Edit
Big Love (TV Series 2006–2011) Poster

(2006–2011)

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Daniel Attias ... (9 episodes, 2007-2011)
David Petrarca ... (8 episodes, 2009-2011)
Adam Davidson ... (5 episodes, 2007-2011)
David Knoller ... (4 episodes, 2009-2011)
Michael Lehmann ... (3 episodes, 2006-2009)
Julian Farino ... (3 episodes, 2006-2007)
Jim McKay ... (3 episodes, 2007-2009)
Alan Poul ... (2 episodes, 2006-2007)
Charles McDougall ... (2 episodes, 2006)
Michael Spiller ... (2 episodes, 2006)
Rodrigo García ... (1 episode, 2006)
Mary Harron ... (1 episode, 2006)
Steve Shill ... (1 episode, 2006)
Alan Taylor ... (1 episode, 2006)
Sarah Pia Anderson ... (1 episode, 2007)
Daniel Minahan ... (1 episode, 2007)
Burr Steers ... (1 episode, 2007)
John Strickland ... (1 episode, 2007)
Tom Vaughan ... (1 episode, 2007)
Julie Anne Robinson ... (1 episode, 2009)
Howard Deutch ... (1 episode, 2011)
Omar Madha ... (1 episode, 2011)

Series Writing Credits  

Mark V. Olsen ... (creator) (53 episodes, 2006-2011)
Will Scheffer ... (creator) (53 episodes, 2006-2011)
Eileen Myers ... (8 episodes, 2006-2010)
Dustin Lance Black ... (5 episodes, 2006-2009)
Jeanette Collins ... (4 episodes, 2006-2007)
Mimi Friedman ... (4 episodes, 2006-2007)
Patricia Breen ... (3 episodes, 2009-2011)
Roberto Aguirre-Sacasa ... (3 episodes, 2009-2011)
Melanie Marnich ... (3 episodes, 2009-2011)
Doug Jung ... (2 episodes, 2007)
Jennifer Schuur ... (2 episodes, 2007)
Doug Stockstill ... (2 episodes, 2007)
Coleman Herbert ... (2 episodes, 2009-2010)
Julia Cho ... (2 episodes, 2010-2011)
Seth Greenland ... (2 episodes, 2010-2011)
Alexa Junge ... (1 episode, 2006)
David Manson ... (1 episode, 2006)
Jill Sprecher ... (1 episode, 2006)
Karen Sprecher ... (1 episode, 2006)
Victoria Morrow ... (1 episode, 2009)
Paul Redford ... (1 episode, 2010)
Aaron Allen ... (1 episode, 2011)
Jami O'Brien ... (1 episode, 2011)

