Edit
The Christmas Chronicles: Part Two (2020) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Chris Columbus

Writing Credits  

Matt Lieberman ... (written by) and
Chris Columbus ... (written by)
 
Matt Lieberman ... (based on characters created by) and
David Guggenheim ... (based on characters created by)

Cast (in credits order) complete, awaiting verification  

Kurt Russell ... Santa Claus
Goldie Hawn ... Mrs. Claus
Darby Camp ... Kate
Julian Dennison ... Belsnickel
Jahzir Bruno ... Jack
Darlene Love ... Grace
Tyrese Gibson ... Bob
Sunny Suljic ... Doug
Judah Lewis ... Teddy
Kimberly Williams-Paisley ... Claire
Patrick Gallagher ... Security Guard
Malcolm McDowell ... Hakan (voice)
Violet Columbus Violet Columbus ... Cashier
Tricia Munford ... Harriet
Christy St. John ... Susie
Danny Dworkis ... Salvation Army Santa
Seth Whittaker ... Irritated Passenger
Andrew Morgado ... Hugg
Debi Derryberry ... Speck / Fleck
Jessica Lowe ... Mina
Michael Yurchak ... Bjorn
Kari Wahlgren ... Jojo
Camille Marty ... Minor #1
Brady Droulis ... Minor #2
Noah Sullivan Noah Sullivan ... Minor #3
Mario Renato de la Peña Viderique Mario Renato de la Peña Viderique ... Mexican Santa Claus
Quinton Guyton ... Customer
Anakaren Robles Ruis Anakaren Robles Ruis ... Concierge
Prince Nii Engmann ... Choirmaster
Moses Ayamega Moses Ayamega ... Choir
Mischa Henry Mischa Henry ... Choir
Patrice Jefferson ... Choir
Inge Mueller-Langer Inge Mueller-Langer ... Choir
Kim Smith-Barr Kim Smith-Barr ... Choir
Don Arthur Stewart Don Arthur Stewart ... Choir
Renée Taylor ... Choir (as Celeste St. Peter)
Checo Tohomaso Checo Tohomaso ... Choir
Luya Tshimbalanga Luya Tshimbalanga ... Choir
Maika Tshimbalanga Maika Tshimbalanga ... Choir
Michelle Susan Voros Michelle Susan Voros ... Choir
Terry Williams Terry Williams ... Choir
Rest of cast listed alphabetically:
Justine Gera ... Dancer
Billy Mustapha ... Dancer
Joshua Blumhagen ... Dancer (uncredited)
Milaina Chanel ... Dancer (uncredited)
Serena Crouse ... Dancer (uncredited)
Michael Culp ... Dancer (uncredited)
CJ Damaso ... Dancer (uncredited)
Nicholas Dohy ... Airport Passenger (uncredited)
Mishal Erikson ... Airport Passenger (uncredited)
Hannah Henney ... Dancer (uncredited)
Jessica Dawn Keeling ... Dancer (uncredited)
Andrew Kyrzyk ... Dancer (uncredited)
Chanel Lacasse ... Dancer (uncredited)
Leah McKesey Leah McKesey ... Dancer (uncredited)
Joanne Pesusich ... Dancer (uncredited)
Michel Issa Rubio ... Baggage Handler (uncredited)
Romy Sanchez ... Dancer (uncredited)
Tessa Tamura ... Dancer (uncredited)
Teya Wild ... Dancer (uncredited)
Emma Willey ... Dancer (uncredited)

Produced by 

Bill Andrew ... executive producer (as William V. Andrew)
Michael Barnathan ... producer (p.g.a.)
Simon Cheyne ... associate producer
Chris Columbus ... producer (p.g.a.)
David Guggenheim ... executive producer
Clay Kaytis ... executive producer
Adam Kolbrenner ... executive producer
Lyn Lucibello ... executive producer
Tracy K. Price ... executive producer
Mark Radcliffe ... producer (p.g.a.)
Kurt Russell ... producer
Claudia Tovar ... administrative producer: Cancun

