Edit
Space Truckers (1996) Poster

Full Cast & Crew

Directed by 

Stuart Gordon

Writing Credits  

Ted Mann ... (screenplay)
 
Stuart Gordon ... (story) &
Ted Mann ... (story)

Cast (in credits order) verified as complete  

Tim Loane ...
Trooper Officer
...
Trooper
...
Building Commander
...
E. J. Saggs
...
Nabel / Macanudo
Roger Gregg ...
Tank Patrol
Denis Akiyama ...
Tech Leader
Seamus Flavin ...
Chopper 4
...
Chopper 3
...
Sandra Dickinson ...
Bitchin' Betty
...
Keller
Graeme Wilkinson ...
Jackie
...
Mel
...
Cindy
...
Mike Pucci
Lonnie R. Smith Jr. ...
Jerry (as Lonny Smith)
Carolyn Purdy-Gordon ...
Delia
...
Tommy (as Michael G. Hagerty)
Dave Duffy ...
Alex
Eileen Dromey ...
Woman on the toilet
Birdy Sweeney ...
Mr. Zesty
Conor Mullen ...
Cop #1
David Ganly ...
Cop #2
Owen Conroy ...
Cop #3
...
Mister Cutt
Sylvan Baker ...
Black Pirate
Billy Clarke ...
Sam
Thomas McLaughlin ...
Lou
...
Scummy
Gerry Walsh ...
Fat Jacker
...
Carol
...
Rigid
...
Bio-Mechanical-Warrior
Finbarr Monahan ...
Bio-Mechanical-Warrior
Julie Dowling ...
Bio-Mechanical-Warrior
Angeline Morrison ...
Bio-Mechanical-Warrior
Bongi McDermott ...
Bio-Mechanical-Warrior
Suzanne Gibson ...
Bio-Mechanical-Warrior
Natasha Byram ...
Bio-Mechanical-Warrior
Rest of cast listed alphabetically:
...
Bio-Mechanical-Warrior (uncredited)
...
Space Girl in Space Shuttle (uncredited)
Create a character page for: ?

Produced by 

Mary Breen-Farrelly ... producer
Guy Collins ... executive producer
Alexander De Grunwald ... line producer (as Alex De Grunwald)
Stuart Gordon ... producer
Greg Johnson ... producer
Stephen Kaye ... executive producer (as Stephen Kay)
Heidi Levitt ... associate producer
Ted Mann ... producer
Peter Newman ... producer
Morgan O'Sullivan ... co-producer
Marie Louise Queally ... associate producer

Music by 

Colin Towns

Cinematography by 

Mac Ahlberg ... director of photography

Film Editing by 

John Victor-Smith ... (as John Victor Smith)

Casting By 

John Hubbard
Ros Hubbard
Heidi Levitt

Production Design by 

Simon Murton

Art Direction by 

William Alexander ... supervising art director (as Bill Alexander)
Simon Lamont

Set Decoration by 

Malcolm Stone

Costume Design by 

Anne Bloomfield
John Bloomfield

Makeup Department 

Mark Alfrey ... special makeup effects artist
Rosie Blackmore ... chief makeup
Deborah Boylan ... makeup trainee
Brid Broadberry ... hairdresser
Greg Cannom ... designer and creator: Macanudo
Liz Dean ... special makeup effects assistant: Optic Nerve
Bernadette Dooley ... hairdresser
Anne Dunne ... hairdresser
Joan Hills ... hair designer
Rob Hinderstein ... special makeup effects artist
Fiona Hogan ... makeup artist
Conor McAllister ... hairdresser
Mike Measimer ... special effects makeup supervisor: Optic Nerve
Tina Phelan ... makeup trainee (as Christina Phelan)
Dave Snyder ... special makeup effects technical supervisor: Optic Nerve

Production Management 

Paul Munn ... production manager

Second Unit Director or Assistant Director 

Peter Agnew ... second assistant director: second unit
Kevan Barker ... first assistant director: second unit
John Burns ... third assistant director: second unit
Seamus Collins ... second assistant director
Daisy Cummins ... trainee assistant director: second unit
Daisy Fortune ... trainee assistant director
Paul Gentry ... second unit director
Gillian Keily ... third assistant director
Gabriel Murray ... trainee assistant director
Lisa Parker ... second assistant director: second unit
Hannah Quinn ... trainee assistant director
Charles Rotherham ... first assistant director
Sonia Thornton ... trainee assistant director
Gordon Wycherley ... trainee assistant director

Art Department 

Rupert Bagwell ... dressing props
Andrew Baird ... art director assistant
David Berry ... carpenter
Brian Blues ... supervising carpenter
Noel Bollard ... stagehand
Roger Bowles ... assistant art director
John Breheny ... carpenter
William Brophy ... carpenter
Timothy Burgard ... storyboard artist (as Tim Burgard)
Dermot Butler ... carpenter
Ronan Callanan ... stand-by props
Noel Campbell ... carpenter (as Noel Cambell)
John Cannon Sr. ... carpenter (as John Cannon Snr.)
Donal Carroll ... stagehand
Jeremy Carroll ... carpenter
James Carruthers ... stagehand
William Cassidy ... stagehand
John Cavanagh ... apprentice plasterer
Robert Clarke ... rigger
Ron Cobb ... conceptual artist
Tamara Conboy ... graphic designer
Michael Conroy ... supervising carpenter
Paddy Corcoran ... rigger
Noel Coughlan ... stand-by painter
Neil Crawford ... stand-by rigger
Joe Delahunty ... carpenter
Romek Delmata ... props model maker (as Romek Delimata)
David Devlin ... rigger
Jason Doherty ... carpenter
Ciaran Drew ... carpenter / stand-by carpenter: second unit
Derek Drew ... stand-by carpenter
Norman Duff ... painter
Nicholas Dunne ... props electrician
Sally Dunne ... food stylist
J.J. Earls ... dressing props
Cos Egan ... chargehand dressing props
Sean Egan ... carpenter
Seamus Ennis ... carpenter
Trevor Eve ... supervising scenic painter
Paul Fagan ... dressing props (as Paul Fegan)
Neil Featherstone ... painter (as Neil Fetherston)
Michael Finglas ... carpenter (as Michael Finglas Jr.)
Peter Foley ... carpenter
Paul Fox ... stand-by stagehand
Michael Freeney ... rigger (as Michael Freaney)
Jim Furlong ... draftsperson
Neville Gaynor ... painter
Alan Gilmore ... draftsperson
Martin Goulding ... draftsperson
Martin Gray ... stagehand
Robert Gray ... dressing props (as Robert S. Gray)
John Greene ... painter
Reg Gunning ... supervising carpenter
Martin Hayes ... carpenter / stand-by carpenter: second unit
Eamon Healy ... rigger
Thomas Healy ... rigger
Paul Hedges ... dressing props
Jimmy Hennessy ... rigger (as James V. Hennessy)
John Hornick ... design consultant
Luis G. Hoyos ... set designer: pre-production (as Luis Hoyos)
Edward Humphries ... carpenter (as Eddie Humphries)
Gordon Izod ... supervising plasterer
Alan Keane ... dressing props
Alan Keenan ... stagehand
Reginald Keywood ... assistant construction manager (as Reg Keywood)
Kevin Kileen ... rigger (as Kevin Killeen)
Chan Kin ... dressing props
Graham Kin ... stand-by props
Eddie Kinsela ... carpenter (as Eddie Kinsella)
Dave Kinsella ... dressing props (as David Kinsella)
Matthew Kirwan ... carpenter (as Mathew Kirwan)
Richard Lang ... rigger
Inge Loeffen ... dressing props
Iain Lowe ... head of department rigger
Frank Matthews ... plasterer (as Frank Mathews)
Bruce McCall ... conceptual art
James McCloskey ... carpenter
Gerard McDonald ... carpenter
Greg McDonald ... sculptor
Shane McEnroe ... draftsperson
Gary McGinty ... draftsperson
Gerry McGrath ... stagehand (as Gerard McGrath)
Noel McKenna ... stand-by rigger: second unit
David Merrigan ... stand-by rigger: second unit
Douglas H. Moore ... dressing props (as Douglas Moore)
Andrew Moran ... rigger: chopper
Derek Murphy ... carpenter
Gary Murray ... trainee stand-by props: second unit
Paddy Murray ... chargehand stand-by props: second unit
Yasushi Nirasawa ... conceptual artist
Donnacha O'Brien ... art department coordinator
Richard Padbury ... supervising props modelmaker
John Paterson ... construction coordinator
Steve Payne ... supervising props
Wesley Peppiatt ... supervising stand-by props
Richard Phelan ... carpenter
John Porter ... chargehand dressing props
Graeme Purdy ... property master
Richard Roberts ... assistant set decorator
John Robertson ... rigger
Alex Rogers ... props runner
David Russell ... storyboard artist (as David Russel)
Alan Scott ... painter
Colie Sharkey ... construction buyer
Paul Sharkey ... painter: labour
Keith Smith ... supervising stagehand
Tim Spillane ... storyboard artist
Sean Stanley ... fibrous plasterer
Sandra Stewart ... fibre optics (as Sandy Stewart)
Paul Treacy ... rigger
Tony Walsh ... carpenter / stand-by stagehand: second unit
Terry Wellings ... rigger
Bernie Wrightson ... conceptual artist

Sound Department 

Paul Carr ... sound mixer: Goldcrest Post-Production
Gillian Dodders ... assistant foley editor
Robert Farr ... sound mixer: Goldcrest Post-Production
Glenn Freemantle ... sound designer / supervising sound editor
Ernie Gallagher ... boom operator: second unit
Deborah Gordon ... sound trainee
Diane Greaves ... foley artist
Peter Holt ... foley editor
Max Hoskins ... dialogue editor
Andy Kennedy ... sound editor / sound effects editor
Trevor O'Connor ... sound mixer: second unit (as Trevor O'Conner)
Alan O'Duffy ... sound mixer
Barry O'Sullivan ... boom operator
David Rodriguez ... adr mixer
Claire Saunders ... trainee sound editor
Liam Saurin ... sound mixer: second unit
Jack Stew ... foley artist
Timothy Vine ... first assistant sound editor (as Tim Vine)
Alan Walshe ... sound: electronic press kit

Special Effects by 

Chiharu Akimoto ... lab technician: S.M.G. Inc.
Linda Benavente-Notaro ... lab technician: Cannom Creations (as Linda Benevente-Notaro)
Roland Blancaflor ... lab technician: Cannom Creations
Evan Brainard ... mechanical design: Optic Nerve
Maria Bruce ... lab technician: S.M.G. Inc.
Brendan Byrne ... physical effects technician: second unit
Kevin Byrne ... physical effects technician: second unit
Neil Carr ... special effects rigger
Ron Cartwright ... senior special effects technician
James Conrad ... lab technician: S.M.G. Inc.
John Crawford ... mechanics: S.M.G. Inc.
Jeff L. Deist ... lab technician: Cannom Creations (as Jeff Deist)
Eric Fox ... lab technician: S.M.G. Inc.
André Freitas ... lab technician: Cannom Creations (as Andre Freitas)
Misa Uo Gardner ... coordinator: S.M.G. Inc. (as Misa U. Gardner)
Paul Gentry ... special effects supervisor
Screaming Mad George ... special effects designer: Bio-Mechanical Warriors, S.M.G. Inc. (as Screaming Mad George [Joji Tani])
Asao Goto ... key effects: S.M.G. Inc.
Mimi Hagi ... lab technician: S.M.G. Inc.
Angela Hajianis ... lab technician: Cannom Creations
Shinobu Hamada ... lab technician: S.M.G. Inc.
Rufus Hearn ... construction: Optic Nerve
Chris Heeter ... construction: Optic Nerve
David Hoehn ... special effects prosthetics: Cannom Creations
Stephen Hutchinson ... senior special effects technician (as Steve Hutchinson)
Bill Jacob ... lab technician: Cannom Creations
Brian Johnson ... special effects supervisor
Gerry Johnston ... physical effects supervisor: second unit (as Gerry Johnson)
J.P. Keating ... assistant: Optic Nerve
Louis Kiss ... production assistant: Cannom Creations
Taishiro Kiya ... key effects: S.M.G. Inc.
Phil Knowles ... practical senior effects technician (as Philip Knowles)
Louise MacAvin ... physical effects buyer
Hiroki Matsumoto ... lab technician: S.M.G. Inc.
Conor McCullagh ... lab technician: Cannom Creations
Paul McDonnell ... puppeteer
Mike McFarlane ... construction: Optic Nerve
Tony McGuinness ... puppeteer: Optic Nerve
Craig J. McIntyre ... lab technician: S.M.G. Inc.
Ronald Meeks ... special effects rigger (as Ron Meeks)
Richard Melohn ... lab technician: S.M.G. Inc. (as Richard J. Melohn)
Nick Middleton ... senior special effects technician (as Nick J. Middleton)
Gavin Murray ... physical effects trainee: second unit
Larry Odien ... designer: Cannom Creations / mechanical design: Optic Nerve / mechanical engineer: Cannom Creations
Keiqo Okada ... lab technician: S.M.G. Inc.
Scott Oshita ... mechanical effects: Cannom Creations / on-set technician: Cannom Creations
Frieda Paras ... construction: Optic Nerve
Norma Pastor ... lab technician: S.M.G. Inc.
Tuck John Porter ... costumer: S.M.G. Inc.
William Poynter ... wireman (as Billy Poynter)
Stephen Prouty ... mold shop supervisor: Cannom Creations
Robert Redmond ... physical effects technician: second unit
Kyle Renouf ... production coordinator: Optic Nerve
Kosuke Sagara ... lab technician: S.M.G. Inc.
Robert Schofield ... wireman (as Bob Schofield)
Lee Schriever ... construction: Optic Nerve (as Lee Schriver)
Hajime Sorayama ... designer: Bio-Mechanical Warriors
Kazuhito Suda ... lab technician: S.M.G. Inc.
Paul Treacy ... special effects rigger
Todd Tucker ... lab technician: Cannom Creations
Keith VanderLaan ... production supervisor: Cannom Creations (as Keith Vanderlaan)
Tania Wanstall ... construction: Optic Nerve (as Tania Winstal)
Mark Weatherbe ... mechanics: S.M.G. Inc.
John Wheaton ... head sculptor: Optic Nerve
Bill Wieger ... sculptor: Cannom Creations

Visual Effects by 

Robert Auger ... supervisor: MPEG
Bob Ballan ... model effects supervisor / moldings supervisor
Ian Barton ... motion control trainee
Howard Bell ... computer animator: Electric Image
Graeme Bird ... trainee model maker
Andy Bowman ... electrical engineer: visual effects unit
Liza Buckley ... visual effects coordinator
Simon Burley ... digital scanning: Electric Image
Lisa Canty ... miniatures coordinator
John Carr ... electrician: visual effects unit
Rebecca Chambers ... assistant: Electric Image
Anne Clarke ... molding assistant
Will Correia ... computer animator: Electric Image (as William Correia)
Nicholas J. Davis ... model technician (as Nicholas Davis) / moldings technician (as Nicholas Davis)
Paul Derham ... trainee model maker
John Paul Docherty ... digital visual effects supervisor: Electric Image (as Paul Docherty)
Richard Ducker ... computer animator: Electric Image
Eamonn Elliott ... 3D display artist (as Eamonn Elliot)
Keith Foston ... visual effects minatures
Tony Fox ... engineer: motion control camera
David Frearson ... digital composite artist: Electric Image
Stuart Galloway ... blue screen supervisor / motion control supervisor
Paul Gentry ... director of photography: miniatures / visual effects supervisor
Miranda Gibson ... accounts: Electric Image
Leigh Gilbert ... visual effects unit construction manager
Reuben Gwyn ... digital composite artist: Electric Image
John Harvey ... computer animator: Electric Image
Thomas Hollier ... computer animation supervisor: Electric Image
Steve Howarth ... model maker
Iain Irwin-Powell ... computer systems administrator: Electric Image (as Iain Powell)
Brian Johnson ... visual effects supervisor
Tom Julier ... additional software: Electric Image (as Thomas Julier)
Faisal Karim ... miniatures supervisor
Nina Karim ... model maker
Riad Karim ... model maker
Emmet Kilbride ... 3D display artist
Julian King ... model maker
Rebekah King-Britton ... computer animator: Electric Image
Mark Kochinski ... CGI animator: pre-production
William Louthe ... electrician: visual effects unit
Simon Maddocks ... computer animation supervisor: Electric Image
Clive Martin ... runner: Electric Image
Niall Martin ... motion control trainee
Paul McDonnell ... trainee model maker
Oonagh McMorrow ... assistant visual effects coordinator
Anthony Mooney ... maintenance manager
Mark E. Murray ... motion control trainee
Trevor Murray ... model maker
Mike Pope ... digital composite artist: Electric Image
Les Quinn ... 3D display artist / lead digital artist
Rossa Sheridan ... motion control trainee
Mike Silverman ... financial coordinator: Electric Image
Steve Switaj ... motion control camera operator
Richard Thomas ... model maker
Keith VanderLaan ... digital production supervisor
John Weller ... model maker
Jay Williams ... digital effects producer: Electric Image
Angie Wills ... CG coordinator: Electric Image
Ruth Winick ... 3D display concept artist
Russ Woolnough ... visual effects editor
Stephen Murphy ... minature effects (uncredited)

Stunts 

Stuart Clark ... stunts
Steve Griffin ... stunts
Tatsuro Koike ... stunts
Scott Leva ... stunts
Bridgett Riley ... stunts
Koichi Sakamoto ... stunt supervisor
Roger Yuan ... stunts
Scott Leva ... stunt double (uncredited)

Camera and Electrical Department 

Garret Baldwin ... electrician
Ciarán Barry ... focus puller: "a" camera (as Ciaran Barry)
Glen Bonser ... crane operator
Stephen Breun ... electrician
Darryl Byrne ... first assistant camera: special effects unit
Sean Cahill ... electrician
Dermot Coleman ... electrician
John Connon ... trainee grip (as John Connon Jnr.)
Seamus Corcoran ... camera operator
Sean Creagh Jr. ... gaffer: second unit (as Sean Creagh Jnr.) / generator operator (as Sean Creagh Jnr.)
Sean Creagh ... electrician (as Sean Creagh Snr.)
Noel Donnellon ... video supervisor
Richie Donnelly ... clapper loader (as Richard Donnelly)
Billy Doyle ... electrician
Stephen Doyle ... best boy
Richie Egan ... trainee grip
Terry Eiffe ... electrician
Ciarán Fitzgerald ... camera trainee: second unit (as Ciaran Fitzgerald)
David Fitzgerald ... focus puller: second unit
Nicky Fitzgerald ... electrician: second unit (as Nick Fitzgerald)
Tony Fitzpatrick ... video playback: second unit
Philip Fitzsimons ... gaffer
Tim Fleming ... clapper loader: second unit (as Tadha Fleming)
Paul Gentry ... director of photography: second unit
Geoff Glover ... camera operator: second unit
Derek Hale ... electrician
Graeme Haughton ... electrician
Carl Hayden ... camera trainee: second unit
Malcolm Huse ... grip
Ciaran Kavanagh ... focus puller: "b" camera / focus puller: second unit
Eric Lawlor ... electrician / electrician: second unit
William Louthe ... best boy: second unit
Alice Madden ... camera trainee
Ray McCarthy ... video technician: playback
Stephen McCarthy ... electrician
John Moore ... focus puller: second unit
Liam Moran ... electrician
Eoin O'Hagan ... electrician
Liam O'Reilly ... video assist operator
Patrick Redmond ... still photographer (as Pat Redmond)
Peter Robertson ... camera operator: second unit
Pat Ryder ... electrician
Sky Sharrock ... camera trainee
Matt Skinner ... focus puller: second unit (as Mathew Skinner)
Gary Smith ... second grip
Paul Warde ... cameraman: electronic press kit

Casting Department 

Michelle Guillermin ... additional casting (as Michelle Guillerman)
Monika Mikkelsen ... casting associate

Costume and Wardrobe Department 

Eimear Bannon ... wardrobe trainee
Ann Beverly ... assistant costume designer (as Ann Beverley)
Timothy Cains ... wardrobe trainee
Dermot Colgan ... wardrobe trainee
Sinead Egan ... wardrobe trainee
Sheila Fahey ... costume construction supervisor
Kelvin Feeney ... wardrobe trainee
Gillian Gallagher ... trainee costume designer: stand-by
Wendi Hoey ... wardrobe trainee
Maeve Hunter ... dyer
Colette Jackson ... costume assistant
Marion Johnson ... wardrobe trainee
Jane Kelleher ... wardrobe trainee
Robert Lane ... wardrobe sculptor
Oona McFarland ... dyer
Sorcha McKee ... wardrobe trainee
Conor McMullin ... wardrobe trainee
Conor McMullin ... wardrobe trainee
Sinead Ni Giolla Phadraig ... wardrobe trainee
Susan O'Connor Cave ... wardrobe stand-by (as Mary O'Connor Cave)
Maeve Paterson ... costume supervisor
Sherrie Scott ... wardrobe trainee
Adam Hector Stewart ... wardrobe trainee
Ann Stokes ... senior wardrobe assistant
Karen Sweeney ... wardrobe trainee
Fiona Whelan ... seamstress (as Fiona Whealan)

Editorial Department 

Ruth Allison ... assistant editor
Niamh Fagan ... first assistant editor
Oliver Fallen ... editor: electronic press kit
Grainne Gavigan ... assistant editor: Lightworks
Andy Horvitch ... location editor (as Andrew Horvitch)
Robert Laycock ... assistant editor
Conor Mackey ... assistant editor
Richard Milward ... assistant editor: Lightworks
Christine Newell ... first assistant editor
Elizabeth Sherry ... first assistant editor: location
Anthony Sloman ... post-production consultant: Goldcrest

Music Department 

Dave Hunt ... music engineer (as David Hunt)
Münchner Symphoniker ... music performers (as The Munich Symphony Orchestra)
Daniel Schweiger ... temp music
J. Steven Soles ... music supervisor
Colin Towns ... conductor / musician: electronics / orchestrator

Transportation Department 

Gay Byrn ... driver: props (as Gabriel Byrne)
Simon Crook ... supervisor: Winnebago (as Simon Crooke)
Jeff Cullen ... driver (as Geoff Cullen)
Paul Cullen ... transport captain
Tony Dignan ... driver (as Tony Dignam)
Paul Kelly ... driver
Jim Lumsden ... supervisor: electrical truck
Dermot Moore ... driver

Other crew 

Jessica Andrews ... assistant: Stuart Gordon
Aidan Bailey ... liaison manager: site
John Baker ... armourer: Bapty & Co.
Jon Baker ... armorer supervisor
Morgan Blackmore ... assistant production accountant
Thomas Bradford ... production coordinator: USA (as Tom Bradford)
Padraig Buckley ... stand-in
Declan Byrne ... stand-in
Tasha Chapman ... trainee script supervisor
Christina Collandra ... development assistant
Orla Collins ... accounts trainee
Mary Corcoran ... production secretary
Cindy Cummins ... choreographer (as Cindy Cummings)
Moyra D'Arcy ... assistant coordinator: post-production
Gráinne de Buitléar ... stand-in (as Grainne De Buitlear)
Satya De La Manitou ... assistant: Dennis Hopper
Patsy de Lord ... production coordinator (as Patsy DeLord)
Olive Drynan ... unit nurse
Tommy Dunne ... armorer
Bill Edwards ... unit publicist
Peter FitzPatrick ... insurance broker: Sedgwick Dineen (as Peter Fitzpatrick)
Keith Foston ... production trainee
Theodore Goddard ... production finance counsel: UK
Ciara Gormley ... assistant production coordinator
Barnes Goulding ... assistant: Debi Mazar
Paul Howard ... director: electronic press kit / producer: electronic press kit
Pauline Hume ... title designer: end titles
Kate Hyland ... assistant coordinator: pre-production
Dermot Jones ... special counsel
David Kerney ... production accountant
Jasmine Kosovic ... production associate
Gerry Lundberg ... publicity consultant: Ireland (as Gerry Lumberg)
Mark Mulvey ... stand-in
David Murphy ... location manager
Gabriel Murray ... script editor
Allison Nathe ... development assistant
Josephine Olive-O'Neill ... assistant production accountant
Amelia Rowan ... production trainee
Jean Skinner ... script supervisor
Robert 'Trenchy Ol' Boy' Trench ... assistant: Stephen Dorff (as Robert Trench)
Hilda Van Dessel ... stand-in: Debi Mazar, second unit
Jean Wainwright ... assistant production accountant
Francis Taaffe ... assistant video playback operator (uncredited)

Thanks 

David Albericci ... special thanks
Juliet Avola ... special thanks (as Julie Avola)
Nigel Duke ... special thanks
Michael D. Higgins ... special thanks: Minister of Arts Culture and The Gaelacht
Pat Higgins ... special thanks
Eugene Horgan ... special thanks
Andrew Ingersoll ... special thanks: Planetary Science Cal Tech (as Dr. Andrew Ingersoll)
Eli Klein ... special thanks: for additional Financial Services
Kevin Moriarty ... special thanks
Van Morrison ... special thanks
Gabriel Murray ... thanks
Peter Murton ... special thanks
Peter Queally ... special thanks
Eric Shonz ... special thanks
Seamus Smith ... special thanks

See also

Release Dates | Official Sites | Box Office/Business | Company Credits | Filming Locations | Technical Specs | Literature

Contribute to This Page