Edit
Avatar 3 (2024) Poster

(2024)

Full Cast & Crew

Directed by 

James Cameron

Writing Credits (in alphabetical order)  

James Cameron ... (characters)
James Cameron ... (written by)
Rick Jaffa ... (screenplay)
Amanda Silver ... (screenplay)

Cast  

Zoe Saldana ... Neytiri
Michelle Yeoh ... Dr. Karina Mogue
Sam Worthington ... Jake Sully
Sigourney Weaver ... Dr. Grace Augustine
David Thewlis ... Peylak
Oona Chaplin ... Varang
Stephen Lang ... Miles Quaritch
Jemaine Clement ... Dr. Ian Garvin
Giovanni Ribisi ... Parker Selfridge
Edie Falco ... General Ardmore
Cliff Curtis ... Tonowari
Bailey Bass ... Tsireya
Joel David Moore ... Norm Spellman
Keston John ... Va'ru
Matt Gerald ... Corporal Lyle Wainfleet
Jack Champion ... Javier 'Spider' Socorro
Jamie Flatters ... Neteyam
Filip Geljo ... Aonung of the Metkayina Clan
Trinity Jo-Li Bliss ... Tuktirey (as Trinity Bliss)
Britain Dalton ... Lo'ak
Johnny Alexander
Jake McLean ... Navi
Jeremy Irwin ... Young Neteyam
Duane Evans Jr. ... Rotxo

Produced by 

James Cameron ... producer
Jon Landau ... producer
Peter M. Tobyansen ... executive producer: prep

Music by 

Simon Franglen

Cinematography by 

Russell Carpenter

Film Editing by 

David Brenner
James Cameron ... film editor

Casting By 

Margery Simkin

Production Design by 

Dylan Cole
Ben Procter

Art Direction by 

Robert Bavin
Alister Baxter ... vehicle art director
Steve Christensen
Sarah Delucchi
Luke Freeborn ... supervising art director
Robert Andrew Johnson ... vehicle art director
Aashrita Kamath ... supervising art director
Steven Light-Orr
Andy McLaren
Ben Milsom
Rudie Schaefer
Sam Storey
Ken Turner

Set Decoration by 

Vanessa Cole

Makeup Department 

Vinnie Ashton ... key hair stylist
Don Brooker ... prosthetics
Cody Dysart ... Makeup & Hair Artist
Katie Fox-Heywood ... Senior Makeup & Hair Artist
Franca Gallo ... Makeup & Hair Artist
Frankie Karena ... Background Makeup & Hair Supervisor
Michael Krehl ... tattoo artist & tattoo builder
Shay Lawrence ... Key Makeup Artist
Carly Marr ... Makeup Artist
Elizabeth McCarthy ... Senior Makeup & Hair Artist
Jose Noriega ... Makeup & Hair Artist
Lali Peer ... Key Makeup Artist: Performance Capture
Pam Phillips ... key makeup artist performance capture
Sanchia Reed ... Senior Makeup & Hair Artist
Sarah Rubano ... Makeup & Hair Designer department Head

Production Management 

Yalda Armian ... design project manager: Weta Workshop
Milli Griffin ... Design Project Coordinator: Weta Workshop
Daren Hicks ... production supervisor
Katie McGinley ... production supervisor

Second Unit Director or Assistant Director 

Maria Battle-Campbell ... first assistant director
David Champion ... second second assistant director
Ant Davies ... second assistant director
Bruno Du Bois ... second assistant director
Simeon Jones ... second assistant director
Anja Lill ... second second assistant director
Sarah Munn ... Set Production Assistant
Narbeh Nazarian ... second assistant director: 2nd Unit / second second assistant director
Brian Relyea ... first assistant director: second unit / second unit
Billie Ruck ... third assistant director
Garrett Warren ... second unit director

