Edit
Mad Max: Fury Road (2015) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

George Miller

Writing Credits (in alphabetical order)  

Nick Lathouris
Brendan McCarthy
George Miller

Cast  

...
...
...
...
Nux
...
Toast
...
Capable
...
Rictus Erectus
...
Slit
...
Immortan Joe
...
The Dag
...
Desperate Women
...
Fragile
...
People Eater
...
Hope
Gillian Jones
Joy Smithers
Iota ...
Coma-Doof Warrior
Jennifer Hagan ...
Miss Giddy
Melita Jurisic
Create a character page for: ?

Produced by 

Bruce Berman ... executive producer
Graham Burke ... executive producer
Genevieve Hofmeyr ... supervising producer: South Africa
George Miller ... producer
Doug Mitchell ... producer
Iain Smith ... executive producer
P.J. Voeten ... producer

Music by 

Junkie XL

Cinematography by 

John Seale

Film Editing by 

Jason Ballantine
Margaret Sixel ... editor and supervising editor

Casting By 

Nikki Barrett
Ronna Kress

Production Design by 

Colin Gibson

Art Direction by 

Shira Hockman
Jacinta Leong

Set Decoration by 

Katie Sharrock

Costume Design by 

Jenny Beavan

Makeup Department 

Catherine Biggs ... hair stylist
Kya Bilal ... hair stylist
Lara Jade Birch ... hair & makeup artist
Don Brooker ... special makeup effects artist
Carol Cameron ... additional makeup artist/hair stylist
Audrey Doyle ... makeup artist: Tom Hardy
Natasha du Toit ... makeup artist
Eva Franzen ... prosthetics makeup coordinator
Sean Genders ... special makeup effects artist
Lee Gren ... graphic designer specialty tattoos: Tinsley Studio
Warren Hanneman ... additional hair
Adam Kealy ... senior mould maker
Mariel McClorey ... prosthetic makeup artist
Mike Mekash ... special makeup effects artist
Anita Morgan ... makeup & hair artist
Rachelle O'Donnell ... prosthetic makeup artist
Cristina Patterson ... contact lens designer/painter (as Cristina Patterson Ceret)
Paul Pattison ... personal makeup artist to charlize theron
Jess Reedy ... senior prosthetic makeup artist
Jaco Snyman ... senior prosthetic makeup artist
Brydie Stone ... makeup artist / special makeup effects artist
Lian van Wyk ... makeup artist
Lesley Vanderwalt ... makeup & hair designer
Colin Ware ... special makeup effects artist
Andriana Demetrius ... additional makeup artist (uncredited)
Helen Magelaki ... makeup dailies (uncredited)

Production Management 

Brendon 'Moose' Boyd ... unit manager
Sally French ... supervising unit production manager
Dean Hood ... unit production manager
Alan Shearer ... production manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Rosie Coker ... base third assistant director
Wendy Croad ... second assistant director
Robyn Glaser ... second assistant director: action unit
Brett Hodgkinson ... second second assistant director
Joy Hoes ... third assistant director
Guy Norris ... action unit director
Chris O'Hara ... on-set second assistant director
Samantha Smith ... key second assistant director
Marcelleno Trout ... second second assistant director
Justin Van Der Merwe ... second second assistant director
P.J. Voeten ... assistant director
Andre Weavind ... first assistant director: action unit
Matthew Webb ... third assistant director (pick-ups)

Art Department 

Kristen Anderson ... set designer
Aaron Beck ... concept designer
Dylan Bocanegra ... conceptual artist
Anneke Botha ... leadman
Matt Boug ... bike cosmetics
Dennis Brown ... workshop manager
Martin Bruveris ... head scenic artist
Rust Bucket ... art assistant
Raytheon Buna ... head machinist
Steven Carroll ... sculptor
Andrew Chan ... assistant art director
Paul Chandler ... concept artist
Scott Cole ... action vehicles mechanic
Paul Crane ... mechanic
Adrian Dalton ... assistant set decorator
Maxine Dennett ... art coordinator
Laurie Faen ... picture vehicle buyer
De Villiers Fourie ... action vehicles coordinator
Paul French ... mechanic
Micheal Galea ... action vehicles mechanic
William John Gant ... props
Bruce Garland ... workshop consultant
Rodney Guymer ... action vehicles mechanic
Dane Hallett ... key prop maker
Mark Harman ... dresser
Max Haymes ... action vehicles workshop coordinator: Australia
Michael Henry ... senior mouldmaker
Axel Hoebel ... set dresser
Peter Hordern ... head greensman: Australia
Rebecca Howcroft ... art department accountant
James Johnson ... action vehicles mechanic
Maximilian Kensell ... on-set scenic
Cameron Manewell ... action vehicles mechanic
Etienne Maree ... set dresser
Chris Marinovich ... set dressing assistant
Arlo Markantonatos ... first assistant property master
Tim McGaw ... prop maker
Moray McGregor ... props: weapons
Peter Melick ... workshop manager/coordinator
Nicholas Mostert ... props buyer
Geoff Naylor ... picture vehicle supervisor
Andrew Orlando ... property master
Nik Palmer ... runner/buyer
Lachlan Payne ... action vehicles mechanic
Peter Pound ... storyboard artist
Richard Pritchard ... visual development artist
Ronald Rametta ... weapons leading hand
John Rann ... construction manager
Charlie Revai ... supervising art director
Cameron Rock ... action vehicles mechanic
Emilia Roux ... art director: set dressing
Mark Sexton ... lead storyboard artist
Evan Shipard ... concept artist
Peter Sidell ... bike cosmetics
Brendan Smithers ... construction manager
Nik Smulian ... action vehicles mechanic
Christo Strydom ... art department coordinator
Surisa Surisa ... props stand-by
Lila Swanepoel ... set dresser
Natalie Taylor ... art department accountant: pre-production only
Bryce Tibbey ... action vehicle coordinator
Erica Van Den Raad ... construction coordinator
Tate Van Oudtshoorn ... assistant dresser
Gary Vickers ... action vehicles assistant
Tony Watt ... steel trade assistant
Jacob Weir ... stage hand / stagehand
Nikki Wichmann ... assistant construction coordinator
Lauren Wild ... action vehicles coordinator
Michael Wolff ... set finisher
Robert Wood ... vehicle buyer
Vanessa Younger ... art department coordinator
Joshua Zeigler ... carpenter

Sound Department 

Brendan-John Allen ... boom operator
Beth Bezzina ... assistant sound editor
Paradox Delilah ... boom operator
Greg Fitzgerald ... sound re-recording mixer
Mark Franken ... supervising dialog editor
Chris Jenkins ... sound re-recording mixer
Nick Kray ... adr mixer
Oliver Machin ... sound department coordinator / vehicle fx recordist
Derek Mansvelt ... sound mixer: action unit
Steve Maslow ... sound re-recording mixer
Stuart Morton ... sound effects editor
Ben Osmo ... sound recordist
Wayne Pashley ... supervising sound editor
Peter Purcell ... sound re-recording mixer
Fabian Sanjurjo ... supervising sound effects editor
Sam Sergi ... sound technician
Andrew Simmons ... foley editor
John Simpson ... foley artist
Alicia Slusarski ... sound effects editor
Ryan Squires ... foley recordist
Andy Stallabrass ... adr mixer
Mark J. Wasiutak ... boom operator
Andy Wright ... a.d.r. recordist: Soundfirm Sydney

Special Effects by 

Norman Baillie ... special effects buyer
Wesley Barnard ... special effects technician
Genevieve Bevan-John ... pyrotechnician
Kevin Bitters ... senior special effects technician
Herbert Blank ... special effects foreman: pyrotechnics
Julian Borbidge ... special effects technician
Bruce Bright ... special effects assistant supervisor
Brenden Barry Brown ... special effects technician
Rodney Burke ... special effects pre-rigging foreman
Aaron Cox ... special effects technician
Eucla Davis ... special effects technician
Jabin Dickins ... special effects on-set supervisor
Dave Everett ... armourer
Juan Fabrellas ... special effects technician
Lloyd Finnemore ... special effects assistant supervisor
Oliver Gee ... special effects technician
Sven Harens ... special effects technician
Rob Heggie ... on set supervisor
Leo Henry ... pyrotechnician
Richard Howie ... special effects technician
Gwylim Johnstone ... special effects assistant
Jim Leng ... breakaways coordinator
Jasmin Lyford ... special effects office coordinator
Gregory W. McKee ... senior special effects technician
Phil McLaren ... special effects technician
Doug Meacham ... special effects technician
Orlando Murray ... special effects technician
Dan Oliver ... special effects supervisor
Steven Plant ... senior special effects technician
Simon Quinn ... special effects senior technician
Tim Riach ... special effects technician
Reggie Rizzo ... fabricator
Jaison Smith ... special effects technician
Emil Snyman ... special effects technician
Arthur Spink Jr. ... special effects workshop supervisor
Taj Trengove ... senior special effects technician
John Van Der Pool ... special effects senior technician
Thomas Van Koeverden ... on set supervisor
Paul Verrall ... senior special effects technician
Tim Whiteley ... special effects technician
Andy Williams ... special effects supervisor