Music by 

Christophe Beck

Cinematography by 

Don Burgess

Film Editing by 

Dan Zimmerman

Casting By 

Barbara J. McCarthy
Alice Merlin

Production Design by 

Jon Hutman

Art Direction by 

Chris Beach
Grant Van Der Slagt ... supervising art director:
Harrison Yurkiw

Set Decoration by 

Elizabeth Wilcox

Costume Design by 

Pierre-Yves Gayraud

Makeup Department 

Andrea Abimeri ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Esperanza Avila ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Naomi Bakstad ... makeup artist
Carolina Bellavista ... makeup artist: Cancun
Kathryn Blondell ... hair stylist: Ms. Hawn (as Kathy Blondell)
Beth Boxall ... makeup artist: second unit/additional location unit
Rita Ciccozzi ... makeup department head
Caroline Dehner ... hair department head
Ceilidh Dunn ... makeup department head
Ana Karen Gutierrez ... hair stylist: Cancun
Desne J. Holland ... makeup artist: Ms. Hawn (as Desne Holland)
Sarah Keen ... makeup artist
Dennis Liddiard ... makeup artist: Mr. Russell
Ciara Lynch ... makeup artist
Niza Mendoza ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Rita Mooney ... hair stylist
Luciana Padilla ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Jindje Renz ... hair stylist
Neicy Small ... tyrese gibson cancun
Yvette Stone ... hair stylist: Mr. Russell
Pamela Yano ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Mariana Zapata ... assistant hair stylist: background, Cancun / assistant makeup artist: background, Cancun
Heather Morlidge ... fabrication/mould-making (uncredited)

Production Management 

Rene Blanco ... production manager: Unit Cancun
Jessica Cheung ... production manager
James K. Jensen ... post-production supervisor (as Jim Jensen)
Lyn Lucibello ... unit production manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Angelique Christophorou ... on-set third assistant director
Richard Cowan ... first assistant director
Nick Fletcher ... second assistant director: second unit
James Forrester ... Background Coordinator
David Klohn ... second unit first assistant director
Alejandro Laviada ... 1st AD Mexico Unit
Daniel Redenbach ... second assistant director
Megan Schaufele ... third assistant director
Adolfo Ramirez Portillo ... third assistant director (uncredited)

Art Department 

Jonathan Alan Abbott ... set designer
Adelle Achar ... art department coordinator Mexico unit
Fernando Acosta ... Concept Illustrator
Chris Ball ... props
Britt Bancroft ... set decoration coordinator
Michael A. Billings ... Assistant Set Decorator
Katharina Brand ... set dresser
Mira Caveno ... graphic designer
Lubor Cencak ... scenic artist
Lynn Chaulk ... paint foreman
Chrissy Cheung ... set painter (as...Christine Cheung)
Brian Cunningham ... concept illustrator
John Dale ... construction coordinator
Andre Desjardins ... Scenic Artist
Nick Dudar ... assistant art director
Kirsten Dumont-Aubrey ... sculptor
Dean Eilertson ... property master
Lisa Godwin ... propmaker
Drew Hardy ... lead carpenter
Michelle Hendriksen ... assistant property master
Alexandros Isidorou ... automotive sprayer
Lei Jin ... concept illustrator
Jana Kelly ... greens buyer
Ray Lai ... Prop Designs
Cody Larson ... On-set dresser
Chris Lewis ... set designer
Terry Lewis ... set buyer
Rohan Lyal ... head greensman
Reid Maki ... Prop builder
Andrew Lee McConnell ... set designer
Heather McDonald ... assistant property master: second unit
Audra Neil ... Set Buyer
Claudio Palavecino ... assistant property master
Vicki Pui ... concept artist
Steven Reintjes ... scenic artist
Erin Sinclair ... graphic designer
Jerry Staar ... property master: second unit
Rosemary Stegman ... Props builder
Dan Sweetman ... storyboard artist
Bill Thompson ... storyboard artist
Jordy Wihak ... Prop Buyer
Vernon Winn ... lead metal fabricator
Bobby Chiu ... Character Designer (uncredited)
Kyle Irwin ... carpenter (uncredited)
Masae Seki ... Character Designer (uncredited)

Sound Department 

Rodrigo Andrade ... dialogue editor
Carlos Arjona ... Sound Utility
Mark Barry ... sound mixer: additional
Jack Cucci ... foley mixer
John T. Cucci ... foley artist
Chris Duesterdiek ... production sound mixer
Brian Dunlop ... dialogue editor: additional
Ian Ferguson ... boom operator
Luke Gibleon ... Sound Effects Editor
Tavish Grade ... foley mixer
Glynna Grimala ... Supervising ADR and Dialogue Editor
Shane Hayes ... dialogue editor
Elaine Hoekstra ... sound assistant
Caleb Hollenback ... Re-Recording Mix Technician
Jason King ... Sound Effects Editor
Andy Koyama ... re-recording mixer
Michael Miller ... ADR Mixer
Chris Navarro ... adr mixer
Dan O'Connell ... foley artist
Pernell L. Salinas ... first assistant sound editor
Warren Shaw ... re-recording mixer / sound designer
Todd Toon ... supervising sound editor/sound designer
Dave Wilson ... adr mixer: Atlanta
Greg Crawford ... ADR Mixer: Atlanta (uncredited)
Caleb Hollenback ... sound recordist (uncredited)

