Edit
Black Mirror (TV Series 2011– ) Poster

(2011– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Owen Harris ... (2 episodes, 2013-2016)
Carl Tibbetts ... (2 episodes, 2013-2014)
Otto Bathurst ... (1 episode, 2011)
Euros Lyn ... (1 episode, 2011)
Brian Welsh ... (1 episode, 2011)
Bryn Higgins ... (1 episode, 2013)
James Hawes ... (1 episode, 2016)
Dan Trachtenberg ... (1 episode, 2016)
Jakob Verbruggen ... (1 episode, 2016)
James Watkins ... (1 episode, 2016)
Joe Wright ... (1 episode, 2016)
Jodie Foster ... (1 episode, 2017)

Series Writing Credits  

Charlie Brooker ... (creator) (18 episodes, 2011-2017)
Jesse Armstrong ... (1 episode, 2011)
Konnie Huq ... (1 episode, 2011)
Christopher Morris ... (1 episode, 2013)
William Bridges ... (1 episode, 2016)
Rashida Jones ... (1 episode, 2016)
Michael Schur ... (1 episode, 2016)

Series Cast  

...
 Taser Guard (3 episodes, 2017)
...
 Selma Telse / ... (2 episodes, 2011-2016)
Beatrice Robertson-Jones ...
 Older May Double / ... (2 episodes, 2014-2016)
...
 Bing (1 episode, 2011)
...
 Liam (1 episode, 2011)
...
 Michael Callow (1 episode, 2011)
...
 Martha (1 episode, 2013)
...
 Victoria Skillane (1 episode, 2013)
...
 Jamie Salter (1 episode, 2013)
...
 Matt (1 episode, 2014)
...
 Lacie Pound (1 episode, 2016)
...
 Stripe (1 episode, 2016)
...
 Kenny (1 episode, 2016)
...
 Karin Parke (1 episode, 2016)
...
 Kelly Booth (1 episode, 2016)
...
 Cooper Redfield (1 episode, 2016)
...
 Abi (1 episode, 2011)
...
 Alex Cairns (1 episode, 2011)
...
 Ffion (1 episode, 2011)
...
 Ash (1 episode, 2013)
...
 Gwendolyn Harris (1 episode, 2013)
...
 Baxter (1 episode, 2013)
...
 Potter (1 episode, 2014)
...
 Raiman (1 episode, 2016)
...
 Yorkie (1 episode, 2016)
...
 Naomi Jayne Blestow (1 episode, 2016)
...
 Hector (1 episode, 2016)
...
 Blue Colson (1 episode, 2016)
...
 Jonas (1 episode, 2011)
...
 Judge Hope (1 episode, 2011)
...
 Julian Hereford (1 episode, 2011)
...
 Jack Napier (1 episode, 2013)
...
 Naomi (1 episode, 2013)
...
 Jem (1 episode, 2013)
...
 Greta (1 episode, 2014)
...
 Elder Kelly (1 episode, 2016)
Susannah Doyle ...
 Blackmailed Woman (1 episode, 2016)
...
 Susan (1 episode, 2016)
...
 Catarina (1 episode, 2016)
...
 Katie (1 episode, 2016)
...
 Shaun Li (1 episode, 2016)
...
 Judge Charity (1 episode, 2011)
...
 Tom Bilce (1 episode, 2011)
...
 Lucy (1 episode, 2011)
Ian Bonar ...
 Damien (1 episode, 2013)
...
 Sarah (1 episode, 2013)
...
 Liam Monroe (1 episode, 2013)
...
 Jennifer (1 episode, 2014)
...
 Rasmus Sjolberg (1 episode, 2016)
...
 Greg (1 episode, 2016)
...
 Ryan Pound (1 episode, 2016)
...
 Medina (1 episode, 2016)
Frankie Wilson ...
 Tom (1 episode, 2016)
...
 Shou Saito (1 episode, 2016)
...
 Colleen (1 episode, 2011)
...
 Judge Wraith (1 episode, 2011)
...
 Jane Callow (1 episode, 2011)
...
 Tamsin (1 episode, 2013)
...
 Knife Woman (1 episode, 2013)
Flora Nicholson ...
 Midwife (1 episode, 2013)
...
 Beth (1 episode, 2014)
...
 Nick Shelton (1 episode, 2016)
...
 Arquette (1 episode, 2016)
...
 Cooper's Mum (1 episode, 2016)
...
 Paul (1 episode, 2016)
Jimmy Roye-Dunne ...
 Red (1 episode, 2016)
...
 Wes (1 episode, 2016)
...
 Section Chief Walker (1 episode, 2011)
...
 Dustin (1 episode, 2011)
...
 Jeff (1 episode, 2011)
...
 Welder Guy (1 episode, 2013)
Glenn Hanning ...
 Delivery Man (1 episode, 2013)
...
 Conor Simpson (1 episode, 2013)
...
 Harry (1 episode, 2014)
Cheryl Anderson ...
 Laura (1 episode, 2016)
...
 Jo Powers (1 episode, 2016)
...
 Lennard (1 episode, 2016)
...
 Bets (1 episode, 2016)
...
 Rick Peters (1 episode, 2016)
...
 Melissa (1 episode, 2016)
...
 Hallam (1 episode, 2011)
...
 Swift (1 episode, 2011)
...
 Martin (1 episode, 2011)
Tim Delap ...
 Simon (1 episode, 2013)
Ed Gaughan ...
 Shaun (1 episode, 2013)
Nick Ofield ...
 Iain Rannoch (1 episode, 2013)
Dan Li ...
 Tim (1 episode, 2014)
...
 Tusk (1 episode, 2016)
...
 Restaurant Mother (1 episode, 2016)
...
 Harvey (1 episode, 2016)
...
 Carol (1 episode, 2016)
...
 Parn Heidekker (1 episode, 2016)
Jessica Neil ...
 Scared Girl on Plane (1 episode, 2016)
...
 Oliver (1 episode, 2011)
...
 Paul (1 episode, 2011)
...
 Malaika (1 episode, 2011)
Indira Ainger ...
 Martha's Daughter (1 episode, 2013)
Russell Barnett ...
 News Reporter (1 episode, 2013)
...
 Jim (1 episode, 2013)
...
 Gordon (1 episode, 2014)
...
 Airport Stewardess (1 episode, 2016)
Annabel Davis ...
 Elder Yorkie (1 episode, 2016)
Aruhan Galieva ...
 Village Mother (1 episode, 2016)
...
 Tom Pickering (1 episode, 2016)
...
 Kai (1 episode, 2011)
...
 Max (1 episode, 2011)
...
 Special Agent Callett (1 episode, 2011)
Imani Jackman ...
 Jemima (1 episode, 2013)
...
 Roy (1 episode, 2013)
...
 Gita (1 episode, 2014)
Simon Connolly ...
 Doctor (1 episode, 2016)
Maya Gerber ...
 Lindsay (1 episode, 2016)
...
 Hansen (1 episode, 2016)
...
 Davis (1 episode, 2016)
Esther Hall ...
 Vanessa Dahl (1 episode, 2016)
Karl Collins ...
 Robbie (1 episode, 2011)
Jay Simpson ...
 Rod Senseless (1 episode, 2011)
...
 Philip Crane (1 episode, 2013)
...
 Amy (1 episode, 2014)
...
 Guard Bradley (1 episode, 2016)
...
 Clara Meades (1 episode, 2016)
...
 Chester (1 episode, 2016)
...
 Barman (1 episode, 2016)
Camilla Power ...
 Sandra (1 episode, 2016)
...
 Leah (1 episode, 2011)
Helen Fospero ...
 Lucinda Towne (1 episode, 2011)
...
 Glee (1 episode, 2011)
...
 Jeff Carter (1 episode, 2013)
...
 Dawson (1 episode, 2014)
...
 Man in Jail (1 episode, 2016)
...
 Moped Man (1 episode, 2016)
Jeff Mash ...
 Doctor (1 episode, 2016)
...
 Villager (1 episode, 2016)
...
 Liza Bahar (1 episode, 2016)
Mona Goodwin ...
 Gina (1 episode, 2011)
Eugene O'Hare ...
 Hammond (1 episode, 2011)
...
 Princess Susannah (1 episode, 2011)
...
 Monroe's Campaign Agent (1 episode, 2013)
Grainne Keenan ...
 Claire (1 episode, 2014)
Clayton Evertson ...
 Ted (1 episode, 2016)
Mariam Haque ...
 Petrol Station Attendant (1 episode, 2016)
Georgina Rich ...
 Tess Wallender (1 episode, 2016)
...
 Villager #2 (1 episode, 2016)
Jaimi Barbakoff ...
 Anna (1 episode, 2011)
...
 Lauren (1 episode, 2011)
Kemal Sylvester ...
 Airport Security (1 episode, 2011)
Jack Monaghan ...
 Hustings Host (1 episode, 2013)
Robin Weaver ...
 Holder (1 episode, 2014)
Loreece Harrison ...
 Dream Girl (1 episode, 2016)
...
 Karen (1 episode, 2016)
...
 Garrett Scholes (1 episode, 2016)
...
 Electro Station Assistant (1 episode, 2016)
...
 Brian (1 episode, 2011)
Merce Ribot ...
 Big Shot Registration Lady (1 episode, 2011)
...
 Simon Finch (1 episode, 2013)
Simon Nock ...
 Fenn (1 episode, 2014)
Cecilia Noble ...
 Dame Patricia Lamarr (1 episode, 2016)
Toby Oliver ...
 Boy Roach (1 episode, 2016)
Nicola Sloane ...
 Bank Clerk (1 episode, 2016)
Anjana Vasan ...
 Space Cop (1 episode, 2016)
Matthew Burgess ...