Visual Effects by 

Grant Adam ... lead TD: Iloura
Chris Archer ... modeler: Iloura
Paul A. Baccam ... stereoscopic artist
Em Baker ... roto/cu: Iloura
Steve Barnes ... roto/cu: Iloura
Ryan Bauer ... stereoscopic compositor: Stereo D
Alex Bicknell ... visual effects producer
Magdalena Bisogni ... Resource Manager (Iloura)
Mike Bodkin ... stereo executive producer: Stereo D
Michael Bongiorno ... matchmove: Iloura
Louise Brand ... head of operations: 4DMax
Glenn Burton ... previs supervisor
Pablo Calvillo ... previs artist
Genevieve Camilleri ... compositor: Iloura
Tagui Chilyan ... stereo production coordinator: Stereo D
Christopher Chinea ... stereoscopic artist: Stereo D
Carlos Cidrais ... lighting artist
Graham D. Clark ... head of stereography: Stereo D
Tony Cole ... color supervisor / pipeline supervisor
Chad E. Collier ... data operations manager: Method Studios
Gareth Cowen ... previs artist
Ed Coy ... digital artist
Fiona Crawford ... visual effects producer
Oliver Cubbage ... digital artist
Murray Curtis ... compositor: Iloura
Sarah Davis ... stereoscopic compositor: Stereo D
Thomas Devereaux ... compositor: method studios
Julian Dimsey ... VFX Supervisor (Iloura)
Sam Doolan ... lighting TD: Iloura
Steven Drew ... compositor: Iloura
Laura Dubsky ... compositor: Iloura
Chris Dwyer ... data manager: Iloura
David Edwards ... digital compositor
D. Edwardz ... pre-visualisation artist
Dean Elliott ... lead animator: Iloura
Alan Fairlie ... compositor td: Iloura
Matt Farell ... previs artist
Caithlin Ferrier ... roto/cu: Iloura
Dom Francis ... matchmove: Iloura
Jonathan Freisler ... lead effects artist: Iloura
Andrew Galka ... systems administrator
Jason Gilholme ... TD: Iloura
Sam j Green ... systems administration: Stereo D
Gene Hammond-Lewis ... compositor: Iloura
Jessica Harrison ... visual effects coordinator
Makoto Hatanaka ... effects technical director
Alex Heffner ... visual effects artist
Dominic Hellier ... compositing supervisor: Iloura
David James Henderson ... animator: method studios
Chris Henryon ... compositor: Iloura
Matt Hicks ... visual effects photography
Bryan M. Higgins ... tracking supervisor
Andreas Hikel ... senior previs artist
Laurent Hugueniot ... cg supervisor
Huck Hur ... matchmove: Iloura
Andrew Jackson ... visual effects supervisor
Chris Jackson ... compositor
David Jaffe ... production assistant: Iloura
Srinivas Janapati ... finaling coordinator
David Johnson ... character TD: Iloura
Erik Johnson ... stereoscopic artist
Ingrid Johnston ... visual effects producer: Dr D Studios
Adam Jones ... head of IT: Iloura
Morgan Jones ... compositor: Iloura
Nik Kacevski ... visual development artist (as Nick Kacevski)
Ian Kelly ... stereoscopic roto lead
Peter Kober ... visual effects artist
Helen Kok ... visual effects coordinator: method studios
Nitesh Kumar ... second lead rotoscopy: Stereo D
Alan S.L. Lam ... digital artist: Iloura
Jarett Lee ... roto/cu: Iloura
Duncan Lees ... head of 3D services: 4DMax
Alana Lennie ... lighting artist: Iloura
Mark Lipsmeyer ... camera / matchmove artist
Jane Lovell ... administration manager: Iloura
Linda Luong ... visual effects production manager: Method Studios
Duncan MacDonald ... FX TD: Iloura
Filipe Marques ... digital compositor
Daniel May ... compositor (Iloura) / compositor: Iloura
Keith Meure ... lead roto/cu: Iloura
Karolis Mikalauskas ... depth artist
David Miller III ... senior stereoscopic artist
Jay C. Miller ... Lead Lighting (Iloura)
Hiroshi Mori ... previsualization artist: The Third Floor
David Morris-Oliveros ... on-set systems manager
Adrian Moyes ... Matchmove (Iloura) / Tracking/Matchmove (Iloura)
Ashley Nagy ... modeler / texture artist
Naren Naidoo ... stereoscopic compositor: Stereo D
David Nelson ... visual effects supervisor
Tess Novak ... data wrangler
Greg O'Connor ... digital model/texture supervisor: Method Studios
Rodney O'Sullivan ... IT Support: Iloura
Matt Omond ... Lead Compositor: Iloura
Angel Orlando ... pipeline & development coordinator
Raphael Oseguera ... lead roto artist
Phil Outen ... digital compositor
Semih Ozkoseoglu ... visual effects assistant editor
Heath Pagram ... Animator: Iloura
Noah Pascuzzi ... roto/cu: Iloura
David Peers ... previs department supervisor
Lyndsey Pendley ... stereoscopic paint artist
Dylan Penhale ... head of it: Method Studios
Pablo Plaisted ... lead previs artist
Pete Polyakov ... visual effects artist
Jeremy Pronk ... Lighting TD: Iloura
Aled Prosser ... compositor (Iloura) / compositor: Iloura
Will Pryor ... Character TD: Iloura
Shannon Pytlak ... previs artist
Sebastian Ravagnani ... visual effects artist
Charlotte Reynolds ... Post Production Assistant
Pete Reynolds ... digital artist
Andrew Robinson ... visual effects executive producer: Method Studios
James Robison ... TD: Iloura
Nathaniel Rodriguez ... stereo compositor
Thorsten Rolle ... concept art and matte paintings
Simon Rosenthal ... Head of VFX (Iloura)
Jillian Round ... compositor: Method Studios
Nick Russell ... previs production supervisor
Johannes Saam ... fx technical director: DRD Studios
Denis Scolan ... senior compositor: Method Studios
Andrew Shanks ... compositor: method studios
Pippa Sheen ... VFX Production Manager (Iloura)
Josh Simmonds ... lighting TD: Iloura / modeler: Iloura
Georgia Smith ... production manager: Iloura
Michael Spence ... post-vis artist
Angela Stanley ... compositor (Iloura) / compositor: Iloura
Jon Stanley ... systems admin: Iloura
Ken Stewart ... digital compositor
Jonathon Sumner ... roto/cu: Iloura
Jenna Sunde ... stereoscopic compositor: Stereo D
Brendan Sutherland ... roto/cu: Iloura
Taisuke Tanimura ... data supervisor
Nicholas Tripodi ... lead animator: Iloura
John Trotter ... stereo depth artist
Mark van den Bergen ... digital compositor
Tom van Dop ... digital compositor
Rebecca Vujanovic ... visual effects coordinator: Method Studios
Pablo Wang ... stereo compositor (3D version)
Adrian Watkins ... Lead Tracker/Matchmove (Iloura)
Rob Weekhout ... i.t. manager
Alexander Whyte ... FX TD: Iloura
Tom Wild ... Head of Production (Iloura)
Kim Worall ... compositor: Iloura
Ben Wotton ... roto artist: Method Studios
Pip Wright ... VFX Production Co Ordinator (Iloura)
Marvin Yanez ... stereoscopic roto lead
Travis Murray ... senior stereoscopic compositor (uncredited)

Stunts 

Keith Adams ... stunt driver
Shea Adams ... stunt performer
Lee Adamson ... stunt driver / utility stunts
Michael Addison ... stunt rider
Genevieve Aitken ... stunt performer
Russell Allen ... stunt driver
Cameron Ambridge ... stunt performer
Guy Andrews ... stunt performer
Dean Bailey ... stunts
Donny Bailey ... stunt driver
Keir Beck ... stunt coordinator
Hunter Stratton Boland ... stunt performer
Marius Botha ... stunt department coordinator
Dermot Brogan ... stunt rigger
Dennis Brown ... stunt driver
Glenn Chow ... stunts
Jared Cohen ... stunt performer
Doug Coleman ... stunt performer
Sebastian Dickins ... stunt performer
Stephen Dunlevy ... stunt performer
Kelsey Egan ... utility stunts
Morgan Evans ... stunt performer
Kim Fardy ... utility stunts
Brenda Firmani ... stunt performer
Bruce Garland ... stunt driver
Liam Gherlenda ... stunt performer
Dane Grant ... stunt performer
Scotty Gregory ... stunt driver / stunt performer
Steve Griffin ... assistant stunt coordinator
Peter Hill ... stunt performer
Katja Hopkins ... stunt performer
Natascha Hopkins ... stunt double: Zoe Kravitz
Olivia Jackson ... stunt double: Rosie Huntington-Whiteley
Alex Jewson ... stunt performer / stunt rigger
Robert Jones ... stunt performer
Ingrid Kleinig ... stunt double: Joy Smithers / stunt driver
Nathan Lawson ... stunt performer
Blake Lindsell ... stunt performer
Brian Machleit ... stunt driver
Cody Mackie ... stunt rider
Craig Macrae ... stunt actor / stunt double: Nathan Jones / stunt driver
Eduardo Marques ... stunt driver
Robbie Marshall ... stunt rider
Alwyn Marx ... stunt double
Adrian McGaw ... stunt double: Tom Hardy / utility stunts
Angela Miller ... stunts
Olga Miller ... stunt performer
Tomoki Miyamoto ... stunt performer
Craig Morgan ... utility stunts
Craig Morgan ... stunt performer
Anneli Muller ... stunt double: Courtney Eaton / stunt performer
Stephen Murdoch ... stunts
Guy Norris ... supervising stunt coordinator
Harrison Norris ... stunt performer
Richard Norton ... co-fight coordinator / stunt performer
Philip Partridge ... stunts
Chris Patton ... stunt performer
Dayna Porter ... stunt double: Charlize Theron
Brett Praed ... utility stunts
Mark Rayner ... stunt double: Josh Helman / stunts
Sean Rigby ... safety supervisor
Vincent Roxburgh ... stunt performer
Mike Ryan ... stunt driver
Inge Sildnik ... stunt double
Yasca Sinigaglia ... stunt performer
Ben Smith-Petersen ... stunt performer
Glenn Suter ... stunt coordinator
Riley Suter ... stunt performer
Ryan Tarran ... stunt performer
Mark Tearle ... stunt driver / utility stunts
Jacob Tomuri ... stunt double: Tom Hardy
Greg van Borssum ... fight choreographer / stunt performer
Macyn Van Borssum ... stunt performer
Fleur van Eeden ... stunt performer
Matthew Van Leeve ... stunt performer
Annette Van Moorsel ... stunt performer
Karl Van Moorsel ... stunt performer
Mick Van Moorsel ... stunt driver
Connor Van Vuuren ... stunts
John Walton ... stunt performer
Mark Wickham ... stunt rigger
Judd Wild ... stunt performer
Jim Wilkey ... stunts
Vernon Willemse ... stunt performer
Tim Wong ... stunt performer
Anna Wood ... stunt department coordinator
Lawrence Woodward ... stunt performer
Robert Young ... stunt performer

Camera and Electrical Department 

Darrick Akey ... edge head technician: second unit
Telfer Barnes ... focus puller
Peter Barta ... movi operator / technician
Alexander Bayne ... assistant camera
Peter Belcher ... camera operator
Jasin Boland ... still photographer
Ashley Bradford ... data wrangler
David Burr ... director of photography: second unit
Shaun Conway ... gaffer
Aaron Cordery ... lighting technician (Australia)
Eric Cotton ... camera engineer
Tim Cousins ... head libra technician
Simon Currie ... digital imaging technician
Garfield Darlington ... lighting technician (Australia)
Elhein De Wet ... assistant camera
Inaki DeUbago ... second unit
Diogo Domingues ... assistant camera
Steve Edwards ... generator operator (Australia)
Troy Finan ... lighting technician (Australia)
Lachlan French ... video assist assistant: Australia
Mark Goellnicht ... camera operator: "a" camera / steadicam operator
Stephen Gray ... lighting technician (Australia)
Ryan Groves ... camera utility
Brooks P. Guyer ... additional dp
Tommy Hankinson ... lighting technician: Australia
Chris Hansford ... dolly grip
Jason Hansford ... grip
Jake Iesu ... second assistant camera: "b" camera - Australia
Andrew Johnson ... camera operator: "b" camera / steadicam operator
Paul Johnstone ... gaffer (Australia)
Samaai Junaid ... assistant camera
Zak Katz ... video assist: action unit
Adam Kuiper ... key grip
Peni Loloa ... best boy (Australia)
Gerard Maher ... first assistant camera
Marc-Jason Maier ... digital imaging technician (as Marc Jason Maier)
Chris Maljers ... libra head technician
Richard Mason ... on-set best boy electric (Australia)
Regan Mitchell ... best boy grip: action unit
Carl Mullin ... grip
Nigel Nally ... second assistant camera: "b" camera
Daniel Nichols ... camera operator / director of photography: edge arm
Zachary Peel-McGregor ... second assistant camera
Michelle Pizanis ... co-ordinating camera assistant
Justin Plummer ... lighting technician (Australia)
Tad Pride ... 3d camera design and manufacture
Jem Rayner ... first assistant camera
Patrick Redmond ... edge head technician
J.P. Ridgeway ... second unit: key grip
Jason Rodrigues ... camera pa
Caitlin Rollino ... second assistant camera: second unit
Christopher Rudkin ... d.i.t (2nd & acting): additional photography
Keith Saayman ... libra head technician
Ricky Schamburg ... first assistant camera: "a" camera
Zeb Simpson ... video assist operator
Philip A.T. Smith ... first assistant camera: "b" camera
Matthew Spowart ... second assistant camera "a" camera: main unit
Jasper Susi ... videographer
Matt Toll ... first assistant camera: "a" camera: additional photography
Viliami Topli ... lighting technician (Australia)
Jacques van Tonder ... digital imaging technician
Sven Vosloo ... camera operator: second unit
Sean Walker ... on-set video assist
Thomas Watson ... libra head technician
Jason Dolf Watts ... electrician
Matt Willis ... on-set best boy electric (Australia)
Simon Wright ... qtake operator
Amy Yeats ... assistant camera
Jayden York ... libra head operator
Dimitri Zaunders ... second assistant camera: Australia

Casting Department 

Kate Dowd ... casting: UK
Bernadette Gepheart ... casting assistant: UK
Kate Leonard ... extras casting: Australia
James Macbeth ... extras casting assistant: Australia
Olga Miller ... extras casting assistant
Susanne Scheel ... casting assistant
Mito Skellern ... casting: Cape Town
J.P. van der Merwe ... extras casting
Natalie Wall ... casting associate

Costume and Wardrobe Department 

Kate Abercromby ... costume stand-by assistant: Australian crew
Zayne Bartley ... leatherwork supervisor
Alicia Bashoff ... leatherwork supervisor
Mike H.G. Bates ... prosthetic costume maker
Charl Boettger ... set costumer
Simon Brindle ... costume armour Fx supervisor
Benjamin Crean ... costume armorer
Ivana Daniele ... personal costumer: Mr. Tom Hardy
Rick de Souza ... set costumer
Amanda Enders ... set costumer
Inge Hough ... key costumer
Paul Jeacock ... concept artist
Lauren Johnson ... costume assistant
Bex Joyce ... costume standby
Jane Law ... costumes for Charlize Theron
Stephen Miles ... head cutter
Mark Miller ... senior costume armourer
Margaret Pescott ... costumer
Liannah Pile ... costume armour coordinator/maker
Duncan Richards ... costume runner
Mike Stringer ... prosthetic costume maker
Anabel Temple ... costume buyer
Marc Trunk ... specialty costume metal sculptor
Sarah Young ... assistant costume designer

Editorial Department 

Simon Alberry ... dailies data manager (2013)
Taylor Brusky ... assistant editor
Greg Emerson ... senior stereoscopic on-line editor
Oliver Farkas ... colour specialist
Fady Hadid ... post-production coordinator
Brendan Jenkins ... assistant editor
Jordan Koen ... assistant editor
Emily Mason ... stereoscopic assistant editor: StereoD
Matthew M. North ... dailies producer
Cindy Rodriguez ... assistant editor
Jasper Susi ... assistant editor
Nicole Thorn ... assistant editor

Transportation Department 

Erin Broadhead ... driver: cast
Steven Day ... transportation captain
Henry Dray ... transportation manager
Carl Firth ... driver: George Miller
Ashley Jeffrey ... driver: I. Smith
Leon Keegan ... star trailers
Warwick King ... action vehicle transit foreman 2IC
Albany Livingstone ... driver: cast
Colin McDaid ... facilities manager
Iraida Villegas Mendez ... assistant transportation coordinator
Gigi Potter ... transportation
Aline Rajan-Harjani ... transportation coordinator
Jim Robison ... production driver
Paul Wambach ... transportation captain

Other crew 

Iqraam Abrahams ... set medic: action unit
Hannah Andrews ... assistant production coordinator
Angelique Badenoch ... international payroll assistant accountant
Britt Ballantyne ... accommodation coordinator
Matthew Beecher ... digital media assets manager
Flip Bester ... armorer
Marius Botha ... travel coordinator
Lise-Marie Bothma ... fabricator (as Lisa-Marie Pansegrouw)
Ron Bottitta ... ADR voice artist
Amanda Brand ... unit publicist
Erin Broadhead ... production runner
Valeria Bullo ... assistant production coordinator
Karl Caffrey ... production coordinator
Hélène Cardona ... additional voices
Thomas Clapham ... production runner
Karen Clark ... production coordinator: action unit / travel coordinator
Simon Crook ... supervising location manager
Jasmine De Carlo ... assistant to director
Genevieve Tanya Detering ... assistant to tom hardy
Ryno Du Plessis ... accommodation assistant
Helen Christine Dwyer ... assistant production coordinator: action unit
Petrina Edge ... executive assistant to director: George Miller
Sophie Fabbri-Jackson ... script supervisor
Charles Fathy ... Additional Voices
Justin Ferk ... production assistant
Ian Freeman ... payroll accountant
David Anthony Garland ... supervising armourer: Australia
Traci Genders ... assistant accountant (as Traci Duxbury)
Andrew Germishuys ... armorer
Toby Gibson ... unit publicist
Lathiem Groenmeyer ... freight coordinator
Jade Hamilton ... assistant production coordinator
Verna Hasse ... accommodation assistant
Demian Hauptle ... production assistant
Carol Heij ... production coordinator
Rebecca Howcroft ... art accountant
Jason Huberman ... post production accountant
Hatton Ian ... armorer
Geoff Kelly ... equipment coordinator: pre-production
Jonny Kennerley ... assistant travel coordinator
Jane-Anne Kokkinn ... assets manager
Jon Kuyper ... production executive
James Livingstone ... unit assistant
Jahan Lopes ... researcher
Jai Love ... production assistant
John Templeton Macdonald ... cape town office coordinator
Hamish Mason ... digital assets coordinator
Colette Massier ... visa & freight coordinator
Christine Moran ... production accountant
Zak Morcillo ... pre production runner
James Muringani ... Assistant Production Coordinator
Tammy Nicol ... production coordinator: stunt department.
Morten Nielsen ... location manager
Sandra Nixon ... production accountant
Guy Norris ... aerial unit director
Tess Novak ... post production assistant
Angel Oquendo ... voice-over artist
Ryan Osmond ... On Set PA
Jeremy Peek ... location manager
Lance Peters ... armoury supervisor / key armourer
Sheena Peters ... armoury coordinator
Sylvia Pyke ... executive producer assistant
Mandy Raubenheimer ... ap assistant accountant
Tim Ridge ... runner
Sean Rigby ... Safety Supervisor
Gregory Roberts ... radio frequency consultant
Donovan Roberts-Baxter ... production coordinator
Patrick Rohr ... pre-production runner
Phillip Roope ... location manager
Pierre Roos ... location manager
Alida Rubens ... stunts/production accountant
Sam Sako ... adr voice
Saskia Schiel ... assistant production coordinator
Stephanie Scott ... assistant to Jon Kuyper: pre-production
Georgina Selby ... action unit script supervisor
Carla Self ... first assistant: accountant
Julian Stone ... additional voices
Michelle Stroud ... petty cash accountant
Jasper Susi ... digital assets manager
Jack Swart ... rf tech
Lehi Tahau ... assistant unit manager
Paul Tomlinson ... assistant location manager
Nadia Townsend ... assistant dramaturg
Greg van Borssum ... weapons advisor / weapons consultant
Petre Van Zyl ... accommodation assistant
Estelle Vockerodt ... assistant accountant
Michael Wannenmacher ... production assistant
Matthew Webb ... production assistant
Nikki Wichmann ... accommodation coordinator
Laura Wilcox ... production accountant: prep
Sharon Williams ... executive assistant to doug mitchell
Carl Wood ... location manager

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page