Special Effects by 

Brandon Allen ... senior special effects technician
Cara E. Anderson ... special effects office coordinator
Paul Brassard ... mechanical designer
Colin Evans ... special effects technician
Tim Guertin ... Special Effects Electronics
Jordan Kidston ... special effects best boy
Ivona Kolic ... special effects technician
Chris Lawson ... special effects assistant
Eric Lemay ... special effects technician
Darryl Reeves ... electronics tech
W.A. Andrew Sculthorp ... special effects shop supervisor
Harry Tomsic ... Fabricator
Cameron Waldbauer ... special effects supervisor
Amos Wong ... special effects electronics tech
Brad Zehr ... special effects set supervisor

Visual Effects by 

Shaun Friedberg 'Pyrokinesis' ... lead motion r&d technical director
Siobhan Adcock ... motion production manager: Weta Digital
Brian Adler ... visual effects
Mark Edward Allen ... senior fur groomer: Weta Digital
Yeney Amaro ... visual effects coordinator
Georgy Arevshatov ... Texture Artist: Weta Digital
Daniel Ashton ... digital imaging technician
Florian Bard ... fx artist
Bryn Bayliss ... digital compositor
Olivier Beierlein ... lead shader td: Weta Digital
James Bell ... visual effects artist: Weta Digital
Paula Bell ... Senior Paint Artist
Gregory Bellis ... camera technical director: Weta Digital
Alex Berson ... digital compositor: weta digital
Ben Bigiel ... modeler
Graham Binding ... senior animator: Weta Digital
Aaron Black ... concept artist: Weta Digital art dept
Florin Boieriu ... senior compositor: Weta Digital
Adam Bradley ... Rotoscope HOD: Weta Digital
Miguel Diaz Cachero ... lead compositor: weta digital
Djordje Cakovan ... digital modeler: Weta Digital
Marc Calvelo ... senior animator: Weta Digital
Tim C. Campbell ... visual effects production: Weta Digital
Cedric Enriquez Canlas ... senior modeler
Huey Carroll ... visual effects artist
Norman Cates ... digital compositor
Myriam Catrin ... senior texture artist
Stephen Chan ... lead visual effects data wrangler
Arrev Chantikian ... visual effects artist: Weta Digital
Wonmok Mark Choi ... paint artist: weta digital
Tina Thitinuch Chongko ... paint artist: weta digital
Darren Christie ... Compositing Supervisor: weta digital
Michael Chrobak ... visual effects artist
Marty T.C. Chung ... senior paint artist: Weta Digital
Ryan Coleman ... rotoscope artist: Weta Digital
Tom Collier ... Lead Compositor: Weta Digital
Alice Collins ... optical: Weta Digital
Gemma Cooper ... Digital Compositor: weta digital / digital compositor
Philip Copley ... junior Camera Tracker
Juan Francisco Correa Diaz ... creature td: Weta Digital
Brenton Cottman ... head of matte painting: Weta Digital
Jim Croasdale ... Weta Digital
Ryan Cronin ... senior animator: Weta Digital
Steve Cronin ... senior paint artist: Weta Digital
Aaron Cubis ... Senior visual effects editor: Weta Digita
Lucas De La Torre ... tv campaign graphics
Jason Desjarlais ... lead digital artist: Weta Digital
Josh Docherty ... modeller: Weta Digital
Matt Dudgeon ... Production: weta digital
Brock Ennion ... junior lighting technical director
Oliver Ferguson ... effect technical director: Weta Digitald
Ludovic Fouche ... senior camera td
Alexander French ... lead pipeline developer: Weta Digital
Natalie Fritz ... executive assistant: Weta Digital
Rafael Garrido ... senior production manager: weta digital
Storm Gezentsvey ... digital compositor: WETA DIGITAL
Allison Glennon ... visual effects: lola vfx
Rey Sandu Godakumbura ... Assistant Technical Director: Roto Artist (weta digital)