 Botherguts Host (1 episode, 2011)
...
 Pike (1 episode, 2011)
...
 Returning Officer (1 episode, 2013)
...
 Fola (1 episode, 2014)
...
 The Man in the Woods (1 episode, 2016)
...
 Penny (1 episode, 2016)
...
 Roach (1 episode, 2016)
...
 Dana Costello (1 episode, 2016)
...
 Anthony (1 episode, 2016)
...
 Noel (1 episode, 2011)
Laura Power ...
 Interviewer (1 episode, 2011)
Michael Webber ...
 MP Selection Committee 1 (1 episode, 2013)
...
 Madge (1 episode, 2014)
Nambitha Ben-Wazi ...
 Glam Woman (1 episode, 2016)
...
 Roach (1 episode, 2016)
...
 Simon Powers (1 episode, 2016)
...
 Guard (1 episode, 2011)
...
 Jamie (1 episode, 2011)
...
 MP Selection Committee 2 (1 episode, 2013)
...
 Surgeon (1 episode, 2014)
Jeffrey Davenport ...
 Cab Driver (1 episode, 2016)
Luke Gomes ...
 Roach (1 episode, 2016)
Robin Pearce ...
 Harry Barclay (1 episode, 2016)
...
 Shelly (1 episode, 2011)
...
 MP Selection Committee 3 (1 episode, 2013)
...
 Bloke at Bar (1 episode, 2014)
Adrian Lukis ...
 Home Secretary, Alex Wallis (1 episode, 2016)
Ntokozo Majozi ...
 Jack the Barrista (1 episode, 2016)
...
 Roach (1 episode, 2016)
...
 Jack (1 episode, 2011)
...
 Sara (1 episode, 2013)
...
 Gainsborough (1 episode, 2014)
Jane Bertish ...
 Head of MI5 (1 episode, 2016)
Justin Munitz ...
 Keith (1 episode, 2016)
...
 Andrew (1 episode, 2011)
James Howard ...
 Reporter (1 episode, 2013)
...
 Mungo (1 episode, 2014)
Anita Anand ...
 News Anchor (1 episode, 2016)
Zandile-Izandi Madliwa ...
 Alien Girl (1 episode, 2016)
...
 Jon (1 episode, 2011)
Charlotte Longfield ...
 Shopper (1 episode, 2013)
Gavin Kean ...
 Desk Sergeant (1 episode, 2014)
...
 Roadie (1 episode, 2016)
Kevin Otto ...
 Pastor (1 episode, 2016)
...
 Camilla (1 episode, 2011)
...
 Woman with pushchair (1 episode, 2013)
...
 Market Woman (1 episode, 2014)
Leonie Elliott ...
 Fiona, Clara's Flatmate (1 episode, 2016)
...
 Chuck (1 episode, 2016)
...
 Kieran (1 episode, 2011)
Leanne Li ...
 May (1 episode, 2014)
...
 Airport Guard (1 episode, 2016)
Reon Smith Marshall ...
 Aaron Sheen (1 episode, 2016)
...
 Damon Brown (1 episode, 2011)
Magnus Robertson-Jones ...
 Baby May Double (1 episode, 2014)
Nathan Ohene Djan ...
 Holographic Boyfriend (1 episode, 2016)
...
 Delivery Man (1 episode, 2016)
...
 Browne (1 episode, 2011)
...
 Dog Walker (1 episode, 2016)
Jennie Nielson ...
 Woman in Car (1 episode, 2016)
...
 Sonia (1 episode, 2011)
...
 Nixon (1 episode, 2014)
...
 Paramedic (1 episode, 2016)
...
 Man in Car (1 episode, 2016)
Jeffry Wickham ...
 Sir Harold Mount (1 episode, 2011)
...
 Stingray (1 episode, 2014)
Matt Forde ...
 Pundit (1 episode, 2016)
Daniel Newton ...
 Kid on the Quad Bike (1 episode, 2016)
...
 Mehdi Raboud (1 episode, 2011)
...
 I_AM_WALDO (1 episode, 2014)
Rebecca Newton ...
 Kid's Younger Sister (1 episode, 2016)
Faiza Shaheen ...
 Pundit (1 episode, 2016)
...
 Young Actress (1 episode, 2011)
Matthew Aubrey ...
 El Nino (1 episode, 2014)
...
 MRI Technician (1 episode, 2016)
Lewelyn Van Den Berg ...
 Male Jogger (1 episode, 2016)
Wolf Wasserman ...
 Spark (1 episode, 2011)
...
 Fappuccino (1 episode, 2014)
Ziggy Heath ...
 MRI (1 episode, 2016)
Blessing Mamuesa ...
 Glam Woman's Son (1 episode, 2016)
...
 Son (1 episode, 2011)
Daniel Kendrick ...
 Pie Ape (1 episode, 2014)
...
 Inquiry Official (1 episode, 2016)
...
 Prince (1 episode, 2011)
Jackson Kai ...
 Nurse (1 episode, 2011)
(1 episode, 2017)
...
 Man That Finds Sara (1 episode, 2017)
Chris Martin Hill ...
 Police officer 840 (uncredited) (3 episodes, 2011)
Bryony Neylan-Francis ...
 Sex Worker (uncredited) (2 episodes, 2011)
Shawn Aldin-Burnett ...
 Passerby / ... (uncredited) (2 episodes, 2013)
...
 Audience Member / ... (uncredited) (2 episodes, 2013)
Paul Blackwell ...
 Police Officer / ... (uncredited) (2 episodes, 2014-2016)
...
 Cleaner (uncredited) (1 episode, 2011)
Emma Holmes ...
 Botherguts Fat Girl (uncredited) (1 episode, 2011)
Allin Kempthorne ...
 Traumatised Man (uncredited) (1 episode, 2011)
Alan Lambie ...
 Rude Dancer (uncredited) (1 episode, 2011)
Matthew David McCarthy ...
 News Room Staff (uncredited) (1 episode, 2011)
Josh Wichard ...
 Hospital Patient (uncredited) (1 episode, 2011)
Christopher Blythe ...
 Mourner (uncredited) (1 episode, 2013)
Pamela Betsy Cooper ...
 Mourner (uncredited) (1 episode, 2013)
John Duggan ...
 Spectator (uncredited) (1 episode, 2013)
Marco Flammer ...
 Biohazard Agent (uncredited) (1 episode, 2013)
Richard Glaves ...
 Sarah's Man (uncredited) (1 episode, 2013)
...
 White Bear Van Driver (uncredited) (1 episode, 2013)
...
 Spectator (uncredited) (1 episode, 2013)
...
 Waldo App Man (uncredited) (1 episode, 2013)
Richard Herdman ...
 Onlooker (uncredited) (1 episode, 2013)
Chonradee Kulthap ...
 Laugher (uncredited) (1 episode, 2013)
...
 Floor Manager (uncredited) (1 episode, 2013)
Stuart Matthews ...
 Crowd Member (uncredited) (1 episode, 2013)
Stephen McDade ...
 Audience Member (uncredited) (1 episode, 2013)
Philip L. Milne ...
 Unimpressed Audience Member (uncredited) (1 episode, 2013)
Scott Plumridge ...
 White Bear Helper (uncredited) (1 episode, 2013)
Angus Powell ...
 College Lecturer (uncredited) (1 episode, 2013)
Mick Slaney ...
 Film Crew (uncredited) (1 episode, 2013)
Dan Twine ...
 Spectator (uncredited) (1 episode, 2013)
Richard Cullen ...
 Police Officer (uncredited) (1 episode, 2014)
R.P. Edwards ...
 Pub Patron (uncredited) (1 episode, 2014)
Susan Hughes ...
 Pub Patron (uncredited) (1 episode, 2014)
...
 Karaoke Pub Customer (uncredited) (1 episode, 2014)
Ricky Rajpal ...
 Party Guest (uncredited) (1 episode, 2014)
Neil Alexander Smith ...
 Tall Man at Bar (uncredited) (1 episode, 2014)
...
 Dancer (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Scientist (uncredited) (1 episode, 2016)
Roy Beck ...
 Tribunal Witness (uncredited) (1 episode, 2016)
Jade Clarke ...
 Pub Local (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Soldier (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Dancer (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Turk (uncredited) (1 episode, 2016)
Matthew Gilpin ...
 Angry Video Blogger (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Soldier (uncredited) (1 episode, 2016)
Shane Griffin ...
 Dancer (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Balcon (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Goose (uncredited) (1 episode, 2016)
Ty Hurley ...
 Granula Gate Security (uncredited) (1 episode, 2016)
Paul Low-Hang ...
 Haque (uncredited) (1 episode, 2016)
Jason Maydew ...
 Wealthy Guest (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Reputelligent Agent (uncredited) (1 episode, 2016)
Brent Phebey ...
 Anderson (uncredited) (1 episode, 2016)
...
 Airline Passenger (uncredited) (1 episode, 2016)
Create a character page for: ?

Series Produced by 

Charlie Brooker ... executive producer (19 episodes, 2011-2017)
Annabel Jones ... executive producer (13 episodes, 2011-2016)
Barney Reisz ... producer / series producer (7 episodes, 2011-2014)
Emma Pike ... line producer (6 episodes, 2011-2013)
Ian Hogan ... co-producer (6 episodes, 2016)
Laurie Borg ... producer (3 episodes, 2016)
Joanne Crowther ... line producer (2 episodes, 2016)
Lucy Dyke ... producer (2 episodes, 2016)
Mary McCarthy ... line producer (2 episodes, 2016)
Nick Pitt ... producer (2 episodes, 2017)
Kathy Nettleship ... line producer (1 episode, 2014)
Rocky Bester ... line producer (1 episode, 2016)
Angela Phillips ... line producer (1 episode, 2016)
Sanne Wohlenberg ... producer (1 episode, 2016)
Benjamin Greenacre ... line producer (1 episode, 2017)

Series Music by 

Martin Phipps ... (2 episodes, 2011-2016)
Jon Opstad ... (2 episodes, 2013-2014)
Stuart Earl ... (1 episode, 2011)
Stephen McKeon ... (1 episode, 2011)
Antony Genn ... (1 episode, 2013)
Vince Pope ... (1 episode, 2013)
Martin Slattery ... (1 episode, 2013)
Geoff Barrow ... (1 episode, 2016)
Alex Heffes ... (1 episode, 2016)
Clint Mansell ... (1 episode, 2016)
Bear McCreary ... (1 episode, 2016)
Max Richter ... (1 episode, 2016)
Ben Salisbury ... (1 episode, 2016)

Series Cinematography by 

Zac Nicholson ... (2 episodes, 2011-2013)
Gustav Danielsson ... (2 episodes, 2013-2016)
Damian Bromley ... (1 episode, 2011)
Jake Polonsky ... (1 episode, 2011)
Mike Spragg ... (1 episode, 2013)
George Steel ... (1 episode, 2014)
Ruben Impens ... (1 episode, 2016)
Tim Maurice-Jones ... (1 episode, 2016)
Seamus McGarvey ... (1 episode, 2016)
Aaron Morton ... (1 episode, 2016)
Lukas Strebel ... (1 episode, 2016)
Peter Robertson ... (1 episode, 2017)
Ed Wild ... (1 episode, 2017)

Series Film Editing by 

Ben Yeates ... (3 episodes, 2013-2014)
Chris Barwell ... (1 episode, 2011)
Jamie Pearson ... (1 episode, 2011)
Alastair Reid ... (1 episode, 2011)
Hazel Baillie ... (1 episode, 2013)
Valerio Bonelli ... (1 episode, 2016)
Matthew Cannings ... (1 episode, 2016)
Nicolas Chaudeurge ... (1 episode, 2016)
Mark Eckersley ... (1 episode, 2016)
Jon Harris ... (1 episode, 2016)
Ben Lester ... (1 episode, 2016)
Jinx Godfrey ... (1 episode, 2017)
Stephen Haren ... (1 episode, 2017)
Selina Macarthur ... (1 episode, 2017)

Series Casting By 

Shaheen Baig ... (7 episodes, 2011-2014)
Jina Jay ... (6 episodes, 2016)
Mito Skellern ... (1 episode, 2016)

Series Production Design by 

Joel Collins ... (19 episodes, 2011-2017)
Robyn Paiba ... (3 episodes, 2011-2013)
Daniel May ... (1 episode, 2011)
Byron Broadbent ... (1 episode, 2013)
James Foster ... (1 episode, 2016)
Morgan Kennedy ... (1 episode, 2016)
Catrin Meredydd ... (1 episode, 2017)
Carol Spier ... (1 episode, 2017)

Series Art Direction by 

Caroline Barclay ... (5 episodes, 2011-2016)
Robyn Paiba ... (5 episodes, 2013-2016)
Shane Bunce ... (3 episodes, 2016)
Greg Cleaver ... (3 episodes, 2016)
Nick Dent ... (3 episodes, 2016)
Richard Field ... (3 episodes, 2016)
Shaun Fenn ... (2 episodes, 2016)
Daniel May ... (2 episodes, 2016)
Greg Shaw ... (1 episode, 2013)
Kate Wicks ... (1 episode, 2013)
Jack Wilkinson ... (1 episode, 2013)
Jason Clarke ... (1 episode, 2017)
Jono Moles ... (1 episode, 2017)
Hauke Richter ... (1 episode, 2017)

Series Set Decoration by 

Robert Wischhusen-Hayes ... (7 episodes, 2011-2016)
Kate Guyan ... (2 episodes, 2017)
Kate Beckly ... (1 episode, 2016)
Andrew McCarthy ... (1 episode, 2016)
Ellie Shanks ... (1 episode, 2016)
Katie Spencer ... (1 episode, 2016)

Series Costume Design by 

Jane Petrie ... (3 episodes, 2011-2016)
Edward K. Gibbon ... (3 episodes, 2013)
Susie Coulthard ... (2 episodes, 2016-2017)
Guy Speranza ... (2 episodes, 2016)
Gabrielle Spanswick ... (1 episode, 2011)
Sharon Gilham ... (1 episode, 2014)
Jacqueline Durran ... (1 episode, 2016)
Sinéad O'Sullivan ... (1 episode, 2016)
Natalie Ward ... (1 episode, 2016)
Claire Anderson ... (1 episode, 2017)
Stephanie Collie ... (1 episode, 2017)
Maja Meschede ... (1 episode, 2017)

Series Makeup Department 

Lesley Lamont-Fisher ... makeup designer / hair designer (7 episodes, 2011-2014)
Tanya Lodge ... makeup designer / make up & hair designer (6 episodes, 2016-2017)
Sandra O'Brien ... hair stylist & makeup artist (4 episodes, 2013-2014)
Line Kolaasaeter ... makeup supervisor / makeup & hair supervisor (4 episodes, 2016)
Jane McBennett ... makeup trainee (4 episodes, 2016)
Natasha Dickson ... makeup artist (3 episodes, 2011)
Jo Sweeting ... hair & make-up supervisor (3 episodes, 2011)
Edith Morgan ... makeup artist (3 episodes, 2013)
Kristyan Mallett ... prosthetic supervisor (3 episodes, 2016)
Satinder Chumber ... prosthetic makeup artist / silicone technician (2 episodes, 2011-2016)
Mini Shah ... hair supervisor (2 episodes, 2016)
Chiara Ugolini ... daily hair & make up artist (2 episodes, 2016)
Nikki Belding ... dailies makeup artist (1 episode, 2011)
Charlotte Le Moignan ... makeup artist (1 episode, 2014)
Dani Haigh ... trainee make-up artist (1 episode, 2016)
Alison Hanken ... daily hair & makeup artist (1 episode, 2016)
Steven Harris ... prosthetic effects technician (1 episode, 2016)
Nicola Iles ... hair & make up artist (1 episode, 2016)
Chris Lyons ... special effects teeth (1 episode, 2016)
Scarlett McGrath ... crowd hair daily (1 episode, 2016)
Debbie Ormrod ... hair stylist (1 episode, 2016)
Cassie Pollard ... makeup artist and hairstylist crowd (1 episode, 2016)
Ivana Primorac ... makeup designer (1 episode, 2016)
Raine Rafter ... make up & hair designer (1 episode, 2016)
Wakana Yoshihara ... makeup designer (1 episode, 2016)
Holly Caddy ... hair and makeup assistant (1 episode, 2017)
Andrea Heldman ... makeup daily (1 episode, 2017)
Leila Mauro ... hair and make-up artist (1 episode, 2017)
Silvia Platsis ... makeup dailies (1 episode, 2017)
Emma Scott ... makeup designer (1 episode, 2017)
Rona Skuodas ... hair & makeup trainee: daily (1 episode, 2017)
Sarah Weatherburn ... facial hair maker (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Production Management 

Phill Zagajewski ... executive in charge of production / post-production manager (6 episodes, 2011-2013)
Moira Brophy ... post-production supervisor (6 episodes, 2016)
Bejhan Kalantar ... post-production supervisor (4 episodes, 2013-2014)
Alistair Hopkins ... post-production supervisor (3 episodes, 2011)
Beth Timbrell ... production manager (2 episodes, 2011)
Paul Harding ... unit manager (2 episodes, 2013)
Oliver Cockerham ... production manager (2 episodes, 2016-2017)
Phil Brown ... post-production supervisor (1 episode, 2013)
Jo Kay ... head of production (1 episode, 2013)
Taylan Rutherford ... unit manager (1 episode, 2014)
Simon Damast ... production manager (1 episode, 2016)
Daniel Oliver Jones ... prodcution coordinator (1 episode, 2016)
Anna Walton ... unit production manager (1 episode, 2016)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Jim Imber ... first assistant director (5 episodes, 2013-2016)
Malcolm Davies ... second assistant director (3 episodes, 2011-2013)
Alex Jeffrey ... third assistant director (3 episodes, 2011)
Hayley Longhurst ... second assistant director (3 episodes, 2011)
Laurie Mahon ... crowd third assistant director / second assistant director (3 episodes, 2016-2017)
Simon Duric ... second unit director (3 episodes, 2016)
Andrew Foster ... second assistant director (3 episodes, 2016)
Francesco Reidy ... first assistant director (2 episodes, 2013)
Nick Simmonds ... second assistant director / third assistant director (2 episodes, 2013)
Wendy Alport ... first assistant director (2 episodes, 2016)
Lydia Currie ... first assistant director (1 episode, 2011)
Dee Hellier ... first assistant director (1 episode, 2011)
Elaine Mackenzie ... first assistant director (1 episode, 2011)
Hannah Green ... third assistant director (1 episode, 2013)
Beatrice Manning ... additional second assistant director (1 episode, 2013)
Emlyn Pool ... third assistant director (1 episode, 2013)
Robyn Barresi ... first assistant director (1 episode, 2014)
David Stafford ... first assistant director (1 episode, 2014)
Oliver Williamson ... third assistant director (1 episode, 2014)
Matt Bensley ... third assistant director (1 episode, 2016)
Diego Betancor ... crowd supervisor: Canary Islands (1 episode, 2016)
Heidi Gower ... third assistant director (1 episode, 2016)
Simon Green ... second second assistant director (1 episode, 2016)
Mara Lubens ... runner: 2nd Unit (1 episode, 2016)
Finn McGrath ... first assistant director (1 episode, 2016)
Terry McShane ... first assistant director (1 episode, 2016)
Charlie Waller ... second assistant director (1 episode, 2016)
Tara Zulu ... base third assistant director (1 episode, 2016)
James Dalton ... third assistant director (1 episode, 2017)
Felix Gray ... first assistant director (1 episode, 2017)
Benjamin Greenacre ... splinter unit director (1 episode, 2017)
Sam Hachey ... trainee assistant director (1 episode, 2017)
Laura Moloney ... third assistant director (1 episode, 2017)
Craig Newman ... second assistant director (1 episode, 2017)
Lydia Skawinski-Shearer ... third assistant director (1 episode, 2017)
Ross Vivian ... third assistant director (1 episode, 2017)
Gemma Wright ... second assistant director (1 episode, 2017)

Series Art Department 

Erica McEwan ... series graphic art director / assistant art director / graphic designer / art director: graphics / graphics art director (12 episodes, 2011-2016)
Ellie Shanks ... production buyer / Assistant Set Decorator (10 episodes, 2011-2016)
Glen Young ... assistant art director / art department assistant (9 episodes, 2014-2017)
Vicky Hurley ... stand-by art director / standby art director (6 episodes, 2011-2013)
Ojhanie Divsalar ... Production designer assistant (6 episodes, 2016)
Sophie Tarver ... prop maker (5 episodes, 2011-2013)
Shalina Bhamra ... art department assistant (5 episodes, 2016)
John Moolenschot ... construction manager / contruction manager (4 episodes, 2016-2017)
Lionel Stanhope ... h.o.d. painter / hod painter (4 episodes, 2016-2017)
Dougie Glenn ... stand-by props (3 episodes, 2011)
Dean Hawley ... hod painter (3 episodes, 2011)
Alejandro Mackay ... stand-by props (3 episodes, 2011)
Jim Mate ... dressing props (3 episodes, 2011)
Wesley Peppiatt ... dressing props (3 episodes, 2011)
Scott Rogers ... property master (3 episodes, 2011)
John Watt ... supervising carpenter (3 episodes, 2011)
Lauren Briggs-Miller ... art department assistant (3 episodes, 2013)
James Brooker ... dressing props (3 episodes, 2013)
Adam McCreight ... property master (3 episodes, 2013)
David Sutheran ... chargehand standby props / stand-by props (3 episodes, 2013)
James Waddingham ... h.o.d. carpenter (3 episodes, 2016-2017)
Sarah Bradley ... Assistant Graphic Designer (3 episodes, 2016)
Glenn Haddock ... model maker (3 episodes, 2016)
Justin Hutchinson-Chatburn ... previs artist (3 episodes, 2016)
Sammy Khalid ... matte artist (3 episodes, 2016)
Gemma Kingsley ... graphic art director / motion graphics designer (2 episodes, 2011-2016)
Bryony Bradford ... art department assistant (2 episodes, 2011)
Seb Palmer ... carpenter (2 episodes, 2011)
Ian Murray ... hod rigger / stand-by rigger (2 episodes, 2013)
Liam Ramsden ... dressing props (2 episodes, 2013)
Kristin Theyers ... chargehand dressing props (2 episodes, 2013)
Daniel Woodard ... stand-by props (2 episodes, 2013)
Matthew Clark ... graphic designer (2 episodes, 2016-2017)
Sophie Powell ... graphic designer (2 episodes, 2016-2017)
Simon Duric ... storyboard artist (2 episodes, 2016)
Isabella Faull ... Assistant Buyer / Petty Cash Buyer (2 episodes, 2016)
Nick Dilworth ... construction manager (2 episodes, 2017)
Dave Davidson ... 3d artist (1 episode, 2011)
Andrew Golding ... construction manager (1 episode, 2013)
Lee Hosken ... stand-by construction (1 episode, 2013)
Prue Howard ... production buyer (1 episode, 2013)
Hannah Kons ... set dec buyer / set decorator runner (1 episode, 2013)
Steve Patterson ... construction manager (1 episode, 2013)
Andrew Smith ... stand-by construction (1 episode, 2013)
Michael Taylor ... daily dressing props (1 episode, 2013)
Philip A. Brown ... assistant art director (1 episode, 2014)
Noémie Cauvin ... concept artist (1 episode, 2014)
James R. Gibson ... set dresser (1 episode, 2014)
Warren Lever ... construction manager (1 episode, 2014)
Ellen Somnitz ... set decoration buyer (1 episode, 2014)
Michele Barfoot ... lead set dresser (1 episode, 2016)
Gaby Beyers ... art department coordinator (1 episode, 2016)
Jeanine Borland ... set dresser (1 episode, 2016)
Dean Gendell ... set dresser (1 episode, 2016)
Robert Judd ... dressing props (1 episode, 2016)
Shakeela Kingzley ... art coordinator (1 episode, 2016)
Robyn Leigh Knox ... set decoration runner (1 episode, 2016)
Daisy Mason ... standby art director (1 episode, 2016)
Luc Schnepel ... property master (1 episode, 2016)
Karl Schulschenk ... graphic artist (1 episode, 2016)
Sam Wells ... h.o.d. carpenter (1 episode, 2016)
Alex Woodward ... assistant art director (1 episode, 2016)
Pau Albin ... on set dresser (1 episode, 2017)
Marc Ashmore ... carpenter (1 episode, 2017)
Scott Burgess ... props (1 episode, 2017)
Mike Dutkowski ... assistant head carpenter (1 episode, 2017)
Cade Featherstone ... art department work experience (1 episode, 2017)
Hattie Gent ... assistant art director (1 episode, 2017)
Malcolm Holt ... property master (1 episode, 2017)
Jane Janigan ... set dresser (1 episode, 2017)
Lee Mesure ... props (1 episode, 2017)
Paul Michel ... props (1 episode, 2017)
Bethany Mills ... graphics trainee (1 episode, 2017)
Steven Murphy ... lead greensman (1 episode, 2017)
Maggie Ogden ... buyer (1 episode, 2017)
Andrew Piotrowski ... props (1 episode, 2017)

Series Sound Department 

Catherine Thomas ... foley recordist / foley artist (13 episodes, 2011-2016)
Philip Clements ... foley editor / foley recordist / foley recordist/editor (11 episodes, 2011-2016)
Jim Goddard ... supervising sound editor / fx editor / sound effects editor (10 episodes, 2011-2016)
Rory de Carteret ... ADR Mixer / assistant re-recording mixer (7 episodes, 2014-2016)
Stuart Hilliker ... re-recording mixer (6 episodes, 2011-2016)
Adam Lavis ... sound studio support (6 episodes, 2011-2013)
Morten Folmer Nielsen ... re-recording mixer (6 episodes, 2016)
James Ridgway ... assistant re-recording mixer (6 episodes, 2016)
Martin Jensen ... re-recording mixer (5 episodes, 2011-2016)
Juraj Mravec ... adr mixer / foley recordist (5 episodes, 2011-2014)
Chris Ashworth ... sound mixer / production sound mixer (5 episodes, 2011-2013)
Luis Fernandez Garcia ... mix technician / assistant sound re-recording mixer (5 episodes, 2011-2013)
Andre Schmidt ... dialogue editor / adr editor (5 episodes, 2011-2013)
Tom Deane ... dialogue editor (5 episodes, 2016)
Sarah Elias ... sound effects editor / foley editor (4 episodes, 2014-2016)
Jodie Campbell ... sound assistant / boom operator (3 episodes, 2011-2013)
Catherine Duffy ... sound assistant (3 episodes, 2011-2013)
Darren 'Sunny' Warkentin ... adr mixer (3 episodes, 2013)
Stefan Henrix ... supervising sound editor (3 episodes, 2016)
Matthew Mewett ... adr editor (3 episodes, 2016)
Steve Hancock ... sound maintenance engineer / sound maintenance (2 episodes, 2011-2013)
Jason Bennett ... sound maintenance engineer (2 episodes, 2011)
Paul Hamblin ... re-recording mixer (2 episodes, 2011)
Forbes Noonan ... adr recordist (2 episodes, 2011)
Nick Baldock ... adr mixer (2 episodes, 2013)
Ben Carr ... adr mixer (2 episodes, 2013)
Duncan Price ... dialogue editor (2 episodes, 2013)
Nick Roberts ... adr mixer (2 episodes, 2013)
Jennifer Annor ... additional boom operator / second assistant sound (2 episodes, 2016)
Adrian Bell ... sound mixer (2 episodes, 2016)
Michael Botha ... a.d.r. mixer (2 episodes, 2016)
Kyle Koekemoer ... a.d.r. mixer (2 episodes, 2016)
Jenna Lange ... post audio producer (2 episodes, 2016)
Adam Ridge ... boom operator (2 episodes, 2016)
Ben Jeffes ... sound assistant (1 episode, 2011)
Steve Little ... dialogue editor (1 episode, 2011)
Fraser Barber ... sound mixer (1 episode, 2013)
Alex Ellerington ... sound effects editor (1 episode, 2013)
Peter Gates ... dialogue editor (1 episode, 2013)
Rikki Hanson ... sound maintenance engineer (1 episode, 2013)
Stephen Lee ... sound trainee (1 episode, 2013)
Zak Melemendjian ... dialogue editor (1 episode, 2013)
Keith Nixon ... additional sound (1 episode, 2013)
Meltem Baytok ... foley artist (1 episode, 2014)
Jeremy Brown ... sound recordist: second unit (1 episode, 2014)
Peter S. Carlstedt ... adr mixer (1 episode, 2014)
Andie Derrick ... foley artist (1 episode, 2014)
Jon Gordon ... mix tech (1 episode, 2014)
Dan Green ... dialogue editor (1 episode, 2014)
J. Alexandra Roberts ... sound assistant: Daily (1 episode, 2014)
Caroline Singh ... boom operator: daily (1 episode, 2014)
Alastair Widgery ... production sound mixer (1 episode, 2014)
Julian Bale ... 2nd Assistant Sound (1 episode, 2016)
Martin Beresford ... production sound mixer (1 episode, 2016)
Duncan Craig ... second assistant sound (1 episode, 2016)
Alan Gerhardt ... sound recordist (1 episode, 2016)
Lee Grainge ... sound assistant: boom operator (1 episode, 2016)
Jim Hok ... key 1st assistant sound (1 episode, 2016)
Lee James ... 1st Assistant Sound (1 episode, 2016)
Jan Kasskawo ... adr mixer (1 episode, 2016)
Michael Kneafsey ... boom operator (1 episode, 2016)
David Lascelles ... sound mixer (1 episode, 2016)
Tayla Linford ... Sound Utility (1 episode, 2016)
Victoria Lockwood ... sound trainee (1 episode, 2016)
David McMillan ... sound mixer (1 episode, 2016)
James Sawyer ... second assistant sound: dailies (1 episode, 2016)
Oscar Schumacher ... ADR Mixer (1 episode, 2016)
Matthew Skelding ... dialogue editor (1 episode, 2016)
Mitch Dorf ... adr mixer (1 episode, 2017)
Russell Jeffery ... production sound mixer (1 episode, 2017)
Camille Kennedy ... sound assist: dailies (1 episode, 2017)
John Rodda ... production sound mixer (1 episode, 2017)
Philip Walker ... sound assistant (1 episode, 2017)
Michael Wabro ... sound effects editor (uncredited) (1 episode, 2013)

