No photo available. Represent Sotiraq Bratko? Add or change photos at IMDbPro
STARmeter
SEE RANK
Up 4,853,751 this week

Sotiraq Bratko

Sotiraq Bratko is an actor, known for Një shoqe nga fahati (1980), Gëzhoja e vjetër (1980) and Fraktura (1983). See full bio »

IMDb Picks: May

Of course Captain America: Civil War is on our radar this month. See other movies and TV shows we're excited about in IMDb Picks.

Visit IMDb Picks

Do you have a demo reel?

Add it to your IMDbPage

Connect with IMDb


How Much Have You Seen?

How much of Sotiraq Bratko's work have you seen?

Filmography

Hide Hide Show Show Actor (14 credits)
 1984 I paharruari
Sotiri
 1983 Fraktura
babai i Gazit
 1982 Shokët
Jani
 1981 Në prag të lirisë
Fihti
 1980 Një shoqe nga fahati
Tirka
 1980 Gëzhoja e vjetër
Kujtimi
 1979 Liri a vdekje
Latif Aga
 1978 Nusja dhe shtetërrethimi
Petriti - anëtar i njësitit gueril
 1978 Pranverë në Gjirokaster
Operatori i televizionit
 1977 Zemrat që nuk plaken
Shoferi i ri
 1977 Flamur në dallgë (TV Movie)
Vasoja
 1976 Zonja nga qyteti
Tirka
 1973 Brazdat
Skënderi

Message Boards

Discuss Sotiraq Bratko on the IMDb message boards »

Contribute to This Page