Devin Gunenc ... visual effects coordinator
Kathrin Günther ... digital compositor: Weta Digital
Geoff Hadfield ... digital compositor
Markus Hagemeier ... look dev department production manager: Weta Digital
Alex Hanneman ... Digital Compositor: Weta Digital
Yoshihiro Harimoto ... senior creature technical director: Weta Digital
Paul Harling ... data resource management lead: Weta Digital
Ryan Heelan ... visual effects production manager: Weta Digital
Quentin Hema ... digital paint hod: Weta Digital
Kerstin Herold ... senior paint artist: Weta Digital
Laurent Herveic ... Facial modeler
Jo Hiles ... department manager: weta digital
Barbra See Wai Ho ... rotoscope artist: Weta Digital
Kay Hoddy ... Senior Roto Artist
Robin Hollander ... visual effects supervisor: Weta Digital
Jeremy Hollis ... VFX Production Manager: weta digital
Derrek Horn ... visual effects coordinator
Jason Lei Howden ... digital compositor
Katie Hoyt ... visual effects coordinator: Netflix
Fergus Jack-Hinton ... compositor: Weta Digital
Prerana Jaiswal ... visual effects artist: weta digital
Chay Johansson ... Creature Technical Director
Gios Johnston ... head of creatures: Weta Digital
Stephen Karl ... camera TD: Weta Digital
Paddy Kelly ... executive in charge of visual effects: Netflix
Dániel Keresztes ... camera technical director: Weta Digital
Simran Khalsa ... effects department manager
Naimeh Khanmohamadi ... fur groomer: Weta Digital
Kelly Kilgour ... Camera Department Manager: Weta Digital
Ashleigh-Jean King ... optical pipeline td: Weta Digital
Gemma Kingi ... rotoscope artist
John Kitching ... digital compositor: weta digital
Keith Knight ... camera technical director: Weta Digital
Peter Kostandelos ... rotoscope artist
Patrick Kreuser ... digital compositor: weta digital
Simon Kruidenier ... Visual Effects Production
Tabansi Kufahamu ... End Title Supervisor: for Exceptional Minds [US]
Jerry Kung ... Senior Postvis Artist: Weta Digital
Mounika Kyatam ... senior rotoscope artist: Weta Digital
Michael Lanzensberger ... senior compositor: weta
Sinead Lau ... motion capture: Weta Digital
Luisma Lavin ... motion editor: Weta Digital
Patricia Leblanc ... layout department production manager: weta digital
April Leckie ... camera technical director: weta digital
Kyra Lepp ... models department production coordinator: Weta Digital
Jason Locke ... matchmove lead
Owen Longstaff ... compositor: Weta Digital
Sagar Lonkar ... visual effects artist: weta digital
Rob MacBride ... digital paint artist
Daisuke Maki ... lighting technical director: Weta Digital
Daria Malesic ... visual effects
Alex Mandel ... VFX Producer: weta digital
Jade Mansueto ... senior support engineer: shots r&d - weta digital
Andrew McCosh ... visual effects artist
Steve McGee ... senior compositor
Dharmik Mehta ... Rotoscope Artist: weta digital
Seth F. Miller ... digital paint artist: Weta Digital
Amee Minsal ... visual effects coordinator
Jerome Moo ... senior matte painter: Weta Digital
David Moraton ... Lead Effects Technical Director
Zac Morris ... digital compositor: weta digital
Vita Morrison ... vfx coordinator: Weta Digital
Ourania Mourta ... fur groomer: Weta Digital
Allen Murrell ... lighting & compositing coordinator
Stephanie Muyco ... VFX Department Production Manager
Duncan Nairn ... paint artist
Amber Marie Naveira ... wrangler manager: Weta Digital
Mark Nettleton ... digital compositor
Amanda Newby ... Visual Effects Production Supervisor