Series Special Effects by 

Neal Champion ... special effects supervisor (4 episodes, 2011-2013)
Bernard Newton ... special effects / special effects senior technician (4 episodes, 2011-2013)
Graham Aikman ... special effects technician (3 episodes, 2011)
Scott Peters ... special effects technician (3 episodes, 2011)
David Holt ... Special Effects Floor Supervisor (3 episodes, 2017)
Dean Ford ... special effects technician (1 episode, 2013)
Joe White ... special effects technician (1 episode, 2013)
Luke Corbyn ... special effects technician (1 episode, 2014)
Paul Pieterse ... special effects coordinator (1 episode, 2016)
Slobodan Velickovic ... special effects technician (1 episode, 2016)
Andy Adam ... senior special effects technician (1 episode, 2017)
Eloy Cervera ... special effects technician (1 episode, 2017)

Series Visual Effects by 

Justin Hutchinson-Chatburn ... visual effects supervisor (8 episodes, 2011-2016)
Rafael Martin Coronel ... concept artist / character designer / matte painter / matte painting / supervising matte painter (7 episodes, 2011-2016)
Edith Chappey ... visual effects coordinator (6 episodes, 2016)
Gemma Kingsley ... visual effects coordinator / assistant visual effects supervisor / motion graphics designer (5 episodes, 2011-2014)
Russell McLean ... visual effects producer (5 episodes, 2016)
John Hardwick ... lead compositor / visual effects (4 episodes, 2011-2016)
Stephen Elson ... visual effects producer (4 episodes, 2016)
Daniel May ... visual effects supervisor / cg design / visual effects artist (4 episodes, 2016)
Matthew Hotchkiss ... visual effects (3 episodes, 2011-2014)
Max Horton ... colourist (3 episodes, 2013)
Laura Quinn ... 3d artist (3 episodes, 2016)
Nicolas Joyen-Conseil ... compositor / digital compositor (2 episodes, 2013)
Dolores McGinley ... visual effects (2 episodes, 2013)
Sion Penny ... visual effects (2 episodes, 2013)
Amber Ducker ... visual effects producer (2 episodes, 2016-2017)
Jean-Clement Soret ... digital colourist (2 episodes, 2016-2017)
Robin Aristorenas ... visual effects artist (2 episodes, 2016)
Paul Dolan ... matte painter (2 episodes, 2016)
Sammy Khalid ... concept artist / matte painter (2 episodes, 2016)
Abel Kohen ... compositor (2 episodes, 2016)
Simon Leech ... compositor (2 episodes, 2016)
Duncan Lees ... 3D Scanning Specialist: Efficacy4D (2 episodes, 2016)
Clayton McDermott ... gfx artist / motion graphics designer (2 episodes, 2016)
Simon Russell ... gfx artist / motion graphics artist (2 episodes, 2016)
Joseph Angelo Steel ... 3D scanning specialist: Efficacy4D (2 episodes, 2016)
Gokcen Yuksek ... 3d concept artist / 3d modeller (2 episodes, 2016)
Des Anwar ... on-set visual effect supervisor (2 episodes, 2017)
Joseph Hart Green ... visual effects editor (2 episodes, 2017)
Mike Connolly ... compositor (1 episode, 2011)
Dave Davidson ... 3D artist (1 episode, 2011)
Joe Dennis ... matte painter (1 episode, 2011)
German Fraga ... matte painter (1 episode, 2011)
Adam McInnes ... compositor (1 episode, 2011)
Ed Plant ... compositor (1 episode, 2011)
Magali Barbe ... visual effects artist (1 episode, 2013)
Graeme McDougall ... CG supervisor (1 episode, 2013)
Greaeme McDougall ... CG supervisor (1 episode, 2013)
Noémie Cauvin ... matte painter (1 episode, 2014)
Andrew Maddison ... digital compositor: visual effects (1 episode, 2014)
Hayley Adams ... matchmove artist (1 episode, 2016)
Steven Barham ... Data and I/O - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Tommy Barry ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Philip Borg ... Digital Artist - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Jennifer Burke ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Rafael Rey Camacho ... fx lead (1 episode, 2016)
Jonathan Cheetham ... visual effects supervisor (1 episode, 2016)
Esme Coleman ... digital compositor (1 episode, 2016)
Dave Cook ... visual effects supervisor (1 episode, 2016)
Duncan Cook ... visual effects producer: Gopher Scene (1 episode, 2016)
Leonardo Costa ... 2D Lead (1 episode, 2016)
Ben Cronin ... additional visual effects supervision (1 episode, 2016)
Luke Dodd ... visual effects supervisor (1 episode, 2016)
Bernhard Eiser ... effects technical director (1 episode, 2016)
Ben Fleming ... Digital Artist - The Senate VFX (1 episode, 2016)
David Glover ... vfx editor (1 episode, 2016)
Christopher Gray ... visual effects producer (1 episode, 2016)
Aoife Greenham ... Digital Artist - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Joey Harris ... Digital Artist - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Alastair Hearsum ... animator: Gopher Scene (1 episode, 2016)
Kane Herd ... paint & roto artist (1 episode, 2016)
Martin Hobbs ... visual effects (1 episode, 2016)
Tim Jenkinson ... fx artist (1 episode, 2016)
Norbert Kiehne ... animator: Gopher Scene (1 episode, 2016)
Duncan Malcolm ... compositor: Gopher Scene (1 episode, 2016)
Ivaylo Marinov ... digital compositor (1 episode, 2016)
Gregory Andrew Martin ... rigging technical director (1 episode, 2016)
Sean Mathiesen ... visual effects supervisor (1 episode, 2016)
Rafael Morant ... digital environment supervisor (1 episode, 2016)
Olly Nash ... effects technical director (1 episode, 2016)
Alex Pattinson ... compositor: Gopher Scene (1 episode, 2016)
Paula Pope ... VFX Producer - The Senate VFX (1 episode, 2016)
James Rose ... digital compositor (1 episode, 2016)
Emeric Saint-Germain ... matte painter / environment td (1 episode, 2016)
Chris Seed ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Nick Soothill ... 3D scanning specialist: Efficacy4D (1 episode, 2016)
Sam Spacey ... VFX Producer - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Adam Michael Spring ... 3D scanning specialist: Efficacy4D (1 episode, 2016)
Matthew Thomas ... rotoscope artist (1 episode, 2016)
Paul Tuersley ... Digital Artist - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Grant S.L. Walker ... visual effects (1 episode, 2016)
Michael Walton ... digital compositor (1 episode, 2016)
Martin Waters ... VFX Supervisor - The Senate VFX (1 episode, 2016)
Daniel Willers ... visual effects artist: Jellyfish Pictures (1 episode, 2016)
Mark Yfantidis ... roto paint artist (1 episode, 2016)
Chiara Costantino ... digital compositor (1 episode, 2017)
Stephen Lebed ... visual effects supervisor (1 episode, 2017)
Tammy Smith ... digital compositor (1 episode, 2017)
Ivan Sorgente ... digital compositor (1 episode, 2017)

Series Stunts 

Nrinder Dhudwar ... stunt coordinator (3 episodes, 2011-2013)
Claire Lawrence ... stunt double: Sonja / stunt performer (2 episodes, 2016)
Anton Moon ... key rigger / key stunt rigger (2 episodes, 2016)
James O'Donnell ... stunt coordinator (2 episodes, 2016)
Josie Walsh ... stunt double: bryce dallas howard / stunt rigger (2 episodes, 2016)
Crispin Layfield ... stunt coordinator (1 episode, 2011)
Tom Lucy ... stunt coordinator (1 episode, 2011)
Kim McGarrity ... stunts (1 episode, 2011)
Curtis Rivers ... stunts (1 episode, 2011)
Reg Wayment ... stunts (1 episode, 2011)
Dan Hirst ... stunts (1 episode, 2013)
Gary Hoptrough ... stunt performer (1 episode, 2013)
Gareth Milne ... stunt coordinator (1 episode, 2013)
Sian Milne ... stunt performer (1 episode, 2013)
Chris Newton ... stunt performer (1 episode, 2013)
Andy Bennett ... stunt coordinator (1 episode, 2016)
Joel Conlan ... stunt double: Cooper (1 episode, 2016)
Brenda Firmani ... Stunt Double: Gugu Mbatha Raw (1 episode, 2016)
Luke Gomes ... stunts (1 episode, 2016)
Tyrell Kemlo ... stunt coordinator (1 episode, 2016)
Malin Kirjonen ... stunt double: Bryce Dallas Howard / stunt performer (1 episode, 2016)
Guy List ... stunt guard (1 episode, 2016)
Kye Mckee ... stunts (1 episode, 2016)
Paul Pieterse ... stunt coordinator (1 episode, 2016)
Mens-Sana Tamakloe ... stunt double: malachi kirby (1 episode, 2016)
Edward Upcott ... stunt performer (1 episode, 2016)
Pablo Verdejo ... stunt guard (1 episode, 2016)
Eric Bryson ... stunt coordinator (1 episode, 2017)
Jen Georgopoulos ... stunt double: Rosemarie DeWitt (1 episode, 2017)
Julian Koberman ... stunts (1 episode, 2017)
Chris Morrison ... stunt performer (1 episode, 2017)
Don Stockford ... stunt driver (1 episode, 2017)

Series Camera and Electrical Department 

Callum Just ... lab supervisor (12 episodes, 2016-2017)
James Shovlar ... digital imaging technician (7 episodes, 2016-2017)
David Holliday ... key grip (5 episodes, 2016-2017)
David Ashby ... grip (4 episodes, 2011-2013)
Luke Cairns ... first assistant camera: b camera / first assistant camera: B camera / first assistant camera: a camera (4 episodes, 2016-2017)
Jonathan Prime ... still photographer (4 episodes, 2017)
Jackson Taylor ... clapper loader / focus puller: second unit / second assistant camera (3 episodes, 2011-2016)
Jon Beacham ... first assistant camera / b camera operator / camera operator: "b" camera (3 episodes, 2011-2013)
Andy Lowe ... gaffer (3 episodes, 2011-2013)
Chris Stones ... best boy (3 episodes, 2011-2013)
Ian Murray ... h.o.d. rigger / standby rigger (3 episodes, 2011)
Ian Rolfe ... rigger (3 episodes, 2011)
Grant Taylor ... rigger (3 episodes, 2011)
Neil Gray ... digital imaging technician (3 episodes, 2013)
Darren Johnson ... B Camera - Main Unit / clapper loader: a camera / clapper loader: b camera (3 episodes, 2016)
James Osborn-Brown ... electrician (3 episodes, 2016)
Ben Brown ... b camera focus puller / second assistant camera (2 episodes, 2011-2013)
Anthony Bagley ... digital imaging technician (2 episodes, 2011)
Giles Keyte ... stills photographer (2 episodes, 2011)
Alba Maria Ruiz ... camera assistant (2 episodes, 2011)
Rick Woollard ... steadicam operator (2 episodes, 2013-2016)
Katy Covell ... camera trainee (2 episodes, 2013)
Jack Foran ... assistant grip (2 episodes, 2013)
Jorge Luengas ... camera operator: "b" camera (2 episodes, 2013)
Hal Shinnie ... still photographer (2 episodes, 2013)
Sam Spurgeon ... digital imaging technician / digital imaging technician: dailies (2 episodes, 2014-2016)
Angus Benson-Blair ... drone pilot (2 episodes, 2016)
Connor Dunlop ... assistant camera (2 episodes, 2016)
Matt Farrant ... second assistant camera: second unit (2 episodes, 2016)
Chris Kane ... b camera / dailies (2 episodes, 2016)
Tony Kay ... a cam operator / steadicam operator: camera operator (2 episodes, 2016)
Paul Kemp ... key grip (2 episodes, 2016)
Lewis McInnes ... digital imaging technician (2 episodes, 2016)
Adam Sculthorp ... aerial camera operator (2 episodes, 2016)
Arno van der Laan ... second assistant camera: b camera / second assistant camera (2 episodes, 2016)
Mark Johnson ... electrician (2 episodes, 2017)
Shaun Mone ... gaffer (2 episodes, 2017)
Amy Rixon ... electrician (2 episodes, 2017)
Steve Tatham ... electrician (2 episodes, 2017)
Andrew Banwell ... camera operator (1 episode, 2011)
Damian Bromley ... camera operator (1 episode, 2011)
Martin Cox ... electrician (1 episode, 2011)
Raffaele Giordano ... lighting technician (1 episode, 2011)
Tristan Haley ... focus puller (1 episode, 2011)
Mark Kozlowski ... digital imaging technician (1 episode, 2011)
Chris McAleese ... clapper loader (1 episode, 2011)
Martin McCullough ... grip (1 episode, 2011)
Ed Miller ... stills photographer (1 episode, 2011)
Nathan Porter ... electrician: dailies (1 episode, 2011)
Alastair Rae ... camera operator (1 episode, 2011)
Joelle Smith ... camera trainee (1 episode, 2011)
Alex Teale ... camera assistant (1 episode, 2011)
Wolf Wasserman ... trainee grip (1 episode, 2011)
Steve Weightman ... grip (1 episode, 2011)
Sam Alberg ... electrician (1 episode, 2013)
Nea Asphäll ... first assistant camera (1 episode, 2013)
David Baker ... lighting technician (1 episode, 2013)
Louise Ben-Nathan ... clapper loader (1 episode, 2013)
Gareth Brough ... electrician (1 episode, 2013)
Geoff Burden ... best boy (1 episode, 2013)
Liam Daniel ... still photographer (1 episode, 2013)
Richie Davis ... electrician (1 episode, 2013)
Matt Deeley ... "b" camera clapper loader: Dailies (1 episode, 2013)
Laura Dinnett ... clapper loader (1 episode, 2013)
David Hedges ... camera focus puller (1 episode, 2013)
Ali King ... camera trainee (1 episode, 2013)
Lu Luchada ... assistant video assist operator (1 episode, 2013)
Rod Marley ... camera focus puller (1 episode, 2013)
Duncan Ried ... Genny operator (1 episode, 2013)
Duncan Riedl ... Genny operator (1 episode, 2013)
Colin Seers ... rigger (1 episode, 2013)
Kevin Selway ... video assist operator (1 episode, 2013)
Dan Shoring ... focus puller (1 episode, 2013)
Tim Wiley ... gaffer (1 episode, 2013)
John Bailie ... first assistant camera: 2nd unit (1 episode, 2014)
Jack Bentley ... camera trainee (1 episode, 2014)
Wayne King ... gaffer (1 episode, 2014)
Steve Wells ... grip assistant (1 episode, 2014)
Daniel Alexander ... second assistant camera: a camera (1 episode, 2016)
Grant Appleton ... b camera operator (1 episode, 2016)
Luke Bryant ... cinematographer: second unit (1 episode, 2016)
Wailoon Chung ... electrician (1 episode, 2016)
Ashley Cooke ... second assistant camera: second unit (1 episode, 2016)
Marc Covington ... steadicam (1 episode, 2016)
Lars Cox ... camera operator (1 episode, 2016)
Apiwe Diko ... assistant grip (1 episode, 2016)
Eoghan Fleming ... first assistant camera: dailies (1 episode, 2016)
Andrew Michael Fletcher ... camera operator / steadicam operator (1 episode, 2016)
John Forsyth ... genny operator (1 episode, 2016)
Sean Fox ... second assistant camera: b camera (1 episode, 2016)
Jonny Franklin ... gaffer (1 episode, 2016)
Craig Griffin ... first assistant camera (1 episode, 2016)
Mel Hayward ... best boy (1 episode, 2016)
Paul Helm ... electrician (1 episode, 2016)
Edrich Hollis ... second assistant camera (1 episode, 2016)
Ben Howlett ... camera trainee (1 episode, 2016)
Eira Wyn Jones ... second assistant camera: dailies (1 episode, 2016)
James Leckey ... first assistant camera: a camera (1 episode, 2016)
Andy Long ... gaffer (1 episode, 2016)
Andrew Luscombe ... assistant camera / first assistant camera "a" camera (1 episode, 2016)
Mafika Masombuka ... assistant grip (1 episode, 2016)
Djuma Masudi ... best boy grip (1 episode, 2016)
Jake McClean ... First Assistant Camera: Second Unit (1 episode, 2016)
Aaron Morton ... director of photography (1 episode, 2016)
Stephen Murphy ... camera operator: b camera / director of photography: second unit (1 episode, 2016)
Zak O'Leary ... key grip (1 episode, 2016)
Jason Oxley ... first assistant camera: b camera (1 episode, 2016)
Mike Parsons ... electrician (1 episode, 2016)
Nick Poole ... camera trainee: main unit / second assistant camera: "a" camera, dailies (1 episode, 2016)
Quintin Pretorius ... rigging gaffer (1 episode, 2016)
Núria Pérez ... digital imaging technician (1 episode, 2016)
J.P. Ridgway ... key grip (1 episode, 2016)
Michael James Robinson ... electrician (1 episode, 2016)
Paul Sallent ... electrician (1 episode, 2016)
Kent Satram ... first assistant camera / first assistant camera - "b" camera (1 episode, 2016)
Daniel Smith ... digital imaging technician: cape town unit (1 episode, 2016)
George Telling ... second assistant camera: second unit (1 episode, 2016)
Mathieu Treacy ... clapper loader: a camera-main unit (1 episode, 2016)
Sven Vohser ... electrician: best boy electric (1 episode, 2016)
Justin Youens ... steadicam operator (1 episode, 2016)
Julian Zarzoso-Lowe ... second assistant camera: b camera (1 episode, 2016)
Constandinos Dean Zimarakis ... grip trainee (1 episode, 2016)
Daniel Bishop ... a camera operator / steadicam (1 episode, 2017)
Michael Cherrington ... camera crane operator (1 episode, 2017)
Cylvan Desrouleaux ... first assistant camera: "a" camera (1 episode, 2017)
Brian Dungan ... b camera: first assistant camera (1 episode, 2017)
Thor Eliasson ... first assistant "a" camera (1 episode, 2017)
Chris Georgas ... gaffer (1 episode, 2017)
Russell Gleeson ... b camera operator (1 episode, 2017)
Tom Guy ... best boy (1 episode, 2017)
Gareth Harfoot ... drone operator (1 episode, 2017)
Steve Hudson ... best boy (1 episode, 2017)
Antti Janhunen ... electrician: dailies (1 episode, 2017)
Ryan P. Kelly ... assistant camera (1 episode, 2017)
Richard D. Leko ... a dolly grip (1 episode, 2017)
Angus J. Mitchell ... camera trainee (1 episode, 2017)
Álvaro Morales ... Key grip Spain (1 episode, 2017)
Jeff Penttila ... digital imagining technician (1 episode, 2017)
Yurandi Poots ... lighting technician (1 episode, 2017)
Stephen Price ... phantom camera technician (1 episode, 2017)
Job Reineke ... focus puller: a camera (1 episode, 2017)
Dani Rose ... drone pilot (1 episode, 2017)
Ben Saffer ... digital imaging technician (1 episode, 2017)
Tim Shotter ... lighting console operator (1 episode, 2017)

Series Animation Department 

David Lüpschen ... motion designer (1 episode, 2013)
Russell McLean ... animation producer (1 episode, 2013)
Jan Meyer ... motion designer (1 episode, 2013)
Darren Walsh ... animation director (1 episode, 2013)
Joseph Henson ... lead animator (1 episode, 2016)
Joseph Kane ... animator (1 episode, 2016)
Gemma Kingsley ... motion graphics art director (1 episode, 2016)
Boris Kossmehl ... animator (1 episode, 2016)
Johnathan Toolan ... motion graphics (1 episode, 2016)

Series Casting Department 

Aisha Walters ... casting associate (7 episodes, 2011-2014)
Layla Merrick-Wolf ... casting assistant (6 episodes, 2011-2013)
Olivia Brittain ... casting assistant (4 episodes, 2016)
Noura Wilewska ... casting assistant (3 episodes, 2013)
Henry Russell Bergstein ... Additional U.S. Casting (3 episodes, 2016)
Satchel Buck Jones ... additional u.s. casting assistant (3 episodes, 2016)
Alice O'Donoghue ... casting assistant (3 episodes, 2016)
Jessie Frost ... casting assistant (2 episodes, 2016)
Angela Beccaro ... extras casting (1 episode, 2016)
Rachel Sheridan ... childrens casting (1 episode, 2016)
Marcel Smit ... extras casting assistant (1 episode, 2016)

Series Costume and Wardrobe Department 

Eleanor Gibson ... costume maker (6 episodes, 2017)
Genevieve Cox ... costume standby (3 episodes, 2011)
Holly Smart ... wardrobe mistress / wardrobe supervisor (3 episodes, 2011)
Georgina Brown ... costume trainee (3 episodes, 2013)
Rebecca Duncan ... costume supervisor (3 episodes, 2013)
Caitriona Anglim ... costume assistant / set costumer (3 episodes, 2016)
Emma Ackerman ... costume assistant (2 episodes, 2011)
Daisy Babbington ... junior standby costume / standby costume (2 episodes, 2013)
Ellen Crawshaw ... costume stand-by (1 episode, 2011)
Vanessa Lingham ... wardrobe supervisor (1 episode, 2011)
Anna Oldham-Cooper ... costume assistant (1 episode, 2011)
Gabrielle Spanswick ... wardrobe supervisor (1 episode, 2011)
Jo Bradley ... standby costume (1 episode, 2013)
Sophie Bugeaud ... principal stand-by costumer (1 episode, 2013)
Viveene Campbell ... costume supervisor (1 episode, 2014)
Mollie Barr ... assistant costume designer (1 episode, 2016)
Joanna Beart-Albrecht ... costume assistant (1 episode, 2016)
Amy Clarke ... costume supervisor (1 episode, 2016)
Sarah Dutton ... set costumer (1 episode, 2016)
Marnie Fitzpatrick ... costume trainee (1 episode, 2016)
Carly Griffith ... costume assistant daily (1 episode, 2016)
Gara Hamad ... costume stand-by: daily (1 episode, 2016)
Inge Hough ... key costumer (1 episode, 2016)
Jenna McGranaghan ... costume supervisor (1 episode, 2016)
Sophie O'Neill ... costume supervisor (1 episode, 2016)
Lynn Paulsen ... costume supervisor (1 episode, 2016)
Maria Smith ... crowd costume fitter (1 episode, 2016)
Katy Taylor ... key costumer (1 episode, 2016)
Mathew Stevenson Wright ... assistant costume designer (1 episode, 2016)
Samantha Choat ... costume runner (1 episode, 2017)
Anna Maria Genuise ... costume cutter (1 episode, 2017)
Bryde Gordon ... costume assistant: crowd (1 episode, 2017)
Sophie Howard ... assistant costume designer (1 episode, 2017)
Holly Marriott ... costume assistant (1 episode, 2017)
William McGovern ... costume assistant daily (1 episode, 2017)
Black Mirror ... costume daily (1 episode, 2017)
Amy Thomson ... Principal costume Standby (1 episode, 2017)
Soo Luen Tom ... set costumer (1 episode, 2017)

Series Editorial Department 

Simon Giblin ... on-line editor (13 episodes, 2013-2017)
Alex Gascoigne ... digital intermediate manager / colourist (7 episodes, 2016-2017)
Karl Kuehn ... data management (6 episodes, 2016)
Raul Sevilla ... data management (6 episodes, 2016)
Sam Margaritis ... dailies producer (5 episodes, 2016)
Anna Broke ... post-production assistant / post-production coordinator (4 episodes, 2013-2014)
Danny Salas ... assistant editor (4 episodes, 2013-2014)
Oliver Griffin ... assistant editor (4 episodes, 2016)
Benjamin Stower ... post-producer (4 episodes, 2016)
Michelle Cort ... digital intermediate technician (3 episodes, 2011)
Theresa Crooks ... digital intermediate technician (3 episodes, 2011)
Alastair Hopkins ... post production supervisor (3 episodes, 2011)
Matt James ... digital intermediate manager (3 episodes, 2011)
Andrew Melhuish ... assistant editor (3 episodes, 2011)
Jateen Patel ... digital intermediate technician (3 episodes, 2011)
Gareth Spensley ... colorist (3 episodes, 2011)
Jamie Welsh ... digital intermediate conform editor (3 episodes, 2011)
Katelin Westwood ... data transfer (3 episodes, 2011)
Pete Oldham ... post-production coordinator (3 episodes, 2013)
Louise Stevenson ... digital intermediate producer (3 episodes, 2013)
John Claude ... colorist (3 episodes, 2016)
Craig Ferreira ... vfx editor (3 episodes, 2017)
Andrea Cuadrado ... content editor (2 episodes, 2011)
Des Murray ... on-line editor (2 episodes, 2011)
Phil Brown ... post production supervisor (2 episodes, 2013)
Max Horton ... colorist (2 episodes, 2013)
Kallis Kyriacou ... first assistant editor (2 episodes, 2016-2017)
Michael Crusz ... Digital Intermediate Manager / digital intermediate manager (2 episodes, 2016)
Tahnee Wright ... dailies producer (2 episodes, 2016)
Justin Eely ... on-line editor (1 episode, 2011)
Ralph Foster ... assistant editor (1 episode, 2013)
Mark Galbraith ... post-production paperwork (1 episode, 2013)
Stephen Perkins ... assistant editor / post production supervisor (1 episode, 2013)
Simone Grattarola ... colourist (1 episode, 2014)
Liyana Mansor ... vfx editor (1 episode, 2016)
Naomi Smallwood ... second assistant editor (1 episode, 2016)
Katrina Annan ... vfx editor (1 episode, 2017)
Steve Owen ... data transfer (uncredited) (3 episodes, 2011)

Series Location Management 

Robin Pim ... location manager (4 episodes, 2011-2016)
Tim Maw ... location manager (3 episodes, 2013)
Eduardo Rodrigalvarez ... location manager (3 episodes, 2016)
Jojo Warne ... assistant location manager (3 episodes, 2016)
Katrina Day ... assistant location manager (2 episodes, 2013)
Hannah Cole ... location marshall (2 episodes, 2017)
Darren Pratt ... location scout (2 episodes, 2017)
Lucy Iliffe ... location assistant (1 episode, 2011)
Sam Pickering ... location assistant (1 episode, 2014)
David Powell ... locations scout (1 episode, 2014)
Emma Woodcock ... location manager / supervising location manager (1 episode, 2014)
Robert Bentley ... location manager (1 episode, 2016)
Tony Clarkson ... location scout (1 episode, 2016)
Ian Heard ... location scout (1 episode, 2016)
Kristian Kanhai ... location assistant (1 episode, 2016)
Simon Nixon ... location scout (1 episode, 2016)
Dillon Beagley ... Location marshall daily (1 episode, 2017)
Kelsey Dawe ... location production assistant (1 episode, 2017)
Summer Greenwood ... location marshal (1 episode, 2017)
Jennifer Kinnear ... unit manager (1 episode, 2017)

Series Music Department 

Anselmi Davide ... composer: additional music (6 episodes, 2017)
Amelia Hartley ... music supervisor (5 episodes, 2011-2016)
Rupert Coulson ... mix engineer / score and mix engineer (2 episodes, 2016)
Christopher Gutch ... composer agent (2 episodes, 2016)
Antony Genn ... music by (1 episode, 2013)
Jake Jackson ... mix engineer (1 episode, 2013)
Martin Slattery ... music by (1 episode, 2013)
Jason Akers ... scoring assistant: Los Angeles (1 episode, 2016)
Simon Ashdown ... score sound design (1 episode, 2016)
Michael Baber ... music editor: Los Angeles (1 episode, 2016)
Christoph Bauschinger ... music editor: UK (1 episode, 2016)
Omer Ben-Zvi ... scoring assistant: Los Angeles (1 episode, 2016)
Jonathan Chau ... music tech assistant: Los Angeles (1 episode, 2016)
Sam Ewing ... scoring assistant: Los Angeles (1 episode, 2016)
Dave Foster ... orchestrator (1 episode, 2016)
Henning Fuchs ... composer assistant (1 episode, 2016)
John Grannan ... assistant to the composer: Los Angeles (1 episode, 2016)
Steve Kaplan ... mixing engineer: Los Angeles (1 episode, 2016)
David Matics ... music tech assistant: Los Angeles (1 episode, 2016)
Lewis Morison ... music editor (1 episode, 2016)
Joanna Pane ... scoring manager: Los Angeles (1 episode, 2016)
Kaiyun Wong ... scoring coordinator: Los Angeles (1 episode, 2016)
Jason La Rocca ... music scoring mixer (1 episode, 2017)
Dan Jeffries ... composer: additional music (uncredited) (1 episode, 2016)
Ryan Sanchez ... additional score engineer (uncredited) (1 episode, 2016)
Laurence Schwarz ... additional score engineering (uncredited) (1 episode, 2016)
Ryan Walsh ... assistant engineer (uncredited) (1 episode, 2016)

Series Transportation Department 

Deen Lee Dillon Fredericks ... makeup hod driver (2 episodes, 2016)
Ergun Halil ... unit driver (uncredited) (3 episodes, 2013)
Erol Halil ... unit driver (uncredited) (1 episode, 2013)
Peter Strachan ... unit driver (uncredited) (1 episode, 2013)

Series Other crew 

Charlie Gardner ... global head of pr / director of marketing & communications (12 episodes, 2011-2016)
Rachel Donkor ... production accountant (6 episodes, 2011-2013)
Viviana Cabral ... production secretary (6 episodes, 2016)
Kate Jagger ... accounts trainee (6 episodes, 2016)
Chandni Lakhani ... Assistant Script Editor / assistant script editor (6 episodes, 2016)
Rachel Limb ... 1st Assistant Accountant / first assistant accountant (6 episodes, 2016)
Jonah Mayfield ... production runner (6 episodes, 2016)
Joel Stokes ... production coordinator (6 episodes, 2016)
Sarah Bishop ... cashier (6 episodes, 2017)
Alain Gales ... epk producer (5 episodes, 2016)
Georgia Hume ... assistant production coordinator (4 episodes, 2016)
Liam Byrne ... armourer / key armourer (3 episodes, 2011-2016)
Adrian Banyard ... script editor (3 episodes, 2011)
Kelly Lee ... assistant co-ordinator / production coordinator (3 episodes, 2011)
Sharon McGuinness ... unit manager (3 episodes, 2011)
Chrissy Murray ... assistant accountant (3 episodes, 2011)
Stephen Quinn ... production runner (3 episodes, 2011)
Anna Robertson ... assistant to executive producers (3 episodes, 2011)
Jane Jackson ... script supervisor (3 episodes, 2013-2016)
Yasmin Rais ... script supervisor (3 episodes, 2013-2016)
Jen Rooks ... assistant production coordinator / assistant production co-ordinator (3 episodes, 2013)
Frederic van Strydonck ... assistant accountant / accounts assistant (3 episodes, 2016)
Lewis Walsh ... floor runner (3 episodes, 2016)
San Davey ... script supervisor (2 episodes, 2011)
Jo Kay ... head of production (2 episodes, 2013-2016)
Richard Ager ... Endemol legal / legal (2 episodes, 2013)
James Cleave ... additional floor runner: dailies / floor runner (2 episodes, 2013)
Clare Finnegan ... production coordinator (2 episodes, 2013)
Sarah Hughes ... legal clearances (2 episodes, 2013)
Stuart Jerome Learmonth ... additional floor runner / production runner (2 episodes, 2013)
Sarah Townsend ... floor runner (2 episodes, 2013)
Paul Biddiss ... armourer (2 episodes, 2016)
Caroline Bowker ... script supervisor (2 episodes, 2016)
Angela Godfrey ... script supervisor: daily / script supervisor: second unit (2 episodes, 2016)
Adam Goodall ... armoury supervisor (2 episodes, 2016)
Sophie Kenny ... floor runner (2 episodes, 2016)
Daniel Kilroy ... archive producer (2 episodes, 2016)
Reg Nance-Kivell ... dailies workflow designer (2 episodes, 2016)
Lucine Canel ... daily floor runner (2 episodes, 2017)
James Davidson ... floor runner (1 episode, 2011)
Non Eleri Hughes ... script supervisor (1 episode, 2011)
Rachel Martin ... production secretary (1 episode, 2011)
Katie Murray ... floor runner (1 episode, 2011)
Gary Nurse ... choreographer (1 episode, 2011)
Steve Scott ... medic (1 episode, 2011)
Siggy Stone ... floor runner (1 episode, 2011)
Phill Zagajewski ... stage manager (1 episode, 2011)
Sajjad Amjad ... technical director (1 episode, 2013)
Giles Barron ... floor runner (1 episode, 2013)
Richard Coombs ... puppeteer (1 episode, 2013)
Emma Downes ... production coordinator (1 episode, 2013)
Daryl Francis ... unit medic (1 episode, 2013)
Stuart Learmonth ... production runner (1 episode, 2013)
Stuart Learmonth ... floor runner (1 episode, 2013)
Jonathan Lentin ... production assistant (1 episode, 2013)
Rebecca Morse ... script supervisor (1 episode, 2013)
Matthew Pope ... assistant accountant (1 episode, 2013)
Matthew Pope ... assistant accountant (1 episode, 2013)
Lucy Pullinger ... production assistant to executives (1 episode, 2013)
Robert Tygner ... puppeteer (1 episode, 2013)
Adam Wakeham ... production assistant (1 episode, 2013)
Zoe Burke ... production coordinator (1 episode, 2014)
Dara Carroll ... production assistant: dailies (1 episode, 2014)
Camilo Colaço ... production runner (1 episode, 2014)
Rosie Dias ... production secretary (1 episode, 2014)
Annys Hamilton ... production assistant: dailies (1 episode, 2014)
Madeleine Shenai ... script supervisor trainee (1 episode, 2014)
Athena Stavrakis ... key floor runner (1 episode, 2014)
Phoebe Billington ... script supervisor (1 episode, 2016)
Ana Perez Bosque ... rushes runner (1 episode, 2016)
Mike Chapman ... floor runner (1 episode, 2016)
Adam Freeman ... production finance manager (1 episode, 2016)
Thea Haslam ... studio coordinator (1 episode, 2016)
Nasrin Hoque ... production runner (1 episode, 2016)
Naomi Hughes ... floor runner (1 episode, 2016)
Toby Marchington ... business affairs (1 episode, 2016)
Dale Mercer ... choreographer (1 episode, 2016)
Tony Morgan ... Police Advisor (1 episode, 2016)
Lauren Nell ... production coordinator (1 episode, 2016)
Kelly Phillips ... financial controller (1 episode, 2016)
Richard Priseman ... accounts trainee (1 episode, 2016)
Mike Renton ... cashier (1 episode, 2016)
Nathalie Rodriguez Martinez ... production coordinator: Spain, Canary Island Unit (1 episode, 2016)
Tom Westgate ... crowd pa: dailies (1 episode, 2016)
Michael Wilson ... Assistant to Joe Wright (1 episode, 2016)
Sara Doughty ... script supervisor (1 episode, 2017)
Alicia Graf ... additional set pa (1 episode, 2017)
Ashley Haines ... assistant to Ms. Riseborough (1 episode, 2017)
Samuel Harman ... Assistant Production Coordinator (1 episode, 2017)
Miguel Ruz ... spain producer (1 episode, 2017)
Einar Logi Thorvaldsson ... production assistant (1 episode, 2017)
Carlos Thions ... acting coach: Christina Chong (uncredited) (1 episode, 2013)

Series Thanks 

Alan Connor ... thanks (1 episode, 2011)
Konnie Huq ... thanks (1 episode, 2011)
Rupa Huq ... thanks (1 episode, 2013)
Warner Barnes ... thanks (1 episode, 2016)

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page