Edit

Full Cast & Crew

Directed by 

Tom Hanks

Writing Credits  

Andrew Chaikin ... (book "A Man on the Moon")
 
Steven Katz ... (written by)

Cast (in credits order) complete, awaiting verification  

...
Himself - Host
...
George Bartenieff ...
Hugh Dryden
...
...
Andrew Chaikin ...
'Meet The Press' Host
Kelly Lintz ...
Hotel Clerk (as Kelly Collins)
...
...
...
James Detmar ...
Engineer Two
James Michael Detmar ...
Engineer Two (as James Detmar)
...
BOOSTER
...
...
Jerome Weisner
Jack Gilpin ...
...
Steve Hofvendahl ...
Mary Thompson Hunt ...
Teacher
...
...
...
Walt Cunningham (as Fredric Lane)
...
Jim Leavy ...
C.C. Williams
...
Lamont Lofton ...
Engineer One
...
Ben Marley ...
...
Miss Hedges
...
...
Greg Neff ...
Chamber President
...
David Bell
Terry Odem ...
Screaming Woman
...
...
John Hodge
...
...
...
PROCEDURES
Robert Quinn ...
ECOM
...
RECOVERY (as Steven Raulerson)
...
...
...
Press Rep.
...
...
Lane Smith ...
...
Hotel Manager
Bruce Taylor ...
Staff Member
...
...
FIDO (as John Wickersham)
Ralph Wilcox ...
VIP
...
Shreveportian
...
Elliott See
Rest of cast listed alphabetically:
Tina Lugo ...
Extra (uncredited)
Create a character page for: ?

Produced by 

Erik Bork ... co-producer
Michael Bostick ... producer
Brian Grazer ... producer
Tom Hanks ... executive producer
Ron Howard ... producer
John P. Melfi ... supervising producer (as John Melfi)
Terry Odem ... associate producer
Bridget Potter ... consulting producer
Bruce Richmond ... co-producer
Janace Tashjian ... co-producer
Tony To ... co-executive producer
Graham Yost ... supervising producer

Music by 

Michael Kamen

Cinematography by 

Gale Tattersall ... director of photography

Film Editing by 

Laurie Grotstein

Casting By 

Marc Hirschfeld
Sharon Klein
Meg Liberman

Production Design by 

Richard Toyon

Art Direction by 

Kitty Doris-Bates ... supervising art director
Seth Reed

Set Decoration by 

Michele Poulik ... (as Michelle Poulik)
Amy Wells

Costume Design by 

Chrisi Karvonides-Dushenko

Makeup Department 

Andrea Chew ... additional makeup artist
Ardis Cohen ... assistant hair stylist: Washington, D.C.
Lee Grimes ... additional makeup artist
Jane Hassinger ... additional hair stylist
Terrie Irwin ... additional hair stylist (as Terri Irwin)
Janice Kinigopoulos ... assistant hair stylist: Washington, D.C.
Cheryl 'Pickles' Kinion ... assistant makeup artist: Washington, D.C. (as Cheryl Kinion)
Erin Koplow ... assistant makeup artist
Gina Lamendola ... key makeup artist
Vicky Phillips ... key hair stylist
Tish Simpson ... assistant hair stylist
Trish Varnado ... assistant hair stylist
Christine Wostak ... additional makeup artist (as Chrissy Wostak)
Debi Young ... assistant makeup artist: Washington, D.C.

Production Management 

John P. Melfi ... unit production manager (as John Melfi)

Second Unit Director or Assistant Director 

Edward C. Dilks ... second second assistant director (as Edward Dilks)
Ernest D. Farino ... second unit director
Michael Finn ... second assistant director: second unit
Gary Romolo Fiorelli ... second second assistant director: Washington D.C.
Michael Grossman ... first assistant director / second unit director
Pamela Kuri ... second assistant director (as Pam Kuri)
Jill Maxcy ... additional second assistant director

Art Department 

Aaron A. Akins Jr. ... location foreman
Mary Jo Anna ... painter (as Mary Jo Annan)
Peter J. Bates ... swing gang
Joan Bernier ... painter (as Joan T. Bernier)
James Birnie ... propmaker
Eileen Bobeck ... art department coordinator
Pedro Bonet ... laborer
Mark Bradley ... graphics coordinator
William R. Bricker ... propmaker (as William Bricker)
Richard Brunton ... leadman (as Rich Brunton)
Craig Burcker ... painter
Len Carmella ... painter
Gordon Cheatum ... propmaker (as Gordon D. Cheatum) / stand-by construction: second unit
David L. Chioli ... propmaker
Harry Conrad Chitwood ... construction coordinator (as Conrad Chitwood)
Liz Chiz ... buyer
Cora Lee Coomber ... construction estimator: Oberman, Tivoli & Miller
Don Dalstra ... propmaker
Charles S. Deaux ... co-leadman (as Charlie Deaux)
Stefan Dechant ... storyboard artist (as Stephan Dechant)
Michael A. Diemer ... laborer (as Michael Diemer)
Michael Edling ... construction foreman (as Michael J. Edling)
Ron Erdberg ... swing gang
William F. Gambill ... stand-by painter (as William Gambill)
Mark Garner ... set designer
Forrest Gillespie Jr. ... second lead painter
Stephanie Girard ... assistant art director
Pierre Gonzalez ... labor foreman
Neil Granzer ... propmaker (as Neil P. Ganzer)
Brigan Gresh ... paint laborer (as Brigan Docking)
Gregg Hale ... swing gang (as Gregory Hale)
Jody T. Hall ... propmaker
John Harrington ... property master
Jeffrey Harris ... propmaker
Andrew J. Hendrix ... propmaker
Donald Hummel ... propmaker (as Donal Hummell)
Darin Jones ... painter
William C. Jones ... construction foreman (as Bill Jones)
Kristina Kilpe ... on-set dresser: Washington, D.C.
Clifford Kipp ... propmaker
Jenny Kipp ... painter
Richard Lambert ... leadman (as Rick Lambert)
Jeffrey Mars ... paint gang boss (as Jeffrey M. Mars)
Katheryn L. Marsh ... paint gang boss
W. Scott Mason ... construction coordinator (as Scott Mason)
Joseph McCarthy ... propmaker
Everett McClellan ... painter (as Evert 'Jack' McClellan)
James McCrink ... propmaker
Jeff 'J.Mac' McDonald ... swing gang (as Jeff C. McDonald)
John McPherson ... painter
Jerry Meibos ... propmaker / stand-by construction: second unit (as Jerry Miebos)
Peter Merrifield ... laborer
Gary Millar ... propmaker
Michelle Millay ... sculptor: main titles
Colleen Moody ... painter
Dane Moore ... propmaker (as Timothy Dane Moore)
Tammie C. Nader ... painter (as Tammie Nader)
Eric Nagy ... swing gang
Roderick Nunnally ... paint supervisor (as Rod Nunnally)
John Ogonoski ... propmaker
James B. Perdue ... painter
Thomas Pilgram III ... welder (as Thomas J. Pilgrim III)
Donald J. Pitalo ... laborer
Eric Ramsey ... storyboard artist
Vincent Richter ... propmaker (as Vincent R. Richter)
Luis Fernando Schultz ... art department production assistant
Thomas H.E. Scruggs ... greensman: Washington, D.C. (as Thomas Scruggs)
Manuel Serrano ... swing gang
Gary Sewell ... construction estimator: Oberman, Tivoli & Miller
Theodore Sharps ... set designer
Gene Siegmund ... propmaker
Frank Sleeman ... propmaker
Gray Smith ... propmaker
Jeff Snyder ... on-set dresser (as Jeffrey Snyder)
Dan Stewart ... propmaker
David Strand ... assistant property master
Jeffrey Strohaver ... painter
Valerie Jo Van Norte ... buyer (as Valerie Van Norte)
Ron Wells ... gang boss (as Ronald Wells)
Nelson Werntz ... propmaker (as Nelson D. Werntz)
Andrew White ... lead painter
Jim Williams ... swing gang
Jim S. Williams ... co-leadman (as Jim Williams)
Merrit Gerald Wise III ... greensman
Jay Womer ... toolman
Bill Yates Jr. ... propmaker (as Bill Yates)
Gary Metzen ... construction (uncredited)

Sound Department 

Michael Boyle ... sound mixer: Washington, D.C.
Dwight Brown ... boom operator: Washington, D.C.
Jeff Cannon ... boom operator: second unit
Joe Earle ... sound effects editor
Jerry Edemann ... sound supervisor
Joe Foglia ... sound mixer
Barbara Issak ... dialogue editor
Scott Millan ... sound re-recording mixer
Brian Thomas Nist ... sound effects editor (as Tom Nist)
Vincent Nuccio ... cable person (as Vince Nuccio) / sound mixer: second unit (as Vince Nuccio)
Mark Potocki ... cable utility: Washington, D.C.
Jerry Rose ... cableman: second unit
K.H. Santy ... boom operator (as Kevin Santy)
Brad Sherman ... sound re-recording mixer
Richard Taylor ... sound supervisor
Markus Braack ... sound re-recording mixer (uncredited)

Special Effects by 

Eric Baker ... special effects technician
Jeremy S. Brock ... special effects technician (as Jeremy Brock)
Charles Cooley ... special effects technician: motion control
Ken Gorrell ... special effects technician
Harry Hurst ... special effects technician
Robert Hutchins ... special effects supervisor: motion control
Thomas Kittle ... special effects technician (as Tom Kittle)
Gil Levine ... mechanical effects: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Shawn Mack ... special effects technician
Bruce E. Merlin ... special effects foreman (as Bruce Merlin)
James L. Roberts ... special effects supervisor (as Jim Roberts)
Tom Seymour ... special effects technician: motion control
Steve Cotroneo ... special effects prop artist (uncredited)

Visual Effects by 

Christopher Bailey ... visual effects coordinator (as Chris Bailey)
David Carlson ... animator: Area 51
Jim Chizmar ... grip: motion control
Jeffrey Cupernell ... model maker: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Paul Curley ... painter: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Tony Cutrono ... director of photography: motion control
Gina Di Bari ... animator: Area 51
Ty Thinh Do ... model maker: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Tho Doan ... assistant coordinator: motion control
Todd Dos Reis ... first assistant camera: motion control
Colin Edwards ... key grip: motion control
Kevin Edwards ... grip: motion control
Ernest D. Farino ... second unit director: visual effects (as Ernest Farino) / visual effects supervisor (as Ernest Farino)
Shannon Blake Gans ... Gemini & Agena miniatures constructed by: Hunter/Gratzner Industries, Inc. (as Shannon Blake)
Matthew Gratzner ... Gemini & Agena miniatures constructed by: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Justin Hammond ... animator: Area 51
Andrew Harlow ... animator: Area 51
Ian Hunter ... Gemini & Agena miniatures constructed by: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Lance Israel ... production assistant: visual effects
David Jones ... animator: Area 51
Stephen Kenneston ... second assistant camera: motion control
Jim Key ... lead model maker: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Lisa Knaggs ... producer: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Carter Lassy ... digital compositing assistant: Hollywood Digital (as R. Carter Lassy)
Randy Levy ... model maker: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Brian Liberman ... best boy grip: motion control
Carlyle O. Livingston II ... crew chief: Hunter/Gratzner Industries, Inc. / miniatures supervisor: motion control
Tim McHugh ... visual effects supervisor: Area 51
Rob Menapace ... motion control operator
Chris Milani ... electrician: motion control
Eroc Moralls ... digital compositor: Hollywood Digital
Allison Mussetter-Anderson ... production assistant: motion control
Lulie Newcomb ... sculptor: Hunter/Gratzner Industries, Inc.
Sarah Paul ... production assistant: visual effects (as Sara Paul)
Ethan Phillips ... gaffer: motion control
Steve Polin ... spacecraft consultant: visual effects
Chris Richardson ... production assistant: Area 51 (as Chris Richardson)
Christopher Roth ... visual effects editor
Sheri Rycus-Weston ... visual effects coordinator: Area 51
Jason Santelli ... best boy electric: motion control
Mark Sawicki ... visual effects co-supervisor: Area 51
Carrie Shaw ... production assistant: visual effects
Ryan Sirles ... set production assistant: motion control
Harold Skinner ... electrician: motion control
Jeremy Smith ... assistant coordinator: visual effects
Cameron Stevning ... production manager: motion control (as Cameron D. Stevning)
Scott Wheeler ... lead animator: Area 51
Jeffrey L. Wilson ... grip: motion control

Stunts 

Chris Daniels ... stunts (as Christopher Daniels)
Erik Solky ... stunts
Tierre Turner ... stunt coordinator
John Zimmerman ... stunt coordinator / stunt rigger

Camera and Electrical Department 

Ashley M. Armitage ... camera production assistant (as Ashley Armitage)
Pat Ayotte ... grip
James Ball ... second assistant camera: Washington, D.C.
Mike Bell ... grip
Keith Bernard ... grip: Washington, D.C.
Bruce Blackman ... grip
Robert Brinkmann ... additional photographer
Bill Brummond ... steadicam operator
Rusty Burrell ... second assistant camera: second unit
Murdoch Campbell ... best boy electric: Washington, D.C.
Lee Carrick ... best boy grip: Washington, D.C.
Marg Chiaventone ... electrician: Washington, D.C.
Frank Claderia ... electrician
Andy Clapp ... electrician / electrician: second unit
Gary H. Clay ... rigging grip (as Gary Clay)
Mark Colicci ... first assistant camera: Washington, D.C.
Richard L. Cottrell ... rigging grip (as Rick Catrel)
Russell Curtis ... grip: second unit
Tony Cutrono ... director of photography: second unit
Herbert Davis ... camera operator (as Herb Davis)
James Dillinger ... gaffer (as Jim Dillinger)
Tim Dunford ... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: second unit
Richard Falk Jr. ... rigging electrician (as Richard Falk)
Michael A. Gooseman ... grip: second unit (as Michael Gooseman)
James J. Green ... dolly grip (as Jim Green)
James R. Hall Jr. ... grip (as James R. Hall)
Carl Hamilton ... grip: Washington, D.C.
J. Harris ... electrician: second unit
Josh Harrison ... second assistant camera: second unit
Erik Heinila ... still photographer
Joe Humphreys ... rigging electrician (as Joseph Humphreys)
Dennis Hus ... grip / key grip: second unit
Anita Ingle ... still photographer
Mai Iskander ... film loader: Washington, D.C.
Ben Kanegson ... rigging grip
Michael Klimchak ... first assistant camera
J. Steven Latham ... first assistant camera: "b" camera
Benjamin Lowell ... film loader
John Lowry ... best boy grip
Thomas Lowry ... key grip (as Thomas "Popcorn" Lowry)
Jeff Mart ... camera operator: Washington, D.C.
Joe Mast ... dolly grip / grip: second unit (as Joe Maste)
Jim McCullagh ... best boy electric
Patrick K. Meng ... grip (as Patrick Meng)
Dell Moody ... rigging electrician
Jack Nealy ... electrician
Michael Noles ... computer and video playback operator (as Mike Noles)
Neal Norton ... steadicam operator
Ken Palladino ... electrician / electrician: second unit (as Ken Paladino)
Andy Parks ... dolly grip: second unit
Peter Perez ... grip
Peter John Petraglia ... electrician (as P. John Petraglia)
Mike Pia ... 35mm cameras & lenses by: VFC Ltd.
Walter Reiger ... electrician: Washington, D.C. (as Walt Reiger)
Humberto Ricco ... electrician
Ray Rifice ... video assistant (as Raymond Rifice)
Barry Ryan ... rigging key grip
Troy Schultz ... best boy grip: second unit
George Skelly ... rigging key grip
Mike Smallwood ... electrician: second unit (as M. Smallwood)
Louis Smith ... second assistant camera: "b" camera
M. Richard Speranza ... rigging grip
Scott Stuart ... electrician
Vali Valus ... first assistant camera: second unit
Warner R. Wacha ... second assistant camera (as Warner Wacha)
Joel Wheatley ... rigging grip
Dave Wilson ... electrician
Mark Wineman ... computer and video playback operator
John Winner ... camera operator: second unit
Marc Wostak ... electrician (as Mark Wostak) / gaffer: second unit
Matthew Zeyn ... grip (as Matt Zeyn) / grip: second unit (as Matt Zion)
David Zuckerman ... rigging gaffer

Animation Department 

Jeff DeGrandis ... storyboard artist: Woody Woodpecker
Tom Klein ... animation producer: Woody Woodpecker
Dave Spafford ... animation director: Woody Woodpecker
Debbie Spafford ... background designer: Woody Woodpecker
Shane Zalvin ... lead animator: Woody Woodpecker

Casting Department 

Deborah Brown ... casting director: New York
Lisa Mae Fincannon ... location casting (as Lisa Mae Wells Fincannon)
Mark Fincannon ... location casting
Sharon Klein ... casting associate
Carol Ness ... extras casting: Washington, D.C. (Central Casting)
Patti Thomas-Robinson ... extras casting (as Patty Robinson)
Eryn A. Wright ... casting assistant (as Eryn Wright)

Costume and Wardrobe Department 

Kathy Bird ... set costumer (as Kathy Byrd)
Claudia Combee ... additional costumer
Sam Greenmun ... space suit technician
Gilbert S. Hernandez ... set costumer (as Gilbert Hernandez)
Jayne Marie Kehoe ... key costumer (as Jayne Kehoe)
Bob Morgan ... costume supervisor
Richard Schoen ... set/space suit costumer
Tammy Surber ... key costumer
Victor Valiente Jr. ... additional costumer (as Victor Valiente)
Kelly M. Webb ... additional costumer (as Kelly Webb)

Editorial Department 

Michael Carroll ... post-production assistant
Barry Cohen ... on-line editor
Steve Dunning ... post-production coordinator
Laurie Grotstein ... supervising editor
Jason Hudak ... post-production assistant
Scott Klein ... master colorist
William Marrinson ... assistant editor
Paul McVeigh ... colorist: dailies
Wendy Smith ... assistant editor
Benjamin D. Stokes ... assistant editor (as Benjamin Stokes)

Music Department 

Robb Boyd ... music editor
Christopher Brooks ... music editor (as Chris Brooks)
Michael Kamen ... composer: main title theme

Transportation Department 

E.W. 'Sonny' Adkins ... transportation co-captain
Charles Allen ... driver: Washington, D.C.
Ralph Astarita ... driver
Evlin Burton ... driver: Washington, D.C.
Robert Campbell ... driver
Calvin Carter ... driver
Sam Cole ... driver: Washington, D.C.
Kevin Craig ... picture car coordinator
John A. Distelberg ... driver
David N. Enfinger ... driver
Richard Griffen ... driver
Stanley Hewitt ... driver
Wayne Hill ... driver
Jeffrey S. Hooie ... transportation captain
Kevin Kinglesmith IV ... driver
Romalis 'Dick' Lassiter ... driver: Washington, D.C. (as Dick Lassiter)
Tom Lyons ... driver
Derrick McJury ... driver: Washington, D.C.
John E. Mitchell ... driver: Washington, D.C. (as John Mitchell)
Danny Mortenson ... transportation co-captain (as Daniel J. Mortensen Jr.)
Daniel Quick ... transportation coordinator: Washington, D.C.
Joel Renfro ... transportation coordinator
Martin Rice ... driver
Charlie Rothstein ... driver (as Charles Rothstein)
Michael Sean Ryan ... driver
Kent L. Spainhour ... driver (as Kent Spainhour)
Gary Thornton ... driver
Gaspare F. Trupiano ... driver (as Gaspare Trupiano)
Verdell E. Veney ... transportation captain: Washington, D.C. (as Verdel Veney)
Ron Wamhoff ... driver (as Ronald E. Wamhoff)
William Randy Warbritton ... driver (as Randy Warbritton)
Doug Wilson ... driver (as Robert Douglas Wilson) / driver: cast
Grover Witt ... driver
Nelson C. Wright Jr. ... transportation co-captain: Washington, D.C. (as Nelson Wright)
Mark Yacullo ... driver

Other crew 

Aimee Alden ... office production assistant / production secretary: Orlando
Denise A. Beale ... set production assistant: Washington, D.C. (as Denise Beale)
Kathleen Beall ... assistant location manager: Washington, D.C.
Edward Bellafiore ... office production assistant: Washington, D.C. (as Ed Bellafiore)
Amy A. Blanc ... script supervisor: second unit (as Amy Lacey)
Jerry Bostick ... technical consultant
Anita Boudreaux ... assistant accountant: Oberman, Tivoli & Miller
Vincent Boutinaud ... caterer
Lisa Rienzo Bowser ... location assistant (as Lisa Rienzo)
Carrie Bramlett ... location assistant
Jonathan Brock ... assistant to directors
Pearson Brown ... set production assistant: Washington, D.C. (as K. Pierson Brown)
Jim Busby ... technical consultant (as James Busby)
Richard Castro ... assistant accountant: Oberman, Tivoli & Miller (as Rick Castro)
Shad Challis ... office production assistant: Washington, D.C.
Carolyn Chriss ... researcher
Don E. Cobb ... projectionist
Melissa Stanley Cohen ... production coordinator: Washington, D.C. (as Melissa 'Stanley' Cohen)
Scott Cohn ... production controller: Oberman, Tivoli & Miller
Carl Coleman ... stand-in
Melissa K. Cooper ... production coordinator
Stephen M. Corbin ... additional craft service (as Stephen Corbin)
Sundy Corbin ... key craft service
Christopher G. Cowen ... assistant to directors (as Christopher Cowen)
Tyler Cravens ... stand-in
Roger Darnell ... script coordinator
Lee Davis ... script supervisor: Washington, D.C. (as Lee Bigelow)
Terri Depaolo ... assistant: Tony To & John Melfi (as Terri DePaolo)
Shawn Driscoll ... stand-in
Morenike Evans ... set production assistant: Washington, D.C. (as Morenike Efunde)
Dana Deris Fatic ... production secretary: Orlando (as Dana Fatic)
Tom Ferda ... medic
Christopher Fetner ... set production assistant: Washington, D.C.
James Fischer ... stand-in
Wendy Fitzpatrick ... script supervisor: second unit
Brenton Fletcher ... computer and video playback supervisor
Joan Egan Foglia ... production accountant (as Joan Foglia)
Charissa Forth Kane ... set production assistant (as Charissa Forth)
Matt Gilliard ... office production assistant
Trinidad Gonzales ... caterer (as Trini Gonzalez)
Susan 'Mother' Gotschall ... craft service: Washington, D.C. (as Susan Gotchell)
John R. Hansen ... paymaster: Oberman, Tivoli & Miller (as John Hansen)
Maddy Hill ... location assistant
George Hoggard ... technical consultant
Jay Honeycutt ... technical consultant
Joe Incaprera ... key set production assistant: Washington, D.C.
Terry James ... production accountant: Oberman, Tivoli & Miller
Shannon Kennedy ... assistant: Tom Hanks
Ivan Kerum ... caterer
Tony Kerum ... caterer
Eric Lamb ... medic: Washington, D.C.
Jay Lavely ... office production assistant
Alan Levi ... assistant location manager
William Lurz ... craft service: Washington, D.C.
Andrew Marges ... location assistant (as Andrew Margus) / set production assistant: second unit
Laura Mathis ... office production assistant
Amy McKenzie ... assistant: Tom Hanks
James Moran ... key set production assistant
Caroline Nicholas-Galloway ... promotions manager
M. Michelle Nishikawa ... assistant production coordinator
Roger Parkinson Jr. ... production controller (as Roger Parkinson)
Eric E. Paulson ... set production assistant (as Eric Paulson)
Iris Pearson ... accounting clerk: Oberman, Tivoli & Miller / second assistant accountant
Richard Pearson ... title designer: main titles
Frank Pelluchon ... caterer
Norm Perry Sr. ... technical consultant
Jennifer Pyecha ... second assistant accountant
Ernie Reyes ... technical consultant
Jennifer Ritchie ... production secretary: Los Angeles (as Jennifer Carroll)
Neda Rudela ... caterer
Andrea Scharf ... researcher
Pam Schoen ... paymaster: Oberman, Tivoli & Miller
Ivan E. Schwarz ... location manager (as Ivan Schwarz)
Dave Scott ... technical consultant
Sheryl Sirmons ... first assistant accountant (as Sherry Trexler)
Emre Sonmez ... assistant location manager
C. Spaulding ... location assistant
Jani Spiby ... assistant accountant: Oberman, Tivoli & Miller
Marcia Stevens ... set production assistant: Washington, D.C.
Joan Strickland ... office production assistant
Jill R. Szymanski ... set production assistant (as Jill Szymanski)
Beth Tashjian ... tape librarian
Dave Tilton ... caterer
Ryan Tyler ... office production assistant
Kathryn Waters ... script supervisor: second unit (as Katherine Waters)
Vivian Welch ... medic
Annie Welles ... script supervisor
Guenter Wendt ... technical consultant
Cheeba White ... set production assistant
Laurelea Williams ... first assistant accountant
Shawn Wilt ... research coordinator (as Shawn Faulconer)
Ron Woods ... technical consultant
Michael P. Dugan ... studio production assistant (uncredited)
Michael Egan ... stand-in (uncredited)
Jessica Malin ... assistant researcher (uncredited)

Thanks 

Paul Fjeld ... special thanks
Larry Merrit ... special thanks: McDonnell Douglas
Crew believed to be complete

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page