Samantha Nield ... senior production manager motion: weta digital
Ruthie Nielsen ... motion r&d technical director: Weta Digital
Ryan Nolan-Hieb ... senior layout td: weta digital
Sam Norman ... digital compositor: Weta Digital
Pete O'Connell ... compositor
Pavel Ocovaj ... senior motion editor
Nicholas Onstad ... In-House Compositor
Emiliano Padovani ... head of lookdev/shaders department: Weta Digital
Filippo Paganoni ... lighting technical director: Weta Digital
Jineui Park ... Weta Digital: visual effects
Cara Payne ... art department manager: weta digital
Julian Payne ... roto artist: Weta Digital
Bethany Pederson Onstad ... visual effects: InHouse Supervisor
Crystal-Lee Perry ... Animator: weta digital
Emanuele Pescatori ... creature TD: Weta digital
Ignacio B. Peña ... senior animator: Weta Digital
Darren Poe ... second unit visual effects supervisor
Ben Powdrell ... visual effects editor: Weta Digital
Emma Power ... visual effects assistant
Simon Quach ... senior digital paint artist: Weta Digital
Cesar Quijada ... senior digital paint artist: Weta Digital
Kade Ramsey ... digital paint artist: Weta Digital
Paul Redican ... digital compositor
Brett Reyenger ... senior compositor: Weta Digital
Mark Richardson ... Compositing Supervisor: Weta Digital
Austin Ronald ... digital compositor
Kasey Maree Rose ... Department Production Manager / visual effects coordinator
Peter Salter ... senior camera technical director: weta digital
Alessandro Saponi ... cg supervisor: Weta Digital
Graham Saxby ... rotoscope artist: Weta Digital
Matthew Silver Schitkovitz ... VFX Production Supervisor
Sven Schwarz ... lookdev artist: Weta Digital
Patricia Serrano San Julián ... senior layout technical director: Weta Digital
Thrain Shadbolt ... visual effects supervisor: Weta Digital
Andrew Shanks ... digital compositor
Marcela A. Silva ... Compositor: Weta Digital
Josie Smith ... visual effects artist
Eva Snyder ... Senior Compositor: weta digital
Mark G. Soper ... visual effects producer
Robyn Sorenson ... roto artist
Eddie Soria ... digital paint lead: Weta Digital
Marco Spitoni ... previs supervisor
Brian Starr ... lead creature puppet technical director: Weta Digital
Albrecht Steinmetz ... matchmove hod: weta digital
Tim Stern ... digital compositor: Weta Digital
Cornelia Tan ... Paint Artist
Simon J. Taua'i ... rotoscope artist
Anne Taunga ... Department Manager
Jamie Telfer ... camera technical director: Weta Digital
Max Telfer ... visual effects artist
Tim Teramoto ... lead creatures td
Raphael Thiery ... camera technical director: weta digital
Prajeesh Thomas ... Weta Digital
Daniel Thomson ... rotoscope artist: Weta Digital
Rouhollah Toghyani ... Modeler: Weta Digital
Simona Tositti ... modeler: Weta Digital
Wayne Traudt ... senior lighting techical director: Weta Digital
Razvan Vacar ... motion editor: Weta Digital
James Van Der Reyden ... motion capture operator
Ben Walker ... Lead Matte Painter
Chris Walker ... lighting technical director
John Walters ... senior digital matte painter: weta digital
Josiah Warbrick ... rotoscope artist: Weta Digital
Angus Ward ... Camera TD
Florian Werzinski ... shading technical director: weta digital
Liam Whitehouse ... Modeller
Nicholas Wilson ... lead fur groomer: Weta Digital
Martin Wiseman ... Bidding producer: Weta Digital
Cordelia g Woods ... paint artist
Dimitri Breidenbach ... digital compositor: WETA Digital (uncredited)
Silvia Colonna Romano ... modeler: Weta Digital (uncredited)
Dhawal Vora ... motion editor: Weta Digital (uncredited)

Stunts 

Curtis Braconnier ... additional stunt coordinator
Corbin Fox ... stunt rigging coordinator
Mike Garthwaite ... stunt performer
Paul Lazenby ... wire technician
Chris Link ... stunt rigger
Ilora Rosenberg ... kate stunt double
Michel Issa Rubio ... Security Guard Double
Eli Zagoudakis ... stunt coordinator

Camera and Electrical Department 

Matt Almas ... second unit key grip
Daniel Anderson ... camera trainee
Chris Bolton ... Digital Imaging Technician
Tara Borg ... lighting technician
Paul Brebner ... camera operator: day player
Keith Brooks ... lead setwire
Stephen S. Campanelli ... camera operator
Paola Cernicchiaro ... Digital loader 2nd unit
Andrew Chobaniuk ... Playback Operator
D. Adair Crow ... Mexico Gaffer
Nicholas Dent ... dolly grip: "b" camera 2nd unit
Justin Giles ... Best Boy
Ian Gledhill ... light console operator
Rod Haney ... rigging grip best boy
Adrian Hebron ... gaffer: WETA NZ PUs
Trevor Holbrook ... additional camera operator
Roberto Hurko ... drone safety
Tony Hyland ... leadman rigging grip
David Joshi ... video coordinator (as Dave Joshi)
Joshua Kjorven ... assistant camera: "b" camera, second unit
Erick Leclerc ... rigging lighting technician
Joseph Lederer ... still photographer
Alex J. Lemmon ... Camera Trainee
Joshua Marcoux ... A camera second assistant
David McKnight ... video assist 2nd Unit
Hugh Meikle ... generator operator
Jason Misewich ... lead rigging grip
Dan Morrison ... a camera first assistant camera
Reuben Morrison ... lighting console operator weta nz pu's
Curtis Nicholls ... second assistant "a" camera: 2nd unit
Peter Pacula ... best boy rigging grip
Mark Papalii ... best boy weta nz pu's
Daniel Pierce ... rigging grip
Alex Porras ... mexico key grip
Sasha Proctor ... A camera/steadicam operator: second unit
Joel Ransom ... 2nd unit DP
Leon Rivers-Moore ... digital imaging technician: second unit
Mighty Dan Robinson ... B Camera 2nd AC
Jason J. Rodriguez ... lighting technician: Mexico
Ben Rowsell ... First Assistant Camera: pickups
Dean Schwingboth ... lead grip: 2nd Unit
Adrian Sealy-O'Donnell ... dmx systems technician weta nz pu's
Steve Smith ... key grip
Brandon Sparkes ... lighting technician
Matthew Tichenor ... B Camera Operator
David Tickell ... gaffer
Jarrod Tiffin ... Rigging Gaffer
Amanda Trimble ... Video assist
Glen Waterhouse ... grip
Darin Wong ... dolly grip a camera
André Willis ... Data Manager (uncredited)

Animation Department 

Michelle Burger ... animation department manager: Weta Digital
Blair Burke ... animator
Jazmin Evans ... animator
David Humphreys ... animation lead
Alexis Kerjosse ... animator: Weta Digital
Julian Legge ... senior animator: weta digital
Lukas Niklaus ... Animator: Weta Digital
Paul Ramsden ... animator
Marco Röth ... Senior Motion Editor
Funny Schutt ... motion editor
Nick Stein ... animator
Caroline Ting ... animator
Sebastian Trujillo ... Animation Supervisor
Cameron Tyler ... animator
Hiroyuki David Yabu ... animator

Casting Department 

Andrea Brown ... Extras Casting Director
Joanna Cross ... casting assistant
Annabel Green ... casting
Catherine Michaud ... casting coordinator
Georgia Simon ... adr voice casting
Maria Georgescu ... casting assistant (uncredited)

Costume and Wardrobe Department 

Kimberley Bejar ... set costumer
Phuong Chau ... Prep Costumer
Summer Dietz ... assistant costume designer
Karen Durrant ... head breakdown
Jeffrey Fayle ... costume set supervisor
Jennifer Grossman ... costume supervisor
Lise Hache ... background set supervisor
Alissa Kennedy ... truck costumer
Keith Lau ... costume concept artist
Leana McGregor ... Breakdown Artist
Mariana Mechoulam ... set costumer: Mexico
Cat Mudryk ... set costumer: Ms. Hawn
Kieu Nguyen ... costume cutter
Matea Pasaric ... costume buyer
Terry Pitts ... Costume Illustrator
Meghann Rogers ... set costumer
Ellie Schultz ... costume breakdown artist
Alison Wall ... costumer
Roma Wnuk ... Seamstress

Editorial Department 

Matt Blackshear ... senior finishing editor
Corinne Bogdanowicz ... digital intermediate colorist
Marigna Bright ... project manager: dailies
Raoul Crosby ... i/o operator
Morgan Kern ... second assistant editor
Elena Nuñez ... post-production assistant
Robert E. Phillips ... digital intermediate producer: Light Iron
Jaan Spirka ... colorist: dailies
Kelly Wong ... assistant editor

Location Management 

Scott Alexander ... Unit Manager Mexico
Jasmine Chaos ... location production assistant
Jason Collier ... assistant location manager
Mark Kandborg ... location scout
Dan Kuzmenko ... location manager
Jed Metzger ... location manager
Chrissy Mozylisky ... assistant location manager

Music Department 

David Arch ... piano/celeste
John Barrett ... score recording engineer
Rachel Bolt ... viola
Fernand Bos ... Score Producer / music editor
Lorenzo Carrano ... orchestration assistant
Alfonso Casado ... musical director
Celeste Chada ... scoring consultant
Grace Davidson ... vocalist soprano
Tim Davies ... lead orchestrator
Mark Graham ... head of music preparation
Vangie Gunn ... Singer
Sumudu Jayatilaka ... singer
Kevin Kliesch ... orchestrator
London Voices ... choir
Steve Mair ... musician: double bass
Bernd Mazagg ... additional choir recordings
James McWilliam ... score reader
Jake Monaco ... composer: additional music
Michael Paraskevas ... composer: co-composer
Jake Parker ... Music Department
Ben Parry ... choir director
Jasper Randall ... choir contractor / vocal contractor
Tom Rees-Roberts ... soloist: trumpet
Jordan Seigel ... Orchestrator
Toby Sherriff ... additional score programming
Jermaine Stegall ... composer: additional music
Amy Stewart ... Orchestra Contractor: Isobel Griffiths Ltd
Casey Stone ... score mixed by
Synchron Stage Vienna ... additional choir recordings
Allen Walley ... musician: double bass
Richard Watkins ... soloist: French horn
Tyler Westen ... composer: additional music
Pat White ... musician: trumpet
Joe Zimmerman ... music preparation
Marta Maria Di Nozzi ... assistant engineer (uncredited)

Script and Continuity Department 

Jessica Clothier ... script supervisor

Transportation Department 

Blue Angus ... transportation coordinator
Paul Irvine ... Director Driver
Julio César Monge ... cable truck driver
Ubaldo Uribe ... transportation coordinator

Additional Crew 

Brandon Allen ... puppeteer: Dasher
Carlos Arjona ... production assistant
Anna Barnathan ... assistant to the producers
Racheline Benveniste ... studio executive
Karen Bergen ... Finance Controller
Paul Bois ... production assistant
Lizzy Bradley ... title production assistant: main title sequence
Samantha Cassidy ... animal trainer
Milaina Chanel
David Clayton ... title designer: main title sequence
Amanda Cleghorn
Serena Crouse
Vicki Davis ... additional voices
Elizabeth Devereux ... assistant: Mr. Columbus
Ian Doig ... animal coordinator
Joseph Franco ... Stand-in: Jahzir Bruno "Jack"
Cassandra Greve ... animal trainer
Vangie Gunn ... additional voices
Danny Haeberlin ... researcher
Danny Ho ... playback supervisor
Lexie Huber ... stand-in: Goldie Hawn
Krista Huppert ... Assistant Accountant
Janice Jori ... accounting clerk
Emily Keller ... Unit Manager
Andrew Kyrzyk
Grayson Lang ... production assistant (as Sophie Lang)
Greg Lastrapes ... additional voices
Sophie Lewis ... 2nd Assistant Production Coordinator
Faleshia Lo ... Post Production Accountant
Jeffrey J. Marks ... title producer: main title sequence
Scott Menville ... additional voices
David Michie ... additional voices
Melissa Muller ... First Aid/Craft Service
Andrew Norman ... Studio Executive: Netflix
Jenny Norris ... photo double
Fabio Novitsky ... First Aid Craft Services
Kwame Parker ... Executive In Charge Of Production
Jessica Pennington ... ADR Loop Group
David J. Peterson ... language consultant (as David Peterson)
Marina Previato ... production assistant
Andrea Rana ... assistant accountant
Warren Renwick ... 1st Assistant Production Coordinator
Alex Rivers ... assistant to cast
Natalia Rueda ... Office Production Assistant
Michelle Ruff ... additional voices
Christopher Scott ... choreographer
Sat Sidhu ... Studio Teacher
Georgia Simon ... additional voices
Jill Smith ... additional voices
Warren Sroka ... additional voices
Skip Stellrecht ... additional voices
Kimberley Sutton ... 1st assistant production office coordinator
Tessa Tamura
Dar Therrien ... animal trainer
Eddie Torres Jr. ... Dancer
Megan Serena Trainer ... (as Megan Trainer)
Blanca Estela Vazquez ... Production Accountant
Brian Wallis ... Computer Playback Coordinator
Teya Wild
David Zyler ... additional voices (as Dave Zyler)
Christopher Olivier ... production assistant (uncredited)

Thanks 

Michelle Miller ... special thanks

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed