Edit
Hot Tub Time Machine (2010) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Steve Pink

Writing Credits (WGA)  

Josh Heald ... (screenplay) and
Sean Anders ... (screenplay) &
John Morris ... (screenplay)
 
Josh Heald ... (story)

Cast (in credits order) verified as complete  

...
...
...
...
Lou
...
...
...
...
...
...
...
Aliu Oyofo ...
Jake Rose ...
Brook Bennett ...
...
Zoe
...
...
...
...
Austin Warren ...
Adam Sabla ...
Jocelyn C. Waugh ...
Curtis Santiago ...
Ryan Guldemond ...
Jeremy Page ...
Anthony Dallas ...
Odessa Rojen ...
...
...
Chad Garner ...
Donald MacDonald ...
Chad MacDonald ...
Anthony Pagni ...
...
MC
Michael Roberds ...
...
Megan Holmes ...
...
...
Beer Luge Guy (as Edward Ruttle)
Heathcliffe Scaddan ...
Peter Wilson ...
Brent Lister ...
Lars Anderson ...
Paul Dzenkiw ...
...
...
Natalia Dawn ...
Ava Leemet ...
Willy Lavendel ...
Crystal Tisiga ...
Marie West ...
...
...
Rest of cast listed alphabetically:
...
Betting Man's Wife (uncredited)
...
Gunnar (uncredited)
...
Adam's Secretary (uncredited)
...
Guy in Kodiak Restroom (uncredited)
Ian Duffy ...
Partier (uncredited)
...
...
Hot Tub Girl (uncredited)
...
Stewart (uncredited)
...
Customer (uncredited)
...
Himself (archive footage) (uncredited)
...
Concert goer (uncredited)
...
Bar Patron (uncredited)
...
Hot Groupie (uncredited)
...
Kodiak Club Guy (uncredited)
...
Kodiak Club Girl (uncredited)
Kenny Smith II ...
Nick's Band / 2nd Drummer (uncredited)
...
Mr. Wang (uncredited)
Create a character page for: ?

Produced by 

John Albanis ... associate producer
John Cusack ... producer
Grace Loh ... producer
Matt Moore ... producer
Michael Nelson ... executive producer
John Morris ... producer (uncredited)

Music by 

Christophe Beck

Cinematography by 

Jack N. Green ... director of photography (as Jack Green)

Film Editing by 

George Folsey Jr.
James Thomas

Casting By 

Susie Farris

Production Design by 

Bob Ziembicki

Art Direction by 

Kelvin Humenny
Jeremy Stanbridge

Set Decoration by 

Johanne Hubert
Jill Sprayregen Henkel ... (uncredited)

Costume Design by 

Dayna Pink

Makeup Department 

April Boyes ... makeup artist
Linda Dowds ... makeup department head
Kathrine Gordon ... hair department head
Rebecca Lee ... makeup artist
Charles Porlier ... special aging/character design / special makeup effects artist (as Charles E. Porlier)
Trisha Porter ... makeup artist
Lisa Taylor Roberts ... hair stylist: Mr. Cusack (as Taylor Roberts) / makeup artist: Mr. Cusack (as Taylor Roberts)
Dean Scheck ... hair stylist
Beverly K. Sewers ... hair stylist
Candice Stafford ... makeup artist
Amber Trudeau ... assistant makeup artist
Rebekah Zantingh ... hair stylist
Stacey Butterworth ... wig maker (uncredited)

Production Management 

Isabel Henderson ... post-production supervisor
Michael Nelson ... unit production manager
Brian Leslie Parker ... production manager
Christine White ... production supervisor

Second Unit Director or Assistant Director 

James Bitonti ... second assistant director
Alleris Gillham ... trainee assistant director
Jeff Habberstad ... second unit director: aerial unit
Josh King ... first assistant director
Mike Mitchell ... second unit director (as Michael Mitchell)
Tracey Poirier ... second assistant director: second unit
Candice Preddy ... assistant director: PA
Bill Purple ... second assistant director: additional photography (as William C. Purple)
Andrew M. Robinson ... first assistant director: second unit (as Andrew Robinson)
Jody Ryan ... third assistant director: second unit
Megan M. Shank ... third assistant director (as Megan Shank)
Chip Signore ... first assistant director: additional photography
Andrew Ward ... second second assistant director: additional photography
Shane Erron West ... trainee assistant director: second unit

Art Department 

John Alvarez ... assistant art director
Perry Battista ... lead set dresser
Tony Beck ... set dresser
Jerry Bingham ... storyboard artist
Oana Bogdan ... art director: reshoots
Travis J. Brooks ... best boy greens / greens foreman
Maren Brown ... art department coordinator: reshoots
Charles Cann ... property: second unit
Peter Charron ... special prop fabricator (as Charron Custom Propbuilding &FX Co Ltd.)
Lynn Chaulk ... scenic artist
Trevor Cole ... set dresser
Joe Domijan ... carpenter
Paul Duffy ... paint foreman
Tracy B. Dunlop ... set dresser
Rory S. Durno ... on-set dresser
Jerry Frigault ... carpenter
Shannon Gottlieb ... set decorating buyer
Peter Grace ... construction coordinator
Kenneth Heimer ... gangboss: reshoots
Alan Hemsworth ... lead greens
Bill Holmquist ... construction coordinator: reshoots
Mark Howes ... lead set dresser
Jasmin Jakupovic ... scenic painter
Markus Jokinen ... carpenter
Alida Jung ... assistant set decorator
Kate Kashetsky ... set buyer
Jim Landis ... assistant property master: Los Angeles
Peter Lieshout ... scenic painter
Richard A. McCarthy ... plaster foreman
Sheila Millar ... set designer
Tasha Moth ... props
Brad Mullen ... carpenter
Angela O'Sullivan ... set designer
Derek Pineo ... props buyer
Lee Ross ... lead scenic: reshoots
Dean Rossmo ... construction buyer
Nadine Sekora ... art department assistant
Michael J. Siver ... head greensperson
Mike Sorochuk ... construction foreman
John Stitt ... carpenter
Peter Stratford ... set designer
Grant Swain ... property master
Nevin Swain ... assistant property master
Gary Damian Thomas ... storyboard artist (as Gary Thomas)
Deborah Toms ... on-set dresser
Adrien Van Viersen ... illustrator
Carie Wallis ... art department coordinator
Loree Wershler ... graphic designer
Gordon Bellamy ... prop manufacturing: tEAG Ltd. (uncredited)
Adam Catt ... set dresser (uncredited)
Erik Gosselin ... special props (uncredited)
Graeme Morgan ... set dresser (uncredited)
Tim Schultz ... property master: Los Angeles unit (uncredited)

Sound Department 

James Ashwill ... foley mixer
Kristian Bailey ... cable person
Wade Barnett ... adr recordist
Ron Bedrosian ... adr mixer
Rick Bold ... boom operator
Julio Carmona ... adr mixer
Beau Hilkene ... second assistant sound editor
Michael Hilkene ... supervising sound editor
Sara Kohlman ... cable
Tony Lamberti ... sound re-recording mixer
David Marcus ... first assistant sound editor
Stefano Mascitti ... synchronization
Michael Miller ... adr mixer
Michael Minkler ... sound re-recording mixer
Dan O'Connell ... foley artist
Willard Overstreet ... supervising foley editor
Victoria Rose Sampson ... dialogue supervisor (as Victoria Sampson)
Jeff Sawyer ... sound effects supervisor
Thomas W. Small ... foley editor (as Tom Small)
Greg Townsend ... sound mixing recordist
Bernard Weiser ... dialogue editor
Christopher T. Welch ... adr editor
Michael T. Williamson ... sound mixer
John Soukup ... sound transfer (uncredited)

Special Effects by 

Tyler Bilodeau ... special effects technician
Jason Dolan ... special effects technician
Graham S. Hollins ... special effects technician
Lars Lenander ... special effects foreman
Kyle T. Moore ... snow effects technician
John Pereira ... special effects technician
Clay Scheirer ... special effects coordinator (as Clayton Orr)
Dale Shippam ... special effects foreman / special effects supervisor
Steve Tressel ... special effects fabricator / special effects technician
Darya Douglas-Andres ... pyrotechnician (uncredited)

Visual Effects by 

Kyle Absten ... visual effects: Level 256
Susan Alexander ... DI producer
Mathieu Archambault ... digital compositor
Greg Astles ... senior digital compositor: Mr. X, Inc
Mandy Au ... digital compositor: Mr. X
Yogesh Badhe ... matchmove artist: Anibrain Digital tech
Barb Benoit ... digital compositor
Dennis Berardi ... visual effects supervisor
Jason Bettinger ... render i/o coordinator
Yashwant Bombe ... digital compositor: Anibrain
Pierre Bonnette ... visual effects artist
Mathew Borrett ... matte painter
Mike Borrett ... visual effects production manager: Mr. X Inc. (as Michael Borrett)
Wayne Brinton ... digital compositor: Mr. X
Andrew Brooks ... digital compositor: Mr. X / rotoscope artist
Nathan Brunskill ... lead Inferno assistant: Rhythm & Hues
Ayo Burgess ... lighting artist: Mr. X Inc.
Craig Calvert ... cg dept head: Mr. X
Wilson Cameron ... assistant visual effects producer
Zac Campbell ... digital compositor: Mr. X (as Zacary Campbell)
Dan Carnegie ... visual effects animator: Mr. X Inc.
Andy Chan ... visual effects compositor: Mr. X Inc.
Chris Chappell ... compositor
Ovidiu Cinazan ... compositor
Daniel Aristoteles Collins ... systems/operations: Rhythm & Hues
Brian Conlon ... visual effects: Level 256
Amanda Dague ... visual effects: Rhythm & Hues
Scott M. Davids ... visual effects supervisor: Level 256
Chris De Souza ... animator: Mr. X
Harshal Deshpande ... roto & tracking artist
Ujwal W. Dhankute ... digital compositor
Michael DiCarlo ... visual effects production assistant: Mr. X (as Mike DiCarlo)
Victor DiMichina ... visual effects producer: Pixel Magic (as Vic di Michina)
Jeremy Dineen ... effects animator: Mr. X / visual effects animator: Mr. X Inc
Maxime Ducharme ... animator: Mr. X / senior matchmover
Jason Edwardh ... animator: Mr. X
David Fix ... senior systems administrator: Mr. X Inc
Shaun Galinak ... effects animator: Mr. X / visual effects artist
Tommy Gervais ... visual effects production assistant: Mr. X
Vinay Goenka ... digital compositor: anibrain
Jason Gougeon ... digital artist: modeling and texturing, Mr. X Inc.
Roopesh Gujar ... visual effects production manager: Anibrain
Anthony Harris ... color supervisor
James David Hattin ... digital compositor: Pixel Magic (as James Hattin)
Steven Hodgson ... on-set visual effects supervisor: Mr. X / visual effects producer: Mr X
Phil Holland ... digital imaging specialist
Nitin Jain ... visual effects artist
Anna Joukova ... digital compositor: Mr. X Inc.
Sushil Kalyanshetti ... visual effects artist
Rob Kennedy ... roto/paint artist
Mike Kwan ... digital compositor
Eric Lacroix ... effects animator: Mr. X
Charles Lai ... visual effects coordinator
Isabelle Langlois ... visual effects production manager: Mr. X
Dan Lazarow ... lighting technical director: Rhythm & Hues Studios
Charles Lim ... visual effects artist: modeling and texturing, Mr. X
John R. McConnell ... compositor
Ken McCuen ... matte painter
Ray McIntyre Jr. ... visual effects supervisor: Pixel Magic
Tracey McLean ... matte painter
Daniel Mejia ... digital compositor: Rhythm and Hues (as Dan Mejia)
Sean Mills ... visual effects artist: modeling and texturing, Mr. X
Govind Mohan ... digital compositor
Jaideep Mohan ... digital compositor: Mr. X
Snehal Kumar Mohapatra ... digital compositor: Mr. X (as Snehal Mohapatra)
Benjamin Mossman ... dailies operator
Brad Moylan ... digital compositor: Pixel Magic
Jesh Murthy ... sequence lead: Mr. X (as Jesh Krishna Murthy) / visual effects: Anibrain
Gary Nolin ... visual effects producer: Rhythm & Hues
Shannon Leigh Olds ... visual effects editor
Hojin Park ... digital compositor
Riaz Patel ... digital compositor
Abhijit Patil ... digital compositor: Mr. X
Tetu Pawan ... visual effects artist
Aaron Peak ... scratch operator
Khatal Prajakta ... digital compositor / visual effects artist
Sebastien Proulx ... digital compositor
Rajeev Kumar Rastogi ... visual effects coordinator (as Rajeev Kumar)
Saurabh Raut ... digital compositor
Tyagi Reetuj ... digital compositor
Dominic Remane ... lighter: Mr. X
Edwin Rivera ... visual effects supervisor: Rhythm & Hues
Marc Rubone ... digital compositor
Paul Saint-Hilaire ... digital compositor: Nuke
Geoff Sayer ... senior compositor
Matt Schofield ... digital matte painter: Mr. X
Jerry Seguin ... digital compositor
Vishwanath Shirodkar ... roto/paint artist
Hudson Shock ... compositor: Pixel Magic
Mrityunjay Singh ... digital compositor: Mr. X
Brad Smith ... render i/o administrator
Gavin Soares ... animator: Mr. X
Tamara Stone ... sequence lead: Mr. X
Jim Su ... animator: Mr. X
John Swallow ... visual effects consultant
Ravindra Tamhankar ... matte painter
Ben Taylor ... render i/o coordinator
Kaya Thomas ... main title designer
Kamal Kumar Tiwari ... compositor
Pota Tseng ... main title sequence
Norie Varga ... visual effects artist
Scott Vosbury ... digital compositor: Rhythm & Hues Studios
Stephen Wagner ... effects animator: Mr. X / visual effects artist: Mr. X Inc.
Aaron Weintraub ... pipeline supervisor: Mr. X
Kyle Yoneda ... sequence lead: Mr. X
Michael Backauskas ... visual effects editor: Rhythm & Hues (uncredited)
Jud Bumpas ... pipeline lead: Rhythm & Hues (uncredited)
Neil Craig ... digital compositor (uncredited)
Colleen Jenkinson ... visual effects (uncredited)
Gene Kozicki ... digital production manager: Rhythm & Hues (uncredited)
Kelly Noordermeer ... visual effects production assistant (uncredited)
Jason Sikora ... visual effects editor: yU+Co (uncredited)

Stunts 

Trevor Addie ... stunt performer
John Ashker ... stunt performer
Scott J. Ateah ... stunt performer (as Scott Ateah)
Nickolas Baric ... stunt performer
Guy Bews ... stunt performer
Byron Briscoe ... stunts (as Byron Brisco)
Douglas Chapman ... stunt coordinator (as Doug Chapman)
Brent Connolly ... stunt performer
Eddie Davenport ... stunt performer
Colin Decker ... stunt rigger
Duane Dickinson ... stunt performer
Marny Eng ... stunt performer
Brett Gytri ... stunt double: Skier
Trevor Habberstad ... stunt coordinator: additional photography / stunt double
Jessica Harbeck ... stunt performer
Robert Hayley ... stunt performer
Mark Hicks ... stunt performer
Kai Hirvonen ... stunt rigger
Dave Hospes ... stunt performer
Oliver Keller ... stunt double: John Cusack
Reg Milne ... key stunt rigger
Bob Minor ... stunt performer
David Morizot ... stunt performer
Anthony Moyer ... stunt performer
Heidi Pascoe ... stunt performer
Simon Rhee ... stunt performer
Myke Schwartz ... stunt performer
Peter Smart ... stunt performer
Greg Sproles ... stunt performer
Larissa Stadnichuk ... stunt performer
Heath Stevenson ... stunt performer
Amy Lynn Tuttle ... stunt performer (as Amy Tuttle)
John Ulmer ... stunt performer
Mark Aaron Wagner ... stunt performer (as Mark Wagner)
Chris Webb ... stunt performer
Brent Woolsey ... stunt performer (as Brent Woosley)
John Ashker ... stunt double: Rob Cordry (uncredited)
Mike Carpenter ... stunts (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Skylar Almas ... de-rigging grip
Kelly Anderson ... rigging grip
Tony Beck ... rigging grip
Yves Bernadet ... lighting technician
Harold Bernard ... assistant camera / camera: "a" camera
Hans Bjerno ... aerial director of photography
Kevin Black ... key grip: second unit
Jeff Bonny ... grip
Dillard Brinson ... key grip
Gilles Corbeil ... Steadicam operator / camera operator: "a" camera
James F. Cornick ... rigging gaffer: additional photography
Ken Decker ... generator operator
John Dekker ... gaffer
Matt DiIorio ... epk camera operator
Todd Doiran ... rigging lighting technician
Tony Durke ... lighting technician
Damon J. Evans ... rigging electrician
Ian Gariepy ... grip
Ryan Green ... camera operator
Jeff Hall ... electrical lighting technician
Christopher Harvey ... rigging grip
Jon L.J. Helgason ... rigging lighting electrician
Ken Hemphill ... grip
Seth Hettrick ... key rigging grip
Hamish Hollingsworth ... rigging lighting electrician
Kieran Humphries ... first assistant camera
Craig Jones ... assistant chief lighting technician
Norbert Kaluza ... camera operator: "a" camera, second unit
Byron Kopman ... lighting technician
Andrew Learmonth ... video assist
Neil Macdonald ... lighting technician
Ron MacLeay ... grip
Sarah Mather ... loader: second unit
Taylor Matheson ... first assistant camera: "a" camera second unit
Paul Stoker Mayne ... electrician
Colin Mayo ... lighting console programmer
Michael Mayo ... rigging gaffer
Monica Mayo ... rigging lighting electrician
Rob McEwan ... stills photographer
Jason McKinnon ... lighting designer (stage production)
Tim Milligan ... b dolly grip
Chris Moone ... remote head technician
Jonathan Osland ... best boy rigging grip
Peter Pacula ... best boy rigging grip
Rob Parisien ... video assist operator: second unit
Dylan Paul ... balloon light technician
Brian Pearson ... director of photography: second unit
Larry Portmann ... focus puller: "a" camera
Emmanuelle Rousseau ... second assistant camera
John 'Fest' Sandau ... rigging gaffer
Paul Slatter ... gaffer
Timothy Robin Spencer ... first assistant: b camera
Rick Stadder ... best boy grip
Mike Tanassee ... second assistant camera
Trevor Taylor ... rigging assistant chief lighting technician
Andrew Towson ... electrical lighting technician
H. Mark Vuille ... gaffer
Sam Wayman ... lighting technician
Mike West ... dolly grip

Animation Department 

Amanda Dague ... lead animator

Casting Department 

Susan Taylor Brouse ... casting: Canada (as Susan Brouse)
Lynne Carrow ... casting: Canada
Sandra Couldwell ... extras casting
Helen Geier ... casting associate
Matt Kane ... casting associate
Peter Mulholland ... extras casting
Graham Wickstrom ... casting assistant

Costume and Wardrobe Department 

Joan Boyko ... costumer (as Joan G.G. Boyko)
Allison Chretien ... costumer
Christine Coutts ... costume supervisor
Marco Daxton ... costumer
Shane Deschamps ... costume supervisor
Alison Fraser ... assistant costume designer
Eileen Gano ... costumer
Nancy Hare ... costumer: Mr. Cusack
Tabitha Johnson ... assistant costume designer
Cathie Mann ... costumer
Jennifer Miller ... costumer
Ellie Schultz ... costume breakdown/dyer
Jamie Tedham ... costumer
Brie Thorpe ... prep costumer/buyer
Laura Wolford ... costumer
Amy Brownson ... specialty costume fabricator (uncredited)

Editorial Department 

Susan Alexander ... digital intermediate producer
Alastor Arnold ... digital intermediate artist (as Alastor Pan Arnold)
Jason Barnoski ... assistant editor
Meegan Carroll ... editorial assistant
Cecilia Hyoun ... first assistant editor
Luben Izov ... first assistant editor
Charles Kaplan ... additional editor
Alex Montilla ... editorial assistant / post-production assistant
Dan Muscarella ... color timer
Bill Schultz ... digital intermediate executive
Yvonne Valdez ... Assistant Editor
Walter Volpatto ... digital intermediate colorist
Brad E. Wilhite ... additional editor (as Brad Wilhite)
Ed Dobbs ... dailies timer (uncredited)

Music Department 

Christophe Beck ... score producer
Celeste Chada ... music clearance and licensing
Kevin Crehan ... music editor
Tim Davies ... conductor
Dan DiPrima ... music editor (as Dan Di Prima)
George Doering ... musician
M.B. Gordy ... musician: Percussion
Mark Graham ... head of music preparation
Tom Hardisty ... score recordist
Matthew Janszen ... score coordinator
Kevin Kliesch ... orchestrator
Marla Ludwig ... music licensing coordinator
Jake Monaco ... composer: additional music / score producer
Jamie Olvera ... scoring stage coordinator
Victor Pesavento ... music preparation
Steve Pink ... music supervisor
Ryan Robinson ... score technician
Peter Rotter ... music contractor
Dana Sano ... music supervisor
Steven L. Smith ... music preparation
Noah Scot Snyder ... digital recordist (as Noah Snyder)
Casey Stone ... music scoring mixer / score recordist
Libby Umstead ... music coordinator (as Elizabeth Umstead)
Richard Wheeler Jr. ... scoring stage crew
Terry Wilson ... music editor
Matt Fausak ... assistant music editor (uncredited)

Transportation Department 

Al Baxter ... driver
Matt Brown ... transportation captain
Kelly Charlton ... transportation co-captain
Terence Cochlan ... driver
Wayne Desrochers ... driver
Samuel England ... driver
Ron Fessler ... driver
Kim Harmer ... transportation coordinator
Curt Martell ... driver
Sylvia Nablo ... driver
Bob Rubbert ... driver
Mike Sassen ... production driver
Rod Stoner ... driver
Miroslaw Syta ... driver
Larry Tardif ... fuel truck driver
Laurent Tardif ... driver
David G. Todd ... transportation
Blake Zickefoose ... driver: Mr. Cusack

Other crew 

Jim Bacon ... epk producer
Raymond W. Beal ... animal trainer (as Raymond Beal)
Bob Bedard ... head chef
Michael Bendner ... background coordinator
Josef Brandmaier ... participant coordinator
Kimberly Buckham ... assistant production coordinator
Bill Burns ... location scout
Florence Chung ... extras coordinator
Jason Collier ... assistant location manager
Kyle Cornell ... production assistant
Shannon Corrie ... key set production assistant
Judy Heinzen Culotta ... assistant: Mr. Cusack (as Judy Heinzen)
Jacqueline Dallamore ... assistant accountant
Hanelize de Beer ... second assistant production coordinator
Brett Delaney ... stand in/photo double
Claire Doré ... animal trainer: scooting dog
Heather Douglas ... assistant: Mr. Nelson (as Heather F. Douglas)
Ian Duffy ... stand-in
Mark Dumas ... animal trainer
Mike Eubank ... office assistant
Joe Everett ... unit publicist
Mark Forbes ... animal trainer
Jonathan Fox ... key production assistant: second unit
Freedom ... stand-in
Byron Fudge ... second assistant production coordinator
Kristy Gerosky ... animal trainer (as Kristi Gerosky)
Danny Ho ... playback supervisor
Craig Hosking ... aerial coordinator/pilot (as Craig Hoskings)
Krista Huppert ... accounting clerk
Victoria James ... clearance and product placement
Jill Kabush ... production assistant
Pavlos Katsioupis ... participant coordinator
Brynn Kinnee ... background coordinator
Dan Kuzmenko ... assistant location manager
Kevin Lawn ... coordinator: New Crime Productions
Gemma Levinson ... production assistant
Kyle Leydier ... assistant: Jarrad Paul and Andy Mogel
Tali Lipa ... production accountant: additional photography
Janet Lonsdale ... production accountant
Sarah McElligott ... adr loop group
Dana McIntyre ... personal chef: Mr. Cusack
Earendil McNay ... script supervisor: second unit
Barbara Mercer ... first assistant accountant
Kathy Milne ... snowtransport & mountain safety coordinator
Dan Muscarella ... laboratory timer
Teresa Nance ... assistant to craft service
Michael Neale ... location manager: reshoots
Jeff Pace ... production assistant
Rino Pace ... location manager
Stephanie Rossel ... script supervisor
Connie Rusgen ... head animal trainer
Mel Sanftner ... assistant production coordinator: reshoots
Charles Scheinblum ... production assistant
Julie Schultz ... animal trainer
Natasha Shumny ... post facilities coordinator
Adrienne Sol ... production coordinator
Mitch Spacone ... system support: FotoKem
Jay St. Louis ... assistant location manager: fernie
Angelo Vacco ... voice actor
Alex Voong ... production assistant
Campbell Watson ... caterer: chef (second unit)
Ryan Wilk ... coordinator: main titles, yU+co
Garson Yu ... main titles
Christa Zofcin ... business affairs
Ryan Bonner ... assistant to: Mr. Anders, Mr. Morris (uncredited)
Steve Fisch ... business affairs (uncredited)
Nicole Mak ... dailies film assistant: Deluxe Vancouver (uncredited)
Jessica Pennington ... adr loop group (uncredited)

Thanks 

Bobby Dall ... the producers wish to thank
C.C. Deville ... the producers wish to thank
Sam Hansen ... the producers wish to thank
Bret Michaels ... the producers wish to thank
Poison ... the producers wish to thank
Rikki Rockett ... the producers wish to thank
Elizabeth Allen Rosenbaum ... special thanks (as Liz Allen)

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page