilley ... music consultant (8 episodes, 2017)
Brian Reitzell ... music supervisor / composer: main title theme (8 episodes, 2017)
Lee Scott ... music editor (8 episodes, 2017)
Roger Joseph Manning Jr. ... composer: main title theme (4 episodes, 2017)
Jason La Rocca ... music scoring mixer (1 episode, 2019)
Sara Mann ... group vocalist (1 episode, 2019)

Series Transportation Department 

Jeff Bell ... transportation captain (8 episodes, 2017)
Jared Trent Jones ... transportation co-captain (8 episodes, 2017)
Fred Morin ... picture vehicle captain / picture vehicle coordinator (7 episodes, 2017)
Howard Barry ... picture vehicle captain (3 episodes, 2017)
Chris Gleason ... driver (1 episode, 2019)
Skip Barbay ... transportation assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Bill Boyd ... picture vehicle coordinator prep (uncredited) (1 episode, 2017)
Christian Gabourie ... cast driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Sandy Hastings ... cast driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Twanna Hurst ... dispatcher (uncredited) (1 episode, 2017)
Randy Kinyon ... transportation assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Rod Kraft ... driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Debbie Lewis ... cast driver (uncredited) (1 episode, 2017)
Robert C. Shannon ... marine vehicle coordinator (uncredited) (1 episode, 2017)
Russell Smith ... cast driver (uncredited) (1 episode, 2017)

Series Other crew 

Marta Fernandez ... network executive (16 episodes, 2017-2019)
Alessandro Masi ... international sales (12 episodes, 2017-2019)
Susan Bassett ... first assistant accountant (8 episodes, 2017)
Sandra Butterworth ... dialect coach (8 episodes, 2017)
Kristine Child ... production accountant (8 episodes, 2017)
Kate Clark ... first assistant accountant (8 episodes, 2017)
Stephanie Cornick ... post-production accounting (8 episodes, 2017)
Donna Demers ... controller (8 episodes, 2017)
Monica Ionson ... payroll accountant (8 episodes, 2017)
Penelope Kennedy ... assistant production coordinator (8 episodes, 2017)
Jackie Alexander Moulson ... production coordinator (8 episodes, 2017)
Caitlin Saunders ... script coordinator (8 episodes, 2017)
Sheri Sutherland ... set medic (8 episodes, 2017)
Neil Swain ... dialect coach (8 episodes, 2017)
Victoria Zamora ... post-production accounting (8 episodes, 2017)
Eric Gamache ... assistant production coordinator (8 episodes, 2019)
Lisa Ghione ... unit publicist (8 episodes, 2019)
Valery Gore ... directors' assistant (8 episodes, 2019)
Sara Gray ... second assistant accoutant (8 episodes, 2019)
Bronwyn Handling ... assistant to producers (8 episodes, 2019)
Kellie Hogan ... production assistant (8 episodes, 2019)
Andrew N. Wong ... writers' pa (8 episodes, 2019)
Patricia Joyce ... script supervisor (7 episodes, 2017)
Yana Bille ... assistant: Michael Green (4 episodes, 2017)
Molly Shalgos ... assistant: Michael Green (4 episodes, 2017)
Emily Long ... logistics assistant: Oklahoma (2 episodes, 2017)
Tammy Rae Beltrami ... script supervisor (1 episode, 2017)
Alexandria Benoit ... stand in/photo double (1 episode, 2017)
Gordon Laco ... Viking Ship Consultant (1 episode, 2017)
Sebastian Coria ... production coordinator (1 episode, 2019)
Chris Gleason ... stand-in (1 episode, 2019)
Kellie Magurany ... office production assistant (1 episode, 2019)
John Bardswich ... project manager (uncredited) (8 episodes, 2017)
Jen Gillespie ... production assistant (uncredited) (8 episodes, 2017)
Kiley Hodgson ... assistant accountant (uncredited) (8 episodes, 2017)
Brianna Gorton ... researcher (uncredited) (5 episodes, 2017)
Diane Pitblado ... on-set dialect coach (uncredited) (4 episodes, 2017)
Roisin Byrne ... production accountant: Cinesite (uncredited) (3 episodes, 2017)
Meaghan Carey ... travel & accommodation coordinator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Kara Czestochowski ... production secretary (uncredited) (3 episodes, 2017)
Stinder Dhillon ... second assistant accountant (uncredited) (3 episodes, 2017)
Nathan Rich ... CTO: Base FX (uncredited) / chief technical officer: Base FX (uncredited) (3 episodes, 2017)
Janie Simons ... second assistant accountant (uncredited) (3 episodes, 2017)
Alan Sutton ... fire safety coordinator (uncredited) (3 episodes, 2017)
Rachel Sylvestre ... second assistant accountant (uncredited) (3 episodes, 2017)
Aaron Walker ... assistant: David Slade (uncredited) / assistant: David Coatsworth (uncredited) (3 episodes, 2017)
Jill Warner ... production assistant (uncredited) (3 episodes, 2017)
Allison Barber ... unit publicist (uncredited) (2 episodes, 2017)
Brooke Fifield ... production assistant (uncredited) (2 episodes, 2017)
Jordan Worrell ... animal wrangler (uncredited) (2 episodes, 2017)
Chris Bryant ... assistant production coordinator: Oklahoma unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Patrick Clair ... title designer (uncredited) (1 episode, 2017)
Kylie Esco ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Laura J. Fox ... second assistant accountant (uncredited) (1 episode, 2017)
Jason Habelow ... production office coordinator: Oklahoma unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Peter Mabrucco ... assistant: David Coatsworth (uncredited) (1 episode, 2017)
Bryan Patterson ... additional production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Megan Porter ... production assistant (uncredited) (1 episode, 2017)
Matt Salazar ... payroll accountant (uncredited) (1 episode, 2017)
Robert C. Shannon ... beach guard (uncredited) (1 episode, 2017)
Jamy Ian Swiss ... script consultant (uncredited) (1 episode, 2017)
Tiffany Tavares ... script supervisor: vfx animal unit (uncredited) (1 episode, 2017)
Jaclyn Willens ... logistics coordinator (uncredited) (1 episode, 2017)
Yvette Yates ... adr loop group (uncredited) (1 episode, 2017)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed