Edit
Underworld: Rise of the Lycans (2009) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Patrick Tatopoulos

Writing Credits (WGA)  

Danny McBride ... (screenplay) and
Dirk Blackman ... (screenplay) &
Howard McCain ... (screenplay)
 
Len Wiseman ... (story) &
Robert Orr ... (story) and
Danny McBride ... (story)
 
Kevin Grevioux ... (characters) and
Len Wiseman ... (characters) &
Danny McBride ... (characters)

Cast (in credits order) complete, awaiting verification  

...
...
...
...
...
...
Geraldine Brophy ...
...
Alex Carroll ...
Young Lucian (as Alexander Carroll)
...
Jason Hood ...
...
...
...
Timothy Raby ...
Janosh (as Tim Raby)
...
Peter Tait ...
Gyorg
Olivia Taylforth ...
...
Eleanor Williams ...
Teenage Girl
Edwin Wright ...
Death Dealer Captain
...
Big Lycan / Creature Performer
...
...
Kurt Carley ...
Creature Performer
...
Creature Performer
Rest of cast listed alphabetically:
...
Lycan soldier (uncredited)
Create a character page for: ?

Produced by 

Beth DePatie ... executive producer
Kevin Grevioux ... co-producer
David Kern ... co-producer
Gary Lucchesi ... producer
James McQuaide ... executive producer
Eric Reid ... executive producer
Tom Rosenberg ... producer
Skip Williamson ... executive producer
Henry Winterstern ... executive producer
Len Wiseman ... producer
Richard S. Wright ... producer (as Richard Wright)

Music by 

Paul Haslinger

Cinematography by 

Ross Emery

Film Editing by 

Peter Amundson
Eric Potter

Casting By 

Liz Mullane

Production Design by 

Dan Hennah

Art Direction by 

Brendan Heffernan
Gary Mackay

Costume Design by 

Jane Holland

Makeup Department 

Debbie Clark ... makeup artist
Linda Hal Couper ... makeup artist
Jeff Flitton ... special makeup effects artist
Connie Grayson Criswell ... hair technician (as Connie Grayson)
Marjory Hamlin ... makeup designer
Kieran Harris ... assistant makeup artist: second unit
Jean Hewitt ... make-up and hair
Steve Hopgood ... makeup artist
Victoria Joe ... make-up and hair
Glenys John ... make-up and hair
Louis Kiss ... special makeup effects artist
Bliss Macgillicuddy ... makeup artist
Devie Panchia ... make-up and hair (as Devi Panchia)
Travis Pates ... hair fabrication
Cristina Patterson ... contact lens coordinator/painter (as Cristina Patterson Ceret)
Natalie Perks ... assistant makeup artist: second unit
Jane Petersen ... makeup artist: second unit
Anupma Pillay ... contact lens technician
Miranda Raman ... make-up and hair
Richard Redlefsen ... prosthetic makeup artist / special makeup effects artist
Claire Rutledge ... casual makeup/hair artist
Jo Senior ... make-up and hair
Celeste Strewe ... make-up and hair
Khanh Trance ... special effects hair: Tatopoulos studio
Deb Watson ... key makeup artist
Hannah Wilson ... makeup artist
Stacey Butterworth ... wig maker (uncredited)

Production Management 

Steve Demko ... post-production supervisor
Jane Lindsay ... production manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Ellie Callahan ... third assistant director
Paul Grinder ... first assistant director
Darren Mackie ... second assistant director
Nick McKinnon ... second assistant director
Kimble Rendall ... second unit director

Art Department 

Bob Asquith ... paint forman
Warren Boswell ... carpenter
Antony Cattermoul ... carpenter
John Chitty ... carpenter
Phil Chitty ... construction supervisor
Carmen Chow ... concept artist
Marino Coates-Chitty ... carpenter
Will Coombes ... carpenter
W. Therese Eberhard ... foreman: set finishing
Colin Elms ... stand-by props
Jeff Errico ... storyboard artist
Kristos Focas ... assistant sculptor
Antony Freeman ... set dresser assistant
Alistair Gillies ... prop designer
Andrew Hastings ... carpenter
Brendan Heffernan ... concept artist
Chris Hennah ... art department manager
Michael S. Jones ... lead modelmaker
Steven Key ... carpenter
Seth Keys ... carpenter
Vincent Lucido ... storyboard artist
Tom Marsh ... carpenter
Geoff Mayne ... carpenter
Johno Morton ... carpenter
Neil Murray ... assistant sculptor
Roger Murray ... propmaker
Trish Nairn ... sculptor assistant
Chris Overmeer ... carpenter
Ricky Plant ... carpenter
Kasia Pol ... set dresser
Taya Polkinghorne ... stand-by painter
Jules Rosenberg ... carpenter
Jason Shepherd ... carpenter
Todd Smythe ... construction buyer
Alexander Still ... set finisher
Sam Storey ... assistant art director
Jon Tack ... carpenter
John Ternent ... carpenter
Richard Vlasich ... carpenter
Nick Weir ... property master
Duane Agate ... scenic artist leading hand (uncredited)
Jason Vanover ... key greensman: reshoots (uncredited)

Sound Department 

Michael Babcock ... sound designer / sound re-recording mixer / supervising sound editor
Tom Buys ... sound assistant
Matt Cuirc ... boom operator
Robin Atkin Downes ... adr voices
David Farmer ... sound designer
Richard Flynn ... sound mixer
Tim Gedemer ... sound designer
Robb Gilligan ... assistant sound effects editor
Lee Gilmore ... sound effects editor
Peter Gleaves ... adr mixer
Avram D. Gold ... dialogue editor
Rick Gould ... adr recordist
Tiffany S. Griffith ... dialogue editor
Ian Herzon ... sound effects editor
Larry Hopkins ... layback sound mixer
Jason W. Jennings ... sound effects editor
Bryan Jerden ... sound effects editor
Tim LeBlanc ... sound re-recording mixer
Mark L. Mangino ... adr supervisor
Alyson Dee Moore ... foley artist
John Roesch ... foley artist
Joseph Tsai ... assistant sound editor

Special Effects by 

David Beneke ... dental technician
Dean Clarke ... special effects workshop supervisor
Brinsley Compton ... special effects assistant
Robert Kato DeStefan ... seaming and patching department: Tatopoulos Studios
Jason Durey ... special effects supervisor
Oliver Gee ... special effects technician
Cleve Gunderman ... special effects technician: Tatopoulos Studios
Glen Hanz ... sculptor: Tatopoulos Studios, Inc.
Sven Harens ... second unit special effects supervisor
Ryan Hartnett ... special effects technician
Guy Himber ... special effects makeup: shop supervisor, Tatopoulos Studios, Inc.
Allison Klein ... studio coordinator: Tatopoulos Studios
Dot Kyle ... second unit special effects crew
Robert McKinnon ... concept artist
Hauk Olafsson ... special effects technician
Dan Perry ... prosthetic application
Brian Rae ... moldmaker: Tatopoulos Studios
Richard Redlefsen ... werewolf puppeteer
John Shea ... creature suit fabricator
Jeff Small ... moldmaker: Tatopoulos Studios
Jody Taylor ... special effects senior technician

Visual Effects by 

Erika Abrams ... visual effects coordinator: Furious FX
Tim Alexander ... digital effects artist
Yan Allain ... visual effects supervisor
Mathieu Arce ... digital compositor
Oliver Arnold ... CG supervisor
Greg Astles ... 2d supervisor: Intelligent Creatures, Inc.
Jerome Auliac ... digital compositor
Kenneth Bailey ... visual effects artist
Erwann Baudet ... visual effects
David Nathanael Beck ... matchmove artist: elementFX
Darren A. Bell ... visual effects executive producer: Intelligent Creatures, Inc.
Amy Benham ... visual effects coordinator: Intelligent Creatures, Inc. / visual effects production manager: Intelligent Creatures, Inc.
Saïdou Bernabé ... lighter
Frederic Biaux ... digital artist
Alain Bignet ... digital compositor
Cyrille Bonjean ... compositing supervisor for DUBOI
Nicolas Bonnell ... visual effects
Lucie Bories ... digital compositor
Jean-Christophe Boue ... digital compositor: Intelligent Creatures
Kyle Boylen ... digital compositor
Benjamin Bratt ... digital artist
Emilien Breuillier ... visual effects (as Breuillier Emilien)
Jeff Bruneel ... lead compositor
Andy Burmeister ... matchmover: Luma Pictures
Grady Campbell ... compositor
Eric Carme ... visual effects artist
John Cassella ... senior fx animator: Luma Pictures
Dominic Cheung ... lighting technical director: Intelligent Creatures
Vincent Cirelli ... visual effects supervisor: Luma Pictures
Daniel Clark ... visual effects artist
Joshua J. Clark ... digital effects supervisor: Intelligent Creatures, Inc.
Mike Clark ... animator
Chad E. Collier ... digital intermediate data technician: Company 3
Lee Ann Cotton ... visual effects coordinator: Intelligent Creatures, Inc.
Daniel Craemer ... visual effects artist
Jaime Burés Cuco ... digital compositor
Bataille Damien ... visual effects
Justin Daneman ... compositing supervisor: Celluloid VFX
Nicolas Daniel ... data management
Clement Darbois ... digital compositor
Anthony De Chellis ... 3D generalist
Benoit De Longlee ... lighting/shading supervisor
Christophe Dehaene ... digital compositor
Shiv Dholakia ... visual effects generalist: elementFX
Katie Dillman ... visual effects production supervisor: Fantasy II FIlm Effects
Chad Dombrova ... lead technical director: Luma Pictures
Jason Donnelly ... animator
Scott Dougherty ... visual effects executive producer: Furious FX
Thomas Duval ... visual effects supervisor
Eric Ehemann ... digital effects artist
Rodrigue El Hajj ... visual effects artist
Alexandre Ethier ... visual effects supervisor: elementFX
Henning Falk ... compositing artist: Celluloid VFX
Mark Fordham ... matte painter
Rasshi Ganeriwal ... visual effects production assistant: Intelligent Creatures, Inc
Arnaud Ganzerli ... technical director
Daniel Gaudreau ... digital compositor
Brad Gayo ... lead compositor
Andrei Gheorghiu ... digital compositor
Greg Gibbons ... matte painting supervisor: Intelligent Creatures, Inc.
Todd Gill ... fx and r&d lead: elementFX
David Godwin ... visual effects artist: Luma Pictures
Jan Goldfuss ... texture artist: Celluloid VFX
David Gourmaud ... visual effects editor
Thibaut Granier ... visual effects
Monty Granito ... previs animator
Anthony Grant ... model/texture artist
Steve Griffith ... visual effects producer: Luma Pictures
Omar Gudjonsson ... compositor
Jennifer Gutierrez ... compositor
Va Ha ... visual effects artist
Martin Hall ... compositor: FuriousFX
Éric Hamel ... matte painter
H Haden Hammond ... sequence supervisor: Luma Pictures
Satoshi Harada ... lighter: Luma Pictures
Jacob Harris ... roto artist: Luma Pictures
Michael Hatton ... visual effects supervisor: Intelligent Creatures, Inc.
John R. Hazzard ... pipeline technical director: Luma Pictures
Brent Hensarling ... senior systems administrator: Luma Pictures
Jotham Herzon ... previs artist: Proof, Inc.
Noel Hooper ... digital compositor
Holly Gregory Horter ... senior digital artist
Brian Howald ... digital effects artist
Pearl Hsu ... 3D artist: Intelligent Creatures
Robert Hubbard ... visual effects
Holger Hummel ... visual effects editor: Celluloid VFX
Andreas Jablonka ... digital compositor: Luma Pictures
Ray Jay ... matte painter
Justin Johnson ... digital effects supervisor
Marc Joubert-Nederveen ... digital effects artist
Ulrik Schou Jørgensen ... pipeline developer
Nicolas Kermel ... digital artist
Pacini Kevin ... visual effects editor
Harimander Singh Khalsa ... digital compositor (as Michael Cashore)
Raymond C. King ... digital effects artist
Sven Klimm ... modeller: Celluloid VFX
Jeffrey Klug ... senior systems engineer: Intelligent Creatures, Inc.
Patrick Kreuser ... compositing artist: Celluloid VFX
Martin Krol ... modeller
Aurelie Lajoux ... digital effects artist
Julien Lambert ... 3D supervisor
Michael Landgrebe ... visual effects supervisor: Celluloid VFX
Erik LaPlant ... technical coordinator: luma pictures
Nicolas Leblanc ... character modeler
Michelle Ledesma ... visual effects coordinator: Intelligent Creatures, Inc.
Vincent Lemaire ... animator
Yann Leroux ... digital compositor
Javier León ... digital compositor: ElementFX
David Lingenfelser ... executive visual effects supervisor: Furious Fx
Jason Locke ... lead matchmover
François Lorain ... digital artist
Sergeï Lourié ... senior digital compositor
Samir Lyons ... animator: Luma Pictures
Jessica Madsen ... digital artist
Tony Magaletta ... first assistant cameraman: blue screen, Fantasy II Film Effects, LA
Kevin Mah ... lighting technical director: Intelligent Creatures Inc.
Thomas Mansencal ... environment supervisor
Haydn Masuda ... digital artist
Charlie McClellan ... visual effects supervisor: on-set
James McQuaide ... visual effects supervisor
Frederic Medioni ... layout & tracking artist
Matthieu Molina ... visual effects
Lon Molnar ... visual effects production executive: Intelligent Creatures, Inc.
Fredrik Monteil ... digital compositor
Jean-Francois Morissette ... senior matchmover
Melissa D. Moss ... digital compositor
Mike L. Murphy ... post-viz designer (as Mike Murphy)
Jessica Nagy ... visual effects assistant: Intelligent Creatures, Inc.
Jeff Newton ... 3d supervisor: Intelligent Creatures, Inc.
Jordan Nieuwland ... digital matte painter: Intelligent Creatures, Inc.
Chris Nokes ... visual effects line producer: Intelligent Creatures, Inc.
James Notari ... digital artist / visual effects coordinator
Gary Oldroyd ... visual effects producer
Scott Parker ... senior systems engineer: Intelligent Creatures, Inc.
Alice Pastor ... digital artist
Thomas Pastor ... lighting technical director
Michael Pecchia ... compositor: FuriousFX
Benjamin Pelletreau ... digital compositor
Cecile Peltier ... digital compositor
Marco Pelzel ... lead compositing artist: Celluloid VFX
Carlos Perona ... modeler
Dawrath Phoue ... rotoscope artist: Luma Pictures
Pavel Pranevsky ... CG supervisor: Luma Pictures
Christopher Puchta ... lead fx artist: Celluloid VFX
Neil Rafuse ... digital compositor
Siddharthan Raman ... roto/prep artist
Sebastien Rame ... digital compositor
Karthic Ramesh ... digital paint artist
Pimentel A. Raphael ... animation supervisor
Nicolas Rigaud ... digital compositor
Scott Riopelle ... senior digital compositor: Intelligent Creatures
Pau Rocher ... digital compositor
Marcos Romero ... animator: Luma Pictures
David Rousseau ... digital effects artist
Aurore Rousset ... animation supervisor
Christopher Sage ... texture artist: Luma Pictures
Olov Samuelsson ... compositor: elementFX
Christian Sawade-Meyer ... fx artist: Celluloid VFX
Georgia Scheele ... visual effects producer: Proof, Inc.
Florian Senand ... digital compositor
Fabrice Senia ... animator
Chris Serenil ... computer services manager
Ken Shimizu ... rigging
Mark Shoaf ... cg supervisor: Furious FX
Payam Shohadai ... executive visual effects supervisor: Luma Pictures
Joey Sila ... digital compositor: Luma Pictures
Jared Simeth ... digital compositor: Luma Pictures
Thanapoom Siripopungul ... character technical director: Luma Pictures
Niranjan Siva ... digital compositor
Ryan Sivley ... animator: Luma Pictures
Adam Smith ... digital compositor
Tiffany Smith ... visual effects producer: Furious FX
Safari Sosebee ... digital artist
Michael Stewart ... digital compositor: Luma Pictures
Mitchell Stuart ... digital matte painter: Invisible Pictures
Richard Sutherland ... lighting td: Luma Pictures
Mai Suzuki ... digital restoration artist
Steven Swanson ... visual effects supervising producer: Luma Pictures
Rossi Sébastien ... special effects supervisor
Ranko Tadic ... previs animator: Proof, Inc.
Tracy Takahashi ... visual effects producer: Furious FX
Christa Tazzeo ... visual effects producer: Invisible Pictures
David Thompson ... digital compositor
Georges Tornero ... digital artist
Tommy Tran ... visual effects artist
Annabelle Troukens ... visual effects producer
Alexander Vegh ... previs supervisor: Proof, Inc. / visual effects supervisor: Proof, Inc.
Rickey Verma ... digital compositor
Tom Voll ... CG artist
Paul Vorsman ... compositor
Kyle Ware ... visual effects coordinator: Luma Pictures
Nathan Warner ... previsualization artist
Gene Warren Jr. ... visual effects supervisor: Fantasy II Film Effects
James Waterson ... digital compositor: Luma Pictures
Diana Marie Wells ... digital compositor
Kim Wiseman ... compositor: Intelligent Creatures
Sarah Wormsbecher ... visual effects associate producer: Intelligent Creatures, Inc.
Elaine Wu ... animator: Luma Pictures
Heather A. Yarbrough ... visual effects coordinator: elementFX
Sonia Yu ... lighter: Luma Pictures
Dustin Zachary ... visual effects artist
Chris Zammit ... lead model/texture artist: Intelligent Creatures, Inc.
Francois Zarroca ... pipeline supervisor
Loic Zimmermann ... character lead: Luma Pictures
Bojan Zoric ... digital matte painting supervisor
Jacques Stroweis ... visual effects pre-production supervisor (uncredited)

Stunts 

Robert Alonzo ... stunt performer
Jeffery Aro ... stunt performer (as Jeffery Ong) / stunts (as Jeffery Ong)
Matt Bennett ... stunt performer
Shane Blakey ... additional stunts
Sean Button ... stunts
Ryan Carey ... additional stunts
Brett Chan ... additional stunt coordinator / assistant stunt coordinator
Andrew Cottle ... stunts
Mana Hira Davis ... stunts
Shane Dawson ... stunt rigger
Jacob Dewitt ... stunts
Peter Dillon ... stunts
Craig Dunn ... stunt performer
Clinton Elvey ... additional stunts (as Clint Elvy)
Justin Rodgers Hall ... stunts
Winham Hammond ... stunts
Isaac Hamon ... stunts
Albert Heimuli ... additional stunts
Daniel Hernandez ... stunts
Brian Ho ... stunts
Allen Jo ... stunt performer
Thomas Kiwi ... stunts
Glen Levy ... stunt double
Wayne McCormack ... horse master
David J. Muzzerall ... stunt performer
Giedrius Nagys ... stunts
Chris O'Hara ... stunt coordinator: reshoots
Lachlan Parkinson ... stunt performer
Dale Pavinski ... stunts
Nooroa Poa ... stunts
Allan Poppleton ... fight coordinator / stunt coordinator / stunts
Dayna Porter ... stunt double: Rhona Mitra / stunts (as Dayna Chiplin) / stunts
Kyle Pryor ... additional stunts
Shane Rangi ... stunts
Tim Rigby ... stunts
Paul Shapcott ... assistant stunt coordinator / stunt double
Allan Smith ... stunts
Bronson Steel ... utility stunts
Andrew Stehlin ... stunt performer (as Andrew B. Stehlin)
Johnny Sullivan ... stunts
Erika Takacs ... stunt coordinator assistant
Stuart Thorp ... stunt rigger
Dwayne Wiley ... stunts
Tim Wong ... stunt performer
Aron Eastwood ... stunts (uncredited)
Jeremy Hollis ... stunt performer (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Kane Asher ... dolly grip
Todd Bilton ... first assistant camera: "a" camera, second unit
Todd Carmody ... lighting technician
Jamie Couper ... lighting technician
John Enright ... best boy
Michael Frediani ... camera operator
Greg Gilbert ... additional camera operator: "a" camera
Scott Harman ... lighting technician
Chris Lewis ... best boy electric: special effect pickups
Michael Lougheed ... best boy: on set (as Mike Lougheed)
Nigel Maclaurin ... generator operator
Luke Macready ... lighting technician
Tony Magaletta ... first assistant camera: "A" camera, insert and underwater unit, LA
Henare Mato ... rigging gaffer
Peter McCaffrey ... camera operator
Aaron Morton ... director of photography: second unit
Sean O'Neill ... gaffer
Jesse Olivares ... digital video assist operator: additional photography
Evan Pardington ... technocrane technician
Ulric Raymond ... key first assistant camera
Gareth Robinson ... key grip
Ben Rowsell ... second assistant camera
Christopher Rudkin ... video assist: second unit
Paul Samuels ... camera operator: "b" camera
Dylan Schenkeveld ... lighting rigging crew / lighting technician
Dean Thomas ... key video assist
Christopher Warren ... additional photographer
Thomas Watson ... Libra head Technician: aerial unit
Jayden York ... libra head technician
Ryan Kunkleman ... camera technician: "red" camera (re-shoots) (uncredited)

Animation Department 

Bruno Etchepare ... key animator
Jean-Charles Laurent ... animator
Cyrille Martin ... animator
Pimentel A. Raphael ... animation supervisor
Gael Sabourin ... animator
Jesse Sugarman ... animator
Lauren Wells ... animator
Pavade Yoane ... animator

Casting Department 

Caitlin McKenna-Wilkinson ... adr voice casting

Costume and Wardrobe Department 

Daniel Calvert ... art finisher
Mairi Chisholm ... costumer: Los Angeles
Tracey Collins ... costume props supervisor
Anna Deacon ... costume pattern drafter / cutter
Caroline Delaney ... chain mail artist
Sian Evans ... costume supervisor
Adele Hing ... costume assistant
Amanda Jelicich-Kane ... costume assistant
Kate Laver ... key costumer
Lucy McLay ... key costumer
Heather Moore ... assistant costume designer
Fiona Nichols ... costume cutter
Wendy Partridge ... costume designer: Sonja
Kiri Rainey ... extras costumer/coordinator
James Rogers ... costume props
Laurel Taylor ... special fx costume
Claudia Watson ... costume dyer
Ruth Wynne ... costume buyer
Zoe Aimee Zaitzeff ... costume production assistant

Editorial Department 

Matt Besserman ... post-production assistant
Pete Conlin ... post production
Craig Dewey ... post-production coordinator
Siggy Ferstl ... digital intermediate colorist
Jordan Fox ... di colorist assist
Jonathan Hoffman ... post production
Scott Janush ... first assistant editor
Andy Kaplan ... digital intermediate producer
Eric O. Schusterman ... first assistant editor
Ian Sullivan ... digital intermediate accountant (uncredited)

Music Department 

Eric Craig ... music supervisor
Greg Ellis ... musician: percussion
Jon Hassell ... musician: trumpet
Hugh Marsh ... musician: electric and baritone violin
Brian McNelis ... music supervisor
Jon Mooney ... music editor: temp score
Chris Newlin ... additional programming / music editor
Travis Smith ... score mixing assistant
Court Stumpf ... music score production assistant

Transportation Department 

Mareena Facoory ... driver: cast
Serena Higgins ... driver: cast
Anoushka Klaus ... driver: cast
Linda Musson ... transportation coordinator
Paul Veart ... driver: cast

Other crew 

Joshua Aufrance ... post-production accountant / second assistant accountant
Tim Basevi ... payroll accountant
Thomas Beatty ... assistant: Richard Wright
Jonathan Costelloe ... assistant horse master
Gareth Daley ... technical manager
Thomas DuPont ... sword trainer
Sophie Fabbri-Jackson ... script supervisor
D.R. Farquharson ... project manager: Deluxe Digital Cinema
Ruben Ferguson ... first assistant accountant
Harry Harrison ... assistant location manager
Scott Herbst ... assistant: Gary Lucchesi
Mike Holloway ... location manager
Moira Houlihan ... publicist
Paula Kucharski ... assistant: Mr. Wiseman
Fiona Landreth ... production accountant
Christian Laub ... production assistant
Melissa Lawrence ... script supervisor
Sally-Ann Louisson ... assistant: Patrick Tatopoulos (as Sally Ann Louisson)
Kramer Lucas ... production coordinator
Alana Martinero ... assistant to producers
Jacob McIntyre ... location scout
Kristi McLaren ... payroll accountant
Damian Molloy ... safety supervisor/medic
Anna Randall ... assistant production coordinator
Darren Richardson ... ADR Voice Artist
Kate Schriver ... assistant: Tom Rosenberg
Max Smerling ... assistant: Eric Reid
Julian Stone ... adr voice artist
David Walker ... location scout: south island
Donna Wezel ... location assistant
Warner Loughlin ... acting coach (uncredited)

Thanks 

Kee Kee Buckley ... thanks (as Christine Buckley)
Toby Midgen ... thanks

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page