Art Department 

Rebecca Asquith ... set designer
Matt Austin ... standby props
Simon Barker ... carpenter
Alister Baxter ... vehicle designer
Jeffrey Beck ... set designer
Liam Beck ... Concept Artist
Jill Beecher ... visual development
Richard J. Bell ... greens supervisor
Molly Berg ... Production Assistant
Virginia Berg ... assistant art director
Sandy Augusto Burton ... props buyer
Pete Butters ... Fabricator
Danny Caldwell ... props
Robert J. Carlyle ... construction coordinator
Jaymee Christopherson ... assistant property master
James G. Chung ... illustrator
David Cohen ... mold shop supervisor: L.A. live action
Anne Costa ... assistant art director
James Crosthwaite ... scenic artist
Sasha DeMello ... Art Dept Coordinator
Samuel Dobrec ... assistant set designer
Hamish Drummond ... carpenter
W. Therese Eberhard ... set finisher
Jake Evill ... project supervisor: Weta Workshop
Zachary Fannin ... graphic designer
Greg Finnin ... assistant property master
Forest P. Fischer ... Specialist Set Designer
Daniel Frank ... digital set designer
Bevan Fraser ... set decoration designer
Matthew Handscomb ... greens foreman
Jeremy Hanna ... art director: Weta Workshop / concept artist: Weta Workshop
Brent Heyning ... propshop foreman
Joseph Hiura ... concept artist
Thomas Hornig ... carpenter
Mathew Hunkin ... prop illustrator
Charlie Jaramillo ... greens gangboss: Los Angeles live action
Andrew Kattie ... set designer
John Kelso ... metal shop foreman
Neil Kirkland ... Construction Supervisor
Daniel Koene ... set designer
Bianca Kofoed ... art department assistant
David Vyle Levy ... concept art
Glenn Levy ... carpenter
Natalie Lewis ... property coordinator
Kevin Loo ... set designer
Jeremy Love ... Concept Designer
Lili Lovell-Wood ... Graphics Assistant
Mike Lytle ... scenic artist/on set painter
Finnian Macmanus ... concept artist
Kevin Mahoney ... Lead Scenic Artist
Toby McCartney ... Leading hand
Simon McGuire ... 3D set designer
Sue Mercer ... graphic designer
Adam J Middleton ... concept artist: Weta Workshop
Andres Montiel ... art department assistant
Alasdair Mott ... set designer
Colette Mullin ... set designer
Erica Nese ... props
Amy Newbury ... assistant property master
Andrea Onorato ... specialist set designer
Andrew O. Page ... props
John Park ... concept designer: art department
Ross Perkin ... set designer
Shari Ratliff ... set designer
Tara Scheidegger ... property assistant
Yoojin Seong ... concept artist: Weta Workshop
Electra Sinclair ... graphic designer
Nicholas Alexander Smith ... paint supervisor (as Nicholas Smith)
Sean Stephen Smith ... Painter
Melissa Spicer ... property master
Marina Stojanovic ... set designer
Maggie Sugar ... graphic designer
Brendon Sweeney ... set designer
Ed Symon ... set designer
Paul Taylor ... leading hand
Kim Thio ... construction paramedic
Haisu Wang ... specialist set designer
Evan Webber ... set designer
John Welch ... armorer
Michael White ... head greens

Sound Department 

Dicken Berglund ... adr mixer
Kayla Croft ... Utility Sound Technician
Mark DeSimone ... adr mixer
Corrin Ellingford ... 1st Assistant Sound
Anthony Enns ... sound mixer: additional
Ben Greaves ... boom operator / sound mixer: second unit
Steve Harris ... 2nd Unit
Julian Howarth ... sound mixer
Tony Johnson ... Production Sound Mixer
Yohannes Skoda ... sound utility
Hayden Washington-Smith ... Sound Intern

Special Effects by 

Bam Blaikie ... special effects technician
Karl Chisholm ... special effects coordinator
Brian Duff ... Special Effects Senior Technician
Oliver Gee ... Special Effects Senior Technician
Steve Ingram ... special effects supervisor
Trevor Kiely ... special effects technician
Cerise Preston ... Production Manager: Weta Workshop
Nick Rand ... special effects cad designer
Micah Roehr ... special effects foreman
Michael Sarkis ... special effects technician
Robert Spurlock ... special effects cad designer
Karoliina Varcoe ... Production Manager: Weta Workshop

Visual Effects by 

Victoria Abel ... lab artist: Lightstorm Entertainment
David Aguilar ... lab artist/animator
Kimberly Aller ... visual effects production supervisor: Weta Digital
Yeney Amaro ... visual effects coordinator
Brandon Aragon ... Facial motion capture animator
William E. Arias ... on set senior lighting td
Buffy Bailey ... visual effects artist
Alexandra Prescott Barlow ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Jason Barlow ... Lighting TD: Weta Digital
Daniel Barrett ... animation supervisor: Weta Digital
Leonard Barrit ... lab integration supervisor
Aaron Black ... concept artist: Weta Digital art dept
Maggie Boudreaux ... lead sequence artist
A.J. Briones ... Sequence Supervisor
Alyssa Brule ... Motion Editor
Stephen Burchell ... lab artist
Michael Caffrey ... Production Assistant
Jake Cenac ... senior on-set technical director: Weta Digital
Ryan Champney ... Virtual Production Supervisor
David S. Cheng ... technical director: Weta Digital
Tiffany Chou ... Environment Artist: Lightstorm Entertainment
Dan Cox ... Visual Effects Supervisor: Weta Digital
Kristofer Cross ... lab sequence coordinator
Jacqi Dillon ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Kristen Eggleston ... Lighter
Colin Elliott ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Stephanie Espinetti ... lab sequence coordinator
Luke Evans ... witness camera operator: Weta Digital
Adam Fischer ... render technical director
Dan Fowler ... stage operator supervisor
Alexander French ... pipeline developer: Weta Digital
Jack Geckler ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Matthew E. Gill ... production coordinator: Lightstorm Entertainment
Jake Gutwillig ... sequence coordinator
Joey Harris ... lab artist
Eric Hayes ... Technical Director: Weta Digital
Caleb Hecht ... lighting artist
Anthony Hernandez ... lab artist: lightstorm entertainment
Cody Hernandez ... lab artist: Lightstorm Entertainment
John D. Hernandez ... Visual Effects Coordinator
Nathan Hopkins ... postvisualization supervisor
Andrew Huddleston ... digital save operator
Haley Hughes ... visual effects coordinator
Derek Hultquist ... environment lead: lightstorm entertainment
Nicholas Illingworth ... Effects Supervisor
Malik Jayawardena ... senior onset motion capture technical director
Remar Jones ... lab artist: lightstorm entertainment
Sean Kim ... lab artist: lightstorm entertainment
Justin Knause ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Jerry Kung ... onset virtual production sequence supervisor
Kim Lavery ... executive producer: gentle giant studios
Martin Le Breton ... Underwater Reference Photographer (Weta Digital) / motion capture onset technician: Weta Digital
Joy Lea ... senior lab artist: lightstorm entertainment
Joe Letteri ... senior visual effects supervisor: Weta Digital
Dean Lewandowski ... environments supervisor
Paul Martersteck ... Lead Environment Artist
Joshua T.M. Matthews ... Kabuki Supervisor/Motion Editor, Lightstorm Entertainment
Michelle May ... lab sequence coordinator
Daniel McGraw ... digital artist
Shéa W.C. Melville ... motion studio technical director: Weta Digital
Steven Messing ... concept art director
Garth Michael ... vfx technical director: Survey/scans
Jessica Minoso ... lab artist
Zane Morrissey ... virtual production
Ken Museth ... head of simulation r&d
Amber Marie Naveira ... wrangler manager: Weta Digital
Mark Nelson ... Sequence Supervisor
Dan Neufeldt ... virtual production architect
Motoki Nishii ... environments supervisor
Jordan Nounnan ... techvis artist: Proof, Inc.
Angel Orlando ... on-set visual effects coordinator: Weta Digital
Tanner Owen ... senior developer: Lightstorm Entertainment
Cara Payne ... art dept manager: weta digital
Vu Phan ... lab artist: lightstorm entertainment
David Pritchard ... previs artist
Gareth Prosser ... motion studio technical director
Jazmine Pulley ... coordinator: kabuki & motion edit
Melissa Quintas ... lab artist: Lightstorm
Caleb Ragland ... lab artist
A.J. Raitano ... Reference Camera Operator
Esmeralda Ramirez ... sequence coordinator: Lightstorm Entertainment
Angelina Ramsey ... Digital Save Operator
Craig Douglas Rattray ... optical lead
George Redmond ... depth comp/ncam calibration technician: WETA Digital
Melvin Rice ... lab artist: lightstorm entertainment
Chika Saito ... visual effects
Dean Sanchez ... lab artist: lightstorm entertainment
Rohan Satyanand ... simulcam video engineer
Quinlan Saule ... environments coordinator
Maria Serrano ... Environment Lead
Michael Smale ... art head of department: Weta Digital
Jonathan Sothern ... Lead Lighting Technical Director
Wayne Stables ... visual effects supervisor: Weta Digital
Amalia Stark ... Simulcam/Virtual Production Coordinator
Brock J. Stearn ... post visualization lead: Lightstorm Entertainment
Alexey Stomakhin ... simulation r&d: Weta Digital
Matt Sullivan ... visual fx artist
Chris Szpunar ... lab sequence coordinator
Nicolaus Taylor ... visual effects artist
Svetlana Tesnes ... digital asset manager
Jim Turner ... visual effects artist
Aaron Urquhart ... Motion Capture Technician
Hung Vodinh ... lab artist: Lightstorm Entertainment
Dhawal Vora ... Motion Editor: Weta Digital
Faye Walkington ... Virtual Production Onset Motion Editor
Cameron Ward ... techvis artist: Proof, Inc.
Abbey White ... senior visual effects coordinator
Chad Woelki ... facial motion capture animator
Yezi Xue ... motion editor
Roland Yepez ... senior character animator: Weta Digital
Patrick Yeung ... lab artist: lightstorm entertainment
Pierre Zah ... Integration Artist

Stunts 

Johnny Alexander ... stunts
Erik Aude ... Utility stunts/rigger
Cory Beeston ... stunt performer
Steven John Brown ... 2nd unit stunt coordinator
Janell Burik ... stunts (as Janell Haney)
Lee Chesley ... Stunts
Bronte Coluccio ... stunt double: Edie Falco
Lance Lee Davis ... utility stunts
Chris Denison ... Stunt Double: Sam Worthington
Aron Eastwood ... stunts
Jesse Jacobson ... utility stunts/rigger
Andy Jones ... stunts
Alex Krimm ... stunts
Kurt D. Lott ... stunt rigging coordinator / utility stunts
Scott Marsh ... stunt double: Jack Champion
Tony Marsh ... utility stunts
Dan Mast ... stunts
Molly Miller ... stunts
Ben O'Hanlon ... stunt performer / stunt rigger
Liz Parkinson ... stunt performer
Juliana Potter ... stunt double: Jack Champion, Spider/Trinity Bliss, Tuk
Ardeshir Radpour ... utility stunts, stunt rider, archery instructor
Troy Robinson ... stunts
Luci Romberg ... stunt performer
Katie Rowe ... stunt performer
Jason Shupe ... stunt winch programmer
Caleb Spillyards ... utility stunts
Mallory Thompson ... stunts
Stuart Thorp ... NZ Stunt Coordinator
Jesse Turner ... Action Design
Michael Vanbelle ... stunt performer
Alicia Vela-Bailey ... stunt double: Oona Chaplin, Varang / stunt double: Sigourney Weaver / stunt double: Zoe Saldana, Neytiri
Cord Walker ... utility stunts
Josh Yadon ... stunt double: Britain Dalton "Lo'ak", Utility Stunts
Eva Yang ... stunt department coordinator

Camera and Electrical Department 

Tyler Allison ... camera operator
Andy Applebox ... grip
Dan Ayers ... camera operator
Sam Bailey ... b camera first ac
Scott Barnes ... lighting programmer
Laetitia Belen ... second assistant camera: "a" camera
Robert Benavides ... camera operator
Salim Bensrhir ... gaffer
Ben Betts ... motion capture digital video assist
Richard Bluck ... director of photography: second unit
Travis Brady ... underwater grip
Dane Brehm ... digital imaging technician: live action
Patrick Campbell ... 3D camera system design and engineering
Josh Coffin ... underwater 1st assistant camera
Caleb Corlett ... Second Unit Video Assistant
Jamie Couper ... best boy electrics
Dominic Crossman ... Lighting Draughtsman
Brendan Dee ... Key Video Operator
Joel Dunn ... junior practical lighting technician
David Emmerichs ... virtual camera operator
Luke Evans ... vr camera
Tristan Farrell ... camera operator
Mark Fellman ... still photographer
Christopher Ferguson ... Lighting Console Programmer: Performance Capture
James Thomas Flynn ... lighting technician
Tammy Fouts ... camera operator
Samuel Fraser ... performance capture virtual camera assistant / second assistant camera / underwater assistant camera
Lautaro Garabello ... lighting technician
Filippo Gasparini ... Video Assistant
Sean P. Gilbert ... underwater camera operator
Oren Graham ... lighting technician
Scott Harman ... Best Boy Electrics
Winston Harris ... dolly grip: NZ
Dion Hartley ... key grip / technology Consultant
Nathan Haugaard ... camera operator
Logan Heaney ... "Flight Head 3d" Technician
Adrian Hebron ... set operations eyeline & simulcam electrician
Brandon Hickman ... camera operator
Richard 'Poss' Hogan ... Lighting Technician
Brenden Holster ... first assistant camera: a camera
Natalie Izquierdo ... camera operator
Elton Hartney James ... lighting programmer
Chris Owen Jones ... reference camera operator
Adam Katzner ... camera operator
Jay Kaufman ... camera operator
Sean Kelly ... A camera IO
Eithel Krauss ... camera operator
Alex Krimm ... Underwater camera operator / underwater camera operator
Danny Lang ... grip
Dave Lang ... camera operator
Nick Lantz ... camera operator
Martin Le Breton ... Second Unit Digital Imaging Technician
Iva Lenard ... still photographer: New Zealand / still photographer: additional
Frederick Leota ... grip
Len Levine ... chief lighting technician
Andy MacRae ... lighting technician
Luke Macready ... Lighting Head Technician
Jonathan Michael Mahoney ... camera operator
Ryan Manning ... rigging electric best boy
Rob Marsh ... camera operator / technocrane operator
Kevin McGill ... camera operator
Matt McLaughlin ... camera operator
Michael McRae ... grip (as Mike McRae)
Mike Mcrae ... grip
Corey Moana ... key grip: second unit / onset best boy
Kyle Monnig ... camera operator
Dan Moore ... video engineering supervisor
Reuben Morrison ... Lighting technical manager
Jay Munro ... key grip
Andy Mutton ... Lighting Programmer
Jason Naran ... D.I.T main unit
Stefanie Ng ... data wrangler
Shahrouz Nooshinfar ... qtake video assist operator
Mike Norman ... camera operator
Dmitry Novikov ... data wrangler
Ben Ogden ... Board Operator
Mark Papalii ... lighting technician
Anthony Parisi ... camera operator
Dylan Patel ... assistant camera
Michael A. Perry ... Reference Camera Operator
Jay Pope ... underwater grip
Caleb Ragland ... Camera Operator / Camera PA
Dan Riffel ... Chief Lighting Technician
Jeff W. Rios ... 3d camera technician
Michael Schilling ... camera operator
Ron Schlaeger ... Reference Camera Operator
Alex Sethian ... video assist
Robert Settlemire ... camera operator / underwater camera operator
Andrea Shillingburg ... reference camera
Tyson Smith ... camera operator
Cody Stratford ... camera operator
Robert Taleghany ... camera operator
James Monroe Tharp Jr. ... Best Boy: Performance Capture
Jeff Therieau ... grip: motion capture
Alice Toomer ... video assistant
Sam Trave ... camera operator
Marcus Upton ... lighting technician / onset electrics best boy
Snowy Richard Ward ... dolly/crane grip (as Richard Ward)
Emerson Warren ... rigging electric
Neil Watson ... camera operator
Mic Waugh ... camera operator
André Willis ... Data Wrangler
Jon Zarkos ... camera operator
Giovanni Zelko ... lighting technician
Cameron Zetty ... additional lighting console programmer
Peter Zuccarini ... underwater director of photography

Animation Department 

Trung Doan ... motion editor/senior lab artist
Tariq Elkhodari ... animator
Scott Fritts ... Senior Animator
Faizan Munawar Varya ... key animator
Emanuel Williams ... motion editor

Casting Department 

Katrina Wandel George ... casting associate
Jasmine Gutierrez ... casting assistant
Oryan Landa ... casting
Isidora Parra Soto ... Extras Casting Coordinator
Miranda Rivers ... casting: New Zealand Casting Director
Sydney Shircliff ... casting assistant
Sean Young ... Extras Casting Assistant

Costume and Wardrobe Department 

Brian Barela ... set costumer
Shealyn Biron ... Costume PA
Paul Booth ... extras costume supervisor
Bob Buck ... associate costume designer
Amelia Buhrman ... costumer
Kelly Cercone ... table person
Daniel Cruden ... assistant costume designer: Live Action
Anna Deacon ... lead pattern cutter
Tim Domett ... costume props standby
Emily Egge ... costume supervisor
Sarah Goodhue ... costumer
Jeremy Hanna ... concept artist: Weta Workshop
Tia Harre ... set costumer
Carrie Hollinger ... costume supervisor (as Carrie Bauer)
Mindy Iler ... cutter/fitter
Gia Jimenez ... costumer
Raymond Kil ... Digital Coordinator
Jonathan Lousich ... breakdown artist
Christina Lunn ... Costume Buyer
Corey Mansfield ... set costumer
Hayley May ... accessories: soft props
Adam J Middleton ... Costume Concept Artist: Weta Workshop
Samantha Morley ... Key Set Supervisor
Erich A. Muller ... set costumer
Melissa Mundt ... Stitcher
Paulina Reyes ... costumer
James Rogers ... textiles and breakdown supervisor
Hana Scott-Suhrstedt ... assistant costume designer
Ivory Stanton ... textile artist
Jack Taggart ... textile artist
Katie Wagstaff ... extras coordinator
Zoe Wilson ... Leads Dresser
Amy Wright ... Set Costumer
Tyra Youland ... textile artist
Susan Zaguirre ... costumer

Editorial Department 

Jessica O'Donoghue ... assistant editor
Gretchen Schroeder ... assistant editor
Morgan Williams ... assistant editor

Location Management 

Justin Harrold ... location manager
Jackson Herman ... location assistant
Michael Munro ... location manager

Music Department 

Steven Baker ... onscreen music arranger / programmer
Dick Bernstein ... music editor
Graham Foote ... onscreen music arranger / programmer
Darren Hall ... onscreen music recording engineer

Script and Continuity Department 

Katie Anderies ... script supervisor: second unit
Veronique Lawrence ... script supervisor: second unit
Monika Petrillo ... script supervisor: second unit
Billie Ruck ... script supervisor: second unit
Kris Smith ... script supervisor

Transportation Department 

Cody Caira ... transportation coordinator
Jim Carroll ... Cast Driver
Scott Chiplin ... personal driver: Michelle Yeoh
Ryan Oliver ... key transport assistant

Additional Crew 

Diana Adams ... production accountant
Stephanie Anaya ... second assistant accountant
Paul Andreassend ... health and safety manager
Maria Astorga ... production assistant
Kara Barbes ... set production assistant
Wade Beaven ... Unit assistant
Adam Bennett ... studio teacher
David Boden ... UPM Intern
Laura Brooks ... key set production assistant
Ian Cahill ... production assistant
Kevin A. Canamar ... supervising set medic
Melissa Chan ... second assistant accountant
Scott Chiplin ... personal assistant: Sigourney Weaver
Sally Cunningham ... production coordinator
Dana Curt ... set medic
Kale Davidoff ... assistant production coordinator
Desiree Desario ... software engineer: Lightstorm Entertainment
Scott Dow ... facial capture
Emily Fick ... second assistant accountant
Sandra Finestone ... 1st Assistant Accountant
Anouk Frösch ... travel coordinator
Robert 'Rock' Galotti ... key armorer
John Garvin ... supervising master diver
Szilvia Gogh ... marine department
Tom Goodrich ... studio teacher
Thea Govorko ... production assistant
David Hickey ... sag payroll accountant
Brianna Hoskins ... production coordinator
Thomas Faustin Huisking ... software developer
Alice Jackways ... Assistant Production Coordinator
JoAnn Fregalette Jansen ... acting coach / choreographer
Holly Keeman ... assistant production coordinator
Katherine Klosterman ... water safety
Alex Lubin ... production assistant
Maggie Martin ... lead payroll accountant
Daniel McGraw ... production staff
Elizabeth McLean ... production assistant
Carla Meyer ... dialect coach
Oliver Mitchell ... assistant accountant
Shayla Mitchell ... production assistant: water tank
Andrew Morrison ... second assistant accountant
Joy Nguyen ... Motion Capture Technician
Matthew H. O'Connor ... stunts/marine coordinator/dive safety officer
Chris O'Riley ... production secretary
Brent W. Palmer ... production coordinator
Akshay Parbhu ... it support
Danielle Parras ... visual effects accountant
Danni Parsons ... stand-in: Edie Falco
Miles Parsons ... Post Production Assistant
Jacoby K. Radcliff ... craft service
Angelina Ramsey ... assistant: Richard Baneham
Joshua Ravetch ... culture director
Katie Rowe ... water safety
David Rowell ... key production accountant
Amber Roy ... assistant to producer / assistant: Jon Landau
Reneau Skinner ... payroll accountant
Christopher Snow ... set medic
Nicole Stonerock ... second assistant accountant
Austin Thomas ... Office Production Assistant
Marissa Vela-Bailey ... assistant choreographer
Josh Yadon ... parkour advisor
Ryland Young ... set production assistant

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed