Edit
Hung (TV Series 2009–2011) Poster

(2009–2011)

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Daniel Attias ... (5 episodes, 2009-2011)
Bronwen Hughes ... (4 episodes, 2009-2011)
Uta Briesewitz ... (3 episodes, 2010-2011)
Adam Davidson ... (3 episodes, 2010-2011)
Gloria Muzio ... (3 episodes, 2010-2011)
David Petrarca ... (2 episodes, 2009-2010)
Colette Burson ... (2 episodes, 2010-2011)
Scott Ellis ... (1 episode, 2009)
Seith Mann ... (1 episode, 2009)
Jim McKay ... (1 episode, 2009)
Alexander Payne ... (1 episode, 2009)
Matt Shakman ... (1 episode, 2009)
Craig Zisk ... (1 episode, 2009)
Lisa Cholodenko ... (1 episode, 2010)
Jennifer Getzinger ... (1 episode, 2010)
Howard Deutch ... (1 episode, 2011)

Series Writing Credits  

Colette Burson ... (creator) (30 episodes, 2009-2011)
Dmitry Lipkin ... (creator) (30 episodes, 2009-2011)
Brett C. Leonard ... (14 episodes, 2009-2011)
Julia Brownell ... (12 episodes, 2010-2011)
Gary Sunshine ... (10 episodes, 2010)
Angela Robinson ... (4 episodes, 2009-2011)
Eduardo Machado ... (4 episodes, 2010-2011)
Eileen Myers ... (3 episodes, 2010-2011)
Emily Kapnek ... (2 episodes, 2009)
Kyle Peck ... (2 episodes, 2010-2011)
Ellen Herman ... (1 episode, 2009)
Alexandra Kondracke ... (1 episode, 2011)
Drew Lindo ... (1 episode, 2011)
Micah Schraft ... (1 episode, 2011)

Series Cast  

...
 Ray Drecker (30 episodes, 2009-2011)
...
 Tanya Skagle (30 episodes, 2009-2011)
...
 Damon Drecker (30 episodes, 2009-2011)
...
 Darby Drecker (30 episodes, 2009-2011)
...
 Jessica Haxon (30 episodes, 2009-2011)
...
 Lenore Bernard (28 episodes, 2009-2011)
...
 Mike (25 episodes, 2009-2011)
...
 Ronnie Haxon (21 episodes, 2009-2011)
...
 Charlie (15 episodes, 2010-2011)
...
 Jessica's Mother / ... (11 episodes, 2009-2010)
...
 Jason (10 episodes, 2011)
...
 Yael Koontz (10 episodes, 2009-2011)
...
 Howard Koontz (10 episodes, 2009-2011)
...
 Frances (8 episodes, 2010-2011)
...
 Sandee (8 episodes, 2011)
...
 Matt Saline (6 episodes, 2010-2011)
...
 Floyd Gerber (5 episodes, 2009)
...
 Horny Patty (5 episodes, 2009-2010)
...
 Principal Rhonda Barr (5 episodes, 2009-2010)
...
 Lydia (5 episodes, 2011)
...
 Missy (5 episodes, 2010-2011)
...
 Jemma (4 episodes, 2009)
...
 Vera-Joan Skagle (4 episodes, 2009-2010)
...
 Mindy Saline (4 episodes, 2009-2011)
...
 Claire (3 episodes, 2010)
...
 Logan Louis (3 episodes, 2011)
...
 Pierce (3 episodes, 2009)
...
 Christina (3 episodes, 2010-2011)
...
 Paul Kolsenovic (3 episodes, 2010)
...
 Eloise Kuzneski (3 episodes, 2011)
...
 Honey (3 episodes, 2009-2010)
...
 Little Charlie (3 episodes, 2010-2011)
...
 Hammer (2 episodes, 2009)
...
 Kyla (2 episodes, 2011)
...
 Powell Wheaton (2 episodes, 2009)
...
 Dermatologist (2 episodes, 2010)
...
 Liz (2 episodes, 2010)
Troy Hill
(2 episodes, 2010)
...
 Lottie's friend (2 episodes, 2010)
...
 Barry (2 episodes, 2011)
...
 The Asian Poet (2 episodes, 2010)
...
 Academic Friend / ... (2 episodes, 2009-2010)
Brandon Kennith Jackson ...
 Desean (2 episodes, 2011)
Frank Noel ...
 Dan Libinsky (2 episodes, 2009)
Mike Ancrile ...
 Bartender 2009 / ... (2 episodes, 2009-2011)
...
 Candice (2 episodes, 2011)
Brian Prisco ...
...
 Molly (1 episode, 2009)
...
 Therapist (1 episode, 2009)
...
 Linda (1 episode, 2009)
Stefan Umstead
(1 episode, 2009)
...
 Joanie (1 episode, 2011)
...
 Sandee's father (1 episode, 2011)
...
 Natasha (1 episode, 2009)
...
 Cliff (1 episode, 2009)
John Johns
(1 episode, 2009)
...
 Ticket Sales (1 episode, 2009)
...
 Judy (1 episode, 2011)
...
 Referee (1 episode, 2009)
...
 Female Teacher (1 episode, 2009)
...
 African Refugee (1 episode, 2009)
...
 Skinny Girl Tracie (1 episode, 2009)
...
 Veterinarian (1 episode, 2009)
Ken Watkins
(1 episode, 2009)
Gokul ...
 Mr. Dumbal (1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
Sonya A. Avakian ...
 Officer Rowan (1 episode, 2009)
...
 Curator Friend (1 episode, 2009)
Ernest M. Garcia ...
 Wealth Whiz Seminar Attendee (1 episode, 2009)
Mark Makoski
(1 episode, 2009)
Jeryn Mays ...
 Lamar James (1 episode, 2009)
...
 Lyndie (1 episode, 2009)
(1 episode, 2010)
...
 Almighty Jay (1 episode, 2010)
...
 Mrs. Dumbal (1 episode, 2010)
Chloe Smith
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
Wallace Bridges
(1 episode, 2009)
(1 episode, 2009)
...
 Hardware Store Owner (1 episode, 2009)
...
 Urologist (1 episode, 2009)
Michael Petersen ...
 Kevin PezDerka (1 episode, 2009)
Mike Eshaq ...
 Delivery Guy (1 episode, 2010)
Cherie Franklin
(1 episode, 2010)
Carter Mitchell
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
...
 Alumni Member (1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Ricky (1 episode, 2011)
Greg Prusiewicz ...
 Axel (1 episode, 2009)
...
 Vera-Joan's friend (1 episode, 2010)
Tiffany Nicole Jones ...
 The Hotel Receptionist (1 episode, 2010)
...
 Samara (1 episode, 2010)
Tanya Saracho
(1 episode, 2010)
...
 Chinese Woman (1 episode, 2011)
...
 Livonia Yeller (1 episode, 2011)
...
 Karen (1 episode, 2011)
...
 Gloria (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
Justen Balay ...
 Gary (1 episode, 2009)
Michael Ellison ...
 Workman (1 episode, 2009)
Tyria Allen
(1 episode, 2010)
...
 Lindo (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
...
 Prostitute #2 (1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
...
 Andie Figler (1 episode, 2011)
Jan Jacobs
(1 episode, 2011)
...
 Carol (1 episode, 2011)
Kendall Jones
(1 episode, 2011)
Matt Wheeler
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
Deborah Benson ...
 Judy (1 episode, 2010)
Verda Bridges ...
 Prostitute #3 (1 episode, 2010)
...
 Erin (1 episode, 2010)
...
 Lisa (1 episode, 2010)
...
 Dermatologist (1 episode, 2010)
...
 Birmingham Screamer (1 episode, 2011)
...
 Maggie (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
Rio Scafone
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2010)
...
 Dermatologist (1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
...
 Bernice (1 episode, 2011)
...
 Actual Client (1 episode, 2011)
...
 Andrea (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
Gregory Lipkin
(1 episode, 2011)
Bruce G. Leonard Sr.
(1 episode, 2011)
Jordan Weeks
(1 episode, 2009)
...
 Young Tanya (1 episode, 2011)
...
 Partygoer (1 episode, 2011)
...
 DJ (1 episode, 2011)
Andrea du Roi ...
 Christina (1 episode, 2011)
Tonya Jeanine Dyson ...
 Sex Class Student (1 episode, 2011)
Nesti Gee ...
 Coffee shop customer (1 episode, 2011)
Pennie-Marie Hawkins ...
 Student (1 episode, 2011)
Ryan M. Lee ...
 Business Man (1 episode, 2011)
Phil Powers ...
 Coffee shop customer (1 episode, 2011)
Evan Shafran ...
 Poetry Patron / ... (uncredited) (4 episodes, 2010-2011)
Eric Tuchelske ...
 Coffee Shop Customer / ... (uncredited) (3 episodes, 2009-2011)
Pamela Croydon ...
 Coney Island Customer / ... (uncredited) (2 episodes, 2009)
Jacqueline Forton ...
 Coney Island Customer / ... (uncredited) (2 episodes, 2009)
...
 Waiter (uncredited) (1 episode, 2009)
Joth Andrews ...
 Hansel (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
Taylor Ashlynn Beckett ...
 Choir Singer (uncredited) (1 episode, 2009)
Josh Bingenheimer ...
 Cockmaster (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
Jason Collett ...
 Van Olsen (uncredited) (1 episode, 2009)
Jessica Cottrell ...
 Woman in restaurant window (uncredited) (1 episode, 2009)
Terence Lee Cover ...
 Goth In Line (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 White Manson (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Choir Singer (uncredited) (1 episode, 2009)
Madison Renee Elsner ...
 Pep Band (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 William (uncredited) (1 episode, 2009)
Randy Fratkin ...
 Skeezy Bar Patron (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Goth In Line (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Party Guest (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Wolves Team Captain (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Rubber Love (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Pedicurist (uncredited) (1 episode, 2009)
Lon Holupko ...
 Extra (uncredited) (1 episode, 2009)
Harmony Jupiter ...
 Wealthy client (uncredited) (1 episode, 2009)
Bill Kennedy ...
 Cafe Patron (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Driver (uncredited) (1 episode, 2009)
Michael Marx ...
 Obstinate Neighbor (uncredited) (1 episode, 2009)
DeShean McClinton ...
 Coney Island Customer (uncredited) (1 episode, 2009)
Dennis McDermott ...
 Restaurant Patron (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Salon Patron (uncredited) (1 episode, 2009)
Ralph H. Meyer ...
 Businessman (uncredited) (1 episode, 2009)
...
(uncredited) (1 episode, 2009)
Michelle Mousel ...
 Alexa (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
Steven Proehl ...
 Party Attendee (uncredited) (1 episode, 2009)
Jodi Riggins ...
 Driver (uncredited) (1 episode, 2009)
Deborah Rombaut ...
 Ray's Client (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Wolves Fan (uncredited) (1 episode, 2009)
Morris Lee Sullivan ...
 Koontz's Friend (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Moviegoer (uncredited) (1 episode, 2009)
Noah Todd ...
 Denny (archive footage) (uncredited) (1 episode, 2009)
James Wallington ...
 Pazderka (#12 Basketball Player) (uncredited) (1 episode, 2009)
Michael B. Clark ...
 Hotel guest (uncredited) (1 episode, 2010)
Doby Daenger ...
 Baseball Fan (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Amber (uncredited) (1 episode, 2010)
Leon 'Lee' Fuller ...
 Dad / ... (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Josh (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Exerciser (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Alumni Baseball Player (uncredited) (1 episode, 2010)
Todd Rader ...
 Museum Visitor (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Red Headed Woman (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 France's Friend (uncredited) (1 episode, 2010)
Aswad Ali ...
 Police Officer (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Wedding Guest (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Tanya's Neighbor (uncredited) (1 episode, 2011)
Ryan James Nolan ...
 Waiter (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Working Girl (uncredited) (1 episode, 2011)
Richard Tur ...
 Former High School Jock (uncredited) (1 episode, 2011)
Create a character page for: ?

Series Produced by 

Colette Burson ... executive producer (30 episodes, 2009-2011)
Dmitry Lipkin ... executive producer (30 episodes, 2009-2011)
John Morayniss ... executive producer (30 episodes, 2009-2011)
Michael Rosenberg ... executive producer (30 episodes, 2009-2011)
Noreen Halpern ... executive producer (26 episodes, 2009-2011)
Guy Oseary ... co-producer (26 episodes, 2009-2011)
Alexander Payne ... executive producer (26 episodes, 2009-2011)
Scott Stephens ... executive producer / co-executive producer (26 episodes, 2009-2011)
Angela Robinson ... co-executive producer / consulting producer (25 episodes, 2009-2011)
Hilton Smith ... producer / co-producer (22 episodes, 2009-2011)
Peter Phillips ... associate producer / co-producer (20 episodes, 2009-2010)
Kathryn Lekan ... co-producer (10 episodes, 2009)
Jonathan Brytus ... associate producer (10 episodes, 2010)
Eileen Myers ... supervising producer (10 episodes, 2010)
Brett C. Leonard ... producer (10 episodes, 2011)
Arturs Rusis ... co-producer (10 episodes, 2011)
B. Ted Deiker ... associate producer (9 episodes, 2009)
Emily Kapnek ... co-executive producer (9 episodes, 2009)
Ellen Herman ... consulting producer (8 episodes, 2009)
Alexandra Kondracke ... co-producer (7 episodes, 2011)
George Parra ... producer (1 episode, 2009)

Series Music by 

Craig Wedren ... (27 episodes, 2009-2011)
Amjad Albasel ... (1 episode, 2009)
Carly Robyn Green ... (1 episode, 2010)

Series Cinematography by 

Uta Briesewitz ... (19 episodes, 2009-2011)
Paul McIlvaine ... (2 episodes, 2010)
Walt Fraser ... (2 episodes, 2011)
Patrick Rousseau ... (1 episode, 2011)

Series Film Editing by 

Annette Davey ... (10 episodes, 2009-2011)
Shawn Paper ... (10 episodes, 2009-2010)
Byron Smith ... (5 episodes, 2009)
Elba Sanchez-Short ... (4 episodes, 2010-2011)
Jonathan Alberts ... (4 episodes, 2011)
Kevin Tent ... (1 episode, 2009)

Series Casting By 

Anya Colloff ... (29 episodes, 2009-2011)
Amy McIntyre Britt ... (26 episodes, 2009-2011)
Lisa Beach ... (1 episode, 2009)
Sarah Katzman ... (1 episode, 2009)

Series Production Design by 

Richard Toyon ... (23 episodes, 2009-2011)
Devorah Herbert ... (1 episode, 2009)

Series Art Direction by 

L.J. Houdyshell ... (17 episodes, 2010-2011)
Sharon Busse ... (9 episodes, 2009)
Domenic Silvestri ... (1 episode, 2009)

Series Set Decoration by 

Karen Agresti ... (10 episodes, 2010)
Barbara Cassel ... (7 episodes, 2011)
Ryan Welsch ... (5 episodes, 2009)
Lisa Alkofer ... (3 episodes, 2009)
Teresa Visinare ... (1 episode, 2009)

Series Costume Design by 

Alix Friedberg ... (22 episodes, 2009-2011)
Molly O'Haver ... (5 episodes, 2011)
Wendy Chuck ... (1 episode, 2009)

Series Makeup Department 

John Rizzo ... makeup department head / department head make-up artist / department head make-up (29 episodes, 2009-2011)
Ron Snyder ... assistant department head make-up / assistant head make-up / assistant makeup department head (19 episodes, 2009-2010)
Ingrid Hartowicz-Fuentes ... key make-up artist / key makeup artist (17 episodes, 2009-2010)
Bernadette Beauvais ... key make-up artist / key makeup artist (17 episodes, 2010-2011)
Sharon Rivera ... department head hair / department head hairstylist (17 episodes, 2010-2011)
Johnny Rodriguez ... key hairstylist / key hair stylist (17 episodes, 2010-2011)
Michelle Denering ... makeup artist (10 episodes, 2011)
Tina Harrelson ... key makeup artist (10 episodes, 2011)
Carol Pershing ... department head hair / hair department head (9 episodes, 2009)
Karen Zanki ... key hairstylist (8 episodes, 2009)
Terry Baliel ... key hair stylist (1 episode, 2009)
Amber Crowe ... additional makeup artist (1 episode, 2011)

Series Production Management 

Peter Feldman ... production supervisor (29 episodes, 2009-2011)
Scott Stephens ... unit production manager (14 episodes, 2009-2011)
Hilton Smith ... unit production manager (11 episodes, 2009-2011)
Courtney Cowan ... post-production supervisor (7 episodes, 2011)
George Parra ... unit production manager (1 episode, 2009)
Yoli Poropat ... production supervisor (1 episode, 2009)
Malik Redman ... post-production supervisor (1 episode, 2009)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Kenneth Roth ... first assistant director (26 episodes, 2009-2011)
Maileen Williams ... second assistant director (21 episodes, 2009-2011)
Tracy Boyd ... second unit director (18 episodes, 2009-2011)
Stacy Schrader ... second second assistant director (17 episodes, 2010-2011)
Andrew N. Miller ... second second assistant director / second assistant director (14 episodes, 2009-2010)
Christy Busby ... additional second assistant director (10 episodes, 2009)
Susan J. Hellmann ... first assistant director (5 episodes, 2010)
Jonathon Miller ... second assistant director (5 episodes, 2011)
Jennifer Anderson ... first assistant director (4 episodes, 2009)
Glenn Steelman ... first assistant director (4 episodes, 2011)
Efrain Cortes ... second assistant director (3 episodes, 2009)
Susie Flower ... second assistant director (2 episodes, 2009)
Richard L. Fox ... first assistant director (1 episode, 2009)
Heather Grierson ... second assistant director (1 episode, 2009)
Matthew Heffernan ... second second assistant director (1 episode, 2009)
Joe Lotito ... first assistant director (1 episode, 2009)

Series Art Department 

Michael LaCorte ... art department coordinator (29 episodes, 2009-2011)
Joe Connolly ... property master (20 episodes, 2009-2010)
Nathan O'Reilly ... set dresser / set dresser: Michigan Unit (20 episodes, 2009-2010)
Garrett Vosburg ... key greensman (20 episodes, 2009-2010)
George A. Lee ... assistant property master (19 episodes, 2009-2010)
Melanie Mahoney ... paint foreman / paint supervisor (18 episodes, 2009-2011)
Bill Jones ... additional props (18 episodes, 2009-2010)
Johnathan Schaab ... greensman (18 episodes, 2009-2010)
Jim Yarmer ... set designer (17 episodes, 2010-2011)
Loren Nickloff ... construction coordinator (13 episodes, 2009-2011)
Andrew P. Alvarez ... labor foreman (12 episodes, 2010-2011)
Tobey Bays ... leadman (10 episodes, 2010)
Elizabeth Burroughs ... set dresser (10 episodes, 2010)
Ryan Galiher ... set dresser (10 episodes, 2010)
Jennifer Mueller ... buyer (10 episodes, 2010)
Sean O'Connell ... set dresser (10 episodes, 2010)
C.J. Pyles ... on-set dresser / on set dresser (10 episodes, 2010)
Adam Tankell ... graphic designer (10 episodes, 2010)
Raymond Waff ... set dresser (10 episodes, 2010)
Jason E. Hatfield ... set dresser (10 episodes, 2011)
Marissa Zajack ... graphic designer (10 episodes, 2011)
Caroline Quinn ... set designer (9 episodes, 2009)
Shana Comeaux ... estimator (8 episodes, 2009)
Phil Dagort ... set designer (8 episodes, 2009)
James Fernandez ... on-set dresser / on set dresser (8 episodes, 2009)
Terry Franti ... propmaker / properties (8 episodes, 2009)
Anthony Gaudio ... paint foreman (8 episodes, 2009)
Peter Olexiewicz ... construction coordinator (8 episodes, 2009)
Ryan Olexiewicz ... propmaker / properties (8 episodes, 2009)
James Reynolds ... stage foreman (8 episodes, 2009)
Mike Slattery ... location foreman (8 episodes, 2009)
Shawn Sykes ... labor foreman (8 episodes, 2009)
Mike Webster ... plasterer (8 episodes, 2009)
Richard Wheeler ... general foreman (8 episodes, 2009)
Rodney Wright ... propmaker / properties (8 episodes, 2009)
Steven Gartz ... assistant property master / props (8 episodes, 2011)
Dallas Richard Hallam ... assistant property master / props (8 episodes, 2011)
Ben Lewis ... property master (8 episodes, 2011)
Brian Bains ... set dresser (7 episodes, 2011)
Angel L. Balestier ... set dresser (7 episodes, 2011)
Fritz Ebner ... leadman (7 episodes, 2011)
Stephen Foley ... set dresser (7 episodes, 2011)
William Gideon ... general foreman (7 episodes, 2011)
Rich Lepore ... greensman (7 episodes, 2011)
Peter Liebgold ... set dresser (7 episodes, 2011)
Andre Martin ... on set dresser (7 episodes, 2011)
Peter Roderick ... construction buyer (7 episodes, 2011)
Mara A. Spear ... buyer (7 episodes, 2011)
Karen Teneyck ... graphic designer (6 episodes, 2009)
Peter Ayala ... buyer (5 episodes, 2009)
Brook Bacon ... gangboss (5 episodes, 2009)
Scott Baily ... set dresser (5 episodes, 2009)
Steve Burnes ... propmaker (5 episodes, 2009)
Chris Carriveau ... leadman (5 episodes, 2009)
Rick Dodson ... set dresser (5 episodes, 2009)
Chris Guzman ... laborer (5 episodes, 2009)
Glenda Mullins ... painter (5 episodes, 2009)
Brooke Sartorius ... set dresser (5 episodes, 2009)
Greg Benson ... stage foreman (5 episodes, 2010)
Charles 'Nick Rock' Compton ... lead propmaker (5 episodes, 2010)
Brian Di Valerio ... toolman (5 episodes, 2010)
Bruce Di Valerio ... construction coordinator (5 episodes, 2010)
Philip Ginolfi ... labor foreman (5 episodes, 2010)
Ron 'Butch' Montgomery ... general foreman (5 episodes, 2010)
Michael Muscarella ... general foreman (5 episodes, 2010)
Bob Nickloff ... lead propmaker (5 episodes, 2010)
Sandhya Huchingson ... assistant property master / assistant property master: Michigan (5 episodes, 2011)
Jim Buford ... carpenter (3 episodes, 2009-2010)
Michelle Benavides ... set dresser (3 episodes, 2009)
William 'Wild Bill' Benavides ... set dresser (3 episodes, 2009)
Cliff Berns ... painter (3 episodes, 2009)
R. Scott Doran ... leadman (3 episodes, 2009)
Neil Gahm ... prop maker (3 episodes, 2009)
Patrick Garza ... laborer / labor (3 episodes, 2009)
Robyn B. Holmes ... buyer (3 episodes, 2009)
Simon Jones ... graphic designer (3 episodes, 2009)
Dennis Ogle ... set dresser (3 episodes, 2009)
Paul Pastorelli ... gangboss / gang boss (3 episodes, 2009)
Peter Van Zyl ... greensman (3 episodes, 2009)
George Atamian ... set dresser (2 episodes, 2009)
Mike Hinkle ... laborer (2 episodes, 2009)
Samuel Pactol ... painter (2 episodes, 2009)
April Dawn Laird ... props (2 episodes, 2010)
Berj Daniel Bedrosian ... prop maker (1 episode, 2009)
Charisse Cardenas ... set designer (1 episode, 2009)
Andy Carter ... painter (1 episode, 2009)
Sean Clouser ... general foreman (1 episode, 2009)
David L. Figley ... set dresser (1 episode, 2009)
Mark Hanselman ... set dresser (1 episode, 2009)
Sherman Kew ... art department coordinator (1 episode, 2009)
Richard Lattuca ... set dresser (1 episode, 2009)
Nancy Leat ... property assistant (1 episode, 2009)
Greg Lester ... set dresser (1 episode, 2009)
James R. Lord ... mill foreman (1 episode, 2009)
Robert Lucas ... leadman (1 episode, 2009)
Tanya B. Magidow ... assistant property master (1 episode, 2009)
Kevin Mahoney ... lead painter (1 episode, 2009)
Jim Meyer ... propmaker (1 episode, 2009)
Paul T. Moraites ... laborer (1 episode, 2009)
Darren Patnode ... on-set dresser (1 episode, 2009)
Brittin Richter ... set dresser (1 episode, 2009)
Jessica Ripka ... art department coordinator (1 episode, 2009)
Kim Thrasher ... buyer (1 episode, 2009)
Stephanie Hein ... set dresser (1 episode, 2010)
Regana Redd ... on set dresser (1 episode, 2010)
Joseph Musso ... production illustrator (1 episode, 2011)

Series Sound Department 

Jordan Lezama ... assistant sound editor (30 episodes, 2009-2011)
Jordan Wilby ... sound effects editor (25 episodes, 2009-2011)
Jane Boegel ... dialogue editor (24 episodes, 2009-2011)
Nathan Hankins ... assistant sound editor (24 episodes, 2009-2011)
Michael Sana ... assistant sound editor (20 episodes, 2009-2010)
Susan Cahill ... supervising sound editor (20 episodes, 2010-2011)
Michael Colomby ... re-recording mixer / sound re-recording mixer (20 episodes, 2010-2011)
Mark Steinbeck ... sound mixer (13 episodes, 2009-2010)
Ben Wienert ... boom operator (13 episodes, 2009-2010)
Kenneth R. Burton ... re-recording mixer / sound re-recording mixer (10 episodes, 2009)
Andre Perreault ... re-recording mixer / sound re-recording mixer (10 episodes, 2009)
Rick Alexander ... re-recording mixer (10 episodes, 2010)
Chris Cooper ... second boom operator / utility sound (10 episodes, 2011)
Matthew T. Duncan ... sound recordist / adr mixer (10 episodes, 2011)
Geoffrey Patterson ... sound mixer (10 episodes, 2011)
Adam Sawelson ... sound re-recording mixer (10 episodes, 2011)
Dave Hancock ... recordist / foley recordist (9 episodes, 2009)
Larry Mann ... supervising sound editor (9 episodes, 2009)
Robin Harlan ... foley artist (9 episodes, 2010)
Sarah Monat ... foley artist (9 episodes, 2010)
William Munroe ... boom operator (8 episodes, 2009)
Katherine Rose ... foley artist (6 episodes, 2010-2011)
Timothy P. Salmon ... boom operator (6 episodes, 2011)
Joan Rowe ... foley artist (5 episodes, 2010-2011)
Michael Primmer ... boom operator (5 episodes, 2010)
David Raymond ... boom operator (5 episodes, 2010)
Daniel N. Salas ... assistant sound editor (5 episodes, 2011)
Mark Weingarten ... sound mixer (4 episodes, 2010)
Gunnar Ted Walter ... boom operator (3 episodes, 2010)
Christian Buenaventura ... dialogue editor (2 episodes, 2009-2011)
Andreas Drost ... dubbing recordist (2 episodes, 2009)
Waldo Valenzuela ... sound re-recording mixer (2 episodes, 2009)
David Holmes ... boom operator (2 episodes, 2010)
Richard Mercado ... sound mixer (2 episodes, 2010)
Jeremy Balko ... adr mixer (1 episode, 2009)
Jonathan Fuh ... boom operator (1 episode, 2009)
José Antonio García ... sound mixer (1 episode, 2009)
Ryan Maguire ... foley mixer (1 episode, 2009)
J.B. Ralbovsky ... utility cable (1 episode, 2009)
Jeffrey A. Humphreys ... boom operator (1 episode, 2011)

Series Special Effects by 

John C. Hartigan ... special effects supervisor (25 episodes, 2009-2011)
Steve Newquist ... special effects foreman / special effects technician (20 episodes, 2010-2011)
Zak Knight ... special effects technician / special effects foreman (9 episodes, 2009)
Ken Gorrell ... special effects technician (1 episode, 2009)
Don Parsons ... special effects technician (1 episode, 2009)
Glen Zokemchick ... special effects technician (1 episode, 2009)

Series Visual Effects by 

David Altenau ... visual effects supervisor (10 episodes, 2009-2010)
Nick Sinnott ... tracking artist (10 episodes, 2011)
Geoff DuQuette ... visual effects artist (5 episodes, 2011)
Carrie L. Smith ... visual effects artist (4 episodes, 2011)
Gevork Babityan ... visual effects artist (3 episodes, 2011)
Michael De Lorenzo Jr. ... visual effects artist (3 episodes, 2011)
Josh Miyaji ... digital compositor / visual effects artist (2 episodes, 2009-2011)
Tim Jacobsen ... visual effects producer (2 episodes, 2009)
Matt von Brock ... visual effects artist (2 episodes, 2009)
Francesco Panzieri ... digital compositor: Encore Hollywood (2 episodes, 2011)
Jason Fotter ... visual effects supervisor (1 episode, 2009)
Matthew Massarella ... digital compositor (1 episode, 2011)

Series Stunts 

Con Schell ... stunt double: Thomas Jane (6 episodes, 2011)
Tierre Turner ... stunt coordinator (4 episodes, 2009-2010)
Steve Hart ... stunt coordinator (3 episodes, 2009-2010)
David Kilde ... stunt coordinator / stunts (2 episodes, 2009)
Josh Goldfield ... stunts (1 episode, 2009)
James M. Halty ... stunt coordinator (1 episode, 2009)
Joel Michael Kramer ... stunt player: basketball (1 episode, 2009)
Madison Turner ... stunts (1 episode, 2009)
Dain Turner ... stunt coordinator (1 episode, 2010)
Antal Kalik ... stunt double: Jason Amell / stunt double: Stephan Amell (1 episode, 2011)
Alena Sauko ... stunt performer (1 episode, 2011)
Olivia Summers ... stunt driver (1 episode, 2011)

Series Camera and Electrical Department 

Josh Denering ... best boy grip / grip (26 episodes, 2009-2011)
Craig Gleason ... electrician / lighting technician (26 episodes, 2009-2011)
Paul Goodstein ... key grip (26 episodes, 2009-2011)
Lacey Terrell ... still photographer (26 episodes, 2009-2011)
Paul Birk ... rigging gaffer / rigging chief lighting technician (25 episodes, 2009-2011)
Hector Corona ... best boy electric / electrician / assistant chief lighting / gaffer (25 episodes, 2009-2011)
Jerry Patton ... camera operator: "b" camera / second assistant camera: "b" camera / second assistant camera operator: "b" camera (25 episodes, 2009-2011)
Steve Rollins ... electrician (25 episodes, 2009-2011)
Paul McIlvaine ... gaffer / chief lighting technician (23 episodes, 2009-2011)
Gregory Irwin ... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera operator: "b" camera / first assistant camera operator: "a" camera / camera operator: "a" camera (21 episodes, 2009-2011)
Greg Dellerson ... first assistant camera: "b" camera / second assistant camera: "a" camera (20 episodes, 2010-2011)
Frederick Lawrence ... "a" camera dolly grip (20 episodes, 2010-2011)
Ben Peiny ... grip (20 episodes, 2010-2011)
Chad C. Barrow ... key rigging grip / rigging key grip (19 episodes, 2009-2010)
Samantha Bahramian ... electrician (17 episodes, 2010-2011)
Geoffrey Haley ... camera operator: "b" camera / camera operator: "a" camera / Steadicam operator / camera operator (14 episodes, 2009-2010)
Peter Caronia ... camera loader / second assistant camera operator: : "b" camera / second assistant camera: "b" camera / clapper loader / second assistant camera operator: "b" camera / second assistant camera: "a" camera (14 episodes, 2010-2011)
Lawrence J. Escobedo ... best boy rigging grip (13 episodes, 2009-2010)
Stuart Abramson ... dolly grip (12 episodes, 2010-2011)
Robert Castillo Jr. ... best boy rigging electric / assistant chief lighting technician (11 episodes, 2010-2011)
Ray Skinner ... grip / dolly grip (11 episodes, 2010-2011)
Jimmy Culligan ... key rigging grip / grip (10 episodes, 2009-2011)
Joe Duarte ... grip (10 episodes, 2009)
Theda Cunningham ... first assistant camera: "a" camera (10 episodes, 2010)
Ryan Elvira ... grip (10 episodes, 2010)
Armen Gharagozian ... grip (10 episodes, 2010)
Kevin Culligan ... grip (10 episodes, 2011)
Jonah Sobol ... film loader / camera loader (10 episodes, 2011)
Matt Bardocz ... best boy electric (9 episodes, 2009)
David Eubank ... first assistant camera: "a" camera / first assistant camera (9 episodes, 2009)
Jesse Gregson ... best boy rigging electric / rigging electric best boy (9 episodes, 2009)
Patrick Rousseau ... camera operator (9 episodes, 2009)
Randy Tambling ... grip (9 episodes, 2010-2011)
Jaswinder Bedi ... camera loader (8 episodes, 2009)
Cory Boldroff ... grip (8 episodes, 2009)
Michael Duarte ... grip (8 episodes, 2009)
Don Duffield ... dolly grip (8 episodes, 2009)
Jimmy Ferguson ... second assistant camera: "a" camera (8 episodes, 2009)
John Lawson ... key grip (splinter unit): Michigan Unit (8 episodes, 2009)
Kenny Roerden ... electrician (8 episodes, 2009)
Clint Borden ... dolly grip / best boy grip (7 episodes, 2009)
Christopher Bernal ... rigging assistant chief lighting technician / rigging chief lighting technician (7 episodes, 2011)
Jake Funk ... grip (7 episodes, 2011)
Dwayne Barr ... dolly grip (5 episodes, 2009)
Michael DiGiovanni ... grip (5 episodes, 2009)
Sean Patrick Crowell ... best boy rigging grip (5 episodes, 2010)
Walt Fraser ... director of photography: Michigan Unit (5 episodes, 2010)
Leslie Puckett ... camera loader (5 episodes, 2010)
David Hirschmann ... second assistant camera operator: "b" camera / second assistant camera: "b" camera (4 episodes, 2010-2011)
Robert Fischer ... dolly grip (4 episodes, 2010)
Tulio Duenas ... second assistant camera "a" camera (4 episodes, 2011)
John Koth ... best boy rigging grip / key rigging grip (4 episodes, 2011)
Paul Schmidt ... rigging key grip (4 episodes, 2011)
David Sammons ... camera operator: "b" camera (3 episodes, 2009-2010)
Eric Arnold Cortez ... best boy rigging electric (3 episodes, 2009)
Bob Arrendondo ... best boy rigging grip (3 episodes, 2011)
Jeffrey S. Lorenz ... first assistant camera: "a" camera (3 episodes, 2011)
Henry Tirl ... steadicam operator (3 episodes, 2011)
Eric Wheeler ... second assistant camera operator: "a" camera (3 episodes, 2011)
Mike Baruzzini ... rigging electric (2 episodes, 2009-2010)
Cary Caraway ... super technocrane operator (2 episodes, 2009)
Scott McKnight ... best boy electric (2 episodes, 2010)
Ken Fisher ... a camera operator (2 episodes, 2011)
Matthew G. Fisher ... camera loader (2 episodes, 2011)
Christopher Lucchese ... grip (2 episodes, 2011)
Tom Valentin ... grip (2 episodes, 2011)
Isabella Vosmikova ... still photographer (2 episodes, 2011)
Michael Anderson ... grip (1 episode, 2009)
Troy Boggess ... electrician (1 episode, 2009)
Jason H. Bonner ... second assistant camera: "b" camera (1 episode, 2009)
Trevor Carroll-Coe ... camera loader (1 episode, 2009)
Catherine Cravens ... grip (1 episode, 2009)
Tom Dean ... best boy electric (1 episode, 2009)
Darry Dusbiber ... electrician (1 episode, 2009)
Charles S. Hodes ... still photographer (1 episode, 2009)
Brad Irvin ... electrician (1 episode, 2009)
Timothy James Kane ... first assistant camera: "a" camera (1 episode, 2009)
Sean T. Kelly ... electrician: Detroit (1 episode, 2009)
John Kinsora ... electrician (1 episode, 2009)
Michael Kohnhorst ... director of photography: second unit (1 episode, 2009)
Billy Merrell ... best boy grip (1 episode, 2009)
David L. Merrill ... key grip (1 episode, 2009)
Anthony G. Nakonechnyj ... gaffer (1 episode, 2009)
Adam Peabody ... electrician (1 episode, 2009)
Brian Powell ... electrician (1 episode, 2009)
Martin Reder ... lighting technician (1 episode, 2009)
Rigney Sackley ... second assistant camera: "a" camera (1 episode, 2009)
Anthony 'Spike' Simms ... lamp operator / rigging gaffer (1 episode, 2009)
Kennith G. Smith ... dolly grip (1 episode, 2009)
Jeff Sterner ... electrician / set lighting (1 episode, 2009)
Mark Strachan ... key rigging grip (1 episode, 2009)
Mark Strasburg ... first assistant camera: "b" camera (1 episode, 2009)
Calvin Ursin Jr. ... grip (1 episode, 2009)
Adrian Dominguez ... grip (1 episode, 2010)
Pete Asidilla ... grip (1 episode, 2011)
Brent Christy ... additional grip: Michigan (1 episode, 2011)
Todd Geritz ... grip (1 episode, 2011)
Bob Gray ... best boy rigging grip (1 episode, 2011)
Samuel Clemens Long ... electrician (1 episode, 2011)
Lon Stratton ... director of photography: second unit (1 episode, 2011)
Scott Van Buskirk ... grip (1 episode, 2011)

Series Casting Department 

Garrett McGuire ... casting associate (29 episodes, 2009-2011)
Lisa Beach ... original casting (25 episodes, 2009-2011)
Sarah Katzman ... original casting (25 episodes, 2009-2011)
Joyce Kurtz ... voice casting (25 episodes, 2009-2011)
Kathy Remski ... extras casting: Michigan unit / extras casting: Michigan / extras casting: Michigan Unit / extras casting (24 episodes, 2009-2011)
Rose Gilpin ... extras casting: Michigan unit / extras casting: Michigan / extras casting: Michigan Unit / extras casting (23 episodes, 2009-2011)
Mac Marshall ... extras casting (18 episodes, 2009-2010)
Rich King ... extras casting / extras casting: Michigan (9 episodes, 2010-2011)
Rob Swanson ... extras casting / extras casting: Michigan (7 episodes, 2011)
Kathy Mooney ... casting director: Michigan / casting: Michigan (4 episodes, 2009-2011)
Alice Cassidy ... casting associate (1 episode, 2009)
Anya Colloff ... casting (1 episode, 2009)
Beth Lipari ... casting associate (1 episode, 2009)
Amy McIntyre Britt ... casting (1 episode, 2009)

Series Costume and Wardrobe Department 

Paul Corricelli ... costumer / set costumer (26 episodes, 2009-2011)
Rachel Amondson ... costumer (16 episodes, 2010-2011)
Molly O'Haver ... assistant costume designer (14 episodes, 2010-2011)
Alexandra Dewey ... costumer (10 episodes, 2009)
Cheryl Cravedi ... set costumer (10 episodes, 2011)
Patricia McLaughlin ... costume supervisor (10 episodes, 2011)
Lorie Young ... costumer / set costumer (9 episodes, 2009)
Le Dawson ... costume supervisor (8 episodes, 2010)
Tiana Aiello ... assistant costume designer (7 episodes, 2011)
Johnna Thomas ... set costumer (6 episodes, 2009-2011)
Carolyn Dessert ... costume supervisor (6 episodes, 2009-2010)
Nancy Au ... costume supervisor (5 episodes, 2009)
Ira M. Hammons-Glass ... costumer (1 episode, 2009)
Pinky Mahle ... costumer (1 episode, 2009)
Katie Nolff ... costume production assistant (1 episode, 2009)
Riki Lin Sabusawa ... costume supervisor (1 episode, 2009)
Susan Strubel ... costumer (1 episode, 2009)

Series Editorial Department 

Pankaj Bajpai ... final colorist: DiTV / DiTV final colorist (24 episodes, 2009-2011)
Dan Boothe ... dailies colorist: DiTV (21 episodes, 2009-2011)
Karen M. Boyle-Anastasio ... smoke editor (16 episodes, 2009-2010)
Shaheed Qaasim ... assistant editor (15 episodes, 2009-2011)
Jermaine R. Gill ... color correction assistant (10 episodes, 2009)
Brian Merken ... assistant editor (10 episodes, 2010)
Brennan Parks ... post-production coordinator (10 episodes, 2010)
Lauren McMeikan ... post-production coordinator (10 episodes, 2011)
Malik Redman ... post-production coordinator (9 episodes, 2009)
Adam Lemnah ... assistant editor (8 episodes, 2011)
Lizzy Calhoun ... assistant editor (7 episodes, 2009)
Christian Miglio ... assistant editor / additional editor (7 episodes, 2011)
Seth Clark ... assistant editor (6 episodes, 2009)
Rob Williams ... smoke editor (5 episodes, 2011)
Jamie Keeney ... assistant editor (3 episodes, 2009)
Donald Freeman ... dailies colorist: DiTV (2 episodes, 2009)
Alex Seymour ... assistant editor (1 episode, 2009)
Alexis Seymour ... first assistant editor (1 episode, 2009)

Series Location Management 

Peter Martorano ... location manager: Michigan Unit / location manager (23 episodes, 2009-2011)
Michael Chickey ... location manager (7 episodes, 2011)
Wes Hagan ... location manager (6 episodes, 2009)
Brian O. Haynes ... location manager (5 episodes, 2010)
Leif Tilden ... location manager (5 episodes, 2010)
Bass Hampton ... location manager (1 episode, 2009)

Series Music Department 

Maarten Hofmeijer ... music editor (20 episodes, 2010-2011)
Frankie Pine ... music supervisor (16 episodes, 2010-2011)
Matt Novack ... technical score advisor (11 episodes, 2009-2011)
Robbie Adams ... music editor (10 episodes, 2009)
Mark Wike ... music supervisor (10 episodes, 2009)
Lindsay Marcus ... score mixer (10 episodes, 2011)
Evan Greenspan ... music services (6 episodes, 2011)
Louie Schultz ... music editor (5 episodes, 2011)
Josh Hertz ... assistant music editor (2 episodes, 2009)
Howard Paar ... music supervisor (2 episodes, 2010)
Bo Boddie ... composer: additional music (2 episodes, 2011)
Jeremy Sweet ... composer: additional music (1 episode, 2009)
Lori Andrews ... musician (1 episode, 2011)
Vincent Varco ... composer: stock music (1 episode, 2011)

Series Transportation Department 

Ray Leon ... driver (25 episodes, 2009-2011)
Joe Popp ... driver / transportation co-captain (25 episodes, 2009-2011)
Jason Sanders ... transportation captain (25 episodes, 2009-2011)
Andy Straub ... transportation coordinator (25 episodes, 2009-2011)
Lyn Vandeman ... driver (25 episodes, 2009-2011)
Craig Kirchner ... transportation captain: Michigan Unit / transportation captain: Michigan / transport captain: Michigan Unit (23 episodes, 2009-2011)
Dan E. Collier ... driver (18 episodes, 2009-2010)
Jon Wilborn ... driver (18 episodes, 2009-2010)
Reno S. Mifsud ... driver: Michigan Unit (17 episodes, 2009-2010)
Howard Sanders ... driver (17 episodes, 2010-2011)
Paul Veluzat ... driver (15 episodes, 2009-2011)
Christina Cooper ... office coordinator: Michigan Unit / dispatcher: Michigan (14 episodes, 2010-2011)
Sue Grasso ... driver (11 episodes, 2009-2010)
Jennifer Gonzalez ... driver: Michigan Unit / driver: cast (10 episodes, 2009-2010)
Willy Beruman ... driver (10 episodes, 2010)
Gary Lamba ... driver (10 episodes, 2010)
Stan Simon ... driver (10 episodes, 2010)
Anthony Gregorio ... production van driver (10 episodes, 2011)
Mel Langford ... transportation (10 episodes, 2011)
Rob Bailey ... driver (9 episodes, 2009-2011)
Lindsay Dougherty ... dispatcher: Michigan Unit / transportation dispatcher (9 episodes, 2009)
Bill Neckrock ... driver: Michigan Unit / driver (9 episodes, 2009)
Tom Mohan ... driver: Michigan Unit (9 episodes, 2010)
Mike Jones ... driver: Michigan Unit (8 episodes, 2009)
Rick Sanders ... transportation co-captain (8 episodes, 2009)
Hector Mendoza ... driver (7 episodes, 2011)
Steve Polon ... driver (7 episodes, 2011)
Jimmy Sanford ... driver (7 episodes, 2011)
Jimmy Tornerro ... driver (7 episodes, 2011)
Robert Barnes Jr. ... driver (6 episodes, 2009)
Juan Betancourt ... driver (6 episodes, 2011)
Al Clairmont ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Robert Fruit ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Michael Gedmacher ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Robert Rice Sr. ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Roger Schriner ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
William Searles ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Patrick Stephenson ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
Tony Waldrop ... driver: Michigan (6 episodes, 2011)
John Willoth ... transportation co-captain (4 episodes, 2011)
Tom Garris ... transportation co-captain (3 episodes, 2011)
Morris Aroesti ... driver (1 episode, 2009)
Edward Bockstahler ... driver (1 episode, 2009)
Larry Wayne Boswell ... picture car coordinator (1 episode, 2009)
Andre Gene Bufalini ... driver (1 episode, 2009)
Don E. Burns ... driver (1 episode, 2009)
Neil Castles Jr. ... transportation coordinator (1 episode, 2009)
Tracy Craytor ... driver (1 episode, 2009)
Mike DeVergilio ... driver (1 episode, 2009)
Demond Dickerson ... driver (1 episode, 2009)
Michael J. Geldmacher Jr. ... driver (1 episode, 2009)
Richard Golenbiewski ... driver (1 episode, 2009)
Kurt Knudsen ... transportation captain (1 episode, 2009)
David Labutte ... driver (1 episode, 2009)
Skip Long ... transportation captain (1 episode, 2009)
Charles D. Nelson ... driver (1 episode, 2009)
Robin Williams ... driver (1 episode, 2009)

Series Other crew 

Drew Lindo ... assistant to Ms. Burson/writers assistant / production secretary / assistant: Ms. Burson / writers assistant / production assistant (27 episodes, 2009-2011)
Harry A. Limauro IV ... assistant production coordinator / assistant to Mr. Stephens / assistant to producers / assistant: Mr. Stephens (26 episodes, 2009-2011)
John Barnette ... medic (25 episodes, 2009-2011)
Frances D'Imperio ... stand-in / stand-in: Jane Adams (25 episodes, 2009-2011)
Kyle Peck ... assistant to Mr. Lipkin/writers assistant / assistant to Ms. Burson/writers assistant / staff writer / assistant to Mr.Lipkin/writers assistant / assistant: Ms. Burson/writers assistant (25 episodes, 2009-2011)
Salvador Verduzco ... craft service (25 episodes, 2009-2011)
David Werner ... production assistant / key office production assistant (25 episodes, 2009-2011)
Greg Bell ... production assistant (24 episodes, 2009-2011)
David L. Wolfson ... supervising location manager: Michigan Unit / supervising location manager: Michigan / supervising location manager (unknown episodes)
Kirsten Robinson ... script supervisor (20 episodes, 2010-2011)
Chris Thrasher ... production assistant (20 episodes, 2010-2011)
Rebecca Thornell ... script researcher / script clearance (18 episodes, 2009-2011)
Keith Jackson ... production assistant (18 episodes, 2009-2010)
Subhashan Withanage ... catering by / caterer (17 episodes, 2009-2010)
Ann Kaiser ... production coordinator (17 episodes, 2010-2011)
Eduardo Machado ... story editor / executive story editor (17 episodes, 2010-2011)
Nneka Obidike ... assistant to Mr. Stephens / assistant: Mr. Stephens (17 episodes, 2010-2011)
Maricela Ramos ... craft service / catering by (16 episodes, 2009-2011)
Brad Carroll ... production assistant: Michigan Unit / production assistant (15 episodes, 2009-2011)
Dan Gearit ... catering by: Michigan Unit / caterer: Michigan (15 episodes, 2010-2011)
Robin Limauro ... production assistant: Michigan Unit / production assistant: Michigan (15 episodes, 2010-2011)
Kyle Adahl ... stand-in / stand-in: Thomas Jane (14 episodes, 2009-2011)
Lisa Slopey ... script coordinator (14 episodes, 2009-2010)
John C. Wise ... production assistant (12 episodes, 2009-2011)
Nicholas Deroo ... assistant location manager (unknown episodes)
Kathryn Galberth ... APOC/travel coordinator / assistant production coordinator / travel coordinator (10 episodes, 2009)
Meredith Meade ... production coordinator (10 episodes, 2009)
Brandon T. Williams ... production assistant: Michigan Unit / key office production assistant / production assistant (10 episodes, 2009)
Sarah Afkami ... production assistant (10 episodes, 2010)
Victoria DeVitt ... accounting clerk (10 episodes, 2010)
Eric L. Hurd ... second assistant accountant (10 episodes, 2010)
Brett C. Leonard ... story editor (10 episodes, 2010)
Carol Marie ... production accountant (10 episodes, 2010)
Courtney Matchett ... stand-in (10 episodes, 2010)
Catherine A. McCabe ... travel coordinator (10 episodes, 2010)
Lauren McMeikan ... production assistant (10 episodes, 2010)
Sharla Oliver ... production assistant (10 episodes, 2010)
Elizabeth Ann Phang ... story editor (10 episodes, 2010)
Patrick Reilly ... production assistant (10 episodes, 2010)
Wendy Riss ... story editor (10 episodes, 2010)
Eric Skotnes ... production assistant (10 episodes, 2010)
Abbey Caldwell ... production assistant (10 episodes, 2011)
Samantha Covington ... writers assistant / assistant to writer (10 episodes, 2011)
Nathan Cykiert ... production assistant (10 episodes, 2011)
Sarah DeBoer ... set production assistant / production assistant: Michigan (10 episodes, 2011)
W. Harry Fortuna ... assistant location manager (unknown episodes)
Kellin Johnson ... production assistant (10 episodes, 2011)
Trey Neely ... key assistant location manager (unknown episodes)
Kayla Porvaznick ... assistant location manager (unknown episodes)
Steven Schlick ... assistant location manager (unknown episodes)
Amanda Simonson ... first assistant accountant (10 episodes, 2011)
Brian Wooten ... production assistant (10 episodes, 2011)
Nikki Dragna ... production assistant (9 episodes, 2009)
Gavin Franks ... production accountant (9 episodes, 2009)
Adam Green ... production assistant (9 episodes, 2009)
Andrew C. Smith ... production assistant: Michigan Unit / production assistant (9 episodes, 2009)
Sophia Tapia ... payroll accountant (9 episodes, 2009)
Powell Weaver ... assistant to Mr. Lipkin/writers assistant / assistant: Mr. Lipkin/writers assistant / assistant: Ms. Burson & Mr. Lipkin (9 episodes, 2009)
Marcin Borkowski ... production assistant (9 episodes, 2010-2011)
Eric Carlson ... catering by: Michigan Unit / catering: Michigan Unit (8 episodes, 2009)
Gabi Endicott ... script supervisor (8 episodes, 2009)
Lisa Gerstein ... script researcher (8 episodes, 2009)
Misty Gibson ... stand-in (8 episodes, 2009)
James L. Gowdy ... first assistant accountant (8 episodes, 2009)
Laurent Jean ... accounting clerk (8 episodes, 2009)
Eric Kovtun ... assistant production coordinator (8 episodes, 2009)
Nikki Lawrie ... production assistant (8 episodes, 2009)
Mo Masi ... assistant to executive producer/writers assistant (8 episodes, 2009)
Fernando Silva ... production assistant (8 episodes, 2009)
Tina Sparks ... second assistant accountant (8 episodes, 2009)
Marc Turchin ... production assistant (8 episodes, 2009)
Giovanni Cotto ... production assistant (8 episodes, 2010)
Michael O'Brien ... set medic: Michigan / medic (7 episodes, 2009-2011)
Brennan Parks ... production assistant (7 episodes, 2009)
Crystal Riportella-Crose ... production assistant (7 episodes, 2009)
Julia Brownell ... story editor (7 episodes, 2011)
Sarah Dodge ... production secretary (7 episodes, 2011)
Justin Duncan ... key assistant location manager (unknown episodes)
Daniel Esparza ... production assistant (7 episodes, 2011)
Melissa Goldstein ... script coordinator (7 episodes, 2011)
Demitri Kerasiotis ... writers production assistant (7 episodes, 2011)
Eileen Myers ... executive consultant (7 episodes, 2011)
Elle Rasco ... stand-in (7 episodes, 2011)
Maressa Richtmyer ... production assistant (7 episodes, 2011)
Loriel Samaras ... production assistant (7 episodes, 2011)
Micah Schraft ... staff writer (7 episodes, 2011)
Stacey B. Brashear ... key assistant location manager (unknown episodes)
Carrie Cantore ... key assistant location manager (unknown episodes)
James Gierman ... key assistant location manager (unknown episodes)
Brett Howard ... production assistant (6 episodes, 2009)
Vicki Beck ... second assistant accountant (6 episodes, 2011)
Emilio Ortega Aldrich ... production assistant (6 episodes, 2011)
Kurt Peters ... caterer: Michigan (6 episodes, 2011)
Rebecca Poulos ... script supervisor: Michigan (6 episodes, 2011)
Geoff Wehner ... production assistant: Michigan (6 episodes, 2011)
Lucas Moore ... studio teacher (5 episodes, 2009)
Regina Pionk ... craft service: Michigan Unit / craft service (5 episodes, 2009)
Ted Alvarez ... key assistant location manager (unknown episodes)
Teresa Ballek ... craft service (5 episodes, 2010)
Cody Birdwell ... craft service: Michigan Unit (5 episodes, 2010)
Anita Boudreaux ... first assistant accountant (5 episodes, 2010)
Tommy Cooper ... production assistant: Michigan Unit (5 episodes, 2010)
Joan Devilla ... payroll accountant (5 episodes, 2010)
Gabrielle Glorious ... first assistant accountant (5 episodes, 2010)
Woody Kane ... payroll accountant (5 episodes, 2010)
Natalia Lusinski ... script coordinator (5 episodes, 2010)
Megan Meganck ... craft service: Michigan Unit / craft service: Michigan unit (5 episodes, 2010)
Eric Mills ... key assistant location manager (unknown episodes)
William Sandidge ... key assistant location manager (unknown episodes)
Matt Storm ... key assistant location manager (unknown episodes)
Yvette Yurcisin ... key assistant location manager (unknown episodes)
Michael Armstrong ... production assistant (4 episodes, 2009)
Michael Ettore ... craft service: Michigan Unit (4 episodes, 2009)
Pauline Ettore ... craft service: Michigan Unit (4 episodes, 2009)
C. Kyle Eckles ... craft service: Michigan Unit (4 episodes, 2010)
Bryan Meganck ... craft service: Michigan Unit (4 episodes, 2010)
Johannah Scarlet ... production assistant: Michigan Unit (4 episodes, 2010)
Ideene Dehdashti ... set production assistant (4 episodes, 2011)
Armando Boquiren ... key assistant location manager (unknown episodes)
Judith M. Brown ... studio teacher (3 episodes, 2009)
Dave Waggoner ... animal wrangler (3 episodes, 2009)
Austin Wright ... second assistant accountant (3 episodes, 2009)
Daniel Alex Esparza ... production assistant (3 episodes, 2011)
Shel Gilbert ... payroll accountant (3 episodes, 2011)
Aurora Ann Quinones ... production assistant (3 episodes, 2011)
Ruth Auerbach ... studio teacher (2 episodes, 2009)
Lorri Bearbower ... studio teacher (2 episodes, 2009)
Almarie Clifford ... studio teacher (2 episodes, 2009)
Russell DeVriendt ... assistant location manager (unknown episodes)
Guy Morrison ... key assistant location manager (unknown episodes)
Asañio Lara ... craft service (2 episodes, 2011)
Alyssa Batchelor ... production assistant (1 episode, 2009)
Jennifer Cobb ... first assistant accountant (1 episode, 2009)
Jessica Dzialowski ... production assistant (1 episode, 2009)
Dan Eppley ... production assistant (1 episode, 2009)
Sarah Everest ... production assistant (1 episode, 2009)
Maura Gannett ... studio teacher (1 episode, 2009)
Vanessa Gibson ... second assistant accountant (1 episode, 2009)
Wendy Goldfisher ... payroll accountant (1 episode, 2009)
Matthew Goodwin ... staff set production assistant: detroit (1 episode, 2009)
Michael Grady ... assistant location manager (unknown episodes)
Kimberly P. Harmon ... production accountant (1 episode, 2009)
Jesse Harrington ... medic (1 episode, 2009)
Kent Jackson ... assistant location manager (unknown episodes)
JoAnne Jensen ... additional craft service (1 episode, 2009)
Jess L. Johnson ... production assistant (1 episode, 2009)
Steven Lafferty ... production assistant (1 episode, 2009)
Cedric N. Lee ... production assistant (1 episode, 2009)
Alex McAtee ... production secretary (1 episode, 2009)
Christine Miller ... studio teacher (1 episode, 2009)
Anna Musso ... assistant: Mr. Payne (1 episode, 2009)
Robert Reimer ... welfare worker (1 episode, 2009)
Lynda Resnick ... studio teacher (1 episode, 2009)
Rebecca Robertson ... script supervisor (1 episode, 2009)
Mindy Silberman ... location coordinator (unknown episodes)
Linda Stone ... studio teacher (1 episode, 2009)
Brandon White ... production assistant (1 episode, 2009)
Marc T.S. Zakalik ... additional production assistant (1 episode, 2009)
Christina Cooper ... office coordinator: Michigan Unit (1 episode, 2010)
Mara Kerum ... catering by (1 episode, 2010)
Abby Caldwell ... production assistant (1 episode, 2011)
Marisela Ramos ... craft service (1 episode, 2011)
Bobby Thompson ... production assistant (1 episode, 2011)

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page