Series Cast  

...
 Bill Henrickson / ... (53 episodes, 2006-2011)
...
 Barb Henrickson / ... (53 episodes, 2006-2011)
...
 Nicolette Grant / ... (53 episodes, 2006-2011)
...
 Margene Heffman / ... (53 episodes, 2006-2011)
...
 Ben Henrickson (53 episodes, 2006-2011)
...
 Lois Henrickson (53 episodes, 2006-2011)
Keegan Holst ...
 Wayne Henrickson (50 episodes, 2006-2011)
...
 Alby Grant (49 episodes, 2006-2011)
Garrett Gray ...
 Raymond Henrickson (49 episodes, 2006-2011)
...
 Don Embry (46 episodes, 2006-2011)
...
 Sarah Henrickson (44 episodes, 2006-2011)
...
 Joey Henrickson (43 episodes, 2006-2010)
...
 Wanda Henrickson / ... (43 episodes, 2006-2010)
...
 Adaleen Grant (42 episodes, 2006-2011)
...
 Roman Grant (39 episodes, 2006-2010)
...
 Rhonda Volmer (31 episodes, 2006-2011)
...
 Frank Harlow (29 episodes, 2006-2011)
Jolean Wejbe ...
 Tancy Henrickson / ... (26 episodes, 2006-2009)
...
 Heather Tuttle (26 episodes, 2006-2011)
...
 JoDean Marquart / ... (25 episodes, 2007-2010)
...
 Pam Martin (21 episodes, 2006-2011)
...
 Cara Lynn (20 episodes, 2009-2011)
...
 Lura Grant / ... (18 episodes, 2007-2011)
...
 Lester Henrickson (16 episodes, 2007-2011)
...
 Peg Embry (15 episodes, 2006-2011)
...
 Scott Quittman (14 episodes, 2007-2011)
...
 Ana (14 episodes, 2007-2011)
...
 Carl Martin (13 episodes, 2006-2011)
...
 Cindy Price / ... (13 episodes, 2006-2011)
...
 JJ (12 episodes, 2009-2010)
...
 Ray Henry (11 episodes, 2009-2010)
Lawrence O'Donnell ...
 Lee Hatcher (11 episodes, 2006-2011)
...
 Jerry Flute (11 episodes, 2009-2010)
...
 Hollis Greene (10 episodes, 2007-2010)
...
 Selma Green / ... (10 episodes, 2007-2011)
Hayden Zachery Nelson ...
 Aaron Hendrickson (10 episodes, 2011)
...
 Senator Dwyer (9 episodes, 2011)
...
 Tommy Flute (9 episodes, 2010)
...
 Brynn (9 episodes, 2006-2007)
...
 Ted Price (9 episodes, 2009-2010)
...
 Greg Ivey (8 episodes, 2011)
...
 Wendy Hunt (8 episodes, 2006-2007)
...
 Gary Embry (7 episodes, 2010-2011)
...
 Nancy Davis Dutton (6 episodes, 2007-2011)
...
 Goran (6 episodes, 2010-2011)
...
 Donna (6 episodes, 2006-2009)
...
 Jason Embry (6 episodes, 2006-2007)
...
 Jo Jo / ... (6 episodes, 2006-2007)
...
 Malinda (6 episodes, 2009-2010)
...
 Bowl Cut (6 episodes, 2007-2009)
...
 Marilyn Densham (5 episodes, 2010)
...
 Verlan Walker (5 episodes, 2011)
...
 Dale Tomasson (5 episodes, 2010)
...
 Evie (5 episodes, 2007-2011)
...
 Nita (5 episodes, 2006-2009)
...
 April Blessing (5 episodes, 2006-2010)
...
 Goji Guru (5 episodes, 2011)
...
 Glory (5 episodes, 2009-2011)
...
 Tancy Henrickson (5 episodes, 2010)
Lily Knight
(5 episodes, 2007-2010)
...
 Beverly Ford (5 episodes, 2009-2011)
...
 Stuart (5 episodes, 2011)
...
 Eddie (4 episodes, 2007)
...
 Bishop Devery (4 episodes, 2007-2009)
...
 Franky (4 episodes, 2009)
...
 Vernie / ... (4 episodes, 2006-2007)
...
 Michael Saint (4 episodes, 2011)
...
 Sue Sue (4 episodes, 2006-2009)
...
 Austin Buttercup (4 episodes, 2010-2011)
...
 News Anchor / ... (4 episodes, 2007-2011)
Annie O'Donnell ...
 Sister Wife (4 episodes, 2007-2009)
Joshua Reed
(4 episodes, 2007-2011)
(4 episodes, 2011)
...
 Ladonna (4 episodes, 2009)
...
 Carter Reese (3 episodes, 2007)
...
 Congressman Clark Paley (3 episodes, 2010)
...
 State Rep. Roy Colburn (3 episodes, 2010)
...
 Holy Priest (3 episodes, 2007-2009)
Michele Greene ...
 Reporter Sheila Jackson White (3 episodes, 2010)
...
 Salty (3 episodes, 2011)
...
 Ricky Jax (3 episodes, 2010-2011)
...
 Smiley (3 episodes, 2006-2011)
...
 Dr. Roquet Walker (3 episodes, 2010)
Stephen W. Alvarez ...
 Newscaster (3 episodes, 2007-2009)
Emily Chen ...
 Kim Lee (3 episodes, 2009)
...
 Kevin Framesworth (3 episodes, 2011)
...
 Del (3 episodes, 2006)
...
 Sissy Marquart (3 episodes, 2007)
...
 Penny Marquart (3 episodes, 2007)
...
 Bud Maybury (2 episodes, 2011)
...
 Officer Chuck Tuttle (2 episodes, 2007)
...
 Dennis Innes (2 episodes, 2011)
Kate McNeil ...
 Sister Mary (2 episodes, 2011)
...
 Leslie Usher (2 episodes, 2010)
...
 Earnest Holloway / ... (2 episodes, 2006)
...
 One of Frank's Wives (2 episodes, 2006)
...
 Ken Byington (2 episodes, 2006)
...
 Bishop Benedict (2 episodes, 2011)
...
 Emma Smith (2 episodes, 2011)
...
 ATF Agent (2 episodes, 2007)
Lenny Schmidt ...
 Stuff Member (2 episodes, 2011)
...
 Laura Tuttle (2 episodes, 2007)
...
 Evelyn Linton (2 episodes, 2006-2011)
...
 Dan Potts (2 episodes, 2006)
...
 Stake President Kennedy (2 episodes, 2010)
Doan Ly ...
 Jordan (2 episodes, 2006-2007)
Ben Lemon ...
 Laurel Davis (2 episodes, 2009)
...
 Leslie (2 episodes, 2007)
...
 Rae (2 episodes, 2007)
...
 UIB Conference Member #2 (2 episodes, 2007)
...
 Winston Kandinsky, Emissary (2 episodes, 2010)
Steven Anders ...
 Thug (2 episodes, 2006-2007)
...
 Larry Schoenfeld (2 episodes, 2007)
Patricia Place ...
 Holloway' Wife / ... (2 episodes, 2006)
...
 Jennifer (2 episodes, 2007-2009)
Robin Beaman ...
 Zippy (2 episodes, 2007)
...
 Ron Reed (2 episodes, 2010)
...
 Leila Stilwell (2 episodes, 2010)
...
 UIB Conference Member (2 episodes, 2007)
...
 Sheriff Thomas (2 episodes, 2007)
Peggy Miley ...
 Mrs. Walker (2 episodes, 2010)
...
 Denise Ivey (2 episodes, 2011)
...
 Minnie Gelder (2 episodes, 2011)
Wesley Harris ...
 Doctor (2 episodes, 2006-2007)
...
 Officer Lyle (2 episodes, 2007)
...
 Nuss (2 episodes, 2009)
...
 Don Dona (2 episodes, 2010)
Rob Swanson ...
 Thomas (2 episodes, 2007)
...
 Jacob (2 episodes, 2009)
...
 Dick Lesterson (2 episodes, 2010)
...
 Mrs. Fenley (2 episodes, 2006-2007)
...
 Doctor (2 episodes, 2009-2010)
Karen Teliha ...
 Testimony Meeting Note-Taker (2 episodes, 2006-2007)
...
 Senator Forderer (2 episodes, 2011)
...
 Beth Hill (2 episodes, 2011)
...
 Katie (2 episodes, 2010)
...
 Brown Attorney (2 episodes, 2009)
...
 Grey Attorney / ... (2 episodes, 2006-2009)
(2 episodes, 2007)
Sherry Weston ...
 Mama Cinda (2 episodes, 2007)
Michael D. Nye ...
 Mr. Walker (2 episodes, 2010)
...
 Senator's Aide (2 episodes, 2011)
...
 Sister Wife Greene (2 episodes, 2010)
...
 Sister Wife (2 episodes, 2011)
...
 Elder Mccrackle (1 episode, 2011)
...
 Bob Chetney (1 episode, 2011)
...
 Major (1 episode, 2011)
...
 Renee Clayton (1 episode, 2011)
...
 Ned Johanssen (1 episode, 2007)
...
 Polygamist Group Member (1 episode, 2007)
...
 Betty (1 episode, 2006)
...
 Baptist (1 episode, 2009)
...
 Dick Paulson (1 episode, 2007)
...
 Vicky Nabors (1 episode, 2009)
(1 episode, 2011)
...
 Monica Swanson (1 episode, 2011)
...
 Chad (1 episode, 2006)
...
 Seminary Teacher (1 episode, 2006)
...
 Meredith Paulson (1 episode, 2007)
...
 Uncle Morris (1 episode, 2009)
...
 The Political Strategist (1 episode, 2010)
...
 Superintendent Buckland (1 episode, 2011)
...
 Bishop (1 episode, 2011)
...
 Jeff (1 episode, 2011)
...
 Sheriff Dent (1 episode, 2011)
...
 Rhonda's Mother (1 episode, 2007)
Miriam Flynn ...
 Aunt Dot (1 episode, 2009)
...
 Attorney (1 episode, 2010)
...
 Clerk (1 episode, 2011)
...
 Polygamist Man (1 episode, 2011)
Lilith Calhoun
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Mitch (1 episode, 2011)
...
 Hotel Manager (1 episode, 2006)
...
 Council Member (1 episode, 2006)
...
 Alan Kenectle (1 episode, 2006)
Jodi Carlisle ...
 Brynn's Mother (1 episode, 2006)
...
 Grace Ann (1 episode, 2006)
...
 Herself (1 episode, 2006)
...
 Billboard Manager (1 episode, 2007)
...
 Greg Samuelson (1 episode, 2007)
...
 Karen (1 episode, 2007)
...
 Sandy (1 episode, 2009)
...
 American Counsel (1 episode, 2010)
Tim Aslin ...
 Trivia Announcer (1 episode, 2011)
...
 Debbie Abshaw (1 episode, 2011)
...
 Cop (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Ann (1 episode, 2006)
...
 Mark (1 episode, 2006)
...
 Councilman Davis (1 episode, 2006)
...
 Trooper (1 episode, 2006)
...
 Prosecuting Attorney (1 episode, 2007)
...
 Neal Berger (1 episode, 2007)
...
 Eric (1 episode, 2009)
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
Jason Dollar
(1 episode, 2011)
...
 Eliana (1 episode, 2011)
...
 Sergeant at Arms (1 episode, 2011)
...
 The Hustler (1 episode, 2006)
...
 Sally (1 episode, 2006)
...
 Officer Chuck Tuttle (1 episode, 2006)
...
 Roman's Wife in Bed (1 episode, 2006)
Peter Navy Tuiasosopo ...
 Tui / ... (1 episode, 2006)
...
 Virginia Ginger Heffman (1 episode, 2007)
...
 Bill's Business Partner (1 episode, 2007)
...
 Woman Singing with Adaleen Grant (1 episode, 2007)
...
 Judge (1 episode, 2009)
Scott Thomson ...
 Tour Guide (1 episode, 2009)
...
 Westlake (1 episode, 2010)
Chane't Johnson ...
 INS Agent (1 episode, 2010)
...
 Reporter (1 episode, 2011)
Hunter Allan ...
 Boy (1 episode, 2006)
...
 Bill's Lawyer (1 episode, 2006)
...
 Worker offering Wendy a ride (1 episode, 2006)
Sarah Mahoney ...
 Checkers Drive Thru Attendant (1 episode, 2006)
...
 Ronny (1 episode, 2006)
...
 Stuart Kimball (1 episode, 2006)
...
 Earl (1 episode, 2006)
...
 Sister Gloria (1 episode, 2007)
...
 Frank (1 episode, 2009)
...
 Jack (1 episode, 2009)
...
 Nurse (1 episode, 2009)
...
 Ritual Superior (1 episode, 2009)
...
 Tourist Dad Dean (1 episode, 2009)
...
 Bell Boy (1 episode, 2010)
...
 Ralph (1 episode, 2010)
...
 Registrar (1 episode, 2011)
...
 Doctor (1 episode, 2011)
Tyler Bosserman
(1 episode, 2006)
Curtis Bradford
(1 episode, 2006)
Chase Dowe
(1 episode, 2006)
Gavin Glennon
(1 episode, 2006)
Richard Hilton
(1 episode, 2006)
...
 Security system installer (1 episode, 2006)
...
 Manager (1 episode, 2006)
...
 Doctor (1 episode, 2006)
...
 Junior Accountant (1 episode, 2006)
...
 Straight Edge Tattoo Artist (1 episode, 2007)
Bill Chew
(1 episode, 2007)
...
 Cousin Howard (1 episode, 2007)
...
 Hustler (1 episode, 2009)
...
 Ed Hemenway (1 episode, 2009)
...
 Rob O'Hare (1 episode, 2009)
Adrian Alvarado
(1 episode, 2010)
...
 Joe the Delegate (1 episode, 2010)
...
 President Pro Tem (1 episode, 2011)
...
 Nurse (1 episode, 2011)
...
 Doctor (1 episode, 2011)
...
 Fred Zurick (1 episode, 2011)
...
 Shop Teacher (1 episode, 2006)
...
 Beth (1 episode, 2006)
Mary Gillis
(1 episode, 2006)
...
 Don and Bill's Business Partner (1 episode, 2006)
(1 episode, 2006)
...
 Girl (1 episode, 2006)
...
 Ad Man (1 episode, 2006)
(1 episode, 2006)
...
 Brian (1 episode, 2007)
...
 Talkshow Host (1 episode, 2007)
Elizabeth Irvine ...
 Teen Waitress (1 episode, 2007)
...
 Peter (1 episode, 2007)
...
 Bob (1 episode, 2009)
...
 Deputy Miller (1 episode, 2009)
...
 John Beisinger (1 episode, 2011)
...
 Perky Eaglet (1 episode, 2011)
Karen Hensel
(1 episode, 2011)
...
 Elizabeth Starkey (1 episode, 2011)
...
 Boy in Car (1 episode, 2006)
Carol Greco
(1 episode, 2006)
...
 Nurse (1 episode, 2006)
...
 Assistant (1 episode, 2006)
...
 Waitress (1 episode, 2006)
...
 Tammy (1 episode, 2006)
...
 Bingo Teller (1 episode, 2007)
...
 Robert Sheale (1 episode, 2007)
...
 D.A. (1 episode, 2007)
...
 Hospital Authority (1 episode, 2007)
...
 Teen (1 episode, 2009)
...
 Loan Officer (1 episode, 2009)
...
 McKonky (1 episode, 2009)
...
 Patty O'Hare (1 episode, 2009)
Katie Harman
(1 episode, 2010)
...
 Dolores (1 episode, 2010)
...
 Himself (1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Safe House Man (1 episode, 2011)
...
 Police Officer (1 episode, 2011)
...
 Juror (1 episode, 2006)
(1 episode, 2006)
...
 College Registrar (1 episode, 2007)
...
 Judy (1 episode, 2007)
...
 Gary Wilt (1 episode, 2007)
...
 Cook (1 episode, 2007)
...
 News presenter (1 episode, 2007)
(1 episode, 2007)
...
 Young Man (1 episode, 2009)
...
 Dave (1 episode, 2010)
...
 Mr. Usher (1 episode, 2010)
...
 Katherine (1 episode, 2010)
Andrew Hilyard
(1 episode, 2011)
...
 Madison Grant (1 episode, 2011)
...
 Gibson (1 episode, 2006)
...
 Pharmacist (1 episode, 2006)
...
 Donna's makeout partner (1 episode, 2006)
...
 PR Consultant (1 episode, 2007)
(1 episode, 2007)
Gregory James ...
 Car Driver (1 episode, 2009)
Michael McShae ...
 Couch Guy (1 episode, 2009)
Kate Martin ...
 Delegate (1 episode, 2010)
...
 LDS Bishop (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2011)
Andrew May ...
 Cop (1 episode, 2011)
...
 Eleanor Spitland (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Baker Embry (1 episode, 2011)
(1 episode, 2011)
...
 Boy in Car (1 episode, 2006)
...
 Deskclerk (1 episode, 2006)
...
 Compound Boy (1 episode, 2007)
...
 Gerald (1 episode, 2007)
Marnie Crossen ...
 Ritual Woman (1 episode, 2009)
...
 Legal Assistant (1 episode, 2009)
...
 Dr. Gowan (1 episode, 2009)
...
 Flower Shop Boy (1 episode, 2009)
...
 Larry Spady (1 episode, 2010)
...
 Justice of the Peace (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
...
 Kurt Rainer (1 episode, 2010)
...
 Protester (1 episode, 2011)
...
 Missionary (1 episode, 2006)
Julie Shimer ...
 Paralegal (1 episode, 2006)
Jennifer Zehnder
(1 episode, 2006)
(1 episode, 2007)
...
 Sister Wife (1 episode, 2007)
David Charles ...
 Worker (1 episode, 2009)
...
 Compound Teen (1 episode, 2009)
(1 episode, 2009)
...
 Medical Assistant (1 episode, 2009)
(1 episode, 2010)
Todd Royal ...
 Agent (1 episode, 2010)
...
 Chris (1 episode, 2010)
...
 TV Moderator (1 episode, 2010)
Barbara-Julie Miller
(1 episode, 2011)
...
 Rod (1 episode, 2011)
...
 Kim Majors (1 episode, 2011)
...
 Ana Livia Balaban (1 episode, 2011)
...
 Missionary (1 episode, 2006)
Dylan Eurus
(1 episode, 2007)
...
 Kara (1 episode, 2007)
...
 Joey's Lawyer (1 episode, 2007)
...
 Hotel Desk Clerk Cooper (1 episode, 2007)
(1 episode, 2009)
...
 First Son (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
Mets Suber
(1 episode, 2010)
...
 Instructor (1 episode, 2010)
...
 Doctor (1 episode, 2011)
...
 Lynn (1 episode, 2011)
(1 episode, 2007)
Antonia Fuller ...
 Neighborhood Girl (1 episode, 2009)
...
 Utah State Investigator (1 episode, 2009)
...
 Charlotte (1 episode, 2009)
...
 Moderator (1 episode, 2010)
...
 Anne Tomasson (1 episode, 2010)
...
 Reporter (1 episode, 2010)
Pattie Tierce ...
 Court Protester (1 episode, 2010)
...
 Congressman Paley's Aid (1 episode, 2010)
...
 Sunstone Moderator (1 episode, 2011)
...
 Girl Teen (1 episode, 2011)
(1 episode, 2006)
...
 Martin Farris (1 episode, 2007)
...
 Woman at Temple (1 episode, 2009)
Laura P. Vega ...
 Room Service (1 episode, 2009)
...
 News Reporter (1 episode, 2010)
Megan Henderson ...
 Reporter (1 episode, 2010)
...
 Toby (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
...
 Alfred Woodsteed (1 episode, 2011)
Larry Udy
(1 episode, 2011)
Thomas Knickerbocker
(1 episode, 2007)
...
 Roman's Driver (1 episode, 2009)
...
 Mathlete Judge (1 episode, 2011)
Melanie MacQueen
(1 episode, 2007)
...
 Kid (1 episode, 2009)
...
 Saleswoman (1 episode, 2010)
(1 episode, 2010)
...
 Deva Pitstone (1 episode, 2011)
Yvonne Woods
(1 episode, 2011)
John Everlove ...
 Doctor (1 episode, 2007)
...
 Rough Trade (1 episode, 2009)
...
 Teacher (1 episode, 2011)
...
 Nurse (1 episode, 2007)
...
 Ryan Beisinger (1 episode, 2011)
Melissa McCarty ...
 News Anchor (1 episode, 2009)
...
 Paralegal (1 episode, 2009)
...
 Assistant D.A. (1 episode, 2009)
Amanda Jurgensen ...
 Greene Sisterwife (1 episode, 2010)
Manel Souza ...
 Rich Bach (1 episode, 2010)
Anna Bartsch ...
 Bud's Sister Wife (1 episode, 2011)
...
 Protestor (1 episode, 2011)
Grace Osimo ...
 Schoolmate (1 episode, 2011)
...
 Senate Intern (1 episode, 2011)
Spencer Gray ...
 Raymond Henrickson (uncredited) (10 episodes, 2006)
Aidan Gonzales ...
 Joey Jr. (uncredited) (7 episodes, 2007)
Andrew Gonzales ...
 Joey Jr. (uncredited) (7 episodes, 2007)
Ethan Kent ...
 Lester Henrickson (uncredited) (6 episodes, 2007)
...
 Casino Patron / ... (uncredited) (5 episodes, 2010)
Rick L. Dean ...
 Politician / ... (uncredited) (4 episodes, 2010-2011)
...
 Bill's Secretary (uncredited) (3 episodes, 2006)
Christopher and Zachary Randazzo ...
 Joey Jr. Henrickson / ... (uncredited) (3 episodes, 2009-2010)
Ailish O'Connor ...
 Nell Henrickson (uncredited) (3 episodes, 2010)
Julia O'Connor ...
 Nell Henrickson (uncredited) (3 episodes, 2010)
...
 Roman's Goon / ... (uncredited) (2 episodes, 2006-2007)
Mitchell Gray ...
 Wayne Henrickson (uncredited) (2 episodes, 2006)
...
 Neighbor (uncredited) (2 episodes, 2006)
...
 Gambler / ... (uncredited) (2 episodes, 2007-2010)
Maria Zambrana ...
 Casino Slots Player / ... (uncredited) (2 episodes, 2010-2011)
Mike Hennessey ...
 Business Man / ... (uncredited) (2 episodes, 2011)
...
 Whispering girl (uncredited) (1 episode, 2006)
...
 Mormon Boy (uncredited) (1 episode, 2006)
Joe Jagatic ...
 Photographer (uncredited) (1 episode, 2006)
...
 Baby Aaron (uncredited) (1 episode, 2006)
...
 Townsperson (uncredited) (1 episode, 2006)
...
 Driver / ... (uncredited) (1 episode, 2006)
Kathleen Rippert ...
 Awards Ceremony Attendant (uncredited) (1 episode, 2006)
Michael Shiraef ...
 Young Man (uncredited) (1 episode, 2006)
...
 Sun (uncredited) (1 episode, 2006)
Beau Bowden ...
 Juniper Creek Man (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Reporter (uncredited) (1 episode, 2007)
Tommy Gerrits ...
 Boy at Carnaval / ... (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Juniper Creek Wife (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Woman (uncredited) (1 episode, 2007)
Graham Kolbeins ...
 Runaway Teen (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Compound Wife (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 LDS 'Latter-Day Saints' Woman (uncredited) (1 episode, 2007)
Seth Morris ...
 Altar Boy (uncredited) (1 episode, 2007)
Sheila Platte ...
 D.A. Assistant (uncredited) (1 episode, 2007)
Carly Porter ...
 Sister Wife (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Juniper Creek Compound Wife (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Compound Wife (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Wedding Guest (uncredited) (1 episode, 2007)
Retson Ross ...
 Child Wedding Guest (uncredited) (1 episode, 2007)
Gato Scatena ...
 Jack (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Woman (uncredited) (1 episode, 2007)
Yoni Tabac ...
 Mickey (uncredited) (1 episode, 2007)
...
 Weather Girl (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Prom Queen (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Lawyer (uncredited) (1 episode, 2009)
Cynthia Harmon ...
 Car Hop (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Amputee Vet (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Jane Grant (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Barbie (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Sister Green (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Prom Goer (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Jodeen's Son (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Tourist (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Casino Gambler (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Lawyer (uncredited) (1 episode, 2009)
...
 Commune Elder (uncredited) (1 episode, 2010)
Rachel Burkhardt ...
 Micro-mini Girl (uncredited) (1 episode, 2010)
Maria Cecile Callier ...
 Business Person and Tourist (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Delegate (uncredited) (1 episode, 2010)
Natalie Curfman ...
 Usher's Daughter (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 High Schooler (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Businessman (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Mormon Boy (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Paley's Aide (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Colburn's Aide (uncredited) (1 episode, 2010)
Joseph O'Brien ...
 Political Delegate (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Gaylene (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Federali Agent (uncredited) (1 episode, 2010)
Becky Porter ...
 Sister Wife (uncredited) (1 episode, 2010)
Tony Romito ...
 Businessman (uncredited) (1 episode, 2010)
Frank Scozzari ...
 Security Officer (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Croupier (uncredited) (1 episode, 2010)
...
 Polygamist Woman (uncredited) (1 episode, 2011)
David Banuelos ...
 Senate Reporter (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Alby Grant's Assistant (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Dancer (uncredited) (1 episode, 2011)
Gary Greenberg ...
 Selectman (uncredited) (1 episode, 2011)
Minnie Gupta ...
 Dancer (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Museum Girl (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Cocktail Waitress (uncredited) (1 episode, 2011)
...
 Joshua Sealman (uncredited) (1 episode, 2011)
Create a character page for: ?

Series Produced by 

David Knoller ... executive producer / co-executive producer (52 episodes, 2006-2011)
Gary Goetzman ... executive producer (51 episodes, 2006-2011)
Tom Hanks ... executive producer (51 episodes, 2006-2011)
Mark V. Olsen ... executive producer (51 episodes, 2006-2011)
Will Scheffer ... executive producer (51 episodes, 2006-2011)
Bernadette Caulfield ... producer / co-executive producer / executive producer (44 episodes, 2006-2011)
Peter Friedlander ... co-producer / producer (44 episodes, 2006-2011)
Julie Antonelli ... associate producer / co-producer (30 episodes, 2007-2010)
Jeanette Collins ... supervising producer (23 episodes, 2006-2007)
Mimi Friedman ... supervising producer (23 episodes, 2006-2007)
Steve Turner ... co-producer / producer (22 episodes, 2007-2009)
Patricia Breen ... co-producer / producer / supervising producer (20 episodes, 2009-2011)
Byron Smith ... associate producer (19 episodes, 2010-2011)
Blair Fetter ... associate producer (18 episodes, 2010-2011)
Don Bensko ... co-producer (13 episodes, 2010-2011)
Angela Courtin ... associate producer (12 episodes, 2006)
Ann Holm ... co-producer (12 episodes, 2006)
Shane Keller ... associate producer (12 episodes, 2006)
Doug Jung ... producer (12 episodes, 2007)
Daniel Attias ... producer / consulting producer (12 episodes, 2009-2010)
Jill Sprecher ... producer (11 episodes, 2006)
Karen Sprecher ... producer (11 episodes, 2006)
Seth Greenland ... co-producer / producer (10 episodes, 2010-2011)
Sarah Rath ... associate producer (10 episodes, 2011)
Peter Phillips ... associate producer (9 episodes, 2010)
David Manson ... consulting producer (6 episodes, 2006)
Dustin Lance Black ... co-producer (5 episodes, 2009)
Eileen Myers ... co-producer (5 episodes, 2009)
Paul Redford ... co-executive producer (5 episodes, 2010)
Roberto Aguirre-Sacasa ... co-producer (5 episodes, 2011)
Dauri Chase ... co-producer (5 episodes, 2011)
Melanie Marnich ... co-producer (5 episodes, 2011)
Alexa Junge ... co-executive producer (4 episodes, 2006)
Ron Binkowski ... co-producer (1 episode, 2006)
Gregg Fienberg ... co-executive producer (1 episode, 2006)
Scott Stephens ... producer (1 episode, 2006)

Series Music by 

Anton Sanko ... (28 episodes, 2009-2011)
Mark Mothersbaugh ... (12 episodes, 2006)
David Byrne ... (12 episodes, 2007)

Series Cinematography by 

Anette Haellmigk ... (15 episodes, 2009-2011)
James Glennon ... (8 episodes, 2006-2007)
M. David Mullen ... (7 episodes, 2007)
Russ T. Alsobrook ... (5 episodes, 2006)
Alan Caso ... (5 episodes, 2009)
Rob Sweeney ... (5 episodes, 2011)
Alex Nepomniaschy ... (4 episodes, 2010)
William Wages ... (3 episodes, 2007)
Xavier Grobet ... (1 episode, 2006)
Haskell Wexler ... (1 episode, 2007)

Series Film Editing by 

Byron Smith ... (22 episodes, 2007-2011)
Chris Figler ... (8 episodes, 2009-2011)
Carole Kravetz Aykanian ... (6 episodes, 2006)
Meg Reticker ... (6 episodes, 2007)
Tanya M. Swerling ... (4 episodes, 2006)
Amy E. Duddleston ... (3 episodes, 2006)
Leo Trombetta ... (2 episodes, 2006)
Alan Cody ... (2 episodes, 2010)
Howard Leder ... (2 episodes, 2011)
Elizabeth Kling ... (1 episode, 2006)
Stephen Prime ... (1 episode, 2007)
Louise Innes ... (1 episode, 2011)

Series Casting By 

Libby Goldstein ... (43 episodes, 2006-2011)
Junie Lowry-Johnson ... (43 episodes, 2006-2011)
Lisa Soltau ... (19 episodes, 2010-2011)

Series Production Design by 

Kitty Doris-Bates ... (30 episodes, 2007-2011)
Dan Bishop ... (12 episodes, 2006)
J. Dennis Washington ... (1 episode, 2006)

Series Art Direction by 

Valerie Green ... (22 episodes, 2007-2009)
David Morong ... (12 episodes, 2006)
Louise Dorton ... (8 episodes, 2010)
Teresa Keith ... (4 episodes, 2010)
Matt Flynn ... (2 episodes, 2006)
Sharon Busse ... (2 episodes, 2011)
Colin De Rouin ... (2 episodes, 2011)
Beatriz Kerti ... (2 episodes, 2011)
Jim Yarmer ... (2 episodes, 2011)
Thomas T. Taylor ... (1 episode, 2006)
Elizabeth Thinnes ... (1 episode, 2010)

Series Set Decoration by 

Melissa Elbaum ... (22 episodes, 2009-2011)
Lisa Tong ... (12 episodes, 2007)
Michael W. Foxworthy ... (7 episodes, 2006)
Joyce Anne Gilstrap ... (7 episodes, 2006)
Suzette Sheets ... (1 episode, 2006)
Dena Allen ... (1 episode, 2010)
Fontaine Beauchamp Hebb ... (1 episode, 2010)

Series Costume Design by 

Chrisi Karvonides-Dushenko ... (48 episodes, 2006-2011)
Ruth Myers ... (1 episode, 2006)

Series Makeup Department 

Kimberly Meyer ... department head makeup artist / key head makeup artist (30 episodes, 2007-2010)
Scott Williams ... department head hair stylist (24 episodes, 2006-2007)
Polly Lucke ... key hair stylist / additional hair stylist / department head hair stylist (14 episodes, 2006-2009)
Gigi Williams ... department head makeup artist / key assistant makeup artist / key makeup artist (13 episodes, 2009-2010)
Tina Roesler Kerwin ... department head makeup artist / department head make-up artist (12 episodes, 2006)
Nathalie Allen ... additional makeup artist (12 episodes, 2007)
John Damiani ... department head makeup artist (12 episodes, 2007)
Margarita Pidgeon ... key hair stylist / hair stylist (10 episodes, 2006)
Peggy Teague ... key head makeup artist / additional makeup artist / makeup artist (10 episodes, 2006)
Ingrid Hartowicz-Fuentes ... key makeup artist (10 episodes, 2011)
K.G. Ramsey ... department head hair stylist (9 episodes, 2009)
Brad Scott ... department head hair stylist (8 episodes, 2009)
Nicole DeFrancesco ... additional hair stylist (8 episodes, 2010)
Patricia DeHaney ... department head hair stylist (8 episodes, 2010)
Shandra Page ... key hair stylist (8 episodes, 2010)
David Fields ... department head hair stylist (7 episodes, 2011)
Elisa Marsh ... key head makeup artist / additional makeup artist (6 episodes, 2006)
Bernard Gough ... key hair stylist (5 episodes, 2006)
Curt Darling ... additional hair stylist (5 episodes, 2007)
Lisa Nash-Jones ... department head makeup artist (5 episodes, 2009)
Tina Harrelson ... makeup artist / makeup department head / additional assistant makeup artist (5 episodes, 2011)
James Servera Jr. ... assistant hair stylist (5 episodes, 2011)
Rita Troy ... key hair stylist (5 episodes, 2011)
Lauran Upshaw ... additional hair stylist (5 episodes, 2011)
John Rizzo ... department head makeup artist (4 episodes, 2011)
Tegan Taylor ... additional makeup artist (3 episodes, 2006)
Susan Stepanian ... key assistant makeup artist / additional assistant makeup artist (3 episodes, 2010)
Patricia Androff ... department head makeup artist (3 episodes, 2011)
Anita Brabec ... additional assistant makeup artist (3 episodes, 2011)
Kimberly Felix ... additional assistant makeup artist / makeup artist (2 episodes, 2006-2010)
Laurel Van Dyke ... department head hair stylist (2 episodes, 2009)
Dionne Smith ... additional makeup artist (2 episodes, 2010)
Karen Zanki ... key hair stylist (2 episodes, 2010)
Amy Lederman ... makeup artist (2 episodes, 2011)
Gary Perticione ... key hair stylist (2 episodes, 2011)
Susan Zietlow-Maust ... additional hair stylist (2 episodes, 2011)
Patricia Budz ... hair stylist (1 episode, 2006)
John M. Elliott Jr. ... department head make-up artist (1 episode, 2006)
Edouard F. Henriques ... department head make-up artist (1 episode, 2006)
Bunny Parker ... department head hair stylist (1 episode, 2006)
Susan Schuler-Page ... key hair stylist (1 episode, 2006)
Roxanne Ferguson ... additional hair stylist (1 episode, 2007)
Gina Bonacquisti ... additional hair stylist (1 episode, 2010)
Ardis Cohen ... department head hair stylist: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Sandra Linn Koepper ... key makeup artist: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Ken Niederbaumer ... makeup artist (1 episode, 2010)
Danielle Noe ... makeup special effects artist (1 episode, 2010)
Margaret Prentice ... special makeup effects artist (1 episode, 2010)
Kimberley Spiteri ... additional hair stylist (1 episode, 2010)
Debi Young ... department head makeup artist: Washington D.C. (1 episode, 2010)

Series Production Management 

Bernadette Caulfield ... unit production manager (48 episodes, 2006-2011)
Don Bensko ... production supervisor (33 episodes, 2006-2009)
Jenni Ross ... post-production supervisor (33 episodes, 2007-2011)
Mike Brosius ... post-production supervisor: Encore (12 episodes, 2006)
Morgan Strauss ... post-production supervisor: R!OT (12 episodes, 2007)
Lori Jones ... post-production supervisor: R!OT / post-production supervisor: Encore (12 episodes, 2009-2010)
Michael C. Bolton ... post-production supervisor: Encore (1 episode, 2006)
B. Ted Deiker ... production supervisor (1 episode, 2006)
Gregg Fienberg ... unit production manager (1 episode, 2006)
Carol Flaisher ... production supervisor: Washington D.C. (1 episode, 2010)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Mark Tobey ... first assistant director (20 episodes, 2006-2011)
Chamonix Bosch ... second assistant director / second second assistant director (16 episodes, 2007-2010)
Joe May ... second second assistant director (16 episodes, 2010-2011)
Emily McGovern ... second assistant director / second second assistant director (10 episodes, 2006)
Kate Marie Boyle ... second second assistant director (10 episodes, 2009)
Mike Crotty ... second assistant director / second second assistant director (10 episodes, 2010-2011)
Lisa M. Rowe ... second assistant director / first assistant director (9 episodes, 2007-2011)
Mike Naylor ... dga trainee (7 episodes, 2006)
John Pontrelli ... second assistant director / first assistant director (7 episodes, 2006)
Paul Schneider ... second second assistant director / second assistant director (7 episodes, 2006)
Connie Garcia-Singer ... assistant director (7 episodes, 2010)
Zach Hunt ... second second assistant director (7 episodes, 2011)
Jon Mallard ... first assistant director (6 episodes, 2007-2010)
Stacy Stuart ... dga trainee (6 episodes, 2007)
Jessica Faires ... dga trainee (6 episodes, 2009)
Marie-Hélène Riverain ... dga trainee (6 episodes, 2010)
Daniella Eisman ... dga trainee (5 episodes, 2006)
Eric Jewett ... first assistant director (5 episodes, 2006)
David Mendoza ... second second assistant director / second assistant director / first assistant director (5 episodes, 2007-2011)
Markus von Allmen ... dga trainee (5 episodes, 2007)
Scott Schaeffer ... first assistant director (5 episodes, 2009-2010)
Maileen Williams ... second assistant director (5 episodes, 2009)
Lisa J. Bloch ... second second assistant director (4 episodes, 2006-2007)
Brent Clark ... second second assistant director (4 episodes, 2007)
John LaBrucherie ... second assistant director (4 episodes, 2010)
Kenneth Roth ... first assistant director (3 episodes, 2009)
Tamarra Wofford ... dga trainee (3 episodes, 2009)
Franklin A. Vallette ... first assistant director (3 episodes, 2010-2011)
Michelle Gritzer ... second second assistant director (3 episodes, 2011)
Melinda Johnson ... second second assistant director (2 episodes, 2006)
Tyler Romary ... second second assistant director (2 episodes, 2007)
Clark Credle ... second assistant director (2 episodes, 2011)
Julie Cummings ... second second assistant director (2 episodes, 2011)
Alan Brent Connell ... first assistant director (1 episode, 2006)
Mark Hansson ... second assistant director (1 episode, 2006)
Rick Kelly ... second assistant director (1 episode, 2006)
Marc Newland ... dga trainee (1 episode, 2006)
Ruby Stillwater ... second second assistant director (1 episode, 2006)
Richard Denault ... first assistant director (1 episode, 2007)
Matthew Janssen ... dga trainee (1 episode, 2007)
Craig Miller ... second second assistant director (1 episode, 2007)
Shea Rowan ... second assistant director (1 episode, 2007)
Joe Fisks ... dga trainee (1 episode, 2009)
Ivan Kraljevic ... second second assistant director (1 episode, 2010)
Alison C. Rosa ... second second assistant director (1 episode, 2010)
Stephen Dudycha ... second second assistant director (1 episode, 2011)
Bradley Morris ... second second assistant director (1 episode, 2011)

Series Art Department 

Pete Josephs ... construction coordinator (27 episodes, 2006-2011)
Andrew Nowling ... greens foreman / greensman (27 episodes, 2006-2011)
Drew Schultz ... general construction foreman / general foreman (26 episodes, 2006-2011)
Carlton Smith ... labor foreman / labor gang boss (26 episodes, 2006-2011)
Teresa Keith ... assistant art director / art department coordinator (26 episodes, 2007-2010)
Tom Miller ... assistant property master (25 episodes, 2009-2011)
Barry Tugendhaft ... stand-by greens / greens foreman (23 episodes, 2006-2007)
Anthony Medina ... general foreman / general construction foreman (22 episodes, 2007-2009)
Bobby Bednar ... construction coordinator (19 episodes, 2007-2009)
Beth Emerson ... buyer / set dressing buyer / set decoration buyer (18 episodes, 2009-2011)
Raul Moreno ... swing gang (18 episodes, 2009-2010)
Luigi Mugavero ... leadman (18 episodes, 2009-2010)
Foster Vick ... swing gang (18 episodes, 2009-2010)
Julia House ... art department coordinator / art production assistant (18 episodes, 2010-2011)
Tom Perry ... paint supervisor / paint foreman (17 episodes, 2006-2010)
Pola Shreiber ... property master (17 episodes, 2009-2011)
Mark Burgess ... labor gang boss (15 episodes, 2010-2011)
Marissa Zajack ... graphic designer (15 episodes, 2010-2011)
Eric P. Paczkowski ... flooring foreman / on-set dresser (14 episodes, 2006-2009)
Paul Rylander ... additional assistant property master / assistant property master (14 episodes, 2010-2011)
Antonio Scaletta ... labor gang boss (14 episodes, 2010-2011)
Damon Vix ... propmaker gang boss / construction foreman (13 episodes, 2010-2011)
dooner ... assistant art director (12 episodes, 2006)
George A. Lee ... assistant property master (12 episodes, 2006)
Tim Woodruff ... leadman (12 episodes, 2006)
Nina Alexander ... on-set dresser (12 episodes, 2007)
Paolo DeLeon ... leadman (12 episodes, 2007)
Charles C. Eguia Jr. ... assistant property master (12 episodes, 2007)
Justin Fisher ... swing gang (12 episodes, 2007)
Moe Moe Lwin ... buyer (12 episodes, 2007)
Kevin 'Chevy' Martinez ... swing gang (12 episodes, 2007)
Brendan Maze ... swing gang (12 episodes, 2007)
Arielle Mermin ... set decorator production assistant (12 episodes, 2007)
Blanche Sindelar ... property master (12 episodes, 2007)
Nandor Szilagy ... on-set dresser (12 episodes, 2007)
Eric Wortmann ... stand-by painter (12 episodes, 2007)
Danton Chacana ... labor foreman (11 episodes, 2006)
Steven P. Duchscherer ... swing gang (11 episodes, 2006)
Regina Henderson ... draper (11 episodes, 2006)
Chris McCann ... construction foreman (11 episodes, 2006)
Sarah Prescott ... set decorating production assistant / set decoration production assistant / set dressing production assistant (11 episodes, 2006)
Daron Smith ... toolman (11 episodes, 2006)
Shanna Starzyk ... art production assistant / art department assistant (11 episodes, 2006)
Jerry Upham ... construction purchaser (11 episodes, 2006)
Brian Walsh ... swing gang (11 episodes, 2006)
Ramón López ... propmaker (11 episodes, 2007-2009)
Nicole Matsudaira ... art production assistant (11 episodes, 2007)
Amie McCarthy ... assistant property master (11 episodes, 2007)
Blake Addison ... propmaker gang boss / prop maker gang boss (11 episodes, 2010-2011)
Gerald S. Upham ... propmaker gang boss / prop maker gang boss (11 episodes, 2010-2011)
Mark Hill ... swing gang (10 episodes, 2006)
Felix Aguilar ... greens foreman (10 episodes, 2009)
Jamie Caufield ... art production assistant (10 episodes, 2009)
Bryan Corbett ... stage foreman (10 episodes, 2009)
Ralph Lopez ... labor foreman (10 episodes, 2009)
Greg Lynch ... swing gang (10 episodes, 2009)
Keith McCormick ... swing gang (10 episodes, 2009)
Terry Tennant ... paint supervisor (10 episodes, 2009)
Franklin Rodriguez ... stand-by painter (10 episodes, 2010-2011)
Stacee Hammond ... props coordinator / props production assistant (10 episodes, 2011)
Christopher Amy ... property master / additional props (9 episodes, 2006)
Tammy DeRuiter ... painter / paint foreman (9 episodes, 2006)
Roger L. King ... set designer (9 episodes, 2006)
Shelley Adajian ... paint gang boss (9 episodes, 2007)
Bryan 'Shorty' Clark ... swing gang (9 episodes, 2007)
Michael T. Daigle ... paint supervisor (9 episodes, 2007)
Rafael López ... labor foreman (9 episodes, 2007)
Charles Reyes ... labor gang boss (9 episodes, 2007)
Biagio Puccia ... stand-by painter (9 episodes, 2009)
Mark Meloccaro ... clearances (9 episodes, 2010-2011)
Raymond Waff ... set dresser / swing gang (9 episodes, 2010)
Craig Baron ... props: splinter crew / props (9 episodes, 2011)
Steve Lauritzen ... set dresser (9 episodes, 2011)
Randy Severino ... set dresser / gang boss / swing boss (9 episodes, 2011)
Mark Sanchez ... propmaker (8 episodes, 2006)
Stephen Garner ... construction foreman (8 episodes, 2007)
Rick Kelly ... paint gang boss (8 episodes, 2009)
Duff Miller ... assistant property master (8 episodes, 2009)
Chris Garwood ... assistant property master (8 episodes, 2010)
Krista Gilbertson ... art department coordinator (8 episodes, 2010)
Pola Schreiber ... property master (8 episodes, 2010)
Richard Snail ... greens foreman (8 episodes, 2010)
Will Thayer ... construction foreman (8 episodes, 2010)
Tina Detchon ... set decoration production assistant / set decorator production assistant (8 episodes, 2011)
Doug Devine ... set dresser / swing gang (8 episodes, 2011)
Beatriz Kerti ... assistant art director (8 episodes, 2011)
Ross Anderson ... paint foreman (7 episodes, 2006)
Joe Connolly ... property master (7 episodes, 2006)
Tanya B. Magidow ... second assistant property master (7 episodes, 2006)
Tracy Lehman ... set decorator coordinator / set decoration accountant (7 episodes, 2009-2010)
Anders Rundblad ... propmaker / prop maker gang boss (7 episodes, 2010-2011)
Jason Alexander ... swing gang (7 episodes, 2010)
Philip C. Hurst ... greensman (7 episodes, 2010)
Anshuman Prasad ... set designer (7 episodes, 2010)
Scott Ramey ... paint gang boss (7 episodes, 2010)
Alad Safdeye ... paint gang boss (7 episodes, 2010)
Susan Steigman ... paint gang boss (7 episodes, 2010)
Ashley Halloran ... art production assistant (7 episodes, 2011)
Marco López ... swing gang (7 episodes, 2011)
Matthew McKee ... set decoration coordinator (7 episodes, 2011)
Nicholas Rymond ... swing gang / leadman (7 episodes, 2011)
Michael Barnett ... swing gang (6 episodes, 2006)
Sean Lyons ... stand-by painter (6 episodes, 2006)
Paul Baker ... additional props (6 episodes, 2007)
Christopher Lee ... prop maker gang boss / propmaker gang boss (6 episodes, 2010-2011)
Robert Schultz ... prop maker / propmaker (6 episodes, 2010-2011)
Scott Burnett ... on-set dresser (6 episodes, 2010)
Max Bostic ... swing gang (6 episodes, 2011)
Jeremy Deal ... stand-by greens (6 episodes, 2011)
Danny Rowe ... on-set dresser (6 episodes, 2011)
Ron Ashmore ... painter / paint foreman (5 episodes, 2006)
Brad Douglas ... buyer (5 episodes, 2006)
Michael W. Foxworthy ... assistant set decorator (5 episodes, 2006)
Jason Puga ... stand-by painter (5 episodes, 2006)
Karen Rumbarger ... propmaker (5 episodes, 2006)
Gaylene West ... additional props (5 episodes, 2006)
Tom Wilson ... swing gang (5 episodes, 2006)
Shannon McGinnis ... additional props (5 episodes, 2007)
Bryan Gettman ... on-set dresser (5 episodes, 2009)
Tyler Hardin ... set decorator coordinator (5 episodes, 2009)
Jack Cornelius ... swing gang (5 episodes, 2010)
Corey Gates ... painter (5 episodes, 2010)
Greg Sanchez ... laborer (5 episodes, 2010)
Richard Boris ... greensman (5 episodes, 2011)
Sonny Grand ... greensman (5 episodes, 2011)
Tyler Robertson ... painter (4 episodes, 2006-2011)
Brendan C. Fenton ... second assistant property master (4 episodes, 2006)
Richard Wright ... on-set dresser (4 episodes, 2006)
Monica Frommholz ... buyer (4 episodes, 2009)
Robyn B. Holmes ... buyer (4 episodes, 2011)
Tyler Kettenburg ... swing gang (4 episodes, 2011)
Jacob Alsbrook ... swing gang (3 episodes, 2006)
Chris Forster ... construction foreman / general construction foreman (3 episodes, 2006)
Michael Larkins ... propmaker (3 episodes, 2006)
Nancy Lowry ... on-set dresser: day player (3 episodes, 2006)
Greg Apperson ... construction foreman (3 episodes, 2007)
Alicia Barber ... construction purchaser (3 episodes, 2007)
Keith Bent ... paint gang boss (3 episodes, 2007)
Brian 'Shorty' Clark ... swing gang (3 episodes, 2007)
Dennis DeGarmo ... general construction foreman (3 episodes, 2007)
Wayne Gram ... paint supervisor (3 episodes, 2007)
Jim Hanson ... propmaker (3 episodes, 2007)
Abraham Malina Jr. ... labor foreman (3 episodes, 2007)
Steve Nelson ... labor gang boss (3 episodes, 2007)
Gregg Pierce ... propmaker (3 episodes, 2007)
Ted Wilson ... construction coordinator (3 episodes, 2007)
Corey Mitchell ... propmaker (3 episodes, 2010)
Michele Munoz ... set decoration buyer (3 episodes, 2010)
Gregory Paul Austin ... prop maker (3 episodes, 2011)
Michael R. Blaich ... paint supervisor (3 episodes, 2011)
Camille M. Bratkowski ... set designer (3 episodes, 2011)
Sharon Busse ... set designer (3 episodes, 2011)
Tim Caprarelli ... swing gang (3 episodes, 2011)
Rodney Cinkan ... paint gang boss (3 episodes, 2011)
Jesse Harb ... paint gang boss (3 episodes, 2011)
Ed Smith ... prop maker (3 episodes, 2011)
Brett Tyler ... paint gang boss (3 episodes, 2011)
Ryan Bear ... on-set dresser (2 episodes, 2006)
Greg Beaver ... painter (2 episodes, 2006)
Sarah Bullion ... on-set dresser (2 episodes, 2006)
James Dupuy ... plaster foreman (2 episodes, 2006)
Daniel Favor ... propmaker (2 episodes, 2006)
Fred Herzberger ... swing gang (2 episodes, 2006)
Dort Clark ... assistant property master (2 episodes, 2009)
Tudor Boloni ... set dresser (2 episodes, 2010)
Mike Manasewitsch ... on-set dresser (2 episodes, 2010)
Larry Morgan ... carpenter (2 episodes, 2010)
Berj Daniel Bedrosian ... propmaker (2 episodes, 2011)
Anthony Carlino ... leadman (2 episodes, 2011)
Adolfo Castanon ... greens gang boss (2 episodes, 2011)
Jim Yarmer ... set designer (2 episodes, 2011)
Roberto Baez ... stand-by greens (1 episode, 2006)
Roberto Baez ... stand-by greens (1 episode, 2006)
Rodger Burko ... labor toolman (1 episode, 2006)
Chad S. Frey ... set designer (1 episode, 2006)
Chris Fuentes ... set dresser (1 episode, 2006)
Mitchell Grande ... painter (1 episode, 2006)
Glen E. Hawbecker ... general foreman (1 episode, 2006)
Jay Hawbecker ... painter (1 episode, 2006)
Patrick Hickman ... propmaker foreman (1 episode, 2006)
Mark Hill ... swing gang (1 episode, 2006)
Matt Iadanza ... on-set dresser (1 episode, 2006)
Anthony F. Jimenez ... set dresser (1 episode, 2006)
Richard Lambert ... leadman (1 episode, 2006)
Ward Lathrope ... lead labor foreman / propmaker foreman (1 episode, 2006)
David Lopez ... painter (1 episode, 2006)
J. Craig Morrison ... construction coordinator (1 episode, 2006)
Margo Newman ... art department researcher (1 episode, 2006)
Joe Olsen ... additional props (1 episode, 2006)
Rhonda Paynter ... on-set dresser (1 episode, 2006)
Kenneth Robertson ... lead paint foreman (1 episode, 2006)
Amy Ryder ... buyer (1 episode, 2006)
Vito San Filippo ... set dresser (1 episode, 2006)
Alex Sessing ... greensman (1 episode, 2006)
Wilfredo Antonio Sola ... on-set dresser (1 episode, 2006)
David Stimmel ... stand-by painter (1 episode, 2006)
Sally Thornton ... set designer (1 episode, 2006)
Liz Wilson ... on-set dresser (1 episode, 2006)
Peter Youds ... propmaker foreman (1 episode, 2006)
Patrick Gleeson ... construction foreman (1 episode, 2007)
Nino Mancuso ... art production assistant (1 episode, 2007)
Nick Tennant ... stand-by painter (1 episode, 2009)
Michael Buha ... set dresser (1 episode, 2010)
Rebecca Shpak ... assistant property master: Washington D.C. (1 episode, 2010)
John Sparano ... buyer (1 episode, 2010)
Robert Spore ... property master: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Ryan Steffen ... swing gang (1 episode, 2010)
Michael Woods ... additional assistant property master (1 episode, 2010)
Randy Bostic ... swing gang (1 episode, 2011)
Otto Broberg ... assistant property master (1 episode, 2011)
David J. Gonzalez ... labor gang boss (1 episode, 2011)
Benjamin Mendoza ... labor gang boss (1 episode, 2011)

Series Sound Department 

Susan Cahill ... supervising sound editor / dialogue supervisor (41 episodes, 2007-2011)
Todd Orr ... re-recording sound mixer / sound re-recording mixer (24 episodes, 2006-2011)
Peter Bentley ... production sound mixer / sound mixer (24 episodes, 2006-2007)
Steven Morrow ... sound mixer / production sound mixer (24 episodes, 2009-2011)
David Holmes ... second boom operator (23 episodes, 2006-2007)
Craig Dollinger ... boom operator (23 episodes, 2009-2011)
Aaron Grice ... utility sound / second boom operator (23 episodes, 2009-2011)
Brian Smith ... adr mixer (22 episodes, 2007-2009)
R. Russell Smith ... re-recording sound mixer / re-recording mixer (22 episodes, 2007-2009)
Kevin Wahrman ... foley editor (22 episodes, 2007-2009)
Jed M. Dodge ... dialogue editor (19 episodes, 2006-2010)
George Haddad ... sound effects editor (19 episodes, 2010-2011)
Devin Joseph ... dialogue editor / dialogue supervisor (17 episodes, 2007-2009)
Julie Altus ... adr recordist (17 episodes, 2010-2011)
William Freesh ... re-recording sound mixer (14 episodes, 2007-2009)
Dean St. John ... adr mixer (14 episodes, 2010-2011)
Tim Boggs ... adr supervisor (12 episodes, 2006)
Kevin Patrick Burns ... re-recording sound mixer (12 episodes, 2006)
Jason George ... supervising sound editor (12 episodes, 2006)
Colin Jones ... boom operator (12 episodes, 2006)
Lucy Sustar ... foley mixer (12 episodes, 2006)
Ben Wilkins ... sound effects editor (12 episodes, 2006)
Benjamin L. Cook ... supervising sound editor and re-recording mixer / supervising sound editor (12 episodes, 2007)
Kevin Sorensen ... boom operator (12 episodes, 2007)
Robert Sharman ... sound mixer: second unit / boom operator (12 episodes, 2009-2011)
Dennis Kirk ... sound re-recording mixer / re-recording sound mixer (12 episodes, 2010-2011)
Daniel Nakamura ... mix stage technician (12 episodes, 2010-2011)
James B. Howe ... foley mixer (11 episodes, 2010-2011)
Jivan Tahmizian ... dialogue editor (10 episodes, 2011)
David Mann ... sound effects editor (5 episodes, 2009)
Mark Petersen ... dialogue editor / dialogue supervisor (5 episodes, 2009)
Mark Allen ... sound effects editor (4 episodes, 2011)
Rob Cunningham ... boom operator / second boom operator / utility sound technician (3 episodes, 2009-2010)
Chris Cooper ... second boom operator (3 episodes, 2009)
Geoffrey Patterson ... production sound mixer (3 episodes, 2009)
Ben Wienert ... boom operator (3 episodes, 2009)
Ashley Harvey ... dialogue editor (2 episodes, 2010)
Chad J. Hughes ... sound effects editor (2 episodes, 2011)
Paul Tirone ... adr recordist (2 episodes, 2011)
Douglas Axtell ... sound mixer (1 episode, 2006)
Mark Steinbeck ... boom operator (1 episode, 2006)
Alan Decker ... re-recording sound mixer (1 episode, 2007)
Ivan Hawkes ... utility sound: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Bruce Litecky ... production sound mixer: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Lorenzo Millan ... boom operator: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Chip Sloan ... additional adr (1 episode, 2010)
Ryan Young ... adr mixer (1 episode, 2010)
Perry Dodgson ... boom operator (1 episode, 2011)
Chris Howland ... sound mixer: b unit (1 episode, 2011)
Harrison D. Marsh ... sound mixer (1 episode, 2011)
Michael Mesirow ... utility sound (1 episode, 2011)
Todd Niesen ... dialogue denoising (1 episode, 2011)

Series Special Effects by 

J.D. Streett ... special effects supervisor / special effects foreman (47 episodes, 2006-2011)
Joe Quinlivan ... key special effects (46 episodes, 2006-2011)
Lucinda Foy ... special effects technician (5 episodes, 2011)
Timothy B. Graham ... special effects (3 episodes, 2010)
Paul Sokol ... special effects foreman (1 episode, 2006)

Series Visual Effects by 

Randy Lowder ... smoke artist (22 episodes, 2007-2009)
Stephan Szpak-Fleet ... visual effects / visual effects artist (17 episodes, 2010-2011)
Gevork Babityan ... visual effects artist (11 episodes, 2010-2011)
Mark Intravartolo ... visual effects artist (10 episodes, 2011)
Sarah McGrail ... visual effects producer (10 episodes, 2011)
Alfredo Tognetti ... digital compositor (9 episodes, 2010-2011)
Rob Williams ... smoke artist: Encore / smoke artist (8 episodes, 2010-2011)
Lucien Harriot ... visual effects supervisor (7 episodes, 2010)
Tom Kendall ... visual effects producer (7 episodes, 2010)
John E. Sullivan ... visual effects consultant (5 episodes, 2011)
Dan Lopez ... visual effects / visual effects supervisor (4 episodes, 2010-2011)
Lori J. Jones ... post-production supervisor: Encore (3 episodes, 2011)
Carrie L. Smith ... visual effects artist (3 episodes, 2011)
Rodrigo Washington ... cg supervisor / digital artist (2 episodes, 2010-2011)
Josh Miyaji ... visual effects artist (2 episodes, 2010)
Rick Ravenell ... digital compositor / visual effects artist (2 episodes, 2011)
Jason Richardson ... visual effects artist (2 episodes, 2011)
Michael De Lorenzo Jr. ... visual effects artist (1 episode, 2010)
Changsoo Eun ... visual effects artist (1 episode, 2010)
Colin Feist ... lead compositor (1 episode, 2010)
Kurt McKeever ... visual effects artist (1 episode, 2010)
Aldo Ruggiero ... visual effects artist (1 episode, 2010)
Doug Spilatro ... visual effects (1 episode, 2010)
Kaitlyn Yang ... digital compositor (1 episode, 2011)

Series Stunts 

Ernie F. Orsatti ... stunt coordinator / stunt director (9 episodes, 2009)
Gregg Sargeant ... stunt double: Harry Dean Stanton / stunts (3 episodes, 2009)
Melissa Barker ... stunt double: Mireille Enos / stunts (2 episodes, 2009)
Thomas Dewier ... stunt coordinator / stunt utility (2 episodes, 2009)
Tim Gilbert ... stunts (1 episode, 2006)
Noon Orsatti ... stunt coordinator (1 episode, 2006)
Spike Silver ... stunt coordinator (1 episode, 2006)
Eliza Coleman ... stunts (1 episode, 2009)
John Derr ... stunt: Angel Moroni (1 episode, 2009)
John Dixon ... stunt driver: Bodyguard (1 episode, 2009)
Chris Durand ... stunts (1 episode, 2009)
David Hugghins ... stunt rigger (1 episode, 2009)
Michael R. King ... stunt utility (1 episode, 2009)
Rob King ... stunt utility (1 episode, 2009)
Buck McDancer ... stunt coordinator (1 episode, 2009)
Justin Riemer ... stunts (1 episode, 2009)
Marc Scizak ... stunts (1 episode, 2009)
Nicole Surels ... stunts (1 episode, 2009)
Tim Werner ... stunts (1 episode, 2009)
Daniel Arrias ... stunts (unknown episodes)
Steve Kelso ... stunt coordinator (unknown episodes)
Paul Lacovara ... stunts (unknown episodes)
Christopher J. Tuck ... stunt double: Bill Paxton (unknown episodes)

Series Camera and Electrical Department 

George Palmer ... key grip (38 episodes, 2007-2011)
Peter Norkus ... "a" camera second assistant / second assistant: "a" camera (37 episodes, 2006-2010)
Harvey Letson ... best boy grip (35 episodes, 2007-2011)
John C. Flinn IV ... "a" camera first assistant / first assistant: "a" camera (33 episodes, 2006-2010)
Patrick Beatty ... "b" dolly grip / dolly grip: "b" camera (30 episodes, 2007-2010)
John Keefer ... grip (30 episodes, 2007-2010)
Gerald Rhodes ... rigging gaffer / assistant chief lighting technician (30 episodes, 2007-2010)
Lacey Terrell ... still photographer (29 episodes, 2007-2010)
Russell Curtis ... dimmer board operator / electrician (27 episodes, 2006-2009)
Ed Ayer ... chief lighting technician (26 episodes, 2007-2010)
Robert Edesa ... "a" camera operator (24 episodes, 2006-2007)
Juan Frausto Jr. ... grip / first company grip (23 episodes, 2007-2011)
Yuka Kadono ... camera loader (21 episodes, 2007-2009)
Anna Ferrarie ... loader / camera loader (19 episodes, 2010-2011)
Moritz Lange ... grip (17 episodes, 2009-2010)
Satoshi Yamazaki ... grip (17 episodes, 2010-2011)
Tyler Ayer ... lamp operator (16 episodes, 2007-2010)
Michael Listorti ... dolly grip: "a" / dolly grip: "a" camera / "a" dolly grip (15 episodes, 2010-2011)
Sean T. Garnett ... grip (14 episodes, 2006-2011)
George Billinger III ... "b" camera/steadicam operator / steadicam operator: "b" camera / camera operator: "b" camera / steadicam operator / steadicam operator: (14 episodes, 2007-2011)
Joseph Ayer ... lamp operator (14 episodes, 2009-2010)
Sean Hunter Moe ... first assistant: "b" camera / first assistant camera operator: "a" camera / "b" camera first assistant (13 episodes, 2010-2011)
Curtis Bradford ... chief lighting technician / gaffer (12 episodes, 2006)
David W. Donoho ... key grip (12 episodes, 2006)
Tommy Garcia ... first company grip (12 episodes, 2007)
Sergio Gutierrez ... "a" dolly grip (12 episodes, 2007)
Bill Havis ... lamp operator (12 episodes, 2007)
Tom Skulski ... grip (12 episodes, 2007)
Gavin Ames ... "b" camera/steadicam operator (11 episodes, 2006)
Betty Chow ... "b" camera second assistant / "a" camera second assistant (11 episodes, 2006)
Mike Curtis ... dimmer board operator (11 episodes, 2006)
Daryl Didier ... assistant chief lighting technician / electrician (11 episodes, 2006)
Robert Forrest ... dolly grip (11 episodes, 2006)
Trip Morey III ... camera loader (11 episodes, 2006)
Michael M. Mosley ... electrician (11 episodes, 2006)
Robert Murphy ... electrician (11 episodes, 2006)
David Salamone ... best boy grip (11 episodes, 2006)
Cliff Sperry ... dolly grip (11 episodes, 2006)
Ken Wheeland ... electrician (11 episodes, 2006)
Tom Keefer ... "a" dolly grip / grip (11 episodes, 2007-2009)
Mark Schwabel ... dolly grip: "b" / grip (11 episodes, 2009-2011)
Ulrike Lamster ... "a" camera second assistant / second assistant camera: "b" camera (11 episodes, 2010-2011)
Jason Garcia ... "b" camera first assistant / "a" camera first assistant (10 episodes, 2006)
Steve Crestol ... lamp operator (10 episodes, 2007)
David O'Brien ... "b" camera second assistant (10 episodes, 2007)
Mark Spath ... "b" camera first assistant (10 episodes, 2007)
Jeff Amaral ... assistant chief lighting technician (10 episodes, 2009)
Anthony Denham ... lamp operator (10 episodes, 2009)
Tim Hennessy ... "b" camera second assistant (10 episodes, 2009)
Frederick Iannone ... "a" camera operator (10 episodes, 2009)
Bud Kremp ... "b" camera/steadicam operator (10 episodes, 2009)
Bill H. Roberts Jr. ... "b" camera first assistant (10 episodes, 2009)
Tim van der Linden ... lighting technician / lamp operator (10 episodes, 2010-2011)
Nick Bianchi ... camera production assistant (10 episodes, 2011)
Kelly Clear ... chief lighting technician (10 episodes, 2011)
Brent Hansen ... lighting technician / lamp operator (10 episodes, 2011)
David Scott ... assistant chief lighting technician (10 episodes, 2011)
Tim Speed ... lighting console programmer / dimmer board operator (10 episodes, 2011)
Ron Batzdorff ... still photographer (9 episodes, 2006-2009)
Philippe Meyer ... grip (9 episodes, 2006)
Steven Serna ... grip (9 episodes, 2006)
Orlando Javier Mora ... grip (9 episodes, 2009-2010)
Landon Hosto ... lamp operator (9 episodes, 2009)
Fernando Frausto ... grip / rigging grip (9 episodes, 2010-2011)
Sandy Stanton ... grip (9 episodes, 2010-2011)
Chris Lombardi ... camera operator: "a" camera / "a" camera operator (9 episodes, 2010)
Scott Pepin ... electrician (8 episodes, 2006)
Daniel E. Lewis ... lamp operator (8 episodes, 2007)
Jason Ellson ... camera operator: "b" camera / steadicam operator / "b" camera/steadicam operator (8 episodes, 2010)
Earl Gayer ... rigging electric (8 episodes, 2010)
Abraham Martinez ... second assistant camera: "b" camera / "b" camera second assistant / second assistant: "b" camera (8 episodes, 2010)
Marco Fargnoli ... camera operator: "a" camera (8 episodes, 2011)
Wilson Weaver ... grip / dolly grip (8 episodes, 2011)
Mike James ... rigging grip / grip (7 episodes, 2006-2011)
Darrell McCormick ... assistant chief lighting technician / lamp operator (7 episodes, 2007-2010)
Chris Nabers ... lamp operator (7 episodes, 2009)
Kevin Blauvelt ... rigging gaffer (7 episodes, 2011)
Nathan December ... lamp operator (7 episodes, 2011)
Marty Lange ... grip (7 episodes, 2011)
Waide R. Allen ... lamp operator (6 episodes, 2007)
Nathan Blauvett ... rigging electrician (6 episodes, 2011)
Brett Hansen ... lamp operator (6 episodes, 2011)
Isabella Vosmikova ... still photographer (6 episodes, 2011)
Timothy Hedgecock ... assistant chief lighting technician (5 episodes, 2006)
Michael T. James ... grip / best boy grip (5 episodes, 2009)
Donald Jones ... grip (5 episodes, 2010-2011)
Kyle Coventry ... lamp operator (5 episodes, 2010)
Jim Grce ... chief lighting technician (5 episodes, 2010)
Edwin E. Lool ... lamp operator (5 episodes, 2010)
Carson E. Mayne ... assistant chief lighting technician (5 episodes, 2010)
Mark Pickens ... dolly grip: second unit (5 episodes, 2010)
Paul Postal ... dimmer board operator (5 episodes, 2010)
Eric Sandlin ... lamp operator (5 episodes, 2010)
Jake Leannah ... lighting technician (5 episodes, 2011)
Stefan Tarzan ... "b" camera first assistant / "a" camera first assistant (5 episodes, 2011)
Yaron Levy ... electrician (4 episodes, 2006)
Rich Paisley ... electrician (4 episodes, 2006)
Jason Rury ... grip (4 episodes, 2006)
John Amorelli ... lamp operator (4 episodes, 2007)
Mike Amorelli ... assistant chief lighting technician (4 episodes, 2007)
Russell Ayer ... dimmer board operator (4 episodes, 2010)
Scott Ballew ... lamp operator (4 episodes, 2010)
Lukas Hencei ... lamp operator (4 episodes, 2010)
Adam Nevarez ... lamp operator (4 episodes, 2010)
Brett Peters ... first assistant camera: "a" camera: Washington D.C. (4 episodes, 2010)
Chris Tango ... assistant chief lighting technician (4 episodes, 2010)
Brian Roach ... lamp operator (4 episodes, 2011)
Doug Hyun ... still photographer (3 episodes, 2006-2007)
Jeff Miller ... grip (3 episodes, 2006)
Todd England Nicodemus ... grip (3 episodes, 2006)
Mark Reilly ... "b" camera first assistant / "a" camera first assistant (3 episodes, 2006)
Rigney Sackley ... "b" camera second assistant (3 episodes, 2006)
David Chameides ... steadicam operator / camera operator: "b" camera (3 episodes, 2010-2011)
Otto Nemenz ... provider: Arriflex cameras (3 episodes, 2010-2011)
Gary Bevans ... "b" camera second assistant (3 episodes, 2011)
Marek Bojsza ... lamp operator (3 episodes, 2011)
Harper Smith ... still photographer (3 episodes, 2011)
Chris Squires ... "b" camera/steadicam operator / camera operator: "b" camera / steadicam operator (3 episodes, 2011)
Matthew Barbor ... electrician (2 episodes, 2006)
Gary Dagg ... grip (2 episodes, 2006)
Neil Fleischbein ... grip (2 episodes, 2006)
Shawn Blakeman ... lamp operator (2 episodes, 2007)
Mark Brinegar ... lamp operator (2 episodes, 2007)
Jesse Homan ... grip (2 episodes, 2007)
Steve Kagan ... lamp operator (2 episodes, 2007)
Darin Krask ... "b" camera second assistant (2 episodes, 2007)
Greg Langham ... assistant chief lighting technician (2 episodes, 2007)
George A. Olson Jr. ... "b" camera first assistant (2 episodes, 2007)
Daniel 'Dro' Roman ... lamp operator (2 episodes, 2007)
Erica Kim ... lamp operator (2 episodes, 2009)
Steven J. Kovalesky ... lamp operator (2 episodes, 2009)
Winona Wacker ... additional second assistant camera / second assistant camera operator: "a" camera (2 episodes, 2010-2011)
Eric Davidian ... lamp operator (2 episodes, 2010)
Matt Fortlage ... second assistant camera (2 episodes, 2010)
Ric Griffith ... grip (2 episodes, 2010)
David Eubank ... first assistant camera: "b" camera (2 episodes, 2011)
Patrick Rousseau ... "b" camera operator (2 episodes, 2011)
Tony Ayala ... rigging grip (1 episode, 2006)
Dennis Barth ... best boy electric (1 episode, 2006)
Bruce Birmelin ... still photographer (1 episode, 2006)
Bill Blackman ... key rigging grip (1 episode, 2006)
Arthur Blum ... dolly grip (1 episode, 2006)
Daniel Bracamonte ... lamp operator (1 episode, 2006)
Hector Corona ... electrician (1 episode, 2006)
Matt Credle ... "b" camera first assistant (1 episode, 2006)
Michael Cruickshank ... "a" camera second assistant (1 episode, 2006)
Jose F. Cruz ... grip (1 episode, 2006)
Don Estes ... rigging grip (1 episode, 2006)
Josh Gundling ... camera loader (1 episode, 2006)
Anthony Huljev ... rigging electrician (1 episode, 2006)
Rick Johnson ... grip (1 episode, 2006)
John Kairis ... "b" camera first assistant (1 episode, 2006)
Glenn Kaplan ... "a" camera first assistant (1 episode, 2006)
James Kimura ... rigging electrician (1 episode, 2006)
Michael Kleiman ... "b" camera second assistant (1 episode, 2006)
Frank Krejsa ... rigging gaffer (1 episode, 2006)
Nic Larsen ... grip (1 episode, 2006)
John Magallon ... lamp operator (1 episode, 2006)
Manny Mendez ... grip (1 episode, 2006)
Salvador 'Chava' Monjarez ... best boy grip (1 episode, 2006)
Brian W. Nordheim ... "b" camera/steadicam operator (1 episode, 2006)
Dara Norman ... electrician (1 episode, 2006)
Steve Rollins ... electrician (1 episode, 2006)
Lorey Sebastian ... still photographer (1 episode, 2006)
Robert J. Studenny ... grip (1 episode, 2006)
Mark Walthour ... gaffer (1 episode, 2006)
Tony Whitman ... key grip (1 episode, 2006)
Jason Wood ... lamp operator (1 episode, 2006)
Bobby Brown ... "a" camera first assistant (1 episode, 2007)
Richard Cronn ... lamp operator (1 episode, 2007)
Brian Dawson ... lamp operator (1 episode, 2007)
Kirk R. Gardner ... "b" camera/steadicam operator (1 episode, 2007)
Cory Gunter ... "a" camera second assistant (1 episode, 2007)
Darrell McCormack ... lamp operator (1 episode, 2007)
Theo Pingarelli ... "b" camera/steadicam operator (1 episode, 2007)
Dan 'Dro' Roman ... lamp operator (1 episode, 2007)
Michael Ursetta ... lamp operator (1 episode, 2007)
Steve Bentley ... lamp operator (1 episode, 2009)
Noah Dille ... lamp operator (1 episode, 2009)
Houman Forough ... "c" camera operator (1 episode, 2009)
Matthew J. Hall ... camera loader (1 episode, 2009)
Kira Hellickson ... "c" camera second assistant (1 episode, 2009)
John Stradling ... "c" camera first assistant (1 episode, 2009)
Blake Alcantara ... second assistant camera: "b" camera: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Don Aros ... chief lighting technician: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Ian Axilrod ... second assistant camera: "a" camera: Washington D.C. (1 episode, 2010)
John C. Barber ... dolly grip: "a": Washington D.C. (1 episode, 2010)
Tanner Bayer ... grip: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Ray Brown ... key grip: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Murdoch Campbell ... assistant chief lighting technician: Washington D.C. (1 episode, 2010)
James Daly ... camera loader: additional unit (1 episode, 2010)
Michael Gearhart ... grip: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Jesse Gregson ... lamp operator (1 episode, 2010)
Jason Griffiths ... grip (1 episode, 2010)
Geoffrey Haley ... b camera operator: Washington D.C. / steadicam operator: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Edward Hohman ... dolly grip: "b": Washington D.C. (1 episode, 2010)
William T. Iversen ... best boy grip: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Aaron Johnson ... lamp operator: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Willy McCormick ... lamp operator (1 episode, 2010)
Ken Najera ... grip (1 episode, 2010)
Kurt Parlow ... first assistant camera: "b" camera: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Travis Phung ... lamp operator (1 episode, 2010)
Jason Remeikis ... grip: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Michael Shaw ... grip (1 episode, 2010)
Blackford 'Boots' Shelton ... first assistant camera: "a" camera: Washington D.C. (1 episode, 2010)
David Thielhart ... lamp operator (1 episode, 2010)
Nathan Blauvelt ... rigging electrician (1 episode, 2011)
Bryan Gilbert ... grip (1 episode, 2011)
April Kelley ... second assistant camera operator: "b" camera (1 episode, 2011)
Lorna Leslie ... b camera second assistant: second unit (1 episode, 2011)
David Waldman ... camera operator: second unit (1 episode, 2011)

Series Casting Department 

Lisa Soltau ... casting associate (34 episodes, 2006-2009)
Monica Kelly ... casting assistant / casting (17 episodes, 2010-2011)
Michelle Levy ... casting associate (1 episode, 2006)
Pat Moran ... casting: Washington D.C. (1 episode, 2010)

Series Costume and Wardrobe Department 

Sarah Basta ... set costumer / costume production assistant (38 episodes, 2007-2011)
Debra Beebe ... costume supervisor (36 episodes, 2007-2011)
Sarah Jane Gardam ... additional costumer / shopper / key costumer (25 episodes, 2009-2011)
Robin Roberts ... key costumer / costume supervisor (23 episodes, 2006-2007)
Andrea Sweet ... costumer (23 episodes, 2006-2007)
Gwen Fornataro ... set costumer (22 episodes, 2007-2009)
Olga Ishkhanova ... cutter/fitter (22 episodes, 2007-2009)
Lexi Cuesta ... key costumer (19 episodes, 2010-2011)
Danielle Baker ... set costumer (13 episodes, 2006-2007)
Nancy Nicolai ... tailor (11 episodes, 2006)
Devon Renee Spencer ... key costumer (11 episodes, 2006)
Alison M. Schmidt ... costumer / key costumer (10 episodes, 2009)
Deanna Soria ... costume production assistant (10 episodes, 2009)
Zandra Harding ... cutter/fitter (10 episodes, 2011)
Bradley Inaba ... set costumer / costumer (9 episodes, 2006)
Meagan McLaughlin ... set costumer / costumer (8 episodes, 2006)
Sara Sheafar ... costume assistant (8 episodes, 2006)
Nevart Agoopi ... cutter/fitter (8 episodes, 2010)
Carlos A. Zepeda ... cutter/fitter (8 episodes, 2010)
Melissa Kidd ... set costumer (7 episodes, 2010)
Marilyn Basaker ... cutter/fitter (7 episodes, 2011)
Francesca Bruno ... set costumer (7 episodes, 2011)
Caroline Quiroga ... additional costumer (6 episodes, 2007)
Heidi Leigh Hanson ... costume production assistant (6 episodes, 2010)
Jessica Chesak ... costumer / set costumer (6 episodes, 2011)
A.J. Hess ... costume production assistant (6 episodes, 2011)
Mary Matthews ... set costumer / costumer (5 episodes, 2006)
Heather Carleton ... additional costumer (5 episodes, 2010)
Roberto Carneiro ... set costumer (4 episodes, 2009)
Carrie Grace ... costumer (4 episodes, 2010-2011)
Laura Neeff ... costumer (4 episodes, 2010-2011)
Rochelle Best ... additional costumer (4 episodes, 2010)
Kathleen Felix-Hager ... additional costumer / costume supervisor (4 episodes, 2010)
Stephanie Brytus ... costume production assistant (4 episodes, 2011)
Kristine N. Haag ... costume buyer (4 episodes, 2011)
Jennifer Ireland ... costumer / additional costumer (3 episodes, 2010)
Vicente Parada ... set costumer (3 episodes, 2010)
Brooke Fein ... set costumer (3 episodes, 2011)
J.R. Hawbaker ... additional costumer (3 episodes, 2011)
Nick Heinz ... set costumer (3 episodes, 2011)
Paul Corricelli ... set costumer (2 episodes, 2006)
Megan Lungerhausen ... additional costumer (2 episodes, 2007)
Carmen Frost ... additional costumer (2 episodes, 2010)
Lisa Wujick ... additional costumer (2 episodes, 2010)
Sandra Bojin-Sedlik ... costumer (1 episode, 2006)
Ciara Duncan ... set costumer (1 episode, 2006)
Linda Henrikson ... costume supervisor (1 episode, 2006)
Katherine Huang ... costume production assistant (1 episode, 2006)
Nisa Kellner ... key costumer (1 episode, 2006)
Mary Matthews ... set costumer (1 episode, 2006)
Suzanne Robertson ... set costumer (1 episode, 2006)
Margaret Rogers ... costumer (1 episode, 2006)
Nina De Palma ... additional costumer (1 episode, 2007)
Molly Cashman ... set costumer: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Lauren M. Chambers ... additional costumer (1 episode, 2010)
Anne Gorman ... set costumer: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Constance Harris ... set costumer: DC Unit (1 episode, 2010)
Erich A. Muller ... set costumer (1 episode, 2010)
Derek Sullivan ... costume supervisor: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Monica Haynes-Nino ... additional costumer (1 episode, 2011)
Nicole Nagy ... costumer (1 episode, 2011)
Ryan Todd ... set costumer (1 episode, 2011)

Series Editorial Department 

Scott Klein ... final colorist (34 episodes, 2006-2009)
Mauricio Tassara ... colorist: dailies / dailies colorist / digital intermediate dailies colorist (33 episodes, 2007-2011)
Aaron Rottinghaus ... assistant editor (28 episodes, 2007-2010)
Christopher Grizey ... post-production assistant / post-production coordinator (22 episodes, 2007-2009)
Jamie Keeney ... assistant editor (22 episodes, 2007-2009)
Lauren McMeikan ... post-production assistant / post-production coordinator (14 episodes, 2010-2011)
Paul Bonnette ... on-line editor (12 episodes, 2006)
Tom Demauri ... assistant editor (12 episodes, 2006)
Ian Harbilas ... assistant editor (12 episodes, 2006)
John C. Robinson ... colorist: dailies / colorist (12 episodes, 2006)
Jenni Ross ... post-production coordinator (12 episodes, 2006)
Emilie Gioia ... post-production assistant (11 episodes, 2006)
Philip Azenzer ... final colorist / digital intermediate final colorist (11 episodes, 2010-2011)
Charles W. Kelly ... post-production assistant (10 episodes, 2009)
Oscar A. Castro ... post-production assistant (10 episodes, 2011)
Richard A. Eisenstein ... post-production technician (10 episodes, 2011)
Richard Rodono ... assistant editor (10 episodes, 2011)
Brennan Parks ... post-production assistant (7 episodes, 2010)
Mark Hartzell ... assistant editor (5 episodes, 2010)
Julian Smirke ... assistant editor (5 episodes, 2010)
Vegard H. Sorby ... avid assistant (5 episodes, 2010)
Peter Hagan ... assistant editor (5 episodes, 2011)
Anna Hauger ... avid assistant (4 episodes, 2010)
Paula Greatbatch ... assistant editor (3 episodes, 2009)
Howard Leder ... assistant editor (3 episodes, 2011)
Carol Stutz ... assistant editor (2 episodes, 2010)
Dave Woods ... post-production coordinator (1 episode, 2006)
Todd Zongker ... assistant editor (1 episode, 2006)

Series Music Department 

Deva Anderson ... music supervisor (47 episodes, 2006-2011)
Delphine Robertson ... music supervisor (47 episodes, 2006-2011)
Maarten Hofmeijer ... music editor (29 episodes, 2009-2011)
Ernie Mannix ... music editor (12 episodes, 2006)
Lee Scott ... music editor (12 episodes, 2007)
Evan Greenspan ... music clearance (10 episodes, 2010-2011)
Michelle Lynskey ... featured vocalist / end credits (3 episodes, 2011)
Bo Stevenson ... music associate (2 episodes, 2010)
Bobbi Page ... vocal coach (1 episode, 2006)
Joachim Horsley ... orchestrator (1 episode, 2011)
Louie Schultz ... additional music editing (1 episode, 2011)

Series Transportation Department 

Randy Burke ... transportation captain (49 episodes, 2006-2011)
Dan Marrow ... transportation coordinator (49 episodes, 2006-2011)
Rick Chouinard ... transportation co-captain / driver (48 episodes, 2006-2011)
Brandon Handt ... driver (48 episodes, 2006-2011)
Bob Komisar ... driver (48 episodes, 2006-2011)
David Diaz ... transportation office coordinator (47 episodes, 2006-2011)
Gary D. Stalker ... driver (45 episodes, 2006-2011)
Evan Sklov ... driver (41 episodes, 2006-2010)
Garner Humphrey ... driver (40 episodes, 2007-2011)
Mark Valdez ... driver (34 episodes, 2006-2009)
Andrew Marrow ... driver (27 episodes, 2007-2011)
Gary Ferraro ... driver (25 episodes, 2009-2011)
Mark White ... driver (23 episodes, 2009-2011)
Pablo Gonzalez ... driver (22 episodes, 2007-2009)
William McCance ... driver (22 episodes, 2007-2009)
Don Iwanaga ... driver (15 episodes, 2010-2011)
George Clayton Jr. ... driver (14 episodes, 2006-2007)
Sharon L. Brigham ... driver (13 episodes, 2010-2011)
Laurie Taylor ... driver (12 episodes, 2007)
Daniel Valenzuela ... driver (12 episodes, 2007)
James Boniface ... driver (11 episodes, 2006)
Bill McCance ... driver (11 episodes, 2006)
Jose M. Sanchez ... driver (11 episodes, 2006)
Laurel Taylor ... driver (11 episodes, 2006)
Yvette Peterson ... driver (10 episodes, 2009)
Jay Dahlquist ... driver (8 episodes, 2010)
Brian Griggs ... driver (8 episodes, 2010)
Skip Fairlee ... driver / transportation co-captain (7 episodes, 2006)
Chad Moore ... transportation co-captain (7 episodes, 2006)
Ron Cowan ... driver (7 episodes, 2011)
Elmer S. Osorio ... driver (7 episodes, 2011)
Bruce Hathaway ... driver (6 episodes, 2011)
Myles Kimura ... driver (6 episodes, 2011)
Jim Cafferty Jr. ... driver (5 episodes, 2006)
Gary Stalker ... driver (3 episodes, 2006)
Stephen Denes ... driver (3 episodes, 2011)
Brandon Holt ... driver (2 episodes, 2009)
Mary C. Umekubo ... driver (2 episodes, 2011)
Jason Allen ... driver (1 episode, 2006)
Michael Belpedio ... driver (1 episode, 2006)
George Clayton ... driver (1 episode, 2006)
Glenn Coopersmith ... driver (1 episode, 2006)
Bernice Culbertson ... driver (1 episode, 2006)
Gregory S. Hoslet ... driver (1 episode, 2006)
Steven Clay Hunter ... driver (1 episode, 2006)
Jimmy Jones ... driver (1 episode, 2006)
Paul Jones ... driver (1 episode, 2006)
David G. Lang ... driver (1 episode, 2006)
Tom Larkin ... driver (1 episode, 2006)
Carrie Marrow ... transportation office coordinator (1 episode, 2006)
Dick McCartney ... driver (1 episode, 2006)
Frank Mielcarek ... driver (1 episode, 2006)
Steve Nickolai ... driver (1 episode, 2006)
J. Armin Garza II ... driver: camera car (1 episode, 2009)
Gilbert Young ... transportation captain: Washington D.C. (1 episode, 2010)

Series Other crew 

Allison Diamond ... assistant: Tom Hanks / assistant: Mr. Hanks (48 episodes, 2006-2011)
Sooki Raphael ... assistant: Tom Hanks / assistant: Mr. Hanks (48 episodes, 2006-2011)
Alex Barnoya ... set medic (47 episodes, 2006-2011)
Stephanie Klube ... stand-in (47 episodes, 2006-2011)
Maurice Marable ... main title design / title designer / title designer: main title (45 episodes, 2006-2011)
Orlando Chongo ... craft service / key craft service (42 episodes, 2006-2011)
Coleman Herbert ... assistant: Mark V. Olsen / production assistant / writers assistant / staff writer (42 episodes, 2006-2010)
Claudette Grand ... studio teacher (37 episodes, 2006-2011)
Joanne Small ... script supervisor (37 episodes, 2007-2011)
Joyce Kurtz ... loop group / adr loop group (34 episodes, 2007-2011)
Blair Fetter ... assistant: David Knoller / production assistant (33 episodes, 2006-2009)
Susan Slattery ... accountant / production accountant (30 episodes, 2007-2011)
Eileen Myers ... executive story editor / staff writer / assistant: Mark V. Olsen & Will Scheffer (29 episodes, 2006-2009)
Gunnar Moulton ... writers assistant / production secretary / writer's assistant (27 episodes, 2009-2011)
Adam P. Kane ... accounting clerk / second assistant accountant / first assistant accountant (26 episodes, 2007-2011)
Tory Haljun ... assistant: Gary Goetzman (25 episodes, 2006-2009)
Logan Sparks ... assistant: Harry Dean Stanton / assistant: Mr. Stanton (25 episodes, 2007-2010)
Kevin Medici ... script coordinator (24 episodes, 2006-2007)
Kyle Adahl ... stand-in (24 episodes, 2009-2011)
Clayton Vetter ... researcher (24 episodes, 2009-2011)
George Barrett ... stand-in (23 episodes, 2006-2007)
Dustin Lance Black ... executive story editor / staff writer (23 episodes, 2006-2007)
Tracy Lehman ... first assistant accountant (23 episodes, 2006-2007)
Doug Stockstill ... staff writer / assistant: Will Scheffer (23 episodes, 2006-2007)
Julie Shimer ... assistant: Gary Goetzman (22 episodes, 2006-2007)
Manuel Barboza ... assistant cook (22 episodes, 2007-2009)
Dirk Q. Long ... chef / cook (22 episodes, 2007-2009)
Cristie Schoen ... assistant cook (22 episodes, 2007-2009)
Casey Schoolcraft ... writer's production assistant (22 episodes, 2007-2009)
Jeff Stanford ... key assistant location manager (19 episodes, 2006-2007)
Larissa Michel ... production coordinator (19 episodes, 2009-2010)
Djuna Celeste Schaffer Myers ... assistant production coordinator (19 episodes, 2009-2010)
Eric Hooge ... key assistant location manager (19 episodes, 2010-2011)
Annick Wolkan ... assistant: Ms Caulfield / production assistant / assistant: Ms. Caulfield / office production assistant (19 episodes, 2010-2011)
Roberto Aguirre-Sacasa ... staff writer / story editor (18 episodes, 2009-2010)
Morgan Cline ... assistant: Gary Goetzman / assistant: Mr. Goetzman (18 episodes, 2009-2010)
Frances D'Imperio ... stand-in (18 episodes, 2009-2010)
Melanie Marnich ... staff writer / story editor (18 episodes, 2009-2010)
Sarah J. Weaver ... production assistant (18 episodes, 2009-2010)
Tory Strang ... assistant: Gary Goetzman / assistant: Mr. Goetzman (17 episodes, 2009-2010)
Michael Clark ... production assistant / production secretary (16 episodes, 2009-2010)
Mark Meloccaro ... clearances (16 episodes, 2009-2010)
J.D. McCarthy ... additional craft service (15 episodes, 2006-2007)
Julia Cho ... story editor / executive story editor (15 episodes, 2010-2011)
Ralph Coleman ... location manager (15 episodes, 2010-2011)
Diana V. Lara ... key assistant location manager (15 episodes, 2010-2011)
Mary Small ... craft service (14 episodes, 2006-2007)
Candy Carstensen ... payroll accountant (14 episodes, 2010-2011)
Ron McBride ... assistant cook / chef (14 episodes, 2010-2011)
Lidia Morales ... assistant cook (14 episodes, 2010-2011)
Emilie Gioia ... production secretary / production assistant (13 episodes, 2006-2007)
Devon Ligus ... stand-in (13 episodes, 2007-2010)
Michael Daley ... script coordinator (13 episodes, 2010-2011)
Adam T. Shepard ... assistant: Mr. Olsen/Mr. Scheffer / assistant: Mr. Olsen and Mr. Scheffer / assistant: Mark V. Olsen/Will Scheffer (13 episodes, 2010-2011)
Sabrina Eisenstadt ... assistant: David Knoller & Bernadette Caulfield (12 episodes, 2006)
Ilt Jones ... location manager (12 episodes, 2006)
Suzie Sax ... script supervisor (12 episodes, 2006)
Emre Sonmez ... key assistant location manager (12 episodes, 2006)
Ben Waesche ... production coordinator (12 episodes, 2006)
Lyndsey Beaulieu ... assistant: Will Scheffer (12 episodes, 2007)
Meghan Burchfield ... assistant: Bernadette Caulfield (12 episodes, 2007)
Billy K. Campbell ... key assistant location manager (12 episodes, 2007)
Jeff Cockey ... stand-in (12 episodes, 2007)
Fermin Davalos ... location manager (12 episodes, 2007)
Allison Glennon ... production assistant (12 episodes, 2007)
Paula Harding ... payroll accountant (12 episodes, 2007)
Lisa Karchinski ... production assistant (12 episodes, 2007)
Tracy Marshak-Nash ... second assistant accountant / first assistant accountant (12 episodes, 2007)
Wild Bill McCrillis ... set up man (12 episodes, 2007)
Sarah Neale ... stand-in (12 episodes, 2007)
Jennifer Schuur ... staff writer (12 episodes, 2007)
Julie Bernards ... payroll accountant (11 episodes, 2006-2010)
Grace Bustos ... stand-in (11 episodes, 2006)
Jamie Conway ... production assistant (11 episodes, 2006)
Michael Dale ... assistant production coordinator (11 episodes, 2006)
Jonathan Deiner ... production secretary / second assistant production coordinator (11 episodes, 2006)
Casey Erklin ... stand-in (11 episodes, 2006)
Seth William Hansen ... production assistant (11 episodes, 2006)
Barry Hutchins ... additional craft service (11 episodes, 2006)
Brooke Krinsky ... production assistant (11 episodes, 2006)
Jen Relyea ... stand-in (11 episodes, 2006)
Jennifer Svidler ... assistant: Mark V. Olsen (11 episodes, 2006)
Rob Swenson ... key assistant location manager (11 episodes, 2006)
David Trujillo ... cook (11 episodes, 2006)
Miguel Verduzco ... cook (11 episodes, 2006)
Salvador Verduzco ... cook (11 episodes, 2006)
Hilary Walker ... production assistant (11 episodes, 2006)
Judy Weaver ... second assistant accountant (11 episodes, 2006)
Melanie Williams ... stand-in (11 episodes, 2006)
Eric Othello Butler ... title designer / title designer: main title (11 episodes, 2010-2011)
Andrew Kent ... production assistant (11 episodes, 2010-2011)
Jose Carillo ... chef (10 episodes, 2006)
Joshua Stickler ... production assistant (10 episodes, 2007)
Aaron Wood ... production assistant (10 episodes, 2007)
Sara Alvarez ... set up man (10 episodes, 2009)
Ty Armstrong ... accounting clerk (10 episodes, 2009)
Tena Boyce ... stand-in (10 episodes, 2009)
Jason Burks ... production assistant (10 episodes, 2009)
Robin Ginsberg ... accountant (10 episodes, 2009)
Yale Hannon ... script coordinator (10 episodes, 2009)
Michelle Latham ... location manager (10 episodes, 2009)
Heather Longerbeam ... assistant: Bernadette Caulfield / assistant: Bernadatte Caulfield / assistant: Berndette Caulfield (10 episodes, 2009)
Gerson Paz ... production assistant (10 episodes, 2009)
Andrew Stryker ... writers assistant (10 episodes, 2009)
Nancy A. Terriberry ... first assistant accountant (10 episodes, 2009)
Steve Woroniecki ... key assistant location manager (10 episodes, 2009)
Matthew Prisk ... assistant location manager (10 episodes, 2010-2011)
Eric Edmonds ... production assistant (10 episodes, 2011)
Shaun Greenspan ... production assistant (10 episodes, 2011)
David Werner ... office production assistant / production assistant (10 episodes, 2011)
Leo Fialho ... key assistant location manager (9 episodes, 2007)
M. Ryan Traylor ... production assistant (9 episodes, 2007)
Jasmin Paris ... key assistant location manager / assistant location manager (9 episodes, 2009)
Stan Umamoto ... payroll accountant (9 episodes, 2009)
Bill Wesley ... key assistant location manager (9 episodes, 2009)
Karla Baeza ... production secretary (9 episodes, 2010)
Jareth Costello ... accounting clerk / second assistant accountant (9 episodes, 2010)
Carlos Tapia ... assistant location manager (9 episodes, 2011)
Harry A. Limauro IV ... assistant production coordinator / assistant: Scott Stephens (8 episodes, 2006-2011)
Sharon Sacks ... studio teacher (8 episodes, 2006)
Josh Van Ermen ... additional craft service (8 episodes, 2006)
Pamela I. Brown ... assistant production coordinator (8 episodes, 2007)
Jacob Lawton ... production assistant (8 episodes, 2007)
Yoli Poropat ... production coordinator (8 episodes, 2007)
Raul Morales ... assistant cook (8 episodes, 2010-2011)
Ruben Morales ... assistant cook (8 episodes, 2010-2011)
Ken Young ... chef (8 episodes, 2010-2011)
Christine Conley ... assistant: Ms. Caulfield / assistant: Bernadette Caulfield (8 episodes, 2010)
Stephanie Dana ... production assistant (8 episodes, 2010)
Nicholas Hiles ... production assistant (8 episodes, 2010)
Charles W. Kelly ... assistant to writer / writers production assistant / writer's production assistant (8 episodes, 2010)
Suzi Sibold ... first assistant accountant (8 episodes, 2010)
Robert Stahoviak ... stand-in (8 episodes, 2010)
Katie Pruitt ... production assistant (7 episodes, 2006)
Yvette Metoyer ... production assistant (7 episodes, 2007)
Brendan Gamache ... production assistant (7 episodes, 2009)
Pam Nelson ... production assistant (7 episodes, 2009)
Devon Marie King ... stand-in (7 episodes, 2010)
Matthew Dillon Noonan ... assistant location manager (7 episodes, 2010)
Nicole Paulhus ... production assistant (7 episodes, 2010)
Sharon Wissel ... main title choreography (7 episodes, 2010)
Aaron Allen ... staff writer (7 episodes, 2011)
Ann Kaiser ... production coordinator (7 episodes, 2011)
Brittany Sharman ... production assistant (7 episodes, 2011)
Shilo Frontierro ... production assistant (6 episodes, 2006)
Allison Meadows ... production assistant (6 episodes, 2007)
Therese Clinton ... assistant craft service (6 episodes, 2009)
Loriel Samaras ... set production assistant (6 episodes, 2010)
Raven Stefanelli ... stand-in (6 episodes, 2010)
Nori Chia ... assistant: Mr. Goetzman (6 episodes, 2011)
Francis D'Imperio ... stand-in (6 episodes, 2011)
Daniel Esparza ... production assistant (6 episodes, 2011)
Nicole Kreuzer ... stand-in (6 episodes, 2011)
Kristyn Macready ... assistant to ms. goodwin / assistant to Ms. Goodwin (6 episodes, 2011)
Greg Murray ... writers production assistant (6 episodes, 2011)
Jami O'Brien ... story editor (6 episodes, 2011)
Tina Sparks ... second assistant accountant (6 episodes, 2011)
Jacob M. Torres ... key assistant location manager (6 episodes, 2011)
Kandice Billingsley ... key assistant location manager (5 episodes, 2006)
Aaron Walrod ... payroll accountant (5 episodes, 2006)
Wendy Guerrero ... assistant: Bruce Dern (5 episodes, 2010)
Ahmed Kirdar ... production assistant (4 episodes, 2006)
Arlene Singer-Gross ... studio teacher (4 episodes, 2006)
Amber Degn ... production assistant (4 episodes, 2007)
Rick Napoli ... production coordinator (4 episodes, 2007)
Carl Helder ... production assistant (4 episodes, 2009)
Lynn Johnson ... set medic (4 episodes, 2009)
Lucas Paul ... production assistant (4 episodes, 2010-2011)
Jim Brockett ... animal trainer / animal wrangler (4 episodes, 2010)
Jun C. Lin ... key assistant location manager (4 episodes, 2010)
Eric Mills ... key assistant location manager (4 episodes, 2010)
Ronnie San Jose ... production assistant (4 episodes, 2011)
Chris Whitaker ... second unit medic (4 episodes, 2011)
Matthew Bolin ... production assistant (3 episodes, 2006)
Adam Feingold ... production assistant (3 episodes, 2006)
Alexis Quartararo ... production assistant (3 episodes, 2006)
Laura Twors ... production assistant (3 episodes, 2006)
Casey B. Collins ... key assistant location manager (3 episodes, 2007)
Georgianna Whitley ... production assistant (3 episodes, 2009)
John Carrafa ... choreographer (3 episodes, 2010-2011)
Kelley Vallette ... Set Production Assistant (3 episodes, 2010-2011)
Glen Landry ... production assistant (3 episodes, 2010)
Abran Trujillo ... production assistant (3 episodes, 2010)
Cody Theuret ... production assistant (3 episodes, 2011)
Braden Bowen ... production assistant (2 episodes, 2006)
Mike Crotty ... production assistant (2 episodes, 2006)
Monique Fisher ... studio teacher (2 episodes, 2006)
Corey Foster ... additional craft service (2 episodes, 2006)
Linda Kai ... assistant location manager (2 episodes, 2006)
Louis A. Lanni ... production assistant (2 episodes, 2006)
Steve Peungraksa ... additional craft service (2 episodes, 2006)
Andrea Conway ... assistant production coordinator (2 episodes, 2007)
Matthew Hadfield ... assistant production coordinator (2 episodes, 2007)
Valerie Lindow ... production assistant (2 episodes, 2007)
Brian Peralez ... production assistant (2 episodes, 2007)
Chris Battaglia ... production assistant (2 episodes, 2009)
Clinton Irey ... production assistant (2 episodes, 2009)
Robyn Marrow ... production assistant (2 episodes, 2009)
Matthew P.C. Freeman ... production assistant (2 episodes, 2010)
Anneke Scott ... production assistant (2 episodes, 2010)
George Williams III ... production assistant (2 episodes, 2010)
Ashley Wood ... production assistant (2 episodes, 2010)
Amanda Luce ... set production assistant (2 episodes, 2011)
Bonnie San Jose ... production assistant (2 episodes, 2011)
Juan Carlos Anaya ... chef (1 episode, 2006)
Heather Anderson ... production assistant (1 episode, 2006)
Caleb Bacon ... production assistant (1 episode, 2006)
Don Bensko ... production accountant (1 episode, 2006)
TeeJay Boyce ... stand-in (1 episode, 2006)
Rachel Budge ... stand-in (1 episode, 2006)
Douglas M. Cambell ... craft service (1 episode, 2006)
Jose Carrillo ... chef (1 episode, 2006)
Tom Carson ... production coordinator (1 episode, 2006)
Anthony Eagan ... production assistant (1 episode, 2006)
Cate Eckenrode ... production assistant (1 episode, 2006)
Gabi Endicott ... script supervisor (1 episode, 2006)
Jules Eros ... additional craft service (1 episode, 2006)
Alan Evrard ... stand-in (1 episode, 2006)
Brad Freer ... production assistant (1 episode, 2006)
Miguel Garcia ... assistant chef (1 episode, 2006)
M.K. Gleason ... production accountant (1 episode, 2006)
Joel Gonzalez ... assistant chef (1 episode, 2006)
Jason Gorman ... production assistant (1 episode, 2006)
Stacie Harder ... stand-in (1 episode, 2006)
Brian O. Haynes ... location manager (1 episode, 2006)
Alison Hoberman ... assistant chef (1 episode, 2006)
Yuka Kadono ... production assistant (1 episode, 2006)
Malia Kamahoahoa ... production assistant (1 episode, 2006)
David Koch ... production assistant (1 episode, 2006)
Mary Lamar Mahler ... set medic (1 episode, 2006)
Steve Moore ... production assistant (1 episode, 2006)
Moose ... production assistant (1 episode, 2006)
Danny Morris ... craft service (1 episode, 2006)
Ron Recio ... production assistant (1 episode, 2006)
Jo Ann Smith ... studio teacher (1 episode, 2006)
Elizabeth Speckman ... first assistant accountant (1 episode, 2006)
Jack Stern ... studio teacher (1 episode, 2006)
Aaron Teeters ... production assistant (1 episode, 2006)
Francisco Trujillo ... assistant chef (1 episode, 2006)
Danica Vorkapich ... assistant: Gregg Fienberg (1 episode, 2006)
Ivette Castillo ... production assistant (1 episode, 2007)
Grant Cross ... production assistant (1 episode, 2007)
William DiCenso ... production assistant (1 episode, 2007)
Blake Knight ... production assistant (1 episode, 2007)
Dan Murphy ... production assistant (1 episode, 2007)
Greg Pisarski ... production assistant (1 episode, 2007)
Steve Schifini ... production assistant (1 episode, 2007)
Stephen Shifini ... production assistant (1 episode, 2007)
Gary Sinclair ... assistant: Gary Goetzman (1 episode, 2007)
Shana Comeaux ... production assistant (1 episode, 2009)
Lissa Mahler ... payroll accountant (1 episode, 2009)
Bob Riley ... production assistant (1 episode, 2009)
Joe Achard ... location assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Tomica Baquet ... animal trainer (1 episode, 2010)
Jessica Cervantes ... animal trainer (1 episode, 2010)
Brian M. Chilcoat ... set production assistant (1 episode, 2010)
Katie Diesinger ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Estela Eagan ... production assistant (1 episode, 2010)
Jamie Frazer ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Nicholas Glekas ... location assistant (1 episode, 2010)
Damond Gordon ... key craft service: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Lauran Tracy Howard ... production assistant (1 episode, 2010)
Sherri Hubbard ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Keriene Lucas ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Nila Neukum ... additional script supervisor (1 episode, 2010)
Jonathan Reich ... location manager: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Kerri Rothell ... animal trainer (1 episode, 2010)
Jan Hopper Sanders ... script supervisor: DC unit (1 episode, 2010)
Jay Shepley ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Patrick Shewmaker ... production assistant: Washington D.C. (1 episode, 2010)
May Tam ... production coordinator: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Christina Thomas ... animal wrangler (1 episode, 2010)
Kim Tuvin ... assistant craft service: Washington D.C. (1 episode, 2010)
Carol W. Carr ... assistant craft service (1 episode, 2011)
Andrew Chongo ... key craft service (1 episode, 2011)
Parker Laramie ... accounting clerk (1 episode, 2011)

Series Thanks 

James Glennon ... in memory of (1 episode, 2007)

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page